NOVA-Bioscoop Madame Butterfly De Kleinste Rebel Uit Omstreken Neveda de Vrijbuiter LflDSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag 25 Maart 1937 KATWIJK AAN ZEE DIGESTIF RENNIE PASTILLES AALSMEER. Bijeenkomst Oecumenische Beweging. Het uit vertegenwoordigers van de Ned. Herv., Oud-Katholieke en Doopsgezinde Jongeren alhier gevormde Oecumenische Jongerencomité heeft in de daarvoor be reidwillig beschikbaar gestelde Doopsgezin de Kerk een oecumenischen dienst georga niseerd. waarvoor groote belangstelling was. De avond werd geopend door ds. Y. Alkema Ned. Herv. Predikant. Met de verdeeldheid moet gebroken worden, aldus spr.. omdat ze als een vloek drukt op de kerken in het algemeen. De kerk dient zich dieper te be zinnen in verband met haar gemeenschap pelijke taak: het uitdragen van het Evan gelie van Jezus Christus. Hartelijk heette ds. Alkema welkom prof. dr A. H. de Hartog van Amsterdam en pastoor M. A. Zwart van Aalsmeer-Oost. Dr. de Hartog behandelde zijn onderwerp: „De eenheid der Kerk" en constateerde dat wat God in eenheid heeft gezet, reeds van het begin der schepping af door den mensch zelf is versplinterd geworden. Doch daarnaast wist dr. de Hartog de accenten te leggen, waarin sor. de vernieuwing der Kerk beves tigd wilde zien. Uitvoerig werden in dit verband besproken: de verkondiging des woords. de bediening der sacramenten en de kerkelijke tucht. Pastoor Zwart sprak een slot- en dankwoord. Het Chr. Mannenkoor gaf eenige liederen ten beste, terwijl tot slot gezamenlijk zijn gezongen de verzen 4 en 5 van Gez. 237. HAARLEMMERMEER. Eindexamen Landbouwwinterschool. Bij het eindexamen van de Chr. Land bouwwinterschool te Hoofddorp werd aan hieronder genoemde geslaagden een di ploma toegekend en met een toepasselijk woord uitgereikt: W. L. Boogaart en W. F. M. Straatman te Haarlem: G. R. Brusse en J. W. C. de Vos te Heemstede; C. Hoek, A. Jansen, P. J. M. Jansen, P J. v. d. Veen, J. C. Veld huizen en C. J. Veldhuijzen te Amster dam; J. van Houweling te Peursum; M. de Jong te Zandvoort; J. J. de Jonge, A. P. Noordam, K. P. van der Spek en W. W. de Wildt te Haarlemmermeer; A. Kranen burg te Halfweg; P. Vlug te Sloterdijk; J. van der Ree te Zaamslag en A. Vedder te Diemen. Voor het overgangsexamen naar de tweede klasse slaagden: G. Bonda te Oegstgeest; P. Bootsman, W. W. Buiten huis, B .K. Buurman, G. Esselink, C. P. Geherels, F. Meijer en P. Smit te Haar lemmermeer; L. Dieleman te Axel; R. P. v. d. Griend, K. de Jong en Ph. Weerd- huizen te Amsterdam: K. de Kraker te Zaamslag; W. J Lamoraal Wichers te Haarlem: A. W van Poelgeest te Uithoorn; I. Sieling te Melissant; A. L. v. d. Tol te Middelharnis en P. W. Vogelaar te Stad aan 't Haringvliet. HILLEGOM. Sluiting Rijkstuinbouwcursus. De Rijkstuinbouwwintercursus is geslo ten. In het leslokaal waren, behalve de leerlingen en leeraren, aanwezig ir. Volkersz en leden van de Commissie van Toezicht. De leider van den cursus, de heer W. van der Wal, ondervroeg de leerlingen eerst over het onderwerp, dat hij heeft onder wezen; daarna volgden de heeren D. van Egmond Jr. en Galjaard. De Rijkstulnbouwconsulent ir. Volkersz, venschte den cursisten geluk met het re sultaat der lessen en feliciteerde hen, die een diploma verwierven. Aan vijftien leer lingen kon het diploma uitgereikt worden. Ir. Volkersz sprak woorden van waardee ring tot de cursusleiders en de leden der commissie van toezicht. Daarbij herdacht hij wijlen den heer C. Ludwig. destijds lid der commissie. Daarna zijn toespraken gehouden door den heer Bijl en den heer D. E. Nieuwen- huis, waarna een der cursisten, de heer Langeveld, woorden van dank sprak tot ir Volkersz, de commissie van toezicht en in het bijzonder tot de leeraren, wien namens alle cursisten een stoffelijk blijk van waardeering is aangeboden. Het hoofd van den cursus heeft de laatste les besloten met behartenswaardige wen ken aan de leerlingen, met dank voor de belangstelling, mede namens de mede- leeraren en een beroep gedaan op de gediplomeerden om propaganda te maken voor dit onderwijs en den te wachten nieuwen cursus in het a.s. najaar. Been gebroken. Op de Wilhelminalaan is een meisje, dat aldaar met een rijwiel reed vlak voor een passeerende auto gevallen. Overrijding was niet te voorkomen; het kind bekwam een gebroken been. Op advies van Dr. ten Hoo- pen is het meisje naar het ziekenhuis te Leiden gebracht. Daar dr. Hanrath uit de gemeente is vertrokken was het voorzitterschap der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose vacant geworden. Thans is tot voorzitter benoemd dr. J. J. Versluys. C. Jonkheer alhier leerling der 2de klasse van de R.K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk, ontving het diploma met lof en aanbieding voor machineschrijven. Door de Chr. zangvereeniging „Asaf" is het oratorium „Paulus" van Mendels sohn in studie genomen. „Der Messias" van G. F. Handel zal één jaar later uitge voerd worden, als „Asaf" 50 jaar bestaat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht. Voor sommige producten was er dezer dagen een weinig meer vraag. Zoo werd er b.v. wat peen gekocht voor export, waar door de prijs een kleine stijging onderging en was de noteering daardoor van f. 0,30 tot f. 0,60 per kist van 20 Kg. Er was echter ook nog een gedeelte dat voor f. 0,20 ge kocht werd, de<n minimumprijs. Sommige tuinders zijn door dat product heen, doch weer andere gaan pas beginnen. Er is in ieder geval nog meer dan voldoende voor raad. Kroten gingen ook iets beter, alhoe wel de prijs nog slecht is, van f. 1,40 tot f. 1,80 per 100 Kg. Voor groene kool werd van f. 2.40 tot 3,20 per 100 Kg. betaald. De aanvoer van dit product gaat verminderen. Uien bleven stabiel. De kwaliteit was best, vandaar dat van f. 2,10 tot f. 2.30 per 100 kon worden genoteerd. Gele kool komt nog in matig kwantum. Ook daardoor bleef men iets boven den minimumprijs n.l. van f. 1,40 tot f. 1,80 per 100 Kg. Roode kool idem, ging voor f. 2,30 tot f. 2,50 per 100 Kg. Selderieknollen gingen voor f. 5,50 tot f. 8,10 per 100 st. Prei van f. 3,60 tot 4,10 p. 100 Kg. Het is bij gunstig weer alweer te zien in de velden dat de gewone voor - jaarsdrukte nadert. Jammer, dat het land zoo schrikbarend nat is. Bij velen kan wegens de nattigheid zelfs nog niet ge werkt of niet doorgewerkt worden. Eerst daags is het volop tijd voor het aardappe len planten. Met verlangen wordt naar gunstig lenteweer uitgezien. Afscheid van mej. J. A. Schut. Mej. J. A. schut, onderwijzeres aan de Geref. school, nam als zoodanig afscheid wegens a.s. huwelijk. Het hoofd der school, de heer W. van Veen, sprak haar waardeerend toe. Spr. dankte voor hetgeen zij gedurende 12jaar in het belang van de school heeft verricht en bood haar namens personeel en de leer lingen eenige fraaie cadeaux aan. Nadat ook ds. H. Meijering namens het schoolbestuur de vertrekkende hartelijk had toegesproken, dankte mej. Schut voor de mooie cadeaux en de woorden. VRIJDAG 26 en ZATERDAG 27 MAART - 8 UUR 2 Buitengewone Hoofdnummers met CARY GRANT en SYLVIA SYDNEY. SCHITTEREND SENSATIONEEL WILD-WEST FILMWERK, TOEGANG BOVEN 14 JAAR. MAANDAG 29 MAART (2den Paaschdag), SHIRLEY TEMPLE in haar rijkste film Voorstellingen te 2 uur. 4.30, 7.9.30 uur. PRACHTIG VOORPROGRAMMA. TOEGANG IEDEREN LEEFTIJD. 8640 KATWIJK AAN ZEE. Vereeniging van „Eigenwerkers". Deze vergadering, gehouden in de zaal in de Zeesteeg werd door den heer Nic. v. d. Bent geopend. Hij heette o.a. de raads leden B. v. d. Bent. C. van Rijs en L. v. d. Zwan welkom, als mede den spreker den heer L. J. v. d. Hulst uit Hillegom. De heer A. Ouwehand gaf inlichtingen omtrent de oprichting van de vereeniging op 24 Februari j.l. In de openlucht bij de Oude Kerk werd toen een vergadering ge houden en met 6 man besloten een ver eeniging op te richten. Er werd besloten om een contributie van 10 cent per week te heffen. Doel is, verbetering te brengen in den toestand, waarin de zelfstandigen ver- keeren. De steunregeling loopt tot 27 Maart. Spoedig werden al 32 leden inge schreven. Voor een plaats als Katwijk aan Zee is voor deze catagorie een vereeniging noodzakelijk. daar eendracht macht maakt. De heer v. d. Hulst besprak zijn initia tief om te komen tot de oprichting van een vereeniging van „kleine zelfstandigen" te Hillegom. Spr. beschreef de nood, waarin velen verkeerden en als er niet geholpen werd. zouden velen ten gronde gaan. Onder elkander moet men niet kankeren, maar wij moeten ons als organisatie tot de Over heid wenden. Er is een request aan den minister gezonden, waarin werd vermeld, dat wij zelfstandig willen blijven en dat we wel ln de steunregeling wenschen opgeno men te worden; deze moet dus in het leven geroepen worden. Naar sprekers meening zou dat voordeelig zijn voor Rijk en Ge meente, wat spr. nader verklaarde. In Hil legom ls een gemeenteregeling, waar steun wordt gegeven tot een maximum van f. 6 voor een gezin, bestaande uit 6 kinderen en met een minimum bedrag van f. 3.50 voor man en vrouw; de controle daarbij gaat over de arbeidsbeurs. Ons hoofddoel is echter steun van de Regeering. Ons werd door den burgemeester van Hillegom aangeboden om de omliggende gemeenten te bewerken en zoodoende tot een landelijke organisatie te komen. Te Hillegom werd f. 2200 voor de kleine zelf standigen uitgetrokken. Onze vereeniging, aldus spr., streeft geen vakbelang na, maar komt op voor onze sociale belangen. Op ons rust in de eerste plaats de plicht om bij den minister voor steun aan te kloppen. Er moet een landelijke organisatie ko men. ons doel zèl en móet slagen. Probeer met uw bestuur ln contact te komen met uw burgemeester en raadsleden om hier een steunregeling te krijgen om u uit den nood te helpen, waarin menigeen verkeerd. Spr. dankte de drie raadsleden voor hun aanwezigheid. Velen gaven zich als lid op, zoodat de vereeniging reeds bestaat uit 52 leden. Bij de bestuursverkiezing werden de vol gende 7 personen gekozen, die het bestuur zulln vormen n.l. de heeren Nlc. v. d. Bent, A. Ouwehand, C. Hoek, J. de Reus, A. Star- kenbrug, A, van Duyvenvoorde en D. Hus. Hierna volgde sluiting. De ontvangsten hadden tot heden be dragen f. 7.80; de uitgaven f. 6.67. LISSE. Ned. Herv. Schoolvcreen. Onder presidium van den vice-voorzit- ter, den heer A. Tibboel. werd de jaarver gadering gehouden der Ned. Herv. School- vereen. De voorzitter wijdde eenige woor den van deelneming aan het droevig feit. dat de voorzitter van het bestuur, ds. G. Tichelaar, door ernstige ziekte verhinderd was zelf de vergadering te leiden en ver tolkte de gevoelens van sympathie en me deleven. die in de vergadering leefden. Hierna las de secretaris de notulen, die werden vastgesteld. De heer van Waveren bracht namens de Commissie tol het na zien der boeken verslag uit, waarna den penningmeester onder dankzegging voor zijn nauwkeurig beheer décharge werd ver leend. Het verslag omtrent den flnan- cieelen toestand der vereeniging, was in mineur gesteld. Hoewel over 1936 een klein batig saldo overbleef, is het moeilijk, ook bij de grootst mogelijke zuinigheid, voor al door de financieele lasten der Kleuter school, de begrooting sluitend te maken. De voorzitter wekte op tot activiteit ten bate van het werk der vereeniging, tot het trouw betalen der schoolgelden voor de Kleuterschool en tot het gedenken der verjaardagbus. De aftr. bestuursleden, dc heeren A. Boot, M. de Graaf en G. van Pa rijs werden met alg. st. herkozen. Het hoofd der school, de heer N. 3. Tiiemmen lichtte de met 1 April door te voeren reorganisatie der Ulo-afd. toe. De voorzitter sprak een dankend slotwoord, waama het hoofd der school in dankzeg ging voorging. Bijeenkomst „Ziekenhuisverpleging" Het R.K. Ziekenhuisverplegingsfonds hield zijn 13e jaarvergadering onder lei ding van den voorzitter, den heer L. Kap- leyn. De voorzitter wees er op, dat het af- geloopen boekjaar in finantieel opzicht zeer slecht was; een groote bres is gesla gen in de reserve. Na lezing van notulen en jaarverslag, deed de penningmeester, de heer A. Th. van Resteren, mededeling van de financieele cijfers. De ontvangsten hadden in totaal bedragen f. 6875.11, de uilgaven daarentegen f. 8979.51, zoodat '36 een nadeelig saldo opleverde van niet min der dan f. 2104.40. De reserve daalde tot f. 5222.14. In 1936 werden verpleegd 105 patiënten met gezamenlijk 2366 verpieeg- dagen. Het ledental steeg met 160 leden en bedraagt thans 2518, allen betalende le den. De rekening was door de commissie nagezien en accoord bevonden. De aftr. bestuursleden, de heeren P. v. Bezu. J. M. Hoogervorst en C. Hoogervorst werden herkozen. Het'"bestuur deelde nu mede. dat besloten was om bij eerste uit zending naar een sanatorium voor T.B.C.- lijders f. 40 te voteeren en voorts om het maximum aantal verpleegdagen wederom vast te stellen op 60 dagen. Voor Röntgen foto's werd f. 15.— per lid per jaar vast gesteld. De penningmeester wees er op, dat in de eerste twee maanden van dit jaar de uitgaven de ontvangsten reeds met f. 800 hadden overschreden. Mocht dit zoo door gaan, dan zal onze geheele reserve ver loren gaan. In twee maanden werden niet minder dan 40 patiënten opgenomen. On danks het feit, dat de contributie verhoogd .verd, zullen we aan den grond raken als het zoo door blijft gaan. Het bestuur zal het nog een paar maanden aanzien, doch zal genoodzaakt worden de contributie an dermaal te verhoogen. Nog wees het be stuur er op. dat de hooge post voor ver voer per Ziekenauto aanleiding geeft tot ingrijpen, temeer, daar er op dit punt dooi de leden wel wat al te gemakkelijk wordt gedacht. Dit geldt wel hen, die het zie kenhuis weer verlaten. Na rondvraag sluiting. M. Beelen alhier is bevorderd van de le naar de 2e klasse der R.K. Tuinbouw winterschool te Beverwijk. NOORDWIJKERHOUT. Afscheid van den heer Wlllemse. Na een hartelijk afscheid van superieu ren en vrienden vertrok de rijksveldwach ter E. P. Willemse naar zijn nieuwe stand plaats Soestdijk. Deze benoeming was voor hem een bijzondere onderscheiding. In de jaren, dat de heer Willemse hier werk zaam was, verwierf hij aller achting en vriendschap. Zijn vertrek wordt hier al gemeen betreurd. OEGSTGEEST. Laatste bijeenkomst „Gemeentebelang". Gisteravond is de laatste van de s'.'ie winterlezingen ln het vereenigingsjaar van Gemeentebelang gehouden ln „Het Witte Huis". Als spreker trad op de heer A. H. Voetelink te Den Haag, hoofdofficier M. S. D. 2e klasse b. d. De voorzitter, lr. A. Meyers heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom en leid de den spreker in. Deze sprak over: „Door Nieuw Zeeland, het land der Maori". Dit land, aldus spr. is weinig bekend, hoewel het een Neder- landsche naam draagt. Uit zijn aldaar opgedane ervaringen kan spr. getuigen dat het een land is van pracht en schoonheid in die mate, dat het wel het allermooiste is te noemen van de geheele wereld. De warme en koude bron nen en over het geheel de tropische hitte geven den toerist een nooit te vergeten herinnering. Voor de Nederlandsche ontdekkers, die daar vóór de Spanjaarden en Engelschen voet aan wal hebben gezet en daarbij een van taaie volharding getuigend uithou dingsvermogen aan den dag hebben gelegd sprak hij zijn diepgevoelde hulde uit. Aan de hand van eenige kaarten op het witte doek, gaf spr. een overzicht van de ligging, voorts besprak hij de verbindingen met de omliggende landen en die van het Leed jaren aan slechte spijsvertering. Eet nu alles met smaak. „Een ieder, lijdende aan slechte spijsver tering, zou ik deze pastilles willen aanbe velen, omdat ik door eigen ervaring over tuigd ben, dat het een prachtmiddel is." Dit schreef ons de vorige week de Heer H. C. K. te A., die Jarenlang aan slechte spijsvertering geitden had. De oorzaak der slechte spijsvertering, het teveel aan maag zuur, wordt door Digestif Rennie Pastilles op geheel unieke wijze bestreden. Het maagzuur wordt niet alleen geneutrali seerd, maar ook geabsorbeerd, terwijl de pancreatine en pepsine, die deze pastilles bevatten, bovendien de spijsvertering krachtig bevorderen. Slechte spijsverte ring zal dan ook bij regelmatig gebruik, praktisch niet meer kunnen optreden. Verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40 per pakje en a f. 1.25 per groot pak. omzetbelasting Inbegrepen. 86l'l (Ingez. Med.) land zelf, alsmede de historie van om- streaks 1700 2if Spr. schetste de handelsbetrekkingen met andere landen en kwam dan tot de koloni satie en de het eiland bewonende Maori's, die zich destijds ln stijgende mate toeleg den op de robben- en walvischvangst. Toegelicht met lantaarnplaatjes gaf spr. een overzicht voor de voornaamste steden en vertelde daarbij talrijke bijzonderheden. Men vindt er tal van vulkanen en meren, waarbij men zoowel koude als warme bronnen aantreft. De enorme en uitge strekte alpenreeksen, waarvan er velen omgeven zijn door boschrijke omgevingen waar de beroemde hertshoutsoort o.a. wordt gevonden, bevatten ook tal van vogel- en diersoorten. In de vlakke streken wordt land- en tuinbouw aangetroffen en deze vormen te samen een ln alle richtin gen zich uitstrekkend voedingsterreln voor industrie en handel naar de steden, van waar de handelsbetrekkingen met andere landen worden onderhouden De eigenlijke bewoners van Nieuw Zee land. de Maori's zijn echter natuurmen- schen; spr. vertelde van hun levenswijze, lichamelijke, geestelijke en muzikale ont wikkeling. In de pauze werd gelegenheid gegeven een aantal bijzonder mooie geslaagde foto's in oogenschouw te nemen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Hierna heeft spr. een demonstratie ge geven van de op vrij hoogen trap staande muzikale ontwikkeling van de bewoners. Met een prachtige serie lantaarnplaten waarvan vele in natuurlijke kleuren wer den vertoond, gaf spr. een overzicht van de enorme ontwikkeling van land-, vee- en tuinbouw en vervolgens een buitengewoon geslaagd beeld van het onvergetelijk mooie natuurschoon waarbij verbazing wekkende alpen, bronen en watervallen elkander af wisselden. Het mooiste, aldus spr., is dat daar de uiterste temperaturen, warmte en koude zich met elkander vereenigen ln eikanders onmiddellijke nabijheid. Den heer Voetelink viel voor zijn boeiend betoog een welverdiend hartelijk applaus ten deel. De voorzitter bracht hem namens allen dank. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. van Reigersberg Versluijs en vr„ A. v. Burenlaan 5, van Den Haag G. C. M. Valentijn, db., Pr. Hendriklaan 22, van Leiden A. J. Caspers, db„ Emma- laan 75, van Noordwijk W. van Tol, geb. Seijn, H. Morschweg 94, van Leiden J. J. v. d Meer, Rhijngeesterstraatweg 20. van Alkemade H. van Elburg, db., Ter- weeweg 36, van Avereest E. J. W. Möller, Nassaulaan 28, van Eindhoven T. Koe man, ll.-verpl., Endegeest, van Castricum Mw. P. L. J. Rietdijk, Regentesselaan 48, van Rheden A. de Jong., db.. Oegst- geesterlaan 9, van Vianen A. S. v. d. Meij, geb. Bruns. Sumatrastraat 8. van Oldenburg. Vertrokken: C. Jansen, db., van Terwee- weg 82, naar Lisse, Roversbroekpolder 19a M. Lit, geb. Van der Schrier en gez., van Wljttenbachweg 31, naar Zuid-Afrika, Jo hannesburg J. W. J. van Zwol, contro leur, B. B-, van Geversstr. 48, naar Ned. Ind. J. J. Vos en gez.. gemeenteveld wachter van Sumatrastraat 8, naar Oude- Tonge W. A. J. van Straelen en gez., kant.-bed„ van Juffermansstr. 52 naar Leiden, Haarlemmerstraat 7 H. Speet, geb. Van Bennekom en dr.. van Rhijn geesterstraatweg 40, naar Bodegraven. St. Joseph-pensionaat A. van Luinen, db., van Endegeest naar Alphen a/d. Rijn, Hoofdstr. 99 J. Zwaan en vr„ van Val- kenburgerweg 8, naar Rijnsburg, Smldstr. 4 H. Neervoort, hulsh., van Terweeweg 34, naar Arnhem, v. Heemstralaan 64 H J. Kamerdula, db., van Julianalaan 4 c naar Dultschland. Wehofem-Walsum W. C. F. Oomsen, 11. verpl.. van Endegeest naar Voorburg, v. Arembergl. 101 R. M. A Hrabel, geb. Grutsch. van Willem de Zwijgerlaan 33, naar Zuid-Afrika, Johan nesburg P. van Weeren en vr„ van H. Morschweg 132, naar Lelden, Boommarkt 9a Willem D Noordam. van Terweeweg 27, naar Amsterdam, Spuistraat 133 H. Lamberts en gez., bouwk. opz„ van Dorps straat 16, naar Lelden, Zeemanlaan 45. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, D. van P. C. N. Hoog straten en G. C. van Leeuwen Johanna Maria Christina, D. van Fr. Briër en M. C Verhave. Overleden: Cornells Schoenmaker 63 j. Johanna van Bruggen 67 j. Ondertrouwd: Johannes Passchier 22 j. te Noordwijk en Ch. A, F. van Overbeek G. Harsta 28 j. en A. E. Fischer. RIJNSBURG. Het eerste Kievitsei. Het eerste kievitsei in deze gemeente werd gevonden door den heer S. v. d. Kwaak in het „Verhof". Ook deze heeft dit verzonden aan H.M. de Koningin. ANTWOORD OP DE VRAGHf VAN DEN HEER DREES. Inzake de Volkshuisvesting. Op de vragen van den heer Drees betref fende toepassing van art. 55 der Woning wet in verband met de behoefte aan be hoorlijke arbeiderswoningen in onze ge meente, heeft de min. van sociale zaken ge antwoord, dat het hem bekend is, dat de huisvesting van tal van gezinnen ln de ge meente Rijnsburg zeer te wenschen over laat. Ook met de pogingen van de woning- bouwvereen. Spinoza, om in dien toestand verbetering te brengen, is den minister be kend. Hem is gebleken, dat het gemeente bestuur met genoemde vereeniging van in zicht verschilt nopens de wijze, waarop maatregelen tot verbetering zouden zijn te treffen. Aangezien het hiervoren bedoelde ver schil van inzicht er toe heeft geleid dat, ondanks jarenlange onderhandelingen en ondanks bemiddelingspogingen, vanwege den minister aangewend, per slot geen oractisch resultaat voor de volkshuisves ting ls verkregen, overweegt hij de wen- schelljkheid van toepassing van art. 55 van de Woningwet. Gelet op het feit, dat zoodanige toepas sing, met het oog op de aan de gemeente toekomende taak, met beleid moet geschie den, heeft hij zich 22 Jan. j.l. gewend tob Ged. Staten van Zuid-Holland, met ver zoek hem ter zake te willen adviseeren. Ged. Staten hebben den minister bericht dat hij hun advies dezer dagen tegemoet kan zien Na ontvangst van bedoeld advies zal de? minister beslissen of en in welke mate art. 55 van de Woningwet behoort te worden gehanteerd. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdag a.s. te 7 uur n.m. bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling begrootingen van de ge meentebedrijven 1937. 3. Vaststelling gemeentebegrooting 1937. Het verzoek van kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente om een extra-bijdrage heeft tot resultaat gehad, dat ruim f. 865 is ontvangen. SASSENHEIM. De A. R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" vergaderde in Concordia. De voorzitter, de heer F. Limburg, sprak een kort openingswoord. Na de notulen sprak de heer M. Vercouteren over het onder werp „Onze Koloniale politiek". Op deze inleiding volgde een uitgebreide bespre king. Hierna sluiting. J. v. Reisen alhier, leerling der 2de klasse van de R.K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk ontving het diploma met aan- teekening van Engelsch, Duitsch en ma chineschrijven. Gevonden: Een wollen gekleurde das; een portemonnaie met inhoud; een pad- vindersriem met bijbehooien; een num merplaat van auto H-98406: drie hand doeken; een sleutel; een vulpenhouder:' een sleutel; een kruikje inh. melk; een klein sleuteltje. Inlichtingen bij de politie, Voor het examen lingerie zijn ge slaagd de dames Lien Beyk, Coba de Rhijnsburger, Dini Möhlmann, Juul Per- fors, Pleuntje van Eek, Katy Beerhorst, Dora Geerlings. Dora v. Dorp, Hendri v. d. Geest en Klaske Dijkstra. Voor het examen costumière de dames Corry Jansze. Gerde Klijn. Lena v. Len- nlng. Ant Wiepkema en Marie van Dam, allen leerlingen van de zusters van heft St. Annagesticht alhier. Tot incasseerder der huren van d» woningbouwver. „Vooruitgang" is aange steld de heer H. J. v. Nlekerk. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Korpershoek—v. Duiven voorde. D. C. A. VisEsveld, Z. Door het bestuur der Chr. School is benoemd tot tijdelijk hoofd de heer A. v, Neutegem te Sliedrecht. VOORHOUT. Diploma-uitreiking B.N.S. Op de Bisschoppelijke Nijverheidsschool alhier heeft de jaariijksche diploma-uit reiking plaats gehad. De directeur, broe der Tarcisius, sprak een hartelijk wel komstwoord. De diploma-uitreiking was als volgt: Afd. timmeren: J. Achterbosch uit Ter- Apel; A. Breeb uit Alkmaar, met lof; K. Doedens uit Alphen art. Rijn: A. ten Her kei uit Hilversum; H. Kamp uit Heerhugo- waard; P. Postma uit Bolsward. Afd. mach. bankwerken: H. Baars uit Schiedam; P. Bisschops uit Sassenheim: C. Buts uit Amsterdam; H. Maagdenburg uit Muntok (Ned. O.-Indië); J. Smit uit Grootenbroek, met lof; T. Vogelzang uit Amsterdam; A. Wesseling uit Sassenheim. Afd ElectrotechniekJ. v. d. Berg uit Nijmegen; M. de Bie uit Nijmegen: J. Bos uit Vllssingen; P. de Brok uit Sluis: A. v. d, Heyde uit Amsterdam: W. Hoeks uit Gilze; A. Hunlnk uit Deventer; J. de Ko ning uit Medemblik; P. Loerakker uit Hil legom; L. Piket uit Bodegraven, met lof; G. Steens uit 's-Gravenliage; P. Visser uit Alkmaar; H. Welp uit Boxmeer, Afd. bakken: L. Beuk uit Noordwijk: Th. Bigot uit Amsterdam; A. Bom uit Kwints- hcul: B. Demmer uit Zwolle; J. v. Elshout uit Vlissingen: F. Fox uit Terwinselen; J. Korse uit Bodegraven; J. Kuypers uit Haarlem; J. Olijkan uit Voorhout; J. Ocmens uit Rotterdam: C. v. 't Schip uit Amsterdam: N. Stultien- uit Zaltbommel; H. Vis uit Noordwijk; A. Walboomers uit Cuyk; C. Wesseling uit Sassenheim. Bevorderd naar het 3de jaar werden 48 leerlingen; naar het 2de jaar 54 leerlingen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11