Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 19 Maart 1937 Kou in het Hoofd AGENDA MUSEA. i ALPHEN. Jaarvergadering Oranje vereeniging. In het IJsclubgebouw werd de jaarlijk- lijksche ledenvergadering van de Chr. i vi Oranjevereeniging gehouden, onder leiding 1 J J vli tc Bodegraven en Jacomina Clasina de Vos oud 22 jaar. Overleden: Huibertje Jacoba Cok, oud 85 jaren, weduwe van Peter de Graaf Gijs- oertje van Dijk, oud 73 jaren, weduwe van Loop der Bevolking. van den voorzitter den heer J. H. Belgraver. Na opening met schriftlezing en gebed, sprak de voorzitter een kort welkomstwoord. Ingekomen van: Zwammerd. A. 75, Hen- waarna de secretaris de heer G. v. Staaldui- drik Langelaar en gezin, hanaelsreizger. nen zijn jaarverslag uitbracht, dat keurig Vinkebuurt 46 Van Oegstgeest Ende- verzorgd was en feestelijkheden zoowel op g^esterstraatweg 5, Aaltje van Luinen 31 Augustus als tijdens de verloving en het- - - - - huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard weergaf. Het ledental be draagt ongeveer 800. Uit het jaarverslag van den penningmeester den heer J. Vier- bergen bleek, dat de uitgaven de ontvang sten het afgeloopen jaar hebben overtrof fen door de feestelijkheden, zoodat het ba tig slot van vorige jaren hierdoor vermin derde. Desniettegenstaande bleek de ver- eeniging kerngezond en bij de bespreking feestviering 1937 werd dan ook besloten, een voor de leden en het publiek zeer aantrek kelijk programma saam te stellen. Vooral aan het avondprogramma zal zeer groote zorg worden besteed, omdat er voor een ieder wat wils is. Tevens werd mededeeling gedaan, dat het bestuur besloten heeft op 29 en 30 April a s. ter gelegenheid van de verjaring van H.K.H. Prinses Juliana een tweetal bijeenkomsten met de leden te hou den. De aftr. bestuursleden de heeren J. H. Belgraver en A. Groeneveld werden herko zen, terwijl in de vacature van den heer v. Wijk werd voorzien door de benoeming van den heer J. Tolk. Na rondvraag volgde sluiting. Ongeoorloofd autorijden. Door een drietal jongens werd getracht een in de van Mandersloostraat geparkeerd staande auto van R. uit Wassenaar weg te rijden. Het gelukte hun den wagen te laten rij den doch de gevolgen bleven niet uit. De korte rit eindigde tegen een boom waardoor het portier werd ontzet en de spatborden beschadigd werden. De namen der jongens zijn bij de politie bekend. Huldiging van mejuffrouw Maan. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Oranjeschool werd een bijeenkomst gehouden door het bestuur der school en oud-leerlingen Deze werd geopend door den heer K. Salverda, die in hartelijke be woordingen mej. Maan complimenteerde met haar 25-jarig jubileum als onderwijze res aan deze school, zulks onder aanbie ding namens het bestuur van een eetcou- vert in zilver. Het oud-hoofd, de heer v. d. Berg en de oud-onderwijzer de heer Gel dermans voerden 't woord. Namens de commissie van oud-leerlingen sprak de heer H. C. v. d. Spelt onder aanbieding aan het bestuur van een electrische klok voor de school en een tafelkleed voor de bestuurs kamer. Ook mej. Maan betrok hij in zijn toespraak en bood haar een drietal keu rige boekwerken aan. Namens het onder wijzend personeel sprak de heer Streefkerk onder aanbieding van een voorzittershamer aan het bestuur. Tenslotte was het mevr. Piikesv. d. Spelt, overgekomen uit Hoo- gezand. oudste leerlinge der school, die op aardige wijze tal van herinneringen schetste uit haar 1ste leerjaar. Mej. Maan bracht bestuur en oud-leer lingen dank voor de haar gebrachte hulde en roemde de prettige samenwerking tus- schen bestuur en collega's. Na de pauze verkregen nog het woord verschillende oud-onderwijzers; een en ander werd afgewisseld door enkele voor drachten. De heer Hoornenborg. hoofd der school, wees op 't doel der instelling, n.l. 't dienen van de zaak Gods. Ds. Mulder sloot met dankgebed. Gouden jubileum. Maandag as. herdenkt onze plaatsgenoot de heer J. P. de Groot, zijn 50-jarig jubi leum als letterzetter in dienst bij de in richting voor gemeente-administratie fa. N. Samson N.V. alhier. Het zilveren jubileum der Oranjeschool. Nadat bovengenoemd feit met de leer lingen In een schoolfeest reeds was ge vierd. werd in de Ger. Kerk Raadhuisstraat een herdenkingssamenkomst gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. De opening werd verricht door den heer K. Salverda. Na het zingen van Ps, 103 1. schriftlezing van Jozua 4 19 en gebed, sprak de heer Salverda bijzondere woorden van welkom tot het oud-hoofd den heer J. v. d. Berg, den burgemeester, den heer Blauw, inspecteur van het onderwijs, den heer L. C. Schilp van het Chr. Nat. school onderwijs. oud-bestuursleden en afgevaar digden van scholen. De heer Salverda gaf een keurig over zicht van de oprichting der school door de Geref. Schoolvereeniging, haar bloei en ontwikkeling. Onder leiding van mej. v. Es, werd door een dameskoortje een tweetal stukjes zang ten gehoore gebracht. Dr. C. Bouma van Den Haag hield een Interessante rede, waarin hij liet uitkomen het belang van de Chr. school in verband met den onder- lingen strijd tusschen geloof en ongeloof. Nog spraken de burgemeester, de heer Blauw, de heer Schilp. het oud-hoofd de heer v. d. Berg, die tal van herinneringen uit zijn tijd naar voren bracht en de heer Vellekoop. De mooie avond werd door ds. Bosch ge sloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Tony Hendrik, zoon van J. v. d. Vlies en C. Ramp Hendrik, zoon van M. Haak en A. Linting Heintje, dochter van W. Hesseling en J. Braster Gerritje dochter van G. VerkeTk en C. de Leeuw Hendrik, zoon van N. Oosterman en C. H. van Veen Neeltje, dochter van J. Blanks- ma en A. v. 't Woudt Jan, zoon van L. van Dam en D. Turkenburg Gerrit Jan, zoen van J. Verkerk en W. Dekker Geer- truida Maria Gerarda. dochter van A. van Wijk en M. van Leeuwen. Gehuwd: Salomon Vonk, oud 27 jaren wonende te Zevenhoven en Geertruida Eikelenboom, oud 26 Jaar Pieter Ver- welj, oud 26 j„ wonende te Boskoop en Wimpje Cornelia Kom. oud 23 jaren Hendrik Willem Baelde, oud 23 j„ wonende dienstbode. Hoofdstraat 97 Van Leiden, Rijnsburgerweg 10, Cornelia W. Vellekoop. verpleegster, van Boetzelaerstr. 9 Van Ede Dorp 21, Geld. Veenendaal, Pieter W. Mulder en gezin, slager, Heerenweg 85 Van Ter Aar, Wijk D 15. Sape dc Vries en gezin zuivelbereider, Grijpenstelnstraat 33 Van Leeuwarden. Groningerslr.weg 41, Atje Boelstra (echtgen. van Jan Bergs) zonder beroep. Ten Harmsenstr. 3 Vertrokken: Naar Bodegraven. Ernina- kade 116, Sara C. Luijendijk. dienstbode. Ridderbuurt 13 Naar Zwammerdam, Schoolstraat 12, Margaretha Ankerna, z. b.. Zeilmakerstr. 12 Naar Leiden, Rijns- burgeweg 84, Barbera L. Verruijt. zonder beroep. Wilhelminastr. 3 Naar Rotter dam. Emmahofje 93. Kornelis Kamping en gezin, ijzerwerker. Kortsteekterweg 81 Naar Lochem. Smeerstraat 8, Nicolaas van Oosterom. schoenmaker, Hofzichtslr. 12 Naar Breda, Oude Vest 32a Wouthera H. F. M. de Jong. winkeljuffrouw, Julianastraat 24 rood Naar Zwammerdam, Rijks straatweg 14. Johanna Ch Bos, dienstbode Ridderbuurt 87 Naar Hilversum. Home- tenstrat 92. Jan van Tiggelen en gezin me taaldraaier, Conradstr. 1 Naar Wou- brugge, No. 22b, Jacobus de Vos en gezin, landarbeider. Hoorn 342 Naar Bodegra ven, Prinsenstraat 31. Janneke J. de Vlie ger, zonder beroep. Hoofdstraat 45a Naar Zwammerdam, Buitendoprstr., Hendrik Uittenbogaard en gezin, reiziger. Vinke buurt 4C Naar Bodegraven. Buitenkerk 14. Klaas Baars en gezin, grondwerker. Steekterweg 130d Naar Wedde, Hoornder veen A 70C. Jan Moed, machine-bankwer ker. Ridderbuurt 24 Naar Wilnis. Zuwe, Eastiaan van der Wal, veehoudersknecht, Kortsteekterweg 32 Naar Zeist, Jacob Catslaan 22, wed. J. van 't Hoff, zonder beroep, Hooftstraat 218 Naar Lelden, Waardgracht 177, wed. J. den Hoed, zon der beroep, Bloemhofstraat 2. Uitgaande van het pl. Jappencomité, werd in het Nut de bekende Papoea-film vertoond. De belangstelling was bijzonder groot. De avond werd geopend door den heer L. Spreij, die namens de commissie zijn groote blijdschap over deze groote op komst te ,kennen gaf en bijzonder welkom heette zendeling de Neef. Daarna werd vertoond een film van de Papoea's betref fende hun levenswijze vóór de komst der zending, dus nog in hun staat als heide nen, terwijl daarnaast werd vertoond de vestiging van de zending en groei en ont wikkeling van het zendingswerk, dat reeds zoovelen heidenen tot zegen is geweest Het geheel werd boeiend verduidelijkt door zendeling de Neef, waarvoor de heer Spreij hem dankte. Met een opwekking om de zending geldelijk en met gebed te steunen werd deze avond besloten. De onderwijzers en leerlingen van de R.K. School hebben een uitvoering gegeven, waarvan de opbrengst bestemd was voor de Ver. „Het zwakke kind". Deze goedgeslaagde uitvoering werd afgewisseld door zang, de clamatie en tooneel. Een vrachtwagen en personenauto kwamen langs den Rijksstraatweg met el kaar in botsing, waardoor de personenauto belangrijk werd beschadigd. De politie stelt naar de schuldvraag een onderzoek in. Morgenmiddag hoopt aan de Rijksuni versiteit te Utrecht te promoveeren tot doc tor in de Letteren en Wijsbegeerte de heer K. Fokkema, leeraar aan de Chr. HBS. alhier. Hij ziet zijn studies bekroond met een dissertatie getiteld: „Het stadsfries", een bijdrage tot de geschiedenis en de gramma tica van het dialect van Leeuwarden. De speldjesdag voor de Chr. Vacantie- Kolonies heeft opgebracht f. 121.14'/t. burgemeester van de gemeente Oud-Alblas. De ontvangst in zijn nieuwe gemeente was een zegetocht. Het gezelschap werd aan de grens der gemeente ontvangen door een eere-wacht te paard erLëen muziekcorps en begroet door den wethouder. In langen op tocht. er waren talrijke Bodegraafsche kennissen ging het toen naar het Raad huis, dat geheel gevuld was met belang stellenden, overal hingen de vlaggen uit. Na de installgt de ketting riep aller medewerk: ^n het omhangen van pleuwe Burgemeester o.a. "In, opdat hij tot zegen van de gemèeiUé'?ou kunnen werkzaam zijn. Door vele aótoHrbiten werd hij hartelijk toegesproken. De yóor het Raadhuis ver zamelde leerilnèetryan de Chr. School zon gen den nie.öj\j'f^|3tjrgemeester toe. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Jaarvergadering Groentenveiling „Eendracht maakt macht". In de St. Pancratiuszaal te Roelofarends- veen hield bovengenoemde Vereen, haar 18de jaarvergadering. De belangstelling was matig. Na een welkomstwoord te hebben uitgesproken releveerde de voorz. de heer G. v. d. Meer Gzn. de voornaamste gebeurte nissen in het afgeloopen Jaar, De notulen werden onveranderd goedge keurd. De nieuw-benoemde directeur, de heer N. Turk, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de omzet over 1936 slechts f .410.465.96 bedroeg tegen f. 442.508.88 in 1935. De geestelijk adviseur, kap. Hofstede wees nadrukkelijk op de noodzakelijkheid de pro ducten steeds nauwkeurig te sorteeren. zulks in het belang van den handel. Het financieel verslag, dat met een klein nadee- lig slado sloot, werd goedgekeurd, 't Jaarver slag van den Raad van Toezicht getuigde van tevredenheid over de verrichte werk zaamheden. De aftr bestuursleden, de heeren W. v. d. Zwet en N. Koek werden herkozen. De heer C. Huigsloot werd opnieuw als lid van den Raad van Toezicht benoemd. Het bestuurs voorstel tot verlaging van bestuursloonen en presentiegelden werd goedgekeurd. Door dezen maatregel wordt f. 80 bezuinigd. Het veilingpercentage is opnieuw vast gesteld op 7%. De voorz. wees nadrukkelijk op de kwall- teitseischen der producten. Nadat de directeur enkele woorden had gesproken werd de vergadering gesloten. BODEGRAVEN. Een hartelijke Burgemeestersinstallatic. Gistermiddag werd onze plaatsgenoot, de heer C. G. v. Dobben de Bruijn, zoon van den Burgemeester, geïnstalleerd a)s Geboren: Cornells, z. van J. van Dijk, en G. Burggraaf Annigje, d. van H. v. d. Vliet en N. van Mourik. Getrouwd: C. Hoogendoorn 23 j. en M. Bongenaar 22 j. Overleden: P van Eijk 64 j. W. Hoo gendoorn 87 j. iwed. van W. v. Dommelen) A. Zwanenburg 92 j. J. Kok 65 j. (te Utrecht). Loop der Bevolking. Gevestigd: S. C. Luijendijk, dienstbode van Alphen a. d. Rijn, Emmakade 116 H. de Groot, dienstbode van Stompwijk. Rijnkade 29 N. Wessel, dienstbode van Zoeterwou- de, Kerkstraat 4 G. Witsen en gezin, veehouder van Landsmeer, Noordzijde 39 S. Rademaker en gezin, landarbeider van Langeruigeweide, Zuidzijde 90 H. J. v. d. Louw en gezin, veekoopman van Alphen a. d. Rijn, Emmakade 116 A. P. J. P. de Jong en gezin, kapper van Zwammeraam, van Tolstraat 27 J. J. de Vlieger, z. b. van Alphen a. d. Rijn, Prinsenstraat 31 J. Heijting en echtg., landarbeider van Bei- len, Meije 50a. Vertrokken: G. van Donkelaar en gezin, magazijnknecht naar Woerden, Oudeland- scheweg 9 P. v. d. Stam, huishoudster naar Zoetermeer. Zegwaartscheweg 112 F. G. M. Ensink, huishoudster naar Ursum. A. Ill J. M. van Ingen, boekhouder naar Warmond, Heerenstraat 118 J. J Kraan, pakhuisknecht naar Amsterdam, Rusten burgerstraat 374 hs. Wed. P. van Eijk geb. Kwakernaak en gezin, naar Zeven huizen, Capelscheweg 4. De brug over den Rijn in den Rijks weg is in stevige reparatie genomen. Zoo wel aan het metselwerk als aan het houten brugdek werden vernieuwingen aange bracht. In „Rehoboth" draaide voor de Herv. Jeugdcentrale de interessante film van zendeling De Neef over Papoea-land, nadat 's middags een voorstelling was gegeven voor de leerlingen der Zondagsschool, Ds. Klüsener, voorz. van de Jeugdcen trale, opende en dankte voor de groote be langstelling op dezen eersten grooten avond van de Jeugdcentrale. De fokver. „De Toekomst" vergaderde onder presidium van den heer H. Los. De jaarverslagen werden uitgebracht. De con troleur vertelde van de controle van de ongeveer 340 koeien der leden. De melk- opbrengst bedroeg voor de 2 jarigen 2671 K.G. melk met 3.48 vet; voor de 3 jarigen 3276 K.G. met 3.52 vet; 3810 K.G. brach ten de 4-jari»en oo met 3.51 vet: de 5-jarigen 4364 K.G. elk met 3.45 %i vet. 10 vaarzen van den heer L. v. Leeuwen te Alphen leverden in 330 melkdagen 3657 K.G. melk. met 132.7 K.G botervtet en 3.63 V. vet, BOSKOOP. Jaarverg. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank, afd. Boskoop, hield in hotel „Klaassen" haar jaarverga dering. De voorzitter de heer P. Loef Az. opende, waarna het jaarverslag en de notulen on der dank werden vastgesteld. De rekeningen, ontvangsten en uitgaven bedroegen over het afgeloopen jaar f. 1.735.474.35. De balans welke evenals de rekening werd goedgekeurd luidt als volgt: Inhoud der kas op 31 Dec. f. 23.478.12; uitstaande voorschotten hypotheek, borg stelling enz. f. 134.363.83. Tegoed in loopen- de rekening f. 328.877.87. Nog te vorderen rente van voorschotten en effecten f. 984.21, totaal saldo winst f. 488.209.03. Tot besturslid werd herkozen de heer W. Kranenburg, terwijl tot lid van raad van toezicht werd herbenoemd de heer J. van Gelderen. Voorts werden de twee plaatsvervangen de bestuursleden de heeren W. C. Hage en KI. Kromhout in deze functies herkozen. Voor Zondag 21 Maart, zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. De Chr Zangver. „Hosanna" gaf met haar afd ieugd-dameskoor onder leiding van haar dirigent, den heer J. van Beek uit Woerden in de Ned Herv. Kerk een uit voering. waaraan het Boskoop's Strijkorkest medewerking verleende. Het programma vermeldde oa. als hoofd nummer „Der Ostermorgen" van S. Neu- komm. voor gemengd koor. soli en orkest. Solisten waren mevr. A Susan-Sluiter, alhier, sopraan en de heeren F. van Elk, Alphen. bas en Schipper. Bussum. tenor. De kerk was-zeeg grogd bezet. Smelt in kokend water en adem de dampen in DE VERDAMPENDE ZAIF 8253 (Jngez Med.) HA£ERSWOUDE. Joj ir- - Vergadering „Schrift en Historie". De A R. Propagandaclub: „Schrift en His torie" vergaderde in het lokaal der Chr. School, geopend door den voorzitter, den heer C. Bogaards. Na de lezing der notulen, behandelde de heer G. de Wilde art. 3 van Ons program van beginselen: „De band aan de ordonnantiën Gods". „Uw woord een lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad, óók voor het politieke leven". Uit dit be ginsel is de A.R. Partij opgebouwd en leeft zij ook nu nog. Door jaren heen is steeds door de A.R. Partij de zuivere gedachte ge houden en beleden, dat wij ons gebonden weten aan Gods heilig woord. Spr. zette het calvinistisch standpunt, omtrent de ver houding van Kerk en Staat uiteen, en in verband hiermede dat de Overheid niet ge houden is aan de uitspraak van een of andere Kerk. Niet de Kerk, maar de con sciëntie is volgens ons beginsel de band van Overheid en onderdaan van Gods ordonnan tiën. Hoe het staatsgezag die beginselen kan leeren kennen en de beteekenis van de volksconsciëntie, wer duitvoerlg behandeld. Aangetoond werd dat wij dan Juist de be teekenis zien van Kerk en Chirstelljke we tenschap, waar deze dan in het Juiste licht komen te staan als hulporganen. Inleider besloot met de overtuiging als wij zien de band volgens ons A.R. beginsel aan de Godsopenbaring, dan zal nooit of te immer eenig ander beginsel ons afbrengen van on ze politieke geloofsbelijdenis, zooals die in art. 3 van „Ons Program" is neergelegd. Na een breedvoerige bespreking volgde sluiting en dankgebed van den heer G. de Wilde. Jaarvergadering „Onderzoekt de Schriften" De Nederl. Herv. Mannenvereeniging op G.G. „Onderzoekt de Schriften" hield in de bovenzaal van het Oude Raadhuis, haar 3e jaarvergadering, bijgewoond door genoodig- den en belangstellenden. Na het zingen van ps. 89 7 opende de voorzitter de heer G. Weijenberg met gebed en heette allen har telijk welkom. Notulen en Jaarverslag wer den dankzegging goedgekeurd en vastge steld. De heer A. de Bruin hield een bijbelinlei ding over Hand. 6 .waarop een leerzame be spreking volgde. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden gelezen. Uit laatst genoemde bleek dat de kas in goede con ditie verkeert, en met een batig saldo sloot. Verschillende afgevaardigden voerden het woord. De heer T. van Veen behandelde kerkgeschiedenis, waarna de heer J. C. Gaarkeuken sprak over: „Jezus voor Pila- tus". De heer A. A. Matze handelde over het „Huisgezin van Lot". Na leerzame be sprekingen volgde sluiting na het zingen van ps. 89 8. De heer A. A. Matze sloot met dankgebed. Uitvoering „Zang en Vriendschap". De Chr. gem. zangver. „Zang en Vriend schap" gaf in combinatie met het kinder koor „Looft den Heer", onder leiding van den directeur, den heer H. Zanen van Bergambacht, in het gymnastieklokaal der Chr. School haar 16de openbare uitvoering. Medewerking verleenden eenige leden van het Boskoopsche Strijkorkest en mej. C. Schouten van Boskoop op de plano. De zaal was goed bezet. De eere-voorzitter, ds. P. L. Kiehl, opende met het laten zingen van Ps. 89 1, waarna hij voorging in gebed en een gedeelte van Ps. 104 las. Daarop heette hij allen welkom. Een schaduw was op dezen avond ge komen door het overlijden van W. C. baron Röell, ambachtsheer van Hazerswoude, die ook beschermheer was van „Zang en Vriendschap". Dankbaar herdacht spr. den overledene voor hetgeen hij ook voor de vereeniging is geweest. De hierop volgende uitvoering stond in derdaad op hoog peil. Door mej. D. Cok werd verdienstelijk een solo, „De Visschersbruld" gezongen, met begeleiding van piano door mej. Schouten. Den directeur werd een bloemenmand aangeboden namens de zangvereeniging als blijk van erkentelijkheid en aan mej. Schouten een cadeau voor haar welwillende medewerking. Ds. Kiehl sprak een slotwoord en sloot met dankgebed. „Jong Holland snakt naar werk". Het pl. comité van de Centrale voor Werk- loozenzorg alhier hield een vergadering in de commisiekamer van het Raadhuis, ter voorbereiding van de komende collecte, die weer onder het motto: „Jong Holland snakt naar werk" eerstdaags zal gehouden worden. De voorzitter, burgemeester Warnaar, opende, waarna de secretaris verslag uit bracht, waaruit bleek, dat ook uit deze ge meente reeds drie jongens het werkkamp „Gooiland" gedurende negen weken be zochten. Besloten werd de collecte, evenals vorige jaren, met bussen (en niet met bon- boekjes) te houden onder de Prot. Chr. in gezetenen. De voorzitter sloot met een opwekking deze collecte te steunen. Het comité bestaat uit burgemeester Warnaar, voorzitter; A. Sikma, secr.-pen- ningmeester: ds. Kiehl, ds. Heuzenveldt, T. Wezelenburg Kzn.. G. Goedhart, P. Plomp, Jac. Kroon en P. J. van der Haven. Vergadering Ger. Bond. De afd. van den Geref. Bond kwam in de bovenzaal van het oude Raadhuis in jaar vergadering bijeen. De voorzitter, de heer A. A. Matze opende waarna de notulen en het jaarverslag van den secretaris, den heer Js. van Pijlen en de financieele rekening van den penning meester, de heer M. Noordam, die met een prachtig saldo sloot, werden goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. A. Matze en W. Tom en als afge vaardigden naar den Bondsdag te Utrecht benoemd de heeren J. Blijleven en J. Har- kes Lzn., en tot hun plaatsvervangers de heeren W. J. Dekker en A. de Bruin. De hulpvereeniglng van den Ger. Zen- dingsbond heeft haar goedbezochte Jaar vergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Blijleven ge waagde met groote blijdsohap da~ de hulp vereeniglng alhier geen nadeellgen Invloed van de nood der tijden heeft ondergaan. De arbeid der dames-collectanten en de bezorging van „Alle den Volcke" werd met grooten dank herdacht. Gewezen werd op de ijver en liefde, waarmede het werk der zending door hen wordt verricht. In 't be stuur werd geen verandering gebracht. HEDEN. N. Rijn 19: Theosophlsch Genootschap 8 1/4 uur ftam. StadszaalZendingstentoonstelling 9—li 25 en 810 uur. Zaterdag. Stadszaal: Arbelderstooneelver „D.O.S." 8 uur nam. Zomerlust. Selskip „Fryslan". Opvoering van „Marijke fen Lytsegea". 8 uur nam. Maandag. Volkshuis; Lentefilm mertoelichting van K. C. Verkruysen. 8.1/4 uur nam. Woensdag. Prediker: Chr. Dem. Unie. Spr. ds. A. R. Rutgers en H. van Houten. Academisch Historisch Museum: Ge opend (tot 21 Maart) Dinsdag tot en met Vrijdag van 1012'/* en 25 uur; Zater dag van 1012'/» uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f.0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1'/»4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoon stelling Verster en Karsen (tot 4 April): 10—4 uur, 's Zondags 14 uur. Den Haag (Dierentuin): Tentoonstel ling „De Mensch". 106 en 7'/»12 uur (tot 21 Maart). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag Inenting tegen diohterle, 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. KOUDEKERK. Op de bovenzaal van het café de Bruin trad voor de Chr. Hist. Kiesvereen. op de heer H. W. Tilanus, lid van de Tweede Ka mer met het onderwerp: .De C H. Unie en de a.s. verkiezingen" De voorzitter, de heer Ant. v. Egmond opende, waarna spr. de groote verantwoordelijkheid teekende van het uitbrengen der stem en oo de moeilijk- BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De kleine Madonna." Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Huwelijksnacht." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstel!inf Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Pitah, de grijze wolf." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De millioenen-baby." lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 81/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. Zondags 47 en 8—11 uur: Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 u. „Nu of nooit.' „Nova-Bioscoop" (Katwijk aan Zee)Vrij dag- en Zaterdagnam. 8 uur: „In de scha duw van de guillotine. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Maart as. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136; A. J. Donk. Doezastraat 31, Tel. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. NIEUWKOOP. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. G. Lubbers naar Olden- zaal G. Dwars, naar idem S. Firet, heden waarmede de rezeerine te kampen naar Oostburg. heeft, wees De kleine partijen werden in. Gevestigd: G. Rekvoort, uit Bergen n- hun afbraak politick zeteekend Aange- J F. Neuhaus, uit Den Haag B. P. Schram drongen werd op eenheid bij de groote uit idem. rechtsche partijen. Na gedachtenwisseling sprak ds. Odé een slotwoord en eindigde met dankgebed. Burgerlijke Stand. Overleden: N. de Vos, 75 jaar. 22

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6