Uit de Omstreken laargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 16 Maart 1937 Zesde Blad No. 23611 Thijs IJs en het verdwenen Noorderlicht AALSMEER. De bloemenhandel. De veilingen van snijbloemen stemden tot tevredenheid. Door het zonlooze. koude seer gaat ook in de kassen de ontwikke ling van verschillende bloemsoorten slechts langzaam en het gevolg is, dat het aanbod, o, m. van rozen, lathyrus en Am. anjers ich slechts langzaam uitbreidt. Van se ringen takken was steeds nog een flink aanbod, niet alleen van witte, doch ook van gekleurde variëteiten, terwijl de kwak- t uitstekend mag genoemd worden. Het zijn lie witte Mad. PI. Stepman, welke in de- Hetere kwaliteit de hoogste prijzen op- nachten, nj. van 20—30 cent per stuk, ter- 1 de eveneens witte Marie Legraye on geveer tot de helft noteerde. Daar het aan bod van rozen betrekkelijk klein was, in eerband met de afzetmogelijkheden, konden deze bloemen uitstekende prijzen opbren gen; noteeringen van 1520 cent per stuk taren niet zeldzaam De prijzen der Am. anjelieren waren niet hoog, terwijl de la thyrus, welke nog weinig wordt aangebo den, in de goede kwaliteiten flinke prijzen kan opbrengen. Van prunustakken ver minderde de aanvoer, terwijl ook de kwa liteit achteruitgaat; om dezen tijd krijgt dt prunus sterken bladgroei, waardoor de rose bloemknopjes verscholen gaan tus schen het groen. Ook van sneeuwbaltakkcn werd het aanbod klein. Een product, dat geregeld bij flinke hoe veelheden wordt aangeboden is de freesia, Eoowel de refracta alba als de buttercup. De prijzen, welke voor deze bloemen wer den betaald, waren niet onbevredigend, ii.l. in de betere kwaliteit voor de witte van 20—26 cent en voor de gele van 42—50 cent per 10 stuks. Van Jap. kersentakken was steeds voldoende aanbod in heel mooie kwaliteit, doch de prijzen bewogen zich. vergeleken bij vorige weken, de laatste da gen in dalende lijn. Uitstekende opbrengst gaven de kleine partijen Jap. lelies, orchi deeën enz., terwijl ook het plumosus snij- groen een flinken prijs opbracht. Van bol- bloemen, o.m. tulpen en narcissen, is steeds aanbod van beteekenis. terwijl de prijzen nooger zijn geworden. Ook aan de veilin gen van potbloemen en -planten mocht steeds een levendige handel geconstateerd woiden, terwijl de opbrengst voor produc ten van goed kwaliteit niet onbevredigend was. Met het Paaschfeest in het nabije verschiet wordt zoowel in den snijbloemen als potbloemenbandel gehoopt, dat de af zet van verschillende producten, zoowel binnens- als buitenlands, gedurende de ko mende twee weken zal toenemen. Sloterweg 100; Adrianus Harren, Kerkhof laan 79; Bernard-us J. Hendriks, Eikenlaan 31; Hendrik Holleman, Schipholdijk 35; Alaberta M. Kamp, Kruisweg 467; Willem van Keken, Kruisweg 576; Neeltje Kers bergen, Schipholdijk 114; Hermine Kircher Lisserdijk 8; Marijtje - Kooiman, Hoofdweg 1211; Arie Meinster. Platanenlaan 3; Hen- drica Morgenrood, IJweg 1294; Hendrik Rip Bennebroekerweg 2: Hadde A, D. Schipper Schuilhoevelaan 1: Antje Spoelstra, Snip straat 2; Petronella Stokhof, Nieuwemeer- rtij'k 195; Geertruida G. M. Vrakkrng Schuilhoevelaan. HAARLEMMERMEER. Motorrijwiel in brand gevlogen. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer B. uit Haarlem, reed een erf aan den Hoofdweg op om gebruik te maken van de daar staande benzinepomp. Bij ongeluk kwam een hoeveelheid benzine op de gloeiend heete cylinders terecht, met het gevolg dat de motor weldra in lichte laaie stond. Gelukkig waren er eenige hulpvaar dige personen in de nabijheid, die er met zand enz. in slaagden het vuur te blus- schen. De heer B., die aan een zijner han den niet ernstige brandwonden had be komen, zag zich genoodzaakt met een an der vervoermiddel zijn reis te vervolgen. Burgerlijke Stand. Geboren; Willy, D. van J. W. Hamer en J. van Lier Johannes Marius, Z. van C. A. Wagner en J. Vogel Geertje, D. van G. Leendertse en M. B. Verstoep Afiena, D. van B. Nieuwkoop en M. Maarsen Hendricus, Z. van G. J. Courtier en K. Es- veld Elisabeth Dirkje, D. van H. Hol- Werda en D. C. Visser Joost, Z. van C. Hoekman en M. K. de Koning Wouter, Z. van A. H. Scheeres en M. C. Verbaan Margaretha Magdalena, D. van H. Scholte en J. van Dam. Ondertrouwd: Cornells Visser 33 j. en Engelina van den Hoff 36 j. Leonardus N. Teeuwen 27 J. en Klasina H. Udo 24 j. Johannes P. van Dam 30 j. en Geertrui van dér Steen 31 j. Gehuwd: Jasper Holierook 46 j. en Neeltje van Noord 31 j. Hendrik Jansen 26 j. en Heitje G. Sepers 21 j. Huibertus A. van Staverden 24 j. en Hendrica C. Kreeft 23 j. Overleden: Klaasje van Keulen 79 j., ge huwd met P. G. van Alphen Gerrit Cor nells van Groeningen 15 maanden, Z. van Cornelis en Ida Honcoop Okko van Es 67 j-, ongeh. Jan Brian 23 j„ ongeh. Loop der bevolking. Vertrokken: Cornelis Schrekker, naar Amsterdam, Boniplein 23 II; Cornelis J Otten n. Aalsmeer, Zwartew. 37; Angenita M c. Willems Daman n. Enschedé, Vlieg- veldweg; Johannes H. van der Hulst n. Amsterdam, Legmeerstraat 51 II; Johan nes Zegstro naar Amsterdam, Admiraal de Ruyterweg 427 hs; Neeltje Zwijnenburg naar Heemstede, Berliazlaan 7; Wijbren Gamminga naar Amsterdam, Berenstr. 10; Riepke Hollander naar Anna Paulowna, Kleiweg 34, Breezand; Cornelis de Lange n. Amsterdam, Veerstraat 92 I; Cornelis A. Eveleens naar Aalsmeer, Ophelialaan 48; Elisabeth van Blitterswijk naar Lisse: His- ke Hoekstra naar Bloemendaal, Verbena- laan 8, Aerdenhout; Bernard Heersink, n. Oudkarspel, Spoorstraat A 5; Ohristiaan van Rooijen naar Amsterdam, Osdorper- "eg 543; Ldbbe Wiersma naar Norg .B. II; Eranclscus H. A. Vermuijten n. Amster dam, Sint Jansteenstraat 41; Leendert van der Mije naar Amsterdam, van Beunin- genstraat 42 I; Heiltje G. Sepers. naar Mijdrecht wijk E. 179; Jacobus H. Alders haar Rotterdam. Prins Hendrikstraat 290 (H. v. Holland)Jan Boosman naar Koog aan de Zaan, Parallelweg 20 hs; Bastiaan- Jje Steegman naar Aalsmeer Ophelialaan: Mathijs Groes, naar Amsterdam, Joh. Mei- Kor van Kempenstraat 43 hs. Gevestigd: Pieter Ambagstheer, Hoofd je? 1328; Frits Besangon. Schipholdijk 35; Cornelis M. Bouma, Vijfhuizerdijk 231; Alouisius van Bunder, Draverslaan 8; Jo hanna L. Drenth, Akerdijk 163; Catharina Elsenaar, Hoofdweg 726: Johanna Fetter, Hoofdweg 156; Hendrik Groen, Burg. Amersfoort! 32; Wilhelm A. Hearing, eehipholweg 3; Ferdinand C. M. Grosveld, HTLLEGOM. DE GEVAARLIJKE VERKEERSPUNTEN. Vermindering van het aantal ongelukken. Door den inspecteur van Politie is een teekening gemaakt, waarop af te lezen is hoevele verkeersongevallen in het jaar '36 aan den Rijksstraatweg alhier plaats von den. Niet alleen het karakter der ongeval len is aangegeven, doch ook de plaats. Dit laatste is zeer interessant, want men ziet direct welke punten van den weg het ge vaarlijkste zijn. Zoo noemen wij: bocht in de Leidsche straat 13; Houttuin 3, tus- schen Burgemeester Pontstraat en van den Endelaan Noord 5. Snijpunt van den En delaan Noord 4; bij de Openbare Lager School, dus het kruispunt van den Ende laan en Molenstraat 3. van Tetsstraat 7; Pastoorslaan 3; oversteek bij villa „Wee- restein" 3; Patromoniumstraat 5; Noor- üerlaan 5; Bethlehemlaan 3 ongevallen. Met de andere punten aan den Rijksweg van één en twee ongevallen, maakt dit te zamen uit 98 ongevallen. In het jaar 1935 waren er 141 ongeval len, of 43 méér. Het verschil ten goede is vermoedelijk toe te schrijven aan de ver beterde straatverlichting en aan 't stren ger handhaven der maximum snelheid. Zooals men weet. heeft de politie een mo torrijwiel, dat hoofdzakelijk wordt ge bruikt om de snelheids-overtreders te achterhalen Vrije middag in het kappersbedrijf. De te Amsterdam gevestigde Ned. Kap- persbond heeft adhaesie betuigd aan het verzoek van de Hillegomsche kappers aan den gemeenteraad, om hier te komen tot een verordening, waarbij bepaald wordt, dat de kapperszaken des Maandagmid dags na 1 uur gesloten moeten zijn. Er is bij den raad een tweede adres ingekomen, waarin verzocht wordt om Donderdagmid dag te sluiten. Het verschil bestaat voor namelijk hierin, dat de dameskappers voor oen Donderdagmiddag zijn. De herijk van maten en gewichten zal worden gehouden: voor hen wier ge slachtsnaam begint met een der letters A tot en met J. op 23 Maart; K tot en met S op 24 Maart, T tot Z op 25 Maart a.s. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Theodora Josepha, D. van C. A. Heemskerk en J. C. Langeveld Pieternella. D. van K. van der Meer en W. Moerman Johanna Suzanna, D. van A. Verschoor en A. van Rijswijk Marius Johan, Z. van G. A. Veldhuijzen van Zanten en A. S. Boot Anna Maria. D. van A. C. van Veen en J. Littooi Johannes Jaco bus, Z. van A. I. Warmerdam en M. Lippens Ondertrouwd: J A. M. Goemans en H. A. M. van de Poll Th. Kaptein en C. M. van Maris J. Hoogendam en A. de Heer J. W. Warmerdam en J. J. M. Maat. Overleden: J. Bakker, M. 82 j. R. Schuurman, M. 32 J. Loop der bevolking. Gevestigd: A. C. M. van den Berg, Wil- helminalaan 39 H. S. van Riek, Hoofd straat 85 J. Rikkers, Emmastraat 2 D. S. NiekerkTerry, Van Tetsstraat 19. Vertrokken: C. Groenewegen. Lisse, Ka naalstraat 181 Wede. J. Kleijwegt^Van Santen, Maassluis, Zuidvliet 27 rood G. v. de Vegte. Breda, Nieuwe Glnnenkenstraat 37 H. Kardol met gezin. Lisse, Kanaal straat 117 G. Brouwer, Rheden, Velp, Oranjestraat 9. Attracties in het komende bloemenseizoen. De vergadering van het bestuur der Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer met afgevaardigden van diverse vereenigingen heeft gevoerd tot de bespreking van de mogelijkheden om de plaats in het komen de bloemenseizoen aantrekkelijk te maken. Er is besloten een commissie te vormen voor de organisatie van een groot bloemen corso uit de afdeelingen van Bloembollen cultuur en H.B.G. en V.V.V. zelve. Daar naast denkt men aan straatversiering ge durende minstens een week. Een en ander moet nog nader uitgewerkt worden. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen tusschen 7 en 8 uur, das, gebreide hand schoen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia. D van C. Steenks en I. den Butter Josephina Johanna Chris tina, D. van H. Wassenaar en A. A. van Bohf r.ien. Overleden: Aaltje v. Kooij, geboren Kor net, 81 j. OndertrouwdG. van Beek en A. Th. J. van den Berg. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. P .J. M. Ruigrok, van Heemstede, Stationsweg 33 C. J. Faas, van Den Helder, Julianastraat 168 A. Kühn ,van Sassenheim, 1ste Poellaan 56 H. Kardol en gezin, van Hillegom, Kanaal straat 117 G. van Dam en echtgenoote, van Voorhout, 1ste Poellaan 22 S. Breijer en gezin, van Haarlemmermeer, Kanaal straat 217. Vertrokken: Th. C. Grootjes, naar Bever wijk A. P. van der Wiel en gezin, naar Voorhout Mej. Th. T. van Steijn, naar Haarlem P. Th. Zwetsloot en gezin, naar Voorhout H. W. Wittenaar, naar Hille gom. NOORDWIJK. Raadsagenda. De raad komt Donderdag a.s. des mid dags te drie uur bijeen. 1. Mededeelingen2. Ingekomen stuk ken; 3. Vaststelling notulen; 4. Goedkeu ring begrooting weeshuis over 1937 en vast stelling weezengelden voor 1937; 5. Goed keuring rekening weeshuis over 1936; 6. Onneming van verpleegden in het gast huis; 7. Goedkeuring rekeningen gasthuis over 1934 en 1935; 8. Benoeming leden stembureaux; 9. Benoeming agent der ar beidsbemiddeling; 10. Credlet voor huur- verlaging van woningwetwoningen', 11. Ver gunning voor het hebben van voorwerpen boven openbare straten ten behoeve van radiodistributie; 12. Ingebruikgeving schoollokaal O. L. School; 13. Verpachting watertoren als uitzichttoren; 14. Verhuur strookje grond nabij Westeinderbrug; 15. Huur gedeelte postkantoor voor „Openbare Werken"; 16. Verhuur woning Bronck- horststraat 23; 17. Voorstel wijziging rooi lijn Oude Werf en ruiling van grond; 18. Verzoek om verlaging pacht van Dobben de Bruijn; 19. Wijziging art. 27 der bouw verordening; 20. Vaststelling bouwregeling voor Prins Hendrikstraat; 21. Crediet voor voorbereiding rioolwaterzuivering; 22. Wij ziging algemeene politieverordening; 23. Wijziging winkeltarievèn electrlciteit. Verhuring watertoren als uitzichttoren. B. en W. stellen den Raad voor om den watertoren tot 31 Dec. a.s. te verhuren als uitzichttoren aan den heer K. Bolhuis al hier. De bedoeling is, dat zulks geschiedt tegen een vergoeding van 50r: der ontvan gen entreegelden, te heffen naar door B. en W. vast te stellen tarieven. Voorts moet Iret gebruik van den toren door het wa terleidingbedrijf gedurende dien tijd on belemmerd blijven. B. en W. hebben aan het „Leger des Heils" te Amsterdam, toestemming ver leend tot het houden van een collecte in deze gemeente op morgen. NOORDWIJKERHOUT. De herijk van maten en gewichten zal alhier plaats hebben op 22 Maart a.s. In café „De Zwaan" had een groote propaganda-bijeenkomst van „De Kruis vaarders" plaats. De heer Kaart uit Haar lem kwam een inzicht geven van het le ven en werken der „Kruisvaarders". Alle R.K. jongelui werden aangespoord om flin ke „Kruisvaarders" te worden. Velen ga ven zich als lid op. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboreh: Adrianus. z. van B. E. van der Stel en G. Batenburg; Agatha Margaretha Maria, d. van S. C. Rotteveel en E. M. J. Vintges; Jacoba Maria Petronella, d. van E.- P. Waasdorp en M. A. Kerkvliet; Anto- nius Hendrikus Jozef, z. v. C. J. de Bruijn en M. G. Kortekaas; Jozef Adrianus, z. van A. B. Oostveen en M. C. Vromesteijn; Gerardus Niicolaas Hendrikus z. van P. G. van Nobelen en van A. Warmerdam. Loop der bevolking. Vertrokken: A. Kuhn, Teijlingerlaan 711 n. Lisse: A. C. M. v. d. Berg. Hoofdstraat 320. n. Hillegom; J. C. v. Tintelen, Tijlloos- straat 36. n. Wageningen; J. v. Nieuwkoop, Kerklaan 74. n. Amsterdam: A. M. v. Oos ten. Hoofdstraat 161, n. Noordwijk; A. M. A. Juffermans. Kastanjelaan 5, n. Leiden; J. van Ham en gez.. Zandslootkade 35, n Sneek. Gevestigd: J. G. Langendonk en gez., Lindelaan 12, v. Amersfoort; J. H. C. De- teTS, Hoofdstraat 133, v. Lelden; M. A. Goddijn. Bijdorpstraat 20. v. Oegstgeest. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. Chr. van Leeuwen geb. van der Krogt z. J. Raimond geb. Sies d. L. J, M. de Winter geb. van der Voort z. C. B. Vleeswijk geb. van der Helm z. Bevallen: M. J. van Brecht geb. van Lochem d. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. J. Boukema geb. Ravesteyn d. M. M. E. van Baren geb. van Vliet d. C. M. E. Westgeest geb. van den Burg d. Getrouwd: S. P. Visser en M. Dyselhoff. VEUR-LEIDSCHENDAM. De wintercollecte ten bate van de Ned. Herv. Diaconie heeft opgebracht f. 133.95. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Petrus Adranus Damen 70 j., gehuwd met W. H. Zandbergen. Geboren: Johannes Cornelis Josephus, Z. van H. L. Lindeboom en A. J. Kiebert Ni- colaas Josephus Jasper, Z. van C. O. de Vromen en C. A. M. J. Dames. Ondertrouwd: Gerardus Tempel 34 j„ te Lisse en Maria Margaretha Wilhelmina Floor 32 j. PASTOOR F. HEYTVELDT GAAT HEEN. Heeft emeritaat aangevraagd. Pastoor F. Heytveldt heeft om gezond heidsredenen aan mgr. J. P. Huibers ont slag aangevraagd hetgeen hem toegestaan is met ingang van 2 April as. De scheidende pastoor mocht gedurende negen jaar in de parochie alhier werkzaam zijn. Ten tijde van zijn pastoraat heeft hij zich groote verdiensten verworven, o.a. door den bouw van een tweetal scholen, voor jongens en meisjes, van een Parochie-huis en van het St. Agnes Gesticht. Hij heeft zich hier de hoogachting van ve.en ver worven. Pastoor Heytveldt zal zich gaan vestigen I te Nijmegen „Huize St Anna Stichting". Hij heeft verzocht géén' officieelen af- 1 scheidsavond voor hem te organiseeren. Balans Coöp. Boerenleenbank. Verschenen is de rekening en balans der Coöp Boerenleenbank alhier, met de na volgende becijfering; Rekening: ontvangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. van het vorig jaar f. 8393.11; ontvangen spaargelden f. 83.829.30; te rugbetaalde voorschotten f. 3665.03; ont vangen in loopende rekening f. 608.204.28; ontvangen rente v. voorschotten f. 3628.49; onvangen rente van de Centrale Bank f. 1787.31; ontvangen rente ln loopende re kening f. 9663.11; ontvangen kosten in loopende rekening f. 869.20; diverse ont vangsten enz. f. 266.27. Totaal ontvangsten f. 720.306.10. Uitgaven: terugbetaalde spaargelden f. 79.517.84; gegeven voorschotten f.950; uitgaven in loopende rekening f. 617.432.06; uitgegeven rente aan spaargelden f. 9004 54, uitgegeven rente in loopende rekening f. 1610.21; uitgegeven aan bijdrage art. 1, 2, 3 Centrale Bank f. 277.70; salaris van den kassier en bodeloon f. 1750; afschrijvingen f. 317.95; diverse uitgaven f. 1168.26: op de reserve gebrachte winst f. 2109.35; inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar f 6168.10. Totaal f. 720.306.10. De balans: actief: inhoud der kas op 31 December van dit jaar f. 6168.19: uitstaan de voorschotten f 69.849.11; tegoed ln loo pende rekening f. 285.463.63: nog te vorde ren rente van voorschotten f. 816.21. Totaal f. 362.297.14. Passief of schulden: de saldi der spaar gelden f. 290 681.49; schuld in loopende re kening f. 69.945.10. Het saldo op de winst van dit jaar f. 1670 55; totaal f. 362.297.14. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Verlenging looptijd hypotheek dr. J. F. Sirks - Bestrijding uitwassen verkie zingstijd - Aanstelling 4e ambtenaar ter secretarie - Bouw garages Molen laan en schoolbouw „Bijdorp". Onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout, vergaderde de raad. Afwezig met kennisgeving de heeren W. G. Duinisveld en O. R. I. Viveen; de heer J. Braggaar is nog steeds ongesteld. Na opening worden de notulen door den secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Goedgevonden werd aan de p! afd. van „Het Groen Kruis" over 1936 een subsidie te verleenen van f. 350. De gemeente zal zich aansluiten bij den Z.-H. Provincialen branweerbond; de kos ten zullen bedragen f. 12 p. j. Dr. J. F. Sirks heeft den Min. van Fi nanciën verzocht den looptijd van het hem verleende hypothecair crediet met 5 jaren te verlengen, waartegen geen be zwaar bestaat. De gemeente verlengt den looptijd onder zekere voorwaarden even eens met 5 jaren. Goedgevonden, B. en W. achten het van belang het ver voeren van verkiezingsmaterialen voor het aanbrengen van reclame, gedurende de nachtelijke uren, te verbieden, waartoe de aig. politieverordening moet aangevuld. Het zal dan verboden zijn tusschen 22 uur en 6 uur zich op den weg te bevinden met eenig aanplakbiljet, plakmiddel, plakge- reedschap, teer, krijt, kalk of eenig an dere kleur of verfstof, tenzij kan worden aangetoond dat deze voorwerpen of stof fen, niet zijn gebezigd, noch bestemd voor handelingen, welke in deze verordening zijn verboden. De heer 'E'. Ch. Mulholland vindt 't ab surd. dit verbod er nog bij te voegen. In het rustige Voorschoten vindt hij zoo'n verbod overbodig. De heer D. Limburg juicht dit verbod toe. Eenigen tijd gele den kon' men op Zondag bij het naar de kerk gaan zien, hoe men met kalk de stra ten besmeurd had. De voorzitter ontkende, dat de suggestie van den Minister is ge volgd. Het voorstel was reeds gereed, toen deze meening bekend werd. Wij hebben van alles te wachten en dikwijls is de overtreding moeilijk te constateeren. Door deze aanvulling kan 't zooveel mogelijk worden tegengegaan. De aanvulling werd goedgekeurd. Aan het bestuur van de Ver. tot oprich ting en instandhouding van Chr. Scholen ten dienste van Morsch en Rijndijk te Oegstgeest, werd in de kosten van een pontveer, ten behoeve van de kinderen van een Chr. kleuterschool aan den Morsch, een tegemoetkoming verleend van f. 50, Door de uitbreiding van de bemoeiingen op de secretarieafdeeling, welke belast is met de werkzaamheden, inzake maat schappelijk hulpbetoon, bleek het nood zakelijk, één der ambtenaren ter secretarie op genoemde afd. te werk te stellen. In verband hiermede stelden B. en W. voor een 4e ambtenaar ter secretarie te benoe men op een jaarwedde van f. 800f. 1300. De voorzitter zegt dat het noodig is iemand te benoemen met practische on dervinding. Aldus besloten. Voor extra steun aan werkloozen (steun- verleening Bi, werd aan B. en W. een cre diet verleend van f. 1139.50. Hiervan komt f. 709.50 ten laste van het Rijk en f.430 ten laste van de gemeente. Goedgevonden werd, dat aan de Molen laan op de opslagplaats een viertal gara ges worden gebouwd, ten behoeve van de stalling van de vuilnisauto, een brandspuit en een vrachtauto. De kosten zijn begroot op f4400. Op het verzoek van de Ver. van de H. Cath. van Senen, inzake medewerking ver bouw en bouw van schoollokalen in huize „Bijdorp", hebben B. en W. een uitgebreid prae-advies uitgebracht. De raad besloot medewerking te ver leenen, met uitzondering voor drie loka len, t.w. een natuurkunde-, een teeken- en een personeellokaa! Eerst zal de defini tieve schatting worden afgewacht en daar na het bedrag der vergoeding worden vastgesteld. Dit bedrag zal niet hooger zijn dan het bedrag, dat tot dusver werd verleend. Het voorgestelde heeft de goed keuring van het bestuur. Aldus goedge vonden. Na rondvraag volgde sluiting. Aanbesteding. Op het Raadhuis heeft de aanbesteding plaats gehad van de herbestrating van ongeveer 10.000 M2. straatwerk en het ma ken van ongeveer 2000 M2. trottoir. Inge leverd waren 16 biljetten, waarvan 1 van onwaarde. De uitslag was: H. Pleyte, Haren f. 9269; fa. Kruyff en Co.. alhier, f. 8997; fa. Olts- hoorn, alhier, f. 8934; D. Groenewegen, al hier. f. 8385; H. Bunschoten en Zn., Leiden, f.8127: Y. de Haan, Hengelo, f. 8106.50; Gilliam en Co., Gorcum, f. 8000; C. A. Lan geveld. Alphen a. d. Rijn. f.7923; W. Volle- bregt, Oegstgeest, f.7837; J. v. Ginderen, Den Haag, f.7650; gebr. Visser, Wassenaar, f.7335; H. Bakker, Zwijndrecht, f.7300; T. P. de Geus en Strampaart, Stompwijk, f.6952; D. Dwarswaard, Zwijndrecht, f. 6950; gebr. Schouls. Leiderdorp, f. 6879. De gunning zal nader worden bekend gemaakt. WASSENAAR. Jongen door auto aangereden. Nabij tramhalte den Deyl wilde gister ochtend de 9-j. R. alhier per rijwiel over steken, toen hij op de tramrails slipte en links uit zwenkte. Hierbij kwam hij in aan raking met het achterspatbord van een juist passeerende auto, bestuurd door mej. de D. uit Vogelenzang. Deze trachtte door remmen en rechts uit te halen een aan rijding te voorkomen, wat echter niet ge lukte. De Jongen kwam te vallen, waarbij hij een ernstige scheurwond aan het hoofd bekwam. Nadat hem door dr. X. de eerste hulp was verleend, is hij naar zijn woning overgebracht. Aanrijding. Gistermiddag is de heer de V. uit Den Haag, die te voet den Groot Hasebroeksche weg overstak, aangereden door de auto van mej. de V. Hij bekwam zoodanige verwon dingen aan het hoofd, dat hij. nadat hem door dr. Hubbeling de eerste hulp was ver leend, per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ln Den Haag moest wor den overgebracht. Bij den veehouder K. aan den Oost- dorperweg alhier is onder de varkens de besmettelijke ziekte varkenspest uitgebro ken. Tegen mej. v. d. W. uit Voorschoten ia- proces-verbaal opgemaakt terzake oplich-' ting van een kleedingstuk en een tafelkleed ten nadeele van E. alhier. 31. Toen Thijs zei, dat hij graag den diamant wilde bekijken, hoefde Pegelbrecht slechts met zijn hand langs 'n ijswand strijken, om daarin 'n opening te doen ontstaan. Nadat zij hier nu door waren gegaan, kwamen zij in een soort zaal, heel koud en kaal; daar lag de edelsteen op 'n hoop van sneeuw. Thijs uitte een verbaasde schreeuw, want zoo een groote edelsteen zag hij nog geen! Hij stond hier In het donker, maar 't sohitterde en blonk er, en Thijsje's oogen werden zeer gezwind door de glans al half verblind. „Tjonge," zei hij, „die steen is wat mans; wat een omvang, wat een glans!" „Ja, ja, en hij is heelemaal echt," sprak Pegelbrecht, terwijl hij zich streek langs zijn hard-bevroren baard. „Die steen is heel veel waard, en 'k heb hem al een lange poos. Maar weet Je, wat de wensch is van die Eskimo's? Die willen hem verkoopen aan een juwelier; dan worden allen rentenier!"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 19