LAATSTE BERICHTEN Naar Uitbreiding der werkverschaffing LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 12 Maart 1937 Aantal tewerkgestelden zal stijgen Rede van minister Slingenberg. Stadsnieuws Binnenland Buitenland BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 746. Hedenmiddag 3 uur: 746. binnenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 768.6 te Vardoe. Laagste stand 732.9 te Hollyhead. Verwachting tot den avond van 13 Mrt. Meest matige tijdelijk wellicht toene- I mende Zuidelijke tot Zuidwestelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Aanvarke- opklarend, later waarschijnlijk weer I régenbuien. Weinig verandering in tem- I peratuut. Stormwaarschuwingedienst. Geseind van de Bilt gisteravond aan de I posten van IJmulden tot de Belgische pens: „Attentieeein neer". buitenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie heeft zich slechts weinig I verplaatst. Het centrum ligt thans ln die Iersche Zee en het Kanaal van Bristol. Zij heeft zich voornamelijk naar het Oosten en Noorden uitgebreid en ls vlakker ge sorden. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noorden trok zich Iets terug, dat I over Centraal Europa verdwijnt naar Oost I luropa. De depressie ln het Noordoosten h bijna verdwenen. Langs den Zuidwtot- I rand der Westelijke depressie vielen zware I regens. Zeer zwaar was de regenval ln het |Rh6ne-dal, waar het gisteravond zwaar vormde uit Zuid. De temperatuur daalde loog ln het Noordwesten en evenzoo ln West- en Midden-Frankrijk. In Zwitserland en in Duitschland Iheerscht foehn, waardoor de temperatuur I ten Noorden van de Alphen en in de Mid delgebergten sterk steeg, met storm uit I Zuid over de toppen. De hooge stations ln I de Alphen zijn ln wolken gehuld en melden I reer krachtige winden. In Lapland nam de I vorst nog toe en komen temperaturen tot I minus 34 graden voor. De koude Oostelijke winden zijn thans I ver naar het Noorden teruggedrongen en ce Zuidelijke tot Westelijke winden, zul len ui onze omgeving overheerschend wor de i met- afwisselende perloden van buiig I weer en opklaringen. weersomstandigheden hedenochtend 8 ddr. Parijs: Z.W. wind. 0 gr. C., Zw. bew. London: Z. wind, 5 gr. C., bew. Berlijn: Z. Z. O. wind, 4 gr. C., Zw. bew. ldohttemperatddr. 9 uur voorm 5 gr. C. (41 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 3 uur nam.: 10 gr. C. (60 gr. F.) BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 2.58 uur; nam. te 15.02 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 6.29 nam. tot 5.51 voorm. MAANS. OP- EN ONDERGANG. 12 Maart: op: 5.45; onder 18.02 uur. MEXICO Herkiezing van president voorgesteld. In het parlement ls een verzoek inge- I iiend tot afschaffing van de bepaling in de lEtondwet, welke verbiedt, dat de president Iw republiek na afloop zijner zesjarige I imbtsperlode herkiesbaar wordt gesteld. I Afschaffing van deze bepaling zou dus her- I kiezing van president Cardenas mogelijk I tuken. RUSLAND Omverwerping Tsarisme herdacht. Heden wordt ln de géheele Sovjet-ünie herdacht dat twintig jaar geleden een eind werd gemaakt aan de autocratie van het Tsarisme. In de Eerste Kamer heeft hedenmorgen minister Slingenberg, zijn gisteren afge broken rede vervolgd. De stcunverleening aldus spr. moet zoo zijn dat de werklooze er, hoe zuinig ook, van kan leven; dit is het zoogenaamde ethische minimum. De algemeene gezondheidstoestand is goed. Ondervoeding komt in Nederland piet voor. Er mag ook geen honger ge leden worden. Daarop zijn de maat regelen der regeering gericht. Voor vernieuwing van meubilair, dekking, de zgn. b-steun, zijn de noodige gelden aangevraagd, nl. een mllltoen. Doch aan geen enkele formeele toezegging is spr. gebonden. Sinds Juli 1936 Is de toestand der werkloozen, wat den steun betreft, ook door de distributie van goedkoope levensmiddelen, niet ach teruit gegaan. Spr.'s streven blijft voortdurend op uitbreiding der werkverschaffing ge richt. Er zijn bv. groote complexen heidegrond aangekocht voor ontgin ning. Het aantal tewerkgestelden zal zeker stijgen. De stijging der kosten van voedingsmid delen ls gering en wordt opgevangen door de verlaging der huren. De duurte is geen motief voor verhooging van den steun. Het totaal bedrag dat een werklooze ontvangt ln den vorm van goederen en geld, mag niet hooger zijn dan hetgeen een arbeider normaal verdient. Spr. deelt mede dat de uitkeertngen der werkloozenkassen tot de helft zijn terug- geloopen, als men de eerste maanden van 1937 vergelijkt met die van 1936. Dit heeft ook spr. verbaasd, doch de feiten zijn er. Een vaste conclusie heeft spr. nog niet ge trokken. Wel weet spr. dat de besten het eerst weer aan het werk komen, en de bes ten zijn uit den aard der zaak aangesloten bij de werkloozenkassen. In elk geval wordt het verschijnsel ernstig onderzocht. Een regeling betreffende de geschoold heid is tot stand gekomen in de sigaren- en diamantindustrie, en wordt getroffen ln de textielnijverheid in Twente en de metaalnijverheid. De jeugd loopt Inderdaad groote gevaren. Ze heeft nagenoeg al haar belangstelling ingericht op materieele behoeften. De regeering moet alles doen in dit moeilijke vraagstuk, ook het dep. van onderwijs houdt er zich mede bezig, mede in het geestelijk belang. De krachten van het land aldus spr. zijn niet uitgeput. In andere landen is het heel andefs. Nederland komt uit deze crisis krachtiger dan het er in ls gegaan. De economische weerbaarheid ls versterkt. Hier heerscht, ook ln den landbouw, vergeleken met andere landen, nog be trekkelijke welvaart, dank zij de regee- ringsmaat-regelen. Met de industrie is het evenzoo. zoowel als ln de scheep vaart. Spr. wijst voorts op de mldden- standscredleten. De dikwijls gesmaalde aanpassings-methode heeft haar re sultaten opgeleverd. Reeds vóór de depreciatie was er geen schip ineer op gelegd en kon de textielnijverheid weer concurreeren, dank zij de positieve wel- vsartpolltiek van dit kabinet. Spr. heeft groote bewondering voor wat dit kabinet heeft gedaan, ook vóór spr's- optreden, en ls overtuigd dat de historie zal leeren, hoe de welvaarts- en aanpas singspolitiek dezer regeering ons land van den ondergang heeft gered (bravo's). Na eenlg debat 4s hierna de begrooting voor sociale zaken goedgekeurd. In het perceel Nieuwe Mare 23 is vandaag het 28ste filiaal hier te lande van het Hollandsch Kleedlnghuis geopend. Alle heeren- en klnderkleedlng wordt in eigen werkplaatsen van de combinatie ver vaardigd, terwijl er ook overigens naar wordt gestreefd om door besparing op de kosten de prijzen zoo mogelijk te drukken. De burgemeester is verhinderd voor de fabrlcage-aangelegenheden morgen spreek uur te houden. Belangrijke order voor de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. De Kon. Shell laat drie tankbooten bouwen. De Kon. Shell heeft heden aan de Rotterdamsche Droogdok Maatschap pij opdracht gegeven voor den bouw van drie tankschepen van elk 12100 ton draagvermogen. De schepen zullen duplicaten worden van het tankschip, bij de R.D.M. thans voor dezelfde opdracht gevers ln aan bouw en zullen eveneens worden voor zien van Werkspoor supercharged die selmotoren. Onbekende jaargang. "Waar ls 't benzinereservoir, mijnheer? geloof, dat ik er op zit 1 VERKEERDE OPVATTING VAN „VERDDISTEREN". Tijdens de luchtbeschermingsoefeningen, welke gisteren in de provincie Gelderland zijn gehouden, hebben Inbrekers te Apel doorn hun slag geslagen. Door het indrukken van een glas-in-lood raam wisten zij het groote filiaal van de firma Kreymborg ln de Hoogstraat binnen te dringen. Achtereenvolgens werd een bezoek gebracht aan de costuum-afdeeling. waar eenlge regenjassen zijn ontvreemd en aan de afdeeling heeren-mode-artikelen, waar vrijwel de geheele voorraad dassen is gestolen, terwijl tevens een groot aantal overhemden en hoeden, alsmede coupon- stoffen werden ontvreemd. Vermoedelijk hebben de dieven hun bult per auto vervoerd. In den tuin achter het perceel zijn door de recherche gipsafdrukken van voetsporen genomen. TÜSSCHEN TWEE BÜFFERS BEKNELD GERAAKT. Besteller ernstig gewond. Bij de vrachtgoederenloods van het sta tion H.SM £e Den Haag geraakte heden morgen om half elf een besteller van Van Qend en Loos tusschen de buffers van twee treinstellen bekneld. De man de 44-1arlge K. J. van Vwerd ernstig gewond onee- nomen. De geneeskundige dienst consta teerde een gebroken schouderblad en In wendige kneuzingen. Het slachtoffer werd naar het gemeente ziekenhuis aan den Zuldwal overgebracht. BOERDERIJ AFGEBRAND TE LICHTENVOORDE. Hedenmorgen te half zes is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van J. B. Wolters te Harreveld, onder de gemeente Lichtenvoorde. De be woners moesten in allerijl ln nachtgewaad vluchten. De boerderij brandde af. Acht koeien, zes kalveren en eenlge varkens kwamen ln de vlammen om. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. HERINNERINGSMEDAILLE VAN DEN BOERENOORLOG. Men schrijft ons: Personen, die deel hebben genomen aan den boerenoorlog in de jaren 1899—1902 zullen binnenkort met welwillende mede werking van dr. H. D. van Broekhulzen, ge zant der Unie van. Zuid-Afrlka, een ver zoekschrift richten aan den minister van spoorwegen, havens en defensie van de Unie van Zuid-Afrika, opdat ook aan hen worde uitgereikt de herinneringsmedaille, welke eenigen tijd geleden aan de daar voor in aanmerking komende Scandinaviërs is uitgereikt. Nadat als gevolg van een oproep In de dagbladen ongeveer 130 Nederlanders zich aangemeld hebben, is er een voorlooplg comité opgericht, bestaande uit: mr. J. C. Kakebeeke, P. J. van Dodeweerd, F. Oud- schanz Dentz, J. C Lutkie en F. A. van der Loo, van Diepenburchstraat 154, Den Haag. Dit comité zal op 16 Maart door dr. Van Broekhuizen ontvangen worden REGELING TOT WEDER TEWERK STELLING VAN WERKLOOZE TEXTIELARBEIDERS, Er worden den laatsten tijd pogingen aangewend om textielarbeiders, die vele jaren werkloos zijn geweest in de bedrijven te herplaatsen. Deze arbeiders hebben ech ter hun vakbewaamheld ten deele verlo ren. terwijl zij ook in vele gevallen niet voldoende op de hoogte zijn met de nieu we machines, die thans in de fabrieken in bedrijf zijn. Om deze arbeiders weer te werk te stel len moet.een speciale regeling worden ge troffen. Thans ls over de toepassing van deze regeling overeenstemming bereikt tusschen het departement van sociale zaken en het gemeentebestuur van Enschedé. De com missie, die met de uitvoering van deze re geling belast is, heeft haar werk aange vangen en hoopt binnenkort een aantal arbeiders op grond van deze regeling ln het bedrijf terug te zullen brengen. IJZEREN VOETGANGERSBRUG OP HET STATION WOERDEN WORDT 35 c.M. OPGEVIJZELD. Onze spoorwegmedewerker schrijft: Bij onderzoek bleek dat m verband met de electrificatle der lijn Utrecht-Woerden- Den Haag S.S. de ijzeren brug op het sta tion bij Woerden die toegang tot de ver schillende perrons geeft, 35 c.m. te laag was. Het afbreken der brug die uitsluitend uit ijzer en glas bestaat was kostbaar, en ook de tijd was te kort voor een zoodanig werk. De opzichter van weg en werken de heer Nljhuis te Woerden wist echter raad en nu wordt de ijzeren brug ln haar geheel 35 c.m. opgevijzeld zonder dat er iets afgebroken behoeft te worden. Dit belangrijke werk waarmede reeds een aanvang is gemaakt heeft veel belang stelling. Verduistering te Woubrugge Postkantoorhouder In arrest gesteld. Op vermoeden van fraude en valschheid ln geschrifte werd door den Inspecteur van P.T.T. te Den Haag aan het postkantoor te Woubrugge een onderzoek Ingesteld, het geen tot gevolg had, dat door den inspec teur bij den burgemeester dier gemeente aangifte werd gedaan wegens knoeien met gestorte belastinggelden, premies van den Raad van Arbeid en spaargelden. Onmiddellijk werd toen onder leiding van den burgemeester door de politie een uit gebreid onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat verschillende belastingbetalers de dupe waren geworden, daar het door hun ge storte bedrag niet door den kantoorhouder was verrekend. Evenzoo was dit geschied met premiegel den van den Raad van Arbeid en spaar gelden. Terzake verduistering werd de kantoor houder A. W. B. in verzekerde bewaring gesteld. Hij legde bij het verhoor door den burgemeester een volledige bekentenis af. Het verduisterde bedrag beloopt tot nu toe f. 400.—. Het onderzoek duurt voort. MISLUKTE INBRAAK TE NIJMEGEN. Gisteravond laat, tijdens de luchtbe schermingsoefeningen. hebben twee jonge mannen getracht ln te breken, bil de ju weliersfirma J. van B ln de Broerstraat, in het hartje van Nijmegen. Met een steen hebben zij het raam van de ét?'-ge willen Ingooien. Het raam was evenwel voorzien van een dubbel venster, zoodat de steen op een 12 streep dik buitenraam stiet waarachter zich weer een 8 streep dik binnenraam bevond. Toen zii hun poging mislukt zagen, vluchtten de Inbrekers. Voor bijgangers waarschuwden evenwel de colltie die eenigen tijd later de vermoede- 'llke daders. C. D. en W. L. heeft aange houden. DOODELIJK ONGELUK MET JACHTGEWEER. Vanmorgen werd de 74-jarige jager G. Wijnen te Someren (N.B.) stervende in zijn kamer aangetroffen, met een schot wond in het hoofd. De ongelukkige, die zich blijkbaar op jacht wilde begeven, zoo als dat lederen dag zijn gewoonte was, heeft waarschijnlijk een ongeluk gehad met zijn geweer, waarbij hij is getroffen. Geestelijke hulp kon nog worden verleend, waarna de dood spoedig intrad. De strijd in Spanje. Bombardement van Madrid. Vanmorgen om 10 u. zijn de batterijen der rechtschen begonnen de hoofd stad te bombardeeren. De gTanaten. komen in verscheidene wijken neer. In de straten van het stadscentrum hoort men duidelijk de ontploffingen en het fluiten der voorbijvliegende granaten. De klok der ambulance luidt zonder ophouden Het schijnt, dat er slachtoffers zijn ge vallen, maar bijzonderheden zijn niet bc- bekend. In een straat nabij de Pueria del Sol Is een granaat Ingeslagen in de loka len van een verzekeringsmaatschappij. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers daarbij zijn gevallen. Het centrum der stad ;o reeds door verscheidene projectielen getroffen. ITALIAANSCHE REPRESSAELLE- MAATREGELEN TEGEN ENGELAND. De Romelnsche correspondent van de „Daily Telegraph" meldt, dat het Itallaan- sche ministerie van pers en propaganda be gonnen is met 't nemen van repressaille- maatregelen tegen de besprekingen ln het Lagerhuis over de Italiaansche wreedheden in Abessynlë. Zoo meldde een radiostation ln ver schillende talen, dat Britsche vliegtuigen inboorlingen te Al Giaber bij Aden met gif gas hebben gebombardeerd, omdat de be lastingen niet betaald werden. Ook zijn zeer overdreven verhalen over de moeilijkheden aan de Noord-Westelijke grens van Britsch Indië door den omroep verspreid. BELGIE EN DE KOLONIALE KWESTIE. Belglë's minister-president van Zeeland heeft aan een banket van de Afrikaansche Club een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. herhaalde, dat België weigeren zal ooit onder oogen te zien, dat de territoriale onaantastbaarheid van den Congo ln het geding zou worden gebracht. „Wij zullen alles ter wereld doen om den Congo te ver dedigen." Spr. gelooft echter niet, dat Iemand op het oogenbllk de kolonie be dreigt. De beste wijze om den Congo te verdedi gen ls België sterk te maken. Het zal dit te meer zijn, naarmate de Congo sterk zijn zal. Met machtiging van den koning deelde van Zeeland mede, dat hij besloten heeft binnenkort een bezoek aan den Congo te brengen. DE DUITSCHE BOER MOET AL ZIJN GROND BEBOUWEN. Een Duitsehe rechtbank heeft vastgesteld, dat het de ollcht van iederen boer is al zltn grond te bebouwen. Een landbouwer had geweigerd, een deel van zijn grond in cultuur te brengen, waar op de boerenbond eenize arbeiders opdroeg dit werk te verrichten en den boer de rekening aanbood Toen betaling geweigerd werd. kwam de zaak voor het gerecht. Dir besliste dat de plicht tot bebouwing voort vloeit uit de lev.-r.-'-es-houwing van het natlonaal-sociallsme. zoodat hij niet ult- drukkeliik in de wet behoeft te zijn vast gelegd. DE STEUN AAN DE AMERIK BOEREN. De Resettlement-administration der Ver. Staten heeft bekend gemaakt, dat thans op de steunlijsten de namen voorkomen van tusschen de 400.000 en 600.000 boeren gezinnen. Ieder gezin krijgt een maande- Üjkschen steun van gemiddeld twintig dollar. AMSTERDAM, 12 Maart. De inzinking ln Wallstreet maakte hier te lande een minder aangenamen Indruk: en de stemming op de beurs te Amsterdam ondervond hiervan den weeromslag. De berichten omtrent de prijsdaling van som mige metalen en producten, oefende daarbij eveneens een deprimeerenden Invloed uit. Op de meeste afdeellngen kwamen de koer sen op een verlaagd peil te liggen, doch de stemming kon daarom toch niet bepaald flauw worden genoemd, want onder beurs- tijd legden de koersen op diverse afdeelin- gen een neiging tot oploopen aan den dag. De handel was over het geheel genomen van beperkte afmetingen. Onder de Ame rikanen werden de staalaandeelen en de koperfondsen wederom het drukst ver handeld. ten opzichte van gisteren moesten nadeelige verschillen worden opgeteekend. De grootste omzetten vonden wederom plaats in Republic Steels. United States Leathers, die druk verhandeld werden, konden zich gemakkelijk handhaven. In Amerikaansche kunstzijde-aandeelen ging vrijwel niets om. De belangstelling voor Scheepvaartpapie- ren was sterk bekoeld en de vraag had plaats gemaakt voor aanbod. De bekende aandeelen die den laatsten tijd op den voorgrond traden, werden algemeen lager genoteerd doch rekening houdende met de iongste koersstijging werden toch geen groote verliezen geleden. In Rubberaan- deelen droeg de handel een kalm karakter, zoowel Amsterdam Rubbers als de meeste andere soorten werden lager afgedaan Ook hlerbll dient in overwegine te worden ge nomen, dat den laatsten ttld de koersen meer dan eens sprongsgewijze naar boven v/aren gegaan. De Tabaksmarkt was stil, doch prijshoudend. Enkele Sumatra aandeelen konden zich ruimschoots handhaven. Suikerfondsen verkeerden bij beperkte omzetten algemeen in reactie. Ook de aandeelen in Indische Cultuurbanken kregen een klein verlies te boeken. Onder de industrieelen werden de Philips aandeelen eenige procenten bene den het slot van gisteren Ingezet, doch' onder beurstijd had een krachtig herstel plaats. Aku's werden op kleine schaal ver handeld en golden iets lager. Unilevers waren verwaarloosd. Op de petroleum- afdeelmg bewogen Koninklijken zich even beneden het niveau van gisteren. De War rants werden verhandeld tegen prijzen, varieerende van f. 591.— tot f. 600.—. De belegglngsmarkt had een kalm voor komen. De Oude Schuld was prijshoudend, in het bijzonder voor integralen, daaren tegen werden de 4 obllgatiën fractioneel wat lager afgedaan Van de Fransche pa pieren waren de guldens obligatiën prijs houdend, doch de overige soorten aan den gedrukten kant. WISSELKOERSEN. Londen 8.94 5/8 (8.93 3/8); Berlijn 73.57'/. (73.50); Parijs 8.39 3/4 (8.37 1/2); Brussel 30.85 (30.81); Zwitserland 41.75 (41.70); Kopenhagen 39.92 1/2 (39.90)Stockholm 46.15 (46.07 1/2); Oslo 44.95 (44.90); New York 1.83 1/4 (1.82 3/8) f Praag 6.391/2 (6.38). Prolongatie 1(9; Part. disc. 1/4%; Dag geld 1/4%. RegHstermarken 361/4: Credlet Sperr- marken 191/2; Effectensperrmarken 181/2; Reismarken 511/2; Bankpapier 41 6/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. Veemarkt van Vrijdag 12 Maart. Aangevoerd aantal runderen 576, idem kalveren 444, id. schapen 1287, ld. varkens 725. Prijzen: 11 stuks stieren, 140 tot 260 gld., per kilo (schoon gewicht) 52 tot 62 ct., handel vlug; kalf- en melkkoeien 173 stuks, f. 140 tot f. 245, handel t. vlug; varekoeien e.a. 206 st., f. 140 tot f. 185, handel vlug; 186 vette koelen, f. 140 tot f. 270, per kilo 48 tot 72 ct„ handel vlug; 21 vette kalveren f. 50 tot f. 95 60 tot 90 ct., handel stroef; 423 nuchtere kalveren, f. 5 tot f. 8, handel matig; 100 vette schapen, f.22 tot f.35. handel z. matig; 800 vette lammeren f 18 tot f. 25, handel matig; 387 weideschapen 15 tot f.20, handel tamelijk; 5 lammeren 400 mestvarkens f. 17 tot f. 35, handel tame lijk; 281 biggen, f.10 tot f. 13.50, handel tamelijk; 6 paarden; 44 zeugen f,45 tot f. 68, handel tamelijk; 12 bokken en geiten, f. 3 tot f. 10, handel matig. LEIDEN, Kaasmarkt van 12 Maart. Goud- sche kaas le soort f. 22 tot f. 23 per 50 kilo. 24 partijen, handel goed; 2e soort f.20 tot f. 21 per 50 kilo; Leidsche kaas le soort f. 19 tot f. 22 per 50 kilo, 12 partijen, handel goed. BODEGRAVEN, 11 Maart. Aanvoer 14815 stuks kipeleren, prijs wit f 3.103.50, bruin f. 3.303.80. Eendeieren f2.403. HOOFDDORP, 11 Maart. Granen en Zaden. Per 100 K G. Rogge 8.20—8.50; Che valier Gerst 8.408.75; Wtntergerst 88.40; Haver 7.507.75; Duiveboonen 8.5010; Paardeboonen 6.757.15; Bruine Boonen 1011; Groene Erwten 8.508.25; Vale Erwten 1415; Gele Mosterd 1315; Kana riezaad 14.5015.50; Karwijzaad 2323.50; Blauwmaanzaad 2324. LEEUWARDEN 12 Maart. Zuivel: Sleu telkaas 20. Nagelkaas 13. Edammerkaas 21—29. Aanvoer 1880 KG. Mijnboter 1.42— 1.40 per KG. Veillngboter 1.451.29 per KG. Aanvoer 8/6 vaten. Commissie 0.69. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f. 9.5010 per 100 KG.: 40 plus 16.5017.50; Goudsche kaas 20 plus 9.50—10; 40 plus 16.50—17.50; Leid sche kaas 20 plus f. 1010.50. Stemming redelijk. NIEUWVEEN, 11 Maart. Aangevoerd 1855 st. kipeieren f. 2.05—3.80 p. 100 227 eend eieren, f 1.802.40. 6 ganzeneieren, 6 ct. per stuk. RIJNZATERWOUDE. Eeierenveiling. Aan gevoerd 1000 kipeieren. Prijs vanaf 3.10 tot 3.60 de 100. Partij eendeieren. Prijs f. 2.10 tot f. 2.50 de 100. RIJNSBURG, 11 Maart. Tulpen per bos: Bartigon 2026 ct.: Copland 1826, Pitt 22—27. Vlctoir 21—24, Elisabeth 30—33. Californië 1822. Haco 2428, Murillo 12 17. Ibis 1618. Prins van Oostenrijk 16 19. v. d. Hoeff 21—25, Annie 22—26. La reine 13—15. Flamingo 12 14. Rose la reine 12— 15, Couronne d'or 18 22 Eler'ra 2226, El Toreador 2022, Gele Prins 16 22, Cramoise brillant 1316, Castor 2024, Eleanora 20—23 ct. 3— 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3