BUITENLAND [EIDSCH D4GBUD - Vierde Blad Donderdag 25 Februari 1937 De strijd in Spanje de algemeene toestand duitschland engeland italië. polen roempnië hongarije japan. bulgarije vereenigde staten Verkouden kinderen? RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN Thijs IJs en het verdwenen Noorderlicht Oostenrijk en Duitschland Het Oostelijk Pact. In het communiqué over de besprekingen, „elke minister von Neurath te Weenen treft gevoerd, werd medegedeeld, dat een gemeenschappelijke commissie zou worden gevormd tot verbetering van de cultureele betrekkingen tusschen beide landen. Deze (ommissie is reeds samengesteld. De vier Duitsche leden van de commis sie zullen vandaag te Weenen aankomen. De Engelsche minister van buitenland se zaken, Eden, heeft in het Lagerhuis in antwoord op de vraag of bij de huidige regeerlngspolltiek de sluiting van een pact mor Oost-Europa een kardinale factor is reor de regeling der in Europa hangende kwestie medegedeeld: „Wij zouden zeer zeker iedere regeling In Oost-Europa of overal elders toejuichen, welke de wrijving zou doen verdwijnen, maar dat zal natuurlijk afhangen van de morwaarden". In antwoord op de vraag, of de kleine mogendheden bij hem stappen hebben on dernomen met het oog op de nieuwe poli tiek van herbewapening zeide Eden: „Er is geen enkele stap ondernomen tegen onze herbewapening". De uitnoodiging van de Britsche regee ring aan den Negus, zich bij de kronings feesten te doen vertegenwoordigen, is Vól gens officieele kringen „een zuivere for maliteit". In dit verband zet men uiteen, dat de uitnoodigingen inderdaad tot de staats hoofden zijn gericht, niet „persoonlijk", doch eenvoudig overeenkomstig „diploma tiek gebruik" om hun te vragen ter gele genheid van de kroning een delegatie te lenden. Men merkt op, dat de gezant van Abes- synië te Londen, dr. Martin, nog steeds rad uitgenoodigd bij officieele plechtig heden, waar hij dikwijls den Italiaanschen imbassadeur Grandi heeft ontmoet, zonder dat Grandi eenig bezwaar heeft gemaakt. De Kerkstrijd. De oppositioneele groepen der Evangeli sche kerk hebben aan Kerrl vijf voorwaar den gesteld voor de deelneming aan de tomende kerkelijke verkiezingen, nl.: vrij heid van woord: vrijheid van vergadering: vrijlating en herstel in het ambt van predikanten; scheiding van Duitsche Christenen en oppositie: de verkiezingen Boeten worden gehouden volgens de gel dende kerkelijke practijk. Deze voorwaarden worden gesteld door Luthersche kerk van Beieren. Wurtem- rg, Hannover, de Belijdeniskerk onder emöller en de plaatselijke kerkbesturen ran de niet nationaal-socialistische Evan gelische kerk. 1UEENKOMST VAN HET HOOGERHUIS. Debatten over de buitenlandsche politiek. Lord Arnold (Labour) heeft gisteren ln iet Hoogertiuis voorgesteld wijziging te brengen in de Britsche buitenlandsche po litiek. HIJ bepleitte een politiek van isole ment en een betere verhouding tusschen Engeland en Duitschland. Eden, aldus Lord Arnold, is te zeer geneigd Duitschland als mogelijkcn vijand te beschouwen in plaats van als mogelijken vriend. Arnold zou wen- schen, dat Groot-Brittannië Frankrijk vroeg een einde te maken aan het Fransch-Sovjet-Russische pact en het Tsjecho-Slowakije duidelijk maakte, dat dit land niet op den steun van Groot-Brittannië kan rekenen voor ge vallen voortvloeiende uit het pact met de Sovjets. Vervolgens verzette zich de conservatief tod Stonehaven, tegen het denkbeeld de »»de Duitsche koloniën terug te geven. Men ha volgens hem niet over het hoofd zien 'ttgeen Hitler in „Medn Kampf' heeft ge- khreven. Namens de oppositioneele Labour-partij Lord Strabolgi, dat de oppositioneele labour zich verzette tegen de voorstellen in Lord Arnold. Hij verlangde, dat het Franscb-Rus sisch pact wordt uitgebreid en dat Duitschland en de overige mogend heden zich hierbij aansluiten. Tsjecho- Slowakije moet op Engeland kunnen rekenen wanneer het wordt aangeval len zonder geprovoceerd te hebben. De onderstaatssecretaris van het minis erie van buitenlandsche zaken, lord Ply mouth, verklaarde, dat door de ontwikke- JJS van de luchtvaart het isolement van ®8eland onmogelijk is geworden. Spr. gelooft, dat de beste wijze om den "We in West-Europa te handhaven is een 'Merkeerig garantie-verdrag volgens de ■witlijnen van Locarno. Van verscheiden mogendheden heeft de regeering de op- ratting over de voornaamste kwesties dien- •ngaande vernomen en thans tracht VI een overeenstemming hierin tot stand brengen. Van Frankrijk en België heeft regeering antwoord ontvangen op de «tste desbetreffende Britsche nota, doch "miechland en Italië hebben nog niet ge- ttvoord. Zoolang het verdrag van Locarno nog J® kracht is, moet natuurlijk de Volken- jmjosraad vaststellen of de omstandlg- toepassing van de garantie-bepalin- m dit verdrag voorzien, versischen. -We hebben weeds rekening moeten ■jouden met de gebeurtenissen in Ne derland", zoo zeide lord Plymouth ver der, „en het schijht mij, dat dit op bet oogenblik niet minder noodzakelijk gezien de jongste ontwikkeling van bet verdrag van Locarno", Hierna behandelde lord Plymouth de verhouding van Engeland tot den Volken bond. De Britsche regeering is vast voor nemens lid te blijven van den Bond. Indien de Bond ongelukkigerwijze een oorlog niet kan verhoeden, dan moet in ieder geval de aanvaller en het slachtoffer worden aan gewezen. Tevens moet door een gemeen schappelijke actie het slachtoffer zooveel mogelijk worden geholpen. Dit beginsel, hoe onvolmaakt het ook kan zijn ln de toepas sing, mag niet te licht worden prijsgegeven, aangezien anders de wereld zou worden overgeleverd aan de wet van het recht van den sterkste. Tenslotte zei lord Plymouth ten aanzien van de Spaansche kwestie, dat de Britsche regeering nog hoopt op de mogelijkheid van bemiddeling, doch de vooruitzichten zijn op het oogenblik niet schitterend. Hierna werd het debat verdaagd. De Australische Hooge Commissaris. Bruce, heeft o.a. verklaard, dat het hertel van den wereldhandel van meer belang was voor den wereldvrede dan de toekomstige econo mische toestand van Groot. Brittannië en het gemeenebest. Hij twijfelde er evenwel aan, of het herstel van den internationalen handel alleen afhankelijk is van een ver laging van de tolmuren. Het gewenschte doel moet men door internationale samen werking bereiken. Engeland moet hierbij het in'tlatlef nemen. Zijn beslissing om wrer te wape nen, heeft indruk gemaakt in dc wereld en heeft de positie van Engeland 1 den raad der volken versterkt. „Ik stel mij derhalve voor", zoo zeide Bruce, „dat Engeland met het groote pres tige, dat het heeft in de wereld, het initia tief neemt en een politiek van economische verzoening aanneemt, welke den weg zal openen voor de regeling van de politieke problemen en tot den vrede, welke vast in de wereld geworteld staan". De aanslag in Abessynië. Naar verluidt, zou ras Desta de wijk hebben genomen naar moeilijk toeganke lijke gebieden ten zuiden van Addis Abeba, vermoedelijk naar de Guarghie-bergpassen. Hij zou vergezeld worden door een kleine groep inlandsche krijgslieden. Aangezien men er van overtuigd schijnt te zijn, dat ras Desta den aanslag op maar schalk Graziani heeft georganiseerd, is bevel gegeven den Abessijnschen krijgsman dood of levend naar Addis Abeba te bren gen. Te dien einde zijn gisteravond Ita- liaansche troepen uitgerukt uit de Abes- sijnsche hoofdstad in zuidelijke richting. Dezer dagen Ls de eerste cementfabriek op het gebied van Italiaansch Oost-Afrika in bedrijf gesteld, het is een uitgestrekte onderneming bij Massaroea. voorloopig met een j aarlij ksche productie van 500.000 dubbele centenaars, welke echter reeds in een jaar tijds verdubbeld zal worden. Deze eerste cementfabriek, welke met alle moderne installaties is uitgerust, moet aan de groote vraag naar bouwmateriaal gedeeltelijk voldoen. De arbeidsdienst. Het Poolsche ministerie van militaire zaken publiceert een mededeeling over de vrijwillige dienstneming van jongelieden bij den arbeidsdienst. De vrijwilligers gaan een verbintenis aan voor den tijd van twee jaar. De in 1917, 1918 en 1919 geboren jongemannen, die op het oogenblik werkloos zijn, komen voor dienstneming in aanmerking. De vrijwil ligers zullen huisvesting, verpleging, "klee- ding en soldij ontvangen. Het begrafenis-incident. Het diplomatieke incident, dat ontstaan is tengevolge van het deelnemen door de Duitsche en Italiaansche gezanten aan de teraardebestelling van twee leden der ijze ren garde,diein Spanje, strijdende in het leger van Franco, gesneuveld waren, schijnt langs den weg van onderhandelin- 'gen te zijnopgelost. Er zal waarschijnlijk over deze aangele genheid een communiqué tegelijkertijd in Boekarest. Rome en Berlijn worden uitge geven. Hierin zou worden geconstateerd, dat de betrokken diplomaten slecht: het plan hadden aan een godsdienstige plech tigheid deel te nemen, waarvan zij niet voorzagen, dat zij een politiek karakter zou krijgen. Betoogcrs uiteengedreven. Teneinde een 400-tal personen, die een belooging hielden voor 265 mijnwerkers, die de kolenmijnen te Pees niet willen ver laten en elk voedsel weigeren, te versprei den, heeft de politie zich genoodzaakt ge zien, met de bajonet op het gewees char ges uit te voeren, terwijl tot tweemaal toe van de vuurwapens gebruik moest worden gemaakt. Hierbij werden 2 personen ge dood, 10, w.o. 3 vrouwen, zwaar gewond. De economische missie naar de V.S. en Engeland. Het verluidt, dat de Japansche economi sche missie naar de Vereenigde Staten en Engeland onder leiding zal staan van Sjokoero Kkdono en uit acht leden zal be staan. Een dezer leden zal de scheepvaart- kringen vertegenwoordigen, twee den in- en uitvoerhandel, twee het bankwezen, twee de industrie en een de federatie van katoenlndustrieelen. De hervatting der Britsch-Japansche handelsbesprekingen zal worden vergemak kelijkt door de opneming van vertegen woordigers van alle Industrieën in de delegatie, Eenige officieren ontslagen. Twee kolonels, twej;': kapiteins en een onder-luitenant zijn uit den militairen dienst ontslagen. In een communiqué wordt gezegd, dat de ontslagen officieren in gebreke zijn geble ven jegens hun militaire eer, aangezien zij hun meerderen er niet van in kennis heb ben gesteld, dat zekere kringen, die geen deel uitmaken van. het leger, zich tot hen gewend hebben om hen lid te doen worden van buiten de wet verklaarde organisaties. Uit dit communiqueé zou men kunnen op maken. dat de vroegere leden van de „mi litaire liga" die een groote rol gespeeld heeft bij den staatsgreep van 1934, pogin gen in het werk stellen deze door het te genwoordige ministerie van oorlog ontbon den organisatie, weer op te bouwen. DE STRIJD OM HET HOOG GERECHTSHOF. De stakingsactie. De balans, die volgens welingelichte kringen nu kan worden opgemaakt, ziet er ongeveer als volgt uit: 47 senatoren voor, 40 senatoren tegen de hervormingsplannen van het Hooggerechtshof, negen senatoren onzeker. Morgen komt de juridische commissie van het Huis van Afgevaardigden bUeen ter bespreking van de hervormingplannen. De voorzitter der commissie, afgevaardigde Hatton Summers uit Texas, heeft geweigerd mede te deelen of de commissie zou over gaan tot het vaststellen van een datum voor de behandeling in het Huis van Af gevaardigden. In Elgin (Illino.s) zijn zeshonderd arbei ders in de horloge industrie en negenhon derd in de schoenindustrie te Boston in staking gegaan. Zij' eischen erkenning van hun vakvereenlglng en invoering van mi- nlmumloonen. Ook naar Zuid-Californie heeft zich de stakingsgolf voortgeplant Gisteren waren daar dertig duizend arbeiders in staking. In verschillende plaatsen in Zuid-Califomië worden bovendien onderhandelingen ge voerd. waarbij van arbeiderskant gedreigd wordt met neerleggen van het werk. wan neer niet aan de door de werknemers ge stelde eischen wordt tegemoet gekomen. De politie heeft schriftelijk de stakers, die de Douglasvliegtuigenfabriek bezet hou den medegedeeld, dat geweld gebruikt, zal worden, wanneer zit niet onmiddellijk de werkplaatsen ontruimen Zeven en veertig stakers, die een fabriek voor behangselpapier in Illinois hadden bezet hebben de fabriek verlaten, toen sherieff Emory Thornell hen deed weten, dat hij hen met traangas zou verdrijven, wanneer zij niet eigener geweging uit de fabriek trokken. Chrysler heeft er in toegestemd Zaterdag te onderhandelenj^afpok in de bruinkool industrie zullen onderhandelingen geopend worden over den eiscjj der arbeiders be treffende een jaarlijkse!} loon van 1200 dollar. Indien Uw kinderen" hoesten of verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apotfa. en Drogisten. 5995 (Inzcz. Med.) Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Op de slachtveemarkten komt meer en meer tot uiting dat er een overwegende voorraad is van mindere kwaliteiten en vooral nog melkend slachtvee van hoogen leeftlid. De goede kwaliteit maakt momen teel een zeer gering percentage uit. Daar door komt het ook. dat het verschil in prijs weer wat uiteenloopt. De slager die een gegoede clientèle bedient, moet een Hinken prijs besteden Voor een fijn, jong beest was de noteering begin dezer week f. 0.70 per K.G. geslacht en meer. waarbii dan nog komt de 10 °/n crisisheffing en 10 «/o acciins. Mindere kwaliteiten komen er zeer veel en een flink kwantum oudere koeien is reeds voor het plan Deterding verkocht Hiervoor wordt echter ook nog eemiddeld 6062 ct. per K.G. geslacht betaald. De aankoopen werden de laatste dagen weer wat uitge- bre'd ofschoon de algemeene markttendenz toch in geen geval minder was. Op het oogenblik zijn in totaal voor het plan De terding ruim 3500 runderen aangekocht. Dat evenwel de aankoopen spoedig worden gestaakt, zooals enkele bladen hebben ver meld, aangezien de 10 miüloen gulden bijna zijn besteed, moet volgens „de Vee- en Vleeschhandel" als voorbarig worden be schouwd. Dr Diik die zulks aan dit blad mededeelde, zal in ieder geval tijdig bekend maken, wanneer tijdig de aankoopen zullen ophouden, aangezien anders onze slachtvee- markt gedesorganiseerd zou worden en dus veel schade zou worden geleden. We ver wachten dat ook gedurende de maand Maart deze aankoopen zullen voortduren. Op de gebruiksveemarkten was de stem ming Dinsdag te Groningen traag met eenige neiging tot dalende prijzen, doch daartegenover was zoowel te Rotterdam als Purmerend een flink prii&houdenden han del. Goed gebruiksvee en weidevee was be paald duur. Jong fokvee was weinie aan gevoerd en eveneens duur De vette kalverenmarkt had een kalm, maar vrijwel prijshoudend verloop en de nuchtere kalverenmarkt was: bij ruim aan bod ook niet lager. Op de wolVeeafdeelingen was een zeer matige aanvoer en vlugge handel, met hoogere prijzen. De export kon zelfs onvol doende koopen. De varkensmarkt neigde wel eenigszins naa- den duurderen kant, maar daar bleef het ook bii. Er gaat we! wat voor export en de koelhuizen weg. doch het verbruik in het binnenland is zoo slecht, dat men nog niet vordert met het omhoog brengen der prijzen. Van 't front. Bij Madrid is de toestand vrijwel onge wijzigd. Voor 't eerst erkent Madrid echter, dat de weg naar Valencia geblokkeerd is ln volgende mededeeling: Vandaag was het in het Noordelijke deel van het Jarama-front rustig. De nationa listen, die bij Vaciamadrid liggen, hebben loopgraven aangelegd op de hoogten, die den weg naar Valencia en de brug over de Jarama beheerschen. Totdusver zijn de regeeringstroepen er in geslaagd, de nationalisten te beletten, eenig deel van den weg naar Valencia te bezetten, doch het is duidelijk, dat deze weg ln verband met de nabijheid van het front over eenige kilometers niet gebruikt kan worden. De strijd om Oviedo behoort tot de moorddadigste krijgsverrichtingen, die se der het begin van den veldtocht zijn voor gekomen. Voor den berg Naranco, waar de militietroepen een oogenblik doorgedron gen waren, is de grond bezaaid met lij ken. Volgens verklaringen van krijgsge vangenen is bevel gegeven Oviedo in te nemen „tot iederen prijs om den verdedi gers van Madrid een hart onder den riem te steken." Granaat treft Britsch oorlogsschip. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat Dinsdagochtend tijdens het luchtbombar dement op Valencia een granaat van het luchtafweergeschut op het achterdek van het pantserschip „Royal Oak" tot ontplof fing is gekomen. Door de granaatscherven werden vier of ficieren en een marinier getroffen. Het incident heeft zich voorgedaan tij dens een luchtaanval der nationalisten, welke aanval door het luchtafweergeschut der roode troepen werd afgeslagen. Men meent te Londen, dat geen enkele diplomatieke stap in het voornemen ligt naar aanleiding van dit incident. Men ge looft aan een ongeluk, temeer daar tot nu toe geen enkel bericht is ingekomen van den Britschen zaakgelastigde te Valencia. De „Royal Oak" heeft later de reede be reikt. Het controle-plan voor Spanje. De Britsche minister Eden heeft in het Lagerhuis officieel medegedeeld, dat krach tens een tusschen de regeeringen van Lon den en Lissabon getroffen overeenkomst 150 Britsche agenten de naleving der niet- inmengingsovcreer.komst zullen oontrolee- ren aan de grens tusschen Spanje en Por tugal. Eden voegde hieraan toe, dat de niet- inmengingscommissie in beginsel deze schikking heeft goedgekeurd. Definitieve regelingen zijn haar nog niet voorgelegd. De niet-inmenging. De Britsche vredesraad heeft gisteravond een resolutie aangenomen, waarin de: Brit sche regeering verzocht wordt het initia tief te nemen en den Volkenbond te vra gen op grond van artikel 10 en lL.van het handvest betreffende de sancties, den door den oorlog in Spanje ontstallen toestand te bestudeeren. Voorts wordt aan de Brit sche regeering gevraagd de normale han delsbetrekkingen met Spanje te hervatten ingeval de niet-inmenging niet onmiddel lijk en doelmatig zou worden toegepast. In verband met het feit, dat een clan destiene zender sinds eenige dagen onder den naam „radio waarheid" opstandige propaganda maakt in de Catalaansche taal, in uitzendingen over verschillende golflengten, deelt het Catalaansche com missariaat van propaganda in de pers mede, dat het hier niet gaat om een nieu wen zender, maar om vier officieele Ita liaansche zenders, die werken in Rome, Milaan, Genua en Florence, en die tege lijkertijd zenden. Het commissariaat voegt hieraan toe: deze propaganda, die uiter aard onder controle staat van de regee ring te Rome, wordt beschouwd als een nieuw bewijs voor rechtstreeksche inter ventie van Italië in Spaansche aangele genheden. evenals een nieuw bewijs voor de Italiaansche activiteit, die ten doel heeft Frankrijk zijn invloed in Catalonlë te betwisten." HAARLEMSCHE RECHTBANK. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 55-jarigen machinist C. B. uit den Spaarndammerpolder onder de gemeente Velsen, die op 11 dezer terecht stond wegens mishandeling en opsluiting in een schuur van zijn 17-jarige dochter Bovendien was het meisje zoo mishandeld, dat zij blond en blauw zag. Verder was zij des nachts in een schuur opgesloten, waar in alleen een oud ledikant met wat oude vodden aanwezig waren. Op 11 dezer was een reclasseeringsrapport over verdachte uitgebracht, waarin de huiselijke omstan digheden van het huisgezin waren uiteen- De officier van Justitie, mr. A. R. An- dringa had gepersisteerd bij zijn eerst ge nomen eisch n.l. 3 maanden gevstraf. De Rechtbank achtte de mishandeling bewezen en verdachte schuldig aan het geen hem ten laste was gelegd. Echter de moeilijke omstandigheden ln aanmerking nemende, veroordeelde de Rechtbank verd. tot 1 maand gev.straf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar en gelastte, dat ver dachte zich onverwijld zal doen stellen onder toezicht van de afd. Haarlem van het Genootschap tot Zed. Verb, van Ge vangenen. SPORTVLIEGER VLOOG TE LAAG. 1 Tot f. 200 boete subs. 40 dagen hechtenis veroordeeld. In September j.l. had de 22-jarlge stu dent en leerling van de nationale Lucht vaart School. R. V. L. van T. uit Delft, als bestuurder van een sportvllegtuig od zeer geringe hoogte gevlogen boven het in den Nieuwe Waterweg bii Maassluis varende stoomschip „Oranjepolder". Hii had boven het schip gecirkeld ter begroeting van een aan boord zijnde ken nis. Daarbii had een der vleugels den scheepsromp geraakt, zoodat verdachte met zijn toestel in het water was gestort. Voor den kantonrechter te Delft had hij zich gisteren te verantwoorden wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer Als deskundigen werden gehoord de heer J. van der Heijden, directeur van den Rijks luchtvaartdienst en D. L. Asjes, chef-in structeur van de Nationale Luchtvaart School te Ypenburg. Beide deskundigen wezen erop. dat laag vliegen boven water is toegestaan, indien geen personen in de nabijheid zijn. Verdachte heeft echter oo onverantwoor delijke wijze gevlogen, temeer, daar hij geen ervaren vlieger is. Door de N.L.S. is hii gestraft met een schorsing van twee iaar. Het O.M. trok een vergelijking tusschen het door verdachte overtreden artikel 10 van het luchtvaartreglement en artikel 22a van het motor- en rijwielreglement. Hij achtte verdachte schuldig en eischte twee honderd gulden boete, subs, veertig dagen hechtenis met intrekking van het vliegbrevet voor den tijd van zes maanden. De verdediger, mr H. P. Bennewltz, drong aan op vrijspraak. Het vonnis luidde twee honderd gulden boete, subs, veertig dagen hechtenis. KANTONGERECHT ALPHEN. Mej. C. v. d. B„ die verstek liet gaan en terecht moest staan wegens overtreding der Drankwet, werd veroordeeld tot f. 60 subs. 30 dagen. - A. B„ uit Den Haag, die in Den Hoorn te Alphen destijds een aan rijding had veroorzaakt, zóó dat daardoor een andere auto in de sloot reed, werd ver oordeeld tot f. 100 subs. 50 dagen. Eisch f 50 subs. 25 d. met intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van 1 jaar. Opgeheven wegens gebrek aan actief: C. W. van Hummel, Hillegom. 15. Thijs heeft den ouden Eskimo kalmeerend toegesproken, en spoedig was het ijs gebroken; de Eskimo, die hier zoo eenzaam in zijn dorpje zat, was blij dat hij eens eventjes gezelschap had. „Zeg man", sprak Thijs, „waarom zit jij hier zoo alleen? Waar gin gen al je dorpsgenooten heen?" De man ging daad'lijk in op dit gesprek: „Dat is", zei hij, „heusch allemaal erg gek; ik heb het zelf niet heelemaal begrepen, want 'k ben niet zoo geslepen dat zie je trouwens wel aan mijn gezicht. De dorpsbewoners spraken over 't Noorderlicht; zij hadden 't over de Noordpool, en over 'n diamant, en over ach, ja, over veel; er was van alles aan de hand". Thans spitste Thijs zijn ooren: „Kom meei" riep hij. ..Dit rr.oet oom F"cin ook hooren!" Oom Brom was 'rrgsn 'n sneeuwhoop aan gaan leurrn, en zat ver moeid nog steeds te zuchten en te steunen; en toen hij Thijs weer zag verschijnen met den Eskimo, kon hij niets zeggen dan: „Zoo zoo, zoo zoo".

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15