Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 Maarl Hjj Alb. B. Timmerman AGENDA Verloor zijn werk door rheumatische pijnen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De prijzen der diverse tuinbouwpro ducten zijn den laatsten tijd niet erg be moedigend. Het artikel waspeen. waarvan geregeld een vrij groote aanvoer is, brengt al zeer weinig op. De beste kwaliteit van f. 0.40 tot f. 0.50 per kist van 20 K.G wat iets afwijkt, gaat voor 20 tot f. 0.30 terwijl de rest doordraait. Kroten, waar voor een paar weken weer eenige belang stelling was, staan nu weer op nul. De noteering is steeds van f. 0.60 tot f. 1.30 per 100 K.G. Ook voor uien, waarvoor om verwacht werd, wordt weinig gegeven, van f. 1.60 tot f. 2.20 per 100 K.G. Selderieknol- len brachten van f. 3.50 tot f. 5.10 per 100 stuks, ongewasschen, op. Voor de diverse koolsoorten was geen 'belangstelling en lage" prijzen. Roode kool van f. 1.50 tot f. 2—, Gele kool van f. 1.20 tot f. 1.70 per 100 K.G. Groene kool was het eenige pro duct dat beter verkocht kon worden. In redelijke kwaliteit bracht dit artikel van f. 2.70 tot f. 4.10 per 100 K.G. op. Prei per 100 bos f. 1.70 a f. 2.20. KATWIJK AAN ZEE. Mooie uitvoering Chr. Mondorgelorkest „Door Vriendschap Hereenigd". Deze uitvoering vond plaats in de Zaal voor Prot. Belangen. De heer B. v. d. Bent liet zingen „Een vaste burcht is onze God" en ging voor in gebed. Hij stelde o.a. zeer op prijs de aanwezigheid van den gemeente-secretaris den heer D CO. Boek hoven. het bestuur van de Oranjevereenl- ging, de echtgenoote en familieleden van den directeur den heer D. van Wouw, le den van de commissie van toezicht. Hij heette o.m. welkom de vertegenwoordigers van de ver. Princevlag. afgevaardigden van „Crescendo" van Katwijk a/d. Rijn en van de accordeonclub uit Sassenheim. Vervol gens* sprak hij den heer Van Wouw toe, onder wiens eminente leiding het muziek gezelschap zich in steeds groeiende be langstelling mag verheugen. Spr. herin nerde aan de successen op het nationaal muziekconcours te Jutphaas behaald. Na mens allen feliciteerde hij directeur en leden met deze prestatie. Onder de bezielende en pittige leiding van den heer Van Wouw werd nu het uit gebreide propramma afgewerkt. Er waren oude bekenden onder, die vlot en zuiver werden vertolkt. Met „Bouquet sur l'opéra Stradella" werd op het concours een eerste prijs in de 2de afd. behaald. En met de „Groote Fantasie uit de opera Troubadour" 'n eereprljs in den eerewedstrijd, waardoor „D. V. H." werd geplaatst in de eerste af- deeling. Ook dezen avond werd dit stuk zóó gewaardeerd, dat 'n luid applaus losbarstte Het orkest toonde hiermee op hoog peil; te staan. Een reusachtige lauwerkrans werd den heer Van Wouw aangeboden; het or kest speelde „Lang zal hij leve" en het pu bliek riep „Hiep, hiep, hoera!" Voor de eerste maal werd opgevoerd „Soldatenkoor" uit de opera Faust, arran gement van den heer Van Wouw. Ook de verdere nummers hadden veel succes; in één woord het is een schitterende uitvoe ring voor „D. V. H." geweest Ter afwisseling werd nog een drietal amusante samenspraken gehouden, die veel succes inoogstten; n.l. „De verloofde van Theofiel", gespeeld door de heeren A. de Best, C. Ouwehand, L. Glyt, Jac. van Rijn en P. Hus; 2. „Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in", spelers de heeren W. Vooys, W. de Boer, P. Hus, P, v. Doorn en C. van Rijn; 3. „Aan het ver keerde adres", voorgedragen door de hee ren W. de Boer, P. Ravensbergen en W. Vooys. De heer J. Volbeda sprak zijn dank uit voor het gebodene. Hij wenschte de veree- niging geluk met het succes van deze uit voering en deelde mede, dat men met He melvaartsdag weer op concours zal gaan. Spr. hoopte, dat de leden zullen gedenken aan den Schepper, van Wien zij de gave der muziek gekregen hebben, waarna hij met dankgebed sloot. Aanrijding. Gistermiddag te half twee had in de Varkevisserstraat een aanrijding plaats. Het 10-j. meisje A. V., wonede in die straat, kwam uit haar huis loopen achter een auto van de gemeentewerken aan en wilde de straat oversteken, toen tegelijkertijd een personenauto uit de richting Katwijk a. d. Rijn naar de Boulevard reed, bestuurd door H. B. uit Voorschoten. Bedoeld meisje had de auto niet gezien en kwam vlak voor deze te staan. De bestuurder remde uit alle macht, maar kon niet verhinderen dat zij gegrepen werd. Dr. J. C. A. Cleveringa kwam direct ter plaatse in haar woning; hij constateerde eenige ontvellingen aan het hoofd en een dikke knie. Den bestuurder trof geen schuld. LISSE. Jaarverg. Prot. Ziekenhuisverplegings- en Operatiefonds. In gebouw „Rehoboth" vergaderde het Prot. Ziekenhuisverplegings- en Operatie fonds. Deze goedbezochte bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter, den heer A. Tibboel. Het fonds maakt moeilijke jaren door aldus spr. en de uitgaven stijgen met den dag, waardoor het bestuur zich genood zaakt zag, om middelen te beramen die kunnen leiden tot versteviging der finan- tiën. De toestand dwingt tot groote voor zichtigheid en herstel van den finantieelen grondslag is noodzakelijk. De zegeningen, die in het afgeloopen jaar werden onder vonden. zijn groot en vele, en verblijdend is het dat zoovelen na behandeling in het Ziekenhuis weer hersteld huiswaarts moch ten keeren. Een woord van welkom werd toegeroepen aan de doctoren dr. J. M. van Dijk en dr. A. F. Duymaer van Twist c-n voorts aan den Commissaris, den heer K. Tanis. De secr.. de heer C, H. Steenwinkel Jr.. las de notulen die ongewijzigd werden vast gesteld. Hij gaf hierop een uitgebreid jaar- verslag. Gememoreerd werd de oplichting van het Operatiefonds en het feit, dat op initiatief van de vereeniging is opgericht een Streekverband „Bloembollenstreek" van Vereenigingen voor Ziekenhulsverpleging. Doel van dit Streekverband is, om geza menlijk met de andere vereenigingen uit de Bloembollenstreek de algemeene belangen te behartigen. Reeds worden de eerste vruchten hiervan geplukt; binnenkort zullen nadere voorstellen worden medegedeeld. Den secretaris werd een woord van dank gebracht. Het finantieel verslag van den penning meester, den heer A. van der Zaal P. Hz„ gaf een duidelijk overzicht van de enorme uitgaven die in het afgeloopen jaar plaats vonden. Zoo werd in 1936 uitgekeerd voor verpleging f. 6999.15, hetgeen niet minder dan f. 2300 hooger was dan in 1935. Vervoer patiënten f. 434.05, Bodeloon, gratificaties, administratiekosten, vergaderkosten. druk werken en andere uitgaven f. 1940.90, totaal der uitgaven f. 9374.10. De ontvangsten aan contributies en intrest bedroegen f. 8446.34, zoodat er over 1936 een tekort was van f. 1026.67, terwijl er in 1935 een voordeellg saldo was van ruim f. 1200. Hierdoor ziet het bestuur zich genoodzaakt om met voorstel len te komen om tot meerdere inkomsten te geraken of de uitgaven'te beperken. De heer van der Zaal ontving dank voor zijn verslag waaraan tevens een rapport van Commissa rissen verbonden was. De heer Tanis deelde mede. de bescheiden in orde bevonden te hebben. De voorzitter dankte tevens den accountant, den heer Verlooy, te Heem stede. Wegens per. aftr. van den len secr. den heer C. H. Steenwinkel Jr. en den 2en voor zitter den heer J. Kooiman waren als tegen- candidqten gesteld de heeren D. Krutdhol en K. Slootweg. De heeren Steenwinkel en Kooiman werden met resp. 99 en 95 van de 107 uitgebrachte stemmen herkozen. De af tredende commissaris, de heer A. Schraven- deel werd bij accl. herbenoemd. Nu volgde het bestuursvoorstel tot ver hooging der contributie met 1 cent per week, zulks in verband met de steeds stij gende uitgaven. Het bestuur kwam met dit voorstel om het daardoor mogelijk te ma ken, dat de emolumenten, als de f. 1 toeslag per dag, e.a. te kunnen blijven handhaven Medegedeeld werd, dat de emolumenten in 1936 een uitgave vorderden van niet minder dan f. 2600 Sommigen wilden de contribu tie in verband met de tijdsomstandigheden niet verhoogen, doch de f. 1 toeslag hal- veeren. Hiervan werd een voorstel gemaakt, welk voorstel door de vergadering werd aangenomen, zoodat vanaf 1 April a.s. de toeslag per dag f. 0.50 zal bedragen. Voorts werd besloten, dat slechts geheele gezinnen konden worden ingeschreven en niet kan worden toegestaan, dat men kinderen bij hun 16-j. leeftijd laat schrappen. Tijdens de rondvraag brachten verschil lende aanwezigen dank aan het bestuur voor de royale en aangename wijze waarop zij die in een Ziekenhuis opgenomen wer den behandeld werden. De secr. ging tenslotte in dankgebed voor, nadat de Avondzang gezongen was. Uitvoering „Excelsior". Het jaarlijksche concert der Chr. Gem. Zangvereen. „Excelsior" werd geopend door dr: Th. Ruys Jr., eere-voorzitter. In het bijzonder werden welkom geheeten mevr. Di Moorlag-Teves, sopraan, de heer Frudus Teves, begeleiding, mej. Georglne Gout- zert, viool, de heer Willy Grebe, cello, de heer Westerdaal, piano. De heer Th. Westerdaal opende dan met zijn koor het programma. Eerst werd een drietal nummers uitgevoerd, n.l. „Sanctus" van H. G. Lukkien, „Du Hirte Israels" van Bortnionski en „Domine salvum fac". Zij werden frisch en kloek ingezet, 't Laatste van dit drietal, 'n oude bekende, boeit altijd weer door zijn schoonheid. Mevr. Di Moorlag-Teves vervolgde met eenige mooie liederen, die met zeer veel belangstelling onder ademlooze stilte wer den aangehoord. Met niet minder genoegen werd geluisterd naar de „Sonate a trois" van J. B. Loeillet voor viool, violoncello en piano. Het koor vervolgde met „Lentelied" van Pijlman en een tweetal liederen van Isr. Olman. Na de pauze zette het koor weer in met twee goed gezongen liederen, n.l. „Morgen" van F. J. Roeske en „Koren" van A. Vrancken. Voor de tweede maal deed mevr. Moorlag zich hooren in een drietal soli. Het instrumentaal trio deed genieten van ,Drei Russische Tonstücke" van Glin ka Balakiren. Het was inderdaad hoog staand spel! In het koorwerk „Psalm 98" van Mendelssohn liet „Excelsior" zich van de beste zijde zien. Men kwam er zeer van onder den indruk. Dr. Ruys sprak een dankend slotwoord. De Christelijk Historischen en de politiek. Op uitnoodiging van de afd. Lisserdijk van de Chr. Hist. Unie trad in de zaal van den heer A Faas als spr. op de heer J. Krol. Lid der 2e Kamer der Staten-Generaal. Deze wees op het woord „Gij zijt allen broe ders" waarvan echter weinig wordt be merkt. Spr. zette voorts o.a. uiteen dat de Chr. Hist. Unie ten opzichte van elke re geering die bereid is de Christelijke grond slagen van ons volk te handhaven een royaal standpunt inneemt; recht van eigen meening behoudend, is zij geneigd de ver antwoordelijkheid mede te dragen, ook in moeilijke tijden, als wilde critlek van on verantwoordelijke volksgroepen te wachten staat en ook gakomen is. Dat de Chr. H.U. ook bij deze verkiezing ons volk weer rüet met allerlei schoone beloften misleidt, komt. omdat zij verantwoordelijkheids besef heeft en omdat zij gelooft, dat haar kiezers geen stemvee zijn, dat zich maar telkens weer iets zou laten voorspiegelen waarvan het later, en terecht, zou vragen, wat is er gedaan en wat is er vervuld? Zij wenscht geen concurrentie aan te gaan in dit opzicht met de C.D.U. of met de S.D.A.P. nog minder met de N S B. De onvervulbare wenschen en de in vele opzichten dubbel zinnige houding der C.D.U. werd door spr. in het licht gestéld. Ook de verandering van ko:rs der S.D.A.P. memoreerde spr., welke verandering wel haar oorsprong zal hebben in het ncburlge Duitschland, doch niet als duurzaam kan worden aangemerkt. Na een uitvoerige critiek op diverse andere partijen besloot spr. met nogmaals er den nadruk op te leggen, dat de C.H.U. strijden j wil en zal voor de handhaving en verste viging der christelijke grondslagen in samenwerking met allen die hiervan de waarde belijden. Voorts wees hij er op, dat, in overeenstemming met ons volkskarakter, een meerderheidsregeering in Protestant- schen geest als het meest wenschelijk moet worden gezien. Na gedachténwirseling volgde sluiting. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. van Alphen, db„ H. Morsch- weg 51, van Wassenaar- Engb. K. Hesse- link en vr„ Fred. Hendriklaan 6, van Ba tavia, N.-I. H. Slettenaar en gezin, arts, Fred. Hendrikl. 12, van Poerworedjo, N.l. W. H. Roman en gez., timmerman. Terwee- weg 22, van Leiden A. C, Hotz, kinderj., Duivenvoordestr. 14, van Den Haag A. A Boeseman. analyste, Duivenvoordestr. 10, van Middelburg J. H. Vergragt en gez.. Wijttenbachweg 51, van Boskoop. Vertrokken: H. M. Lubbe, inw., naar Breda, Hendrikstr. 1 J. D. Langhout naar Engeland M. P Bavelaar, db„ n. Rijns burg, Heerenweg 20 N. G Lodder, verpl naar Kesteren, „Rustoord" H. W. M. Joosten, verpl., naar R'dam, Henegouwer laan 72 G. J. Visser, naar Doetinchem, „Ruimzicht" C. Minnis, bouwk. opz.. n Den Haag, Gevers Deynootweg 76 Th. H Fusswinkel, naar Voorburg, van Deventer- straat 27 M. Zandbergen, naar Voorburg, v. d. Wateringenlaan 89 J. A. Duiven voorden. veeh., naar Valkenburg ,Z.-H.. Valkenburgscheweg 169 A. de Jong, naar Gouda, Kattensingel 44a B. Spruit en vr„ melkventer, naar Amsterdam. J. van Lennepstraat 37II J. de Jong, db„ naar Amersfoort, Verhoevenstr. 17. Burgerlijke Stand. Geboren: Wolfgang Alfred Karl, Z. van P H. M. S. v. d. Voort en M. A. Nickel Willem, Z van A. Koerten en W. de Boer, Dora Alida, D. van J. de Bruin en K. Top Margaretha Ermelinda Maria, D. van M. A. W. E. Elshof en E. M. M. Hoogeveen. Overleden: W. van der Meij geb. Kraan 87 j. J. th. van Aarem 66 j. M. J. van Haagen 52 j. G. J. Nulle 77 j. J. van Leeuwen, geb. Snijders 75 j. J. van Muiden, geb. van der Tuin 65 j. Ondertrouwd: A. Ligthart 31 j. te Leiden en D. A. v. d. Burgh 24 j. D. Knetsch 29 j. te Katwijk en M. v. Klaveren 29 j. Jaarvergadering Ger. Meisjesver. „Mirjam". Gisteravond is de 13e jaarvergadering gehouden van de Geref. Meisjesvereenlglng „Mirjam" geopend door de presidente mej. Parmentier, die verzocht te zingen Ps 89 7 daarna een gedeelte uit de H. Schrift voor las en voorging m gebed. Spr. herinnerde aan het feit dat de vereeniging 12% jaar heeft bestaan, zoodat aan dezen avond een bijzonder karakter "zal worden gegeven. Dit getuigde al direct daarop Het jaarverslag werd op geheel andere wijze uitgebracht n 1. in den vorm van een „interview". Hieruit bleek oa. dat er voortdurend ac tief ls gearbëid. Eén inleidifig van mej. Ramp getuigde >teven6 van het mooie ver- eenigingswerk en de- daarbü voorkomende moeilijkheden* van tfetf''ieugdieeftifd, waar uit dan de noodzakelijkheid blijkt, dat de jeugd zich moet scharen als ware volgelin gen van Jezus. Na eenige zangnummers brachten de Kerkeraad der Geref. Kerk, de Jongelings- vereeniglng en de kleine Meisjesvereeni- ging hun gelukwenschen over. Een vrooliike voordracht „Hollandsche kaas" sloot het eerste gedeelte van den avond. Nog volgden zang- en voordrachten. Tenslotte werd op gevoerd het historische nummer „Neerland let op uw Saeck" door leden der Meisjes- vereeniglng „Mirjam", dat een dankbaar applaus oogstte. Deze zeer geslaagde avond werd gesloten met dankgebed door ds. Jac. Eririga In het gisteren geplaatste verslag be treffende de ledenvergadering der Neutr. Coöp. Boerenleenbank gelieve men te lezen dat de rentestandaard voor spaargelden die 1 jaar vaststaan vastgesteld is van 3.60% op 3.25%, voor spaargelden dagelijks op- eischbaar van 3.25% op 2.80%. RIJNSBURG. Jaarvergadering Veilingsver. „Bloemenlust" In de zaal van den heer J. Verbree kwam de veilingsver. „Bloemenlust" in jaarver gadering bijeen De voorziter, de heer G. den Heyer, opende en heette allen welkom. Spr. zeide, dat het water dikwijls tot aan de lippen gekomen was. maar dat toch de ver eeniging voor verdrinken behoed is. Het moeilijke jaar dat achter ons ligt, heeft ons ook de teleurstellingen niet onthouden, doch door het eendrachtig samenwerken van bestuur en personeel zijn wij nog een zelfstandige vereeniging gebleven en zijn de vooruitzichten, dat dit zoo zal blijven, beter dan een Jaar geleden. Een bijzonder woord van dank bracht spr. aan den hypotheek houder, den heer Gerritsma, cand. not. te Arnhem, die niet alleen de rente verlaagde, maar ook de vereeniging met raad en daad bijstond. Wat de verdere vooruitzichten be treft, die zijn donkerder dan ooit, aldus spr. De bloementrekkerij brengt nog steeds ver lies, al zijn er lichtpunten. Verder memo reerde spr., dat de vereeniging thans aan gesloten is aan de Sierteeltcentrale, Spr. bracht dank aan zijn medebestuursleden voor de prettige samenwerking, waarna de secr. de heer D. v. Egmond de notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd, even als het Jaarverslag. De voorziter bracht den secr. dank voor het vele wat hij voor de vereeniging gedaan heeft. De penningmees ter, de heer C. Hogewoning, bracht verslag uit van financiën. Hieruit bleek, dat de ontvangsten bedragen hadden f. 5856 en de uitgaven f. 5777.05, zoodat er een batig slot is van f. 78.95. De veillngsomzet bedroeg on geveer f. 80.000. De aftr. bestuursleden, de heeren Soete- man. van Noordwijk en C. Hogewoning van Katwijk a. d. Rijn werden herkozen, zoo dat het bestuur nu als volgt is samenge steld: G. den Heyer. voorzitter, C. Soeteman 2de voorz., D. v. Egmond secr.; C. Hogewo ning, penningm.; J. Monster en B. Braun, H. van Egmond Gzn. Na bestuursmededelingen en rondvraag volgde sluiting. Jaarvergadering A.R. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prlnsterer" hield haar jaarvergadering, welke geopend werd door den heer G. v. Egmond Fr. met gebed, gemeenschappelijk BREESTRAAT 90 7405 (lngez Med.) gez. van ps. 33 10 en het lezen van een gedeelte van Jesaja 40 Na een inleidend woord en het lezen van de notulen, besprak de heer W. Bouman het verkiezingsmanifest der A.R. partij. De verschillende onderdeelen daarvan „de ge- zagshandhaving", „de defensie en sociale paragraaf" werden aan 'n breedvoerige be schouwing onderworpen. Steunend op God's woord als eenige hechte grondslag, zijn de A.R. steeds zich zelf gebleven. Geen vage beloften, waarvan geen verwezenlijking ls te wachten, doch de nuchtere werkelijk heid. Het eigen volkskarakter, wortelend in de Hervorming en het Calvinisme, dient als historisch gewordene gehandhaafd te blij ven. Opgewekt werd om ln den a.s. verkie zingsstrijd de beproefde beginselen hoog te houden en daarvoor te strijden. Hierop volgde een levendige bespreking, vooral over de sociale paragraaf. Nadat de secretaris het jaarverslag had uitgebracht, sloot de heer Kralt met dankgebed. Een mooie „Vrouwenavond". Onder zeer groote belangstelling werd in de zalen achter „Avondrust" de jaarlijksche Vrouwenavond gehouden. In haar ope ningswoord na gebed en gemeenschappe lijk gezang deelde mevr. Bosschleter mede, dat deze avond later dan anders ge houden werd, in verband met het over lijden van ds. Peter. Ook bij de samenstelling van het pro gramma was met dat droevige feit rekening gehouden. Afwisselend lazen eenige dames proza voor, terwijl mevr. Bouman zeer ver dienstelijk enkele vioolstukjes ten gehoore bracht. De heer Bouman, vertoonde met zijn filmtoestel vele foto's uit de dagen van het vorstelijk huwelijk, alsmede Bijbelsche voorstellingen en grepen uit het dieren leven. Het was een zeer mooie en ook leerzame avond Nadat mevr. v. d. Vijverv. d. Voet mevr. Bosschleter had dank gebracht voor haar vele bemoeiingen en de Avondzang was ge zongen, sloot de heer Bouman deze buiten gewoon geslaagde bijeenkomst met dank gebed. Vergadering Ned, Chr. Landarbeidersbond. De afd. Rijnsburg van dezen bond verga derde in het Ontspanningslokaal; de op komst was bevredigend. Na opening door den voorzitter, den heer G. v. Duin sprak de propagandist van den Bond, de heer Mastrigt. Deze gaf een overzicht van de verschil lende stelsels, welke in de loop der tijden het vereenigingsleven hebben gekenmerkt. Vele daarvan passen niet meer in onze da gen. Ook het uitgangspunt was in vele op zichten verschillend. Volgens spr. kan alleen de Bijbel tot grondslag dienen. Dan komt men tot Christelijk sociaal besef, naasten liefde en onderlinge samenwerking. Gewe zen werd op het Plan van de Arbeid, het collectieve arbeidscontract en de onder scheidene sociale wetten. Ook werd een ver gelijking gemaakt met ons land en Zweden. Eveneens passeerde de belemmerende maat regelen der ons omringende landen de revue. Ook door de Chr. Vakbeweging moe ten nog vele moeilijkheden uit den weg wor den geruimd, al zal men dankbaar kunnen zijn voor de reeds verkregen resultaten. Met een opwekkend woord, om het chris telijk beginsel ook in het vereenigingsleven hoog te houden besluit spr. zijn met aan dacht gevolgde rede. Ds. Broekstra ger. predikant alhier sprak over „Werkt niet voor de spijze, die vergaat" Ernstig gaf hij aan, hoe men die woorden moet verstaan, en hoe alle arbeid verricht moet worden in den dienst van Christus. Dan komt er iets moois in het leven; ook in het vereenigingsleven. Wél wordt dan vaak tegenstand, ja zelfs bespotting ondervonden, maar dat mag geen beletsel zijn, om zich bij alle arbeid in dienst te stellen van den levenden God. Spr. wekte op, zich niet te laten meesleu ren door den geest van den tijd, maar het vaandel van Christus hoog te houden. Na gemeenschappelijk gezang werd deze leerzame avond door ds. Broekstra met dankgebed gesloten. Raadsagenda. De Raad vergadert Maandag 8 Maart as., te 7 uur nam. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. On bewoonbaarverklaring van woningen. 3. Voorstel van B. en W. inzake invoering re geling bijdragen premie ziekenfondsen en contributie aan ziekenhuisvereenigingen. 4. Vaststelling verordeningen heffing en in vordering van schoolgelden. SASSENHEIM. Lenteboden! In den Kooipolder zijn de eerste kie viten gearriveerd. Nadat eerst de voortrek kers af en toe in den polder neerstreken, zijn zij er nu dagelijks te zien. Vergadering Wit-Gele Kruis. Deze vereeniging vergaderde onder lei ding van den heer L. Ph. Bisschops ln het K.S.A.-gebouw. De opkomst was goed. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, Inzonderheid dr. P. Ie Grand. De notulen en het jaarverslag werden goedgekeurd. Het ledental bedraagt 435. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van f. 59,08'/i. Alles werd in orde bevonden. HEDEN. Jeruël: Spr. J, A. Monsma. 8 uur nam Nieuwe Rijn 19: Theosophisoh Genoot schap, 8 u 15 nam Stadszaal (kleine zaal): Kerk en Vrede Sprekers ds. Cohen en ds. Eldering- 8i/i uur nam. Stadszaal: Uitvoering Leldsche Chr Harmoniever. 8 uur nam. v. d. Werffstraat 96: Fancyfair Dj» Rhijnlanders 710% uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Tooneeluitvoerlng „D. O 8" 8 uur nam. v. d. Werffstraat 96: Fancyfair nt» Rhijnlanders" 3—5% en 7—10% uur n.m, Zomerlust: Het Nieuwe Tooneel. Uit voering. DAGELIJKS Den Haag (Dierentuin): Tentoonstel, ling „De Mensch". 10—6 en 7'/i12 uur (tot 21 Maart). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vUr: Donderdae Inentine teeen dlohterie 3% uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „De witte engel". Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 2—7 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestrj 31: 8 uur nam, Helene Willfuer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „De drie musketiers". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 unr. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Zijn laatste rit". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. Zondags 47 en 811 uur; Zaterdag- en Woensdagmiddag 2.30 uur. „Menschen op een boot". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Maart a.s. waargenomen door de apotheken; P. du Crolx, Rapenburg 9, telef. 807 en G. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Hoe hij weer aan den slag kwam. „Drie jaar geleden leed ik zoo hevig aan rheumatisdhe pijnen, dat ik nog slechts met behulp van een stok kon loopen en gedwongen was mijn werk pp te geven. Zonder Krusehen Salts was ik nooit meer aan den slag gekomen, maar nu voel li mij weer uitstekend en kaïn weer werken. Wie mij 3 jaar geleden gekend heeft en mij nu ziet, gelooft niet dat ik dezelfd" man ben. Ik kan Krusehen niet dankbaar genoeg zijn". W. T Rhennmatisohe pijnen ontstaan doordat de opgehoopte afvalstoffen het organism" ernstig verontreinigen, waardoor o.a. he kwaadaardige urinezuur ontstaat, dat de oorzaak is van de pijnlijke rheumatlsc zwellingen in spieren en gewrichten, zes zouten in Krusehen Salts verwijder" de afvalstoffen volkomen langs de natuur lijke kanalen, waardoor Uw bloed wordt gezuiverd en de pijnen vanzelf zullen op houden. Krusohen Salts ls uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f.0.75 en f. 1.60 per fla con. Let op, dat op het etiket op de flescb, zoowel als op de buitenverpakktag de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt. 7400 (Ingez MedJ De wijkzuster legde 4790 bezoeken af bi) 326 patiënten, terwijl bij het vervoer van 25 patiënten hulp werd verleend. In de pollkliniek werd aan 435 patiënten 2745 maal hulp verleend, terwijl aan 1® patiënten 222 stuks materiaal werd uit geleend. Door de hoogtezon werden aan 13 pa tiënten 330 bestralingen verricht, ln totaal 87% uur. Wat de T.B.C.-bestrljding betreft waren op 1 Juni 1937 18 gezinnen met 18 P®Jf?I nen onder toezicht; vorig jaar waren deze cijfers resp. 22 en 20. Er werden 384 be zoeken afgelegd. Bij 119 zuigelingen werden 431 bezoeken afgelegd. Ingeschreven zijn 136 zuigelin gen. In de llghal werden 6 patiëntjes ver pleegd met 661 verpleegdagen. w De aftr. bestuursleden, de heeren P- van Niekerk en J. Vugts werden bij accla matie herkozen. Volgde behandeling der beschrijving" brief voor de Z.H. Vereen. „Het Wit-W" Kruis". Tot afgevaardigde werd benoem dr. Zijerveld. Na rondvraag, waarbij de oprich"n8 een operat-lefonds ter sprake kwam, voigu sluiting.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6