BINNENLAND Practische voorbereiding van Candidaat-Leeraren LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 25 Februari 19]) Regeling voor hospiteeren vastgesteld Promotie-kansen vast personeel bij P.T.T. Te weinig: waardeering voor oudere ambtenaren? H.M. de Koningin op het „Huis ten Bosch" Gistermiddag te ongeveer kwart over vier is H.M. de Koningin, vergezeld van freule Schimmelpenninck van der Oye en Haar adjudant, luitenant ter congres van den Centralen Bond zee le klasse jhr. van Holthe van Het In de slotzitting van het te Utrecht ge houden vakgroepencongres van den Cen tralen Bond van Nederlandsch Post-, Tele graaf- en Telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.), kwam o.m. in behandeling het aanstellings- vraagstuk van de vele arbeidscontractanten wier aantal bij de P.T.T. op rond zevendui zend personen met geheele of gedeeltelijke dagtaken wordt geschat. Door den tweeden bondsvoorzitter, den heer H. Freen, werden mededeeüngen ge daan over hetgeen was en nog zal worden ondernomen om den z.g. personeelszoom i arbeidscontractanten) binnen redelijken tijd tot meer normale afmetingen terug te brengen. Het congres droeg het bondsbestuur op, te ijveren voor een herziening van die re geling, opdat voor elke groep een redelijke promotiekans worde verkregen. Het volledig ambtenaarschap moet. naar de meening van het congres, mede in het belang van den staatsdienst, bereikbaar blijven voor adspirant-bestellers, hulpbe stellers en voor wat den kantoordienst be treft. voor de locale krachten. De algemeene secretaris van den C.B.P.T.T.. de heer H. van Giessel te 's-Gra- venhage. hield daarna een inleiding over de promotie-kansen van het vaste perso neel. In 1928 is bij ministerieele beschikking een rangbevorderingsregeling tot stand ge komen. die een redelijke promotiekans in uitzicht stelde voor jongelieden met Mulo Loo op het ..Huis ten Bosch" te Den Haag aangekomen. Ongeveer een kwartier tevoren was de Koninklijke standaard op het pa leis gehcschen, hetgeen natuurlijk de aandacht trok van de vele wandelaars in de omgeving, die zich in afwachting van de komst van H.M. vcor het paleis opstelden. Hare Majesteit werd bij Hear aan komst op hartelijke en eerbiedige wijze door het talrijke publiek begroet. Regeling van den invoer van suiker. Het voorloopig verslag dsr Tweede Kamer. Volgens het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling van den invoer van suiker werd tegen de cor.- tingenteering van suiker op zich zelf geen bezwaar gemaakt Een aantal leden vestigde er echter de aandacht op, dat suiker, die in Nederland wordt ingevoerd, voor een niet onbelang- of H.B.S.-diploma, welke bij het staatsbe- rijk gedeelte wordt verwerkt in geconden- drijf der P.T.T. in dienst traden, seerde melk en in dien vorm weer wordt Van 1931 af Is deze wijze van recrutee- De Nederlandsche vlag. De Staatscourant van gisteravond bevat het volgende Koninklijke besluit: Wij Wilhelmina, bij de gratie Gods, Koningin. der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. enz. enz. op de voordracht van Onzen Minister van Staat, minister van Koloniën, voor zitter van den Raad van Ministers, van 5 Februari 1937 hebben goedgevonden en verstaan: te bepalen: De kleuren van de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden zijn rood, wit en blauw. Onze ministers, hoofden van departe menten van algemeen bestuur, zijn be last met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in de Staatscourant zal worden geplaatst. Zeil am See, den 19 Februari 1937. WILHELMINA. 1123 (Ingez. Med.)| uitgevoerd. De invoer nu kan slechts wor den gehandhaafd, als ook de uitvoer der suikerverwerkende exportbedrijven voort gang kan hebben. Ongelukkigerwijze wordt echter een niet onaanzienlijk en boven dien voor uitbreiding vatbaar gedeelte van de gecondenseerde melk uitgevoerd juist naar landen, waarvan tot nog toe ook sui ker wordt betrokken, zooals Cuba en an dere landen in Midden-Amerika. Indien Nederland ophoudt aldaar suiker te koo- ring successievelijk ter zijde gesteld. Een ambtenarenbestaan verschaft dit bloeiende staatsbedrijf aan het in dienst komende kantoorpersoneel niet meer. Het congres was voort-s van meening, dat bij P.T.T. in volstrekten zin te weinig waar deering aan den dag wordt gelegd voor vakbekwame ambtenaren met 25 en meer dienstjaren. Onder deze ambtenaren leeft niet de overtuiging, dat hun arbeidspresta ties worden gewaardeerd overeenkomstig pm.lshetnlet ultg^loten, datde uitvoer n aan de voor ^n^tnth^anmd?lndaSeén de' -vat 1 heldoor de commit veehouderij, doch ook met het gevolg, dat de totale invoer van suiker zal vermin deren. In de tweede plaats vroegen verscheide ne leden de aandacht der regeering voor de belangen van de Nederlandsche ter- mijnmarkt in witte suiker. Met het doel van een regeling als boven omschreven in stemmend, achtten zij niettemin het ge vaar niet denkbeeldig, dat de wijze, waarop die regeling zal worden getroffen, aan deze termijnmarkt, de eenige op dit gebied ter wereld. die zoowel door de transacties, welke daar plaats hebben, als door den ar van overleg aan de bedrijfsleiding terzake uitgebracht rapport, zal aan redelijke ver langens tegemoet kunnen worden geko men. Voor het technisch personeel zal ten slotte worden verzocht, verschillende vraagstuk ken, die in het georganiseerd overleg reeds voldpgnde zijrivoorbereid, tot een oplossing ■te brengen. VERGUNNING MET TIJDSBEPALING. Voor personenvervoer met autobussen. In verband met den overgangstoestand, beid ln de opslagbedrijven. welke daarvan waarin de regeling van het openbaar per een gevolg Is. aan velen werk en brood ver- sonenvervoer verkeert, wordt aan alle te schaft, ernstige schade zal berokkenen Voor het in stand houden van deze ter mijnmarkt ls het van het hoogste belang, dat degenen, die daar opereeren, de ze kerheid behouden, dat zij witte suiker in Nederland kunnen invoeren. Deze zekerheid nu zou hun ontnomen worden, indien de aanvoer uit Ned.-Indië geheel of voor een overwegend deel uit ruwe suiker zou komen te bestaan; de ge heele uit Ned.-Indië aan te voeren hoe veelheid ruwe suiker zou dan door de Cen trale Suikermaatschappil worden opgeno men en door haar geraffineerd.- Voor an dere dan deze suiker zou dan geen invoer- mogelljkheld bestaan. Ten einde dit te voorkomen, zou bepaald kunnen worden, dat de invoer in Indische suiker slechts voor een even groot ge deelte uit ruwe suiker zal bestaan als de Centrale Suikermaatschappij als gevolg van de regeling niet meer uit andere landen zal kunnen betrekken. Dit zou ongeveer 55.000 ton zijn, zoodat de resteerende 40.000 ton als witte suiker uit Indië zou kunnen worden aangevoerd. Voorts zal het naar de meening van de hier aan het woord zijnde leden wensche- lijk zijn. dat de te treffen regeling niet het Karakter krijgt van een invoerverbod van andere dan Indische witte suiker. Ook daaraan zouden voor de termijnmarkt groote bezwaren van denzelfden aard ver bonden zijn. veleenen vergunningen voor autobusdien sten een tijdsbepaling verbonden. Beschikkende op het beroep van den Commissaris der Koningin in de provincie Drente tegen de beschikking van Gedep. Staten dier provincie, waarbij aan R. ten Wolde te Oldeberkoop voor opbepaalden tijd vergunning is verleend tot het in wer king houden van een autobusdienst tus- schen Noordwolde en Groningen (op Zon dag en Vrijdag), voor zoover in de provin cie Drente gelegen, is bij K.B. met hand having voor het overige van het bestreden besluit, behoudens tusschentijdsche intrek king. de vergunning verleend tot 1 Januari 1941. Dit Kon. Besluit overweegt, dat in de tegenwoordige omstandigeden, in verband met den overgangstoestand, waarin de regeling van het openbaar personenvervoer, verkeert, het wenschelijk is, aan te verlee- nen vergunningen een tijdsbepaling te ver binden, opdat de vergunning in ieder ge val na het verstrijken van den termijn op nieuw aan de eischen eener rationeele ver voersvoorziening kan worden getoetst. FEDERATIE VAN KAPPERSPATROONS- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. In de jongste vergadering van afgevaar digden der Federatie van Kapperspatroons- vereenigingen in Nederland is als secretaris van het hoofdbestuur gekozen de heer J. W. Kronenburg. Deze is ln de kapperswe reld geen onbekende. Als secretaris der Haagsche Marcelclub waarnaast hij nog tal van andere functies bekleedde was hij secretaris-penningmeester van het groote internationale kapconcours en de bedrljfstentoonstelling. welke In October 1932 in den Dierentuin werden gehouden. Nadien nam hij om gezondheidsredenen ontslag als bestuurslid van de Federatie. UITGIFTE GRONDEN IN DE WIERINGERMEER. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot herziening van de wettelijke bepalingen be treffende verkoop van domeinen verwijst de minister met betrekking tot de droog gelegde en nog droog te leggen Zuiderzee- gronden naar de nota inzake beheer en uitgifte Wieringermeer en oprichting staatsbedrijf. In deze nota is uiteengezet, op welke wijze de regeering zich de uitgifte van die gronden denkt. Zij zal ten aanzien van dat punt uiteraard rekening houden met het oordeel, dat de Staten-Generaal dien aangaande zuilen uitspreken. Het zou ech ter onjuist zijn. ten aanzien van den ver koop van bedoelde gronden speciale voor schriften in het leven te roepen. De ver koop zelf toch zal..ïn de gevallen, waarin daartoe wordt besloten, op geheel dezelfde wijze behooren plaats te hebben als de ver koop van de andewgioote complexen In gedijkte, ingepolderde, drooggelegde of ontgonnen staatseigendommen. Gronden voor een verschfllénde wij Ze van behande ling voor die efëendómtnen of de gebrui kers hiervan zijn tc(3i niet aanwezig. De rëgeèring zal daarbij cr acker op be dacht moeten zijn óhgewenschte verbrok keling der kavels te voorkomen. Zij zal daartoe nauwkeurig aandacht schenken aan.de deswege vooraf uit te brengen rap porten van deskundigen. NED. BOND VAN BELEGGERS ENZ. In de te Den Haag gehouden jaarverga dering van den Nederl. Bond van beleggers hypotheekhouders en eigenaren van on roerende goederen in het buitenland werd het bestuur als volgt samengesteld; Ir. F. James te Apeldoorn, voorzitter; mr. A. Gompels, te Den Haag. secr.; F. Rins- ma te Rotterdam, penningm.; mr. J. H. van der Meer te Rotterdam: J. Nienhuis te Eindhoven, G. Rijckenberg, den Haag. VERBINDENDVERKLARING VAN ARBEIDSOVEREENKOMSTEN. Adres van het R.K. Werkliedenverbond. Het R.K. Werkliedenverbond heeft zich met een zeer uitvoerig adres gewend tot de Tweede Kamer terzake het ontwerp van wet betreffende het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van bepalingen van collectieve arbeidsovereenkomsten. Het Verbond acht deze mogelijkheid van verbindendverklaring een toe te juichen stap od weg naar de bedrijfsorganisatie met verordenende bevoegdheid. Het ontwerp aldus het adres, draagt evenwel de gevolgen van de in ons land nog altijd toegepaste onnatuurlijke schel ding van het sociale en het economische. De regeerine wenscht blijkbaar geen ver dediging door de gezamenlijke bedrijfsge- nooten van de basis waarop elke sociale maatregel moet steunen, terwijl niet te loochenen valt. dat bij die basis de arbei ders evenveel belang hebben als de werk gevers. Die volgehouden scheiding staat een behoorlijke organisatie van het bedrijf in den weg. Voorts ls het volgens het Verbond een ernstig gemis, dat van de verbindendver klaring zullen zijn uitgesloten bepalingen eener collectieve arbeidsovereenkomst, die ten doel hebben de beslissing van den rech te- omtrent twistgedingrn uit te «luiten De voorgestelde onveroindendverklaring acht het Verbond in de huidige verhoudin gen niet juist Nog eenige desiderata brengt het adres naar voren. HERZIENING ARMENWET 1912. Op het departement van Binnenlandsche Zaken te Den Haag werd door den voor zitter der Nederlandsche Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, de commissie geïn stalleerd, welke door deze vereeniging is ingesteld, om te onderzoeken, of de ont wikkeling van het maatschappelijk steun- wezen wijziging van de Armenwet 1912 noodzakelijk maakt Deze commissie is als volgt samenge steld: Voorzitter: mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Ko ningin in Drenthe; leden: dr. J. H. Adriani, secretaris van den Armenraad te Utrecht; N. Arkema, adjunct-directeur van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten; J. J. A. M. Beaumont, burgemeester van Gendringen; L. A. van Doorn, directeur voor den dienst voor sociale zaken te Dordrecht; W. Drees, lid van de Tweede Kamer; mr. J. Everts, secretaris van den Armenraad te Amsterdam; dr. J. W. Noteboom, directeur van de Dr. Kuyperstichting te 's-Graven- hage; R. M. M. Eykel, arts. geneeskundig en oharmaceutisch hoofdinspecteur van de volksgezondheid; jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, burgemeester van Apeldoorn; mr. H. M. L. H. Sark, secretaris van den Armenraad te 's-Gravenhage; prof. mr. C. W. de Vries, secretaris van de algemeene armencommissie. Adviseerende leden: dr. C. van den Berg, directeur-generaal van de volksgezondheid; D. van Geel, chef van de afd. armwezen van het departement van binnenlandsche zaken: G. W. F. van Hoeven, referendaris bij de afdeeling werkverschaffing en steun verleening van het departement van Sociale Zaken. Secretaresse: jkvr. mr. C. baronesse de Vos van Steenwijk. LUIT-GEN. BARON RÖELL VAN HAZERSWOUDE ZIEK. Luitenant-generaal W. C. baron Roell van Hazerswoude uit Utrecht, die gistermiddag op Huize Doom met den ex-keizer en ge malin het noenmaal gebruikte, kreeg kort na het begin van den maaltijd een aanval van hartzwakte. Nadat hem direct geneeskundige hulp was verleend werd de generaal onder ge lelde van een geneesheer overgebracht naar de Emmakliniek te Utrecht. Naar wii ver nemen, is een spoedige verbetering in den gezondheidstoestand van generaal Röell te verwachten. INVALIDITEITSWET EN WERK VERSCHAFFING. Vragen van den heer Kupers beantwoord. De Minister van Sociale Zaken heeft thans beantwoord de vragen van den heer Kupers betreffende de toepasselijkheid van artikel 4b der Invaliditeitswet op in werk verschaffing te werk gestelde jeugdige werkloozen. De vraag of de Minister kennis heeft genomen van de uitspraak van den Cen tralen Raad van Beroep van 26 November 1936, waarbii is beslist, dat artikel 4b der Invaliditeitswet niet van toepassing is op jeugdige werkloozen die in werkverschaf fing zijn tewerkgesteld en dat in dit geval a fortiori niet kan Worden gesproken van het verrichten van arbeid ingevolge een arbeidsovereenkomst, wordt bevestigend beantwoord. Bij die uitspraak is echter niet beslist zooals de formuieerine van de vraag doet voorkomen dat art. 4b der invaliditeits wet niet toepasselijk kon worden verklaard, omdat naar het oordeel van genoemd rech terlijk college niet kon worden gezegd, dat de betrokken jeugdige werklooze gelijk in genoemd wetsartikel voor zijn toepasse lijkheid wordt gevorderd voor ziin te werkstelling bii wijze van werkverschaffing een eeldelüke uitkeering genoot. De minister vermag niet in te z en dat deze uitspraak tot ongewenschte gevolgen zqu leiden. Voor het treffen van eenjgen maatregel ontbreekt in verband met het voorgaande aanleiding. De minister van Onderwijs, K. en W. heeft een regeling vastgesteld betreffende de toelating van hospitanten aan de Rijks Hoogere Burgerscholen. De bedoeling hier van is, dat candidaat-leeraren, die zich in de practijk willen voorbereiden voor hun. aanstaanden werkkring, daartoe gelegen heid krijgen onder toezicht van ervaren leeraren. Wanneer een candidaat-leeraar voor zijn, practische opleiding wenscht te hospitee ren aan een Rijks H.B.8., wendt hij zieh tot den directeur dier school. Deze brengt ter zake advies uit aan den inspecteur, met het toezicht op zijn school belast. In dit advies wordt door den directeur onder meer medegedeeld, welke leeraar (leera ren) zijner school bereid is (zijn) den can- öidaat-Jeeraar zijn (hun) lessen te doen bijwonen, en of hij dezen daarvoor ge schikt acht. Naar aanleiding van dit ad vies doet de inspecteur een voorstel aan den minister, die beslist. De hospitant moet bevoegd zijn tot het geven van onderwijs aan een Rijks H.B.S. ln het vak, waarin hij wenscht te hospiteeren. In. elke les mogen niet meer dan twee hospitanten aanwezig zijn. Het geven van lessen door hospitanten mag slechts geschieden onder goedkeuring van den directeur der school en onder verantwoordelijkheid van den lscr<icir Wanneer een hospitant ten minste drie achtereenvolgende maanden aan een be paalde Rijks H. B. S. heeft gehospiteerd en ten minste zes lessen (van de laatste twee wordt vooraf tijdig kennis gegeven aan den hierbij betrokken inspecteur) zelf heeft gegeven tot tevredenheid van de(n) hierbij betrokken leeraar (leeraren), den directeur en den inspecteur, wordt hem deswege Op voorstel van den inspecteur door den minister een veklaring verstrekt. De inspecteurs brengen jaarlijks voor 13 Februari aan voornoemden minister ver slag uit omtrent het hospiteeren van can didaat-leeraren aan Rijks Hoogere Bur gerscholen In hun ambtsgebied. - In een interview met het ANP heeft minister Slotemiker "tfc Bruine de bedoe ling van de door herri getroffen regeling verklaard. De minister begon met te wij zen op art. 78 van de middelbaar-onder wijswet. Reeds dfiekwardt eeuw lang wordt daar voor het behalen van een acte van bekwaamheid mede vereischt „een examen in de theorie van onderwijs en opvoeding", Blijkbaar heeft men dus voor leeraren al tijd een zekere paedagogische voorbereiding noodzakelijk geacht. „Wat voor aanstaande leeraren zulk een De rubriek Pclitiek Maakt je ziek, Elke krant In ons land And're kant. Doch men vindt, Hoe getint, Eensgezind „Extra" tijn" „Mag er zijn" „Waar iestijnl" Fl. 3.25 p. Ltr. (Ind. Kruikfl.) 6993 (Ingez. Med.) paedagogische voorbereiding zeer wenscht. Ujk is, zal wel niemand tegenspreken al. dus de minister. Ook de staatscommissie van 1903 heeft zich beslist in dien geest uitgelaten en minister Terpstra heeft to een nota van wijziging, die hij in Novem- ber 1932 indiende, gesproken van „een be- wijs van voldoende paedagogische voort», reiding overeenkomstig regelen bij alge meene maatregelen van bestuur te stel len". In de toelichting wordt onderschei- den tusschen de theoretische opleiding en het hospiteeren en wordt zoowel het één éls; het ander noodig geoordeeld. UIT NED. OOST-INDIË. AARDSCHOKKEN. KEDIRI, 25 Febr. (Aneta/A.N.P.) Gis teravond te kwart over elf werden drie aardschokken gevoeld, ln de richting oost west. De eerste schok was vrij hevig. Het meteorologisch observatorium te Batavia registreerde 23.20 uur Java-tijd een aard beving op een afstand van 1.000 K.M. De beving werd ter zelfder tijd te Malang en te Djember waargenomen. MUTATIES. BATAVIA, 25 Februari. (Aneba/ANP) De president van den raad van justitie te Semarang, mr. J. G. Geerlings, is benoemd tot raadsheer bij het hooggerechtshof van Ned. Indië. De president van den raad van justitie te Padang, mr. W. F. C. J. Baukema, is be noemd tot president van don raad van jufMUe te Semareog. Het staat wel vast, ging de minister verder, dat ook aanstaande leeraren zelf aan zulk een voorbereiding be- hoefte gevoeieh en het spreekt vanzelf, dat wie zulk een voorbereiding achter den rug heeft, ook thans reeds, nu de wet die voorbereiding nog niet voor allen vergt, zijn benoemingskansa vergroot ziet. Wie immers een keuze doen moet uit een aantal sollicitanten, zal ongetwijfeld zich bij het bepalen van die keuze mede laten leiden door het al of niet overleggen van een verklaring, dat de sollicitant een ze kere voorbereiding genoten heeft door het hospiteeren. Het spreekt overigens wel vanzelf, dat zij, die een andere scholing in de practijk van het onderwijs hebben door gemaakt, b.v. doordat zij tijdens hun stu die een belangrijk practicum als assistent hebben geleid, bij de gewezen hospitanten niet zullen achterstaan. In de regeling, die ik thans heb vastge steld, zoo zeide de minister, gaat het uit sluitend over het hospiteeren. Nieuw ls een dergelijke regeling niet, ln Amsterdam b.v. kwam er reeds in 1912 een tot stand en mijn toenmalige ambtsvoorganger heeft er in April 1925 een vastgesteld voor de Rijks Hoogere Burgerscholen. Algemeene toepassing heeft intusschen de regeling niet gevonden, maar de be hoefte aan de voorbereiding is wel voort durend sterker geworden. Doordat nu de behoefte bestond, maar het voldoen die behoefte niet van één punt uit werd overwogen of geleid, is allerlei verscheiden heid ontstaan, zoo met betrekking tot in duur van het hospiteeren, de personen.cz bësViMen. dé verplichting,die een hosplto op zich neemt, enz. enz. Het is duidelijk dat zulk een verscheidenheid, om niet te zeggen verwarring, voor de jonge menschtn groote bezwaren, immers groote onzeker heid. met zich brengt. Bovendien wees prof. Slotemaker te Bruine er op, dat scherp zal moeten on derscheiden worden tusschen de bevoegd heid van den minister met het oog op rijksscholen en tusschen de wenschelijk- heid, dat een bepaalde regeling toepassing vinde ook daar, waar de minister geen Zeggingsrecht heeft. Tet laatste geldt van de gemeentescho len en zeer sterk natuurlijk ook van alle bijzonder onderwijs. Ik heb mijzelf nu afgevraagd, aldus de minister, of ik met eenigen stap zou moeten wachten, totdat de wetgever den minister gemachtigd heeft in den trant van hetgeen minister Terpstra in 1932 voorgesteld heeft. Hoewel aan zulk een werkmethode onmiskenbaar voor deel verbonden is, heb ik geineend, een anderen weg te moeten inslaan, voor al in het belang van de jonge men- schen zelf, die eenheid en zekerheid van regeling behoeven. Ik heb gemeend, dat eventueele bezwa ren zouden kunnen worden ondervangen, wanneer ik als volgt te werk ging. Ik stel de regeling vast voor de Rijks Hoogere Bur gerscholen, ik breng deze regeling ter ken nis van de gemeentebesturen en van de besturen der bijzondere scholen met ver zoek om een regeling in gelijken geest te willen treffen, natuurlijk met de wijzigin gen, die door den aard van de zaak ge bóden zijn. Zoo zal bij de gemeenten en og 4e bijzondere schoolbesturen de minister niet de taak kunnen vervullen, die W zichzelf voor de Rijks Hoogere Burgerscho len heeft opgelegd. De door gemeente- en schoolbesturen al gegeven verklaringen nopens hospiteeren op overeenkomstige wijze, als thans voor de rijksscholen geregeld is, zullen dus au gelijkwaardige naast de ministerieele ver klaringen komen te staan. Aan de curatoren der verschillende uni versiteiten heb ik bovendien kennis gege ven van mijn genomen maatregelen, omoa' het vraagstuk, zoowel van de theoretisch als van de practische opleiding. reeds..°r ruimen tijd bij meer dan één faculteit groote aandacht heeft gevonden. De regeling, die ik voor de Rijks gere Burgerscholen trof. aldus de minis" handelt uiteraard uitsluitend over diesj^ nen, die bevoegd zijn om onderwijs te 8 ven. Zij regelt den duur van het hospn« ren en andere bijzonderheden. Ik vlei mij nu, dat andere regel die, gelyk ik zoo straks zeide, reeds n en daar zyn ontstaan, thans zullen w» den gewijzigd of ingetrokken. Ik heb inspecteurs verzocht, aan andere reg"" gen hun medewerking niet meer te leenen. y Met volkomen erkenning van de vrijn\{ en met volkomen inachtneming vanden grenzen, die aan de bevoegdheid van minister te dezer zake zün gesteld. naar ik vertrouw, niettemin een naai.r. gel getroffen, die zoowel aan het °d° wys zelf als aan de aanstaande "ffi,, ten goede komen zal, zoo eindigde m'nls Slot-ejpaker de Bruine. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10