(EM DAGBLAD Tweede Blad 25 Maart 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN UIT DE BONTE WAERELD Uit de Omstreken BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Loop der bevolking. Gevestigd: J. H. Dobbe van Aikemade H. W. van der Hoorn van Beverwijk W. M. van Straalen van Naaldwijk. Vertrokken: H. Bouwmeester naar Aals meer Jac. M. van der Hoorn naar 's Gra- venhage. Ledenverg. Chr. Oranje-vereeniging. In „Jonathan" was een ledenvergadering belegd van de Chr. CXranjevereen. Er was. behalve eenige bestuursleden, geen enkei lid verschenen. De notulen en het jaarver slag van den secretaris en den penningm. werden voorgelezen en goedgekeurd. Beslo ten werd de bestuursvacatures aan te vul len in een vergadering, welke in de herfst belegd zal worden. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zal, aldus stelde men vast een spreker optreden. WADDINXVEEN. Het bestuur van het operatiefonds „Waddinxveen" heeft de fucties als volgt verdeeld: dr. Hartog, voorzitter; H. Jenné, penningmeester; Ph. J. C. Dijs, 2e voorz. J. J. Troost, W. I. Buitelaar en T. Ververs, ledsn. De laatste buslichting aan het post kantoor is met 10 minuten vervroegd en gebracht van 19 uur op 18,50 uur. ZOETERMEER. Propaganda-avond „Volksonderwijs". De ver. Volksonderwijs hield in het gym- nastiekgebouw haar jaarlijksche propagan da-avond, met medewerking van de ver. V.O.C.V.O.S. De voorzitter, de heer Moer- kerckcn van der Meulen opende, waarna V.O.C.V.O.S. een viertal zangnummers ten gehoore bracht. Door verhindering van den spreker, de heer P. v. Mever te Koog a/d. Zaan secr.-penn. van het fonds tot steun v. Volksonderwijs die zou spreken over Volks onderwijs in dezen tijd, trad als spreker op den heer van Beek, hoofdonderwijzer te Amsterdam. Uit deze rede ontieenen we enkele cijfers betreffende het ledental. Het ledental bedroeg bij de oprichting 20. In de eerste 10 jaren steeg dit tot 10.000 in 1900 gevolgd door een groote inzinking tot 2500. Tien jaren waren noodlg om het ledental weer op peil te brengen, waarna de ver- ceniging steeds is gaan groeien. In 1935 was het ledental gestegen tot 35000 en nu be draagt het 60.000. Na een verloting trad V.O.C.V.O.S. op met het tooneelstuk getiteld „Mijnheer en Me vrouw". Veel lof voor het mooie spel! Alle spelers waren op hun juiste plaats gekozen en gaven blijk rolvast te zijn. Smakelijk werd er soms gelachen! Allen keerden voldaan huiswaarts. ZWAMMERDAM. De heer Jac. Splinter Op ruim 80-jarigen leeftijd is alhier ovefleddn de heer Jac. Splinter Sr., een zeer bekend en geacht ingezetene. Niét alleen ais metselaar-patroon genoot de overledene alom een goede reputatie, doch ook op kerkelijk terrein was hij be kend. Vele jaren was de heer Splinter, no tabel der Ned. Herv. Kerk en voorzitter van het college vam notabelen. Voorts heeft de overledene meer dan een halve eeuw als organist der Ned. Herv. Kerk op waardige wijze bij de godsdienstoefe ningen en andere samenkomsten, de zang der gemeente begeleid. Als zoodanig herdacht hij in den zomer van het vorige jaar zijn 50-jarig Jubileum en werd bij die gelegenheid door H.M, de Koningin begiftigd met de eere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. NOORDWIJKERHOUT. Bij If. B. is ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door J. Heemskerk, te Vogelenzang, tegen de beschikking van Ged. Staten van Z.-H., f-aarbij aan J. Heemskerk, voornoemd, wijziging is ge weigerd van de hem verleende vergunning tot het In werking houden van een auto busdienst tusschen Noordwijkerhout en bet station Noordwi.ikerhout der H.S.M.. in dier voege, dat. de vergunning zou gel den voor het' traject Noordwljkerhout- Leiden. VEUR-LEiT^OHENDAM. Aanrijding. In de Damstraat had een ernstige aan rijding plaats tusschen een vrachtauto van de expeditieonderneming van Esso uit Sneek en een auto van het autosloopbedrijf van H. en B. alhier. Van H. werd door de ooi uit geslingerd en bekwam ernstige ver wondingen aan het gezicht De auto van van Esso kreeg lichte schade, doch die van het autosloopbedrijf werd ineengedrukt. De gemeentepolitie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Zilveren jubileum. De seinhuiswachter, de heer Zwanen berg. herdacht zijn 25-j. ambtsjubileum bij de Ned. Spoorwegen. Namens de directie werd hem met een hartelijke toespraak de gebruikelijke gratificatie overhandigd. De chef van het station Leidschendam-Voor- burg. de heer van Wel, bood den jubilaris namens het personeel een geschenk aan, vergezeld van een album bevattende de iiamen van de schenkers. Mevr. Zwanen burg kreeg een fraai bloemstuk. De gemeentepolitie heeft op 't terrein van de Coöp. Groentenveiling aangehou den den 20-j. M. H., wonende In de Tedin- gerslraat en den 25-j. B. de R.. wonende aan den Broekweg, die op heeterdaad wa ren betrapt terzake van diefstal van al daar opgeslagen goederen. Twee maanden geleden zijn beiden voor eenzelfde mis drijf. ook daar gepleegd, eveneens aange houden. De gemeentepolitie heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen B„ wonende te Rijs wijk, wgens huisvredebreuk en vernieling gepleegd in de woning van de V. aan den Veenweg. Op vermoeden van frauduleuze slach ting heliben ambtenaren van den Haag- schen Vee- en Vleeschk.dienst een inval gedaan bij den landbouwer O. te Veur. Aangetroffen werd een frauduleus geslacht kalf. dat in beslag is genomen en naar het gemeentelijk slachthuis te den Haag vervoerd. Tegen O. is proces-verbaal opge maakt. Een felle schoorsteenbrand woedde in hel perceel Veurschcstraatweg 26. Door 't schoonmaken van den schoorsteen was de brandweer het vuur spoedig meester. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Plonia, dochter van Abraham Qualm en Plonia van Schie. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Geref. Schoolvereen. De Ver. voor Geref. Schoolonderwijs hield haar jaarvergadering. De voorzitter, ds. H. Meijeiing, opende en betreurde de gerin ge opkomst en constateerde, dat de arbeid in de school geregelden voortgang kon hebben, terwijl het gehalte van het on derwijs voldoet aan den eisch, vastgelegd in den grondslag der Schoolvereeniging. De secr.. de heer P. A. Schoneveld. las het 15e jaarverslag. Het bestuur vergader de 10 maal. terwijl 7 maal schoolbezoek werd gebracht. Aan mej. J. A. Schut werd onder dank eervol ontslag verleend wegens a.s. huwelijk. Het gemiddeld aantal leer lingen over 1936 bedroeg 112. De voorzit ter onderstreepte het woord van dank aan mej. Schut, die gedurende 12Vi jaar haar beste krachten aan het onderwijs heeft ge geven. Haar plaats zal worden ingenomen uoor mej. I. de Keyzer van Utrecht. De penningmeester, de heer Joh. Kor- pelshoek Czn gaf een uitvoerig overzicht van den staat der financiën. Er is een batig ealdo in kas. Den penningmeester werd on der dank décharge verleend. Bestuursverkiezing. De heeren P. A. Schoneveld en J. Kranenburg vielen in de verplichte aftreding, terwijl de heer H. B: „tebroer, wegens drukke werkzaamhe den voor zijn functie bedankte. In de open- gc romen plaatsen werden gekozen de hee ren G. v. d. Perk, P. Ravensbergen Gzn. cn P. de Vries Dzn. Het hoofd der school, de heer W. v. Veen, sprak een slotwoord, waarin gewezen werd op de noodzakelijkheid van een goede sa menwerking tusschen huisgezin en school. De voorzitter dankte de aftr. bestuurs leden voor het vele werk door hen verricht Waarna sluiting met dankgebed volgde. VOORHOUT. Verslag D.V.V. over het jaar 1936—'37. Het aantal aangebrachte en geveilde die ren bedroeg dit jaar 4258 v. j. 40481. Hier onder waren om. 3291 konijnen, 527 kip pen, 275 duiven, 134 eenden, 2 ganzen. 16 witte muizen. De omzet bedroeg dit jaar f. 2286,82 (v. j. f. 2121,36). Wijziging Raadsvergadering. De te houden openbare raadsvergadering, welke hedenavond te 7 uur zou aanvangen, is door onvoorziene omstandigheden uitge steld en bepaald op Dinsdag 29 Maart a.s. des n.m. om 8 uur. Het vertrek van pastoor H. F. Heyt- veldt alhier, dat zou plaats hebben op 2 April a.s. ts uitgesteld tot 16 April a.s. In verband met de a.s. verkiezingen hebben B. en W. in overweging genomen z.g. .plakborden" te plaatsen o.a. bij het kruispunt 's Gravendamsche weg (Soldaat je) en tegenover het Raadhuis. Het zal dan verboden zijn elders of over reeds geplaat ste papleren te plakken. VOORSCHOTEN. Ned. R.K. Volksbond. De R.K Volksbond, afd. Voorschoten, hield zijn matig bezochte Jaarvergadering in 't R.K. Veireenlgingsgebouw. Medegedeeld werd o.a. dat aan het gemeentebestuur is geschreven over de inning en terugbetaling van den inhoud van muntmeters. Hiervoor zal een zeer bevredigende regeling wor den getroffen. De secretaris bracht een uitvoerig Jaar verslag uit, waarna de penningmeester rekening en verantwoording deed. waaruit bleek dat de inkomsten hadden bedragen f. 506,38. de uitgaven f. 418,04; alzoo een batig saldo van f. 88.34. De aftr. bestuurs leden wenden herbenoemd. Besloten werd dat het bestuur een afge vaardigde naar de centrale vergadering zal aanwijzen. Na rondvraag volgde sluiting. Tentoonstelling AmbachtsteekenschooL In het lokaal, waar geregeld onderwüs in handteekenen wordt gegeven had de offi- cieele sluiting plaats en de opening van de tentoonstelling van de teekeningen en werkstukken der Ambachtsteekenschool Onder de belangstellenden, die dit jaar in grooten getale aanwezig waren, merkten wij o.a op den heer A. P. Schram de Jong, gemeente-secretaris, jkvr. L. H Bar.esse Schimmelpenninck v. d. Olie. W. A. A. J. baron Schimmelpenninck v. d Oi1e en wet houder J. A Mens. Onder leiding van den heer D. Scheer werd eerst een rondgang langs de bouw kundige teekeningen gemaakt en de vorde ringen gedurende een vijftal schooljaren verklaard en getoond. De heer N. de Water gaf een verklaring van de moeilijkheden die door de toekom stige vaklieden moeten worden overwonnen en waar een vaste hand van werken met het penseel hoogtij viert. De afdeeling handteekenen en schilderen maakte een fleurigen indruk. De heer Scheer sprak de leerlingen, die een werkstuk hadden ge maakt. volgens een teekening. eveneens door hen vervaardigd, toe. 3 leerlingen kwamen voor een prijs in aanmerking n.l J. Kokshoorn, A. J. Mens en P, van Wissen; zij kregen een complimentje voor het ver vaardigde. Nadat onder de overige leerlingen enkele prijzen waren verloot, ging het bestuur over tot het uitreiken van een viertal di ploma's volgens art 29 der nijverheids- onderwijswet. De heer A. J Turion. waarn. voorzitter, herinnerde er aan dat de school reeds ruim 60 jaren bestaat: dat zij dus oud van jaren Is. maar dat het onderwijs niet aan het oude gebonden is Hij kon spreken a!s oud leerling en constateerde, dat het onderwijs zich geheel aanpast. Verheugend is 't dat dit jaar de school door meer leerlingen was bezocht dan een vorig jaar. Leerlingen en ouders moeten blij zün. dat in deze ge meente zoo'n inrichting bestaat Onder ap olaus dankte de heer A. J. Turion de leera ren v. d school den heeren D. Scheer, N. de Water en G. C. Verrips. dat zij met zooveel animo en enthousiasme onderwijs gaven. Het diploma na viif jaren met vrucht ge noten onderwijs ontvingen de leerlingen H. J. Niersman en A. J. Mens (bouwkunde) en H Winterkamp en A. Teunissen (hand teekenen). Na een opwekkend woord, om de tentoon stelling. die een bezoek alleszins waard is, te bezichtigen, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Michiel. z. van H. J. Lelieveld en C. M. van der Burg Dirk Willem Herman, z. van A. Planje en P. J. van Leeuwen Bartha Hendrika d. van A Nasveld en J. Post Ondertrouwd: T. Zwijnenberg. 55 jaar en M. W. van der Wilk. 53 jaar. Overleden: Helena J. M. Kasbergen, 21 jaar Theodora Groenendijk, wed. van A. W. van Abswoudc. 79 jaar. Loop der bevolking. Mej. C. Koek. Vinkwee 3, van Alkemade Mw. C. J. van Rijn. geb. de Boer Haag- weg 10. van Delft Mei. H. van Rijswijk. Leidschewee 205. van Wassenaar Mej. P. J. Zonderop, Papelaan 1, van Leiden J. H Borger en gezin. Oranjekade 1. van Ede A. R. van Motman. Leidschewee 191, van 'sGravenhage P. Langendijk Veur- scheweg 60. van Leiden F. J. A. Schotte, Burg. Vernèdepark 13, van 'sGravenhage J. P. P. Achttien en gezin. Burg Treub- straat 32. van 'sGravenhage Mw. P. N. Spierenburg, geb. Alblas. Donklaan 43. van Wateringen Wed. H. J. Boersema. geb. de Fuijk. Leidscheweg 243, van Leiden J. Astingtiias. Burg. de Kempenaerstraat 6. van Modjowarno (N.O.I.). Vertrokken: C. A van Wees. van Burg. de Kempenaerstraat 13. naar 'sGravenhage Hendrik van Deventerstraat 170 Mei. L M. C. Pieters, Schoolstraat 32. naar Was senaar, Meijendelscheweg 12 Mej. J. C Bomgaars. Veurschewee 3, naar Rotterdam Bergweg 357a J. J. Venhuizen. Leidsche weg 441, naar Hoorn. Groote Oost 87 M. A. de Jong en gezin. Leidscheweg 566. naar Leiden. N Rijn 33 Mej. Chr. A. Duin dam Valkenburgscheweg 32. naar 'sGra venhage, Loosduinen. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep. In de kleine zaal van het gebouw voor Chr. Belangen vergaderde de C.H. Jonge rengroep. De voorzitter de heer A. Fortgens open den en gaf het woord aan den heer J. Pouw uit Lisse. Deze behandelde art. 15 van het beginsel programma der C.H.U. cn hiermede tevens naar de strekking van dit artikel, het on derwijsvraagstuk. Spr. wees er op dat het onderwijs in Nederland steeds een over heidszaak geweest is. Was in de 18e eeuw het onderwijs uitgesproken Frotestantsch- Christelijk. onder invloed van de Fransche revolutie verwaterde dit en bracht aan de zen toestand ten slotte een eind. Het duur de geruimen tijd eer men inzag, dat het onderwijs dat na dien tijd gegeven werd in strijd was met het karakter van het Ne- derlandsche volk. Doch de mannen van het reveil, onder aanvoering van Green van Prinsterer wilden een positief Chr onder wijs. In den breede schetste spr. den strijd, die nu gestreden moest worden. In 1857 werd het onderwijs bij de wet vrij. Nu be gon echter de strijd om subsidieering van het bijzonder onderwijs, welke strijd in 1879 haar dieptepunt bereikte. Hierna be gon de opleving: steeds sterker werd het bijzonder onderwijs, tot in 1920 het bijzon der onderwijs en het openbaar onderwijs volkomen gelijkstelling verkregen. Tot slot staat spr. stil bij het vraagstuk: „de bijbel in het openbaar onderwijs". De voorzitter dankte hem voor zijn dui delijk referaat. Na beantwoording van vra gen gaf mej. M. Dek het Buitenlandsch Politiek overzicht. De heer J. van Maanen zorgde nog voor een vroolijke voordracht. Daarna sluiting door den voorzitter. Over het jaar 1936 is in deze gemeen te aan steun uitgekeerd f. 21350.15, aan ondersteuning van behoeftigen in geld, f. 2150.aan ondersteuning van behoef tigen in natura. f. 456.aan bijdragen in de kosten van verpleging van armlastigen, aan subsidie aan de werkloozenkassen 1.2400.terwijl is gedistribueerd 1200 k.g. vleesch in blik, 1671 k.g. gehakt in blik, 2418 k.g. margarine en 400 k.g. groenten. WASSENAAR. Vergadering Vereeniging van Oud-Leerlingen. In het „Wapen van Leiden" hield de afd. Wassenaar haar maandelijksche ledenver gadering onder voorzitterschap van den heer H Schipper. Deze opende en heette den spreker, den heer J. H. Stout uit Rot terdam welkom. In een schrijven van de afd Leiden werd medegedeeld, dat velen er zeker prijs op stellen gezamenlijk diverse excurcies te organiseeren en voorts dat op de uitge schreven bondsteekenprijsvraag drie hee ren dezer afdeeling hun werk met een prijs zagen bekroond, nJ. de heer H. Schip per 1ste pr., P. H. Kelderman 3de pr. en de heer Sutorius een troostprijs. De heer Stout sprak dan over „Rotswerk en muurtjes als tuinmotieven". Deze interessante lezing werd met een groote serie lantaarnplaatjes verduide lijkt. Met een warm applaus en door den voor zitter werd den heer Stout dank gebracht. Tijdens de pauze had een jury, be staande uit de heeren Noordover, Van Lin- schoten en Van Zetten een inzending voor het puntenstelsel gekeurd. Toegekend werd voor Spathicarpa Sagittifolia 10 p.; Tradiscantia discolor 8 p.; Marantha In signe 7 p.; Maranta massangeans 7 p.; Tottionlca Peavrii 9 p„ inzender G. Ver- lind. De heer J. Wensveen bracht als afge vaardigde naar de 12de alg. bondsvergade ring een uitvoerig verslag uit, evenals van den beëindigden cursus in bedrijfscontröle. Van de 19 leerlingen behaalden er 6 het diploma met zeer veel vrucht', 4 met veel vrucht, 7 met vrucht, terwijl 1 cursist werd afgewezen. De heer Verlint deed verslag van de sluiting en den overgang van den z.g. kleinen cursus. Hiervan werden twee leerlingen afgewezen; 2 zijn er voorwaar delijk overgegaan, zoodat het 2de leerjaar zal ingaan met 26 leerlingen. Na rondvraag volgde sluiting. Benoemd tot lid der subcommissie voor de Ned. Taal- en Letterkunde der examencommissie Ned. Taal- en Letter kunde. Geschiedenis en Aardrijkskunde M. O., dr. J. Heinsius, alhier. In verband met de vele diefstallen, die in den laatsten tijd in deze gemeente wer den gepleegd, is als verdacht aangehouden zekere Z. alhier, die bekende materialen te hebben ontvreemd ten nadeele van van D. en van L. alhier. Door P. uit Voorburg werd aangifte gedaan van het feit. dat zijn motorrijwiel, dat hij voor een perceel in de Kerkstraat had geplaatst, tijdens zijn afwezigheid was gebruikt en zwaar beschadigd was terug gezet. Gevonden: diverse handschoenen; 2 rozenkransen: gedeelte van vulpen: Lips- sleutel; rijzweep; honden; schooltasch; tasch met stoffeerdersgereedschap; vul potlood; paar schriften: rijwielbelasting- merk; portemonnaie met inhoud: tennis bal; vulpen; diverse sleutels; kat; 2 kraag jes; haan; polshorloge; vulpenhouder;; melkbusje; pak loten: haardkleedje; vier ceintuurs; handicap; zilvervosbont; step; deken; damesbontje en een ring met sleu tels. Alles te bevragen aan het hoofdbur. van politic. Op het rijwielpad op den Lange Kerk- dam werd de 64-j. mevr. K. aangereden door den wielrijder de R. uit Leiden, Mevr. K. kwam te vallen en brak hierbij haar onderarm. Nadat haar door dr. Hubbeling eerste hulp was verleend, werd zij per taxi naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. GEBOREN. Arie Jacobus Pieter, zn. van P. v. Hee- ringen en G. C. Roosendaal Petronella Maria, dr. van C. Harteveld en A. G. Hoek Catharina Hubertha, dr. van J. A. Uljee en M. M. v. d. Groenendaal Nicolaas Petrus Jeroen, zn. van N. H. Hermans en M. Kozijn Leo Benjamin Aaron zn. van B. Osendrijver en S. K. M. Nathans Adria- nus Cornelis, zn. van H. M. Keijzer en M. v. Zanten. ONDERTROUWD. W. Kerpel, jm. 25 j. en T. P. Dijkgraaf, jd. 23 j. GEHUWD J. de Feij, jm. en E. Lantrok, jd. P. Horstman, jm. en J. Ligtvoet. jd. G. Janssen, jm. en J. Mieremet, jd G. Lens, jm. en J. Filippo, jd. P. Onderwater, jm. en J. Honders, jd. OVERLEDEN. G. D. Vermeer, d.. 3 mnd. M. J. Poon- Geenjaar, vr„ 76 jaar B. Konings-Treep, vr.. 72 jaar. S. W. Peter ongeh. vr., 52 j. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 25 Maart 1937. Tarbot per KG. f. 1—0.94; Griet per kist van 50 KG. f.32—17; Tongen per KG. f. 1.200.65; Groote Schol per kist van 50 KG. f.1211; Middelschol per kist van 50 KG. f. 1512; Zetschol per kist van 50 KG. f. 2618; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.265.50; Bot per kist van 50 KG. f. 4.90 3.20; Schar per kist van 50 KG. f. 8.50— 2.60; Tongschar per kist van 50 KG. f. 35 27.50; Roggen per 20 stuks f. 8; Vleeten per stuk f.175; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f.83.80; Groote Schel- visch per kist van 50 KG. f.2519; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 2118.50; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 1713; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 125.60; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.3513.50; Gullen per kist van 50 KG. f. 13.506.50; Lengen per stuk f. 2.90 —0.70; Heilbot per KG. f. 0.92—0.68; Wij ting per kist van 50 KG. f. 3.601.65: Kool- visch per stuk f. 0.500.06; Makreel per kist van 50 KG. f. 114150. Aangekomen de stoomtrawlers: LJM. 147 met f. 1086: IJM. 19 met f. 2331; IJM. 54 met f.1499: IJM. 29 met f.1376; IJM. 491 met f.1937! IJM. 48 met f.2874. En de loggers: IJM. 204 met f.586; KW. 68 met f.215; KW. 28 met f.412; SCH. 25 met f.588; KW. 107 met f. 870. WARMOND. Bijeenkomst S. M. C. Onder voorzitterschap van den heer C. Schneyderberg vergaderde de R.K. Sport- vereeniging .St Mathias" in hotel de Stad Rome. Spr. dankte allen die hadden me degewerkt aan het zoo geslaagde gecostu- meerde voetbalfeest. De secr. las de notu len, die onder dankzegging werden vast gesteld. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat er een batig saldo is van f. 70.84. De penningmeester had een woord van dank in ontvangst te nemen voor zijn accuraat beheer. Bericht van be danken was binnengekomen van de hee ren J. van Stijn en P. van Tongeren. De voorzitter deelde mede. dat door te ge ringe belangstelling het bestuur besloten had de afd. wandelsport op te hefffen. welk voorstel met alg. st. werd aangeno men. Als een blijde verrassing kon de voor zitter mededeelen. dat de terreinhuur met f. 50.per jaar was verlaagd, hetgeen met applaus werd begroet. Besloten werd in den vervolge de contributie aan huis te doen ophalen en hiermede een aanvang te nemen na de Paaschdagen. De heer J. Scheltens was bereid gevonden zich met deze taak te belasten. De geestelijke advi seur sprak nog eenige propagandistische woorden. Na rondvraag volgde sluiting. In het Crisiscomité B is benoemd de heer P. L. v. d. Kerkhof, zoodat in den ver volge steunaanvragen voor dit comité voor de Roomsch-Katholieken moeten worden gericht tot den heer Kerkhof voornoemd. ZEVENHOVEN. Door de ver. „Voorzorg" werd in het afgeloopen jaar uitgekeerd aan zieken 143 dagen: het uit te keeren bedrag werd vast gesteld op 60 ets. per dag, gedurende 6 we ken per jaar. Het aantal verzekerden van het Dok tersfonds is alhier met 500 toegenomen. Gekozen is tot Hoofdingeland van Amstelland de heer C. van Sevenhoven te Wilnis Als de bijziende oude juffrouw haar bloe men gieten moet en haar bril niet vinden kan. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theodora Jozefa An- tonia. d. van A. W. Lelieveld en J. M. v. Veen. Ondertrouwd: Johannes Cornelis van Rijn 30 j. van Warmond en Cornelia Adriana Marie van der Salrn 25 j. van Zoe- terwoude Johan Roelof Petrus Meijer 25 j. en Cornelia Maria Elisabeth Kieft 20 j. van Zoeterwoude. Loop der Bevolking. KONING BORIS ALS BESTUURDER VAN EEN LOCOMOTIEF. De vereeniging van machinisten in Bul garije benoemde koning Boris tot eerelid De kranten in Sofia staan vol anecdotes en verhalen, waarvan koning Boris het mid delpunt vormt. Wel zelden zal een reiziger vernemen, dat hij een koninklijke machi nist heeft, aan wien het wel en wee van den trein toevertrouwd is. Koning Boris heeft namelijk een groote hartstocht: en we! om als machinist op 'n trein te staan. Hij kent alle bijzonderheden van een lo comotief. weet alle moderne uitvindingen op dit gebied en heeft het examen van ma chinist cum laude afgelegd. Het Bulgaar- sche volk kent de liefde van zijn vorst voor het stalen gevaarte, dat door de velden stoomt. En men kan wel duidelijk merken hoe groot de liefde van het volk voor ko ning Boris is. wanneer men bedenkt, dat de kinderen hem kleine locomotieven ten geschenke geven, en hem met Kerstmis zelfs heele treinen cadeau geven. De wa gens zijn ieder ongeveer een meter lang en men zegt, dat de koning geen dag voor bij laat gaan, dat hij niet met zijn trein speelt Maar dat is nog niet voldoende. Dik wijls genoeg komt het voor. dat koning Eoris op een locomotief gaat staan en die van stad tot stad rijdt. Gaarne vertrouwen Lefden65- R C. Ka/teefge™. HoIffm/eS ^icnrt'de^infmef'^V8"1 26 Wed. J. v. Aalst en gez. van Benthuizen H. J. Slingerland van Schiebroek C. Baai t van Leiden K Tisseur van Leiden. Vertrokken: V. Voordouw naar Noord neer locomotieven uit het buitenland gele verd worden, dan is hij er als een van de eersten 'oij. om ze te controleeren en te probeeren Op zijn buitenlandsche reizen wijk H. Burggraaf naar Hazerswoude vergeet hij ook nooit het station van de J. P. Olsthoorn naar Slompwfjk B. Mer- bis naar Haarlem M. Leune naar Ter Aar N. Wessel naar Bodegraven G. A. v Amsterdam naar Noordwijk Th. L. Straathof naar Lisse A. v. Leeuwen naar Aalsmeer W. v. Rooijen naar Leiden J. P. d. Eisen naar Wassenaar H, Th. hoofdstad te bezichtigen. Heeft hij een paar uur vrij. dan kunnen de werkplaatsen zeker op een bezoek van hem rekenen, en gaarne laat de koning zich dan alles uit leggen Men vertelt zelfs in Sofia, dat de koning op een keer zijn belangrijke staats taken verzuimd heeft. Hij bezichtigde toen ÏÏKSKtacTd8 J G'-enhage - j. dé eens een nieuw model s*troom.ijn?locomo_ Heyden cn voor de neutralen tot den heer Assendelft A. Zekveld. J dorp. Wit naar Oudewater H. P. Huigen naar H. Orth en gez. naar Leider- tlef en maakte er ook een tochtje mee. Daardoor vergat hij zijn koninklijke plich ten 3_2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7