LAATSTE BERICHTEN lEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 15 Maart 1937 Binnenland BEURSO VERZICHT Buitenland Uit de Rijnstreek Uit (ie Umstre^er -oer KG. slachtgewicht; 5 Paarden 100— WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 757. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. |jledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Btldt. Hoogste stand: 765.3 te Toulouse Laagste stand: 740.2 te Kopenhagen. |Verwachting tot den avond van 16 Maart: Afnemende tot matige Noordwestelijke Zuidwestelijke wind. Tijdelijk opklarend, lunvankelijk nog regen of natte sneeuw- |jiien. Mogelijk nachtvorst. Iets zachter tterdag. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. De stormwaarschuwlngsdienst seinde «nmorgen aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Noordwesten". Hei auto-ongeluk bij Zoelen. Er haperde iets aan het voorwiel. De chauffeur begreep de waarschuwing niet. BUITENEANDSCH WEERBERICHT. lïedegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De hoogedrukklng in de Poolstreken |tchijnt van weinig beteekenis en over anie heeft ztch vrij belangrijke hooge- feikking ontwikkeld. De laatste depressie «rong tot de Oostzee door, een secundaire pier de Noordzee aohtergebleven veroor- kte. in verband met de sterkere lucht- rakstijglngen om Het Kanaal, hier te de Noordwester storm. Een nieuwe de- ressie nadert van den Oceaan. In Scan- inavië begint de vorst ook in het Noorden I te nemen, al is zij daar nog streng i de Zuidelijke Oostzee verscheen dooi. In toitschland waait het stormachtig in het jorden en yalt regen. De temperatuur is gestegen. In Frankrijk waait het ook chtlg aan Het Kanaal, de tempera- is er gedaald. Op de Britsche Eilanden i de temperatuur ver onder normaal en ilt plaatselijk sneeuw. In Zwitserland is op de hooge toppen weer zeer koud. atselük viel sneeuw, beneden duizend seter is de temperatuur boven nul graden i de lucht hier en daar betrokken. I Aanvankelijk is nog buiig weer met af- ^mende wind te wachten. Later volgt trschiinliik opklaring met kans op achtvorst en zachter, weer overdag. In eet algemeen wijst de ontwikkeling van Iten weerstoestand op zachter weer. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. I Parijs: W. wind. 3 gr. C.. regen. Londen: W. Wind. 2 gr C.. sneeuw. Berlijn: Z.W. wind. 6 gr. C., betr. Genua: W. wind, 10 gr. C„ betr. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4 gT. C. (39 gr. F.). 3 uur nam.: 4 gr. C. (39 gr. F). |IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Poor Dinsdag. Ibn. te 4 u. 47 min.; n.m. te 17 u. 03 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Maandag: 6 33 n.m. tot 5.44 v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 15 Maart: op: 6 u. 53; onder: 22 u. 15. AMSTERDAM, 15 Maart. J De ondernemingslust van het publiek jus heden blijkbaar nog al wat bekoeld, li) de meeste afdeelingen was de handel pa beperkte afmetingen. De koersbewe- TWig was onregelmatig. De berichten omtrent het succes van de uwe Fransche leening oefende op de pansche fondsen geen invloed uit, inte- pdeel werden die vrijwel algemeen lager 'gedaan. De Nederlandsche beleggings aarden werden op zeer kleinen schaal [uhandeld. De 4 pets. obligatiën waren T^ishoudend. doch daarentegen was de Schuld eerder iets aangeboden. JjOp de petroleum-afdeeling verkeerden ■wninklijken lichtelijk in reactie. I Het eigenaardige verschijnsel deed zich pet. dat. terwijl de Fransche staatsfond- P? lager werden afgedaan, voor Konink- Pltai eenig aanbod voor Fransche reke- Png viel waar te nemen. De hoeveelheid Psteriaal die aan de markt kwam, was Pedgens niet giroot en werd op een eenigs. I verlaagd koerspeil, gemakkelijk opge lden. De Amerikaansche petroleumaan- lr^'en trokk«n slechts geringe attentie. Pultuur Mij. der Vorstenlanden zich Pinieuw een verlies getroostten. H.V.A.'s lp ®at lager werden ingezet, hepen onder lestijd enkele punten naar boven. Spe lzieke Suikeraandeelen zooals Java Cul- en Nisu's waren goed gedisponeerd. Iwdustrieelen ging weinig om. De groot- belangstelling werd nog getrokken door Phllips-aandeelen, die goed van toon luien en zich verder konden verheffen, lp de Scheepvaartafdeeling bestond een 1^ stemming. Aandeelen Koninklijke Ppomboot Mij. liepen enkele procenten Iphioj klaarblijkelijk in verband met I, "rij optimistisch klinkende jaarver- |p° De Indische lijnen waren gevraagd en Istitieen iets hooger. 1 ..andeelen Kon. Paketvaart Mij. stegen IS 200 Pdt- Voor Rubberfondsen was de Io sterk bekoeld; Amsterdam Rubbers IS?len lager te liggen. De overige I -,r>n bewogen zich op onsystematische (Speciale G.P.D. berichtgeving.) Op de plaats, waar het vreeselijk ongeluk hedenmorgen te Zoelen is ge beurd, vertelde men ons nog, dat de bestuurder van de verongelukte auto nog is gewaarschuwd door den chauf feur van een tegenligger, die er op wees, dat er iets aan het voorwiel haperde. De bestuurder van den verongeluk ten wagen heeft dit waarschijnlijk niet begrepen, in ieder geval reed hij met een kalm gangetje verder. Bij het tolhuis hebben eenige wielrijders gezien dat er iets onder aan de auto ben gelde, waarschijnlijk is dit- een onderdeel van de stuurinrichting geweest. nancieelen steun (de kosten van restaura tie zullen f. 1750.— bedragen) en deelt mede de gelden te zullen overmaken aan onzen gezant te Parijs, jhr. Loudon, die zich be reid heeft verklaard het geld te beheeren. Gelden kunnen overgemaakt worden aan de administratie der „Haagsche Courant" tegen kwitantie of storting op haar post giro 125000. De namen van alle schenkers, groot of klein, zonder onderscheid, zullen worden verzameld en de oorkonde zal on der de plaat met het grafschrift worden gemetseld, terwijl een tweede exemplaar in het Fransche Staats-Archief zal worden gedeponeerd. De Zomertijd. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de zomertijd dit jaar zal aanvangen op 22 Mei en zal eindigen op 3 October. ALG. NED. BOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN. Aan het tweejaarlijksch verslag van den Alg. Ned. bond van handels- en kantoor bedienden over de jaren 1935/1936 is ont leend. dat het totaal aantal georganiseerde bedienden in de vier landelijke bonden van handels- en kantoorbedienden op 1 Januari 1937 41.386 bedroeg, waarvan de algemeene bond er 17.958 organiseert. Hoewel dit aantal Iets lager is dan het aantal op 1 Januari 1935 (18.542) blijkt uit het overzicht toch, dat gedurende de 6 cri sisjaren het ledental is gestegen van 10.568 op 17.958 of wel met 75 pet. Hoezeer ook in de kringen der handels- en kantoorbedien den de werkloosheid frequenteert, blijkt uit het feit, dat het jaar 1935 Inzet met 2245 werkloozen alleen in den bond. Hierbij kwa men in de daaropvolgende twee jaren 3754 nieuwe gevallen. Aan het werk zijn gegaan 2628. terwijl 907 om diverse redenen (ver laten van het vak, verandering van functie, enz.) werden afgevoerd, zoodat op 1 Januari 1937 het aantal werkloozen leden 2462 be droeg. Uit de werkloozenkas werd f. 448.640.13 uitgekeerd, terwijl voor andere doeleinden (ziekte, studie, t.b.c.-bestrljdlng, pensioen aan oude leden en in geval van conflicten) bovendien bijna f. 45.000 werd uitgegeven. Ondanks de moeilijkheden door de crisis veroorzaakt blijkt de flnancieele positie niet onbelangrijk versterkt. Hoewel uit de eigen bondsmiddelen de laatste jaren, zonder contributieverhooglng meer dan een ton extra ter beschikking van dc werkloozenkas werd gesteld, steeg het bondsvermogen (buiten de werkloozen kas) van f. 285.341.03 tot f. 343.833.61. DE WERKZAAMHEDEN TE WOERDEN. Onze Spoorwegmedewerker schrijft: In aansluiting op het bericht, dat m verband met de electrificatie der lijn UtrechtWoerdenDen Haag S.S., de ijzeren voetgangersbrug op het station Woerden 35 c.M. opgevijzeld moet worden, wordt gemeld dat bij nader onderzoek is gebleken, dat ook de beide ijzeren overkap pingen op het 1ste en 2de perron 35 c.M. opgevijzeld moeten worden. Voor dit be langrijke werk zullen eerst alle fundamen ten uitgegraven en de ijzeren pijpen voor de waterloozing doorgezaagd móeten wor den. AANBESTEDINGEN. Burgemeester en wethouders van Am sterdam hebben heden aanbesteed het bou wen van de vaste brug over het Zuider Amstelkanaal in den Amstelveenscheweg met bijbehoorende werken. Ingekomen waren 38 biljetten. Laagste inschrijvers waren Gestman en Soetemeyer te Alphen voor f. 70.890. KINDJE ONDER AUTO GERAAKT EN GEDOOD. Te Hlppolytushoef (Wieringen) is van middag het vierjarig dochtertje van den heer P. ten Bokkel in de Beltstraat onder de vrachtauto van den heer E. geraakt. Het meis'e werd zoo ernstig gewond, dat het direct overleed. Het kindje, dat in de nabijheid van de vrachtauto speelde, viel juist op het oogen- blik, dat de bestuurder, die zijn wagen wil de keeren, achteruit reed. Een ongeluk was hierdoor onvermijdelijk. HET GRAF VAN GASPARD DE COLIGNY Onlangs is een bericht uit Parijs gepu bliceerd over den slechten toestand, waar in zich het graf bevindt van den nobelen Admiraal Gaspard de Collgny, vader van Louise de Coligny, laatste gemalin van Prins Willem den Zwijger, moeder van stadhouder Frederik Hendrik De .Haagsche Courant" heeft hierin aanleiding gevonden nadere informaties in te winnen, ook omtrent de mogelijkheid tot verbetering en zij heeft daarbij mogen vernemen dat H. M. de Koningin met haar streven ten volle sympathiseert. Genoemd blad publiceert thans een oproep tot fl- wijze, waarbij meerendeels een neiging tot terugloopen viel waar te nemen. Voor Tabakken was bij kleine omzetten de stemming goed prijshoudend. De Ameri kaansche markt had een groot gedeelte van h'aar belangwekkendheid verloren. In de Staalaandeelen vonden slechts kleine omzetten plaats. Van de affaire in aandee len Republic Steel was niet veel meer over gebleven. Anaconda's werden op kleine schaal verhandeld. U. S. Leathers waren in doorsnee prijshoudend. De Amerikaansche kunstzijde-aandeelen evenwel, waren aan den gedrukten kant. WISSELKOERSEN. Londen 3.94 5/16; Berlijn 73.60; Parijs 8.40 3/4; Brussel 30.84; Zwitserland 41.69; Kopenhagen 39.92 1/2; Stockholm 46.12 1/2; Oslo 44.95; New-York 1.83; Praag 6.39 1/2. Prolongatie 1: Part disc 1/4; Dacee'.d 1/4. Registermarken 35 7/8; Crediet Sperr- marken 19 1/4; Effectensperrmarken 18 3/4, Reismarken 511/2; Bankpapier 413/4. De strijd in Spanje. De aanval op Guadalajara. Madrid meldt: De nationalisten zijn gistermiddag tot den aanval overgegaan, o.m. in de streek van Trijueque. Twee colonnes trachtten het dorp te omsingelen. Zij werden echter af geslagen en met behulp van tanks terugge drongen tot Val de Arenas ten Noorden van Trijueque. De infanterie, die op geringen afstand de tanks volgde, viel Val de Arenas, dat een belangrijke stelling op den rechter oever van den Rio Vadiel vormt, vastbera den aan. De geboden tegenstand was slechts van korten duur en de nationalisten verlie ten het dorp met medeneming van het oor logsmateriaal. Een en dertig gevangenen, allen Italianen, vielen echter in handen der loyalen. Verscheidene luchtgevechten hebben zich voorgedaan, terwijl drie-motorige vliegtui gen der regeering doeltWfend de achter hoede der rechtschen (bestookten. Drie rechtsche toestellen en twee linksche wer den daarbij neergeschoten. Later stortte nog een vierde toestel der rechtschen, een Fokker, te pletter. De strijd bij de Jarama. Waarnemers der regeeringstroepen heb ben gistermiddag in den sector van de Ja rama concentraties ontdekt van zeer be langrijke troepen nationalisten. Gedurende twee uren bestookten de kanonnen der loyalen daarop den vijand, die gereed stond tot den aanval over te gaan. On danks het zware spervuur kon echter niet verhinderd worden, dat de rechtschen er in slaagden hun verband te herstellen en den aanval openden De troepen van Franco wisten door te dringen tot bij de loopgraven der regeringstroepen. Het vuur der regee- ringsmitrallleurs, gesteund door het anti- tankgeschut. stuitte hier echter den op- marsch der gemotoriseerde eenheden. De Infanterie en de cavalerie der rechtschen kwam toen te voorschijn en ging over tot den aanval, doch werd tegengehouden door het vuur der loopgraafmortieren. De natio nalisten trokken op hun linies terug. Na den aanval telden de voorhoedeposten der loyalen voor hun linies veertig lijken. Het program van de Phalanx. De plaatsvervangende leider van de Phalanx, Manuel Hedilla, heeft over den zender van Salamanca het volgende ver klaard naar aanleiding van den verjaardag der arrestatie van den stichter en leider der beweging. Jose Antonio Primo de Rivera, wiens lot nog onbekend is. De grondslag van het land, aldus He dilla, is het hoerendom, welks levenspeil zelfs met de grootste offers moet worden opgevoerd. Dc Phalanx zal Spanje maken tot een land van kleine boeren. De waarde van den mensch en de trots van den arbei der moeten in acht genomen worden en de Phalanx kan het niet eens zijn met on dernemers, die meenen reeds hun plicht ge daan te hebben wanneer zij zich houden aan de arbeidscontracten. De Phalanx wenscht ook het katholicisme te doen me dewerken aan het herstel van Spanje. Ech ter moet de Staat gevrijwaard blijven voor inmengingen door de Kerk De Phalanx wil geen dictatoriale beweging zijn, doch wenscht dat de geheele natie aan 't staats leven deelneemt. Doelend op de monar chale kwestie, zeide hij: „wie regeert, moet op en top een Spanjaard zijn". SCHEEPSBOTSING OP DE SCHELDE. Het Duitsche stoomschip Oldenburg, dat 1360 ton meet, en gisteren uit Antwerpen naar Casablanca was vertrokken, werd buiten de haven door het binnenkomende Duitsche motorschip Fulda geramd en zoo ernstig beschadigd, dat de Oldenburg aan den grond moest worden gezet De passa giers en opvarenden bevinden zich ln vei ligheid. De bergingswerkzaamheden zijn in vollen gang. Het. motorschip Fuida heeft zijn reis kunnen voortzetten NOODWEER IN FRANKRIJK. Heerschend noodweer heeft het water van de Charente stroomopwaarts opge stuwd, zoodat een overstrooming is ont staan, waardoor het vliegveld van Roche- fort en talrijke weiden ln de omgeving onder water geloopen zijn. Verscheidene wegen langs de kust staan gedeeltelijk blank. ALPHEN. De brugbouw. In de werkzaamheden betreffende den bouw van de nieuwe brug over de Gouwe aan Gouwsluls en de verbreeding van den Gouwemond. begint eenige teekening te komen wat de verbreeding betreft n.i. het eilandje met de sluizen bij de oude bruggen is reeds bijna geheel gesloopt en uitgegra ven. Er wordt hier hard gewerkt aan de groote veranderingen die aan Gouwsluls zullen ontstaan. Het begin van den Gouwe- weg is afgesloten en omgelegd door het land tusschen de woningen van de land bouwers V. d. Sto»l en v. Dolder. WOUBRUGGE. INTREDE VAN CAND. DRONKERT. Bij de Ger. Kerk. Na 's morgens in het ambt te zijn beves tigd door prof. Aalders, hield ds. Dronkert gisteravond zijn intrede in de Geref. Kerk met een predikatie over Hebr. 412. Spr. schetste hoe een Hercules, een Grieksch krachtmensch, twee vrouwen ontmoette, die beiden den held vroegen haar te volgen. De één was het genot en de ander de deugd. Hercules koos de deugd, doch in eigen weg, omdat hij zich krachtig gevoel de. Spr. wenschte nader zijn gekozen tekst woord te ontvouwen en wel „Het woord Gods onze gids op het pad naar de rust". Dit woord is onze levenskracht; 2o. treft dit woord ons diep en 3o. oordeelt dit woord ons. Spr. schilderde dan, hoe Israël op weg naar Kanaan zondig voortgaat totdat God tusschenbeide komt, waarbij bleek, dat de weg naar Kanaan, dat is de weg naar de rust, alleen kan worden volbracht in volle gehoorzaamheid aan Gods woord en niet in eigen kracht. Het evangelie is 't levende woord Gods en onze levenskracht: voor de ongehoorzame evenwel een pad naar den dood. Het woord Gods is ook scherper dan een tweesnijdend zwaard; het treft aan alle zijden. Aan het woord van God ontkomt ook niemand en het treft altijd Dit kan soms benauwend zijn en ons beroeren, ook al bevinden wil ons op het pad naar de rust. Doch ziende op het kruis van Christus geeft dat woord ons een grooten steun. Zalig is hfi. die door dit woord getroffen wordt ten leven. Het woord van God Ls ook een oordeeler onzer gedachten. Gedachten zijn tolvrij, niemand weet wat er in een mensch kan omgaan. Daarom mogen wij niet en nie mand oordeelen. De beslissende vraag is. hoe denkt God over onze gedachten. Buigt u dan biddend neer: od den weg naar de rust willen w God volgen. Wij danken Hem, dat Hü ons heeft gegeven een Gids od dien weg. namelijk Jezus Christus. He den. zoo gij Zijn stem hoort, verhardt u niet maar laat u leiden. Na deze predikatie welke in diepe stilte werd beluisterd, sprak ds. Dronkert zijn blijdschap uit, dat het hem door God ge- gegeven is in deze plaats het evangelie te mogen prediken en de sacramenten te be dienen. Spr. vroeg veel gebed van de ge meente voor deze verantwoordelijke doch voor hem heerlijke taak Ook het kerkbe stuur dankte hij voor 't in hem gestelde vertouwen; hij vroeg de noodige samenwer king als ware broeders en medewerkers in den wijngaard Gods. Dan wendde spr. zich tot de jeugd en vermaandde haar ernstig, een vroeg zoeken naar het pad dat naar de rust voert, te betrachten en vroeg den ouders hun eens gedane belofte naar den wil Gods te volbrengen. Voorts bracht spr. aan ds. Hartkamp dank voor de hulp en steun tijdens de vacature aan de gemeente verleend en aan de afgevaardigden van de classis Woerden voor hun aanwezigheid. Vervolgens richtte spr. nog enkele woor den tot het hoofd der Chr. school en de plaatselijke overheid, om ten slotte innige woorden van dank te richten aan zijn ouders, waarvan helaas zijn vader is weg genomen en de vurige wensch dezen dag nog te mogen beleven, niet in vervulling zag gaan. Gods genade is ons genoeg, al dus spr. Hierna werd de nieuwe herder en leeraar namens kerkeraad en gemeente toegespro ken door ouderling Metselaar, door ds. Hartkamp als consulent en door ds. Mul der namens de classis Woerden, waarna de gemeente staande de zegenbede toezong: „Dat 's Heeren zegen op u daal." de peilen zijn in de hand eens helds, zoo danig zijn de zonen der Jeugd". Spr. wees er op. hoe een leeraar een held kan zijn om zijn peilen af te schieten op het hart van de kinderen. Na 'n kort woord van den burgemeester, dankte de voorzitter allen die tot het welslagen van dezen avond had den medegewerkt, en verzocht te zingen Ps. 138 vers 8. Ds. Stuivenberg verzocht 't bestuur der school toe te zingen de beken de zegenbede uit Ps. 134, waarna hij voor ging met dankgebed. De zang werd begeleid door de organist© mej. C. van Driel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Chr. Jongelingsvereen. De Chr Jongelingsver. „Jeremia 13 vera 16a" alhier hield onder leiding van haar eere-voorzltter, ds. E. Warmolts, haar 56ste jaarvergadering. Deze liet zingen Ps. 86 vers 6 en ging voor in gebed. Uit het ver slag van den secr., den heer W. Durleux Dzn., bleek, dat de belangstelling der le den voor de wekelijksche vergaderingen der vereenlging niets te wenschen overlaat. Alleen de penningmeester en bibliotheca ris lieten een ietwat somberen toon hoo- ren, die echter door het vroolijke rijm, waarin hun verslagen waren vervat, werd overstemd. Het programma, dat verder be stond uit een Bijbelinleiding, voordrach ten, opstellen en samenspraken werd vlot afgewerkt. Uit het applaus, dat den me dewerkers telkens ten deel viel, bleek wel, dat de bezoekers zich kostelijk amuseerden. Nadat de le voorzitter, de heer G. Spie renburg, allen, die aan het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt, had dankgezegd, werd deze zeer geslaagde jaar vergadering door den eere-voorzitter na 't zingen van den „Avondzang" met dankge bed gesloten. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dilkje d. van D. Schaap en I. Vlieland; Jannetje d. van J. Nijgh en N. van der Bent; Adriana d. van P. van der Bent en C. vam der Boon; Johannes Adria- nus Joseph z. van J. Warmenhoven en M. M. van den Berg. Overleden: Leuntje de Vreugd, oud 78 jaar, weduwe v. C. v. Duijn. Ondertrouwd: W. van der Plas en A. van, der Plas; Fl. v. Rijn en J. Vlieland. Getrouwd: W. Nijgh en L. Hus. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. J. Schoorl, 1.1. verpl. van Bloemendaal naar Langeveld 29; T. Ver veer db. van Elburg naar Abr. v. Royen- straat 20; G. C. Droogh en fam., cultuur- employé van Regentschap Soemedang naar Oude Zeeweg. Vertrokken; G. P. Hiep, banketbakken (oi naar Hoorn Hooge Noord 30; J. M. van Velzen, constructiewerker naar Lei den Utr. Jaagpad 84: A. J. Caspers db. naar Oegstgeest Emmalaan 75; Oh. F. Amancie, koopman naar Brussel. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Alida d. van J. de Jong en M. Spaanderman; Anna d. van C. Houwaart en M. HaaenootMathilda Antonia Margaretha d. van L, H. M. Steenvoorde en J. C. van der Raad: En- gelina Wilhelmina d, van P. Smith en E. C. M. J. Franken: Engelina Geertruida d. van J. P. G. de Haas en E. M. Verlaan: Maria Jacoba Alida d. van P. Th. J. Ver hoeven en M. C. van Denzen. Ondertrouwd: J. Tissing en C. Tim merman. Getrouwd: M. D. den Otter en M. Kloos. Overleden: Agnes Maria van Eeden 28 jaar geh. met Th. H. V. Vink; Albert Verweij 71 jaar geh. met K. van Vloten; Adriana van der Wiel, 64 jaar wed. J. Hazenoot. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: D. Looij en L. C. Vork. Ondertrouwd: Salomon Vonk jm. 27 j. en Geertruida Eikelenboom jd. 26 j. te Aarlanderveen. Geboren: Lena Anna Elisabeth, d. van M. Verburg en K. Tibben. MINISTER SANDLER NAAR LONDEN. De Zweedsche minister van buitenland- sche zaken Sandler, is per vliegtuig van morgen naar Londen vertrokken. MAIKT fc, BIIICItlIN^ AMSTERDAM, 15 Maart. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 450 Vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 68—67, 2e kw 5867. 3e kw. 5056 per K.G. slachtgewicht; 67 Melk- en kalf- kceienVette kalveren: 2e kw. 5560, 3e kw. 4854 per K.G. levend gewicht; 193 Nuchtere kalveren 59 per stuk; 32 Scha pen en lammeren: Lammeren 2024, Schapen 24—30; 448 Varkens: Vleeschvar- kens. wegende van 90—110 K.G. 58—59. TTis- zware varkens 56—57, vette varkens 55—56 125 per stuk. RIJPWETERING, 13 Maart. 2243 kip peneieren, prijs 3.40—4 per 100; 108 een deneieren 2.80—3 per 100; 6 hennen 1.30 p. stuk; 2 konijnen 0.40 per stuk; kaas 0.30— 0.44 per K.G. ROTTERDAM, 15 Maart. Veemarkt, Aan voer totaal 1838. Vette runderen 636. Vette kalveren 169. Nuchtere kalveren 26. Scha pen en lammeren 271. Varkens 729. Zuig- lammeren 7. Prijzen p. K.G. Vette koeien le kw. 67. 2e 64. 3e 4557. Vette ossen 65, 60, 4854. Vette kalveren 90. 6078. Varkens (levend gewicht) 48, 47, 46. Scha pen 51, 46. 36. Lammeren 54. 44, 34. Prijzen D. stuk. Schapen le kw. 30, 2e 24, 3e 20. Lammeren 26. 21. 15. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel redelijk, rrijzen hooger. Vette kalveren onveran- lerd. matig, hooger. Schapen en lammeren lein. vlug. onveranderd. Varkens grooter, -rnelijk, oploopend. Een klein partijtje schapen voor export verkocht. Voor Deterding werden 25 vette runderen aangekocht. BENTHUIZEN. Ouderavond „School met den Bijbel" In de Chr. School werd een drukbezochte ouderavond gehouden. Na bezichtiging van schoolwerk en de handwerken der meis jes bewonderd had, opende de voorzitter der vereen., de heer S. van Gaaien met 't laten zingen van Ps. 33 vts 7, het lezen van Philippenzen 1—18 en gebed. De voor zitter sprak zijn blijdschap uit over de groote opkomst, en in het bijzonder richtte hij het woord tot burgemeester A. Verheul Azn Eveneens begroette hij weth. C. v. d. Knijff en betreurde het dat weth A. Paul wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De secretaris, de heer L Voorwinden las eer uitgebreid laavvvriag. waarvoor de voorz. hem dankte Ds. Bieshaar hield een rede over School en gezin Het hoofd der school besprak de geschiedenis der school vanaf de 16e eeuw tot nu toe. Ds. Stui venberg sprak over Ps. 127 vers 4: „Gelijk 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3