Leidsch Dagblad Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BBad Dinsdag 23 Maart 1937 Leidsche ingezetenen Instantine RECHTZAKEN De dubbele moord te Merkelbeek (L.). Door te adverteeren in en U te abonneeren op het dat wordt geredigeerd, gezet, gedrukt en bezorgd door AGENDA Vijftien jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank te Maastricht behandelde gisteren de strafzaak tegen de 64-jarige Maria. Clara van H.. van Belgische natio naliteit, afkomstig uit Merkelbeek, ver dacht van moord op den 73-jarigen M. A. F. Buysers, en diens schoonzuster, gepleegd in den ochtend van 22 November van het vorige jaar. Na verhoor van tal van getuigen en van verdachte, die bleef vasthouden aan het verhaal van een vreemden indringer, die den moord zou hebben gepleegd, doch an derzijds weer verschillende verklaringen af legde, die halve bekentenissen waren, eischte het O. M. 15 jaar gevangenisstraf. (Reeds gerilaatst in een deel onzer vorige oplaag). M. F. uit Amsterdam moest terecht staan omdat hij, toen de Havenbrug voor het ver keer gesloten was, niet in de file auto's was gebleven, maar naast de file was opgere den en toen de brug geopend was, met zijn auto naar voren was gedrongen, waardoor hij een paard en wagen van den veehouder J. J. Reineveld uit Koudekerk had aange reden. Eisch 2 maal f. 7,50 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis. Uitspraak conform. BELEEDIGING VAN HITLER. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van dr. K. F. P., directeur van „Ons Huis1' in Rotterdam, die terecht heeft gestaan wegens beleedi- ging van het hoofd van een bevrienden staat. Dr. P. had nl. in een in „Ons Huis" gehouden tentoonstelling ..De Olympiade onder dictatuur" een afbeelding van Hitier toegelaten met als onderschrift een uit lating van dr. Von Gruber. waarin de ge laatsuitdrukking van den rjjksleider werd gekenschetst als die van een opgewonden waanzinnige. De rechtbank achtte het ten laste ge legde bewezen en veroordeelde dr. P tot 50 gulden boete, subsidiair 20 dagen hech- j tenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan C. H. K. al- h-er, omdat hij op de Steenstraat met zijn auto de veiligheid van het verkeer in ge vaar had gebracht, doordat hij plotseling links was uitgeweken, waardoor hij in bot sing was gekomen met een auto, welke van de Blauwpoortsbrug kwam. Het O.M. eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. Trapman, raadsman van verdachte, wees er op, dat men zoodoende nooit kon oversteken. Zijn cliënt had tijdig zijn rich- 1 tingswijzer uitgestoken, maar de chauffeur van de aangereden auto had te hard gere den. De waarn. kantonrechter, mr. Vos, wees direct vonnis en veroordeelde ver dachte tot f. 25 boete of 10 dagen hech tenis Vervolgens moest terecht staan A. de G., overwegwachter der Ned. Spoorwegen al hier, omdat hij, terwijl trein 3817 van de richting Alpihen naderde, de overwegboo- mn aan de Heerenstraat, gelegen in de spoorlijn Leiden-Utrecht, niet tijdig geslo ten had, waardoor groot gevaar voor het verkeer ontstaan was. De heer J. J. Dubbel man, die zich aldaar hjj den overweg be vond, verklaarde dat verdachte, toen de trein 10 meter van den overweg af was, de afsluitboomen gesloten had. Er was geen druk verkeer; er bevonden zich slechts een paar personen op den overweg. De wagen voerder Ooerts uit Gouda, die op trein 3817 dienst had gedaan, verklaarde dat toen hij bemerkte, dat op 200 M. afstand de boo- men nog niet gesloten wanen, hij een nood signaal gaf en onmiddellijk den trein sterk afgeremd had. Op 10 M. afstand waren de boomen gesloten. Verdachte erkende de boomem te laat gesloten te hebben. Doordat hij in gesprek met een collega was. had hij de nadering van den trein niet bemerkt. Op het signaal was hij naar buiten geloo- pen en had onmiddellijk de boomen geslo ten. Het O Af. had een brief van den Rijks inspecteur van de spoorwegdiensten ont vangen, waarin deze wees op het zeer groote gevaar, wanneer overwegboomen niet tijdig gesloten worden. Het feit was dan ook bijzonder ernstig daar verdachte één seconde voor de aankomst de boomen pas gesloten had. De post van overwegwachter is zeer verantwoordelijk en bij niet tijdig sluiten kunnen ernstige ongelukken het ge- Volg zijn. Gezien de ernst van het feit eischte het O.M. f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter, mr. Ligten- berg, wees onmiddellijk vonnis en veroor deelde verdachte tot f. 10 boete of 4 dagen hech tenis. J. R. tuinder en grossier te Rijnsburg, moest terecht staan, omdat hij zonder ver gunning van den minister en zonder aan gesloten te zijn geweest bij de groenten- en fruitcentrale te Rijnsburg, ongeveer honderd kilogram andijvie en elfhonderd kilogram roode kool had geteeld. Vroegei was verdachte bij de groenten- en fruit centrale aangesloten geweest, maar wegens een overtreding was verdachte twee maan den geschorst en tot een boete van f. 75 veroordeeld. Het O.M. eischte ook nu f. 75 boete of 15 dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f. 25 boète of 10 dagen hechtenis. Nogmaals moest deze verdachte terecht staan, nu voor het telen van bloembollen inarcissen) te Noordwijk, zonder vergun ning van den minister en de Sierteelt centrale. Hier was door de Sierteeltcentrale een boete van f. 150 opgelegd. Het O.M. eischte f. 50 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. J. v. H„ chauffeur te Katwijk aan Zee, moest terecht staan, omdat hij met een treiler op de Zandlaan aldaar, hoewel de weg daar zeer smal is en er geen ruimte was om te passeeren, toch gepasseerd was, waardoor hij een wagen met paard bespan nen had aangereden. Het O.M. eischte f. 20 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De steun benadeeld. De verdediger had de vorige week be zwaar gemaakt tegen de wijziging der dag vaarding, die de officier wilde aanbrengen, als gevolg waarvan het geval werd aange houden. v. d. H. uit Leiderdorp zou n.l. de steun hebben benadeeld, door geen verdiensten op te geven. De verdediger had betoogd dat v. d. H. niet in loondienst was, doch voor eigen rekening werkte. Hij vroeg vrijspraak, temeer omdat het geld was teruggegeven. De officier vroeg bevestiging van het bij verstek gewezen vonnis, doch de politie rechter zag den toestand eens aan, en leg de toen f. 1 boete op, met vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Valschheid in geschrifte. Mej. A. B uit Leiden, pleegde valschheid in geschrifte, door op een postwissel die haar niet toebehoorde, een valsche hand- teekening te plaatsen. De juffrouw ontkende. De postwissel was aan mej. v. d. Heyden geadresseerd, die wist dat er een geldzen ding voor haar moest komen. Toen deze weg bleef, toog zij op infor matie uit, en daarop bleek dat mej. B. de postwissel had ontvangen, omdat daarop een verkeerd huisnummer stond. Dr. Dulffer uit Den Haag. had als schrift kundige de handteekening onderzocht en geconcludeerd, dat deze vrijwel zeker van mej. B. was. De officier vorderde twee maanden ge vangenisstraf. De verdedigster concludeer de tot vrijspraak. De politierechter was het er niet mee eens. en legde f. 1.50 boete op. zijnde het bedrag van de postwissel, benevens drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Geen havengeld betaald. v. S. overtrad ln Sassenheim de verorde ning op de heffing van het Havengeld. De veldwachter kwam vertellen, dat ver dachte zijn schuit rustig in de haven had neergelegd, en geen aangifte gedaan bij den havenmeester had gedaan. De officier vroeg f. 20 subs. 20 dagen, hetgeen ook het vonnis werd. Mishandeling. H. mishandelde in Katwijk aan Zee mej. Z. Verdachte had mej. Z. bij den keel ge grepen, en op den grond geduwd. Dergelijke ruwe gewoonten moeten maar eens uitgeroeid worden, vond de officier, die f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis vroeg. Aldus werd ook het vonnis. Diefstal en verduistering. A. F. uit Alphen aan den Rijn heeft zich aan diefstal en verduistering schuldig ge maakt. In „Burgers Dierenpark" te Rhenen had hij boompjes afgezaagd en meegenomen. Dat was de diefstal. Van een rijwielhandelaar te Alphen had hij een rijwiel gekocht, doch de termijnen waren niet betaald. Het rijwiel had hij ver kocht. Dit was de verduistering. De officier wees er op, dat verdachte reeds zes maal is veroordeeld, o.m. ook wegens vermogensdelicten. Daarom vroeg de officier zes maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk. De politierechter vonniste conform dezen eisoh. dat dus de koopkracht van de bevolking van Leiden verhoogt, dient gij het belang van de stad LEIDEN, van haar inwoners en dus ook van U zelf PREDIKBEURTEN. VOOF WOENSDAG 24 MAART. OEGSTGEEST. Pauluskerk: Nam. 8 uur, de heer Streef- land. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Nam. 8 uur. ds. Vermet en de heer L. Ie Colntre van Den Haag. NOORDWIJK AAN ZEE. Geref. Bond (Julianaweg)Nam. half acht, ds. J. F. H. Remone, van Amsterdam. AALSMEER. De padvinders en de a.s. Jamboree. Zaterdagmiddag hebben de pl. padvin ders zich voor het gemeentehuis verzameld, waar aan den burgemeester, na een korte toespraak van den leider, een exemplaar van de brochure ,,U komt" (in verband met de a.s. Wereld-Jamboree) is aangebo den. De burgemeester heeft de padvinders bij deze gelegenheid toegesproken, daarbij uiting gevend aan zijn groote voldoening, dat tijdens de Jamboree op den Westpias alhier, door deelnemers aan dit grootsch gebeuren demonstraties zullen worden ge geven. Niet alleen door zijn bloemen, doch ook als centrum van watersport zal Aals meer dan in het middelpunt der inter nationale belangstelling staan. De padvin ders zongen tot besluit hun bondslied. Er was veel belangstelling. De Bloemenhandel. Aan de veilingen van snijbloemen in deze gemeente was het gedurende de af- geloopen week zeer goed te zien, dat de lente in aantocht is. Het aanbod toch, o.m. van rozen, freesia's, Am. anjers, anemo nen en andere soorten bolbloemen breidde zich van beteekenis uit, terwijl ook nog massale hoeveelheden seringen werden aangevoerd. Wat de lozen betreft, welke de laatste weken uitstekende prijzen opbrach ten voor deze bloemsoort werd de op brengst belangrijk lager en vooral in de tweede helft der week waren de noteerin gen zeer teleurstellend. Over de kwaliteit der seringen, vooral die van de witte Marie Legraye, wordt niet meer geroemd, wat trouwens om dezen tijd van het jaar niet ongewoon is. Van de eveneens witte Mad. Fi. Stepman werd nog mooie kwaliteit aan geboden, welke voor wat hoofdtakken be treft, een uitstekenden prijs konden op brengen. Van Jap. kersentakken wordt ge regeld heel mooie waar aangeboden, welke tot zelfs 80 cent per stuk opbrachten. In het algemeen bleven de prijzen, welke voor de Am. anjers betaald werden, aan den la gen kant, terwijl de freesia's, zoowel de witte als geel- en lilakleurlge, een bevre digende opbrengst gaven. De aanvoer van kaslathyrus bleef nog van geringe betee kenis, wat niet kan verhinderen, dat de prijzen voor dit product eenigszins lager werden. Als hoogste opbrengst werd 75 cent per bosje besteed. De prunus, welke nu nog wordt aangeboden, munt niet meer uit ln kwaliteit door de sterke bladontwikkeling en de opbrengst voor deze takken is dan ook aan den lagen kant. Beter gaat het met het plumosus snijgroen, dat zeer ge wild is en tot pl.m. 40 cent per 10 ranken noteerde. Wat de bolbloemen betreft, voor deze producten, welke bij flinke hoeveel heden dagelijks worden aangevoerd, golden aanvankelijk hoogere prijzen. In het laatst dezer week echter daalde de opbrengst o.m. voor de narcissen en tulpen. De calla's noteerden zeer onregel matig; ze werden, al naar gelang van de oogenblikkelijke behoefte, van 522 cent per stuk verhandeld. Orchideeën, in kleine partijen aangeboden, golden van 3063 cent per stuk. Aan de veilingen van potbloemen en planten is eveneens een ruim aanbod van velerlei producten. In het algemeen werden de prijzen lager; hortensia's noteerden van f. 0.601.65, cineraria's van 2350 cent, primula obc. van 2237 cent en cycla men van 3075 cent per stuk. Als perkplanten worden alweer violen aangeboden, welke van 3045 cent per bak noteerden. Toestand van den heer T. Borst. Omtrent den toestand van den heer T. Borst alhier, wien bij het gisteren vermelde auto-ongeval zulk een ernstig ongeluk trof, kon gisteravond worden medegedeeld, dat zijn bewustzijn nog steeds niet is weerge keerd. Zijn toestand blijft zich nog als zeer ernstig aanzien. De andere bij het ongeluk betrokkeen, maakten het redelijk goed. BENTHUIZEN. Aanbesteding. De alhier gehouden publieke aanbeste ding voor den bouw ran een electrisch watergemaal in den Noordpolder met bij komende werken is als volgt; Van Wijk, Alphen a d. Rijn. pompgebouw f. 11.975; grondwerk f 4675; massa f. 16.650; Gebr. Huisman, Stolwijk, f. 12.900. f.4100. f. 16.800; J. v. Rijn. Waddinxveen. f.12 839. f. 17.439; A Koster, idem f. 12.440. f. 16 940; J. de Jode. Moordrecht, f. 10.839. K. Ooms, Bleskensgraaf f 13.000. de Lange en v. d Berg, Bergambacht, f. 12.780, Gebr. Grapler. Benthuizen, f. 11 894 W. Bakker. Gouda, f. 16 620; Dubbeldam Voorburg, f.21 800: Bakker en den Hoed, Bergam bacht. f 17.097; W. C. Evert, Leiden, f. 4050 de Kwaadsteniet. Gouderak, f.6360. De uitslag der aanbesteding voor de le vering van een electro-motor is: J. Pleterse, Zoeterwoude f. 4044 80; N.V. Iemco, Leiden, f.4500; Groeneveld en Co., Amsterdam, f. 3700; N.V. Electro Metaal, Den Haag, f 4155; P Boere Gouda (drie soorten) f.3896. f.3580. f.3185. De gunningen werden aangehouden. HEDEN. Jeruël, le Groenesteeg 16: Bijbelbespre king. Café Hoppenbrouwer, Mandemakerssteeg; Filmvertooning, motorrijwielfabrlcage en grasbaanraces; kwart over acht nam. N. Mare 13a; Ledenverg. Centr. Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacan- ttekolonies afd. Leiden; 5 uur nam. Woensdag. Graanbeurs: Openb. verg. Anti-Rev. Pro- pagandaclubs, spr. de heer J. J. C. van Dijk; 8 uur nam. Leeszaal Reuvens: Ledenvergadering, halfvijf nam. Nutsgebouw: Openb. verg. Bellamy; spr. de heer C. Oderkerk; kwart over acht nam. Nutsgebouw: Filmavond Leidsch Drank- weercomité; 8 uur nam. Prediker: Chr. Dem. Unie. Spr. ds. A. R. Rutgers en H. v. Houten. 8 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10: Openb. verg. Staatk. Geref. Partij; spr. de heer J. v. Bochove; 8 uur nam. Katwijk aan Zee, Casa Cara: Geref. Bond. spr. ds. Zandt, half acht nam. Katwijk aan Zee, Casa Cara; Spreker de heer Schoonderbeek, gods dienstonderwijzer; halfacht nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „De kleine Madonna." Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „Huwelijksnacht." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Pitah, de grijze wolf." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De millioenen-baby." lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 81/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur; Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. Zondags 47 en 811 uur: Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 u. „Nu of nooit." „Nova-Bioscoop" (Katwijk aan Zee): Vrij dag- en Zaterdagnam. 8 uur: „In de scha duw van de guillotine. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Maart a.s. (le Paaschdagi waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594 en J. P. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. Maandag 29 Maart (2e Paaschdag) ne men waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek J. Doedens, Wilhelminaperk 8, Telef. 274. M. den H uit Zoeterwoude moest terecht staan omdat hij met zijn auto te Voorscho ten onnoodig naar links had uitgeweken, waardoor hij een wielrijder G. van Tol, die op het rechtergedeelte van den weg bij het Vemèdepark fietste had aangereden. Eisch f. 10 boete op 5 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. BAPT. GEMEENTEN. Beroepen. Te Assen (Evang.) H. W. Ca- zemier te Marrum (Fr.) Te Ernst, E. v. Asch te Sommelsdijk. Aangenomen. Naar Colmschate A. v. d. Walle te Eek en Wiel Naar Zaamslag (toez.) G. W. Korevaar te Biggekerke. GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Berkum iO.) A. B. Roukema. cand. en hulppred. te Heemse (O.) Naar Nieuw-Beets (Fr.) D. A. Zijl stra, cand. en hulppred. te Mechlen (Belg.) Bedankt. Voor Oosterbeek, D. Scheele te Assen. Ds. G. D. T. NOPPEN. Morgen herdenkt ds. G. D. v. Noppen, Ned. Herv. predikant te Zwolle, zijn 25- jarlgc ambtsbediening. Cornells Daniël van Noppen werd 29 Oct. 1834 te Wijnjeterp (Fr.), waar zijn vader, de latere bekende Scheveningensche predikant, wijlen ds. L. N. v. Noppen toen predikant was. De jubilaris bezocht het gymnasium te Doatinchem en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theo logie. In 1911 candldaat geworden aan vaardde de jubilaris 23 Maart 1912 het pre dikambt te Nieuwe-Pekela. waar zijn va der hem tot zijn ambt inleidde en aan welke gemeente de jubilaris zich verbond sprekende over 2 Cor 4 vrs 5. In 1918 kwam ds. van Noppen naar Zwolle, als predikant van de Vereeniging „Gemeentebelang". In 1926 werd de jubilaris officieel als predi kant te Zwolle beroepen in de vacature die ontstond door het emeritaat van ds. A. de Haan. Zijn vader mocht hem eveneens weer tot zijn arbeid inleiden en met een oredicatie over Deut. 14 vrs 23 deed de ju bilaris in de Ovcrijsselsche hofdstad, waar hij zich op zoo verschillend gebied beweegt zijn intrede. Ds. v. Noppen is lid en assessor van het classicaal bestuur van Zwolle, secundus dus-lid van het Prov, kerkbestuur van Overijssel. Tal van jaren maakte de jubila ris deel uit van het hoofdbestuur van het Ned Jongelingsverbond, terwijl hij even eens voorzitter was van de Prov. Commis sie Overijssel van dit verbond, waarvan hij nu eerevoorzitter is. Voorts is hij voorzitter van het Ned. Prot. Comité voor de cultu- reele en geestelijke verzorging van de te- werkgesteiden, voorzitter van de Vereeni ging voor colportage en evangelisatie ln de drie Noordelijke provinciën. In Zwolle is hij voorzitter van de Stadsevangelisatie, van de Krankenverpleging in het Huisgezin, van de Ver. van Jong-Hervormden. van de afd van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, het Centraal-Comlté van zijn wijkcommissies alsmede bestuurslid van de C. J. M. V. Padvindersvereen. en van Pro Juventute, en oprichter van de voet balclub „Be Quick" Ds. van Noppen zal aan den avond van zijn gedenkdag op een gemeente-vergade ring in de Groote Kerk worden gehuldigd en reclpleeren en a.s. Zondagavond ln de Groote kerk te Zwolle een gedachtenisrede nouden. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Een langs den weg staande, met boter, kaas en eieren beladen bakfiets werd aan gereden door een passeerende auto van den heer v. d. H. De schok was zoo hevig, dat de bakfiets nagenoeg geheel werd vernield. De inhoud lag over den weg verspreid en ging voor een groote gedeelte verloren. HILLEGOM. Middenstands-aangelegenheden. Naar wij vernemen wordt dezer dagen een conferentie gehouden om tot samen werking in federatief verband der drie middenstandsvereenigingen te geraken. Hier bestond eenmaal een middenstands- centrale. welke verleden jaar opgeheven werd door een verschil over collectieve pro paganda. De centrale bleef bestaan; zij trad naar buiten als zoodanig op, terwijl zij niet meer dan twee-derde deel der geor ganiseerde middenstanders vertegenwoor digde. Bijeenkomst der Doopsgezinden. De Doopsgezinden uit deze gemeente en omgeving hebben een bijeenkomst gehou den, welke ook door eenige niet-Doops- gezinden is bijgewoond. De belangstelling was goed, de zaal van het Nutsgebouw was geheel bezet. Ds. Leendertz uit Haarlem leidde in met een korte toespraak waarna bij een serie lichtbeelden gesproken is over het leven van Jezus, van de kribbe tot het kruis. Mevr. van WalsemKaplan heeft ter af wisseling eenige mooie liederen gezongen. Een en ander werd met groote aandacht gevolgd. De herijk van maten en gewichten wordt gehouden in het gebouw van Open bare Werken, aan de Jhr. Mockkade. De dagen zijn 23 Maart voor de letters A. tot en met J„ 24 Maart K. tot en met S„ 25 Maart T. tot en met Z. In "net tijdvak van 31 Maart tot 6 April zal hiei gecollecteerd worden voor Jong Holland snakt naar werk. Het comité van actie heeft het werk voorbereid en geregeld. stilt en voorkomt 8469 (Ingez. Med.) Alhier zijn twee heeren-rijwielen ge vonden, een Burgers en een Fongers. De politie verzoekt inlichtingen. De Hillegomsche Radio Centrale be stond dezer dagen 10 jaar. Op initiatief van het personeel is het feit in intiemen kring herdacht. Het gebouw, waar de vlag was uitgestoken, is 's avonds met schijnwerpers verlicht, evenals de hooge antenne-mast. De directie werd gefeliciteerd en had bloemen in ontvangst te nemen. In deze 10 Jaren is het aantal abonné's tot 612 ge stegen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren; Adriaan, z. van C. Freeke en J van Duiivenbode Jeriena Dirkje, d. van N. Varkevisser en J Ouwehand Hazina. d. van W. Zwanenburg en J. Klok Jannetje, d. van P. Ruwaard en L. van Dijk Antje d. van H. Ouwehand en A. Schaap Maarten z van C. van Beelen en D. Ros Herma. d. van H. Hageman en J Touwen Jacob z. van A Haasnoot en L. Varkevisser Willem Pieter, z. van A. Schalkers en J. v. d. Plas Overleden: Margaretha v. d. Nouweland, 79 iaar wed van M van Schie Huig Hartevelt. 83 laar. geh met L Varkevisser Cornelia H Schuitemaker. 81 iaar. wed. van A Kuipers Levenloos aangegeven kind van G de Mooij en P Elsgeest Louisa Johanna Maria Driebeek, 75 iaar. wed van J. T Wilkens. Ondertrouwd. C. J L. Coster wonende 'e Wassenaar en C Reichwein G Maas- kant. wonende te Utrecht en J. Sidejrius- Getrouwd: W, v. d. Plas en A. v. d. Pi» IFl. van Rijn en J. Vlieland. r 22

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6