Uit de Omstreken 78ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 19 Maar! 1937 Zesde Blad ÏSO. 23614 1 CÉ 1 rs "1 ni Verstijfd door rheumatische pijnen. Zilveren jubileum te Noordwijkerhout. Thijs IJs en het verdwenen Noorderlicht AALSMEER. HET 40-JAR1G JUBILEUM VAN „EIGEN HULP." Een mooie feestavond. In verband met het 40-Jarig bestaan van het Ziekenfonds „Eigen Hulp" alhier heeft het bestuur een herdenkings- en feest avond in hotel „De III Kolommen" geor ganiseerd. De zaal was geheel bezet. Het bestuur had plaats genomen op het too- neel, dat fraai met bloemen versierd was. De 2e voorzitter, de heer Joh. Jansen, be sprak de historie van „E. H.". Hij bracht dank aan de oprichters, de heeren J. Eve- leens Dz„ P. Vreeken Jbz., D. Tas Gz., C. Spaargaren C.Jzn. en J. Maarse Vz. Met weemoed herdacht hij den vroegeren se cretaris, wijlen den heer C. Spaargaren C.Jzn., terwijl de heer J. Eveleens Dz.. de vroegere voorzitter, helaas uit het bestuur moest treden door ongesteldheid. Uit het feit, dat na dezen avond nog 5 dergelijke avonden voor de leden georganiseerd moe ten worden, blijkt wel de groote sympa thie voor „E. H." Als blijk van waardee ring bood de heer Jansen, namens het be stuur den voorzitter en penningmeester, de heeren D. Tas en P. Vreeken, ieder een ruststoel aan. Nadat voorlezing was ge daan van eenlge telegrafische en andere gelukwenschen, droeg de eere-voorzitter, de heer J. Eveleens Dz., een gedicht voor betreffende de historie van „Eigen Hulp", waarmee hi) een groot succes oogstte. De voorzitter, de heer D. Tas Gz., bracht in dichterlijken trant hulde en dank aan den heer J. Eveleens Dz., die als de grootste stuwkracht van het Fonds mag genoemd worden, en hiermee ondanks zijn 17 jaar nog steeds ten volle meeleeft. Verder bracht de heer Jb. Alderden Dz., als lid der Commissie van Toezicht; van het Ziekenhuisfonds te Badhoevendorp: de secr. van het Ziekenhuisfonds te Hoofd dorp, de heer De Hoog; de heer I Turks- ma en de burgemeester, namens de bur gerij, hun gelukwenschen over. Ten slotte ls het tooneelspel „Zieken zorg in Aalsmeer", geschreven door den heer Jb. Buis Jz.. waarin een historisch beeld gegeven werd van „Eigen Hulp", van de oprichting in de schuur op „Terra Nova" in 1891 af, tot 1936, toen ten huize van den penningmeester besloten werd tot de feestelijke herdenking van het 40-jarig jubileum. Het stuk, dat door geboren Uiterwegers vertolkt werd. oogstte veel succes. Het was reeds laat toen deze mooi geslaagde avond, waaraan „The Accordeon Swingers" hun medewerking verleenden, gesloten werd. HAARLEMMERMEER. Geslaagde Zanguitvoering. Het Chr. Gem. Kinderkoor „De Lofstem" te Nieuwvennep gaf in de Geref. Kerk een goedgeslaagde uitvoering met medewer king van de Chr. Gem. Zangver. „Excel sior". Het kerkgebouw was flink bezet. Na opening door den voorzitter werd het pro gramma, onder leiding van den directeur, den heer S. P. Visser, op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Er werd mooi gezongen en duidelijk het bewijs geleverd, dat dit kinderkoor weder goede vorderin gen gemaakt heeft. Bestrating van den Ringdijk. Het groote werk der bestrating van den Ringdijk om den Haarlemmermeerpolder, voor de verdere uitvoering waarvan voor het jaar 1937 f.78000.— beschikbaar werd gesteld, begint zijn voltooiing te naderen. De verbetering van den Cruquiusdijk en den Zwanenburgerdijk zal ongetwijfeld ook door velen worden toegejuicht. Kerkbewakingsdiensten. Met het oog op de bij herhaling ook in Haarlemmermeer gepleegde kerk-inbraken werd hier en daar in deze gemeente het denkbeeld overwogen tot het organiseeren van kerkbewakingsdiensten. Voor het bewaken van de R.-K. kerk enz. aan den Spaarnwouderweg nabij den Hoofdweg in Vijfhuizen is men reeds tot instelling van zoo'n dienst overgegaan. HILLEGOM. „Protestantsch Nederland", afd, Hille- gom, heeft een jaarfeest in Hotel Sister mans gegeven. Behalve het uitbrengen gen der jaarverslagen was er zang van een dubbel gemengd kwartet en tooneelspel van een Lisser gezelschap. Het stuk speel de in den tijd van Willem van Oranje, en was getiteld „De kracht van hunne kracht." D.-. P. D. Tjalsma over „Zal 't Christendom zich handhaven in deze wereld?" Dr. P D. Tjalsma uit Rotterdam hield in „De Vereeniging", een lezing over „Zal 't Christendom zich handhaven in deze wereld?" Spr. schetste hoe velen het „Christen zijn in dezen tijd met zich dragen als een opgelegd iets, dat van jongsaf via Catechi satie en Zondagschool wordt gegeven en dan maar wordt meegetoTSt, terwijl an deren het luchthartig op zij zetten. Voor den dieper en ernstiger denkenden mensch zullen echter deze 2 vragen naar voren komen: ,Hoe kan ik een Christen ziin en hoe kan ik als Christen staan in deze wereld?" Spr. overzag de ontwikkeling van het Christendom van den vroegsten tl1d af. De eerste Christengemeenten kwamen in bot- sing met de wereld en hij besprak hoe door de geschiedenis heen. nu eens het Christen dom en de wereld fel tegen elkaar in bot sten, zooals b.v. ten tijde van het Romein- sche Keizerrijk, toen de Christenen fel wer den vervo'gd door Nero en ziin navolgers, dan weer een compromis met de wereld gesloten werd. Ook in den tegenwoordigen tijd, waarin ook gesproken kan worden van een „gees telijke crisis", komt die strijd van wereld tegen Christendom regelmatig tot uiting. Spr. schetste drie soorten van Christen dom n.l. het Christendom van het idee: het Christendom van de verschijning en het Christendom, zooal; dit zich bij de dragers ervan openbaart. Het Christendom zal zich steeds in de wereld blijven handhaven, omdat het Christendom van het idee. d.w.z. het Christendom zooals dit door Christus is gebracht en gepredikt „waar" is en door de eeuwen heen reeds bewezen heeft, dat het zich steeds blijft en zal blijven hand haven. Ten tUde van vervolging kon dan ook terecht gezegd worden „het bloed der martelaren is het zaad der Kerk". Dit Christendom zal zich dan ook door geen macht in deze wereld ten onder laten brengen. Komende tot het Christendom van het verschijnen d.w.z. het Christendom, zooals het in de verschillende kerken tot uiting komt. vestigde spr. er de aandacht op. dat velen niet door de kerk getrokken kunnen worden, zoodat op dit punt de vraag „zal 't Christendom zich handhaven in deze wereld" ook wel zeer op z'n plaats en zeer actueel is Behandelende het Chris tendom van de dragers wees spr. er op. dat hiervoor in het bijzonder gebed noodig is om de vraag bevestigend te kunnen be antwoorden „kan ik een Christen zijn en hoe kan ik staan als Christen in deze wereld". Praatavond N. C. R. V. diet plaatselijk N.C.R.V.-Comité hield in de Geref. Fröbelschool een ..praatavond". De heer van Renssen uit Ede. propagan daleider der N.CR.V.. zette uiteen dat wij in ons land mogen hebben een „vrije om roep" in tegenstelling tot andere landen. Deze „vrije omroep" moeten wij trachten te behouden, doch zulks kan alleen door eendrachtig samenwerken. Vervolgens stond spr. stil bij de verdeeling der uitzen dingen over de verschillende orthodoxe Kerkgroepen. Een moeilijk vraagstuk waar in echter steeds de rechtvaardigheid be tracht wordt. Na gedachtenwisseling volg de sluiting. Kruschen gaf haar „Nieuw Leven". „Vijf jaar geleden was mijn moeder ver stijfd door rheumatisohe pijnen. Soms kon zij zich in bed niet cmkeeren. Zij had alle vertrouwen in medicijnen verloren, doch cp ons aanraden probeerde zij Kruschen Salts, en kan zij zict^toi^weer even ge makkelijk bewegen aiflHWRjj ziek werd. Zij kreeg door Kru.schen&tzU is nu bijna 70 jaar) werkelijk ey^Jlieuw leven". Mevr. K. J. P. De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een overmaat van urine zuur in het lichaam, dat ontstaat door opgehoopte afvalstoffen, welke in het lichaam achterblijven. Kruschen Salts spcort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afval stoffen geregeld -worden verwijderd en de oorzaak van Uw pijnen verdwijnt. Ge zult U een ander mensch voelen, levenslustig en energiek. Krusohen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 per flacon. Let op dat op het etiket cp de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt. 8262 CIngez. Meel LISSE. Jaarfeest Ned. Hen. Meisjcsvereen. „De Zonzoeksters". De Ned. Herv. Melsjesvereen. „De Zon zoeksters" hield in gebouw „Rehoboth" haar 5e jaarfeest. De groote zaal was ge heel bezet. Mevr. Duymaer van Twist opende. Gezongen werd„Beveel gerust Uw wegen", gelezen den 103 Psalm. Na gebed memoreerde mevr. Tichelaar de ernstige ziekte van ds. Tichelaar, die dezer dagen in het Ziekenhuis moest worden opgeno men. Geve God hem aan ons allen weder! Dank werd betuigd aan hen, die prijzen voor de verloting hadden beschikbaar ge steld. Het jaarverslag, in den vorm van samenzang behandelde het afgeloopen tijdperk in het vereenigingsleven. Door een lid der Meisjesver., mej. L. van Dijk. werd uitnemend een zeer mooi opstel voorge dragen over het leven van Koning Saul. Na een tweetal zangnummers door de Melsjesvereen., sprak de heer A. Tibboel namens alle pl. vereenigingen, terwijl een afgevaardigde van den Ring het woord voerde namens de vereenigingen uit de buitengemeenten. Na de pauze werd het leekenspel „Strijd" opgevoerd, door H. J. P. Callenbach. Dit maakte veel indruk en werd zeer goed gespeeld Na verloting der prij zen werd het aardige zangspel „De For tuinlijke kist" opgevoerd waaraan veel stu die ten grondslag lag. Eenige voordrach ten en het fraaie tableau „Het Zonnelicht" volgden tot slot. Gesloten werd met den •Avondzang". I NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Een lange agenda in recordtijd afgehandeld De Raad kwam geheel voltallig bijeen ter behandeling van een lange agenda van niet minder dan 23 punten, welke echter voor het overgroote deel uit hamerstukken be stonden, zoodat deze agenda in recordtijd afgehandeld was. Ged Staten hebben de besiissing ver daagd over een raadsbesluit aangaande aankoop van grond van de N V. Bevea. Een adres van oud-rechercheur Smit zal in be sloten zitting behandeld worden. De bewo ners der Noordzeesteeg wenschen hun straatnaam veranderd te zien in Noordzee straat. Een der motieven is wel, dat bad gasten welke in deze straat logeeren op merkingen kregen bij eventueele correspon dentie dat ze „in een steeg gehuurd had den". wat dan ook voor den Raad voldoende aanleiding was, om de aangevraagde naams wijziging toe te staan. De bewoners der Sche- veningschestraat welke reeds Jarenlang op straatverbctering hebben aangedrongen bij den Raad kregen thans hun zin; er zal op de nieuwe begrooting voor dit object een bedrag worden uitgetrokken. Begrooting van weeshuis en rekening over 1934 en 1935 van het gasthuis werden, hoewel wat laat, goedgekeurd, nadat aangedrongen was op een technische herziening van het regle ment inzake uitbetaling van weezengelden. Goedgekeurd werd de opname in het gast huis van Leuntje Plug en Gerrit van Gin- hoven. Voor den tijd van vier jaren werden leden van de diverse stembureaux gekozen met hun plaatsvervangers, zooals voorge dragen door B. en W., waarbij van de ge bruikelijke stemmethode eenigszins werd afgeweken en één stembiljet van onwaarde werd verklaard omdat er als voorwaarde op vermeld stond, dat de gekozenen geheel onthouders moesten zijn. Als agent der arbeidsbemiddeling werd gekozen de heer L. J. Droogh, chef algemeene zaken ter secre tarie, ter vervanging van den heer Van Geelen. De exploitatie der bouwvereenlgin- gen Patrimonium en St. Jeroen, waarvan de huishuren verlaagd zijn, z^J een ge raamd tekort opleveren van f. 5366.40, de gemeente 1/4 betaalt en het Rijk de rest. Eenige leden maakten de opmerking, dat er in deze huizen nog menschen wonen met een inkomen van 26 tot 30 gulden per week, waarvoor de gemeenschap nu nog meebe taalt in de huishuur, hetgeen een groote on billijkheid werd genoemd, maar aangezien er geen differentatie in huishuur kan wor den toegepast, viel er niets aan te verande Openbare School werd ter beschikking ge steld van de afd. Noordwijk van den Ned. Protenstantenbond voor het geven van een wekelijksch verteluur uit den Bijbel voor kinderen der Openbare school, welke zich hiervoor opgeven. De watertoren werd we derom verpqcht voor 1937 aan K. Bolhuis als uitzichttoren, waarbij de opbrengst tus- schen gemeente en pachter gelijk verdeeld wordt. Een stukje terrein bij het voorma lige waaggebouw werd verhuurd aan de A-P.C. voor f.50 per jaar. Wanneer echter zooals de verwachting is, over c.a. een jaar met den aanleg van den Provincialen weg door de buitenplaats van Graaf van Styrum om Noordwijk heen een aanvang zal wor den gemaakt, zal de AF.C. er toch weer vandaan moeten. De ambtswoning van het Postkantoor, welke gedeeltelijk in gebruik is van het Bureau Openbare Werken, werd van het Rijk opnieuw weer ingehuurd en het woonhuis verhuurd aan den nachttele fonist A. Leenheer. Ook het voormalige werkhuis werd opnieuw verhuurd, maar zal van bewoner verwisselen. Op de werf van den veehouder Dannys Marbus aan de Schoolstraat zal een woonhuis gebouwd worden, waarvoor echter een wijziging van de rooilijn noodzakelijk is. Gaarne werken B. en W. hieraan mede, omdat hier een be langrijke verbetering wordt verkregen in het hartje van de badplaats, waaraan de raad dan ook z. h. s. zijn goedkeuring ver leende. Een verzoek van C. S. van Dobben de Bruijn tot verdere huurverlaging van een perceel teelland in het Langeveld werd afgewezen, omdat het niet naar behooren was schoongehouden. waardoor thans de pacht ongunstig werd beinvloed. Een voor gestelde wijziging der bouwverordening, be trekking hebbende op het bouwen van schuurtjes achter nieuwe huizen bracht heel wat tongen in beweging. De heer Van der Wiel hield een zeer uitvoerig betoog en noemde deze materie van het hoogste be lang hoewel het hem persoonlijk niet zoo veel interesseerde; de heer Vogelaar stelde vier wijzigingen in het ontwerp voor, maar B. en W. waren bang voor addertjes onder het gras en voelden niets voor wijziging van hun voorstel. Aangezien deze kwestie toch weer onder het oog wordt gezien bij het maken der nieuwe bebouwingsvoorschrif ten. welke onafscheidelijk aan het ontwerp uitbreidingsplan verbonden zijn, kon ten slotte de Raad er zich mede vereenigen. .Voor de Prins Hendrikstraat werd'n nieuwe bouwregeling vastgesteld, waarbij deze straat op 15 Meter breedte wordt gesteld met rljstraat van 6 M. aan weerszijden 2 Meter tegeltrottoir en een groenstrook van 5 Meter. Dit plan zal voorloopig nog wel niet ten uitvoer worden gebracht, maar moest worden aangenomen in verband met een ingekomen aanvrage voor het bouwen van een woonhuis. Nu de gemeente veroor deeld is tot verbetering van toestanden van het water aan het Westeinde. zal er een in richting moeten komen voor het zuiveren van het rioolwater, hetgeen van de Ge meente zeer groote financieele offers zal eischen. Voor voorbereiding van plannen, opmeten van bestaande riooleeringen etc. werd om te beginnen een bedrag van f. 5000 gevoteerd. Op verzoek van den Minister werd een wijziging der politieverordening aangenomen, waarbij het bekalken van straten en muren met teekens en leuzen strafbaar werd gesteld. De winkeltarieven voor electrische stroom werden herzien, maar aangezien het voorgestelde ontwerp blijkbaar aan duidelijkheid te wenschen overliet, kostte het heel wat moeite dit ont werp tot besluit te verheffen. De Wethouder der Bedrijven de heer Meijer kreeg de niet benijdenswaardige taak het voorstel in den Raad te verdedigen en hoewel eigenlijk niemand bevredigd was en de zaak eenigs zins duister bleef, gaf de voorzitter den doorslag. Hij wees er op dat het nu zoo maar eens geprobeercihmoest worden, waar in men toestemde. Bij/tte rondvraag werden diverse klachten geuiO^r,Toestanden van straten, trottoirs en Ireggén.' De voorzitter verzocht deze aangelegenheden in het ver volg liever niet in de rontWaag naar voren te brengen maar hem persoonlijk ter kennis te brengen, het drukkmtder notulen kost geld en moet niet métMfleinigheden ver hoogd worden. Inmiddels beloofde hij met de gemaakte opmerkingen rekening te zul len houden. Daarna ging men over in be sloten zitting. dapest, Havenplein 25 C. P. Diemei, dienstbode, uit Voorhout, Oud Wassenaar- scheweg 15 W. Donker, dienstbode, uit oen Haag, Groot Hoefijzerlaan 16 D. J. van Dcornlnck en vrouw, zonder beroep, uit den Helder. Storm van 's-Gravesande- rteweg 21 E. Dumke, vreemd, dienstbode, uit den Haag, Wittenburgerweg 100 W. Fiechter, dienstbode, uit Hattem. Herte laan 14 W. van Haaften en gezin. Luit. ier zee 2e kl„ uit den Haag. Gr. Hoefijzer laan 16 H. P. M. Hendriks en vr„ han delaar in auto's, uit den Haag, Gr. Haese- broekscheweg 41 G. J. Julicher, dienst bode. uit Reuver. Wittenburgerweg 28 V. Kratzer. vreemd, dienstbode, uit Graz (Oostenr.), Teylingerhorstlaan 21 E. L. Kühn. vreemd, dienstbode, uit den Haag, van Zuilen van Nijeveltstraat 66 C. C. H. Kukler. zonder beroep, uit den Haag, Zijdeweg 20 P. Kukler. zonder beroep, uit den Haag, Zijdeweg 20 J. L. Kur- pershoek, onderofficier-capitulant, uit Workum, Waalsdorp. Reg. Jagers, Barak 12 J. L. van der Leden en gezin, reiziger, uit Katwijk. Hyacinthstraat 6 M. van oer Meijde, verpleegster, uit Sommersdijk. oe Lus 4 J. C. Odenwalder, kantoorbed., uit Rotterdam, Crocusstraat 17 G. van Oort, dienstbode uit den Haag. Bloem- camplaan 68 J. E. Pieterman, dienstbode uit Ierseke, Wittenburgerweg 18 S. Sen- dow. huisbed.. uit Batavia, Narcislaan 21 V. Siwon. vreemd, dienstbode, uit Neuss (Did.), Santhorstlaan 52 S. H. Visser en gezin, adj.-sec. Verb. Ned. Werkgevers, uit aen Haag, Zijdeweg 21 Wilhelm. G. van der Vorn, dienstbode, uit Nieuwkoop, Sant horstlaan 41 A. W. Vredegoor. dienst bode, uit Gendringen. Ridderlaan 1 J. Wildeboer. huisknecht, uit Sappemeer, Duinvoetlaan 24. Vertrokken: J. Parqui. naar Leiden, Rijn- en Schiekade 115 H. Sciiultz. naar Numansdorp. p.a. Vlielander M F. De- sing, naar den Haag, Floris Grijpstr. 35 A. van Duyn, naar Leiden, Rijnsbuigerweg 4 N. J. Maarleveld, naar Groesbeek. Den nenoord P. A. Warmenhoven, n. Noord wijk. Katwijkschestraat 25 A. H. A. Wol zak. naar Amsterdam, P. C. Hoóftstr. 105 M. Hufnagel, naar Amsterdam, Prinsé- gracht 921 K. Raab, naar Amsterdam, J. W. Brouwersplein 25 P. W. Knijnenburg, naar Leiden, Floralaan 9 E. C. E. Stein- wegs. naar Leiden. Oude Vest 45 M. van Lonkhuijzen. naar Nijmegen. St. Annastr. 438 A. Friedrich, naar Voorschoten, Rijndijk 72 G. Vink, naar Rijswijk Z.-H. leplaan 149 L. F. Lanzing en gez.. naar den Haag, Sweelinckplein 56 W. K. H. Karstens naar Leiden, Witte Rozenstraat 27d E. M. de Wit, naar den plaag, Markt- weg 313 M. G. G. Wezenberg, naar Gen- dringen, Ulft. Hoogveld 70 J. G. v. d. Berg, naar Amsterdam. Saxen Weimarlaan 1 _T B. P. Heinstra. naar Mook. A 158 B J. H. van Rooij, naar Rotterdam, Hooi- drift 65b J. van Eist, naar den Haag. Ko rendijkstraat 28 J. M. Alkemade, naar Asten (N.Br.), Missiehuis St. Anthonius E. Stickert, naar den Haag, Dedelstraat 6 E. P. A. M. J. IJzermans. naar Arnhem, Velperweg 142 G. Walbriick, naar den Haag. Prins Hendrikplein 17 J. Hummel naar Leiden. Breestraat 84 J. C. Nodel- lijk. naar den Haag, Helmstraat 2e Wed. T Duit. geb. Stcrrenberg. naar Voorburg, Parkweg 332 H. Terpstra. naar Valken burg Z.-H., Zonnev.laan 1 D. van Vliet en vrouw, naar Leiden de Sitterlaar, 20a II. S. Ripken, naar den Haag. Oude Scheveningscheweg 120 W. A. Hulvenaar- naar den Haag. Drebbclstraat 121 J. H. Gijsbertsen, naar den Haag, Papaverhof 9 G. C. van Lent, naar Zwijndrecht, Lindt- schewijk 153 J. van Veen. naar Koude kerk,. Lagewaard C 56 E. A. M. Praesch- ke, naar den Haag. Ie Diepenb.straat 124 W. Osterland. naar den Haag. Nieuwe Parklaan 17 E. Springer, naar den Haag Weimarstraat 158 H K. Löbker. naar den Haag. Stationsplein 25 J. J. Fran ce. naar Zeist, Donkerelaan 5 H. van Rijswijk, naar Voorschoten Leidscheweg 205 W. J. Broese van Groenou, naar Rheden, Velp. Hotel Beekhuizen T. Winkler, naar den Haag, Casuariestr. 2 J. Ouwendijk. naar Overschie. Schoolstr. 16 A. Walkowiak, naar Voorburg. Re denburgstraat 20 C. W. Gilbert en vr., naar den Haag Lohengrinstr. 19 J. Hoogeveen. naar Nieuwkoop, Middelweg D 26 H. W. Sluiters, naar Schiedam, Nieuwe Maasstraat 7b M. v. d. Plas. naar Katwijk, Tramstraat If G. van Klaveren, naar Boskoop, Goudsche Rij weg 36. Van veldwachter J. Steenvoort. De beer J. Steenvoort. Maandag a.s. herdenkt de heer J. Steen- voort te Noordwijkerhout zijn 25-jarig ju bileum als gemeente-veldwachter. Dit feit zal op waardige wijze worden herdacht. De heer Steenvoort is n.l. te Noordwijkerhout ccn zeer geziene persoonlijkheid, niet al leen hoog aangeschreven bij de autoritei ten, maar ook het publiek mag hem gaarne lijden om zijn gematigd optreden en zijn hulpvaardigheid voor allen, zonder onder scheid. Voor de vele vreemdelingen, die in den zomer door 't dorp trekken is hij steeds een opvallend martiale figuur. Hij is dan. steeds de vraagbaak van de vele automo bilisten en beschaafd in zijn optreden. Ge durende zijn diensttijd heeft de heer Steen voort menige kwade zaak tot een goed einde weten te brengen. Hij diende de ge- gemeente Noordwijkerhout tijdens het be stuur van drie burgemeesters. Vóór zijn komst aldaar was hij zeven jaren werk zaam bij de politie te Schiedam. Sinds vijf jaren is hij gepensionneerd en sinds dien tijd vervult hij de functie van gemeente- bode. Slechts bij uitzondering geduren de de bloembollendagen bij kermissen, muziekconcours e. d. verricht hij nog politiediensten. Maandag a.s. höudt de heer Steenvoort receptie in zijn gastvrije, aardige woning aan den Goo-weg. Velen zullen hem dan ongetwijfeld komen gelukwenschen! D.D.D. li een heldere vloei stof, die diep ln de poriën doordringt en de ziekte kiemen doodt. Flacons 75 ct., f. 1.50 en f. 2.50. d G E N-E E S M HUID fi A 1 D N D DEL OE N 1 TEGEN NEE) 8260 (Ingez. Med.) Burgerlijke Stand. Geboren; Gerardus Anthonius Maria, zoon v. J. G. H. Hoogeveen en J. T. Knij nenburg Wilhelmus Hendrik, zoon van B. de Rooij en H. Meeuwissen Cornells lohannes, zoon van W. T. van Steijn en A. de Groot Emmy Louise, dochter van A. F. F. Janse en C. M. Greep Adrianus Johannes, zoon van C. J. de Graaf en M. 3. Brak Jacobus Leonardus, zoon van J. T. van der Krogt en L. J. M. Vogels. Overleden: Wilhelmus Nicolaas Hark- mans. 51 jven. echtgen. van E. v. d, Klugt Ondertrouwd: A. D. Stuivenberg en T. G. K. Lubnow. ZEVENHOVEN. Bedrijfsongeval. De smidsgezel B. had het ongeluk in de stoomsmederü der fa. Slingerland bii het springen van een shjpschiif zijn hand der mate te verwonden, dat medische hulp noodzakelijk bleek. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: wed. W. P. v. d. Schuyt. geb. Boele en gezin, zonder beroep, uit den Haag, Duinweg 4 G. Bouwmeester, tuin man uit Zwolle Schouwweg 75 M. van ren. Als extra hulp aan werkloozen mag ln den Brink en vrouw huisbewaarder, uit 1937 f. 5.30 worden besteed per wcrk'ooze. Amsterdam Gr. Haesebroekscheweg 44 waarvan de gemeente f.2 draagt en hel C van Cappelle. dienstbode, uit Oltgens- Rijk de rest, hetgeen voor de gemeente een 1 plaat, Wilhelminalaan 6 E. E Grevers, uitgave vordert van f. 11.84 waarvoor ere- i geb. Cook, zonder beroep, uit Londen. Oost- diet werd toegestaan. Een lokaal van de I dorperweg 46 I. Czifra, vreemd, uit Boe- 34. Thijs heeft zijn plan snel uitgelegd, en Pegelbrecht vond 't lang niet slecht; toen hebben beiden, keurig net, den grooten diamant ln een verborgen kamer neergezet. De ijsklomp, koud en glad. dien Thijs daarnet gegrepen had, werd er voor in de plaats gerold; zij werkten of 't hun leven gold! En toen greep Pegelbrecht een bijl vast. aan den steel; vriend Thijs kreeg, een houweel nu zijn zij aan het hakken en aan 't slaan, dat zien en hooren je vergaan. Groote brokken vliegen in de ronde; 't is slechts ijs. dus 't is geen zonde maar over wat die twee nu maken, zal je straks wel in verbazing raken. Reeds na een minuut of tien begon de ijsklomp er al anders uit te zien de arbeid vlotte heel erg goed, dank zij hun bekwamen spoed.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 19