Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Bied Vrijdag 19 Maart 1937 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN MARKT Vergadering R. K. Staatspartij. Het lid der Tweede Kamer, de heer M. P. van der Weyden hield in het Parochiehuis een propaganda-rede voor de pi. afd. van de R.K. Staatspartij. Na een inleidend woord van voorzitter C. Kwakkenbos, sprak de heer van der Weyden over „Staatkun dig een, of.staatkundig geen". Zijn rede splitsend in twee deelen, de politiek belicht van economisch en van geestelijk standpunt, waarschuwde spr, haar Invloed ten opzichte van het bedrijfsleven niet te onderschatten, maar evenmin te overschat ten. Duidelijk gal spr aan het verschil van inzicht tusschen het kabinet Colijn en de Kath. fractie, waarna hij een felle cri- tiek leverde op de N.S.B. Spr. wekte op de eenheid te bewaren en de Staatspartij hoog te houden; bij haar zijn de geestelijke en stoffelijke belangen van ons volk volkomen veilig. Nadat de heer C. Plomp uit Noor den, die volgens den heer Verhaar cnbat steeds wil uitbuiten voor propaganda vooi de Nat. Soc. Bew. de zaal had verlaten, volgde na gedachtenwisseling sluiting dezer vergadering NIEUWE WETERING. De brug over de Ringvaart is door een Rijn-aak aangevaren en licht beschadigd. Verzekering dekt de schade. TER AAR. De laatste lezing werd op uitnoodiging van de ver. „Kerkelijk Leven" gehouden door ds. Verwaal van de Kaag. Deze had als onderwerp gekozen „Twee Koninkrij ken". Na het laten zingen van ps. 33 6 ging spr. voor in gebed en bepaalde hierop zijn gehoor bij den aard der door hem bedoelde twee koninkrijken, n.l. het koninkrijk der genade en het koninkrijk der macht. Van het koninkrijk der genade spreekt de bede uit het Onze Vader „Uw Koninkrijk kome", van dat der macht Gods het slot van dit gebed: „Want U is het koninkrijk enz.". Hoewel er hier sprake is van twee konink rijken, is het eene niet los te maken van het andere. Juist door de ontzaglijke macht Gods, die zich in alles openbaart, kon het koninkrijk van de genade ontstaan, n.l. toen God Zijn eigen Zoon gaf voor de zonden der wereld. Na het beëindigen van zijn met aandacht gevolgde rede liet spr. zingen Gez. 96 1 en besloot de samenkomst met het „Onze Vader". Gevonden: een slang van een benzine pomp of -wagen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Gebboren: Christianus Wilhelmus, z. van C. Th. Nieuwenhuizen en W. G. Koolmees. Gehuwd: Dirk van Veen en Cornelia Vos hol. B. en W. hebben een z.g. Jcalkverbod uitgevaardigd. Tot bestuursleden van de ver. voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs zijn her kozen de heeren A. Vis en p. Starreveld. Ged. Staten dezer Provincie hebben goedgekeurd een besluit van den Raad dezer gemeente en van den gemeenteraad van Gouda, waarbij een gemeenschappe lijke regeling is getroffen omtrent de toe lating van kinderen uit Waddinxveen tot de O.L. scholen te Gouda Voor de tweede maal in dit seizoen is een open schaalcollecte gehouden voor de kindervoeding. De opbrengst bedroeg f. 415 en eenige giften in natura. Tot bestuurslid van den Boerenbank ls herkozen de heer J. de Jong Lz. en tot lid van den Raad van Toezicht de heer A. van der Breggen. De financieele toestand van de Bank is zeer gunstig Behalve een ingericht bankgebouw met brand- en ln- braakvrije kluis en safe-inrichting is er een reservefonds van f. 67.730 48 en een extra reserve van f. 1000. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Theodorus Jozef, z. van C. Th. Hoogeboom en M. J. Hoogeveen Isaac, z. van M. Koole en J. van Veen Petrus Gerardus Ignatius, z. van G. Th. A. Gerrltsma en P. T. M. van Dijk Antje, d. van H. Arendse en T. Lewestijn. Getrouwd: K. Tas, 25 j. en P. J. de Jonge, 23 j. A, Koster, 28 j. en A. Krees, 33 j. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Aalsmeer der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield haar maan- delljksche samenkomst in „De Oude Vei- hng". De secr., de heer C: J. Auguslijn. las de notulen, die vastgesteld werden. In gekomen was bericht van het hoofdbe stuur. dat de heer Abr. Sluis te Enkhuizen voor dit jaar weer als voogd der afdeeling was aangewezen. De voorzitter deelde o.a. mede, dat de door de afdeeling georgani seerde tuinbouwcursus zeer goed geslaagd is, 17 leerlingen behaalden het diploma. De heer Dlx behandelde op interessante wijze zijn onderwerp: „De bloembollen cultuur". Na de rondvraag sloot de voor zitter, de heer G. Oud met harlelijken dank aan den spreker en de Fa, Carlee deze ge slaagds samenkomst. ..De Eendracht". De Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksver. „De Eendracht" alhier heeft haar alg. ver gadering gehouden in „Bloemenlust" onder voorzitterschap van den heer P. v. d. Meer Pz. Na opening en goedkeuring der notulen kwamen in behandeling jaarverslag en rekening en verantwoording Ook deze wer den goedgekeurd. De voorzitter deelde mede. dat de hypotheek, welke „De Een dracht" heeft met'la was verlaagd. Het bestuursvoorstel, 't uit te keeren dividend op 4 "la te bepalen, werd goedgekeurd. Het restant oud brood werd voor 1 jaar ver kocht i f. 4 per 100 K.G. aan G. Eigenhuis. Nadat een 20 tal krentenbrooden waren verloot volgde rondvraag en sluiting. De Accordeon-vereeniging „Aalsmeer" gaf een concert ln „De Oude Velling", v, aarbij medewerking verleende de „Hoofd- dorpsche Orkestvereen." en het Dubbel Mannenkwartet „Onderling Kunstgenot" van Nleuw-Vennep. Er was veel belangstel ling. Bij aanvang ls gesproken door der. htcr J. C. Teeuwen, terwijl met een bal •verd besloten. ledental gaat vooruit en bedraagt thans 23. terwill er nog een mooi overschot in kas is. Een inleiding kerkgeschiedenis „Het Piëtisme" gaf Fr. Karr^roan: een ml. Biib. gesch .De begeerde KÓiilffg" Alb. Hou- waard en een inleiding jVaderl. gesch. „Donkere Dagen' G. Mol Hierna werden staande twee coupletten .van het Wilhelmus komen tot rust, kal- meeren en worden gesterkt door 't gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotih. en Drogisten S?42 (Ingez. Med.) VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering R.-K. Ziekenverpleging. -i De R.-K. Ver. voor Ziekenhuisverpleging gezongen Het geheel weftj afgewisseld door hield ondi 'eiding van den heer G. C. xeurige voordrachten en een tweetal sa- Kasbergen irar jaarvergadering. Goedge- menspraken „De zingende .Beklaagde" en keurd weiden de verslagen van secretaris „De eerste Patiënt". Afgevaardigden van ver en penningmeester. Onderzocht zal worden eemgingen brachten gelukwenschen over. 0f in verband het het financieel overschot Wii vermelden nog het prachtige tableau het wenschelijk is de verpleegdagen te ver- „Om het Kampvuur" Alles oogstte een ver- meerderen of contributieverlaging in te ZWAMMERDAM. Jaarvergadering van het Ziekenhuis- verplegingsfonds. Het onderlinge fonds voor Ziekenhulsver- Bleging voor Zwammerdam en Omstreken hield in de Nutszaal alhier ziin 14e jaar vergadering. De voorzitter de heer J. A. Hoogendijk, «pende en wees op het feit dat in tegen- steUing met 1935, toen het verlies ruim f. 500 bedroeg, het afgeloopen jaar 1936 met een klein batig saldo kon worden ge sloten. Na het lezen der notulen, bracht de secr. tie heer D. Versloot Czn het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat het ledental van 2261 tot 2277 was gestegen en het aantal aangesloten gezinnen van 528 tot 537. In het afgeloopen jaar waren 38 leden verpleegd in verschillende ziekenhuizen met een totaal van 699 verpleegdagen. De penningmleester. de heer A. Kosten, Baf een overzicht van den financieelen toe stand. De ontvangsten, met inbegrip der eekweekte rente van het reservefonds, had den bedragen f. 3279,24 en de uitgaven f. 3192.75 w.o verpleegkosten f. 1746.72, ver voerkosten per auto f. 387.02, reisgelden voor z.g. loopende patiënten f. 356.47. Het batig saldo bedroeg dus f 86.49. De ontvangsten van het Operatiefonds «f halve centsfonds bedroegen f. 557.40 en de uitgaven f. 415.71. w.o. verpleegkosten f 207.51, Röntgen-onderzoek enz. f. 172.85; het batig saldo bedroeg derhalve f. 141.69. Op 31 Dec 1936 bedroeg het bezit der vereeniglng f.2420 21. welke gelden bij de Nutsspaarbank ziin belegd De commissie, die bedoelde rekeningen had nagezien, bracht bij monde van den heer M. v. Muiswinkel rapport uit. dat alles in volkomen orde was bevonden. De voorzitter wekte de leden op zich vooral aan te sluiten bii het operatiefonds, aangezien het meermalen voorkomt en vooral in den laatsten tijd herhaaldelijk, dat in het Ac. Ziekenhuis geen plaats is en de patiënten dan noodgedwongen naar een andere inrichting moeten worden vervoerd, vaar de verpleegkosten hooger zijn en bovendien de operatiekosten moeten wor- den betaald. In dergelijke gevallen worden deze meerdere kosten door hen. die bil het operatiefonds zijn aangesloten, door dat HILLEGOM. Vereeniging tot behoud van het Bloembollenvak. De Ver. tot behoud van het bloembollen vak in Nederland heeft een aantal leden van over de 2000 bereikt. De vereeniging is onlangs opgericht als voortzetting van de antl-saneeringsactie, Verkooping. De vrijwillige verkooping van werkmans woningen en een perceel grond nabij en aan de Beekkade ten overstaan van notaris A. van Pelt te Llsse in hotel Sistermans alhier had tot uitslag: woningen Vlnken- weg nr. 1. 3, 5. 7 en 9 niet gemijnd; 1 are en 2.40 aren grond aan de Beekkade niet gemijnd. De combinatie van belde perceelen is gemijnd met f. 50 boven het hoogste bod van f 5750 door den heer Snel alhier. De cursus in bouwkundig teekenen, die de gemeente onder leiding van den heer W. F. v. d. Rotte in een lokaal van de openbare school gegeven werd. is gesloten. De teekeningen der cursisten waren in het lokaal ter bezichtiging gehangen. De bur gemeester heeft de leerlingen toegesproken en zich waardeerend geuit over het werk. De cursist Versteegt sprak namens zitn collega's woorden "van dank. Den leeraar. den heer v. d. Rotte werd een stoffelijk blijk van erkentelijkheid aangeboden. Tenslotte heeft de heer v, d. Rotte het woord gevoerd KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Geref. Knapenvereeniging. De Geref. Knapenver. „Samuël" hield in de zaal achter de Geref. Kerk haar uit stekend bezochte jaarvergadering. De heer J. P. v. d. Nagel, één der leiders opende en heette ouders en belangstellen den hartelijk welkom. De jaarverslagen van ecretaris en penningmeester waren opge wekt De werkzaamheden vlotten goed; het fonds betaald. De contributie bedraagt slechts cent per lid per week. De beide aftredende bestuursleden de heeren L. v. Bommel en J. M. Regtvoort werden herkozen. Tot leden der kas-commissie voor het loopende jaar werden aangewezen de hee ren R. G. Oppelaar. K. SpTey en J. Zwa- neveld. Een voorstel, om aan art. 15 van het huishoudelijk reglement een bepaling toe te voegen dat verpleging wegens een be smettelijke ziekte niet voor vergoeding in aanmerking komt, werd met slechts 1 stem tegen aangenomen De voorzitter deelde nog mede. dat het voornemen bestaat een reglementswijziging te ontwerpen ln verband met de bepalin gen der nieuwe Ziektewet en dat mr. H. E. la Gro, te Bodegraven bereid is. om be langeloos het bestuur hierbij van advies 'e dienen diend succes De eere-voorzltter. ds. H Meijering. sprak het slotwoord. Hii dankte ln het bijzonder de leiders, de heeren G v. d. Perk. J. P. v. d. Nagel en W. Star voor hun moeizamen arbeid voor de vereeniging. Met dankzegging werd de goedgeslaagde jaarvergadering gesloten. De Tuinbouw. Van sommige producten gaat de aanvoer thans zichtbaar verminderen. Dit zijn de producten Boerenkool. Groene kool, Spruit- kool. Van waspeen is er nog volop Wel blij ven sommige tuinders weg die uitverkocht zijn doch daarvoor komen weer anderen in de plaats die nog wat gewacht hebben op hoop van beter. Momenteel liikt het er nog niet op dat beterschap valt waar te ne men. Een enkei partijtje wat prima prima is, brengt f. 0.500.55 per kist van 20 K.G. op, doch het meerendeel van de aanvoer voeren. Tot voorzitter werd herkozen de heer G, C. Kasbergen, terwijl tot leden van den controle-commissie werden benoemd de heeren A. Bontje, J. de Langen en K. van Oosten. De assistent der Rijksbelastingen, de heer De Koning zal 1 April a.s. inplaats van hier ter plaatse in Rijswijk, Z.-H., te werk worden gesteld. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. Kuneman, van Bandoeng (N.O.I.). Leidscheweg 191 M. A. van der Ham en echtgvan Oegstgeest. Rijndijk 28c Mel. M. B. Kleinegris, van Semarang (N.OJ.l. Veurscheweg 3 Mej. H. W. M. gaat voor f.0.30 tot f. 0.40 per kist. Ook Kleinegris. idem idem Mej. A. van Gie- gaat nog een gedeelte voor den minimum- zerii van Lisse, Rijndijk 82 E. A. W. Egg- prijs, f. 0.20 per kist. Met kroten ls het den stein, van Leiden. Leidscheweg 503 Mei. laatsten tijd droevig gesteld. De noteering M van Bentum. van Jutphaas, Veursche- hiervoor was van f.0.50 tot f,1.25 per 100 K.G. En de ondervinding heeft geleerd dat als regel, als het mooi weer gaat worden, nog moeilijk koopers voor dit product te vinden zijn. Groene kool, waarvan thans geen groote partijen meer komen, brengt van f. 1.50 tot f. 3.30 oer 100 K.G. op. Roode weg 3 Vertrokken: A, Menke en gezin, Kniplaan 3. naar 's Gravenhage, Klimopstraat 53 A. van den Berg. Rijndijk 29, naar Mij drecht. Stationsweg 229a D. A. K Hof stee. Voorstraat 33. naar 's Gravenhage, Sibergstraat 20 Mej. Th. Arends, Veur- kool gaat iets vlugger weg, de prijs was van scheweg 3, naar Huissen, Dominicanessen f. 1.80 tot f. 2.30 per 100 K.G. Ook Gele kool klooster J. Th. van Haastregt en gezin, waarvan geen groote aanvoeren meer ko- i Donklaan 66, naar 's Gravenhage Ketel- men, staat Iets hooger en behoeft den straat 46 Mej. J M. C. M Scholten, minimumprijs niet op te brengen. Betaald Veurscheweg 3 naar Rotterdam. Riederlaan werd van f. 1.40 tot f. 1.90 per 100 K.G. gn, mej j q van Muiden. Veurscheweg Knolselderle ls den laatsten tijd wat beter gevraagd met verhoogden prijs. Goede knol len brachten van f4.50 tot f. 7.10 per 100 stuks op. Uien gingen na een periode van eenige dagen dat het vrij slecht ging, weer wat vlugger weg. De prijs varieerde thans weer van f. 1.70 tot f. 2.10 per 100 K.G. Prei bracht van f. 2.60 tot f. 2.90 oer 100 K G. op. 'tls ook niet veel doch er gaat niets van naar de belt. Geslaagd te Den Haag voor het examen „koorleider", ingesteld door den Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratorium- vereenlgingen, mej. Riek Meijering alhier. LISSE. Jaarvergadering „Groene Kruis". Onder presidium van dr. Th Ruys Jr., werd de 34e jaarvergadering gehouden van - metalen, zooals oud ijzer, zink, lood enz het „Groene Kruis" afd. Llsse. Na een wel- hebben de bijzondere aandacht van deze 3. naar Rotterdam, Oostzeedijk 5 Mej. Th. M. Veen, Veurscheweg 3, naar Amster dam, N Fazantenweg 12b O. C. Sissimgh, Leidscheweg 191. naar Lausanne (Zw Burgerlijke Stand. Geboren: Greta Gerda, d. van Joh. de Graaff en F. van der Mey. Ondertrouwd: J Rijlaarsdam. 49 jaar te Bodegraven en A. Rodenburg, 41 jaar L. J. van Vliet 25 iaar en A. W. M. Nouwens, 18 jaar Overleden: A. A van den Hoek. 11 jaar, z. van T van den Hoek en A. W. Teunissen loverleden te Leiden) Maria Schmal, 71 jaar. echtgenoote van S. G. Kooy. Er gaat bijna geen dag voorbij, of de Ingezetenen worden door opkoopers be zocht. Alles heeft weer waarde en vooral komstwoord van dr. Ruys werden de no tulen voorgelezen door den A. H. Schrama en goedgekeurd. Uit het verslag van den secretaris vernamen wii, dat 1936 zich ken merkte door vele werkzaamheden. Geme moreerd werd het overlijden van mej. Scheepmaker Een verlies voor de afd. was voorts, dat de voorzitter dr. D. Blok. zich genoodzaakt zag zijn functie neer te leg gen. Dit iaar werd op initiatief van den school arts dr. Zeyerveld. een cursus ingesteld voor spraakgebrekkigen, geleid door mej. Vreeken Het aantal contribueerende leden bedraagt thans 1414. Het magazijn heeft aan alle aanvragen kunnen voldoen; 325 gezinnen maakten van 740 artikelen gebruikt, terwijl 175 maal ijs werd verstrekt aan 29 gezinnen. Door zuster Bosman werden 67 patiënten verpleegd in 66 gezinnen waarbij 4258 be zoeken werd afgelegd. Het consultatiebureau voor zuigelingen stond weer onder leiding van dr van Brero. Op het bureau werden 2062 consulten ge geven, terwijl door de zusters nog 653 be zoeken werden afgelegd. Het aantal gezin nen dat onder toezicht staat voor T.B.C. bedroeg 62 met 65 patiënten. Woningver betering vond ln 3 gevallen plaats. Door Zuster Bosman werden 1206 bezoeken af gelegd en door Zuster Josepha 670. In den lighal werden verpleegd 8 volwas senen met 1890 ligdagen en 6 kinderen met 584 ligdagen. In Sanatoria werden ver- opkoopers. Niet alles is te koop en niet alle opkoopers zijn eerlijk. Dit ondervond de heer J. aan den Leidscheweg alhier, waar W. V. en P. N. uit Leiden een zinken plaat, die diende om het vuil tegen te houden in het water van de Korte Vliet, stalen. Beiden zijn door de gemeentepolitie aangehouden en voor den w.n. Burgemeester geleid. Zij hebben bekend en zijn in vrijheid gesteld. Gevonden: Een belastingmerk, kinder- portemonnaie met inhoud, een nieuw slot. vermoedelijk voorhuisdeur, een pakje in krant waarin kinderjurkje, een driewielig kinderfietsje. Inlichtingen bii de politie des v.m. tusschen 9 en 10 uur Het gemeentebestuur heeft aan den laagsten inschrijver, Gebrs. Schouls te Lei derdorp, gegund het herbestraten van on geveer 10.000 M2, straatwerk en het maken van ongeveer 2000 M2. trottoir. WARMOND. Vergadering der Raffaisenbank. Onder groote belangstelling hield de Coop. Spaar- en Voorschotbank voor Land en Tuinbouw in hotel de Zon haar alg. jaarvergadering onder voorzitterschap van Vden heer J. C. v. d. Voet. De secretaris las pleegd"7 patiënten. De Emmabloemcollecte de notulen die onder dankzegging werden bracht dit iaar minder op dan andere vastgesteld De kassier bracht een uitge- laren De lighal werd het afgeloopen iaar breid financieel verslag. Het aantal leden door verschillende milde gevers vriendelijk bedroeg op 31 Dec. j.l 112. Het totaal der bedacht ontvangsten bedroeg op 31 December Hierna deed de penningmeester, notaris f. 777.806.46 dat der uitgaven f- 769.402.85; A. van Pelt. verslag van het financieel be- kassaldo f 8403.61. Op 31 Dec waren niet heer: ontvangïten f. 2C42.11. uitgaven minder dan 1065 spaarbankboekjes uitge- f 1732.58, voordeelig saldo f. 309.53: afd. ge- geven terwül het totale bedrag gestort op zinsverpleging: ontvangsten f. 1167.55, uit-131 Dec. 1936 bedroeg met Inbegrip van gaven f 1384.54 nadeelig saldo f. 216.96; f 45.000 als depot voor een iaar f. 443.938.37. afd. Tuberculosebestrijding: ontvangsten Terug betaald werd in 1936 f 198.777.47. f. 2209.47. uitgaven f 2793.61 nadeelig saldfi Op 31 Dec. 1936 waren uitstaande 42 f 584 14. De geheele exploitatierekening voorschotten met persoonlijke of zakelijke geeft dus een nadeelig saldo aan van f. 496.57. ..-a Dr. J. M. van Dijk tverd tot voorzitter gekozen, terwijl dr. Blok tot eerelld werd benoemd. De burgemeester treedt binnenkort In het huwelijk. Naar wij vernemen zal de burgemeester, dr. P. F. A. C. M. baron van Wijnbergen op De heer A. Zwaan Czn. dankte het be- '5 ApriL as. In het huwelijk treden met stuur voor de wijze waarop de belangen der vereeniging zijn behartigd, waarna sluiting volgde. ZOETERMEER. De heer IJ. A. Bootsma alhier deed met gunstig gevolg het examen diploma B practised scheepswerktulgkundige. De heer C Hendriks alhier herdacht den dag dat hij voor 40 jaar in dienst trad bii den landbouwer Vis aan den Voorweg alhier. Het heeft den jubilaris niet aan belangstelling ontbroken, freule Michiels van Kessenich, uit Roer mond, dochter van het lid der Eerste Kamer Ondertrouwd H. van As STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. C. J. W. van DIntel en J. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Bevallen; Jac.a. Oudshoorn—Verhoef, d. zekerheid tot een totaal bedrag van f. 76.471.50 terwijl in 1936 aan voorschotten was terugbetaald f. 13.634.50. Het reserve fonds bedroeg op 1 Jan. 1936 f. 22 03 96 ter wijl de winst over 1936. bedragende f. 1151.61. aan dit fonds werd toegevoegd en aldus gebracht op f. 23,245 57. Door de des betreffende commissie werd geadviseerd de rekening en balans over 1936 goed te keu ren waartoe met alg, st. werd besloten. Als lid van den raad van toezicht en van het bestuur werden herkozen de heeren G A. Uit den Bogaard en G. B. de Vroomen. Na vaststelling der zittingsuren volgde sluiting. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking Ingekomen: C Pellegrom en gezin van Barwoutswaarder. Aan den heer C. G. Rijneveld aan den Amstel is gegund de vernieuwing en her stelling aan den pontskoekersluis aldaar voor de som van f. 7741. GEBOREN. Nicolaas Antoon Gerrit, Z. van J. LamBöo en G. Zwarts. ONDERTROUWD. A. W. Remmerswaal Jm, 32 j. en C. H. Devilee jd. 32 j, S. Buys jm. 27 j. en M. E. du Pon jd. 21 J. A. J. F. Westen jm. 26 j. en M. F. Gemke jd. 24 j. GEHUWD M. D. Gijsman jm. en G. Haspers jd. OVERLEDEN. R. de Bolster—Starre, Vr. 40 j. N. Bil- jouw, Z. 69 J. H. R. Boomsma, Dr. 3 j. LEIDEN, 19 Maart. Veemarkt. Totaal runderen 704. idem kalveren 480, idem schapen 1567, idem varkens 1115. 19 Stieren 150260 (schoon gewicht 5258 stil; 236 Kalf- en Melkkoeien 150275 tam. vlug; 235 Varekoeien e.a. 130185, matig; 214 Vette koeien 150285, 5672, vlug; 30 Graskalveren 4075, 5680, slecht; 450 Vette kalveren 58, vlug; Nuchtere kal veren 22—35, stug; 33 Vette schapen 45 68, tam: 300 Vette lammeren 1520, stug: 1217 Weideschapen vette 1830. stug; 516 Lammeren 1740, tamelijk; 566 Mestvar- kens 1015; 6 Biggen; 36 Paarden; 11 Bokken en geiten 23 vlug. Kaasmarkt. Noteering ln guldens per 50 KG. Goudsche kaas le soort 2122'/t, Idem 2e soort 20, 34 partijen; Leidische kaas le soort 1921'/», 7 partijen. Totaal 41 partijen. Handel matig. LEEUWARDEN, 19 Maart. Zuivel: Sleutel kaas 1920; Goudakaas 27; Edammerkaas 19-38. Aanvoer 2160 K.G. Mijnboter 1.45 pv K.G.; Veilingboter 1.341.30 per K.G. Aan voer 8/6 vaten. Commissie 0.69. Vereeniging van zulvelmaatschappijen: Edammerkaas 20 plus 8'/i9 per 100 K.G.; idem 40; plus 15Vi16'/i per 100 KG. Goudsche kaas 20 plus 8'It9 per 100 K.G idem 40 plus 15'/t—10'/: per 100 K.G.; Leid- sche kaas 20 plus 9—9'/: per 100 K.G. Stem ming kalm. BODEGRAVEN, 18 Maart. Aangevoerd 13572 st. Kipeieren wit f 3.30—3.60, bruin f 3.503.80. Eendeieren f 2.103. HOOFDDORP, 18 Maart. Graanmarkt. Rogge f8.208.75. Chevalier gerst f8.40 8.75. Wlntergerst f 88.25. Haver f 7.50 7.85. Duiveboonen f 910. Paardeboonen f 6.757.15. Bruine boonen f 10—11. Groene Erwten f28.50—9.25. Vale Erwten f 1415. Gele Mosterd f 1415. Kanariezaad f 14.50 15. Karwijzaad f 2323.50. Blauwmaan- zaad f 2324 per 100 KG. NIEUWKOOP. 18 Maart. Aanvoer 3958 st. eieren. Prijs kipeieren f 2.753.35. Eend eieren f 2.55—2.75 p. 100. NIEUWVEEN, 18 Maart. Aanvoer 1705 kipeieren, prijs p. 100 f3.10—3.80. 160 eend eieren, prijs f 2.903.15. 10 ganseneieren, prijs p. st. 68 ct. RIJNZATERWOUDE, 18 Maart. Eieren- veiling. Aangevoerd 745 kipeieren. Prijs van 3.50400 de 100. Partij eendeleren. Prijs 2.70 de 100. RUNSBURG, 18 Maart. Tulpen per bos; Copland 1826 ct.; Pitt 2024, Bartigon 18—27, Elisabeth 3036, Rijzende Zon 32— 38, v. d. Hoeft 22—26, Murillo 14—19, Prins v. Oostenrijk 1621, Ibis 1821, La Reine 15—18, Witte Valk 23—25, Fred Moore 13— 16, Californië 2225, Haco 19-24, Hinden burg 22—25, Prosperity 1417, Electra 18 22, El Toreador 1822, Couronne d'or 22 26, Rose la reine 1416, Parma 3238, Havelaar 1619, Gemengde dubbele tul pen 2024 ct. STOMPWUK, 18 Maart. Aanvoer 4591 eieren. Kipeleren f3.404.10. Eendeleren f 2.803.20. Ganseieren f 78 p. 100 stuks. VEUR. 18 Maart. Vrije veiling. Aanvoer 8713 st. Kipeieren f 3.50—3.90 p. 100 st. Kip pen f 0.30—0.65. Konijnen f 0.30—1.30. Dui ven f 0.110.18 p. st. VOORHOUT. 18 Maart. Konijnen f 0.22— 1.80, kippen tot f. 0.45, hanen tot f 0.95; duiven tot f. 0.14. Alles per stuk. WOUBRUGGE, 18 Maart:. Aanvoer 1900 eieren. Prijs kipeieren f 3.50—4, eendeieren f 2.55—2.75 p. 100 stuks. ZEVENHOVEN, 18 Maart. Eierenveiling. Kipeieren 2.953.75 per 100 stuks; Bananen 0.20 per 5 stuk6; Appelen 0.20 per K.G. gfl M Neen! ik heb niets aan te geven? 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7