Uit de Rijnstreek D5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 2 Maart 1937 n „DE KRINGLOOP DER BELANGEN" Loop der bevolking. Bevestigd: C. G. M. Hulsbosch, uit Sas- ieim: Ph. J. v. d. Maat, uit Bodegraven; Y d. Laan, uit Lisse: L M, v. Buuren, (Heythuizen; P. S. Baak, uit Warmond; C, Groot, uit Nijmegen; C. Bierman en - uit Zoetermeer; C. H. Lakerveldt, uit -r-Amstel; C. J. F. Wortel, uit 's Her- nbosch; F. v. Fissen, uit Zuilen; H. J. Hiekerk, uit Castricum; A. A. v. Rijn, Katwijk; J. F. Kling, uit Amsterdam. Vertrokken: L. M. Papendrecht, n. Al en a. d. Rijn; F. C. v. Riek, n Lisse; C. j, v. Werkhoven, n. Vaals; L. F. M. v. d. m, n. Schiedam; H. E. Spierenburg en tg., n. Haarlemmermeer; C. Warmer- -, n. Noordwijk; A. de Groot, n. idem; te Wolff en gez., n. idem; P. Th. v. Dijk, idem; C. J. Wit, n. idem; J. H. Paarde- r en gez., n. idem; S. Sier, n. Heyt- De eerstvolgende raadsvergadering zal its hebben op Vrijdag aa. Het aantal stemgerechtigden voor de Kamerverkiezingen bedraagt alhier VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerda Huigje, d. v. H. Moret ff. J. Bolk Willem Piet, z. v. W. An- r en J. M. Schippers Alida Wilhelmina v. E. Griffioen en N. Hoogervorst. Ondertrouwd: J. Kesseler 37 j. en G. H. Blank. 32 j. Loop der bevolking. Gevestigd: H. M. Beyersbergen en gezin, Zoeterwoude, Haagweg 26 Mej. J. Bas- fur, Veurscheweg 3, v. Edam J. Box- n, Rijndijk 20, van De Werken c.a. J. W. H. ten Bruggencate, Haagweg 1. Tubbergen H. Muller en gezin, Rijn- 146b, v. Rotterdam G. Koopman, aan 198, v. Haarlem Mej. M. de Veurscheweg 45e, v. Leiden J. P. der Ploeg, Haagweg 3, v. Woubrugge J. A. Kopp, Leidscheweg 191, v. Den v B. den Boef, met dochter, Bij lraat 20a, v. Alblasserdam. Vertrokken: E. S. Rappaport, n. A'dam, Lairessestr. 141 A. Visser en gezin, Leiden, De Sitterlaan 36 J. van den el en gezin, n. Zoeterwoude, H. Rijn- 252 A. Sleval en gezin, n. Wasse- Zuijlen v. Nijeveltstr. 263 Mej. A van Rooijen, n. Alphen a, d. Rijn, 69 N. Roozendaal, n. Streefkerk Moojen en echtg., n. Wassenaar, v. n v. Nijeveltstr. 263 J. Schnurr, F van der Reyden, D. B. Schnurr, Mej. C. Kruit, H. J. Kruit, mej. J. C. Kruit, n, Nijmegen, Weesinr. Neerbosch "E. M. Westra, n. De Bildt, Gezichts- 168 Mw. A. E. de Goederen, geb. a, n. Oegstgeest, Duivenvoordestraat W. A. C. H. Planjer. n. Leiden, N.- 77. De heer G. Hartveldt f 's-Gravenhage is plotseling overleden heer G. Hartveldt alhier, diaken der Ned. Gemeente en penningmeester der voor Ziekenhuisverpleglng „Onder- Hulpbetoon". Gevonden: een portemonnaie. Inlich- n bij de politie op werkdagen tusschen u. v.m. De schoolgebouwen van huize „Bij- zullen belangrijk uitgebreid en ver worden, mede In verband met het ten van een inrichting voor nijver- "nderwijs. Bij de aanbesteding voor n nieuwbouw waren vier biljetten, n.l. A. Kokshoorn, Voorburg, f. 118.850; W. er en G. A. Niersman, alhier, f. 104.950: J. Fennis, Bussum, f. 99.000; G. J. Evers, endaal, f. 93.400. De gunning is aan- den. VEUR-LEIDSCHENDAM. De huurbetaling door de werkloozen. opdracht van den Rijkswerkloosheids- wordt op het oogenblik een o nder- ingesteld naar de wijze van huur- -g door de werkloozen. Hiertoe moest werklooze zijn laatst betaalde huur- tie overleggen, ligt in de bedoeling binnenkort over n tot het van de steungelden aftrek- tan de huurpenningen, welke dan aan «rokken eigenaars zullen worden uit- "rti. i is voornemens van die werkloozen huurachterstand hebben, elke week in te houden. Dit bedrag zal niet n uitgekeerd aan de eigenaars, doch teruggestort in de Rijkskas, daar kijk zich op het standpunt plaatst, dat steunuitkeering de huishuur is opge- Betaalt een werklooze deze huur dan neemt men aan, dat dit bedrag htmatig is getrokken en terugstorting plaats hebben. Een en ander zal nog en besproken in de vergaderingen van ükle raden, zoodat de mogelijkheid niet t?esloten, dat de bedragen nog eenige ng zullen ondergaan. Burgerlijke Stand. leden: C de Hey geb. van den Bosch allen: J. M. Heemskerk geb. Oomen z. "uwd: S. P. Visser en M. Dysel- 9e kiezerslijst 1937 van Stompwijk en bevat resp. 2559 en 1781 kiezers. "Van gemeentewege zal 14 Maart a.s. aanvang worden gemaakt met de utie van balk- en braadvet aan werk en armüastlgen. Dit wordt verkrijg- lesteld bij die winkeliers, welke zich "reeds met de distributie van de crisis- ^-rine belasten. aandacht wordt er op gevestigd, diat riantum vet niet wordt verstrekt bet toegewezen kwantum margarine, .biplaats daarvan. Betrekt men dus ■^veelheid vet, dan krijgt men de- hceveelheid margarine minder. "degens overtreding van de Rljkswin- bngswet heeft de marechaussee pro- ibaal opgemaakt tegen den dames- 'T van R. in de Damstraat te Veur. "Gedurende Februari is ten postkan- "Wer en het bijkantooi in de buurt- -> °P de Rijkspostspaarbank ingelegd A3 iv. m. f. 7451.02) en terugbetaald ',i22 IV. m. f. 12759.47). Het aantal in 'Ijnde boekjes is 2539 (v.m. 2628). B. en W. van Stompwijk stellen den raad voor te besluiten tot onbewoonbaar- verklaring van de perceelen Achterweg 14 t.m. 22 en 33 t.m. 41, eigendom van mej. C. Mulder. Ten nadeele van den schipper K. is een heerenrijwiel, dat hij een oogenblik had geplaatst voor de woning van den heer N. te Veur, ontvreemd. WARMOND. Bijeenkomst „Stille Omgang". De afd. Warmond van het Genootschap van den Stlllên Omgang hield in hotel de Zon een zeer druk bezochte vergadering, onder leiding van den voorzitter den heer A. Burkcsen. Deze heette speciaal den spre ker rector L. Beune, den pastoor en kape laan, pater Frigge uit Leiden en de beide aanwezige hoofdbestuursleden, welkom. Hij herdacht het overlijden van vier trouwe leden, n.l. de heeren Verkolf, Koppers, Slingerland en Piet. Hierna las de secr. de notulen, die onder dankzegging werden vastgesteld. Nadat het R.-K. Parochiaal zangkoor eenige liederen had gezongen, volgden eenige mededeelingen en werden de bestuursleden de heeren Weyers en Moerkerk, herkozen. Rector L Beune uit Leiden had tot onderwerp gekozen „God met ons". Wij gaan uit en keeren terug tot God, den Christus Eucharlsticus. Reeds meer dan 600 jaren is deze devote om- gang door onze voorvaderen en ons in stand gehouden, doch niet alleen in den nacht van den stillen omgang, maar ons geheele leven moet op God gebaseerd zyn, want wij zijn verankerd in God vanaf onze schepping tot onzen dood. Christus zelf heeft gezegd „Alles verlaat gij o mensch, wanneer gij Mij verlaat". Ook in Neder land wordt een strijd gevoerd tegen God en hiertegen willen wij stellen een actie voor God. De voorzitter bracht hem hartelijk dank voor deze gloedvolle rede en 't R.K. zang koor voor de zoo gewaardeerde medewer king. WASSENAAR. Uitvoering W. I. K. In het vereenigingsgebouw aan de School straat gaf de Gymnastiekver. W. I. K. een uitvoering. De talrijke aanwezigen werden door den voorzitter, den heer Olij hartelijk welkom geheeten, in het bijzonder burge meester Wiegman. Ook stelde spr. zeer op prijs de aanwe zigheid van den heer Mens, voorzitter van den Leidschen Turnkring, zoodat ook deze zich kan overtuigen wat W.I.K., als aan gesloten bij den Leidschen Turnkring, presteert. Hierop werd het programma, ingestu deerd onder leiding van den heer Wein- holds, uitgevoerd. Onder de begeleidende muziek van „The Feldman Band" had de opmarsch plaats van alle 'medewerkenden, hetgeen werd opgevolgd door vrije oefe ningen door jongens. Ook de meisjes lieten zich niet onbetuigd en voerden een knots oefening uit. Voorts zagen wij de heeren aan de brug en het hoogre.k, hetgeen zeer in den smaak viel, gezien het groote ap plaus. De kleuters zagen wij in een aar dig spel, als dwergvolk. Een komisch stukje had voorts aller bijval. Rhythmische gym nastiek zagen wij bovendien door de da mes uitgevoerd. Ais slotnummer kregen wij een viertal hoogstanden door de heeren en jongens, die veel bijval oogstten. De voorzitter sprak een woord van dank in het bijzonder tot den heer Weinhoids. Een groote vreugde was het hem, namens alle leden den directeur een staande sche merlamp te mogen aanbieden. Ook mevr. Weinhoids heeft in deze laatste week veel moeten opofferen; haar werd als dank een bouquet aangeboden. Hierop sluiting. Raadsagenda. Morgenochtend te 9 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Verordening art. 223 der gemeentewet; 4. Intrekking rijwieltoelage; 5. Benoeming onderwijzers OL. school No. 1; 6. Subsidie tuinbouwcursus7. Benoeming lid pi. com missie van toezicht L.O.; 8. Benoeming commissie van toezicht agentschap arbeids bemiddeling; 9. Benoeming commissie van advies werkloosheidsverzekering; 10. Be noeming leden commissie tot wering van schoolverzuim; 11. Voorschot vergoeding art. 101 L.O.-wet 1920 over 1937; 12. Ver goeding art. 100 L.O.-wet 1920 over 1935; 13. Overname grond ter bestemming als bouwweg; 14. Toepassing bouwverordening; 15. Rioleering Persijnlaan enz.; 16. Wijzi ging instructie voor de hulpkeurmeesters van vee en vleesch; 17. Vaststelling capi- tulantenverordening; 18. Aanvulling sala ris- en loonverordening 1935; 19. Verkoop van bouwterein aan P. Elzerman; 20. Ver koop van bouwterrein aan J. Hoogendoorn: 21 Overname van grond ter bestemming als bouwweg; 22. Retributiekohier; 23. Ko hier hondenbelasting; 24. Begrootingswij- zigingen; 25. Bezwaarschriften belastingen; 26. Recognitie aansluiting gemeenteriool; 27. Toepassing bouwverordening; 28. Ver koop bouwterrein Cornells de Wittstraat; 29. Ruiling en verkoop van effecten; 30. Conversie van geldleeningen31. Overname van wegen. Lood der bevolking. Gevestigd: A. M. van Berkel, dienstbode uit Alkemade, Kerkstraat 22 b C. Beset, dienstbode, uit Eindhoven, Duinweg M. Boersma. dienstbode, uit Groningen,; Hoo- geweg 16 M. E. Bosch, dienstbode, uit Den Haag, Duinweg 9 A M. Budel, zon der beroep, uit Den Haag, Prins Alexander- laan 1 A. L. K. Freeke, zonder beroep, uit den Haag, Rijksstraatweg 270 L. Fröhlich, huishoudster, uit den Haag, v. Calcarlaan 38 N de Groot en gezin, stuurman K.P.M., uit Singapore, Molen straat 3a D. M. Hartmann. dienstbode, uit Zeist, Plein 18 M. E. Hoogeweegen, 1.1. verpleegster, uit Nijmegen, Gr. Hoef- ijzerlaan 27 L. L. Kirchmann, arts, uit Leiden, Mecklenburglaan 6 W. Kirrwald. zonder beroep, uit den Haag, Burchtplein 17 N. Knol, dagmeisje, uit den Haag, a/b. Rijnaak „Petronella" C. M. Langevoort, Dir. „Sterhuis", uit Groningen. Wavopark 11 E. P. v. Loenen, zonder beroep, uit Den Haag Wittelaan 22 J. M. v. d. Meij-' den, kinderverzorgster uit den Haag, Eiken laan 2 A. Pelgrim, vreemd, uit Terlach (Oostenr.), Middelweg 13 A. Stigter, huishoudster, uit Voorburg, Eikenlaan 2 ALPHEN. Vergadering „De Eendracht". De Pluimvee- en Konijnenfokkersver. „De Eendracht" te Aarlanderveen kwam in jaavergadering bijeen in het „Oude Recht huis". Na opening door den voorzitter en voor lezing der notulen werd het besluit van het bestuur om toe te treden tot den Bond van Kleindierteelt met alg. st. goedgekeurd. Uit de verslagen van secr. en penningm. bleek dat de vereeniging nog in goeden welstand verkeert. De kascommissle had de boeken in goede orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer P. v. d. Lijn. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. L. v. d. Klein, die tevens bereid werd gevonden de functie van penningmeester op zich te nemen. De heer C. Ruis meende als bestuurslid te moeten bedanken daar het voor hem te lastig is, nu hij niet meer te Aarlanderveen woont. Op aanhoudend verzoek van de ver gadering werd hij echter bereid gevonden bestuurslid te blijven. Hierop werd besloten in principe weer een tentoonstelling te houden. De voorzitter sloot hierop deze goed be zochte bijeenkomst. Gecombineerde jaarvergadering. Door de N.H.J.V. op G.G. „De Heere is onze Banier" en Knapenverg. „Samuel", werd in het gebouw „Rehoboth" een ge combineerde jaarvergadering gehouden. De belangstelling was zeer groot. De opening werd verricht door den heer A. J. Dekker De heer Langelaar hield een keurige bijbelbespreking. Uit het jaarover zicht van den secretaris bleek dat het le dental vrijwel gelijk is gebleven; het afge- loopen jaar kon met een batig saldo wor den gesloten. Verschillende onderwerpen werden nog behandeld, terwijl het geheel werd afge wisseld door zang van een dubbel-k"'artet, gedichtenwedstrijd en varia. Auto in de sloot. Een vrachtauto, bestuurd door v. B.. kwam achteruitrijdende van de fabriek van de fa v. Dijk en reed hierbij tegen een juist passeerende personenauto, die hier- „De goedgekozen schilderachtige costuums" (verslag L.D.l waren als altijd van ERATO - Oude Singel 14 - Telef. 889. 't Nieuwste model hooge hoed in voorraad. 7269 (Ingcz. Med.) J. Troost, dienstbode, uit Sommelsdijk, Duinvoetlaan 16 W. P. Versluis, dienst bode. uit Den Haag, Bremhorstlaan 4 Vertrokken: W. A L,,Stift naar den Haag Taxisstraat 51 G. H. M. Moree naar Mid delburg, Branderij mpien gang 14 G. Hölzlen naar den Haag, Galileïstraat 136 G. Baardaa naar Rotterdam, Schildstraat 20 a J. J. Enthoven naar Woubrugge, Zuidhoek van Roelofarendsveen J. C. J. Mustert naar Delft, Nassaulaan 90 E. M. Thuran naar Duisburg-Hamborn S. Zwart naar Leiden, Langebrug 5 P. Imanse, naar Hillegom, Pr. Hendrikstraat 20 H. Schmidt naar GastropRauzel M. Kuzinger naar den Haag, Nieuwe Ha venstraat 74 J. S. Stellwagen geb. Tethof en zn., naar Leiden, Steenschuur 14 M. C. La Riviere naar den Haag, Stuyvesant- straat 175 S. Mom naar Boskoop, Voor kade 75. Burgerlijke Stand. Geboren: Marie Hermanus Adrianus, z. van G. J. ter Braak en G. J. van Noort Joachim Adrianus Maria, z. van G. J. ter Braak en G. J. van Noort Carel Frede- rik Marie, z. van D. Bakker en F. M. Wille- brands Johannes Wilhelmus Petrus, z. van P. J. van der Ham en M. van Noort. Overleden: Jacobus Reinders, 43 j. e. v. J. van Bentum Gijsbertus Maria van Dijk. 85 j., wedn. van E. T. van der Dooren Bernard Johan Carolus Hoyng, 70 j., wedn. van M. E Feldbrugge Laurentius van der Zalm, 65 j„ ongeh. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Dirk Looy, jm„ 23 jaar. v. Mijdrecht en Leentje Cornelia Vork, jd. 20 jaar. Geboren; Maria Petronella. dochter van P. J. van Leeuwen en M. Heemskerk Maria, dochter van P. J. Visser en M. Meurs Walterus Albertus. zoon van A. L. van der Zwet en Th. M. Verdam. Toen mej. v. T„ die per rijwiel van de kerk kwam, de woning van H. passeerde, kwam plotseling haar zoon het erf af rijden en kwam op den hoek van de wo ning met zijn moeder in botsing. Mej. v. T. viel toen in de Ringvaart, doch zij werd gelukkig door haar zoon gered. In de gehouden Rlngvergadering Aar- en Amstelstreek der Jongel. Ver. op Ger. Grondslag, gehouden in de Geref. Kerk, werd door C. Rodenburg van Ter Aar het onderwerp behandeld „De onderlinge ver houding der leden" en door den heer Lei- lens van Aarlanderveen „De J.v. en de Oranje-Garde". Hierop volgde een leven dige bespreking. In de Chr. school werd een openbare les gegeven. De voorzitter van het tvjatuur dr. J. G. Ubbink opende deze vergadering. De jeugd werd getracteerd. Er was weinig belangstelling. Dr. Ubbink sloot het samen zijn. door in de sloot reed. De bestuurder der personenauto kwam er met een nat pak af, terwijl de wagen later door 'n kraan wagen van de garage Jae. Boot werd ge licht. In de Jaarvergadering van den L.T.B. werd tot bestuurslid herkozen de heer H. J. Straathof. Het Jappencomité voor de zending voor de Rijnstreek heeft in het afgeloopen jaar ontvangen te Alphen f. 2915.34; Bode graven f.1034.25 en Boskoop f. 613.52, to taal f. 4563.11 of f. 982.20 meer dan in 1935. De Chr J.M. Ver. O.D.S. hield in het Nut haar 46e jaarvergadering. Na opening door den voorzitter A. H. Walraven, volgde een bijbelinleiding over Joh. 14 1 door den heer A. Kroon en werden de jaarver slagen uitgebracht in den vorm van een vraag- en antwcordspel. Na de pauze trad als spreker on de heer C. Tabak, alg. secr. van het N.J V.. terwijl besloten werd met de uitvoering van het spel „Tegen wil en dank". De sluiting werd verricht door ds. Ste- houwer. Ten nadeele van iemand in de Raad huisstraat werd een rijwiel ontvreemd, dat hij voor zijn woning had neergezet. De po litie stelt een onderzoek in. De nieuwe verkeersverordenlng voor onze gemeente is in werking getreden. BODEGRAVEN. GEHEIME RADIO-ZENDER ONTDEKT. ZOETERWOUDE. De heer Van der V.. wonende te Lei derdorp, heeft bij de politie alhier aan gifte gedaan dat te zijnen nadeele van de leegstaande buitenplaats „Rijnvreugd" aan den Hoogen Rijndijk een groote partij lood is ontvreemd. Gevonden: een deksel van een dicky- seat grijsgroen. Terug te bevragen bij den gem. veldwachter aan den Rijndijk alhier. Uitzendingen kwamen goed door. Radio-bezitters hebben hier Zondag een geheimen zender ontdekt, die blijkens tal rijke gegevens óf in onze gemeente, öf in de onmiddellijke omgeving moet staan op gesteld. Toevallig ontdekte een luisteraar den zender, die uitzond op 223 Meter en 's mid dags van 12 uur tot halftwee in werking bleef. Daarna kwam de zender terug op 222 M. Het is slechts een zwakke zender, vermoedelijk van ongeveer een half K.W. Twee personen verzorgden de uitzending, de een als omroeper, de andere als radio amateur. Verschillende personen werden opgeroepen; ze werden aangeduid met de namen van plaatsen als Oudewater, Reeu- wijk. Waddinxveen enz. Men noemde zich de Radio-omroep V.O.P.J.C Duitschland— Spanjezender. De omroeper had een Duitsch accent. De uitzendingen bestonden uit wat scherts en uitnemende gramofoonplaten, aie vooral bij de tweede uitzending, uitste kend en zonder eenige storing overkwa men. Rapporten werden verzocht, waarbij natuurlijk niet verteld werd aan wien deze gezonden moesten worden. Tenslotte werd beloofd, dat men zou terugkomen, misschien hedenavond, maar definitief wepd geen ;tijd afgesproken. Sindsdien wordt er hier veel gezocht in de buurt van 223 M. JAARVERGADERING COÖP. BOERENLEENBANK. Kerngezonde positie. De Jaarvergadering van de Coöp. Boeren leenbank werd gehouden in het Beursge bouw. De voorzitter, de heer W. F. Brunt heette de aanwezige leden welkom. De secr., de heer A. de Vos las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Het bestuur ondervond geen wijzigingen; er zijn. plm. 200 leden. De omzet ging iets achteruit tengevolge van de algemeene inkrimping der bedrijven, maar de reserve bleef zich in stijgende lijn ontwikkelen. De gevolgen van de devaluatie zijn meegevallen, terwijl de daling van den rentestandaard ook voor de bank gevolgen heeft gehad. De hoop werd uitgesproken dat de algemeene opleving zich ook in onze omgeving zal voortzetten. De kassier, de heer P. W. M. v. Niekerk bracht zijn verslag uit. Het totaal der spaargelden is belangrijk toegenomen en bedraagt thans ruim f. 762.000. Aan voor schotten en rekeningcourant staat slechts ruim f. 360.000 uit, terwijl voor de leden in R.C. belegd was ruim f. 77000.—. Niet min der dan ruim 4 ton was dan ook gelegd bij de Centrale Raffaisenbank te Utrecht, ter wijl ruim f. 80.000 aan effecten in porte feuille waren. Het reservefonds bedroeg bijna f. 34000.waaraan werd toegevoegd de winst a f. 2615.terwijl bovendien het gebouw en de inventaris, die te boek ston den voor f. 1400— werden afgeschreven op f. 400.Geconstateerd werd alzoo, dat de positie van de bank kerngezond is. Bij monde van den heer C. v. Dam rap porteerde de financieele commissie tot vol ledige décharge van den penningmeester. De heer J. Veelenturf bracht verslag uit van de Alg. Vergadering der Centrale Bank. Met 63 van de 68 stemmen werd het aftr. l:d van den Raad van Toezicht, de heer J. J. Agterof herkozen, terwijl met 66 van de 68 stemmen werd herkozen de tweede voor zitter, de heer Andr. Veelenturf. De plaats vervangende bestuursleden J. M. A. Moons en L. P. v. d. Graaf werden bij accl. her kozen. De gratificatie voor directeur en bestuur werd onveranderd gehandhaafd. In de financieele commissie werd aan gewezen de heer Jac. Rijlaarsdam, terwijl tot afgevaardigde naar de Alg. Verg. wérd benoemd de heer J. Moons. Nog werd de kwestie van de geringe om zet door verschillende leden besproken. Men stelde zich op het standpunt, dat de bank er is om de boeren aan bedrijfskapi taal te helpen en drong er op aan, dat zoo spoedig als de toestand zich ten gunste keert, de noodige soepelheid bij het ver strekken van gelden zou worden betracht. Bovendien werd het bezit van effecten be streden als te speculatief, hoewel het Staatspapieren waren, en prefereerde men het verstrekken van hypotheken. De voorz. bestreed dit laatste; men wil ev. ook wel gelden op hyp. verstrekken, maar het geld mag niet te vast zitten. De daling van den omzet is niet te wijten aan veel afwijzingen, maar aan geringe aanvragen, tengevolge van de inkrimping der bedrijven. Boven- dien is het bestuur verantwoordelijk, dat de uitgeleende gelden safe zijn. Jaarverg. der Mid denstan cis vereeniging. Onder presidium van den heer J. E. Huchshorn kwam de Middenstandsvereeni- glng in Jaarvergadering bijeen. De secr. de heer C. Groenendijk bracht het jaarver slag uit en herinnerde in 't bijzonder aan de geslaagde Mica-campagne. Het jaarverslag van den penningmeester den heer J. H. v. d. Vlist bracht een batig slot. Uitvoerige besprekingen werden ge houden over een te stichten Middenstands- incassobureau, waartoe In principe beslo ten werd, mits er voldoende belangstelling van de zijde der leden wordt getoond. De oprichtingskosten komen geheel ten laste van de vereeniging. Uitvoering „Zanglust". In het Zuid-Hollandsch Koffiehuis werd een geslaagde uitvoering gegeven van de zangver. „Zanglust" onderafd. van „Volks onderwijs". De voorz. de heer W. Bosman sprak het welkom, waarna onder leiding van den heer de Beun uit Gouda een uit voerig programma uitnemend werd uitge voerd. De vereen., die in de hoogste klassen van concoursen zingt, bleek over zeer goede krachten te beschikken. Vooral de solo partijen, een sopraan-duet van de dames Both en de Vos en een bas-solo van den heer Vermeulen, vielen zeer in den smaak. De eere-voorzitter de heer J. Beijen sprak hartelijke woorden van dank. Roekeloos rijden. Een 12 j. jongen kroop op de Nieuwe Markt op de bestuurdersplaats van een onbeheerd staande vrachtauto. Hij reed een wagen achteruit tegen een huis aan., waarvan de gevel werd beschadigd, terwijl binnen in de kamer een ware ruïne ont stond. Een spiegel, een pendule en vel schillende andere meubelstukken werdiin vernield. De schade is vrij aanzienlijk. BOSKOOP. Boskoopsche Reddingsbrigade. De Boskoopsche reddingsbrigade, hield in hotel „Klaassen1' haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. W. E. Struve, opende en memoreerde het werk. dat de brigade in het afgeloopen jaar voor de openbare vei ligheid heeft verricht. De secr. de heer W. Kruiswijk, las de no tulen en het jaarverslag, waarvoor hem dank gebracht werd. Uit het verslag van de penningmeeste- resse, zuster Heyzelendoom, bleek, dat de financiën gezond zijn; de commissaris van materiaal de heer W. J. Hardijzer had alles in orde bevonden. De afd. bestuursleden werden herkozen, waarna de zwemdiploma's werden uitge reikt. De opening van het postkantoor. Op het door de verschillende organisaties uitgebrachte advies heeft de Directeur- Generaal bepaald, dat het P.T.T.-kantoor met Ingang van 16 April e.k. op werkdagen geopend zal zijn van: v.m. half 9 tot nam. 4 uur en van njn. 6 tot half 8. Op Zater dag van nam. 6 tot 8 alleen voor telegram men en telefoonaangelegenheden. Jaarverg. Jongel.vereen. „Onderzoekt de Schriften". De jongel.ver „Onderzoekt de Schriften'1 hield in „Salvatori" haar jaarvergadering. Ds. Tj. Petersen opende, waarna de gewone jaarlijksche werkzaamheden werden afge handeld. Daarna volgde een gezellig samen zijn, waarvoor een keurig verzorgd pro gramma was samengesteld. Het was ai na middernacht, toen ds. Petersen met dank gebed sloot. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d. van C. J. Couvee en J. C. Koster. Ondertrouwd: P. Bouwman en A. H. Groenenberg. Overleden: Johannes Verweij, 15 j. Verbreeding Randenburgerweg. Door het bestuur van den Vereenigden polder worden pogingen in het werk ge steld, om den Randenburgerweg. gelegen in. de gemeenten Boskoop en Reeuwlik te verbreeden. Ter bespreking daarvan, zijn belangheb bende ingelanden in een vergadering bij een geroepen Scheepvaartverkeer door de Gouwe. Gedurende de maand Februari zijn 3326 schepen de hefbrug over de Gouwe gepas seerd. Voor 2214 moest de brug geopend worden, terwijl dit voor 1112 niet noodig was. De brug werd in totaal 1482 malen geopend. Tweetal Geref. Gemeente. De kerkeraad der Geref. Gemeente al hier heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van cand. J. v, d. Berg, op het tweetal geplaatst de predikanten W. C. Lamain te Rotterdam-Z (voorheen te Leiden) en M. Heikoop te Utrecht. Bij K. B. van 24 Februari 1937 is met ingang van 1 April 1937 aan den commies bij den post-telegraaf-- en telefoondienst, den heer C. J. C. Venema, aangewezen als directeur van het P.T.T.-kantoor alhier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Verleden jaar werd alhier opgericht de R.K. begrafenisonderneming „St. Barbara". Het bestuur dier vereeniging bestaat thans uit de volgende personen: W. van Lint, voorz., Adr. Pannebakker, secr., H. J. van Jaarsveld, penn.. J. van Lent en B. Lünne- mann, comm. Het bestuur is nu in zooverre met zijn arbeid gereed gekomen, dat spoe dig met de werkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt Tot bedienaar is be noemd de heer Anth. Nederlof. De heer H v 't Veid te Leiden, direc teur van de muziekvereeniging harmonie Excelsior" a'hier. heeft a's -lodanig ont- ~'.az genzeen Naar wij uil «rede bron vernamen, heeft de muziekvereen zing de heer Max Weil, wonende alhier en dirigent van Boskoop's Strijkorkest voor deze functie aangezocht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7