WYBERT LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 10 Maart 1937 Officieels Crisispublicalle GEMENGD NIEUWS FINANCIEN 'n Nieuw bord. LUCHTVAART LAND- EN TUINBOUW Uit de Omstreken AGENDA ONGERUSTHEID OVER NEDERLANDSCH SCHIP. Van de „Baltic" sinds 24 Februari niets vernomen. Uit Londen meldt het A.N.P.: Er heerscht eenige ongerustheid om trent het Nederlandsche motorvaartuig „Baltic", dat op 24 Februari van Vlis- slngen naar Rochestes is vertrokken, doch tot dusver daar nog niet is aan gekomen. Het betreft hier een scheepje van 114 bruto ton, waarvan kapitein-eigenaar is R. Brinkman uit Groningen. De „Baltic" onderhoudt een geregelden wachtdienst tusschcn Vlissingen en Engeland. De Bank-Associatie verdwijnt. Binnenbrand te Haarlem. Oude vrouw ternauwernood aan den dood ontsnapt. Dappere redding. BIJ een binnenbrand, die gisternamiddag •Uitbrak in een gemeentewoning aan de Herculesstraat 11 te Haarlem, ls een 76- jarige weduwe ternauwernood aan den dood ontsnapt. Door het kordaat optreden van een buurman kon de gebrekkige vrouw die als in een kooi zat opgesloten, in de kleine brandende voorkamer, op het laat ste nippertje worden gered. Men kon ech ter niet voorkomen, dat de ongelukkige vrij ernstige brandwonden kreeg, zoodat een dokter haar ln zijn auto naar het St. Eiisabethsgasthuis moest vervoeren, waar zij ter verpleging ls opgenomen. Haar toe stand is ernstig, hoewel niet direct levens gevaar behoeft te worden gevreesd. Een vrouw aan de overzijde van de straat ontdekte den brand. Op haar (te- schreeuw kwamen de omwonenden toe snellen. Nog voordat de brandweer met twee wa gens was aangekomen, snelde een van de omwonenden, de heer Westerman, naar het bedreigde huis, trapte de voordeur in en drong binnen. Hij moest evenwel direct terugkeeren, want de doortocht in huis was onmogelijk. Van deze zijde zou hij de kamer niet kunnen bereiken. Iets onder schelden kon hij niet, de rook was te dik. Hooren deed hij ook niets, hoewel de oude vrouw zeker thuis moest zijn. Een ont zettende angst greep hem aan, maar hij wist onmiddellijk wat hem te doen stond. Vla het huis van de buren bereikte hij den achterkant van de brandende woning, for ceerde de keukendeur, trapte de tusschen- deur naar de kamer ln en tastte in den rook, die hem nagenoeg verblindde, rond, of hij het slachtoffer kon vinden. Tenslotte vond hij de vrouw, bedwelmd door den rook op een stoel voor het raam. Toen de heer Westerman haar bij de buren had binnengedragen, bleek dat de vrouw ernstige brandwonden had aan hoofd en armen. Het hoofdhaar was bijna geheel verbrand, zoodat de vrouw veel pijn leed, Zij ls door den ongevallendienst en een dokter verbonden en late» naar het zlrkenhuis vervoerd. Irimlddels was ook de brandweer ver schenen, die het vuur spoedig bluschte. (Tel.) Overname door de Incaiso-bank. Er hebben reeds gerulmen tijd geruchten geloopen dat de Bank-Assoclatle zou wor den overgenomen door een andere bank instelling, Deze geruchten beginnen thans vasteren vorm aan te nemen en er is thans sprake van, dat het de Incasso Bank zou zijn, die genoemde instelling zal overne men. Volgens informaties zou de heer G. Flemming worden benoemd tot directeur van de Incasso Bank, terwijl mr. H. A. Hartogh commissaris zou worden van die bank. Verder zou de heer L. J. B. Gom- pertz directeur worden van het Admini stratiekantoor van Amerlkaansche Spoor wegwaarden opgericht door Wertheim en Gompertz c.s. Het schijnt dat de besprekingen op het oogenblik reeds in een vergevorderd sta dium verkeeren. Vermoedelijk zal eerstdaags een com muniqué, nadere bijzonderheden inhou dende. worden gepubliceerd. Hieraan wordt nog toegevoegd, dat het niet in de bedoeling schijnt te liggen, aan deelhouders van de Bank-As9oclatle in de gelegenheid te stellen hun aandeelen ln die van de Incasso-Bank om te rullen, i Vermoedelijk zal worden voorgesteld, dit bezit tegen een vasten koers men noemt een koers van 55°over te doen, waarbij dan uiteraard de vrijheid zal worden ge laten om de resultaten van de liquidatie af te wachten. De genoemde koers komt overeen met de laatste noteering ter beur ze, welke ca. 54"bedroeg. (U.D.) Deze roode driehoek, me, lil)' de punt naar beneden be- ceekent, dot men een voor- rangsweg nadert, waarop ook het verkeer, dat van links nadert, voorrang heeft. -s DE MOORD TE VLISSINGEN. Echtpaar Lauwereins ter aarde besteld. Gistermiddag heeft op de Noorder be graafplaats te Vlissingen onder groote be langstelling de teraardebestelling plaats gehad van het echtpaar lauwereins, dat Woensdagavond 3 Maart op zoo gruwelijke wijze om het leven is gebracht. De begraafplaats lag onder sneeuwkleed bedolven en ook de ontroerende plechtigheid sneeuwstorm. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door ds. C. F. Nolte, die in een uit voerige toespraak schetste welk een ont zetting en verslagenheid deze moord te Vlissingen had gewekt. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7.33 uur is te Schiphol opgestegen het Indië-vliegtuig „Kievit". Gezagvoerder is de heer Stork, tweede be stuurder Dill, mecanicien Ruben, radio telegrafist Stodieck. Aan boord bevonden zich een passagier AmsterdamBatavia, een AmsterdamPa'embang en twee Amster damCalcutta. Te Rome zal een passagier voor Bagdad Instappen en te Medan een passagier voor SlngaDore. De lading van de Kievit bestaat uit: 180 KG. vracht. 320 K.G, brlefDOSt en 36 K.G. pakketpost. De „Nachtegaal" ls hedenmorgen van het vliegveld Tjlli'.itan vertrokken met mede neming van 251 K G. oost. 6 K.G. pakket- post en 47 K.G, goederen. Een passagier maakt de tocht van Batavia tot Amsterdam mede. 13 passagiers werden geboekt voor tuschentrajecten. Vijf passagiers moesten wegens plaats gebrek geweigerd worden. BOERDERIJ AFGEBRAND TE BREEZAND. Te Breezand heeft brand gewoed in de boerderij van den landbouwer A. Schouten aan den Meerweg aldaar. Het vuur ls ontstaan doordat een van de kinderen van den landbouwer met lucifers speelde in de naast de boerderij gelegen schuur. Vonken vielen op het daar opge slagen hooi, waardoor weldra de schuur in lichter laaie stond. De vlammen deelden zich korten tijd later mede aan de boer derij, welke geheel een prooi der vlammen werd. Ook de schuur brandde uit. Het vee kon in veiligheid worden gebracht. De in boedel daarentegen ging verloren. De brandweer kon tegen het vuur niets uitrichten. De schade wordt door verzeke ring gedekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. Thans ook met menthol-smaak! 6002 (Ingez. Med.) ZiUID-HOLLANDSCHE BOND VAN MELKVEEHOUDERS. DE LEIPZIGER VOORJAARS-MESSE. Kan geslaagd heeten. De laatste afdeelingen ter Lelpziger- Messe die voor de technische en bouw vakken zijn gesloten. Naar het alge- meene gevoelen mag het verloop bijzon der geslaagd heeten. Een dergelijke drukte had men in de laatste jaren niet meer mee gemaakt en deze is vrijwel tot het einde toe bestendigd gebleven. Als gevolg hiervan heerscht er algemeene tevredenheid, te meer daar over het geheel genomen ook ln zakelijk opzicht de verwachtingen ruim schoots in vervulling zijn gegaan. Als ge volg van de grootere levendigheid voor binnenlandsche rekening hebben vele in dustrieën voorloopig volop orders. Vandaar dat bij het doen van bestellingen dikwijls genoegen moest worden genomen met een langen termijn van levering. Dat de koo- pers zich zonder veel bezwaren naar deze bepaling schikten, teekent de situatie, want in zulke gevallen overtrof de vraag het aanbod van spoedig beschikbare goederen De onderhandelingen met bui tenlandsche bezoekers hebben tot gunstige resultaten geleid. De belangstelling van deze zijde gold ongeveer gelijkelijk de algemeene en technische afdeelingen; met de beperking echter, dat voor de overzeesche landen de vraag naar technische artikelen het grootst was. Het valt buiten dit bestek, ln bijzonder heden af te dalen en daarom kunnen slechts enkele voorbeelden uit de rapporten van de afdeelingen hier volgen. De groep voor glas. porselein en aardewerk spreekt kortweg van een „grosse Messe", die be langrijke zaken met binnen- en buiten land heeft opgeleverd. Voor huishoudelijke artikelen, keukenbenoodügdhedesn was zeer goede vraag namens binnenlandsche koo- pers en vooral ook uit Noord- en West- Europa. In de afdeeling voor papier- en schrijfwaren werd Nederland de grootste van de buitenlandsche reflectanten ge noemd. Op het gebied van werktuig- en textielmachines konden ln sommige geval len slechts bestellingen worden aangeno men voor levering na l'/t of 2 Jaar. Fabrikanten van machines voor den aanleg van wegen melden, dat ongeveer 40 van de afdoeningen bestemd zijn voor Zuid-Oostelijk Europa. In foto-artikelen moeten zelfs 2/3 van alle omzetten gedaan zijn voor levering naar het buitenland. Alles bijeen kan gesproken worden van een willigen, internationalen handel. CANADEESCH STOOMSCHIP OP IJSBERG GESTOOTEN. Ket Canadeesche stoomschip „Delia" imetende 1267 ton) is na op een Ijsberg te zijn gestooten ter hoogte van kaap Race gezonken. De bemanning kon de kust van New-Foundland bereiken. „Uitgesloten, dat nieuwe regeling op 1 April kan beginnen." De Zuid-Hollandsche bond van Melkvee houders heeft gisteren ln het algemeen verkooplokaal te Rotterdam zUn Jaarlijk- sche alg. vergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer A. N. Vaandrager. Na toelichting van den voorzitter ont stond er eenige discussie over de vraag, of de verklaring van twee leden van het dage- UJksch bestuur al dan niet naar een lateren datum moest worden verschoven. Met groote meerderheid besloot de vergadering, dat deze verkiezing niet zou worden uit gesteld. Vastgesteld werd de rekening over 1936, welke aan ontvangsten en uitgaven sluiten met een bedrag van f. 11.863; er ls een saldo van f, 1338. De begroobing voor het Jaar 1937 wend aan ontvangsten en uit gaven vastgesteld op een bedrag van f. 10.238. De voorzitter.deelde mede, dat op 1 April as. opnieuw een jaar expireert van de be staande consumptle-melkregellng. Wil men niet opnieuw échter de feiten aanloopen, dan zal binnen enikele weken moeten vast staan, wat er voor het komende Jaar ge beuren moet. De Vereeniging voor Zuivel industrie en Melkhygiëne heeft het initia tief genomen tot het organlseeren van alles wat er op het gebied van den melkhandel te organlseeren was; zij heeft in verband daarmede een omvangrijk rapport samen gesteld, waarin een n'euwe r~ werd voorgesteld. De voorzitter zeide, dat het uitgeslo ten moet worden geacht, dat die rege ling reeds op 1 April a.s. in werking kan treden. Hij deelde daarna mede, dat het hoofdbestuur er geen genoegen mee kon nemen, wanneer er een regeling tot stand komt, zonder dat de melk veehouders daarin zélf gekend worden. Daarom werd een motie voorgesteld, waarin de bond zijn leedwezen uit drukt over het feit, dat de uitwerking dezer regeling mede in handen is ge legd van de drie centrale landbouw organisaties, waarin geconstateerd wordt, dat deze organisaties zich nim mer met den verkoop van melk hebben bemoeid en daardoor de minst aange wezen lichamen zijn. Voorgesteld wordt verder, deze bezwaren ter kennis te brengen van de regeering en krachtig op die uitvoeringsmaatregelen aan te dringen, welke in het belang van den bond kunnen worden geacht. Deze motie werd met bijna algemeene stemmen aangenomen. Tot leden van het dagelij ksch bestuur werden gekozen de heeren Jac. Biemond, te Blelswljk en P. J. Keyzer te De Lier. Besloten werd, ddt dé afdeelingen via het orgaan over den verderen gang van zaken betreffende, de regeling na 1 April op de hoogte zullen worden gehouden. Aan het eind van de vergadering werd nog een motie aangenomen, waarin er op aangedrongen wordt. In verband met het feit, dat de melkprijs dezen winter te laag is geweest. Na 1 April as. in elk geval niet tot verlaging van den melkprijs over te gaan. AALSMEER. De snoekbroederij. Reeds gedurende enkele jaren ls hier gelijk bekend aan den Ulterweg bij den vischhandelaar D. Spaargaren Pz. in het voorjaar een betrekkelijk eenvoudige instal latie ln werking gesteld voor het kunstma tig uitbroeden van snoek. Met bijzondere vergunning mochten de voor het doel te gebruiken snoeken ln den verboden tijd ge vangen worden. De snoekjes, welke de broe- derij opleverde, werden zoowel hier als ln de wateren van den Haarlemmermeerpol der uitgezet. Door de beroépsvlsschers is ge constateerd dat in genoemden polder de snoekstand daardoor belangrijk verbeterde, terwijl hier geen zichtbaar resultaat waar neembaar was, wat wordt toegeschreven aan den Invloed van roofvlsch, o.m. baars en post, waaraan de snoekjes voor een be langrijk deel ten offer vallen De afdeeling van Zoetwatervlsscherlj laat zich echter niet ontmoedigen in haar pogingen om tot verbetering van den vischstand te komen en ook dit voorjaar wenscht zij weer kunst matig snoek te broeden. Nos Jungunt Rosae. Definitief besloten tot het houden eener groote rozententoonstelling te Boskoop. Nieuwe proeftuin te Naarden. Gistermiddag werd in een der zalen van „Artis" te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging ter bevordering der Rozenteelt „Nos Jungunt Rosae". De vice-voorzitter, de heer F. J. Ab- bing, die de vergadering leidde wegens ongesteldheid van den voorzitter, jhr. P. P. de Beaufort, stelde aan de orde de beslissing omtrent de organisatie van een groote rozententoonstelling van 14 tot 18 Juli te Boskoop in een der nieuwe tentoonstellingszalen. Voorbe sprekingen hebben reeds de zekerheid gegeven, dat de cultuur-vereenigingen te Boskoop de grootst mogelijke mede werking zullen verleenen. Ook het gemeentebestuur aldaar heeft reeds een belangrijke bijdrage toege zegd voor een te vormen waarborg fonds, waarvoor ook verschillende cul- tuurvereenigingen bijdragen toezegden. Er kon worden medegedeeld, dat er f. 930 was toegezegd, wat staande de vergadering tot f. 1000 werd aangevuld. Besloten werd tot het houden der tentoonstelling. In een te benoemen tentoonstellingscomité zullen van „Nos Jungunt Rosae" zitting nemen de hee ren jhr. P. P. de Beaufort, E. J. Lud- ding, F. J. Abbing, M. Leenders, W. C. Keessen en C. M. F. van Rossem. Door medewerkende cultuurvereenigingen zullen nog commissieleden worden aan gewezen. Aan de orde was voorts ae beslissing van een schenking der vereeniging aan Prinses Juliana en Prins Bernhard, bestaande in een rosarium op Soestdijk. De kosten van het geschenk, dat op f. 300 wordt begroot, zal gedeeltelijk uit de kas en gedeeltelijk uit vrijwillige bijdragen worden bestreden Reeds hebben velen een bijdrage toegezegd, hetzij in geld, hetzij ln natura. Vermoedelijk zal in Juli het ge schenk worden aangeboden, maar eenlg overleg is nog noodlg. Het optreden van het bestuur werd goedgekeurd, o Het volgende punt der agenda was over te gaan tot stichting van een proeftuin voor waarnemingen, beoordeeling en even tueel bekroning van nieuwe reeds in den KATWIJK AAN ZEE. -rvergadering Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst. De afd. Katwijk hield deze vergadering in Casa-Cara. De voorzitter de heer J. Vink, las 1 Petrus 2 1325 en ging voor ln gebed. Hij heette welkom den heer W. v. d. Have, hoofdbestuurssecretaris uit Rot terdam, die in een propagandistische rede zou behandelen: „Wat kan men toch dom zijn." De voorzitter deelde mede, dat huisbe zoek zal plaats hebben bij hen, die den Bond hebben verlaten en bij degenen, die daarvan nooit lid zijn geweest of niet ge organiseerd zijn. Spr. deed een beroep op de leden om bij dat huisbezoek behulpzaam te zijn in 't belang van onze Chr. vakbe weging. De heer v. d. Have verklaarde, dat, ge zien de moeilijke tijden, de Chr. vakbe weging niet te klagen heeft. De terugloop van het aantal leden was niet verontrus tend. De Chr. vakbeweging heeft thans een beteekenende positie gekregen. „Wat kan men toch dom zijn." Dit moet men zeggen van degenen, die niet georga niseerd zijn of die zich terugtrokken. Zij berokkenen zich schade ln de zaak, die ln hun eigen maatschappelijk belang ls. Hoe sterker de vakbeweging is. hoe sterker we staan, hierbij denkt spr. niet aan de klas- senstrljdleer. Met voorbeelden uit den laat- sten tijd liet spr. uitkomen, dat leden, die bedankt hadden en die ln moeilijkheden kwamen, niet meer op den steun van de vakbeweging konden rekenen, en dat zij, die last met de autoriteiten hadden en die lid waren, op groote hulp en medewerking van het hoofdbestuur konden rekenen en van wip. bet hoofdbestuur on'slag uit een bétrekking kan voorkomen. De voorzitter dankte den heer v. d. Have en hoopte, dat allen zich met meer bezieling kunnen ge ven aan de organisatie. De secr. de heer W. van Rijn las notu len en bracht zijn Jaarverslag uit. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 39. Er wer den 7 leden- en 4 bestuursvergaderingen gehouden. Het verslag van den penning meester. den heer H. Ros, sloot met een batig saldo. De kascommtssie bestaande uit de heeren P. Marljnis en C. de Vreugd, verklaarde alles in goede orde. De voorzitter dankte den secr. en den penningmeester voor hun goed beheer. Tot leden van de kascommissle 1937 werden benoemd de heeren J. Imthom en J. van Rijn. De voorzitter, de heer J. Vink, werd her kozen. Deze dankte voor het vertrouwen ln hem gesteld en hij hoopte dat God hem lust, kracht en wijsheid mocht geven om de afdeeling te kunnen blijven lelden en hij hoopte, dat we betere tijden tegemoet zullen gaan. De aftr. bestuursleden C. van Duijn en L. K. v. d. Ven stelden zich niet herkiesbaar. In hun plaats werden be noemd de heeren H. Bas en M. Erkelens. De voorzitter dankte den heer Van Duijn voor alles, wat deze ln het belang van de afdeeling had gedaan. Na rondvraag, sloot de voorzitter met dankgebed. OEGSTGEEST. Poppententoonstelling der I.O.G.T. Als laatste teeken der wintercampagne van de Loge „Aller Plicht", afd. Oegstgeest van de Internationale Orde van goede Tempelleren „I.O.G.T." is ln de Willem de Zwljgerkerk de „Internationale Poppenten toonstelling" geopend. De voorzitter de heer D. Buys heette allen welkom, Inzonderheid den heer J. Ver straten, groot staatkundig ambtenaar van de I.O.G.T., den heer H. J. Eggink als ver tegenwoordiger van de afd. Lelden van het Nat. Chr. Geh. Onth, Ver., den voorz. van het Drankweer Comité Leiden, en dr A. H. Oort, med, cons. Bureau voor Drankzuch tigen. HIJ dankte tevens de Ver. voor Vrijz. Hervormden voor de verleende medewer king tot beschikbaarstelling van het ge bouw. Het meeste tentoonstellingsmateriaal is in 1935 verzameld. Door gestadige uitbreiding is hier het be wijs geleverd dat de I.O.G.T. een machtige wereldorganisatie is geworden. De heer J. Verstraten uit Rotterdam liet dan zingen het „Krijgslied", uit den Zang bundel der I.O.G.T.. waarna hij een uit- handel gebrachte rozen. Het ls de bedoe ling nieuwe variëteiten te doen beoordeelen over een langeren termijn dan twee Jaren, zooals gebruikelijk ls ln den proeftuin te Aalsmeer voor nieuwe nog in den handel zijnde nieuwigheden Het is toch gebleken, dat nieuwe rozensoorten na twee jaar te leurstelling kunnen geven. En het is dus om een leiddraad te krijgen hoe de rozen zich op den duur zuilen houden. Men leert dan welke soorten moeten gekweekt wor den en welke bij het publiek aanbevolen kunnen worden. De proeftuin zal te Naar den komen Het gemeentebestuur zal de kosten der voorbereidende werkzaamheden dragen. Na enkele besprekingen werd be sloten tot de stichting van den proeftuin. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. HEDEN. Boerhaavestraat 21: Bijbellezing Nomateg 8 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Pop van Monster 8 uur nam. Stadszaai: Oranje-Garde. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Ede, 7.30 u. nam, Oegstgeest (Willem de Zwljgerlaan 1)Poppententoonstelling, van 25 en van 7'/t—10 uur nam. Donderdag. H. Morschweg 12: Bijbellezing door den heer Veltkamp, cand. te Rotterdam. 8 uur nam. Stadszaai: L.K.K. „Voor Allen". Solo- vlollste Isolde Menges, 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Leeken-dansavond te 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Ver. Cal- vlln. Spr. ds. Kievit van Baarn. 7'/i u. n.m. Oegstgeest (Willem de Zwijgerlaan 1): Poppententoonstelling, van 25 en van 7'/i10 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau i Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdat Inenting tegen dlphterie, 3"j uur precies nam. 's Woensdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS Den Haag (Dierentuin): Tentoonstel ling „De Mensch". 106 en 712 uur (tot 21 Maart). BIOSCOPEN. Luxor-Theater. 8tatlonsweg: 8 uur nam, „De witte engel". Woensdag. Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam, Helene Wlllfuer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De drie musketiers". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Zijn laatste rit". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: ■Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. Zondags 47 en 811 uur; Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 uur. „Menschen op een boot". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sooedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwljt, Visch- markt 4 telef 552; J Doedens, Wilhelmlna- park 8 Oegstgeest, telef. 274, TOEWIJZING AARDAPPELTEELTVERGUNNING. De Landbouw-Crisis-Organlsatie voor Zuid-Holland deelt belanghebbenden mede dat alle vóór 15 Febr. 1937 ingediende aan vragen om een aardappelteeltvergunning 1937, ten volle zijn toegewezen. 7672 Degenen, die na dien datum een ap- vrage voor een aardappelteeltvergunning rt een aanvullende teeltvergunning heb ben ingediend, zullen zoo spoedig moge lijk bericht ontvangen of ook deze opper vlakten zullen kunnen worden toegewezen. voerige beschouwing over het doel der ord( en de tentoonstelling gaf. Spr. besloot met het uitspreken van at hoop dat deze tentoonstelling den menschen een nader licht zal verschaffen in het wers der I.O.G.T. en moge strekken tot uitbrei ding van het ledental. Nadat gezongen was „Wij reizen me' elkander" bezichtigde men onder leiding van den heer Buys de interessante exposi tie, waarvan de aantrekkelijkheid nog ver hoogd wordt door verschillende attracties. Des nachts is een op den hoek van de Endegeesterlaan nabij „Het Witte Huis staande gaslantaarnpaal aangereden. Daar het nummer van de auto bekend ls, zal ae dader zijn straf niet ontloopen en de be schadiging aan den bovenkop moeten ver goeden. Aan het jaarverslag 1936 van 't Car negie Heldenfonds voor Nederland ontwe nen wij het volgende: J. J. Wassenaar, oud 17 jaar, bloemist knecht alhier, heeft 1 Aug. 1936 een kina gered uit het water aan den Ouden Sin gel te Lelden, door gekleed daarin te springen. Als belooning ls hem een bedrag van f. 10.geschonken. RIJNSBURG. VRAGEN VAN HET KAMERLID DREES- Inzake den woningbouw. Het Tweede Kamerlid de heer Drees heeft den minister van Sociale Zaken volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, ka- gemeente Rijnsburg dringend behoefte staat aan behoorlijke arbeiderswoning dat tal van gezinnen er noodgedwongen krotten verblijven of samenwonen en de huren er in verhouding tot de 22

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6