LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 24 Maart 1937 De Fransche Kamer schenkt Blums haar vertrouwen Laatste Berichten Binnenland Met 362-215 stemmen BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 755. Hedenmiddag 3 uur: 763. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.6 te Reykjavik. Laagste barometerstand 745.8 te Vardö. Verwachting tot den avond van 25 Maart: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind: zwaar bewolkt tot be trokken; waarschijnlijk eenlge regen; kans op nachtvorst. Overdag weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie over Duitschland en omge ving vulde geheel op, terwijl de depressie, over de Finsche Golf ln beteekenis verlie zend, naar Noord-Finland trok. Een nieuw lagedruk-gebied verscheen over het Noorden van de Britsche eilanden, al waar reeds van verschillende plaatsen regen wordt gemeld. Voorts ontwikkelt zich een minimum (over de Poolvlakte), dat sneeuw over Zwitserland brengt. In het Westen houdt op den Oceaan de hoogedruk nog stand. Over IJsland is de barometer sinds gisteren nog belangrijk gestegen. Aan deze hoogedruk-ontwikkeling ging vrij sterke temperatuurdaling gepaard. Over de Britsche eilanden heeft het krim pen van den wind naar het Westen een temperatuurstijging tengevolge gehad. Bij het rustige weer, dat over Dultsohland en Scandinavië heerscht, ls de ochtendtempe- ratuur gedaald. Het ls te verwachten, dat de depressie over de Britsche eilanden haar invloed Zuid waarts zal uitbreiden, tengevolge waarvan de wind ten onzent gaat krimpen. Bij aan vankelijke nachtelijke opklaring is het op treden van nachtvorst hoogst waarschijn lijk. Morgen overdag volgt dan toenemende bewolking met kans op regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.W. wind, 1 gr. C., goed. Londen: W. wind. 1 gr. C., goed. Berlijn; windstil, 2 gr. C„ zw. bewolkt. Marseille: N.W., 3 gr. C., 1. bew. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 1 u. 56 min.; nam. te 14 u. 7 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 6.49 n.m. tot 5.24 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 24 Maart: op 16 u. 01; onder 4 u. 34. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIE- KOLONIES. Verplegingsjaar 1936 van de Leidsche afdeeling. De Leidsche afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies hield gistermiddag haar jaarlijksche vergadering in het gebouw Nieuwe Mare 13a. Dr. Munk, voorzitter der Leidsche afdee ling opende de .vergadering en heette allen hartelijk welkom. Door de Secretaresse werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on gewijzigd goedgekeurd. Daarna werden de ingekomen stukken besproken, o.a. een schrijven van B. en W. met de verblijdende tijding, dat de subsidide voor het verplegingsjaar 1937 gehandhaafd bleef op f. 510.—. Daarna werd aan de Secretaresse verzocht het jaarverslag voor te lezen, waaraan het volgende is ontleend: .,In het afgeloopen verplegingsjaar 1936 Werden 38 jongens en meisjes uitgestuurd met een aantal verpleegdagen van 1424; 10 tinderen gingen naar het Koloniehuls Heelsum te Heelsum, 16 kinderen gingen naar het Koloniehuis „Rivierhuis" te De Steeg, 1 jongen Koloniehuis te Bergen >an Zee, 1 Jongen met drie maanden ver- Pleging in het „Boschhuis" te Nunspeet, 10 kinderen gingen naar het Koloniehuis .iRussenduin" te Bergen aan Zee, deze laat- «te groep voor rekening van het Bio-fonds. De algemeene toestand der kinderen was vooruitgegaan; wel waren er enkele klnde- jen, die nog een kuur zouden moeten na blijven. maar daar er altijd nog vele kinde ven op de lijst staan, die wachten op uit zending, gaat dat niet. Wel worden die kin- beren een jaar daarna nog eens opgeroe- Mn. om zoo noodig nogmaals te worden uitgezonden. Een kort overzicht van den penning meester liet zien, dat er op 31 December 1936 Jog maar 82 leden waren, die jaarlijks iets bijdragen. Het ledental gaat sterk achteruit en het is zeer moeilijk voor het bestuur Meuwe leden te krijgen. Het saldo 1935 was '•472.95; de verdere ontvangsten bestonden Jft: Gem. subsidie f. 510.van de N. V. verzekerings Maatschappij „Vooruit" f. 150 - Mjdragen van leden f. 137.55. van ouders 1.102.—, van het Bio-fonds f. 404.60, extra giften f. 37.55, straatcollecte f. 401.76, van een gehouden bridge-drive, ten huize van den heer en mevr. Verhelj van Wijk f 147, van opgespaarde cassa-bons (firma Kel der i f. 4.50. De uitgaven w.o. verplegingskosten, reis kosten, kinderen en geleidsters, vracht, porti, drukkosten, advertenties, lidmaat schap C. G. enz. bedroegen f. 2361.89. In het bestuur kwam in het jaar 1936 geen verandering. Een nieuw verplegingsjaar is weer inge gaan. Reeds ging er in Januari een groep van 10 jongens en meisjes voor de winter- verpleging naar de bosschen, 20 Maart April staat er weer een derde groep van 10 kinderen klaar om weg te gaan voor de voorjaarsverpleglng. Dan blijven er nog heel wat candidaatjes voor uitzending over, die zoo mogelijk in het najaar zullen worden volgde de tweede groep naar zee, en 16 uitgezonden, wanneer de straatcollecte vol doende zal hebben opgebracht, die de af deeling weer hoopt te kunnen houden in de maand Mei, wanneer de toestemming van B. en W. zal zijn verkregen. De verslagen werden onveranderd goed gekeurd. Op 7 April a.s. zal de heer C. de Rooy, dienstdoend stationschef op het station al hier, afscheid van het personeel nemen. De polltiebrandweer heeft gistermid dag in het pand Molenstraat 22 een schoorsteenbrandje gebluscht. Gisteravond omstreeks 8 uur ls de 26- Jarige dienstbode M. H. uit Oegstgeest, die op haar rijwiel van den Warmonderweg kwam en den Rijnsburgerweg wilde over steken, aangereden door een personen auto. komende van Oegstgeest en bestuurd door L. H. N. D. uit Zoeterwoude. De wlel- rijdster bekwam verscheidene schaaf wonden en een hevige neusbloeding. De E. H. D. vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis en vervolgens naar het Diaconessenhuis, waar zij ter observa tie is opgenomen. De politie onderzoekt de schuldvraag. Men zal zich herinneren hoe kort geleden op precies dezelfde plaats een soortgelijk ongeval plaats vond, waarbij het slacht offer echter doodelijk verwond werd. Toen de electrische trein No. 1045 al hier van Haarlem binnenkwam, bleek dat tusschen Haarlem en Leiden een rijtuig was warm geloopen, zoodat dit rijtuig uit den trein gezet moest worden. Daar de reizigers moesten overstappen Vetrok de trein met ongeveer 10 minuten vertraging. Morgenavond zal ln de Kooikapel een wijdingsure gehouden worden als voorbe reiding voor de Goede Vrijdagviering. Ook de 2 vorige jaren gebeurde dit. De groote belangstelling bewees, dat dit uur op hoo- gen prijs gesteld werd. Ds. van Apeldoorn en de heer de Groot zullen ieder ongeveer een kwartier spreken. Mej. v. Parijs, zuster uit 't Diaconessenhuis, hoopt een paar lie deren te zingen: „Golgotha" en „o Hoofd, bedekt met wonden". De fotohandel Bonte, Hoogewoerd 116, heeft zijn uiterlijk aanzienniet weinig verbeterd door een grondige verbouwing van de onderpui, waarmede een moderni seering van de étalages en het winkel- mterleur gepaard ging. De nieuwe zaak ziet er nu zoowel van binnen als van bul ten keurig netjes uit! ROEIEN. Oxford slaat Cambridge. Een voorsprong van 3 lengten. Eerste overwinning na 1923. Onder overweldigende belangstelling is vandaag voor de 89ste maal de tra- ditioneele roeiwedstrijd tusschen de achten van de universiteiten van Oxford en Cambridge gehouden. Na sedert 1923 geen enkele overwin ning meer te hebben behaald, heeft Oxford thans na een schitterende race met drie lengten gewonnen. De baan, welke van Putney naar Mortlake voerde over een afstand van 4mijl, werd in den tijd van 22 min. 39 sec. afgelegd. Hoewel deze wedstrijd, in strijd met de traditie niet op Zaterdag doch op Woens dag gehouden werd. overtrof de publieke interesse op dezen moolen lentedag alle verwachtingen. Het was als voelde men dat er iets sensationeels gebeuren ging en dat Oxford tenslotte eens weer een zege beha len zou na sinds 1923 steeds de vlag hebben moeten strijken. Cambridge had den toss gewonnen en startte aan den Surrey-oever. Na een val- schen start gingen de ploegen vrijwel ge lijk weg. Even was Oxford iets voor en toen ging de strijd gelijk op. Na één mijl (1609 Meter) was Oxford tot 3/4 lengte uitgeloo- pen in een tijd van 5 m. 13,3 sec., maar Cambridge kwam daarna fel spurtend op zetten en de duizenden toeschouwers op dit punt begrepen dat hier iets belangrijks ge beuren ging. Cambridge bleef spurten, liep een kwart lengte in, maar Oxford, met haar iets langeren slag, hield fraai stand. Bij Ham mersmith Bridge mocht het verschil dan nog slechts een neuslengte bedragen en even later mocht Cambridge zelfs een ge- ringen voorsprong hebben, de Oxford-ploeg gaf geen kamr> Een fraai eeheel vormde deze acht der donkerblauwen di'e met uit stekend waterwerk en een prachtig moreel doorvechten bleef en weldra weer lang zaam maar zeker langs Cambrigde naar voren schoof Meer en meer werd het dui delijk dat de aanval der llchtblauwen af geslagen was en dat dit waarschijnlijk te vens de beslissing voor de race beteekende! Wie zoo dacht, had goed gezien. Wel bleef er een tijdlang nog spanning, doch er kwam onrust in de Cambridge-ploeg. die zichtbaar vermoeid begon te raken en ge leidelijk meer achterstand kreeg Onder ontzaglijke geestdrift van het pu bliek roeide Oxford de laatste kilometer zonder nog bedreigd te worden Het ver- Ontploffing in ammoniak- fabriek te Lutterade. Ketelhuis ernstig beschadigd. Vanmorgen omstreeks elf uur heeft op de ammoniakfabriek te Lutterade een ernstige ontploffing plaats gehad, welke groote schade heeft veroorzaakt. Een onder 25 atmospheren druk staande ketel van de salpeterfabriek is door tot dusver nog onbekende oorzaak met een hevigen knal, welke tot ver ln den om trek was te hooren, uit elkaar gesprongen. De ketel, welke 4 meter hoog was en een doorsnede van 3 meter had, is door het betonnen dak van het ketelhuis, dat tegen de fabriek is aangebouwd, de lucht in ge slingerd en op een afstand van 100 meter terecht gekomen. De vernielde keitel drong hier vrij diep in den grond. In het ketel huis is een groote verwoesting aangericht. Van het dak is niet veel meer over, terwijl alle ruiten vernield zijn. Even voordat de ontploffing geschiedde waren twee arbei ders nog in het ketelhuis geweest. Zij zouden er juist met lasschen beginnen en hadden nog een wagentje met flesschen, welke zuurstof bevatten, naar buiten ge reden. Zij verwijderden zich daarna nog een oogenbllk en hieraan hebben zij het leven te danken, want twee minuten later volgde de ontploffing. Afscheid dr. J. P. Fockema Andreae. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Groningen, dr. J. P. Fockema Andreae heeft hedenmiddag zijn afscheidsrede ge houden in een bijeenkomst van pers en ge- noodigden in hotel de Doelen te Gronin gen, welke rede hij een Zwerftocht door de provincie Groningen had genoemd. In gedachten bezocht hij de 57 Groning- sche gemeenten met hun bijzondere ken merken en problemen om tenslotte terug te keeren met de zekerheid, dat ze sober en degelijk worden geregeerd. Hij kwam tegen de veronderstellingen op, dat hij weggaat omdat hij niet met de Groningers of met zijn naaste medewerkers kon opschieten en ook tegen de verdachtmakingen tegen hem gericht. Hti betreurde het. dat de verkla ring, die hij heeft afgelegd ten opzichte van de moeilijkheden ln verband met de ambts woning niet worden geloofd. Spr. heeft steeds gestreefd land en volk van Groningen te leeren kennen, zich in ge dachten en wenschen van de bevolking te verplaatsen, voor hum belangen op te ko men en met de burgers mee te leven als een der hunnen. De verstandhouding en de sa menwerking ls steeds zoo goed geweest als het maar eenigszlns kon, ook die met de naaste medewerkers en de burgemeesters. Allen en speciaal den griffier bracht hij daarvoor dank. Hij besloot met de beste wenschen voor de provincie Groningen, waarvoor hij groote waardeering heeft. Aan het noenmaal dat later plaats vond zaten mede aan, bijna alle burgemeesters van de 57 gemeenten van de provincie Groningen, leden van de provinciale staten, onder wie de vier gedeputeerden en eenige hoofdambtenaren van de provinciale griffie. Goede vangst van de Haagsche politie. Dieven en helers gearresteerd. Dezer dagen ls de Haagsche politie een uitgebreid complot pakjesdieven en -helers op het spoor gekomen. Reeds lang stond de 45-jarige H. M. uit de Kikkerstraat onder verdenking, gestolen goederen op te koopen. Het was de politie ter oore geko men, dat deze M. verschillende malen room boter te koop had aangeboden. Dit werd in verband gebracht met het feit, dat korten tijd geleden van een expe- ditieauto te Den Haag een vat roomboter van 50 Kg. was gestolen, benevens drie koffers met diverse goederen. M. werd aangehouden en in bewaring gesteld. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de boter gestolen was door den 18-jarlgen H. M. van T. en den 30-jarigen C. P. S, uit Delft. Belde personen werden eveneens ge arresteerd, waarna bleek dat zij verschil lende diefstallen van goederen uit expe ditieauto's en bakfietsen hadden gepleegd. Als vierde mededader werd daarna de 31- Jarige A. N. P.. een goede bekende van de politie aangehouden en met de drie eerst- genoemden ter beschikking van de justitie gesteld. Een groot gedeelte van de boter werd ten huize van S. aan het Huygenspark, aan wien de boter reeds weder verkocht was, gevonden, terwijl elders op eenige adressen nog andere goederen van diefstal afkom stig. in beslag werden genomen. schil was l'/i lengte, daarna 2 en tenslotte zelfs bijna 3 lengten. De eerste race tusschen de unlversiteits- ploegen werd in 1829 gehouden. Sedert dien heeft Cambridge 47 maal gewonnen, Oxford heeft thans 41 overwinningen op haar naam en in 1877 kwamen de ploegen ge lijk aan. De strijd werd dit jaar op een Woensdag gehouden, omdat er voor Paschen geen geschlkten Zaterdag was te vinden Dit houdt verband met het getij. De heden door Oxford gemaakte tijd is de slechtste sedert 1877, toen de strijd in een dead heat eindigde in den tijd van 24 min 6.5 sec. Vermoedelijk is het feit dat de roeiers de lichte Zuid-Wester bries tegen hadden, hier van de voornaamste oorzaak. jfF: In aansluiting op hetgeen in het vierde blad is vermeld, nog het volgende: Na Doriot nam de voorzitter van dc radicaal-socialistische fractie Campinchi 't woord. Hij verklaarde, dat de regeering de meerderheid heeft en weet wat zij wil. De positie van de radicaal-socialisten is zeer eenvoudig: zij zullen blijven samenwerken. Evenwel ls de vrijheid niet te verdoelen en niet aan een partij voorbehouden. Indien de partij van kolonel de la Roque onwettig is, dan moet de regee ring snel en krachtig handelen, doch indien zij wettig is, dan moet zij be schermd worden. De gebeurtenissen te Clichy waren zeker niet het gevolg van een uitdaging van de Parti Social fran cais. Misschien waren er agents-provocateurs, de buitenlandsche gelden voor propaganda zijn niet voor allen verloren, doch een on derzoek moet worden ingesteld. De regeering heeft veel gedaan voor de arbeiders, doch haar moeilijkheden komen van uiterst links. Aan de arbei ders moet gezegd worden, dat stakin gen ernstig zijn en dat het bezetten van werkplaatsen onwettig is, de zaken kunnen niet doorgaan op deze wijze. Toch hoopt spr. dat de regeering zal sla gen. Het uur is gekomen, niet voor een nationale unie, doch iets dieper, een wa penstilstand tusschen alle Franschen, welke maanden moet duren. Deze rede van Campinchi werd door de linkerzijde luide toegejuicht. Namens de socialistische unie beloofde Trossard zijn steun. Vervolgens verweet de afgevaardigde Dommanges van de onafhankelijke repu- blikelnsche en nationale unie de regee ring. dat de leden van de regeering geen regeerders, doch partijmannen zijn. Toch zal zijn partij hun het vertrouwen niet onthouden. Terwijl de communist Honel het spreek gestoelte besteeg, dreigden de afgevaars digden van de uiterst linksche en recht- sche partijen handgemeen te worden. Zij- werden door de deurwaarders gescheiden en de voorzitter, Herriot, schorste de zit ting. Na de hervatting trachtte Honel uit een te zetten, dat de vergadering van de P. S. F. te Clichy een provocatie vormde, doch zijn geluid werd overstemd door het slaan op de lessenaars door de rechtsche afgevaardigden. Xavier Vallat stelde voor dat een com missie van 44 leden wordt samengesteld uit de fracties om de gebeurtenissen van. Clichy te onderzoeken. Ook deze spr. werd verder spreken onmogelijk gemaakt door het slaan op lessenaars en geschreeuw. Nadat de kalmte was weergekeerd, zeide Vallat tot Blum: „Gij verwerpt een en quête-commissie. omdat gij geen leider van een regeering. doch leider van een partij1 wilt zijn." Leon Blum verklaarde hierna, dat hij slechts een uiting van vertrouwen vond in de dagorder, welke was ingediend door Campinchi, Duclos en verscheidenen van hun collega's. Hierna is overgegaan tot het stemmen over de verschillende ingediende dagor ders. De dagorders ingediend door Vallat, Doriot en door Desbons, Aveline. de Chap- pedelaine en Dariac werden alle verworpen. De dagorder, ingediend door Cam pinchi, Duclos en anderen, waaraan de regeering haar goedkeuring had ge hecht, werd met 362 tegen 215 stem men aaayinomen. Deze dagorder is als volgt opgesteld: „De Kamer stelt vertrouwen in de re geering voor het verzekeren van de vrijheid van allen in overeenstemming met de wet, hetgeen een noodzakelijke voorwaarde is tot "het handhaven van den binnenland- schen vrede en het normale leven van de democratische instellingen en gaat bver tot de orde van den dag. De vergadering van de Kamer is hierna gesloten. De brutaliteit van de heeren ging zoo ver, dat men rijwielen beladen met goederen en zelfs volgeladen bakfiet sen stal, waarna de goederen recht streeks naar de adressen van de helers werden gereden en daar afgeladen. Zoo werd door den 18-jarigen van T. een bakfiets met 14 groote pakken verschillende goederen, w.o. een groote partij sigaren, een 5-tal koffergramofoons. electrische artike len, drukwerk, groote pakken manufactu ren enz. op straat ten nadeele van een Haagsche expeditiefirma gestolen en ge reden naar de woning van de 61-jarige koopvrouw F. aan de Twentstraat. Deze zorgde met haar zoons voor de verdere distributie van de gestolen goe deren. Deze geheele familie, bestaande uit moedér en twee zoons, werd aan 't hoofd bureau van politie in bewaring gesteld. Bij huiszoeking werden nog eenige van diefstal afkomstige goederen, begraven onder het kippenhok, aangetroffen. Het laat zich aanzien, dat nog tegen andere personen proces-verbaal terzake heling zal worden opgemaakt. Bij de politie bekenden alle arrestanten, behalve A. N. P. De „helersfamilie" is Zaterdag, na ver hoor, vrijgelaten. De heler M en de drie andere daders zijn ln het huis van bewaring ingesloten. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Derde Blad. AMSTERDAM, 24 Maart. De stijging in Wallstreet maakte uiter aard op de Amsterdamsche effectenbeurs een aangename impressie en de geheele markt werd hierdoor in gunstigen zin be ïnvloed. De stemming was gedecideerd vast cn daarbij droeg de handel op verschillende afdeelingen een levendig karakter. De be langstelling concentreerde zich niet op en kele fondsensoorten, doch desniettemin vonden de grootste omzetten toch nog plaats in diverse Amerikaansohe papieren. Voor de koperaandeelen bestond groote be langstelling; zoowel Anaconda's als Kenne- cott Copper waren bepaald willig. De Staal- aandeelen werden eveneens druk verhan deld en konden zich flink herstellen. De koersverliezen, die in het begin van de week werden geleden, konden thans grootendeeis worden ingehaald. Op de lo cale markt bestond een aangename ten- denz. Een drukke affaire ontwikkelde zich in de Rubberfondsen; Amsterdam Rubbers liepen enkele procenten naar boven; ver schillende andere specialiteiten konden verscheidene punten monteeren. Van de Tabakken werden de verschillende Deli- soorten opnieuw hooger genoteerd; Deli- Batavia's stegen tot 300 V Onder de In- dustrleelen trokken vooral de Phllipsaan- deelen de aandacht doordat die zich krach tig konden verheffen. Aku's waren prijs houdend, hetzelfde kon worden gezegd van Unilevers. Onder de Petroleumfondsen traden Koninklijken op den voorgrond. Terwijl de laatste dagen het aanbod sterk de over hand had .openbaarde zich thans goede vraag, zoodat de koers weer terecht kwam op het niveau van Zaterdag. De Ameri- kaansche soorten werden eveneens wat hooger genoteerd. De affaire in Scheep vaartpapieren was van bescheiden afmeting doch de tendens was gunstig De Indische lijnen konden zich flink her stellen; ook de Holland-Amerikalijn en Kon. Ned. Stoomboot-Mij. avanceerden meerdere procenten. De Suikeraandeelen werden bij kalmen handel algemeen hooger afgedaan. In H.V.A.'s vonden nu en dan vrB ruime omzetten plaats en ten opzichte van gisteren kon 'n koerswinst van een Uental procenten worden geboekt. De be- leggingsmarkt was stil. De Nederlandsche staatspapieren waren prijshoudend doch d» oude 3°/» obligatiën en de integralen kwar men wederom iets lager te liggen. WISSELKOERSEN. Londen 8.93 (8.92 3/4); Berlijn 73.48 (73.50); Parijs 8.40 (8.39'/»); Brussel 30.77'/» (30.78); Zwitserland 41.65'/* (41.63'/»); Ko penhagen 39.87'/» 139.87'/»)Stockholm 46 07'/» (46.05); Oslo 44.90 (44.87'/»); New York 1.82 13/16 (1.82 13/16); Praag 6.38 (6.38). Prolongatie l°/o; Part. disc. l/4°/o; Dag geld l/4°/o. Registermarken 35 5/8; Crediet Sperr- marken 19; Effectensperrmarken 18 3/4;' Reismarken 511/2; Bankpapier 41 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MARKT EERICUTEN LEIDEN, 24 Maart Veemarkt Aange voerd 422 runderen 350 kalveren, 729 scha pen 580 varkens. 19 stieren; 189 kalf- en melkkoeien f. 150265; 162 varekoeien e. a. f.130185; 63 vette koeien f.160270. schoon gewicht 4870 ct. per K.G., handel resp. matig, tamelijk, stroef; 12 vette kal veren 338 nuchtere kalveren f.47.50, han del tamelijk; 50 vette schapen f.2535, handel matig; 500 vette lammeren f.18 28. handel matig; 179 weideschapen f.17 23, handel matig; 30 lammeren; 286 mestvarkens f.1632: 274 biggen f.10— 13.50, handel zeer matig; 8 paarden; 9 bok ken en geiten f.411, handel tamelijk; 20 zeugen f. 4262, handel zeer matig. Kaasmarkt 16 partijen Goudsche kaas le soort f. 20.50—21.50; 2e soort f.19—20; 2 partijen Leidsche kaas, geen noteering. Handel kalm. AMSTERDAM. 24 Maart. Veemarkt Aan gevoerd: 296 vette kalveren: le kw. 58 66, 2e kw. 48—56. 3e kw. 38—46 ct. per k g. levend gewicht. 118 nuchtere kalveren 5 3.50 per stuk; 177 varkens, vleeschvarkens wegende van 90110 k.g. 5859. zware varkens 5657. vette varkens 5556 ct. per K G. slachtgewicht. KOUDEKERK. 23 Maart. Eierenveüing „Koudekerk RijndijkAanvoeren 3602 eie ren. Kipeieren f. 3.504.30; Eendeneieren f 3.203 30 per 100 stuks; Boter 0.690.71; Kaas 0.250.27 per pond: Kippen 0.35 0.90 per stuk. NIEUW VENNEP. 2? Maart. 2480 Kippen eieren 3,604,20 960 Eendeneieren 2,30 3,60' RIJPWETERING. 23 Maart Veiling R. P. V. Aanvoer; 2264 kippeneieren, prijs 3.80 4.50 per 100; 244 eendeneieren f. 2.90 3 50; 5 ganzeneieren f. 7.20 per 100; 10 konijnen f.0.301.40 per stuk; 10 kippen 1.0.30—1.40; kaas 0.18—0.34 per K.G. WOERDEN, 24 Maart. Kaasmarkt. Aan voer 31 partijen kaas. Met. rijksmerk le kw. f.2123; idem 2e kw. f. 19—20.50. Han del matig WESTLAND 23 Maart. Coöp. Centrale Westlandsche Snijbloemenveiling. A. An jers 4.60 per 100; Anemonen 13—15 ct.; Freesia 9—13 ct.; idem geel 19 ct.; idem lila 28 ct.; Idem blauw 27 ct.; W. Copland 16—23 ct.; Bartigon 18—26 ct.; W. Pitt 21 —25 ct.; Pr. Elizabeth 25—28 ct.; Mr. v. Q. Hoeff 19—24 ct.; Clara Butt 20—25 ct,; idem geel 20—21 ct.; Irissen 19—26 ct.. al les per bos. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3