RAADSELS Goede oplossingen CORRESPONDENTIE voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier, de kleine ren drie goede oplossingen I. Ingezonden door Loekie de la Bije. Ik ben een vrucht die in dezen tijd veel gegeten wordt. Mijn eerste is iets waar men wat in doet. Mijn tweede is de eerste letter van het a. b. c. Mijn derde is een groote rivier die ook door ons land stroomt. II. Ingezonden door Cor Plaizier. Razende Banuk. Wie kan uit deze twaalf letters den naam van een koning van vijf lettergrepen ma ken. die Jeruzalem innam en liet verwoes ten? m. Ingezonden door Meintje Kasbergem Een stad in Gelderland van vier letter grepen twaalf letters. 9. 8, 7 is een viervoetig zacht diertje. 1. 2, 11. 3 is een kleur. 4, 5, 12 is een altijd groene boom. 10, 8, 8, 6 is een meisjesnaam. IV. Ingezonden door Jan Uiterdijk. Welk voorwerp drijft niet op het water, jmaar als je er lood achtervoegt wel. V. Ingezonden door Marie van der Walle. Wanneer staat Prins Bernhard op één been? VT. Ingezonden door Cath. van der Walle. Welk blad groeit aan geen plant of boom? VII. Ingezonden door Piet Lagas. Welk lichaamsdeel is omgekeerd iets wat over dit lichaamsdeel heen moet om in. het menschelijk lichaam te komen? VIII. Ingezonden door Meiske Mulder. Ik ben nooit bij vader en ook nooit bij moeder Ik ben bij zus Saar niet en niet bij mijn broeder, maar neef en nicht daar ben ik altoos bij Ze kunnen zelfs niet leven zonder mij. der raadsels ontvangen van: Gerard en Corrie de Pree (brief der vorige week toen te laat ontvangen), Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Piet Lagas, Trudy Blote, Klaasje van Schaik, Cor Plaizier (zie correspondentie), Cor Korpelshoek, Corrie Harteveld, Meiske Mulder, Jo Drabbe, Bep Wielinga, Hans Chaudron, Loekie de la Bye, Alida Stikfce- lorum. Wim Evers, Rika de Graaf, Corry van Mastrigt, Theo Brussee. Sary Akker man. Piet Bik, Jo Pracht, Suze van der Spree- Ler,y Hartwijk, Ali Varkevisser, Gretha Varkevisser, Lies Schenkeveld, Dik Schenkeveld, Wim Nieuwenburg, Geeske Koolstra. Maria Lepelaar, Ali Ver schoor, Henny van Vliet, Abraham Fak kel, Niesje Martijn, Rie Hartevelt, Janny Hartevelt, Prijna Hartevelt, Cootje Harte velt, Angenieta Siere, Tine van der Pot, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Matthijs Nolles, Wim Nolles, Alida van der Holst, Anny Boekestein, Marie Brokaar, To Colpa, Rietje Kettenls, Ida Maria de Graaf, Tonia Wielinga, Corry Kret, Geer- truy de Groot, Emma de Groot, Meintje van den Berg, Greta van Vegten, Trineke van Vegten, Dirkje van Vegten, Miert van Rooijen, Fiep Verboon, Jannie Werk, Coba Verltnd, Lydia Botermans, Trieneke van Manen, Wim de Graaf, Marietje van der Linden, Bep Nieuwenhuysen, Bennie de Bruin, Corrie de Pree, Karei Serller, Jo hanna Seriier, Herman Serller, Brammie Kret, Koosje Kret, Mimi Favier, Loekie Favier, Geertrui van Es, Wander van Es, Henny van Wijk, Johanna Outshoorn, Truus Brugmans, Marietje Hoppenbrou wer, Abram Smit, Gerrit Nagtegaal, Mientje Nagtegaal, Coba Crama, Marietje Laman, Paultje Laman, Willem Laman, Neeltje van Katwijk, Clazientje Rijling, Matthi van Leeuwen, Judith de Roode, Jan Bronsgeest, Dientje Olivier, Willy van Rijn, Toos Bouter, Beppie Bouter, Jaap Kruit. Ans Vollenga, Rie Vollenga, Elly van den Boogaart, Dorus de Geus, Kees de Geus, Gerrle van Strien, Wim Zilveren- tant, Piet Zilverentant, Jan Chouffour, Meintje Kassenbergen, Gerard de Pree. Nadat ik de correspondentie al had be ëindigd ontving ik nog brieven van Annie Schipper, Jopie Voogdt, viertal van Vliet, Jack en Tini Gijzenij. Willen jullie de brie ven wat eerder bezorgen dan kan ik er ook op antwoorden in de correspondentie. Dit is de laatste maal. dat ik aan jullie schrijf voor Paschen Daarom kom ik jullie allen, gToot en klem, oud en jong, heer lijke prettige Paschen toewenschen. Moge het die dagen mooi, zonnig weer zijn. Dan kan ieder van buiten genieten. Ik wensen mijn geheele jeugd een prettige Paasch- vacantie toe. Aan Trudy Blote Natuurlijk wil ik je graag Trudy noemen als ze dat op school ook zoo doen. Maar je onderteekende zelf altijd zoo deftig Geertruida. Ja zeker, wil ik graag, dat het mooi weer wordt, niet alleen voor degenen, die kunnen uitgaan, maar ook degenen die thuiszitten, zien graag een zonnetje. Nelly Mulder Nog wel bedankt voor je mooie kaart. Gelukwenschen zijn altijd welkom ook al komen ze wat later. Klaasje van Schaik. prettig voor je, dat je bent overgegaan. Des te heerlijker zal de vacantieweek zijn. Wat aardig dat jullie allemaal tezamen bent gekiekt. Ik hoop dat het goed is uitgevallen. Cor Plaizir Als je mij een briefje schrijft wil ik je altijd antwoorden in de correspondentie, maar niet aan je huis, dat doe ik aan geen enkel raadselkind. Je raad sel en anecdote zal ik heusch plaatsen, zoo dra ze aan de beurt komen, maar ik heb er, o, zooveel liggen. Hoe oud of ik ben? Een heeleboel jaren ouder dan jij. Cor Korpelshoek Je mag gerust mijn raadselnichtje worden, dus mij „tante" noemen. Tot elf jaar behoort men tot de kleineren. Joop van Bemmel Dat raadsel Is hcusch heel onduidelijk. Dat kan ik niet plaatsen. En als je een raadsel inzendt moet je er ook het antwoord bijzenden. Geertrui en Emma de Groot Allebei nog wel gefeliciteerd met jullie verjaarda gen. Veel plezier gehad met de vrien dinnen? To Colpa Verleden week heb ik geen brief van je ontvangen, dus kon je ook niet antwoorden. Anny Boekestein Neen, ik mag voor- loopig nog niet uit, wel 's morgens en 's avonds opzitten. Veel plezier in Amers foort. Wim Nolles Jouw raadsels kan ik plaatsen, dat van Matthijs heeft er al in gestaan. Mien Groenhuyzen 't Heet wel dat de lente is begonnen, maar 't weer is er niet naar. Tine van der Pot Ik begrijp best, dat je de tentoonstelling heel mooi hebt ge vonden en alles wat erbij werd verteld. Niesje Martijn Ik merk niets van het heerlijke weer, want ik heb het erg koud. Gisteren en vandaag viel hier natte sneeuw Wim Nieuwenburg Wat aardig van je Moeder om dat versje voor mij te maken. Ik wensch je een prettige vacantie in Noordwij k. Ali Varkevisser Aardig, dat je mij alle cijfers van je rapport hebt gestuurd. Heb je weer een kies laten trekken? Leny Hartwijk Wat een lange brief had je mij geschreven, 't Is heelemaal niet erg als je zusje er geen briefje bijschrijft, zij is ook zooveel jonger dan jij. Jo Pracht 't Is waar ik miste je eenige weken, maar ik wist niet, dat je ziek was. Piet Bik Ik hoop erg van je te hooren dat je een mooi rapport hebt gehad. Sary Akkerman Prettig voor je, dat je zoo'n mooi rapport hebt. Zie maar flink te eten, dan wordt je sterk. De groeten terug aan je kleine broertje. Theo Brussee Ik heb zooveel papieren met raadsels liggen; ik kan niet alles te gelijk plaatsen. Corry van Mastrigt Ben jij Zondag naar Katwijk geweest, dan heb je 't mooi getroffen met het weer. Was 't een pret tige feestdag? Alida Stikkelorum Je raadsel is niet heel duidelijk, dat zal men niet raden. Loekie de la Bije Ik heb verleden geen brief van je ontvangen, dus kon ik je niet vermelden. Jo Drabbe Jullie mogen schijven zoo als je wilt en mij alles vertellen, 't be hoeft heusch niet zoo'n belangrijke brief te zijn. 3 zusjes van Vegten Veel plezier in de Paaschvaeantie, geniet maar van je vrije dagen. Toos en Beppie Bouter Ja, 't was Zon dag heel mooi weer, zoodat jullie fijn kon gaan wandelen. Jan Bronsgeest Ja, toen jij schreef, was 't mooi weer, maar nu is 't weer slech ter weer, dus weer slecht voor mijn rheu- maliek. Drietal Laman Rietje, krijg je nooit eens boeken ter leen van je vriendinnen? Dat boek van Paul en Wim lijkt mij mooi. Coba Crama Je mag net zooveel i'aad- sel oplossen als je wilt. Die straten weet ik heusch niet, ik ben daar nooit geweest. Elly van den Boogaart Wat akelig, dat je kleine broertje in het ziekenhuis ligt, en dat je hem nog niet hebt mogen zien. Van harte beterschap met 't kleine ventje. Ans en Rie Vollenga Ik hoop voor jui- lie en voor ons allen dat het met Paschen mooi weer zal zijn. Veel plezier in de va cantie! Marietje Hoppenbrouwer Zoo, was die brief zonder naam van jou! Nu kwa men je gelukwenschen wel wat laat, maar dat is niets hoor. Ze zijn altijd welkom. Wander van Es Ik hoop, dat je met Paschen zoover beter bent dat je weer uit mag gaan. Johanna Outshoorn Ik ben ook blij dat de lente in aantocht is al merk je het niet iederen dag. Neen, nu ben je niet op Paschen jarig. Dat duurt nog eenige weken Henny van Wijk Nu het zoo'n vroege Paschen is, kan men nog heelemaal niet naar de bollenvelden gaan kijken. Al mag ik al wat opzitten 's morgens en 's avonds zal ik toch heusch niet naar de bollenvel den gaan kijken. Corrie en Gerard De Pree Je hebt zeker bij de goede oplossingen gezien dat ik verleden week de brief te laat ontving. Bennie de Bruin Ik zal niets verklap pen van je geheimpje voor Moeder's ver jaardag. Ik hoop dat het goed zal lukken. Wim de Graaf Wat jammer, dat je vorige week de brief al geschreven had en toen vergat die weg te brengen. Drietal Seriier Aardig dat jullie alle drie het boek hebt gelezen. Hebben jullie allerlei aardigs gemaakt en gekleurd voor Paschen? Coba Verlind Je hebt groot gelijk. Toen het sneeuwde kon je er niet veel van merken dat de lente er was. Laten we hopen dat het met Paschen echt voorjaar zal zijn. Mien van Rooyen en Fiel Verboom Ik heb er nog niet veel van gezien, dat al les groeit en bloeit, want ik mag nog niet uil. Lydia Botermans Van harte hoop ik voor je dat je met Paschen weer beter zult zijn. Marietje van der Linden en Beb Nieu wenhuysen Wat aardig dat jullie dik wijls samen uit visite gaat. Ik begrijp dat jullie van dië heele kleine kindertjes ge niet. Neeltje van Katwijk Ja, ik miste je al een paar weken, maar nu begrijp ik al les. Wat heb. jij veel cadeautjes gehad op je verjaardag. Ga je een heele theetafel inrichten? Vier zusjes Harteveld Hartelijk dank voor jullie lange brief. Ik wensch Rie van harte beterschap. Wat aardig, dat je Moe der een van mijn zusters zoo goed heeft gekend. Hoe heet je Moeder van haar voor naam? dan kan ik het mij misschien ook beter herinneren. Je Moeder heeft gelijk, mijn zuster was een geduldige zieke. Nogmaals wensch ik jullie een goede va cantie en een gezellig Paaschfeest. Har telijke groeten van, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag, Joh. van Oldenbarnevelt- laan 64.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22