juliana- Ring Swift Uit de Rijnstreek NEDERL. CHAUFFEURSSCHOOL Adverteert in het Leidsch Dagblad TE KOOP: voor eiken voetvorm. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 23 Maart 1937 {PRINSES JULIANA en PRINS BERNHARD JONGENSKLEEDING FABRIKAAT „VOORSCHOTEN" Tel. 396 Langebrug 99 Tel. 396 Luxe Auto-Verliuur met en zonder cnaulteur laatste modellen '35, '36, *37 Sedans de Luxe LANGEBRUG 99, bü de Zonneveldstraat - TEL, 396. f. 5 50 f. 6.25 f. 6.95 DEN 8482 De allernieuwste modellen If ALPHEN. Onvoorzichtig oversteken. In de Wilhelminastraat werd de 10- j. D. K. aangereden door een personenauto, be stuurd door C. A„ uit Den Haag. De jon gen, die kwam te vallen bekwam 'n lichte hersenschudding, alsmede verschillende hoofd- en andere wonden. Dr. H. ver leende de eerste hulp. waarna de jongen raar de ouderlijke woning aan dezelfde straat kon worden overgebracht. Onvoor zichtig oversteken was de aanleiding tot dit ongeval. Een slecht begin. Door den heer V. werd Zaterdagmiddag bij den heer N. in den Hoorn een fonkel nieuwe vrachtauto afgeleverd. De wagen stond juist voor de deur der woning van N., toen 'n tweetal vrachtauto's aankwam, dat elkaar wilde passeeren. Hiertoe was echter geen voldoende ruimte, met het ge volg, dat een der vrachtauto's boven op den nieuwen wagen reed, die belangrijk werd beschadigd. Na de aanrijding reed de bestuurder van de auto, die het ongeval veroorzaakte, door; nummer en letter zijn evenwel bij de politie bekend. Vermoedelijk komt de man uit Zoetermeer. De schade wordt door verzekering gedekt. Aanrijding door dronkenschap. Op het rijwielpad langs den Steekterweg nabij de scheepsbouwwerf van de fa. Boot, kwam de wielrijder H. de L. in aanrijding met den bekenden L. v. d. A. alhier, die in min of meer beschonken toestand zig zag over den weg reed. V. d. A„ die kwam te vallen, bekwam een diepe gapende hoofdwond over het linkeroog en 'n lichte schedelfractuur. Binnengebracht op het kantoor van de fa. Boot, verleende dr. v. W. de eerste hulp, waarna hij op diens ad vies per politiebrancard werd overgebracht naar zijn woning nabij de Hofbrug. Jaarvergadering „Mirjam". De Chr. meisjesver. „Mirjam" hield in 't wijkgebouw „Jonathan", haar 5de jaarver gadering. Na opening door de presidente, mevr. v. Staalduinen met Schriftlezing, ge bed en na gemeenschappelijk zingen, hield mëj. C. de Roode een mooie bijbelinleiding over Lucas 29, waarna werd gezongen Gez. 2 3. Uit het jaarverslag van mej. H. v. Vliet, bleek dat het afgeloopen jaar niet ongunstig was geweest en met, een klein saldo kon worden afgesloten. Zeer veel belangstelling genoot het stukje proza. nl. „De Biecht van Straatsma", voorgedragen door mej. T. de Jager, waarop een verlo ting van een sprei etc. werd gehouden Daarop werd vertoond het keurige tableau ..De wereldbond", terwijl de dames Altona en Den Hollander nog een tweetal aardige stukjes ten beste gaven, met als besluit de uitvoering „De Verguld-partij" uit de „Camera Obscura". In de Hooftstraat kwamen eenige per sonen wegens geschil van politiek inzicht, n.l. voor- en tegenstanders der NSB. tot oneenigheid, waarbij zelfs klappen vielen. De politie werd hiervan in kennis gesteld, doch later werd het geschil bijgelegd. Per auto van gemeente-werken moest van den Woubrugscheweg een daar langs den weg gevonden spiritusdrinker worden opgehaald, om door de politie naar de cel in de Schoolstraat te worden overgebracht,. Do man verkeerde in zulk een toestand, dat men hem niet op een andere wijze kon transporteeren. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Johanna, d. v. G. H. M. Grootendorst en W. Boeve Jacob, z. v. G. Booij en M. J. Groenendijk Jan, z. v. D. v. Gemeren en A. Stapper Adriana Geertruida, d. v. H. J. v. Jaarsveld en P. C. Staver. Overleden: Cornelis Benschop 10 m. N. Akerboom, wed. v. A. Schouten 83 j. Adrianus Antonius Driesen, 11 m. Diefstallen. Door de politie is een Inwoner dezer ge meente aangehouden als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld. Na onderzoek, waarbij de man be kende. is proces-verbaai opgemaakt. Voorts werd proces-verbaal opgemaakt tegen een drietal personen, die zich schul dig hadden gemaakt aan diefstal van auto- onderdeêlen. die zij inmiddels aan een op- kooper te Gouda hadden verkocht. De voorwerpen zijn daar in beslag genomen, terwiil tegen den opkooper eveneens proces verbaal is opgemaakt H f; - LEIMUIDEN. Jaarvergadering Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lakten". In het café van J. van Gras hield bo vengenoemde vereeniging haar jaarverga dering. De voorzitter, de heer P. Riet dijk opende: spr. betreurde het, dat de I heeren A. van Loon en K. Vreeker. wegens gezondheidsredenen hun bestuurslidmaat schap niet langer kunnen, blijven waar nemer. De voorzitter dankte hen voor het vele. dat zij in het belang der vereeniging verrichtten De heer v. Loon is reeds be stuurslid geweest vanaf de oprichting. De secr. las het verslag en de notulen, die beide vastgesteld werden. Uit het ver slag van den heer C. A. Beuk bleek, dat op 1 Maart 1937 bij de vereeniging stonden ingeschreven 411 gezinnen met een totaal van 1914 leden, waarvan 1276 betalende. In het afgeloopen jaar werden 36 personen voor rekening van het fonds in een zieken huis opgenomen; het aantal verpleegda- gen bedroeg 664. De gemiddelde verpleging per patiënt was 18 dagen. Op 1 Maart wer den nog 2 patiënten voor rekening van het fonds in een ziekenhuis verpleegd. Het bezit der vereeniging vermeerderde met f. 260. Het netto vermogen bedroeg op 1 Maart 1937 f. 2943.48. De rekening van den penningmeester werd door de heeren J. van Haaster, E. Wallet en J. W. de Ren nagezien en in orde bevonden. De inkom sten bedroegen f. 2948.10, de uitgaven f. 2885.28. De financieele toestand is gun stig. Den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn beheer. In de vacatures van de heeren A. van Loon en K. Vreeken werden benoemd de heeren K. Stigter en P. de Rijk. De heer B. Zuiderwijk werd herkozen. Om de T.B.C.-verpleging bij de vereeniging in te schakelen, zal de contri butie aanmerkelijk moeten worden ver hoogd: men vond deze verhooging echter veel te hoog. Na discussie werd op voorstel van den heer Muljs besloten, diverse ver- eenigingen en organisaties bij elkander te te roepen, om toch voor de hulpbehoeven de T. B. C. lijders in de toekomst iets te doen. De financieel zwakken moeten toch ook uitgezonden kunnen worden naar een sanatorium, aldus de heer Lissenburg. Op voorstel van het bestuur werd besloten een vaste reserve te vormen van f. 1800. dat de warme sympathie der vergadering had. Gedurende het vereenigingsjaar 1937 1938 zal er gelegenheid zijn voor perso nen. die in de gemeente wonen en nog geen lid zijn, lid te worden tegen betaling van 1 jaar extra contributie. Na dit boek jaar worden de bepalingen van het regle ment wederom toegepast. Door de politie alhier is een verpleeg de uit een zenuwinrichting te 's-Graven- hage aangehouden. Vanwege die inrichting is hij met een auto afgehaald. NIEUWKOOP. Raadsagcnda. De Raad komt morgen des v.m. te 9 uur bijeen, ter behandeling van de vol gende punten: 1. Ingek. stukken en mededeelingen. 2 Herbenoeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 3. Benoe ming van leden voor de stembureaux. 4. Vergunning aan G. Groen voor de exploi tatie van een radiocentrale. 5 Verzoek van mej. E. S. Bochove om ontslag als onder wijzeres in de nuttige handwerken met Ingang van 1 April as. 6. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de woning wijk A. No. 331, bewoond door J. C. L. Ahles. 7. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op het beschilderen van wegen en muren enz. 8. Voorschot aan de bijzondere scholen voor 1937. 9. Afreke ning met de bijzondere scholen over 1934. 10. Verzoek van den ondernemer van den Woerdenschen Autobusdiest tot het verlee- nen van een subsidie van f. 300. 11. Be spreking van aanvragen tot koop van het bouwterrein oostelijk van A. Kwakkenbos Sr. en van het perceel in gebruik bu P. de Graaf. 12. Wijziging van de begrootingen voor 1936 en 1937. WADDINXVEEN. Boomplanting der schoolkinderen. Op het plein voor de openbare school A aan den Kerkweg is een boom geplant ter herinnering aan het Vorstelijk Huwelijk. Om half vier kwam de Oranje-garde met het fanfarecorps „Concordia" voorop en daarachter de schoolkinderen aangemar- cheerd. B. en W„ het Oranje-comité en diverse genoodigden waren aanwezig. De plechtigheid werd geopend met het zingen van het Volkslied door „Concordia", dat met enthousiasme meegezongen werd. De schoolkinderen zongen een lied dat betrekking had op boomplanting, gemaakt door den heer B. van Gent, onderwijzer al hier. Vervolgens werd de boom door de schoolkinderen geplant. Hierna sprak de voorzitter der Oranje-vereeniging de heer C. P. Broer en burgemeester P. A. Troost. „Concordia zong vervolgens eenige vader- landsche liederen: met een marsch door het dorp werd deze plechtigheid besloten. Het 5-jarig zoontje van den heer H. M. kwam in de diepe vaart langs de Dorp straat terecht. Gelukkig werd het ongeval nog juist op tijd opgemerkt door den he«* H. B„ die zich gekleed te water moest be geven om den kleine van een wissen dood te redden: deze poging werd met succes bekroond. Den aannemer P. Rehorst is opgedra gen de bouw van een meubelfabriek en houtloods voor den heer H. A. van Ber- kensteijn, alhier. Hij was de laagste in schrijver voor f. 17.239. In de eerste helft van Maart werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 238.88 en voor de kerk f. 185.50. ZWAMMERDAM. Jaarverg. der BegTafenisvereeniging. De Eerste Alg. Zwammerdamsche Begra fenis-Vereen. hield in de Nutszaal alhier haar 2e jaarvergadering. Na opening door den voorz. den heer N. Waasdorp, bracht de penningmeester, de heer C. van Stave ren, het jaarverslag uit. Bij het einde van het jaar bedroeg het aantal donateurs 156, n.l. 12 eerste klas; 116 tweede klas en 28 derde klas. Door bedanken en vertrek ver minderde het totaal aantal donateurs met 7. De ontvangsten bedroegen f.621 en de uitgaven f. 305.98, batig saldo f. 315.02. Met het saldo van het vorig jaar ad f. 100.10, bedraagt het bezit der Vereen, thans f. 415.12, welke gelden bij de Nutsspaar- bank zijn belegd. De commissie, welke de rekening en be scheiden had nagezien,, rapporteerde bij monde van den heer J. H. Ruting, alles in goede orde. Voor het nazien der kasrekening voor het loopende jaar, werden aangewezen de heeren Jac. Boeijenga en F. L. van Muis winkel, als e.v. plaatsvervanger de heer D. van Geest. De heer Jac. Boeijenga betoog de, dat het beter zou zijn, indien de Ver. waarvan nu alleen de dragers lid zijn en alle verdere contribuanten donateur, werd omgezet in een Vereeniging zooals b.v. het Ziekenhuisvetplegingsfonds, waarvan alle contribuanten lid zijn en ook stemrecht enz. hebben. Van dat Fonds wordt alom met lof gesproken vanwege de voortreffe lijke regeling. Het bestuur had hiertegen bezwaar. De dragers hebben de goederen der Vereen, destijds overgenomen van een particulieren begrafenisondernemer en daarvoor per soonlijk de benoodigde gelden bijeenge bracht. Ook wordt voorzien dat bij een Ver. zooals de heer Boeijenga bedoelt, min der voordeelig kan worden gewerkt, wat tot gevolg zou hebben vermindering van het, aantal aangeslotenen. Na discussie zeide de voorzitter, dat het bestuur een en ander wil overwegen, waar na sluiting volgde. Een oud en betrouwbaar adres hier ter stede waar men U grondig leert autorijden Vraagt ons inlichtingen. Referenties van Rijk en Gemeente. l_ eg u rijdt 100 veilig met nieuw materiaal, de Zij, die zich gaan verloven, koopen bij deze bijzondere gebeurtenis uitsluitend: Dit model werd door als HUN trouwring gekozen. Deze Juliana-ringen zijn aan de binnenzijde van het kroonteeken voorzien De Swift-ontwerpers hebben alle voetvormen grondig bestudeerd. Swift brengt daardoor voor iederen voet een speciale leestvorm in breedte en in lengte, 'n Keur van modellen, degelijk en solide. Zoodoende heeft elke Swift-schoen het karakter van maatwerk. Laat Uw schoenwinkelier als vakman U adviseeren, welk van die prachtige Swift-modellen voor Uw voet 't meest geschikt is. Uw voeten voelen zich vast en zeker „thuis" in Swift. DE NATIONALE NAAM VOOR BETERE SCHOENEN 3—3 ALTI1D WELKOM! vindt XI in onze zeer groote sortee ring plus-fours-jongenscostuums. Leuke pakjes voor de kleinere jongens. Geheel aparte modellen. Gaat Kreymborg's sorteering jongenskleeding zien. H zult ge troffen zijn door de prachtige kwa liteiten voor uiterst scherpe prijzen. 750 975 1125 1 275 14— 1675 en hooger. EEN ELECTRISCHE MALERIJ geheel compleet, In zeer goe den staat- en in werking te zien. bestaande uit een elec tromotor. 2'/i P.K., een 3 wals- verfmolen, een mengmachine en 2 potmolens. Een vliegend stijger, com pleet, in goeden staat. Een toonbank, lang 4.62 M„ breed 0.50 M„ hoog 0.90 M. Een Cassa. Een Winkelopstand, be staande uit diverse eikenhou ten siertonnetjes, eiken kistjes, enz. Een eiken Lessenaar, lang 1.76 M„ br. 86 C.M., hoog 97 c.M. Twee vakken. In goe den staat. Een Kantoorkruk. Een Apotheek. Een Bascule 2 Ballonkippers, 2 Handwa gens, 2 Oliepompen, enz. 8497 Te bevragen bij: H. C. VISSER ZOON, Mare 72 NAMAAK VERBODEN BIJ IEDEREN JUWELIER VERKRIJGBAAR

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11