DROSTE LEEUWARDER COURANT Prima Vertegenwoordiger Modderman Hartevelf Co. Nederlaag van Franco bij Guadalajara DAMES Prettig PaaschSeest! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 22 Maart 1937 1500.- Bakkersbediende Héél Europa in één handomdraai! Dagbladreclame is niet te vervangen RECHTZAKEN De Madrileensche regeeringstroepen in opmarsch Berichten vorige oplage Maison v. d. VLIST, Botermarkt 3, Tel. 2806 fi F I D ®°'c zonder borg voor Ambten, en Werkl. van Rijk, v L Gem., Ned. Sp. en bijz. Ond. Part. m. borg, zonder v.af f. 100- nevenverpl. Inl. v. 10—3 uur ten kant. der Bk. le v. d 7 60 d 10 m Boschstr. 13, Den Haag 's av. 6—9 u. b. d. Postz. v. HOOFDBLfD va* FRIESLAND Maatschappij biedt heerenkleeding aan naar maat N.V. HEES Co. - Peperstraat 8—10 - Delft KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: Straatschenderij: A. v. E. Voorschoten tot f. 2 of 1 w. t.sch., H. T. Voorschoten tot teruggave aan de ouders; M. J. W„ Voorschoten f. 2 of 1 w. tsch; Th. H. N. Voorschoten f2 of 1 w. tsch: P. M. B. v. d. B. Voorschoten tot f 2 of 1 w. t.sch: over treding Algem. Pol. Ver. voor Noordwijk: C. v. R. te Noordwijk tot f 1 of 1 t.sch.: wegens overtr. van het Regit, van Z. H. op de Prov. wegen: H H. 's-Gravenhage tot f 3 of 1 d.: overtr. Besluit Bevolkings boekhouding: C. H. K f 2 of 1 d.; wegens overtr. Algem. Regit, van Dienst op de Spoorw. F. G. W. V. Oegr:geest f3 of 1 d.; overtr. M. en Rijw. Relt G. C J. v. D. 's-Gravenhage f 7.50 cf 3 d.: J d?Z.'s-Gra venhage f 10 of 4 d.; J J. H. Alphen aan den Rijn: f3 of 1 d C. L v. V. Zoeter- woude f3 of 1 d L. J P. geen straf toe gepast; J. V. f3 of 1 d.; G. C. de V. Noordwijk f3 of 1 d overtr. Algem. Pol. Ver. voor Noordw.hout: H G. v. K. Noord- wijkerhout f 5 of 2 d.; C. J. Z. aldaar f 2 of 1 d.; overtr. Ver. der gem. Leiden op het Verkeer te Land: P. d. H. f 2 of 1 d.: C. D. E. f 3 of 1 d.: overtr. v. d. gem. Leiden op de Straatpolitie: D H f 1 of 1 d.: over treding Motor en Rijw. Wet: G N. S. Haarlem, f 10 of 4 d; J J. v. T. 2xf7.50 of 2x3 d W. H. de J. Rotterdam, f 15 of 5 d overtr. van het Motor- en Rijw. Regit.: J A M. f 1 of 1 d.: C. P. W. f 3 of 1 d.: W. F v A. 2xf 7.50 of 2x3 d.; J. D. B. Oegst- geest. voor het sub a. ten laste gelegde feit tot f. 10 of 4 d.; voor het sub 2 ten laste gelegde feit vrijspraak; overtr. der Arbeidswet 1919 H. N. tot 5xf 15 of 5x5 d.; dezelfde f 15 of 5 d.; overtr. der Winkel sluitingswet: G. v. K. hvr. H. G. f 3 of 1 d.: overtr. Tramw Regit. Th. G. v. A. War mond f 5 of 2 d.. Vrijgesproken werden: P. H. v. U verdacht van overtr. van het Rust- dagbesluit voor transportarbeiders te land: J D. B Katwijk aan Zee. verdacht van overtr van de Wet op de Evenredige Vrachtverdeeling. Overtr. der verord. der gem. Alkemade, betr. de beschikbaarheid van drinkwater: C. S. Nieuwe-Wetering f 5 of 3 d.: overtr. der verord. op de keuring van waren der gem. Noordwijk: M. J. v. W. Noordwijk f20 of 10 d overtr. der Jachtwet: W. W Hil- legom f 15 of 5 d; overtr. Wetb. v. Straf recht: A D. Pzn. Noordw.hout f 15 of 10 d W W Hillegom f 15 of 10 d.; N. v. d. B. Noordw.hout f 15 of 10 d.; J. V. Breda f 10 of 6 d.; P. K. Norg f 6 of 3 d.: overtr. der verord. der gcm. Leiden op de Straatpoli- tie: J. V. Amsterdam f 2 of 1 d.; B. G. den Bosch fl of l d.: A. D. R'dam f 1 of 1 d.: J Ph B Utrecht fl of 1 d.: overtr. M. en Rwet Ch. V. f 10 of 4 d. (verzet vervallen verklaarde Fr H. v. d. B Nieuwer-Am- stel f 25 of 10 d.; H. M. B. Sassenheim. f 5 of 3 d.; wegens overtr. der verord. der gem. Alkemade. betr. de beschikbaarheid v. drinkwater: P. H. Roelofarendsveen f 5 of 9 d I v R. aldaar f 15 of 10 d.; overtr. v h' M en R.reglt. N. J. Z. Noordwijk f 1 en f 0.50 of 2x1 d M. A. Z. hvr. H. Z. Hazerswoude fl of 1 d.; N. O. Katwijk f 2 50 en f 1.50 of 2 maal 1 d.; B. H. A. M. R'dam 2 maal f 1 of 2 maal 1 d.; N A. v. L. Zoeterwoude f 2 of 1 d.: T. v. R. Zoeter- woude 2 maal f 2 of 2 maal 1 d.; J. L. B. Den Haag f 8 of 5 d.; N. v. R. Zoeterwoude f 2 50 of 2 d.: E. V. R. Noordwijk f2.50 of 2 d.; Th. G. A. H. Noordw.hout f 2 of 1 d.; A. de G. aldaar f 1.50 of 1 d.: Th. G. A. H Noordw.hout f 1.50 of 1 d.; A. N. f 2.50 of 2 d I v Z. Alphen ad. R. f 3 of 2 d.; H. H. B. f 0.50 of 1 d.; wegens overtr. der Inv.wet: P. K. Leimuiden f 5 of 3 d.: we gens overtr. der Pol. Ver. der gem. Noord- wijkerhout'. H. G. v. R. aldaar f 2.50 of 2d' C. J. Z. aldaar f 1 of 1 d.: F. K. Lisse f 1 of 1 d.: A. M. M. v. d. M. Noordw.hout f3 of 2 d.: wegens overtr. der Arbeidswet: P. C. f 10 of 5 d.; wegens overtr. der Ver. op het venten te Oegstgeest: G K f 2 of 1 d.: wegens overtr. van het Spoorwegreglt. B, W. f 10 of 5 d.; overtr. van het M. en Rijw.regit.L. J. R. Voorschoten 2 maal f2 of 2 maal 1 d.; P. d R. Gouda f 15 of 5 d.; J. M. f3 of 1 d.; C. d. M. Rijnsburg f3 of 1 d.: N. v. R. Zoeterwoude f3 of 1 d.; G. v. V. Rijnsburg f 5 of 2 d.; F. G. F. K. P. den Haag f 5 of 2 d.: E. J de J. Voorschoten f3 of 1 d.; H. M. aldaar f3 of 1 d.: J. P. M. S. Scheveningen f7.50 of 3 d.; C. S. f3 of 1 d.: G. M. v. d. B. Hazerswoude f 2 of 1 d.: C. v. d. M. Rijnsburg f3 of 1 d.; A. V K. f3 of 1 d.: J. L. f3 of 1 d.: L. W. v. S. Voorschoten f 5 of 2 d.; W. F. v. d. B Noordw.hout f7.50 of 3 d.; A. M. G. f 1.50 of 1 w. tsch.: L. J. v. d. E. Katwijk a. d. Rijn 2xf 2 ol 2x2 d.: J. B. Den Haag f 5 of 2 d A. G v. d. B Amsterdam f7.50 of 3 d.; P. v. d. B. Rijnsburg f 2 of 1 d.; A. J. v. S. Hillegersberg f 10 of 4 d.; F. L. C. 2xf 2 of 2x2 d.; C. A. J. R. f3 of 1 d.; I. v. d. R f3 of 1 d.; M. B.Noordwijk f20 of 10 d S. B Noordwijk. teruggave aan de ouders: overtr. der Motor en Rijw.wet: S B Noordwijk tot teruggave aan de ouders: D J. v. d. B. f 7.50 of 3 d.; E. M. S. f 20 of 8 d A G v. d. B. A'dam f7.50 of 3 d.; F. J de B f25 of 10 d.; A. S. Den Haag f7.50 of 3 d.: L J. H. K. Dordrecht f 5 of 2 d.; wegens overtr. van het Wetb. v. Strafr.: W. F.. W. F. v. W J. K. Haarl.meer; W. H. Katwijk aan Zee; A D. Noordw.hout ieder 'ot f5 of 2 d.: J M. J. P tot f 5 of 2 d.; en f3 of 1 d.: P L D. Noordw.hout: f2 of 1 d.; J. de W Haarlem. E. E. d. R. Haarlem, ieder tot f 10 of 4 d J. A. v. d. S. Lisse f7.50 of 3 d.; overtr. A. R. V. Spoorwegen H. D. f3 of 1 d.: overtr. Inva liditeitswet: J. V Rijnsburg f7.50 of 3 d.; overtr Landb. Crisiswet: J. G. B. Voor hout. f3 of 1 d.: overtr. der Vuurwapen- wet G. J. Z. Alkemade f7.50 of 3 d.; over treding VleeschkeuringswetJ. v. d. H Voorschoten, bij verzet, het verstekvonnis bekrachtigd; overtr. der wet op de even redige vrachtverdeeling D. C. v. d S. Noordwijk f 10 of 4 d.; overtr. IJkwet: J. J. d M. Rijnsburg f 1 of 1 d.; oyertr. dei- Leerplichtwet: A d. V. hvr. J. S. f 1 of 1 d H. B. f7.50 of 3 d.; G. K. hvr. C. v. Z f 15 of 5 E. J. v. d. P. Sassenheim f2 of 1 d.; overtr Besluit Bevolkingsboek- houding J. v. O. f3 of 1 d.; overtr. Alg. Plv der Gem. Noordw.hout. J. P. D. Noord- wijkerhout f 2 of 1 d.; overtr. Verord. v. Leiden op de Straatp. W. S f2 of 1 d., I le F f2 of 1 d.; D. S. B. f 2 of 1 d.. H. T f 2 of 1 d.; overtr. der A. P. V. van Al- kemade J. K. Haarl meer f2 of 1 d.; overtr A. P. V. van Voorschoten ri. K f i of 1 d.; overtr. der Ver. v. d. gem. Leiden op het verkeer te land: A. H. C 8xf 1 of 8x1 d.: J. Th. f 2 of 1 d.; H. F. f2 of 1 W- tsch overtr. der Motor en Rijwielwet. C. H. h.vr. W. F H L. f 5 of 3 d.: P. L. Noord- wijkerhout f 25 of 15 d. Vrijgesproken werd H M. B.. den Haa„. beklaagd van overtr. A. R. D. Spoorwegen. Schuldig verklaard aan overtr. der Leer plichtwet. zonder toepassing van straf werd: C. J. J. V. Waar geen woonplaats is vermeld, zijn de veroordeelden te Leiden woonachtig. ook niet trachten rechts te passeeren, ter wijl Sch. tevens meende dat de auto nog ver genoeg weg was en de automobilist dan toch wel een signaal had moeten geven. Op de publieke tribune was de automobilist aanwezig, zoodat deze tevens werd gehoord. Deze verklaarde, dat Sch. plotseling van links naar rechts was gegaan en dat hij, om ongelukken te voorkomen, zijn stuur had moeten omgooien, waardoor hij zelf en zijn medepassagiers in het water waren terecht gekomen. Op de vraag van den kantonrechter of hij ook een glad weg gedeelte had gezien of hiervan iets had ge merkt, antwoordde hij ontkennend. Ook een der inzittenden, W. Br., bevestigde het door B. medegedee'de. Verdediger wilde toch den kantonrechter inlichten omtrent de voor- of nageschiedenis. Daar zij. aldus de verdediger, van den goeden wil van Sch. waren overtuigd en dezè zenuwachtig is, wilden zij hiervan schijnbaar gebruik ma ken. De kosten voor reparatie van de auto waren reeds zeer hoog nl. f. 144. terwijl de inzittenden ook voor verpleging gelden hadden gevraagd. De kantonrechter meen de echter, dat de feiten overtuigend waren bewezen en veroordeelde verdacht? tot f. 25 subs. 15 d. Onderstaande berichten werden reeds ln een deel van onze vorige oplaag opgenomen. BINNENLAND. KANTONGERECHT ALPHEN. Auto met vier personen te water. Den melkhandelaar H. Sch. uit Nieuw- veen, was volgens de dagvaarding onvoor zichtig rijden ten laste gelegd, waardoor hij oorzaak was geweest dat een auto met vier inzittenden in het water Nvas gereden. H. Sch. veerde als verdediging voor zijn rij den aan, dat ter plaatse een glad wegge deelte was, waar hij omheen gereden had. De ambtenaar meende echter, dat hij juist als het glad was, nog meer had moeten op letten en voorzichtiger had moeten rijden en eischte, rekening houdend met de finan- cieele omstandigheden van Sch., een geld boete van f. 30 subs. 20 d. De verdediger van verdachte mr. Korver, voerde aan, <lat verdachte niet onvoorzichtig had gereden, maar voor een verkeersobstakel het gladde weggedeelte uit den weg was ge gaan. De automobilist had verdachte toch zeker moeten zien rijden en mocht toch Herdenking sterfdag Koningin Emma. Vrijdagmiddag bij het dreggen in 't Apel- H. M. de Koningin-Moeder, heeft het da- gelijksch bestuur der gemeente Soest een krans gelegd aan den voet van het monu ment, dat het vorig jaar ter nagedachte nis van Koningin Emma in deze gemeen te werd opgericht. Te den Haag verzamelden zich de hoog ste klassen van eenige scholen voor het standbeeld van H. M. de Koningin-Moeder cm een eenvoudige krans neer te leggen, terwijl het Koningin Emma-lied werd ge zongen. De vacature wijlen prof. dr. A. van Veldhu'zen. Dr. F. J. Fockema neemt de benoeming niet aan. Naar vernemen heeft dr. F. J. Fockema, rector van de Zendingsschool te Oegstgeest, die benoemd was tot kerkelijk hoogleeraar te Grqningen, in de vacature, ontstaan door het over lijden van prof. dr. A. van Veldhuizen, voor deze benoeming bedankt. Het gevolg zal zijn, dat de commis sie van voordracht mei een nieuw drie tal zal moeteit komen en er dan ook nog een buitengewone zitting van de algemeene synode zal moeten worden gehouden om in de vacature te voor zien. Bij Guadalajara hebben de regee ringstroepen, alle ontkenningen van rechts ten spijt, succes. Zij hebben de nationalisten geheel teruggedreven tot hun punt van uitgang van hun offen sief van 8 dagen en rukken blijkbaar zelfs nog verder op. De regeeringstroepen zijn des nachts om drie uur Naval Potro binnengerukt. De dorpen Abanades en Almadrones, die bij het punt van uitgang van het offensief der nationalisten zijn gelegen, zijn door de re geeringstroepen reeds gepasseerd. De re- geeringsbatterijen werden gisteren in de ochtenduren opgesteld op de hoogten van Abanades. Zij concentreerden hun vuur op den zich terugtrekkenden vijand. Toen zij voor Masegoso aankwamen, stuitten de regeeringstroepen op een verdedigingslinie welke de nationalisten hadden opgericht op den linkeroever van de Tajuna. De rechtschen hadden hier voordeel van het oneffen terrein. Na een korten strijd za gen de rechtsche troepen evenwel in. dat het hun onmogelijk was den opmarsch der regeeringstroepen tot staan te brengen. Zij lieten daarom de brug in de lucht vliegen, welke zij voor het dorp over de Tajuna hadden geslagen. Op deze wijze dachten zij den opmarsch der regeerings colonnes te stuiten. In minder dan een uur tijds hadden de pontonniers der regeeringstroe pen evenwel de verbinding hersteld. Het gros der regeeringstroepen kon toen de ri vier overtrekken. De aanvalswagens en tanks zetten den vijand na, die op de vlucht is. De beide vleugels van de voor hoede der regeeringstroepen, die de front lijn hadden vooruitgeschoven, hebben daardoor ook de middengroep in staat ge steld op te rukken. Het is mogelijk, dat de opmarsch nog verder zal gaan. De ver bindingen met de troepen bij Cifuentes en Brihuega zijn hersteld Bijna zonder tegen stand te ontmoeten, trekken de regee ringstroepen op in Noordelijke richting naar de grens der provincie Saragossa. Na achtereenvolgens de gehuchten Torre Gia- dradilla. El Sotlllo en Torre Cuadrada de los Valles te hebben bezet hebben de regee ringstroepen, gesteund door de artillerie, welke een hevig vuur ontwikkelde, Abana des bereikt. De regeeringstroepen hebben de door de rechtschen verlaten dorpen be zet en zetten den opmarsch voort naar de hoogten van Naval Potro. Na een gevecht van drie uur werd ook Naval Potro dooi de troepen van Franco ontruimd. 57 Italiaansche krijgsgevangenen zijn van het front in Guadalajara te Madrid aangekomen. Een sergeant, die vloeiend Spaansch spreekt, en zich bij hen be vond, heeft verklaard, dat hij en zijn ka meraden sinds zij in December te Cadiz aan land gingen, aan den strijd hebben deelgenomen. Zij hebben Malaga vrij ge makkelijk genomen en kwamen met groot enthousiasme aan het front van Guadala jara. „Wij trokken aan het front van Gua- aalajara snel op. totdat op een dag een groote macht vijandelijke tanks en vlieg tuigen ons plotseling hevig aanviel. Onze eigen tanks werden door hun kogels door boord en de tanks der regeeringstroepen schenen onkwetsbaar. Na een eerste aar zeling werd onze opmarsch tot staan ge bracht. Sindsdien waren de luchtaanval len van den vijand zoo doeltreffend en zoo .erschrikkelijk. dat onze troepen er door werden gedemoraliseerd en wij ons snel moesten terugtrekken.". De onder-officier verklaarde nog, dat in de eerste rijen uitsluitend Italianen strij den en dan daar tamelijk ver achter Spaansche troepen. Gisteren zijn de regeeringstroepen nog verder opgerukt tot Cogollor, 20 K.M. ten Noorden van Brihuega en Cifuentes. Nog meer gevangenen zijn gemaakt en veel bult is in handen der regeeringstroepen ge vallen. BAKKERSMELK EN OVERMELKPRIJS. Naar men ons van bevoegde zijde mede deelt, is voor het per 28 Maart a.s. voor het z.g. wettelijk consumptiemelkgebied aanvangende nieuwe melkjaar voorloopig besloten tot handhaving van de thans gel dende regeling, krachtens welke de z.g. bakkersmelk op industriebasis mag worden betrokken. Mede in verband daarmede zal voor het a.s. melkjaar in bedoeld gebied de overmelk- prijs in gevallen, waarin geen erkend ge organiseerd overleg tot stand is gekomen voor de maanden April, Mei en Juni wor den bepaald op 0.4 cent beneden de door de Nederlandsche Zuivelcentrale vastge stelde zuivelwaarde per liter en voor de overige maanden van het melkjaar op 0,2 cent beneden genoemde waarde. Voorts zal op grond van het ln het tweede lid van artikel 16 van het regeerlngscontract 1936/1937 bepaalde, de geldigheidsduur der thans nog loopende regeeringscontracten worden beperkt tot en met 27 Maart a.s. DE TWEEDE DOUGLAS DC 3 NAAR NEDERLAND. Het tweede Douglas Dc 3 vliegtuig voor de K.L.M. is onderweg naai' Nederland. Het toestel heeft Donderdag de fabrieken te Santa Monica verlaten en zal in drie étap pes naar New-York vliegen. Daas- wordt het vliegtuig gedemonteerd en ingescheept voor het vervoer naar ons land. Het is de „Hop", de nieuwste vogel voor de K.L.M.-volière. die daar te boek staat als de „PH-ALH". HET MACHINE-ONGELUK TE EMST. De directie van de N.V. vji. Utermöhlen en Co. deelt ons in verband met het on geval. dat ln haar fabreik te Ernst (gem. Epe) heeft plaats gehad mede, dat het bedrijf aldaar niet is stopgezet, doch nor maal werkt. Geen misdaad te Loenen. Lijk van den vermisten veehandelaar gevonden. Omtrent den te Loenen (gem. Apeldoorn) sedert Woensdag j.l. vermisten veehande laar A. E. vernemen wij thans dat de politie Vrijdagmiddag bij het dreggen in 'tApel- doorn-Dierensche Kanaal, ter hoogte van de Loenensche spreng, het lijk van E. heeft gevonden. Het stoffelijke overschot is naar de woning van E., niet ver van deze plaats, vervoerd. Het bedrag van ongeveer 500, dat aan vankelijk uit de portefeuille werd vermist, werd in een der zakken van den verdron kene gevonden. Uit een en ander is komen vast te staan, dat van een msdaad, waaraan in den aanvang werd gedacht, geen sprake is. E., die 25 jaar was en eerst sinds een jaar was gehuwd, laat een vrouw en een kind achter. Laat door ons Uw Coiffure verzorgen PERMANENT WAVE, geheel compleet, wasschen, knippen en watergolf inbegrepen, vanaf f. 2.50 SPECIAAL ADRES VOOR HAARVERVEN EN BLEEKEN. 3857a N.V. Voorschotbank v. h. Rotterdamsche Credietbank. antw. insl. Vert. Laan v. N. O. Indië 7, Voorburg. 5323 Sedert de oprichting in 1752 het orgaan van het koopkrachtige publiek in Friesland. GEVRAAGD: voor n! .uw reinigingsmiddel. Bij voorkeur bij betreffende winkeliers ingevoerd. Artikel wordt door reclame gesteund. Uitvoerige brieven Bur. van dit Blad onder No. 8425. eigen kapitaal heeft U noodig cm onder billijk hypothecair Velband in het bezit te komen van modern HEERENHUIS met veer- en achtertuin, te bouwen aan de Vardamstraat, nabij K.B.S. en niauwe Gymnasium. 3862a Bij spoedige inschrijving geringe overdrachtskosten. Volledige inlichtingen en teekening ter inzage bij Make- j laarskantoor ARNOLD, Hugo de Grootstraat 5, Tel. 770. Voor direct gevraagd een nette 18 jaar. 8440 Hooigracht 72. Notaris B. H. STUMPEL, te Leiden, is voornemens bij Inzet en Afslag op Vrijdagen 2 en 9 April 1937, des avonds 7 ure, in het Notarishuis al daar, publiek te verkoopen: 1. De groote en ruim inge richte JACHTHAVEN „ALLE- MANSGEEST" met Werkplaats Lorries, Scshragen, Rails, Kel derwinden, Lieren, enz. bene vens Bouwland met Voetpad en Water, aan den Hofweg en den Korten Vliet, bij Alle- mansgeest te Voorschoten, groot 83 Aren 8 Centiaren. In eigen gebruik. 8439 2. Een WINKELHUIS aan de Hoogl. Kerkkoorsteeg 2, hoek Middelweg, te Leiden, groot 54 c.A., bev.: Winkel. Woonk. Keuken en boven: 2 Vertrek ken en Zolder, voorts Electr. Lloht en Water. Verhuurd voor f. 5.per en bij de week. 3. Een WOONHUIS aan de Korevaarstraat 10, aldaar, groot 29 c.A., bev.: beneden en boven elk 2 Kamers, Zolder. Voorts Muntgas, Water en El. gel. Veghuurd: boven voor f. 2.per en bij de week, be neden in eigen gebruik. Bezichtiging in de weken van Veiling en Afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 uur. Aanv. perc. 1 op 10 Mei 1937, de overige perc. terstond na de toewijzing, onder gestanddöe- ning huur. Betaling kooppen ningen op 10 Mei 1937. met bij betaling van rente a 5 's j. van aanv. tot betaling. Inlich tingen verstrekt genoemde No tails. OPGERICHT 1795 Uitsluitend kwaliteitswijnen Speciaal aanbevolen. ROODE EN WITTE DOUROPORTWIJNEN „IDEAL"f. 1.75 per flesch PALE SHERRY „IDEAL" f. 1.75 p. fl. VERMOUTH, per liter f. 1.25 en f. 1.75 Efolch«n *n .mb.H.g. tnb*gr«p*n. VERTEGENWOORDIGER VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN: F. v. Haarlem, v. d. Brandelerkade 3, Tel. 81 8450 vanaf f.5.per maand, betere genre. Vraagt Inzage stalen- collectie, coupeurs bezoeken U door het geheele land. Brieven Bureau van dit Blad onder no. 6945. Een pracht-toestel met inge bouwden luidspreker, geheel compleet geplaatst, met lage aansluitings- klosten en 50 of 60 cent huur per week. 8402 Geen verdere kosten, geen slijtage, steeds muziek. Vertegenwoordigers der voornaamste Radiofabrieken, zooaLs Philips, Erres, Ekco, Lorenz, Radiobell, Sinus, Syrena, enz. - Nieuwste typen uit voorraad leverbaar Speciale aanbieding van overjarige modellen met ingebouwd en luidspreker, geheli wisselstroom, vanaf f. 25. Betalingscondities in overleg met den kooper. Fabriek van Muziekinstrumenten en Radio-Apparaten Vertegenwoordiger voor KATWIJK EN OMSTREKEN W. A. GOUW, Jan Tooroixstraat 15, Katwijk aan Zee. En het zal prettig worden Droste's Tractatiemannetje voorspelt het U. Er is weer gezorgd voor een overvloed van verrukkelijke Droste Paascheitjestal van nieuwe smaken ongekende trac- taties! Vraag er eens naar. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums. 8407 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIII

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8