Uit de Rijnstreek IQ5CH DAGBLAD - Tweede B!?d Donderdag 25 Februari 1937 UIT DE BONTE WAERELD LUCHTVAART Het Instituut voor I zweefvliegen heropend. WASSENAAR. Vereeniging van Oud-Leerlingen. het Wapen van Leiden hield de afd. Usenaar der Ver. van Oud-Leerlingen ,r maandelljksche ledenvergadering on- ïoorrltterschap van den heer H. Schip- je heer Noordover bracht namens de ucommissie rapport uit over haar be ndingen en deelde mede dat boeken en idieiden van den penningmeester in urige orde waren bevonden. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. iden aangewezen de heeren P. Kelder- ia en F. A. van Llnschoten en tot hun gangers de heeren G. Verlind en J. ensveen. ja diverse mededeelingen en beant- ording van vragen volgde sluiting. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Geldlceningen - Benoemingen. raad vergaderde onder voorzitter- iap van den burgemeester. Ingekomen soa- een missive van Ged. Staten hou- jde toezending van de goedgekeurde listed uiten tot het converteeren van 2 lileeningen en het aangaan eener nieu- leening. groot f. 32840, rentende 40/« met. Mij. voor Gemeentecrediet te Amstef- Jt ïan den heer Starrenburg was een voorT 1 Ingekomen om de biljarten vrij te stelT van personeele belasting, omdat het lp cafébedrijf zoo slecht is. De heer Staj- sburg lichtte het voorstel mondeling toe, nma het gesteund werd door de heeren sen en Wessel en om prae-advies werd onden naar B. en W. Besloten werd met Mi), voor Gemeentecrediet te A'dam een dieening aan te gaan groot f. 57195, ren- rde 4°/o tegen pari koers, af te lossen in jaren. Hierin is begrepen f. 33195 voor overteering van loopende leeningen en JOOO voor verbetering van wegen, e vergoeding als bedoeld in art. 101 der )-wet 1920 over 1935 werd vastgesteld volgt: R.-K. school Hooge Rijndijk 1(6! 82; R.-K. Meisjesschool Zuidbuurt Ü1J.16 en R.-K. Jongensschool Schenkel- if. 2436.16. Tin de R.-K. Ver. Wit Gele Kruis Zoe- Toude. Dorp, werd ten behoeve der T. bestrijding voor 1937 een subsidie ver- ad van f. 300, terwijl een verzoek van autobusondernemer Boonekamp om booging van de toegekende subsidie het rijden van ritten naar de Zuid- irt werd afgewezen. Alleen de heer inenburg verklaarde zich vóór verhoo- f. luraa werd voor den w.n. gemeente- unger een borgstelling vastgesteld en op f. 3000. door bemiddeling van de van tot zekerheidstelling verplichte genteambtenaren. Met alg. st. werd tot i gemeente-ontvanger benoemd de heer 1 Frlebel, le ambtenaar ter secretarie, tt leden der commissie tot wering van «lverzuim werden herbenoemd de hee- I. Schouten, P. C. Paardekooper, H. v. Poel en J. van de Ruit. ééns de rondvraag stelde de, heer renburg. voor aan den rijksveiclwach- De W. een belooning toe te kennen bij z vertrek, waarop de voorzitter ant- rdde, dat officieel van bedoeld vertrek niets bekend is. Daarna klaagde, de Starrenburg over de wijze van be deling der werkloozen door den aan- ler van het,-werk aan de Zijl. De secr. een toelichting; omtrent het geval, dat was onderzocht. heer Wessel drong aan op spoedige iceplng van sollicitanten naar de be- iklng van vakonderwijzeres in de nut- handwerken, want hij kon er zich lütik mee vereenigen, dat een gehuwde w in de school staat. Dema sluiting. KOvitoi levertraan tfenichappelijk de Hle levertroon Ki U en Uw kind. Verkrijgbaar pij apotheker» en drogisten 6 10.75 per flacon (Ingez Med.ï |2weefvlucht van ruim een uur, «er groote belangstelling van zwevers- k ving het Nederlandsch Instituut voor Wvllegen gisteren haar werkzaamheden vliegveld Ypenburg weer aan. Is op deze plaats reeds eerder werd Eeld, moest, het Instituut wegens ge- sn geschoold personeel en deugdelijk kei geruimen tijd sluiten, daar bij J tragisch vliegongeluk onder Nootdorp Instructeur Piet Bosch het leven liet '■evens het sleepvliegtulg PH-AIT on telbaar werd vernield. van de eerste vliegers was Jan Hoek- die hoewel hij nog niet In staat is stok te loopen. een keurige vlucht Orunau Baby uitvoerde. Zooals be- 'iep Hoekstra bij datzelfde ongeluk viessure aan een der beenen op. f waren dezen mooien lente-dag zeer -iegadigden en de twee-zitter met ir. A. Oyens, die Zondag jl. van Noord- 5 "aar Zandvoort zweefde, als instruc- werd eerrige tientallen malen door -*_t.otorvlieger G. van Goens omhoog ge- Een uur boven de huizen massa's van Den Haag. Grunau Baby koos vele malen het i"Jlm en we kunnen melding maken bn opzienbarende vlucht van den zeer ;4en zweefvlieger J. A van Zanten. Jj' 'e zijn losgekoppeld op 1000 Meter tf'.Wdurende meer dan een uur boven LSfhtie bleef zweven! Een dergeiijkf zoo vroeg in het jaar boven de ^belooft den zweefvliegers zeer veel T°or den komenden zomer! ALPHEN. De Kiczerslyst. De kiezerslijst die voor de as. verkie- gingen werd vastgesteld bevat 9248 stem gerechtigden; bij de Kamerverkiezingen van 1933 bedroeg dit 8582. Chr. Historische Jongerengroep. Door de Chr. Hist. Jongerengroep werd in „Bethel" een ledenvergadering gehou den, onder leiding van den heer A. Kroon Als spreekster trad op mej. E. Boiten, die art. 11 van het C-H. Beginsel-program behandelde. Dit artikel, aldus spr., onder scheidt twee deelen Ten eerste; op de Overheid berust de zorg voor de openbare gezondheid, en ten tweede: deze zorg brengt niet mede de verplichting en het recht om iemand te dwingen zich te on derwerpen aan kunstbewerkingen, waar tegen hij bezwaar heeft. Zij besprak de Ialrijke wetten, welke voor de gezondheid der gemeenschap door de overheid wor den gehandhaafd. In het tweede gedeelte besnrak zij de vaccinatiewet, en de oor zaak waarom deze wet enkele jaren bul ten werking is gesteld. Dat men echter ook het staatstoezicht od de gezondheid te ver kan laten gaan. daarvan getuigt de s-terilisatiewet. in Duitschland. Lijnrecht ir- dit in strijd met het handhaven der per soonlijke vrijheid en met de christelijke re ligie. Na een bespreking gaf de heer P. Boot het gebruikelijke politieke maand overzicht. In de bestuursvacature van mej. G. Boot werd gekozen mej. A. Breeveld. Na het zingen van het 2e couplet van 't Wil helmus volgde sluiting met dankgebed In het Zuideinde werd een melkwagen met daarvoor bespannen paard van v. D. uit Aarlanderveen aangereden door een andere melkauto. Het gespan geraakte te water, doch het paard kon worden gered; ook de bestuurder kwam er goed af; al leen enkele bussen melk gingen verloren. In de vergadering van aandeelhouders der Alphensche Batik N.V. alhier, werd de balans, winst- en verliesrekening goedge keurd en het dividend bepaald op 8 pCt. (als v.j.). Als commissaris werd herkozen de heer L. Spreij. Behalve verschillende andere giften ontving het bestuur van de Marthastich- ting van N.N. uit Klundert een bedrag van 1.500. ALKEMADE. Vergadering L. T. B, De R.K. Tuinderspatroonsver. „St. Be- nedictus" hield haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Jac. de Jong, opende, en memoreerde de resultaten, die verre van rooskleurig zijn geweest. De heer van der Meer bracht een keurig jaarverslag uit, daarbij reieveerende 'de slechte uitkomsten én de zeer matige prijzen. De tuinderij is alleen goed te krijgen, wanneer de Re geering wil overgaan tot vaststelling van minimum-prijzen voor den tuinbouw, op-; dat aan den (uindev gelegenheid wordt ge geven zich een, zij het dan ook karig, be staan te verzekeren, Het bestuur is in het afgeloopen jaar zeer actief geweest. De heer Bakker bracht verslag uit van het gevoerde beheer. Er is een batig saldo van f. 94.84. De heer E. Koek bracht na mens de controlecommissie verslag uit. Dc penningmeester werd voor zijn beheer ge dechargeerd. De heeren J. de Jong, N. Bakker en H. Hoogenboom werden, bij ac clamatie als bestuurslid herkozen. De heer C. Huigsloot deelde mede, dat binnenkort met de rattenbestrijding zal worden begonnen. Hij deed een beroep op de leden om daadwerkelijken steun, want niet minder dan 20.000 pakjes met vergif zullen uitgelegd moeten worden Voor den proeftuin hadden zich 21 leden opgegeven, welke leden van de voordeelen voor inkoop van zaden kunnen profitee red Tenslotte vond een kleine verloting van eenige sierplanten plaats. Menige tuin der ging met een plant naar huis. Hierop sluiting. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Dirkje, d. van K. Heslinga en T. van der Veen Maria, d. van B. Kroone en M. van der Panne Hermanus Martinus, z. van G. Roos en A. de Lange Cornelia Adriana, d. van P. Moerenhout en G. J. Cas Emiel Antoon Maria, z. van J. G. Spaas en A. C. M. Okkerse. Getrouwd: J. Gubler, 21 j. en A. van Beek 19 j w. Backer, 34 J. en L H. van Leeu wen, 35 j. Overleden: J. van den Berg, 64 j. (echt- genoote van J. Ouwendijk). Loop der bevolking. Gevestigd: G. Wolters, hulshoudster, van Dordrecht, Mauritskade 26 G. van Koo- ten, veehoudersknecht, van Waarder, Bui tenkerk 50 D. Visser en echtgenoote, onderw. B. O., van Rotterdam, Noordstraat 82 b F. van der Ende, coupeuse van Al phen a/d. R Noordstr. 78 C. Bakker en gezin, machinist, van Gouda, Buitenkerk 16 G. A. van Rossum, z. b. van Rietveld, Weijland 30 A. J. Kockelkoren, z. b. van Simpelveld, Prinsenstr. 72 J. van Eijk en echtgenoote, landarbeider, van Zwam- merdam. Noordzijde 106 F. H. Jansen, machinist, van Malden, Prinsenstr. 66 J. C. Burggraaf, z, b, van De Bilt, Spoorstr. 28 G. Dolfing, kleermaker, van Kamerlk, Meije 76. Vertrokken: A. van Velsen, autobekleeder naar Barwoutswaarder G. Prosman, dienstbode, naar De Bilt G. Burggraaf, z. b. naar Alphen a/d. Rijn. BOSKOOP. Lezing van mr. ff. C. Wendelaar. In hotel „Klaassen" trad voor de voor uitstrevende kiesvereeniglng, als spreker op mr. W. C. Wendelaar. algem. voorzitter van de Liberale Staatspartij .De Vrijheids bond" met het onderwerp: Politiek in 't algemeen". De volle zaal heeft met groote aandacht diens rede beluisterd. Spr. zette uiteen, wat de Grondwetsherziening be oogt, Het verheugde spr,, dat de drukpers vrijheid niet werd aangetast. Hoewel er vele artikelen zijn, die beter achterwege kunnen blijven, is dit nog geen reden om de drukpersvrijheid aan banden te leggen. Spr. zette uiteen, dat de Liberale partij „vrijheid" voorstaat. Deze mag volgens hem echter niet ontaarden in bandeloosheid. Wat men met „ordening" wil bereiken was spr. niet recht duidelijk. Vooral als de Staat dat gaat doen. Wil men ordening, laat men dit dan vrijwillig doen. maar houdt de overheid er buiten. Ook „In dustrie-financiering" achtte spr. uit den booze. Spr. waarschuwde tegen de orde ning van het bedrijfsleven. Het is de aan tasting van de geestelijke vrijheid van 't geheele Nederlandsche volk en dat willen wij, liberalen, niet, aldus spr. Na nog op toestanden in Engeland, Duitschland en Italië, alsmede op de enorme bewapening in alle landen gewezen te hebben, eindigde spr. met zijn liefde te betuigen voor het Nederlandsche Vorstenhuis. Hij wekte op bij de a s. Kamerverkiezing te stemmen op de Liberale partij. Jaarvergadering Boskoopschc Burgerwacht Dc Boskoopschc Burgerwacht hield in hotel „Neuf" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. E. Stijkel deelde o.m. mede. dat door het bestuur aan het ge meentebestuur van Boskoop een verzoek is gericht, wat inmiddels werd ingewilligd, om verhooging der subsidie, teneinde een gedeelte van de Boskoopsche Burgerwacht van uniformen te voorzien. De notulen, alsmede het jaarverslag van den secretaris den heer H. A Boekraad, werden onder dank onveranderd vastgesteld. Uit het ver slag van den penningmeester, den heer J. H. van Osnabrugge, bleek, dat de inkom sten hadden bedragen f. 490.19 en de uit gaven f. 503.60. alzoo een klein nadeelig slot. De heeren Jongenburger en le Clerq, hebben de boeken en bescheiden in orde bevonden, waarvan mededeeling wordt ge daan. In de financieeie commissie werden benoemd de heeren: Anth. Vermeul en A. van Barlingen. De aftr. bestuursleden, de heeren G. Benckhuyzen en C. Goudkade werden met alg. st. herkozen. Nadat een onwekkend woord van den commandant, den heer Th. Nleuwsteeg, en rondvraag, werd overgegaan tot een gezellig samen zijn. De Luchtbeschermingsdienst. De Burgemeester heeft den heer A. E. Stijkel alhier aangewezen, om op te tre den ais-hoofd- en organisator van een voor deze gemeente in te. stellen „Luchtbescher mingsdienst. Bijeenkomst A.-R. Kiesvereeniging. De A.-R. Kiesvereen. hield een propa- gandabijeenkomst in .de Geref, Kerk. De heer W. Eelderink; voorzitter der Kiesver eeniging opende, waarna ds. Fokkema, Ned. Herv. predikant te Amstelveen sprak over .Paraat", een krachtige opwekking tot vernieuwde .trouw aan de A.R. beginselen in den komendenden verkiezingsstrijd. Ds. Bijleveld, Chr. Geref. predikant te Haar lem. sprak over „Altaar, tent en put", naar aanleiding van een 'geschiedenis uit 't le ven der aartsvaders. Hij wegs op de nood zakelijkheid van de goede volgorde: eerst het altaar, de dienst des Heeren; dan de tent, ons huwelijksleven en ons gezin, en dan de put: de arbeid. Ds Bijleveld sloot met dankgebed en liet zingen Ps. 2 vers 2. Voor Zondag 28 Febr. zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, Telef. 38. HAZERSWOUDE. Tot onderwijzeres aan de Chr. school (hoofd de heer B. Offringa), is benoemd mej. H. J. Veerman te Ede. RIJNSATERWOUDE. Jaarfeest der C.J.V. „Immanuël" De C. J. V. „Immanuël" hield haar 29ste jaarfeest in het Nutsgebouw. De zaal was geheel bezet. De eere-voorzitter, ds. H. van Dijk, opende met gebed, waarna gezamen lijk eenige liederen werden gezongen. Hier na volgde verslag van den secretaris en penningmeester. Het bleek, dat de vereeni- ging, ondanks de moeilijke tijden, zich nog mag verheugen in een flink ledental; ook de financieeie toestand geeft geen reden tot klagen. De afgevaardigden van de zus terverenigingen uit de omgeving brachten hun groeten over, waarna verschillende leden voordrachten ten beste gaven. Ook de verschillende tableaux waren goed ver zorgd. Wij noemen o.a. „Avondrust", „De Rots" en „de Zending". Dit laatste tableau paste als sluitstuk op het Zendingspel in 3 bedrijven, dat vlot werd vertolkt. Dui delijk werd hier getoond met welke ont zettende moeilijkheden de zendelingen in het verre Oosten te kampen hebben. Het zijn vooral de tropische hitte en de koort sen, die de Europeanen hier kwellen. Een toelichting van ds. van Dijk volgde, even als een opstel van den voorzitter, den heer C. Marus. Nog volgden enkele voordrach ten, waarna gezamenlijk gezongen werd Ps. 86 vers 5 en 6. Hierna sloot de eere voorzitter met dankgebed dit goedgeslaag de Jaarfeest .Jaarvergadering Prot. Begrafenisvereen. Leimuiden, Rijnzaterwoude en Omstr." In de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk had de jaarvergadering van boven genoemde vereeniglng plaats. De voorzit ter, de heer P. Rietdijk opende met gebed, en heette de weinig aanwezigen welkom. Bij afwezigheid der secretaris, werden de notulen door den 2den secretaris, den heer A. van Loon, voorgeleden "én onder dank vastgesteld.. Hierna bracht' de penningm., de heer J. Vet, het financieeie verslag uit. De totale inkomsten bedroegen f. 1113.(15. de totale uitgaven f. 861.33, alzoo een batig saldo van f. 251.75. Voor zijn geldelijk be ueer werd den penningmeester decharge verleend. De aftr. bestuursleden, de hee ren P. Rietdijk, A. van Loon en L. Touw werden met alg. st. herkozen. In hel bij zonder werd den voorzitter dank gebracht voor zijn uitstekende leiding, Met dankge bed werd op verzoek van den voorzitter de vergadering gesloten door den heer Ph. Muys. TER AAR. De Jaarvergadering der Centrale Veiling. Inzake de jaarvergadering der Centrale Velling waarover wij reeds het uitgebrachte jaarverslag publiceerde en waarbij 119 leden, de Commissie van Advies, en een deputatie van de Boerenleenbank „Ter-Aar1 aanwezig waren, vernemen wij nog dat na een openingswoord van de voorzitter de heer C. W. v. d. Hoorn, de secr. de heer Alb van Straaten de notulen las, welke goedge keurd werden. De aftr. bestuursleden: C. W v. d. Hoorn Azn., L. J. Hoogervorst en Alb. Esveld en het lid van de Controle-commissie, Joh. v. d. Jagt. werden met bijna alg. st. herkozen, evenals de per. aftr. voorzitter de heer C. W. v. d. Hoorn Azn. Het Bestuursvoorstel „herbenoeming van de commissie van Advies" verkreeg goed keuring. De heer Lemker, als voorz. van de commissie, aanvaardde deze benoeming met den wensch op dezelfde samenwerking. De voorz. zeide, dat het veilingspercen tage voor de persoonlijke afdeeling dit jaar 5"/« bedraagt voor de Augurken, welke weer opgehaald worden, 7°/o. De fusthuur van de kisten is verlaagd met één cent en komt dus op één cent. (Applaus). Voor het loopende boekjaar werd een loopende rekening-courant overeenkomst aangegaan van f. 135000.00, bij de Boeren leenbank „Ter-Aar". De heer C. de Bruyn zeide namens de controlecommissie alle boeken in orde be vonden te hebben. Aan het personeel werd dank gebracht voor de trouwe plichtsbe trachting. De voorz. feliciteerde het contróle-lid den heer de Bruyn die deze functie 25 jaar ach tereen bekleedde waarvan zes jaren bij deze vereeniglng en voordien bij andere toen be staande veilingen. De heer H. van Emmerik bracht hulde aan het Bestuur voor het sluitend krijgen, de rrekening en de afschrijving van ruim f. 10.000 op gebouwen, terreinen en embal lage, in hoofdzaak te danken aan den Kas sier. aan wien spr. lof bracht. Met alg. st. werd de Balans en Exploita tie-rekening goedgekeurd. De totaalbedra gen van de Balans ziin f. 43336.73 verlies en winstrekening f. 30193.18 Na rondvraag volgde sluiting dezer ge animeerde vergadering. WADDINXVEEN. Groote schadepost voor den kleinen man. Van een armen kleinen veehouder is een schelf hooi, die buiten de bebouwde kom der gemeente stond, verbrand. Ongeveer 5000 kilo hooi is verloren gegaan, waardoor de man totaal gedupeerd is. Gedacht wordt aan kwaadwilligheid. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op initiatief van den nieuwen Com missaris van Politie te Gouda is opgericht een Vereen. „Veilg verkeer voor Gouda en Omstreken". In het oprchtingscomité heeft o.m. ook de burgemeester onzer gemeente zitting genomen. De landbouwer H. in den Zuidpias- polder deed bij. de politie aangifte van het feit, dat zijn kostbare hond (een Bouvier) in het land vrij zeker is doodgeschoten. Verschillende personen hadden eenige schoten gehoord en daarna een hond hoo- ren janken. De politie ondervroeg verschil lende getuigen en maakte proces-verb. op. Op den Kanaaldijk, had een ernstige botsing plaats tusschen twee vrachtauto's, resp. bestuurd door v. d. N. alhier en ze keren B. uit Den Haag. De materieele schade was zeer groot, doch persoonlijke ongelukken bleven gelukkig uit. De oor zaak der aanrijding is waarschijnlijk de te breede lading, die v. d. N. vervoerde. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad vergaderde Kasopname gemeen te-ontvanger. in kas was f. 7277.39. Goedkeuring van Ged. Staten inzake raadsbesluit .tot instructie ambtenaar vleeschkeuring. De voorzitter deelde mede, dat veel klach ten komen van de bewoners van Molen straat over de sloot die langs de broeikas sen loopt van Vollebregt, daar deze steeds vuil is en zeer onaangenaam ruikt. B. en W. stellen den Raad voor een verbinding te doen maken met een bestaande riool, ten einde meer water in genoemde sloot te bren gen De kosten zijn begroot op f.240. Ten slotte werd besloten B. en W. te machtigen, deze materie op de beste wijze te laten uit voeren. Besloten werd in het raadhuis, in de ka mer van den secretaris en in de Raadszaal nieuwe plafonds te doen leggen, daar het plafond in de politiekamer naar beneden gekomen is en géén verbetering, gevaar zou kunnen opleveren. De heer Scheer bedankte als lid van het hoofdstembureau. De benoeming van een nieuw lid zal in den volgende vergadering plaats vinden. De voorziter deelde mede, dat de steun regeling wederom is verlengd tot 3 Juli a.s. Herziening gemeentebegrooting 1937. De" heer Scheer betoogde dat niet alle zuinig heid is betracht. Hij noemde de subsidie der bewaarscholen enz. en vreesde, dat een straatbelasting zal worden ingevoerd. De voorzitter merkt op dat de straatbelasting niet het gevolg is van het geven van subsi die der bewaarscholen, doch dat deze t.z.t. toch zal komen. Na discussies werd beslo ten, de begrooting te herzien overeenkom stig het verzoek van Ged. Staten. Wijziging schoolgeldverordeningen. Be sloten werd deze wijziging toe te passen overeenkomstig het voorstel van Ged. Sta ten. Voorstel om over te gaan tot conver sie van eenige leeningen. B .en W. stelden voor 'n aantal (eenlngen in tot. f. 62'00 te converteeren in een 3W n leeninr en een leening groot f. 59400 in een van 4n rente. De voorzitter licht toe. dat door de eerste wijziging een voordeel van 6 a 7 honderd ZONDER GELUK.... Een buitenlander, die onlangs een bezoek aan Praag bracht, bezocht 's avonds met zijn vrienden een bar, waar hij vele jaren gele den, eveneens bij een bezoek aan Praag, ook eens geweest was. Toen hij destijds Praag verliet, nam htj een zeer onaangename her innering mee, die hij thans zijn vrienden, onder den Indruk van het bekende milieu, vertelde. Na een nacht, die hij behalve in deze bar ook nog In eenige andere gelegen heden doorgebracht had. verliet hij Praag en had korten tijd daarna ontdekt, dat hij uit ziin ring een kostbare diamant miste. Hij had zich toen direct tot een zaken vriend gewend die hem evenwel niet goed bij de zaak bad kunnen helpen, omdat hij kort daarop gestorven was. De man had echter vernomen, dat de steen niet gevon den -was en omdat hii op het punt stond een groote reis om de weTeld te gaan ma ken. had hii de zaak zoo gelaten Dit verhaal hoorde een kellner, die de heeren bediende: omdat deze reeds lange jaren in de bar werkte, wist hii. dat er een steen gevonden was Hfi deelde dit den gast mede die direct inlichtingen inwon en vernam, dat ongeveer tien jaar geleden op een nacht, de musici onder het ingeza melde geld, ook een diamant gevonden hadden. Deze hadden ze laten taxeeren en toen ze vernamen, dat hii zeer veel waard was, aan de politie ter hand gesteld. De verliezer had zich evenwel niet aangemeld, zoodat de diamant aan de vinders terug gegeven was. Deze hadden hem niet ver kocht. maar nog bewaard. Thans was dus de rechtmatige eigenaar gevonden. Deze man nam den steen terug en gaf den eer lijken musici de tien jaar rente, van het kapitaal, dat de steen waard was gulden bereikt wordt. B. en W. stelden voor de'leening aan te gaan. Na discussies aldus besloten. Verzoeken om voorschot van de Chr. School, R.K. Jongens- en de R.K. Meisjes school volgens art. 101 L.O. wet. De ge vraagde bedragen resp. f. 1700, f. 1641 en f. 1256 werden verleend. Herziening vleeschkeuring verordeningen. Besloten wordt aan de aanmerkingen van Ged. Staten te voldoen. Verzoek politiebonden tot herziening be palingen veldwachters, in het bijzonder be last met den nachtdienst. Een verzoek is van den Chr. en den Alg. Politiebond inge komen om de salarissen te verhoogen en ook kindertoeslag evenals aan de veldwach ters te verleenen. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken. Na discussie werd dit voorstel aangenomen. Tegen stemden de heeren Scheer, Lammens, Smits en Glas. B. en W. stelden voor een rekening-Cou rantovereenkomst te sluiten. Aldus beslo ten. Voorstel tot vaststelling van rekeningen 1934 en 1935 en goedkeuring begrooting 1937 van de Stichting Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten". De heer Duinisveld zette uiteen, dat het water te duur is. De voorzitter weerlegde dit, waarna de rekeningen werden vastgesteld; de begroo ting 1937 werd goedgekeurd. Na een begrotingswijziging en rond vraag volgde sluiting. ZWAMMERDAM. Uitvoering „Concordia". In de Nutszaal gaf de Chr. Muziekver. „Concordia" uit Boskoop een muziekavond De heer A. R. Koster memoreerde, dat de eerste kennismaking met deze vereeniging plaats vond in September J.l. bij de feeste lijkheden ter gelegenheid der verloving van Prinses Juliana. Spr. betreurde 't dat de zaal zoo slecht bezet was. Het programma werd vlot afgewerkt. Tusschen de num mers declameerde de heer Spaanderman uit Leiden verdienstelijk. De heer Koster hoopte op een wederzien en -hooren in een volle zaal. De A. R. Kiesver. hield een ledenver gadering, onder voorzitterschap van den heer W. Domburg. De secr.. de heer A. R. Koster, las de notulen en deed eenige me dedeelingen. Daarna had de stemming plaats voor het opmaken der candidaten- lijst voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing, met de navolgende uitslag: 1. J. Schouten; 2. J. C. van Dijk: 3. L. F. Duymaer van Twist; 4. C. Smeenk; 5. J. Terpstra; 6. A. Zijlstra; 7. C. van den Heuvel; 8. H. Ame- link; 9 ds. C. van der Zaal; 10. W. Wage naar; 11. dr. C. Beekenkamp; 12. T. van Dijken: 13. G. A. Diepenhorst; 14. J. Meye- rink; 15. A. R. Roosjen; 16. A. Algera. Tenslotte hield de voorzitter de voor zitter een referaat over „Gods eisch op 't staatkundig leven". Na gedachtenwisseling sloot ds. Zwaan met dankzegging. De nieuwe kiezerslijst bevat de na men van 1279 kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer; 1261 voor de Prov. Staten en 1205 voor den Gemeenteraad. Ik heb een buil op mijn huofd, Massa! ik kan niet anders! 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7