Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 2 Haart 1937 AGENDA f AALSMEER. De Bloemenhandel. Het algemeen verloop van den bloemen handel was voor den kweeker niet onbe vredigend. De seringen, waarvan geregeld nog een zeer ruim aanbod is, zoowel in witte als gekleurde variëteiten, bleven voor wat betreft de betere kwaliteit vast in prijs, doch de kleinere takken werden meer of minder goedkooper verhandeld. Wat de witte variëteiten betreft, zijn het v#. de Marie Legraye en de Mad Fl. Step- man, welke worden aangevoerd en van deze is het weer de laatste variëteit, waaruit de handel bij voorkeur zijn keus bepaalt voor den export naar verschillende landen. De Mad. Fl. Stepman toch heeft in dit ver band veel voor op de Legraye; haar tak ken zijn recht en in verhouding van laatst genoemde variëteit, lichter, de bloemnagel veelal witter Voor de beste kwaliteit Step man werd tot 30 ct.. voor de Legraye tot ongeveer de helft besteed per tak en even eens voor de gekleurde seringen. Het natte veelal donkere weer is den laatsten tijd nog weinig bevorderlijk voor den groei der rozen en het aanbod breidde zich slechts langzaam uit. Voor deze bloemen, mits van goede hoedanigheid, konden flinke prijzen gemaakt worden, met als hoogste opbrengst 26 ct, per stuk. Van Prunustakken was steeds een flink aanbod met als hoogste opbrengst 810 ct. per stuk. De sneeuw ballen "werden, bij grooter aanbod, iets goedkooper dan vorige week; 15 ct. was wel de hoogste opbrengst voor de beste takken. Van Jap. sierkersen is geregeld ook aan voer van beteekenis en de bloemisten, die van dit product mooie kwaliteit kunnen aanbieden, treffen het met de prijzen; tot f. 1 per tak wordt meermalen betaald. Van freesia's is steeds ruim aanbod, zoowel witte als gele. Voor eerstgenoemde soort werd van 1624 ct., voor laatstgenoemde van 4560 ct. per 10 stuks besteed. De calla's goldep tot 28 ct., de orchideeën tot 63 ct. per stuk. Plumosus snijgroen bleef flink op prijs, n.l. tot 40 ct. p, bos. Met de geldelijke opbrengst van de Am. anjers gaat het den laatsten tijd minder naar wensch; over het algemeen zijn de prij zen laag en van 610 ct„ een enkele maal 1 a 2 ct. meer, is wel de hoogste noteering. Groot is het aanbod van tulpen, narcissen enz., bloemen, welke voornamelijk in het binnenland haar weg vinden door middel van den straathandel. Over het geheel ge nomen zijn de prijzen, welke voor deze producten betaald worden, aan den lagen kant. Bij klein aanbod konden de Mei-lelie tjes van 3".—5 ct. per stuk opbrengen. Zoowel de lathyrus als anemonen deden haar Intrede, bloemsoorten, nu nog spo radisch aangevoerd, doch die over enkele weken weer bij masa's aan de veilingen zullen verschijnen. Kind breekt een been. Gisteravond heeft aan den Aalsmeerder- dijk een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Het 5-jarig zoontje van de familie N. M. aldaar wilde plotseling van achter een vóór het ouderlijk huis staanden groenten- wagen den weg oversteken; juist op het moment, dat een auto zou passeeren. De bestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen; het knaapje werd tegen den weg geworpen en met een gebroken beentje opgenomen. Nadat dr. B. de eerste hulp had verleend, is het kind naar een ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Aanbestedingen. Door het Bouwk. Bureau W. Maarse Jr. is ondershands aanbesteed de bouw van een kassencomplex met bijbehoorende wer ken, voor rekening van de fa. P. Buis Gzn. en Zn. (kweekerij „Union"), Oosteinde al hier. De uitvoering werd opgedragen aan: A. v. d. Heuvel, heiwerk; A. v. d. Zwaard Pz., metselwerk; C. Bol Pz.. timmerwerk; Gebrs. Prins, loodgieterswerk; A. Piet Wz., sohilderswerk. De postbode A. B. had het ongeluk bij het dichtdoen van een landhek met zijn rechter wijsvinger tusschen hek en paal bekneld te raken, waardoor de vinger brak. In de woning van den arbeider D H. ontstond een schoorsteenbrand, die door C. V. werd opgemerkt. Met vereende krach ten werd de brand spoedig gebluscht. Door het Bouwk. Bureau W. Maarse Jr. is in het openbaar aanbesteed: de bouw van een dubbel woonhuis aan den Oost- einderweg te Aalsmeer-Oost, voor rekening van den heer C. Been Dz. Het werk is als volgt gegund: A. v. d. Heuvel, heiwerk; Jb. Terreehorst, metselwerk; G. S. Westerman, timmerwerk; A. de Lange, lood- en zink werk; D. de Vos, schilderwerk. Aan de Rijkstuinbouwschool voor Bloementeelt alhier zijn Zaterdag voor het einddiploma geslaagd: J. Bakker, Haarlem; A. Barendsen, Aalsmeer: W. M. Geseling, Amsterdam; A. Jooren, Aalsmeer; F. Kooy- mans, Amsterdam; W. Maarsbergen, Haar lem: A. Mulder, Haarlem: T. Mulder, Sneek: P. Steetskamp, Aerdenhout en A. J. v. d. Zwaard, Aalsmeer. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerende hulpkantoor te Aalsmeer-Oost is gedurende Februari inge legd f. 14.414.43 en terugbetaald f, 5219.41. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 4766. HAARLEMMERMEER. Auto aangereden en te water. Gistermiddag werd op den Hoofdweg al hier een personen-auto, bestuurd door den heer d. B„ Rijksopzichter uit Zandvoort, aangereden door een achterop komende auto, waarvan de bestuurder, de heer L. uit Amsterdam, bij het voorbijrijden ver moedelijk niet voldoende uitweek, waar- door een der voorwielen van de auto uit Zandvoort werd gegrepen. De schok was zoo hevige dat deze wagen over den kop sloeg en in de Hoofdvaart terecht kwam. De heer d, B„ die de tuime ling meemaakte, slaagde er met moeite in zich uit zijn benarde positie te bevrijden en bleek er wonderlijk goed te zijn afge komen. De zwaar gehavende auto werd met een kraanwagen weder op het droge gebracht. Ook de andere auto werd nogal beschadigd. De politie stelde een onder zoek in. De derde verdachte ook gearresteerd. In verband met de in Haarlemmermeer gepleegde oplichting, waarvan de arbeider v. A. die zijn spaarduitjes voor een niet- bestaand expeditiebedrijf had afgestaan de dupe was geworden, vernemen wij, dat thans ook de derde verdachte, zekere J. is aangehouden Gistermiddag werd J. van wien men vermoedde dat hij naar het bui tenland was uitgeweken, door de politie in Amsterdam gearresteerd en naar Hoofd dorp overgebracht. Inbrekers gestoord. Gistermorgen werd ontdekt, dat 's nachts was ingebroken, in een directiekeet, staan de op het werk voor den aanleg van den nieuwen Rijksweg Amsterdam-Sassenheim, nabij den Sloterweg en den geniedijk. De dief of dieven hadden reeds een ruit uitgesneden en zijn toen vermoedelijk in hun werk gestoord en gevlucht, want er werd niets vermist. De heer R. Stouthamer, onderwijzer aan de bijzondere school te Badhoevedorp (hoofd de heer C, A. Kat) is benoemd tot hoofd van de bijz. school te Heer Hugo- waard. Het bouwen van een boerderij met woonhuis voor mevr. de wed. Munsterman geb. Rijkelijkhuizen op den hoek van den Venneperweg en den Leimuiderdijk ter plaatse waar kort geleden de oude boer derij door brand werd vernield, is gegund aan de fa. Daudelj en Co. te Lisse voor ongeveer f, 28000. De bouw van een R.-K. Kerk aan de Schuilhoevelaan in Badhoevedorp, uitgaan de van het kerkbestuur van de R.-K. Pa rochiekerk aan den Spaarnwouderweg bij den Hoofdweg te Vijfhuizen alhier, is op gedragen aan de fa. gebrs. Randsdorp, nabij Lisse alhier, die had ingeschreven voor f. 40970. De Chr. Landarbeidersbond te Nieuw- Vennep hield zijn jaarvergadering. De voorzitter opende met gebed, nadat vooraf gezongen was ps. 95 1 en 4. Vervolgens brachten de secr en de penningmeester ver slag uit, waarop een inleiding, voordrachten en zang gegeven werden. Nadat de Voorziter allen had dank ge bracht voor het welslagen van dezen avond en men rijkelijk op tractaties vergast was sloot de heer J. W. Bras vertegenwoordiger van de Ned. Herv. Kerk met dankgebed. Vooraf was gezongen Gez. 264 1 en 2. De heer W. Meijer, onderwijzer aan de openbare u.l.o.-school te Hoofddorp, is in gelijke betrekking benoemd te Ede. Te Badhoevedorp alhier is opgericht een Chr. Padvindersvereeniging. Nadat een voorloopig bestuur was gekozen, kon deze nieuwe vereeniging met een bevredigend aantal leden reeds haar eerste bijeenkomst houden. „Arme Rijken", waarom hartelijk gelachen is. Mooi waren de fantasiedansen van drie T.O.V.-girls, die veel succes hadden. Ver der was er veel muz;ok en traden op Jack Funny als humorist en conferencier, A. Vogel als goochelaar en C. de Jong, die diverse krachttoeren liet zien. Er heerschte een prettige stemming! Gevonden: wollen das, portemonnaie met inh.. alpino, ceintuur, zakmes, acten- tasch, handschoenen, autowieldop. Aanwe zig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen tusschen 7 en 8 uur nam. Door de afd Hillegom van den Ned. Prot. Bond is een ledenvergadering gehou den overeenkomstig een bepaling in het reglement voor het bespreken van uit te noodigen sprekers. Deze bespreking vorder de niet veel tijd en waar er verder weinig op de agenda stond, was de vergadering spoedig afgeloopen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wimmie, z. V. G .van Duijn en T. van der Boon Arend. z. v. C. v. Duij- venvoorde en C. Varkevisser Nicolaas Maarten, z. v. J. Kuijt en D. Ouwersloot Jan, z. v. T, van der Plas en J. Plug, Bertha, d. v, K. van der Plas en M. van der Bent. Overleden: Nicolaas Haasnoot, 63 J„ on gehuwd Dirk van der Plas, 82 j., echt genoot v. N. de Jong Johannes Kleen, 30 j„ ongehuwd. Ondertrouwd: N. van Egmond en E. v. Duijn G, Meijvogel en J. Hartevelt W. Nijgh en L. Hus. Gehuwd: A. Vooijs en M. Haasnoot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst „Stille Omgang". De afd. Katwijk Rijn van het Genoot schap van den Stillen Omgang hield de jaarvergadering, tevens bijeenkomst als voorbereiding voor den Stillen Omgang op Zaterdag 7 Maart. De voorzitter de heer C. v. d. Lubbe opende met gebed en heette pastoor Hesp. pater Himmelreich O.F.M. en de heeren Bergsma. Ovost en Schrijvers, leden van het bestuur der Leidsche afdeeling welkom. De secr. de heer F. J. Luyten las de no tulen en het jaarverslag waarmede men ge heel instemde. Een gemengd koor zong een tweetal nummers, waarna pastoor Hesp een mooie lezing hield over het H. Sacrament. Het aftredend bestuurslid, de heer C. v. d. Lubbe werd herbenoemd. De heer Bergsma, lid van het hoofd bestuur hield een krachtige propanganda- speech. Pastoor Hesp sprak het slotwoord. De voorzitter sloot dan met gebed. Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afd. Lisse van den Ned. Chr. Land arbeidersbond „Bid en Werk" hield in de Witte Zwaan haar jaarvergadering. De voorzitter opende, waarna de secre taris duidelijk verslag deed van hetgeen zich in het afgeloopen jaar heeft voorge daan. Hoewel het ledental iets is terug- gelcopen, zijn de werkzaamheden niet ver minderd Spr. memoreerde de instelling van den bedrijfsraad voor het bloembollen- bedrijf. De penningmeester deed verslag van'het gevoerde financieel beleid Uit de cijfers, die hij noemde, bleek dat zijn werk in dezen tijd wel zeer omvangrk is. Niet alleen wat betreft het innen der contri buties doch vooral de maanden, waarin de uitkeeringen uit de werkloozenkas plaats vinden, eischen veel vrijen tijd van den penningmeester. Hij kon mededeelen, dat er in de afd. kas een batig saldo was. De i voorz. bracht de functionarissen en den bode dank voor het veelomvattend werk, dat werd vervuld. De aftr. bestuursleden, de heeren A, C. Schalk en L. Eisenga werden herkozen. De hoofdbestuurder, de heer C. J. van Mastrigt, merkte het een en ander op over de economische en sociale toestanden in ons bedrijfsleven, HU wees op oude en nieuwe geestesstrcomingen in ons volks leven. Met kracht wordt echter door hem betoogd, dat alleen door organlatorische samenwerking verbetering is te verkrijgen. Nadat in dankzegging was voorgegaan, volgde sluiting. In de afgeloopen maand werd aan 't postkantoor alhier ingelegd f. 13023,26 en terugbetaald f. 10.162,24. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan dcor den heer S, te Leiderdorp, die de nieuwe straat heeft aangelegd bij de Wilhelminastraat, dat te zijnen nadeele ongeveer 50 vlerk, meter trottoirtegels wer den ontvreemd. Bedankt voor het beroep der Ger. Gem. te Aagtekerke-Oostkapelle door ds. H. Ligtenberg alhier. KATWIJK AAN ZEE. INSTALLATIE v. d. HEER W. PANMAN. BENTHUIZEN. Uitvoering „Hosanna". Bovengenoemde Chr. Zangvereeniging gaf haar tweede uitvoering in het veiling gebouw, dat keurig versierd was Het gebouw was bijna geheel gevuld. De Voorzitter opende door te laten zingen Ps. 95 1, het lezen van Ps. 95 onberijmd en gebed. Na een hartelijk welkom gaf spr. die leiding over aan den directeur, den heer I J. Kok, uit Boskoop. Onder diens bekwame directie en onder begeleiding van piano muziek door mej. J. C. Timmerman, werd Ihet programma, dat uit 17 nummers be stond, vlot uitgevoerd. Tusschen de num mers door bracht een spreekkoor „Pessimis ten en Optimisten" ten gehoore, waarbij zij ten slotte door de Hollandsche Maagd werden toegesproken. Ook de pantomime viel zeer in den smaak. Namens de vereeniging werd den direc teur bloemen aangeboden Met groote vol doening kon op deze uitvoering worden teruggezien. Na een slotwoord door den voorz., den heer W. Mets. «loot hij na het eingen van ps. 147 6 met dankgebed. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus Johannes, z. van J. G. Vleut en J. M. Duivenvoorden Wilhel mus Antonius, z. van W. A. van den Ende en A. D. de Vink Maria, d. van F. H. van den Berg en A. R. van Steijn Arte, z. van W. Philippo en P. van den Oever. Ondertrouwd en Getrouwd: geene. Overleden: A. Spaargaren, vr. 76 j„ wede. P. van der Jagt en G. C. de Jong, vr. 66 j., wed.e C. Warmenhoven. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. Pols, Weeresteinstr. 16 T. A. Maas, Brouwerlaan 49 T. H. Koen- ders, Burg. Pontstraat 94 J. Hoogkamer. Vinkendwarsstraat 8. Vertrokken: H. C. Hanrath, Naaldwijk, Frederik Hendrikstraat 7 M. Heemskerk, Lisse, Kanaalstraat 201 J. C. Kokkelko ren, Bleiswij k, Kruisweg. Ouderavond Chr. Burgerschool. De ouderavond van de Chr. Burgerschool is gepresideerd door den heer J. A. Vermeer wegens ziekte van den voorzitter, den heer J. Hylkema. De heer v. d. Schuur, hoofd der school, gaf een schels van een les in kerkgeschiedenis, waarop een zangles van leerlingen volgde. Een zangspel, dat onder leiding der onderwijzeressen is opgevoerd, had veel succes. De heer v. d. Schuur sprak een slotwoord, mede namens het personeel der school, waarna de heer J. Veldhuyzen van Zanten voorging in dankgebed. De vereeniging T.O.V gaf ditmaal geen groote tooneelvoorstelling, zooals ge woonlijk, maar een z.g. bonte avond of cabaret-avond, gedeeltelijk met eigen krachten. De T.O.V.-club speelde de klucht Als hoofd van de O.L. school. Gistermorgen vóór schooltijd had deze installatie plaats in bijzijn van den burge meester, mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; de wethouders J. Dubbeldam en C. A. Velt- kamp, den voorz. van de pi. commissie van toezicht op het L.O., ds. R. P. A. Rut- geTs, den secretaris P. H. Castenmiller en de leden C. v. d. Rhee, Nic. Bos, J. C. Zuy- d -J-"yn. C. Rijnseut, alsmede den school arts, dr. A. in 't Veld. De burgemeester sprak tot den heer Pan man hartelijke woorden bij het aanvaarden van zijn functie om zich te wijden aan het zware werk van het opvoeden van kinde ren. Spr. hoopte, dat hij volkomen in zijn functie zou slagen. Met vreugde heeft spr. kennis genomen van het afscheid te Nieuw- veen; hij hoopte, dat zoo zijn werk hier gewaardeerd zal worden. Tevens dat er een prettige sfeer van samenwerking moge zijn met het personeel en dat zijn onderwijs de gemeente Katwijk ten goede zal komen. Ds. Rutgers sprak den heer Panman toe, als voorzitter van de pi. commissie van toe zicht op het L.O., als opvolger van wijlen den heer Kraal. Al had deze een ander op zicht dan de meesten hier, hij wist de be ginselen van anderen te waardeeren en hij hoopte, dat zulks ook met hem het geval moge zijn. Hij wenschte, dat er goede sa menwerking moge zijn in het belang van onze gemeente en wenschte den heer Pan man met vrouw en kind hier een aange naam verblijf toe. De heer Panman zeide, dat hij met vreugde zijn toaik hier begon. Hij hoopte te zullen slagen. Spr. deed een beroep op de medewerking van B. en W. en richtte nog het woord tot ds .Rutgers, den schoolarts, dr. A. in 't Veld en het onderwijzend per soneel. waarna deze installatie beëindigd was. In het Weeshuis zal op 4, 5, 8, 9 en 10 Maart van 9,3012,30 en van 13.30 15,30 uur herijk van maten en gewichten plaats hebben. LISSE. Prijsuitreiking Werkloozen Damcompetities. In het ontspanningslokaal der Prot. werkloozen had de uitreiking plaats van de prijzen voor de Damcompetities voor de werkloozen, uitgeschreven onder leiding van de Prot. Damclub P.D.L.V. Hierbij wa ren tegenwoordig voorzitter en secretaris van den Chr. Besturenbond en eenige be stuursleden van P.D.L.V. De uitreiking der prijzen geschiedde volgens de puntenlijst. De prijzen waren op drie tafels keurig uit gestald. De deelnemers aan de competitie waren zeer ingenomen met de mooie prij zen. De voorzitter van P.D.L.V. hield een korte causerie waarin hij gelegenheid vond het nut van het damspel uiteen te zetten en tevens te verwijzen naar de P.D.L.V. De voorzitter van den Besturenbond bracht namens deelnemers dank aan de P.D.L.V. voor het werk en alle zorg die aan deze competitie was verbonden, in het bij zonder een woord van lof brengend aan het adres van den voorzitter, den heer I. van der Meulen. Na een slotwoord van den voorzitter van den Besturenbond, richtte de secr. zich tot den voorzitter van P.D.L.V. in een met hu mor doorspekte speech, waarin hij de damclub P.D.L.V. complimenteerde met het eerste lustrum en tevens den voorzitter met zijn eerste lustrum als voorzitter. Dankbaar en voldaan ging men huis waarts. NOORDWIJKERHOUT. Ook in de Zilk was de huisbroei-ten- toonstelling een waar succes; zij is door honderden vakmenschen bezocht. Bij de opening voerden burgemeester van Iersel en pastoor Hanssen het woord. Voor de as. bedevaart naar „De hei lige stede" in den nacht van 6 op 7 Maart, meldden zich ruim tweehonderd gegadig den aan. De reis heeft plaats in vereeni ging met de afd. Lelden en Omstreken. Met leedwezen wordt alhier de ziekte vernomen van de zuster-wijkverpleegster van het wit-Gele-Kruis, waardoor ver schillende patiënten niet in behandeling genomen kunnen worden. NOORDWIJK. Op den Heerenweg werd de alhier wonende heer J. v. D„ die aldaar per rij wiel reed, door een achteropkomende auto aangereden, tengevolge waarvan hij aan de linkerpols en linkerarm zoodanig ge kwetst werd, dat hij zich in het zieken huis te Leiden moest laten behandelen. Op het kruispunt Wilhelminastraat— Heilige Geestweg, had een lichte aanrij ding plaats tusschen een zes- en een vier wielige vrachtauto. Beide auto's werden tenigszins beschadigd, en konden op eigen kracht hun weg vervolgen. HEDEN. Jeruël. Bijbellezen, 8 uur nam. De Laat de Kanterstraat 9: Ledenvcrg, Ver. Leidsche School- en Werktuinen] 3 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur namiddag. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstadtoo- neel „Leontlentje". 8.15 uur nam. Den Haag (Andr. Bickerweg 1)Open, bare lezing over Christian Science. 7 en 8.30 uur nam. Donderdag. Kleine Stadszaal: Openb. verg. Bond van onderwijzeressen. 7.45 uur nam. Stadszaal: Uitvoering van „Concordia" en „Musica". 8 1/4 uur. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. ds. Zandt van Delft. 7.V» uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Donderdag Inentine tegen diphterie, 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De Keizer van Califomlë". Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam, 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Eerloos". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. ..Charlie Chan In de opera". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Anna Karenlna". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 urn nam. Zondags 47 en 8—11 uur; Zaterdag' en Woensdagmiddag 2.30 uur. .Kapitein Blood". De apotheek Hooigracht 48 is dag ei nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheid", echter vai nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen vooi SDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix. Rapenburg 9. telef. 807 e.n G. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telet 3553 en me]. J. Doedens, Wilhelminapail 8, Oegstgeest, telef. 274. NOORDWIJK AAN ZEE. Ouderavond Chr. School. Onder groote belangstelling werd in de Chr. school aan den Nieuwen Zeeweg een ouderavond gehouden. Reeds des middags was een openbare les gegeven. Nadat het werk der kinderen bezichtigd was. kwam men in de voorste leslokalen bijeen, waar de voorzitter, de heer Plaat- zer, een woord van welkom sprak. De heer J. Hoekstra sprak over „Het onderwijs in de Bijbelsche Geschiedenis". Aandachtig werd deze heldere en prlncipieele uiteen zetting aangehoord, waarna een leerrijke bespreking volgde. Namens de ouders sprak ds. Bouma een woord van dank tot bestuur en onderwijzend personeel, waarna het verdere gedeelte van dezen interessanten avond met voordracht en zang werd aan gevuld. OEGSTGEEST. Tegen de bewoner van een woonschip J. B. alhier is proces-verbaal opgemaakt daar hij niet in het bezit was van een vereischte vergunning. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen J. J. alhier wegens het be rijden van een motorrijwiel zonder voor zien te zijn van een rijbewijs, nummer- bewijs en wegenbelastingkaart. Bovendien was het motorrijwiel voorzien van een valsch nummer. Aan de 2e Chr. H B S. m. 5-j. cursus te Den Haag is benoemd tot tijdelijk leeraar voor Nederlandsch, de heer P. J. Smlnk, alhier. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. v. P. v. Klaveren en Cath. de Mooy Neeltje, d. v. S. v. Nieuwkoop en N. v. Egmond. Ondertrouwd: D. Kralt jm. 25 j. en N. Riethoven jd. 18 J. Alhier heeft een dames-comité het plan opgevat om 'n z.g.n. „Vrouwenavond" te organiseeren. In verband met de vele werkzaam heden heeft de kerkeraad der Ger. Ker ken besloten het aantal diakenen uit te breiden. Als zoodanig is gekozen de heer C. Haasnoot. Het bestuur van de afd Rijnsburg van de Herv Geref. StaatsDartll is thans aldus vastgesteld: W. Kralt, voorzitter: C. M. Bloemendaal, le secretaris: D. v. d Meli Hz. Ie penning meester: A. Philipsen, 2e secretaris: A. in 't Veld, 2e penningmeester. Het bestuur van de Chr. Zangver. ,D( Lofstem" bestaat na de laatste verkiezlni uit de volgende heeren: Goudriaan voor zitter: P. Pauw 2e voorzitter: N. Drieber gen. secretaris: Joh. Heemskerk, penning meester; J. v. Iterson Jr., algem. adjunct] VOORHOUT. Geslaagde Huisbroei-tentoonstelling. De huisbroeltentoonstelling der St. Jo zefsgezellen en K. J. C. alhier, is een groot] succes geworden! De groote zaal van heil Parochiehuis was In een bloemenlusthoip i herschapen. De voorzitter, de heer C. J.f Zonneveld, sprak 'n welkomstwoord, waar-I na burgemeester G. Bulten opende. SprJ wees op het mooie opvoedingswerk der o:j ganisatie en sprak met lof over de groot» ambitie der jongens. Kapelaan J. C. Grool bracht een dankwoord aan allen die tor het welslagen medegewerkt hebben. De voorz. dankte den burgemeester vix het schenken van een mooi kunstvoorwer™, bestaande uit een grooten beker. Hieraf' volgde de uitslag der behaalde prijzmJ door den heer G. M. Prins. De jury bel stond uit de heeren L. v. d. Geer, P- ^L, Warmerdam en J. A. Verdegaal. De hee^- Prlnse memoreerde het schitterende sucj ces, dat de afd. der St. Jozefsgezellen heen behaald op de huisvlijttentoonstelling tl Leiden. Dit, aldus spr. hebben we te aan-f ken aan de twee Gebrs. v. d. Nouland, d de eenige inzenders waren. De uitsla) luidde als volgt: Verplichte hulsbroei: 1ste pr. J. Boerel 2e P. Bierman, 3e Th. v. Werkhoven P*l 4e H. v. Werkhoven Pz., 5e J. Bierman I Verplichte kasbroei: le pr. Gebrs. Zon-J neveld. 2e J. v. d. Nouland Pz., 3e B. d. Nouland Pz. ,j Een hoofdprijs werd toegekend aan Gebrs. v. d. Nouland voor de mooiste vrtq inzending, eveneens voor idem aan P- 'I Leeuwen Chr.z. een 2e pr. T Eervolle vermeldingen werden toegekend aan: Gebrs. Zonneveld, P. Bierman, H. -■ Werkhoven Pz., Gebrs. v. d. Nouland rz* P. v. Leeuwen Chr.z., C. Vester H.Jz-, B- J d. Nouland Pz., A. Vlasveld, L. v. d. Lany Gebrs. Zonneveld en C. Vester. Hierop volgde de uitreiking der P;':- Overname balans Woningbouwvereniging „Herman Boerhave". De overnamebalans van de wonlngbouwj vereen. „Herman Boerhave" (bezittingen e schulden per 1 Febr. J.l.) is opgemaakt goedgekeurd door het bureau voor tie en financleele adviezen der Ver. v. Gemeenten te 's Gravenhage. B- nnf dezer gemeente stellen nu den raad vw 1 deze goed te keuren. ai-5 48- Balans: gebouwen en erven f. 233 V„l,„I meubilair f. 20; kas f. 434,80; "«"£1 f. 4822.35; debiteuren f. 0,28; vooruWKJJ.r lingen f. 52.03: nadeelig saldo f- 951 1 '1 verificaj roaai i. zsö.zdj.i». „„imM'I Crediteuren f. 150: leeningen f. 232.1°°- y gemeente Voorhout, renteloos voolj»rJ f. 3671.92; waa-bergsommen f. 1295; 0I; "VJ houdsfonds f. 4057.95; annuïteitsre» f. 2262,64; reserve dubieuse huren f- '°'j, nog te betalen posten f. 1827,04; f. 248.253,18. 2 -l

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6