Voorstellen aan den Leidschen Raad LEIDSCH Dmm - Darda Biad Maandag 22 Maarf 1937 GEMENGD NIEUWS Motorrijwiel na aanrijding over den kop geslagen. Een doode en twee zwaar gewonden bij Roermond. Gisteravond te kwart voor zeven is op den rijksweg MaastrichtRoermond een ernstig motorongeluk gebeurd, waarbij een persoon werd gedood en twee anderen zwaar werden gewond. De 45-jarige Laurens uit Heerlen was te roet op wsg naar het station Roermond. Hij liep op het fietspad en begaf zich naar den rijweg, omdat hij van de fietsers hinder ondervond. Hij werd toen door een them met groot? snelheid achterop rij- öene motorfiets gegrepen en tegen den grond geslingerd, waarbij het voertuig over den kep sloeg. De bt.de berijders, de heeren P. Houben en M. Maohelissen, beiden uit Roermond, werden zwaar ge wond. Beiden liepen een ernstige sohedel- fracbuur op en werden in hopeloozen toe stand naar het St. Laurentius-ziekenhuis vervoerd, waar Houben. die ruim 30 jaar en gehuwd was. is overleden Ook de voet ganger werd zwaar gewond. Zijn rechter been werd versplinterd en bijna van het lichaam gerukt. In ernstigen toestand werd hij eveneens naar het genoemde ziekenhuis overgebracht. Overval te Merkelbeek opgehelderd. Drie vermoedelijke daders aangehouden. In de maand Februari van het vorige Jaar, op den tweeden carnavalsdag, heeft een drietal jongemannen van cr.gtvttr -20 Jaar den heer Booste te Merkelbeek met een hard voorwerp bewusteloos geslagen, teneinde in het bezit te komen van een bedrag aan geld, hetwelk zich in diens iwoning zou bevinden. De roof werd echter verijdeld, doordat de zuster van den heer Booste, met wie hij woont, een ruit in sloeg. om. de aandacht van voorbijgan gers te trekken. De daders namen de vlucht en Iconden niet worden opgespoord. Zaterdag is de marechaussee te Brunssum, onder leiding van opper wachtmeester van den Muilen, er in geslaagd de drie vermoedelijke daders aan te houden. Het zijn zekere M., H. en R., allen uit Brunssum. Het drietal zal morgen voor den officier van justitie te Maastricht worden geleid. DISTILLEERDERIJ OP VERBORGEN PLAATS. Merkwaardige ontdekking van ambtenaren te Nijmegen. In de Holtermanstraat te Nijmegen heb ben Zaterdagnamiddag tien ambtenaren van de belasting en politiemannen een inval gedaan in het bovenhuis van perceel 115. onder vermoeden, dat zich daar een geheime distilleerderij zou bevinden, aldus het Hbld. Deze inval, die op zeer sensationeele wiize geschiedde, veroorzaakte in de straat en in de omgeving groote consternatie. Reeds lang meende men. dat de bewoners zich aan frauduleuze bereiding van gedis- tileerd schuldig maakten, maar het was tot nu toe nog niet gelukt zóóveel aan wijzingen te krijgen, dat een inval gewet tigd zou zijn. Men besloot echter den man een valstrik te spannen en daartoe was een vernuftig plan tot in bijzonderheden uitgewerkt. Men had er namelijk kennis van gekregen dat de verdachte man waar schijnlijk Zaterdagmiddag in de omgeving van Eist (Over-Betuwe) een partij gedistil leerd zou afleveren. De weg. dien de man daartoe zou volgen, werd afgezet en toen hij per auto Eist na derde werd hij aangehouden en werd de wagen doorzocht. Inderdaad vond men men een hoeveelheid alcohol, die niet door de vereischte papieren was gedekt en daarom in beslag werd genomen; de ver voerder werd gearresteerd. Dit feit wettig de een huiszoeking en toen de betrokken ambtenaren van Eist uit op de hoogte waren gebracht van het resultaat van de daar genomen maatregelen, trok men on middellijk naar de Holtermanstraat, waar. na bellen, geen toegang werd verschaft. Het perceel was intusschen aan alle kan ten onder bewaking gesteld, zoodat ont snappen of wegbrengen van voorwerpen was uitgesloten Vervolgens werd aan de voorzijde een ladder tegen den gevel ge plaatst, waarmee de rijksambtenaren en politiemannen zich door een raam toe gang verschaften. Het perceel is aan een grondige inspectie onderworpen, aanvan kelijk zonder resultaat. Wel vond men on den zolder een aantal ketels, die voor het distallatie-proces goed bruikbaar waren: ook werd een vloeistof gevonden die verdacht voorkwam. Maar het gewenschte resultaat was dit nog niet. De moed werd echter niet ongeaeven en eindelijk ontdekte een der speurders een luik in den vloer dat bij oppervlakkige beschouwing niet zichtbaar was. Dit luik werd geopend en bleek toegang te ver schaffen tot een koker, die tusschen de muur en een kast was gebouwd. Een dezer mannen begaf zich in dezen koker en deed daar een merkwaardige ont dekking. Hij vond namelijk aan koorden jopgehanden. een complete distillcer-instal- latie. waarin zich eisiende loeistof bevond, alsmede vele andere jr.? "1 enter, die voor de bereiding van V.rohclischen drank on misbaar zün De aeheele Installatie werd in beslag genomen en per auto vervoerd. De eigenaar is van Eist naar Nijmegen overgebracht en zal ter beschikking van de Justitie worden eerield. Naar ons werd medegedeeld, mag worden rergonomen, dat de arresfpnt vrdu-enr'o jarft" arcotc hoeveelheden rc-'-cl heeft '.--reid en ver kocht Een zeer talrijk rubliek s'ccg de verrichtingen van het begin tot het einde gade. KETELS VOOR DE GESTICHTEN. In zake de aanschaffing en montage '■■an twee stoomketels ca. met bijkomende werken ten behoeve van de Gestichten wordt opgemerkt Van de vijf machinefabrieken, die toL 't doen van een onderhandsche prijsopgave zijn uitgenoodigd de N.V. Nederl. Elec- trolasch Maatschappij en de Kon. Nederl. Grofsmederij te Lelden de Machinefabriek Gebr. Stork te Hengelo, de Machinefabriek Breda voorh. Backer en Rueb te Breda en Wilton-Feyenoord te Schiedam heeft de Grofsmederij alhier de meest aanneme lijke aanbieding gedaan; zij is toch bereid het werk volgens het bestek uit te voeren voor de som van f. 25.890.de omzetbe lasting daaronder niet begrepen. Ook in technisch opzicht mag deze aanbieding ge acht worden aan alle in redelijkheid te stellen cischen te voldoen. Intusschen is het resultaat van de ge houden onderhandsche aanbesteding te leurstellend in zoover, dat het voor de le vering en montage van de beide stoomke tels beschikbaar gestelde bedrag ff 23.500 i aanmerkelijk zal worden overschreden. Deze overschrijding is voor verreweg het grootste gedeelte te wijten aan de zeer ge stegen marktprijzen van materialen, in 't bijzonder die van staal. Een reden om de uitvoering van het werk uit te stellen, kan hierin echter niet zijn gelegen, omdat de prijsstijging nog niet tot stilstand schijnt fe zijn gekomen en er dus groote kans be staat. dat bij uitstel de kosten eer hooger dan lager zullen zijn. Aangezien voorts de uitvoering van het werk urgent is en de tijd van oplevering niet kort blijkt te kun nen zijn. dient thans zoo spoedig mogelijk een beslissing ter zake te worden genomen. Behalve uit de stijging van de materlaal- rij zen vloeit een extra uitgave van in to taal f. 675.voort uit eenige, builen het bestek om. nader noodig geachte voorzie ningen. Voorts is als gevolg van een toe vallige omstandigheid de Grofsmederij in riaat. in plaats van een ketel met 90 M2 v.g. en een van 60 M2 v.o., twee ketels^ ieder met 90 M2 v.o. te leveren voor een prijs, die slechts f. 90hooger is dan de door haar gedane prijsocgave. Aangezien het rendement van een ketel van 90 M2 v.o. bij de geringe belasting van 5 tot 6 K.G per M2 v.o. nog 80" bedraagt een omstandigheid, die van belang is. wan neer des zomers slechts één ketel in ge bruik is dient van deze voordeelige aanbieding te worden gebruik gemaakt, en dus nader te worden besloten tot de aan schaffing en montage van twee stoomke tels, ieder met een v.o. van 90 M2, in piaats van een ketel met 90 M2 v.o. en een van 60 M2 v.o. In totaal zullen de ketels dus kosten f. 25.890.— f. 675.j- f. 90— f. 26.555 - vermeerderd met 4% omzetbelasting f. 27.721.20 In het oorspronkelijk geraamde bedrag van f. 23.500— was voorts nog een som voor onvoorziene uitgaven en meer werk opgenomen. Aangezien dergelijke kosten bij ae uitvoering van elke technische instal- iatie onvermijdelijk optreden, acht Ir. Hartjens het noodig ook thans daarvoor een bedrag te reserveeren. dat op f. 1.500.- ware te bepalen. Ten slotte behoort het honorarium van den adviseur en diens vergoeding voor on kosten, te zamen f2.200.bedragende, ten laste van het werk te worden gebracht on mitsdien in het door den Raad beschik baar te stellen bedrag te worden opge nomen. Aldus zal met de levering en montage van de beide ketels tenslotte een uitgaaf zijn gemoeid van rond f. 31.400— of f. 7.900— meer dan voor dit doel door den 1 Raad reeds beschikbaar is gesteld, terwijl liet geheele werk derhalve f. 28.000. 7.900— f. 35.900— zal kosten. VERKOOP BOUWTERREIN. 26 Febr. 1937 werd besloten het terrein, gelegen op den hoek van de Kernstraat en de Verdamstraat te reservecren voor den bouw van een openbare school, in plaats van het terrein aan de Zuidoostzijde van de Thorbeckestraat. Laatstgenoemd ter rein Is derhalve voor verkoop als bouwter- rein vrijgekomen. Voor dit perceel, dat pl.m. 2130 M2 groot is, hebben zich eenige gegadigden aangemeld, van wie de Gebrs. A. en N. Mol. te Leiderdorp de meest aan nemelijke aanbieding deden. Met hen is overeenstemming bereikt omtrent den ver koop tegen den prijs van f. 11.per M2. Bovendien is een aanvraag ingekomen van den heer D. L. Landman, te Leiden, om van de gemeente te mogen koopen het perceel bouwterrein aan de Burggraveniaan grcot pl.m. 1846 M2. Hij gaat accoord met den gevmagden kooopri.is van f. 10.945— in totaal bij de vaststelling van welke prijs rekening moest worden gehouden met de groote diepte van het bouwterrein. HET LEGER DES HEILS EN DE STED. WERKINRICHTING. Omtrent de bij de behandeling van het voorstel inzake reorganisatie van de Ste delijke Werkinrichting aangenomen voor stellen van den heer van Eek en omtrent eenige bij die behandeling gestelde vragen hebben B. en W. overleg gepleegd met het Leger des Heils. Als resultaat van het over leg kunnen zij het volgende mededeelen. 1. Verplichting tot bijwoning van de wij- dingsstonde op Zondagmorgen voor de in de werkinrichting opgenomenen. Deze verplichtinv kan het Leger des Heils voor de betrokkenen niet opheffen. De vertegenwoordigers van het Leger des Heils wezen er echter nadrukkelijk op. dat de wijdlngsstonde absoluut geen kerkdienst is en dus niet op één lijn te stellen met den kerkdienst van het Leger, welke op oen later uur in oen afzonderlijk gebouw elders wordt gehouden. Drze kerkdienst behoeven de betrokkenen niet bij te wonen. De vertegenwoordiger? verklaarden ver der. dat het Leger de opgenomenen ln hun godsdienstige overtuiging niet alleen ge heel vrijlaat, doch dc tot een bepaalden godsdienst behoorenden steeds aanspoort de godsdienstoefeningen in hun kerk bij te wonen, en de plichten, welke hun gods dienst hun oniegt; tv vervulien. 2. Duur der overeenkomst Ket Leger des Heils heeft geen beden king tegen een verkorting van den ter mijn van 25 jaar, mits die termijn op niet korter dan 10 jaar wordt gesteld. De kos ten van inrichting zettden .bü een termijn van korter dan 10 jaar te zwaar op de ex ploitatie drukken. 3. Onnemiiigivfen gehuwden in de werk inrichting. Het Leger acht de mogelijkheid van op neming van gehuwden ir. de werkinrichting niet buitengesloten. Het plan zal dan evenwel omwerking moeten ondergaan. 4. Periodieke" herziening van de bedra gen. welke door de Gemeentelijke Com missie' vcor Maatschappelijk Hulpbetoon aan het Leger moeten worden betaald. Tegen periodiek overleg met betrekking tot deze bedragen heeft het Leger geen be zwaar. Daaromtrent kan een bepaling in de overeenkomst worden opgenomen. Eveneens zou dit kunnen geschieden ton aanzien van herziening van den huurprijs van de aan het Leger des Heils in gebruik l? geven gebouwen. 5. Ingang volkslogement. Deie aangelegenheid kan nader onder oogen worden gezien bij de definitieve uit werking van de plannen. leum had overgoten, nadat hij haar eerst door wurging om het leven had willen brengen. Een zuster bevrildde haar echter uit haar netelige positie. De vrouw heeft zich daarop met geweld meester gemaakt, van de lucifers welke de man in zijn hand had en is daarna od straat gevlucht. Wanneer ter plaatse een brand was uit gebroken had dit een ware ramp kunnen veroorzaken daar het café een zeer oud huis is en van binnen geheel van hout is ongetrokken. Daarbii is het in een dicht bebouwde omgeving gelegen, schuin achter het gemeentehuis. De man is in bewaring gesteld. DE MOORD OP DEN WINKELIER TE LEEK Van de vier verdachten, die dezer dagen zijn gearresteerd in verband met een be raamde inbraak in Dec, 1935 bij den heer Bcijntjcs te Leek, op wlen in Dec. 1936 een overval is gepleegd, waarvan hij 't slacht offer geworden is, zijn de caféhouder van B. uit Leek en de chauffeur M. uit Hoog kerk, weer op vrije voeten gesteld. De gearresteerde W. van der D. uit Hoog kerk. heeft bekend den overval te hebben gepleegd met W. de B. en C T„ die reeds voor Kerstmis zijn aangehouden. De vier de thans aangehoudene. F, van O., heeft inlichtingen en hulp verstrekt, evenals de caféhouder W. T P. uit Groningen, in wiens zaak de plannen werden beraamd. Tevens wordt van medeplichtigheid ver dacht de caféhouder J. V. te Groningen, bij wien T. en de B. in de kost waren. WOONHUIS TE HOEVELAKEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Gisterochtend omstreeks half twaalf, ls ln de nabij Amersfoort liegende gemeente Hoevelaken, een felle brand uitgebroken ln de aan den rijksstraatweg naar Apeldoorn gelegen woning van den heer Grania. De brandweer uit Amersfoort tastte het vuur met drie stralen aan. doch kon niet ver hinderen. dat h.et woonhuis en een groot deel van den inboedel in vlammen opgin gen. Woning en meubilair waren laag ver zekerd. Het drukke verkeer ondervond door de tlusschingswerkzaamheden welke ongeveer drie kwartier in beslag namen, veel stag natie. De echtgenoote van den heer Gdie zik was. trof men bewusteloos in de slaap kamer aan. Vermoedelijk is zü. toen zij het bed had verlaten, in aanraking gekomen met een brandende petroleumkachel, waar door deze is omgevallen SCHEPELINGEN VAN DE „BOSCHFONTEIN" SLAAGS. Twee gewonden te Antwerpen. Gistermiddag is het tot een bloedige vechtpartij gekomen tusschen leden der bemanning van het Nederlandsche s.s. .Boschfontein' welk schiD gemeerd was aan de Scheldekade te Antwercen. Zekere R S die dronken aan boord kwam. kwetste het lid van de bemanning Ph. B levens gevaarlijk dooT hem met een scheermes een dieoe snede in de züde toe te brengen Een ander lid der bemanning, de 34-jarlge D. werd ernstig aan de rechterhand ge wond. De dader is door de Dolltie gearresteerd De twee gewonden zün naar een ziekenhuis overgebracht. De toestand van B ls ernstig De ..Boschfontein" ls met enkele uren vertraging vertrokken NEDERLANDSCHE OLIETANKER IN AANVARING. Een Nederlandsch olietankschip, het 7987 ton metende motorschip „Sunetta" van de petroleum maatschappij „La Corona" in den Haag is Zaterdag in Gravesend in aan varing gekomen met het 6866 ton metende mailschip „Pacific Ranger Laatstgenoemd schip brak van den kabel los en verloor zijn anker. Voorts kreeg het op zes voet boven de v/aterlijn een gat in den romp. Het schip maakt geen water en zal vanavond naar het dok worden opge sleept. De „Sunetta' zal in Gravesend de lading lossen De kapitein van het mailschip heeft verklaard dat er geen enkele reden is tot ongerustheid. WINKEL TE AMERSFOORT UITGEBRAND. Nauwelüks was de Amersfoortsche brand weer gisteren uit Hoevelaken teruggekeerd, waar men haar assistentie had verzocht, of zii moest wederom met groot materiaal uitrukken. Ditmaal woedde het vuur in de zaak in rookartikelen en schrüfbenoodigdheden van den heer C Brüning aan den Arn- hemschewee 42 Met twee stralen aan de achterziidp van het nog nieuwe perceel en een straal aan de voorzijde werden de fel oplaaiende vlammen bestreden. Toen men na ongeveer een kwartier den brand mees ter was. bleek dat de geheele winkelruimte waarin zich niet alleen rook- en schrijf- artikelen bevonden, maar ook een groot aantal leesboeken aan de zaak is een uitleenbibllotheek verbonden een prooi van het tout was reworden. De schrde. welke zeer groot r. wordt door verzekering gedekt. De brand is naar alle waarschün- lükheld ontstaan door een te midden van de planken met boeken staande haard. ECHTELIJK DRAMA TE VLISSINGEN. Dank zij optreden politie erger voorkomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door krachtdadig oDtreden van de politie Vlissingen voor ernstig onheil gespaard gebleven. In het pand Dokkade 12 is een café ge vestigd, bewoond door de familie A. De ver houding tusschen man en .vrouw was klaar blijkelijk niet gunstig waarom de man dan ook eenigen tijd geleden naar Duitschland zün vaderland was vertrokken. Zaterdagmiddag ls hij in de echtelijke woning teruggekeerd en 's nachts om één uur werd politieassistentie in het café ver zocht. Onmiddellilk begaf een inspecteur van politie zich daarheen. Buiten trof hij de vrouw in opgewondpn toestand aan. die verklaarde dat haar man haar naar het leven had gestaan en het café in brand wilde steken. De inspecteur verschafte zich met geweid toegang tot het café Hii trof achter het café in een kamer een groote plas petro leum aan. eveneens waren de wanden en trappen zoomede kleeden en bedden met petroleum overgoten. In c'e slacplramer zat A. met zün drie kinderen in zün armer, op de rand van het bed Hij werd onmiddellük gearresteerd. Uit de verklaringen van de vrouw bleek, dat de man haar gedeeltelijk met petro TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Te Ammerzoden is het lijkje opgehaald van de zesjarige A. V uit Ve'.ddriel. De knaap is vermoedelijk bij het spelen te water eeraakt en door de Drielsche we'zring afgedreven naar Ammerzoden. NOG TWEE ARRESTATIES TE ALKMAAR. In verband met het ontvreemden op groote schaal van blikken groenten bit, een conservenfabiek te Alkmaar ziin nog aan gehouden de 34-jarige N K. uit Koedijk en de 25-jarige H, E uit Ezmond aan Zee. Er zün nog meer arrestaties te wachten KNAAPJE AANGEREDEN TE DEN BOSCH. Gistermiddag ls het vijfjarig zoontje van de familie Martens te Den Bosch bü het oversteken van den Vughterwee door een taxi aangereden. Het knaaoie ls met. een schedelba-isfractuur naar het groot zieken- gasthuis te Den Bosch vervoerd. De toestand van het jongetje ls zorg wekkend ERNSTIGE VERDUISTERING VAN DIAKEN-BOEKHOUDER DER GEREF. KERK TE ASSEN. Gistermorgen werd door de predikanten van de Geref. gemeente te Assen in de morgengodsdienst-oefeningen officieel aan de gemeente bekend gemaakt, dat de ker- keraad van de Geref. gemeente te Assen in samenwerking met den kerkeraad van Smllde, den diaken A. W. B. te Assen heeft afgezet als diaken, zulks wegens overtre ding van het achtste en negende gebod. Verder deelden de predikanten mede, dat de kerkeraad pogingen aanwendt om de tekorten in de kerkelijke kassen te dek ken. met aanvankelijk gunstig resultaat, en dat het besluit om den diaken af te zetten was genomen in de vergadering van 10 Maart j.l. Aan deze offlcieele mededeelingen kun nen wij nog toevoegen, dat B. in zün kwa liteit van diaken-boekhouder der Geref. gemeente en als penningmeester van het rusthuis „Bethanie" zeer belangrijke be dragen heeft verduisterd, zoodat er een aanzienlük tekort is ontstaan. Met groote ontroering werd door de ge meente het besluit van den kerkeraad aangehoord. BUITENLANDSCH GEMENGD. Veerboot verongelukt. Tien dooden, veertien vermisten. Uit Foesan wordt gemeld, dat een te zwaar beladen veerboot, die de waterpolitie wilde ontkomen, haar passaigers aan land wilde zetten bij een vuurtoren te Reisoei in Zuid-Korea. Doordat de passagiers naar een kant opdrongen, sloeg het vaartuig om. Tien menschen zijn verdronken, terwül veertien opvarenden vermist worden. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN LITHAUEN. In de rivier de Memel bij Klaipeda iMemel) is het üs in sterke mate gaan kruier.. In de stad Jurbarkas steeg het water ruim acht meter, zoodat alle huizen overstroomd werden cn eenige zelfs ver nield. De bewoners vluchtten naar de om liggende hoogten met achterlating van al hun have. De schade is zeer groot. „WAAROM ROOK JIJ ALTIJD 5TERTABAK?" „OMDAT RJJEE TABAK MIJN GEZONDHEID NIET SCHAADT!" NIEMEUERi STER TABAK VAN 5 TOT 15 CT R HALE ONS 8408 (Ingez. Mod.) TASLEIDING GEBARSTEN. Drie dooden. Een geheele volkswük van Nantea (Frankrijk), is met gas overstroomd ten gevolge van een breuk in de leiding. Er zijn drie personen aan gasvergiftiging overleden, vijf verkeeren in ernstigen toe stand, terwül nog vüftien anderen vergif- tigingsverschünselen vertoonen. AUTOBUS IN RIVIER GESTORT. Een autobus met 16 passagiers ls door de leuning van een brug over de rlvierVil- canota ln Peru gereden en ln den woesten stroom gestort. Tien der Inzittenden ver dronken. GRAVIN VAN COVADONGA EISCHT ECHTSCHEIDING. De gravin van Covadonga heeft een eisch tot echtscheiding tegen haar echtgenoot ingediend op grond van kwaadwillige ver lating. De ramp te Tylers. Begrafenis der slachtoffers. De geheele ln rouw gedompelde stad Tylers, heeft deelgenomen aan de ver schillende kerkelijke plechtigheden die werden verricht ter herinnering aan de slachtoffers van de ontploffingsramp. De kleine lükklstjes, bedekt met bloemen vul den de kerken en tempels, waar de gees telijkheid uit alle deelen vkn Texas en Louisiana de diensten leidde. Er is vrij wel geen familie te New-London, welke voor de ramp is gespaard gebleven. Van het einde van den ochtend af bega ven zich gisteren lange stoeten langzaam naar de in den omtrek der stad gelegen begraafplaatsen. Voorts zün er ouders, die het stoffelük overschot van hun kinderen naar de begraafplaatsen van hun geboor teplaatsen zullen doen overbrengen. Officieel onderzoek. Intusschen wordt het officieele onder zoek naar de oorzaken van de ramp voort gezet. De meeste deskundigen zün van meening, dat het gas, dat door het ver warmingssysteem werd opgewekt, zich op- eenhoopte in de holten van de steenen muren, waardoor de ramp werd veroor zaakt. Het onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat na den bouw der school het systeem van centrale verwarming met stoom werd vervangen door het systeem met gas. Volgens den aannemer, die de school heeft gebouwd, werd deze wüziging aangebracht uit bezuinigingsoverwegingen. De vertegenwoordiger der firma, die de verwarmingsinstallatie heeft geleverd, heeft tegenover de commissie verklaard in dertijd de schooldirectie te hebben gewe zen op mogelüke gevaren van het brengen van wüziging in den gastoevoer. De procureur heeft verklaard, dat er geen enkele reden is. om te veronderstel len, dat nalatigheden of onregelmatighe den zün geschied. Het aantal slachtoffers. Het aantal dooden bedraagt 455, van wie drie nog niet geïdentificeerd zün. Verder worden acht personen vermist, terwül 94 personen gewond zijn. ROEMEENSCH DORP DOOR BRAND GETEISTERD. Talrijke kinderen omgekomen. Het dorp Boldo in Moldavië is door een hevigen brand geteisterd. Meer dan twee honderd hulzen werden een prooi der vlammen. Talrijke kinderen zün bü den brand om het leven gekomen. TREIN ONTSPOORD. 29 gewonden. Een trein, waarmede een duizendtal skleërs van BIschofhofen naar Weenen reisden. Is nabij het station Johannsbach lr. Stiermarken ontspoord, doordat een rotsblok op de rails was gevallen. De lo comotor en ver wagens ontspoorden. Ne gen cn twintig personen v.'erden gewond, waarvan verscheldenen ernstig. DE HERTOG VAN WINDSOR. De patentbrief waarmede ex-koning Ed ward benoemd wordt tot hertog van Wind sor heeft dezer dagen rechtsgeldigheid ge kregen. Het nieuwe hertogdom ls in tegen stelling tot andere hertogdommen met gee" nr.derr titels verbonden. Evn-uoe.e kinderen van den hertog worden pvlns oi prinses van Windsor genoemd, en hun Kinderen eenvoudig lord of lady. tenzij ae koning hun een hoogeren titel verleent 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10