Ongeluk op onbewaakten overweg - Zendmasten neergehaald HET ROODE KENTEEKEN 78lfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON OTTWELL BINNS. oaaaBisaBaBBSSHBBgBHaBaBBaBSËsaBis^BsssaB^BsaaBasBi^SBaBBBBaEasai^assssa^saasi^^aai (lien tusschentijd een vuurtje aan en kijk of ik wat voor het eten kan vinden." Toen hfj met een armvol stokken terug kwam, bemerkte hij, dat zij niet alleen haar voeten, maar ook haar hals, gezicht en armen gebaad had en dat ze in een veel betere conditie was, dan een uur tevoren. „Ik zal je helpen begon zij. „Nee!" lachte hij. „Als het vuur aange maakt is, is er niets meer te doen, voordat liet eten er is en vanaf het begin van de wereld is dat het werk geweest van den man. Als de stokken branden, zorg je dat het vuurtje aanblijft, totdat ik terug kom." Tien minuten later ging hij weg en volg de den loop van het riviertje, om zeker te zijn dat hij niet verdwaalde. Hij zocht in de poelen naar visch, maar was niet zoo gelukkig als dien ochtend. Hij zag zelfs geen vin en was toen genoodzaakt het struikgewas af te zoeken of hij daar ook wat vinden kon. Langen tijd vond hij niets, er was geen spoor van vogels of noten te bekennen en met een.grijns van teleurstel ling draaide hij zich om met de bedoeling weer langs den stroom naar het strand terug te loopen, waar hij misschien een schaaldier of een zeester kon verschalken, hoewel ze hem geen van beide aanlokkelijk toeleken. Op hetzelfde oogenblik dat hij zich omdraaide, hoorde hij een geluid dat hem onmiddellijk stil deed staan een geluid, alsof er iets tusschen de naburige rotsen rondsprong. Hij luisterde ingespan nen. Daar hoorde hij het weer en daar hij niet het flauwste idee had. wat het geluid kon veroorzaken, haalde hij zijn pistool te voorschijn. In een land, waar de inboorlin gen dikwijls vijandig tegenover het blanke 'ras staan, kon men beter op het ergste voorbereid zijn. Het volgende oogenblik sprong het wezen, dat hij gehoord had. uit het struikgewas te voorschijn en bleek een half volwassen kangeroe te zijn. Terry was even stom verbaasd als het beest zelf, maar herstelde zich even vlug en toen de kangeroe wegvluchtte, schoot hij zijn pistool af en velde het dier midden in een sprong neer. Een oogenblik trok het nog met zijn pooten en lag toen stil en ter wijl hij ernaar keek, hoorde hij van het strand de verschrikte kreet van 't meisje, die zich ongetwijfeld afyroag, wat het schot wel te beteekenen zjju hebben. Hij schreeuwde geruststellend terug, raapte het doode buideldier op, wiefjj'Tiët over zijn schouder en liep naar de monding van het riviertje terug. Daar liet jMb§«ti(joode beest liggen en ging naar Jiet strand, waar Norma op hem stond te wachten. „Een geschenk van de goden" legde hij uit. „Por het vuur wat op, dan snijd ik in dien tusschentijd het vleesch in lapjes". „Vleesch", riep het meisje uit. „Ja! Vleesch van een kleine kangeroe. Een malsch hapje, dat verzeker ik je. Het wild van AustraliëWe zullen een feest maaltijd hebben". Het bereiden van de lapjes werd buiten het gezicht van het meisje gedaan, want een pennemes is nu eenmaal niet het meest geschikte gereedschap voor een dergelijke taak. Maar, ondanks het gebrek aan zout, smaakte het vleesch, toen het voor een rood gloeiend vuurtje geroosterd was, hun hongerige magen best en toen zij hun maal tijd beëindigd hadden en de tropische nacht inviel, sliep Norma, als een klein kind in het zand opgerold, bijna dadelijk in. Maar- twee uur daarna was Terry nog bezig stukjes kangeroe-vleesch voor den volgen den dag klaar te maken, ze langzaam roos terend, totdat het leek, alsof ze in de zon gedroogd waren, want versch vleesch zou binnen een paar uur verrot zijn. Hij beëindigde zijn taak en stak, warm en vermoeid, een van zijn cigaretten aan, ging een eindje van het vuur op een rots zitten en staarde nadenkend over de on metelijke duisternis van de zee. „De dag zit er op", mompelde hij in zich zelf. „Maar morgen komt er weer een en die zal erger zijn". Daar was hij absoluut zeker van. De in spanning van een tocht door de wildernis onder zulke condities zou steeds grooter worden. De hitte en het zand en de ruwe manier van reizen hadden vandaag hun tol geëischt en zouden morgen hetzelfde doen. En elke dag weer opnieuw, zoolang hun reis duurde eiken dag, zelfs al zou den ze zoo gelukkig zijn om voedsel en wa ter te vinden, zouden de krachten van het meisje minder zijn, haar zenuwen een beetje meer gespannen, de veerkracht van haar geest een beetje meer geknauwd. Dat was onvermijdelijk en als de reis vele dagen duurde zou haar weerstand misschien ge broken worden en Hier werden zijn sombere overpeinzingen onverwachts afgebroken, want plotseling ontdekte hij in de duisternis voor hem, op geen grooten afstand van de kust, twee op op en neer dansende lichtjes een wit en een groen. Hij staarde er ongeloovig naar, wreef zijn oogen uit en keek opnieuw. De lichten waren even werkelijk als het don kere oppervlak van de zee zelf. Toen drong de verbluffende waarheid ineens tot hem door. Daar buiten was een klein schip, hoogstwaarschijnlijk een van de parellog- gers van Broome. De wacht moest zijn vuur op het strand opgemerkt hebben en als hij de aandacht kon trekken Het volgende oogenblik was hij opgevlo gen. Hij graaide een paar brandende stok ken van het vuur en rende het strand af tot aan de rand van de zee. Onderwijl zwaaide hij de brandende stokken heen en weer, schreeuwde zoo hard als hij maar kon, zonder er bij te denken, dat zijn stem in het eeuwige geruisch van de zee ver loren moest gaan. Hij bereikte het water, bleef staan en sloeg met de roodgloeiende stokken tegen elkaar, zoodat er een fon tein van vonken als een schitterend vuur werk uit opspatte. Tenzij de wacht te slapen lag, moest hij dit wel zien en Terry begon met een van de gloeiende stokken morse-teekens te ge ven. Toen gebeurde er iets vreemds. Het schip gierde plotseling, wat hij uit de ver anderde positie van de lantaarns op kon maken. Een seconde later schoten licht flitsen over het dek, flitsen die hem een oogenblik van de wijs brachten. Daarna begreep hij ineens wat ze beteekenden. „Een pistool!" Was het een sein voor hemzelf? Hij hoopte van wel, maar in zijn hart wist hij, dat het niet zoo was. De logger, als het dat tenminste was, gedroeg zich op de meest eigenaardige manier, alsof de stuurman zijn post verlaten had en het schip aan de genade van zee en wind overliet Toen schoten er nog twee lichtflitsen door de duisternis. Een van de lichten ging uit en vijf seconden later doofde, voorafgegaan door nog een flits, het overblijvende licht uit en werd alles volkomen donker. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). ..O, als je dat werkelijk gelooft," Het •eisje zwaaide onverwachts heen 'en weer, jaar knieën begaven zich en ze zakte op het zand in elkaar. Terry Domville zei niets. Jaar handelde. Het laatste halve uur had "ij een groote, schotel vorm ige schelp met z'ch mee gedragen, die hij van het strand cPgeraapt had. Hij ging naar het stroompje l°e. maakte de schelp schoon, proefde het *ater en merkte, dat het niet al te brak was. Daarna vulde hij de schelp en bracht jie naar het meisje dat. beschaamd over jaar zwakte in elkaar gedoken zat. met Paar gezicht in haar handen verborgen. •Drink dit eens allemaal op," zei hij vriendelijk. Het meisje dronk gulzig en hij vulde de ^help opnieuw en bracht haar weer terug. »En dit bij heele kleine beetjes," zei hij Öimlachend. „Je zult zien, dat je daar weer van opknapt." Norma gehoorzaamde, ofschoon het haar Jed wat moeite kostte zichzelf in bedwang te houden. Toen de schelp voor de tweede ^aal leeg was, keek hij haar glimlachend aan. ..Voel je je nu wat beter?" ••Veel beter!" antwoordde zij. .Goed zoo!Laat dan nu even je voe- «n in het water hangen, dan maak ik in 01» DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG - te Uithuizen word een auto, bestuurd door dr. Nanning uit Leppersum, door ecu trein gegrepen. Dr. Nanning kreeg lichte verwondingen. De auto werd vernield en de locomotief sloeg om. HERVALLEN GLORIE. De oude zendmasten te Huizen, welke elk 60 meter hoog zijn, zijn omver gehaald. De genie verleende assistentie. Een vallende mast. GRAAF DE CHAM BR UN, oud-Frausch gezant te Rome, op wien in Parijs een aahslag \ferd gepleegd HUWELIJK IN DE HAAGKCHE SOCTÉTV. In de residentie werden in den echt verbonden jhr. M. A. Beelaerts van Blokland en freule V. R. van Tuyll van Seroos- kerken. Dc vader van den bruidegom, jhr. mr. Beelaerts van Blokland, vice-presi dent van den Raad van State, feliciteert de jonggehuwden. «k.. DE NEGUS (rechts) woonde een dienst bij in de St. George Church te Londen voor de in den strijd gesneuvelde Ethiopiërs en voor Ras Desta. DE STRIJD OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45-2 BILJARTEN. Dommering in actie in 2,ijn partij tegen van Vliet. MUSSOLINI IN LIBYE. De Diuce in Agedabia door boeren enthousiast begroet.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5