ISIS SHAG 'Noordwijk de bakermat WYBERT der zweefsport )nze Indische Luchtpostbrief ilDSCH DAGÜMD - Derde Blad Yrijdag 26 Februari 1937 lobbelmann lekker... «narf ERK- EN SCHOOLNIEUWS matig vruchtenjaar - Het nieuwe vliegveld te Batavia Een tegenvaller van meer dan 2 millioen gulden Alle duurrecords worden Noord wij k's duinen vervlogen in Thans ook met menthol-smaak! (Van onzen correspondent). BATAVIA. 17 Febr. '37. I Ms over de lage landen aan de Noordzee V stormen gieren, en zelfs zij het dan tel elk jaar de ijzers kunnen onderge ven worden of de sneeuw over de vel- m een stilte legt, brengt hier aan den •maar de Westmoesson vele regens en L die regens ook een overvloed van [jctiten. Naar de scherpe geuren van doe- k, ramboetan. doekoe, mangistan, mang- j en nog veel ander ooft gemeten, en de C|e kooplui, die met zware manden aan j :i pikoian, offertes komen maken, zou de Jisone stadsbewoner meenen, dat het ook I; jaar wederom een goed vruchtenjaar is. Och algemeen wordt erover geklaagd, dat e overvloed thans niet zoo groot is als in Jrdere jaren. [ïen bezoek aan de omstreken van Pasar inggo. dat de Betuwe van West-Java kan lüoemd worden, doet dit ook wel zien. In .omgeving daarvan liggen ook de uitge lekte gouverncmentsproeftuinen, waar Ikmatig wordt geëxperimenteerd ter ver tering van het plantmateriaal en selectie Sn vruchtboomen. terwijl gezorgd wordt, (at de boombezitters regelmatig op de cgte gehouden worden van de nieuwe en ite variaties. Met de auto is dit plaatsje jgeveer een kwartier van Batavia gelegen, Jngs den ouden weg naar Buitenzorg; deze insert eerst langs de groene, overstroomde Swabs, en voert allengs naar een hooger Irrein. waar eindelooze boomenrijen den •uk geven van een Hollandschen boom- d! Kleine riviertjes slingeren door on- bepe ravijnen, partijen bamboe-stoelen ge- |er koele schaduw, en langs de paden slin- de passiebloem in hagen vol weelderige Jlturenpracht. [Te weinig wordt deze mooie streek door I Batavianen bezocht en in vele gevallen Men zij het reeds een heele prestatie te (i'.en. dat de vruchtentuinen hier tot Bui- taorg toe aaneenrijen en hun leverancier per de aanvulling krijgt van zijn soms wel i al te geurige voorraden! Al is deze [ordening thans dan niet zoo overvloedig I in vorige jaren. De geweldige regens van dezen West on onlangs werd tijdens een zware i een record regenval van 4 millimeter minuut geregistreerd hebben in niet [belangrijke mate een belemmerenden in- op de werkzaamheden in verband t den aanleg van Batavia's nieuwe vlieg- Men weet, dat reeds in 1935 het op half uur van Batavia gelegen vliegveld ililitan onvoldoende werd geacht om aan jioderne luchtvaartverkeer het hoofd bieden en dat reeds toen erop gerekend een nieuw vliegveld op vijf minuten ;and van het centrum der stad aan te :ren. Het heeft echter heel wat voeten |b de aarde gehad, eer het zoover gekomen dat op Kemajoran voldoende gronden fcleigend waren en verschillende klapper- lanen waren aangekocht, doch thans is fin dan toch ln 1937 met het grondverzet i den aanleg van de toegangswegen be tomen. f Het vliegveld krijgt in verband met de phen, aan moderne verkeersvliegtuigen Vsleld, een cirkelvorm met een straal van K4 meter, die tot 500 meter kan worden fitgebreid, terwijl bovendien nog een strook fit een straal van 700 meter werd aange- ocht; voor een verdere honderd meter is servituut gevestigd, inhoudende een ntverbod van boomen en een bouwver- 1 van huizen. Met de ophooging en drai- VOOR DE PUP. nage is thans een aanvang gemaakt, waar bij vooral de drainage een van de belang rijkste onderdeelen is. als men den zwaren tropischen regenval in aanmerking neemt. Hoe slecht de weersomstandigheden ook zullen zijn. zal er geen drassige bodem mo gen ontstaan, waarin de landende vliegtui gen zware sporen zouden trekken met alle ernstige gevolgen van dien. Kleilagen wor den afgegraven en vervangen door een poreuze zandlaag, terwijl dralneerbuizen de rest moeten doen. Op het oogenblik vinden een 500 man hieraan werk welk aantal ln de komende weken nog zal worden uitgebreid. Het werk zal kant en klaar in Juni 1938 j moeten afgeleverd worden en dan zal Bata via een van de weinige steden der wereld zijn, waar men na aankomst per vliegtuig zich ln een tijd, die even kort is als bij aankomst per spoor, aan zijn zaken zal kun nen geven. Er is den laatsten tijd een nog al felle polemiek gaande tusschen de twee voor naamste bladen van Batavia omtrent de al of niet omzetting van het Banka-tinbedrijf in een particuliere combinatie met zeg gingskracht van het Gouvernement. Te midden van dit gekrakeel en de besprekin gen in den Volksraad opent thans een be spreking in het jaarlijksche verslag van de Algemeene Rekenkamer een onverwacht ge zichtspunt, tenminste voor den onbevoor- oordeelden toeschouwer, die het gelag moet betalen. Gewichtig tevens voor den buiten staander en den belastingbetaler in dien zin, dat hier v/eer eens de vinger op een wonde wordt gelegd, welke vooral bij Staatsbedrijven als een symptoom van een besmettelijke ziekte telkenmale naar buiten uitbreekt. In dat verslag is de Kamer namelijk ge vallen over een bedrag van f 2.200.000 itwee millioentweehonderdduizend!), dat aan overtollige goederen bij de Bankatinwln- nlng aanwezig is en volgens de bedrijfslei ding het gevolg zou zijn van de tinrestrictie. Afschrijving tijdens de restrictie heeft ech ter niet plaats gehad en dat zou ook in zekeren zin niet mogelijk zijn geweest, aan gezien moeilijk kan worden aangenomen, dat deze voorwerpen tengevolge van de restrictie overtollig waren geworden. Im mers het blijft nu, dat hier een.stelsel werd gevolgd om bij de aanschaffing van een nieuwe machine niet alleen er ook een „voor het verlies" aan te schaffen, maar dat men er steeds tevens toe overging da delijk een volledig stel onderdeelen aan te schaffen, waardoor men feitelijk telken male het dubbele bestelde van wat men noodig had. en men als het ware een mu seum verkreeg van nieuwe onderdeelen Deze mochten echter weer niet gebruikt worden voor een gebroken of versleten on derdeel, doch bij een noodzakelijke repara tie behoorde dit hersteld te worden in het reparatie-atelier! Ook als er geen productie-beperking had plaats gehad, zouden aldus in de magazij nen, dank zij de „voorzienigheid" van de bedrijfsleiding, de volledige onderdeelen op gehoopt zijn blijven liggen, als doode be wijzen van een koopziekte die welig kon tieren omdat er met andermans geld kon gewerkt worden. In dit opzicht zal het schoeien van de Bankatinwinning op par ticuliere leest noodzakelijk een verbetering moeten brengen al moet het land dan voor het oogenblik dit verlies nemen zooals het daar ligt en zal het wel niet mogelijk zijn de verantwoordelijke personen voor de schade te belasten. (Nadruk verboden). see5 "'1*1 Rookt IBIS bij voorkeur ui* een IBIS-pIjp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. 7056 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 28 FEBRUARI. AALSMEER Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 Is. Heerma. ABBENES. fed. Herv. Kerk: Voorm. halftten, de van der Meer. BENTHUIZEN. I NedHerv. Kerk: Voorm. halftien en |tm. 6 uur, ds. Bleshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 ds. Stuivenberg. BODEGRAVEN. Jlfed. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. |Süsener; nam. 6 uur, de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 pr, ds. Dam. Gerei. Gem.: Voorm. halftien en nam, 6 II - leesdienst. I ïy»ng. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. I Duyzentkunst van Amsterdam; nam. I'HIB (jeugddienst), ds. Pel. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en I 6 uur, ds. Jacobs. I Geref. Kerk- Voorm. halftien en nam. 6 I1®. ds. Petersen. l.Bera. Kerk voor Vrljz. Hervormden: )Mrm. 10 uur, dr. Cannegieter van Ouds- «om. Oir. Geref. Kerk: Voorm. halftien en t®. 6 uur, de heer van Minne van Apel- I -wrn. Gerei. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 l®. leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en halfzeven, ds. Kiehl. «u Kerk: Voorm. halftien en nam. «"teven, ds, Heuzenveldt. HOOGMADE. I Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, geen "PHve. DE KAAG. ïsri.°iaiIIerv' Kerk' Voorm- halftien, ds. KOUDEKERK. Ned, Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Th. G. Tonnon; nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Smit van Heemstede. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. halfdrle, ds. Aalders. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds van Reenen van Woerden; nam. halfzeven, leesdienst. Rem. Kerk: geen dienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. 3 uur, ds. Zwiep van IJmuiden. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, de heer Streefland. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven; nam. 5 uur (jeugddienst), prof. dr. J. de Zwaan van Leiden. Willem de Zwljgerkerk: Voorm. halfelf, ds. P. L. L. Post van Rijswijk. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee. ds. H. van Dijk. Chr. Geref, Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Vcorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Bruijne. Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, de heer van der Wouden van Rotterdam; Zon dag voorm. 101/4 uur en nam. halfacht, de heer Qulst van Rotterdam. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. 7 uur. ds. Mulder van Alphen. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. de heer J. Batelaan, cand. te Bode graven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 7 uur, leesdienst. WARMOND. Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate; nam. halfzes dr. Honders. Klevietkerk: Voorm. 10.05 uur, dr. Hon ders. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. A. E. F. Junod. q WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam; halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Redel van Hoornsterzwaag. .Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, ds. H. J. Mispelblom Beijer van Leiden.- ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Dekker van Papendrecht. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Streeder van Leiderdorp. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Weerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. INBREKERS AANGEHOUDEN TE ROTTERDAM. Twee magazijnbedienden slaan hun slag in het pakhuis van hun vroegeren patroon. Uit het pand 22 aan de Hendrik de Key- zerstraat te Rotterdam, waarin is onderge bracht het pakhuis van de papierlirma Co- hen, die haar kantoren heeft aan de Lin ker Rottekade, werden den laatsten tijd hoeveelheden lood, zink, koper, alsmede talrijke andere voorwerpen vermist. In to taal ls er voor ongeveer duizend gulden ge stolen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat twee vroegere magazijnbedienden, de 22- jarige J. A. D. en de 22-jarlge B. H. van O., deze diefstallen hebben gepleegd. Zij zijn aangehouden en opgesloten. De Jon gens hadden de gestolen goederen verkocht aan vier ln de buurt wonende mannen, tegen wie proces-verbaal ter zake van he ling en medeplichtigheid is opgemaakt. Eenlgen tijd geleden was er evenwel ook ingebroken bij Van den Berg's glashandel. die ls ondergebracht in het pand naast het genoemde pakhuis. Men had destijds ge tracht om de brandkast te forceeren. het geen evenwel niet gelukt was. De politie sloot de mogelijkheid niet uit, dat deze knapen ook met dit inbraakje iets te ma llen zouden kunnen hebben en toen de jeugdige dieven eens nader aan den tand gevoeld werden, bekenden zij, dat zij hef inderdaad waren geweest, die getracht hadden de brandkast bij Van den Berg te forceeren. De opbrengst van de verschillende ge stolen goederen hebben de knapen broe derlijk gedeeld. Gisteren is het tweetal naar het Huis van Bewaring overgebracht. (Van onzen luchtvaart-medewerker). De groote rol die Noordwijk in de wor dingsgeschiedenis der Nederl. zweefsport heeft gespeeld is slechts weinigen buiten staanders bekend. Het was in 1930. dat eenige vooraan staande personen uit onze Hollandsche aviatiek, die ln de Duitsche zweefcentra Wasserkuppe en Rhön met het zweefvlie gen kennis maakten, pogingen in het werk stelden om deze voor ons nieuwe sport ook in Nederland te introduceeren. Van deze personen noemen wij in het bijzonder de heeren W. W. E. von Hemert en T. E. Slot, den bekenden vliegtuigconstructeur. De E.N.Z.C. opgericht. Reeds spoedig wist men de medewerking te verkrijgen van vele leidende figuren op luchtvaartgebied en zoo ontstond de „Eer ste Nederlandsche Zweef Club", de E.N.Z.C. Door deze vereeniging werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld naar de geschikste plaats in Nederland voor zweefvliegen. Zoo'n terrein moest aan verschillende eischen voldoen, waarvan wel de voor naamste was, de vorming van een zoo sterk mogelijk stijgwindgebled. d.w.z. het terrein moest bestaan uit een heuvel- of duinenrug, waar de meeste dagen van het jaar, de wind tegenaan blaast en omhoog woral ge kaatst. waardoor verticale luchtstroomen stijgwinden ontstaan. Noordwijk uitverkoren. De tot dit onderzoek benoemde commis sie vatte haar taak serieus op en het zeer uitgebreide onderzoek had tot resultaat, dat de duinen benoorden Noordwijk aan Zee aangewezn werden als het ideale oord, waar de meeste dagen van het jaar een smal, doch intens stijgwdnd-gebied wordt gevormd. Hier werd concessie aangevraagd en ver kregen en al spoedig verrees ln de duinen de ruime hangar der E.N.Z.C. en werden de oefeningen aan het strand met veel am bitie aangevangen. Een prettige tijd, waaraan we vele aan gename herinneringen bewaren ving aan. Reeds spoedig werden eenige successen ge boekt, terwijl de E.N.Z.C. zich in een steeds stijgende belangstelling mocht ver heugen. Jammerlijk ging, door bijzondere om standigheden, de E.N.Z.C. als zoodanig in het jaar 1934 ter ziele, doch bewezen was, dat Noordwij k's duinen zich bij uitstek leenen voor het maken van zweefvluchten van langen tijdsduur. Is het dan ook won der, dat. zonder een enkele uitzondering alle Nederlandsche duurrecords in de duinen van Noordwijk vervlogen werden? Duurrecords. Wij noemen van deze prestatie-vluchten het eerste record van den heer J. E. van Tyen, o.a. bekend om zijn eerste zaiken- vlucht met een klein sportvliegtuigje, naalr Indië, die 44 minuten met een gewoon les- vliegtuig in de lucht bleef. Dit werd later verbeterd door den heer A G. von Baum- hauer en op 54 minuten gebracht. We her inneren ons nog levendig het buitenge wone enthousiasme der zwevers, doch de feestvreugde steeg wel ten top, toen we nog dienzelfden middag de heer Van Tyen op 1 uur en 36 minuten timeden! Dit laatste record hield deze gedurende langen tijd op zijn naam en' dit behoeft geen verbazing. Wanneer men rekening houdt met de ge ringe kennis, welke men in dien tijd nog had van de atmospherische invloeden op het zweven en de slechte aërodynamische eigenschap der „kisten", mogen deze vluch ten terecht als prestatie-vluchten bij uit nemendheid betiteld worden. Op 19 April van het vorig jaar kwam de bekende diamanthandelaar-piloot, - tijdens een feilen Noord-Wester boven onze dui nen, daartoe van Schiphol gesleept door de populaire, thans helaas verongelukte P.H.- A.I.T., en bleef dien middag in alle een zaamheid en door slechts weinigen opge merkt. rusteloos heen en weer zweven in zijn Grunau Baby tusschen Noordwijk's vuurtoren en Zandvoorts eerste villa's. Eerst lang na het invallen der loodzwarte duisternis kwam hij, noodgedwongen, naar Moeder Aarde terug, omdat de door de duistenv». onzichtbare masten van Radio Noordwijk een gevaar voor piloot en toe stel opleverden Van Neyehhoff was toen 5 uur en 44 minuten in de lucht gebleven, een record, dat tot nog toe nog niet ver beterd werd. Bij deze laatste vlucht, die op een hoogte, varieerend van slechts 3 tot 15 meter werd uitgevoerd, werd wel een treffend bewijs geleverd van de intensivi teit van het stijgwindgebled langs onzen duinvoet, want hier mocht toch geen meter hoogte verloren worden. De eerste stoot gegeven! Als zweefclub verdween echter de E N. Z.C. van het tooneel, doch zij was het, die in haar vierjarig bestaan de mogelijkheden van het zweefvliegen in onze lage landen, waar reeds zoo vaak aan getwijfeld was, afdoende heeft aangetoond en daarom is haar bestaan zeer zeker niet voor niets geweest. Overal in den lande werden clubs opgericht, terwijl het gezamenlijk ledental reeds lang de duizend is gepasseerd. Veel is sinds die eerste jaren der E.N.Z.C. in de zweverij veranderd, doch Noordwijk's duinen zijn gebleven, wat zij waren en daarom kunnen wij met volle overtuiging zeggen, dat ook in de toekomst Noordwijk een zeer voorname rol in onze Hollandsche zweverij zal vervullen, temeer daar wij weten, dat er menschen met groote plan nen rondloopen, waarvan we slechts ver klappen een poging om ons duurrecord op 24 uren te brengen, terwijl we tevens van de Amsterdamsche Club voor Zweefvliegen, die thans regelmatig aan den voet van onze blonde duinen oefent, ook wel eens een opmerkelijk vluchtje mogen verwachten. Gepasseerde Zondag gaf ons hier reeds een klein voorproefje van! weg, werden twee brandkasten 5 la sar dine geopend, nadat er eerst enkele gaten in waren geboord. Een bedrag van f. 150 werd ontvreemd, terwijl tevens een 1000- tal sigaren werd buitgemaakt. Uit het ma gazijn ls een groot aantal goederen door de ongenoode gasten medegenomen, ter waarde van f. 1000. De inbrekers, die naar alle waarschijn lijkheid een vrachtauto te hunner be schikking hadden, zijn het gebouw aan den achterkant binnengekomen. Een ander bezoek werd gebracht aan de wollenstoffenfabriek van de N.V. H. Ey'cken en Zn. In de Wielstraat te Geldrop. Hier hadden de heeren reeds een ruit vernield, toen zij werden verrast door een persoon, die hier nog werkzaam was, Ullngs namen zij de vlucht. Men heeft hen nog niet kun nen opsporen. DOOR EEN KANTELEND RESERVOIR GETROFFEN, Tijdens werkzaamheden bij den aanleg van den nieuwen weg te Harkema-Opeinde heeft zich gisteren een ernstig ongeluk voorgedaan. Op een verhooging stond een waterreser voir opgesteld, dat op zeker oogenblik kantelde. Een der arbeiders, de 27-jarige K. H„ werd getroffen en ernstig gewond. In het academisch ziekenhuis te Gronin gen. waarheen hij was overgebracht, is de man overleden. INBRAKEN TE GELDROP. In den nacht van Woensdag op Don- de. ag zijn te Oeldrop twee inbraken ge pleegd. Bij de wollenstoffenfabriek van de firma Peaaers, gelegen aan den Elndhovenschen- DOODELIJKE VAL. De 54-Jarlgc ongehuwde H J. Sdie alleen woont aan het Gedempte Zuiderdiep te Groningen werd sedert twee dagen ver mist. Buren, die het geval niet vertrouw den, waarschuwden de politie, die een on derzoek instelde. Zij forceerde de huisdeur en vond den man onder aan de trap lig gen. De levensgeesten waren geweken. Do recherche stelde vast. dat aan mis drijf niet behoefde te worden gedacht. De man moet van de trap zijn gevallen en op slag dood zijn geweest. BUITENT.ANDSCH GEMENGD. EEN COMMISSARIS VAN POLITIE GESTRAFT. Bij de jongste verkiezingscampagne ln de Ver. Staten voor het presidentschap was naar men zich wellicht herinneren zal, te Tcrre Haute van overheidswege een daad van sabotage gepleegd tegen den commu- nistischen caudidaat voor het president schap. Ear) BrowdfToen de.ee een ver- kiezmgsredevoering wilde houden in ge noemde plaats, was dat verijdeld door den hoofdcommissaris van politie, die Browder 6002 (Ingez. Mcd.) eenvoudig in hechtenis nam en hem opge borgen hield tot het aangekondigde uur voor de rede, die door de radio zou worden uitgezonden voorbij was. Thans ls deze commissaris van politie disciplinair ge straft. Hij is hoofdcommissaris af en thans gewoon agent. OPENBARE VIJAND No. 1. Te Armonk in den staat New York heeft men gisteren Merle Vandenbush gearres teerd, terwijl hij zich uit de voeten maak te na een bankroof, die hem een buit van 20.000 dollars zou hebben opgeleverd. Hij werd gezocht wegens kidnapping en roof In Michigan en gold den laatsten tijd als „public enemy no. 1". UIT GEVANGENIS ONTSNAPT EN NEERGESCHOTEN. Gisteravond laat heeft de Amerik. politie den negentienjarigen Ray Rusch gedood en den achttienjarigen Alvin Mott ernstig ge wond tijdens een revolvergevecht, waarin cok twee rechercheurs getroffen werden. De belde Jonge mannen waren gevlucht uit de staatsgevangenis van Zuid Michigan. TWEEJARIG KNAAPJE IN ARGENTINIË ONTVOERD. Van de ranch „La Sorpresa" ls gisteren door bandieten het tweejarig zoontje van den rijken veefokker Simon Pereyra ont voerd. Een sterke afüeeling polltic zoekt thans het gebied rond Carnet, nabij Mar Del Plata, af om een spoor van de kidnap pers te ontdekken. 3-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11