BINNENLAND ;isie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 22 Februari 1937 Vierde Blad No. 23592 JdJN/T EN LETTEREN !de N ieuwe Eerste N ederlandsche VRAGENRUBRIEK De terugkeer van H.M. de Koningin. Prins Bemhard licht verkouden. Naar gisteravond uit Zeil am See werd gemeld zou H.M. de Koningin heden met den gewonen trein, waar aan een gereserveerd rijtuig zou wor den bevestigd, naar Bazel vertrekken, waar een slaapwagen gereed zal staan om de reis naar Nederland te ver volgen. Prins Bemhard was gisteren licht verkouden, zoodat hij thuis moest blij ven. De Prins was op toen de Koningin gistermiddag van twee tot zes op het bezoek in het kasteel was. Hij zat bij Haar in de hall, doch na het vertrek van Hare Majesteit zocht hij onmid dellijk het bed op. Op advies van den dokter zal de Prins ook heden nog binnenshuis blij ven. Hij is een weinig heesch, hetgeen hem niet belet op zijn kamer lustig te fluiten, waaruit blijkt dat zijn stem ming onder het huisarrest geenszins lijdt. Prinses Juliana soupeerde gisteren zonder haar gemaal in de eetzaal. De komst van prins Aschwin is uitge steld tot morgen wanneer prins Bern- hard waarschijnlijk hersteld zal zijn. Des avonds zal dan op het kasteel een intiem feestje plaats vinden. Het Hbld. verneemt nog dat Zaterdag vóór de lunch, het geheele gezelschap uit slot Mittersill naar Zeil am See is gegaan. Prinses Juliana, Prins Bernhard en Graaf Weddighofen, een neef van Prins Bernhard, lunchten in het hotel Excelsior met H.M. de Koningin; de meegekomen Mittersillers onder wie graaf Czernin, baron Pantz en Prins Auersberg gingen elders lunchen. Ha het noenmaal liet het geheele, uit Mittersill gekomen gezelschap zich weer per kabelbaan naar de Schmittenhöhe brengen vanwaar per ski naar het dal werd algegleden. Daar het sneeuwde, bleef H.M. intusschen in het hotel. Na dezen fraai geslaagden ski-tocht is veer gezamenlijk thee gedronken, waarna men zioh dit keer vergezeld van H.M. de Koningin, begaf naar den bioscoop te Zeil, vaar, slechts voor de Koninklijke familie en haar gasten, de film werd vertoond van |de huwelijksreis, opgenomen door Prins ernhard. Na afloop waren thans alle uit Mittersill 'ekomen gasten van H.M. de Koningin lioor het souper, waarna te half negen, dit leer zonder H.M., werd teruggekeerd naar de bioscoop voor de thans publieke voor telling van een film met Harry Bauer. Na afloop werd teruggereden naar het ilot Mittersill, waar weer een Salzburger- arond werd georganiseerd. Ons handelsverkeer met het buitenland. Onvoldoende samenwerking tusschen regeering en bedrijfsleven? Centraal instituut richt zich tot de regeering. Van de zijde van het Centraal Instituut ter bevordering van het normale handels verkeer tusschen Nederland en andere landen vernemen wij: Het Centraal Instituut heeft een schrij ven tot den Raad van Ministers gericht, waarin deze organisatie uitdrukking geeft aan haar groote teleurstelling over de ge ringe samenwerking, welke in 1936 bij de behandeling van de verschillende handels politieke problemen heeft plaats gevonden tusschen regeering eenerzijds en bedrijfs leven anderzijds. Dit Centraal Instituut werd in 1932 opgericht door de leidende agrarische en industrieele organisaties, on der voorzitterschap van dr. Posthuma, ten einde de verschillende belangen van het Nederlandsche bedrijfsleven in organisa torisch verband zoo goed mogelijk te be hartigen. Voordien bestond er noch vol doende contact noch voldoende samenwer king tusschen de officieele instanties en de verschillende belanghebbenden bij de be handeling van de vele handelspolitieke problemen, welke heden ten dage in steeds meerdere mate de aandacht onzer regee ring vragen. De relaties tusschen regeering en Cen traal Instituut zijn in de afgeloopen Jaren steeds hechter en vriendschappelijker ge worden. Het bedrijfsleven kreeg aldus ge legenheid, de handelspolitieke problemen in breeder verband te zien en te begrijpen, en anderzijds werd het overleg tusschen ambtelijk en particulier element ten zeerste vergemakkelijkt. Bij de voorberei ding van en tijdens handelspolitieke onder handelingen werd het Centraal Instituut geregeld ingeschakeld en meestal maakten een of meer vertegenwoordigers van ge noemd Instituut deel uit van de-betreffende onderhandelingsdelegatie. Deze situatie is helaas in het afgeloopen jaar niet besten digd. Gedurende 1936 zijn herhaaldelijk onderhandelingen of besprekingen gevoerd met het buitenland, waaromtrent geen of slechts incidenteel overleg met het Cen traal Instituut heeft plaats gevonden. Dientengevolge heeft men in de kringen van het bedrijfsleven den Indruk gekregen, dat de regeering een zoodaitig overleg in organisatorisch verband niet meer zoozeer op prijs stelt dan voorheen, hetgeen door belanghebbenden uitermate wordt betreurd. Derhalve heeft het Centraal Instituut het wenschelijk geoordeeld, schriftelijk aan den Raad van Ministers te vragen, of de Ne derlandsche Regeering in den vervolge be reid is tót een samenwerking met het be drijfsleven via het Centraal Instituut zoo ais voorheen heeft plaats gevonden en zoo ja, of dit overleg dan kan geschieden door de medewerking van het Instituut regel matig en tijdig in te roepen, waardoor ge noemde organisatie van den beginne af in de verschillende onderhandelingen met het buitenland zal worden betrokken. Distributie van groenten in blik. Werkstakingen en uitsluitingen in 1936. Slechts 95 arbeidsconflicten. De eerste aflevering van den j aargang 1937 van het maandschrift van het Cen- I traal Bureau voor de Statistiek bevat een Ivoorloopig overzicht van de werkstakingen fn uitsluitingen in 1936. Voor de statistiek der arbeidscon flicten is dit een bijzonder jaar ge weest, doordat het in totaal niet meer dan 95 dezer arbeidsconflicten (en wel uitsluitend werkstakingen) telde, een lager cijfer dan ooit te voren werd ge registreerd. Bovendien kwamen werk stakingen van zeer aanzienlijken om vang in het verslagjaar in het geheel niet voor. Het grootste geschil was de staking in het visschersbedrijf te IJmuiden, waarbij 32.000 arbeidsdagen verloren gingen. Dij de 95 arbeidsgeschillen waren in het terslagjaar 8300, in 1935 bij 152 conflicten l'iiim 12.000 werknemers rechtstreeks be- IJtokken, terwijl het aan arbeidsdagen ge ileden verlies voor de werknemers in ge- I toemde jaren resp. 92.000 en 262.000 be- 1 droeg en voor de ondernemingen resp. '3000 en 244.000. In het vorige jaaroverzicht werd gecon- I «ateerd, dat het grootste percentage der arbeidsgeschillen was ontstaan ter verde- 1 «ietag van het loonpeil. In 1936 kwamen veer evenals in de meeste vroegere laren naar verhouding meer stakingen *oor, welke verhooging van de loonen ten wel hadden. 34 pCt. der geschillen vond bun oorzaak in het streven naar hooger w' '"'Wiil 31 pCt ontstond uit verzet *ten loonsverlaging (voor 1935 waren de "'"eenkomstige percentages 26 en 361. Oit de cijfers, welke reeds thans omtrent uitslag der in 1936 loopende geschillen tonden worden gepubliceerd, blijkt, dat in °:t verslagjaar, evenals trouwens in het ™etafgaande, een grooter deel der ge- aoiillen door de werknemers werd gewon- *t dan voor hen met een verlies eindigde. ,J resp, 38 en 27 pCt. in 1936 en resp. 46 18 pet., in 1935. Bijzonder hoog was ver- 'udingsgewijs het aantal der bij de ge- "bben geschillen rechtstreeks betrokken neraers 153 pCt.). Voor een deel moet I .bbpaak daarvan worden gezocht in het dat een staking van 3000 erwtenpluk- hm 'n Noor<l-Brabant ter verkrijging van utsverhooging, na ruim 1 dag staken met -1° .volledige overwinning der werknemers iihf!ride' Het Percentage der betrokken "aders bij de verloren geschillen was wentegen zeer laag te noemen, n.l. 12 j. "wt een schikking eindigde 26 pCt. Ibn-0n"icten met 32 pCt. van alle aan "neen deelnemende arbeiders. DISTRIBUTIE VAN TOMATENSOEP IN BLIK. Het hoofd van den rijksdienst der levens middelendistributie heeft den verschillen den gemeentebesturen een circulaire doen toekomen, waarin er op gewezen wordt dat, in het afgeloopen Jaar groote hoeveelheden tomaten vernietigd moesten worden. Dit nam een zoodanigen omvang aan, dat de minister van sociale zaken, in overleg met het departement van landbouw en vissche- rij, in den loop van den vorlgen zomer be sloot althans een beperktte hoeveelheid aan de vernietiging te onttrekken. Deze hoe veelheid is tot tomatenpuree verwerkt, met de bedoeling na te gaan of dit product in eenigerlei vorm teneinde, zooals ge zegd, vernietiging te voorkomen in consumptie zou kunnen worden gebracht. Daarvoor is de navolgende oplossing ge vonden. De tomatenpuree wordt thans onder toe voeging van rijs. rundvet, gehakte uien en meerdere ingrediënten verwerkt tot torna» tensoep, waarvan een beperkte hoeveelheid besohikbaar zal komen, die voor eenige gemeenten t.b.v. de distributie aan werk- loozen en armlastigen gedurende korten tijd verkrijgbaar zal worden gesteld. Voor de verstrekking van tomatensoep in blik komen in aanmerking: a. werkloozen. die ondersteund worden ingevolge de uit het werkloosheidssubsidie- fonds gesubsidieerde steunregeling, of bij eene uit dat fonds gesubsidieerde werk verschaffing zijn tewerkgesteld; b, «ondersteunden volgens de armenwet. Aan gezinnen tot en met 4 personen kan 1 bus, aan grootere gezinen kunnen 2 bussen per week worden verstrekt. De verkoopprijs voor de werkloozen en armlastigen bedraagt 13 cent per liter-blik. Bij de distributie van dit product wordt den gemeentebesturen in overweging gege ven den kleinhandel, en wel in het bijzon ier de kruideniers rn te schakelen, in welk geval aan dezen een vastgestelde vergoe ding van l'/i cent per blik behoort te wor den uitgekeerd. De beschikbaarstelling behoort plaats te vinden door middel van een goed contro leerbaar bonnenstelsel. Regeling voor beschikbaarstelling aan werkloozen. De Minister van Sociale Zaken heeft aan gemeentebesturen een circulaire doen toekomen, waarin er op wordt ge wezen, dat in het afgeloopen jaar be langrijke partijen groenten aan de veilingen zijn „doorgedraaid", waarvan een aanzienlijk gedeelte, voor zoover dit, om redenen van organisatorischcn aard, niet in de versche-groenten-dis- tributie kon worden opgenomen, ten behoeve van de distributie aan werk loozen en armlastigen vanwege 't de partement van sociale zaken is inge blikt geworden. Met-de distributie daarvan zal thans, bij wijze van proef, in eenige gemeen ten een begin worden gemaakt. Aangezien de aanwezige voorraad, ook naar de soorten, te weten; andijvie, sper- cieboonen. Duitsche (of spek-) boonen, pronk-snijboonen, snijboonen en stoofsla, uiteraard beperkt is, kunnen aanvragen worden ingediend tot het verkrijgen van „groenten in blik". De verdeeling der be schikbare soorten bij de toewijzing, van wege het Departement van Sociale Zaken, zal geschieden, daarbij zal zooveel mogelijk voor voldoende afwisseling worden zorg gedragen. Voor de verstrekking van groenten in blik komen in aanmerking: a. werkloozen. die ondersteund worden ingevolge de uit het werkloosheidssubsidie- fonds gesubsidieerde steunregeling of bij een uit dat fonds gesubsidieerde werkver- chaffing zijn tewerkgesteld; b. onderteunden volgens de Armenwet. Aan gezinnen tot en met vier personen kan één blik, aan grootere gezinnen kun nen twee blikken per week worden ver strekt De verkoopsprijs voor werkloozen en arm lastigen bedraagt 13 ct. per literblik. Mede gezien de toezeggingen, aan den minister gedaan door de betrokken orga nisaties, om onvoorwaardelijk hun mede werking aan deze distributie te verleenen en de met betrekking daartoe door den minister gestelde of te stellen bepalingen na te leven, acht de minister het zeer ge- wenscht bij de distributie dezer producten den kleinhandel en c.q. grossiers in de ge meenten in te schakelen. Voor deze in schakeling komen in de eerste plaats in aanmerking de groentenhandelaren, ten zij het om redenen van bijzonderen of plaatselijken aard het gemeentebestuur meer gewenscht voorkomt om in stede van deze laatsten de kruideniers daarmede te belasten. n Bij inschakeling van den kleinhandel behoort aan clezen éeri, vastgestelde ver goeding van l'/i.ct! jïfr 'blik te worden uitgekeerd. Zoo obk 'da grossiers mede hierin worden betrokken, bedraagt de ver goeding voor den grossier ct. per biik cn voor den kleinhandelaar eêri cent per blik. Alvorens bij de distributie te worden in geschakeld behooren de betrokken distri- buanten te verklaren dat zij zich aan de te dier zake gestelde of te stellen bepalin gen zullen houden en dat zij zich onder werpen aan de op dit punt uit te oefenen controle door den gemeentelijken en rijks controle dienst. Mocht blijken, dat de klein handel c.q. grossiers zich in de practijk zeer bepaaldelijk niet aan de genoemde voor waarden en bepalingen houden, dan kun nen zij van deze distributie worden uitge sloten. De distributie behport te geschieden door middel van een goed controleerbaar bonnenstelsel, terwijl bij inschakeling van den kleinhandel (en c.q. grossiers) de pro ducten in den winkel van den betrokken distribuant voor afnemers verkrijgbaar dienen te worden gesteld. Ten slotte wijst de minister er nog op, dat de distributie van groenten in blik is bedoeld als een aanvulling der versche- groentendistributie, zoodat blikgroenten slechts aan betrokkenen kunnen worden verstrekt, indien en voorzoover de be schikbare voorraden versche (op stapel-) groenten niet toereikend zijn, dan wel voor zoover deze laatste op eenig tijdstip geen voldoende verscheidenheid van soorten mochten kunnen brengen. VROUWENGROEP UIT DE LIBERALE STAATSPARTIJ. Aigemecne vergadering te Utrecht. Zaterdag heeft de Vrouwengroep uit de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond haar jaarlijksche vergadering gehouden te Utrecht, onder voorzitterschap van me juffrouw Joh. Westerman. Nadat de vergadering door de voorzit ster was geopend, hield mr. Westerman een rede. Versbhilienöte jaarverslagen werden goedgekeurd, terwijl tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen mevrouw J. MeijerRommelhoff, te Amsterdam; mevrouw J. L. RedekeHoek, te Utrecht en mevrouw WelschDen Hengst, te Velp In de middagbij eenkomst werd het woord gevoerd door mevr. J. Fortanierde Wit uit Den Haag, mr. A. J. C. M. Kappeyne van de Ooppelo uit Loenen en mevr. M. Boissevain—Pijnappel. BOND VAN SOCIAAL-DEMOCRATISCHE VROUWENCLUBS. Congres te Hilversum. De bond van sociaal-democratische vrou wenclubs hield een tweedaagsch congres in hotel Karseboom te Hilversum. Zaterdagmiddag, aldus de N.R.C., is dit congres geopend door mevr. A. E. J. de VriesBruins Den voorzitter der S.D.A.P., den heer K. Vorrink werd een bijzonder welkomst woord toegeroepen. De voorzitster memoreerde vervolgens wat in het. afge loopen jaar door den bond is verricht. De voorzitster herdacht ten slotte de leden, die dit jaar den bond ontvielen, in het bijzonder daarbij herinnerend aan wijlen den heer F. M. Wibaut. De heer K. Vorrink bracht de groeten van het partijbestuur der S.D.A.P. over, dat met groote belangstelling het werk van de vrouwen volg. Dit congres komt samen aan den vooravond van de groote verkiezings actie, wellicht de belangrijkste actie, welke de partij ooit heeft gevoerd. Het gaat er thans om of de arbeid tot het maken van propaganda voor haar politieke denkbeel den dan wei of zij er in zal slagen een politieke constellatie te bereiken, waarin het mogelijk zal zijn, die denkbeelden te verwezenlijken. Nadat nog de heer D Lopes Dias, voor zitter van de afdeeling Hilversum van de S.D.A.P. een kort woord van welkom had gesproken, was het beleid van het bonds- bestuur aan de orde. De heer Arie Pleizier, namens de V.A.R.A. sprekende, deelde mede, dat de samenwer king tusschen dezen omroep en den bond nauwer zal worden gemaakt en dat een proef zal worden genomen met een uur uitzending per week speciaal voor vrouwen. Op vragen van de afdeeling Zeist deelde de secretaresse, mej. mr. E. Ribbius Peletier, mede, dat het aantal clubs hetzelfde is ge bleven, t.w. 206. Het aantal leden steeg van 12.621 tot 12.656. Het congres heeft met algemeene stem men een motie van het hoofdbestuur goed gekeurd, waarin groote ongerustheid wordt uitgesproken over de maatregelen van de regeering, waardoor de oeconomische posi tie van de vrouw steeds meer wordt be dreigd. Men heeft besloten, deze motie aan HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor do week van 21 tot en met 27 Februari, behoudens tus- schentijdsche wijziging, wederom vastge steld op f. 0.80 per kilogram. ROTTERDAM HERLEEFT. Een campagne die daadwerkelijk effect heeft. Dag in dag uit draait op het Calandplein te Rotterdam het groote symbolische rad van het herlevend Rotterdam, getuigend van het algemeen streven naar opleving. Het Comité dat deze actie begonnen is, meent reeds nu dat er niet meer behoeft te worden gesproken van actie voor her levend Rotterdam, maar van herlevend Rotterdam in optima forma. Als het dezen kant blijft uitgaan, zal binnenkort in Rotterdam een andere eco nomische positie gaan heerschen. Veertien dagen geleden kon worden op gegeven, dat voor ongeveer f. 350.000 extra werk was uitgegeven. Gisteren was dit be drag gestegen tot f. 600.000. Het streven van het comité heeft ook belangstelling buiten Rotterdam getrokken. Bij het secretariaat zijn namelijk opgaven om inlichtingen ingekomen uit Enschede, Eindhoven, Friesland (Kamer van Koop handel), Goes, Voorschoten, Rijswijk, enz. BURGEMEESTER VAN STANDAARDBUITEN DIENT ONTSLAG IN Naar wij vernemen heeft jhr. A. J. F. X. Verheyen zijn ontslag ingediend als bur gemeester vin de gemeente Standaard- bulten. Hij was sinds eenigen tijd ge schorst wegens verschillende ontoelaatbare feiten. NATIONAAL JONGEREN-VERBOND. In zijn onlangs gehouden vergadering heeft het hoofdbestuur van het Nationaal Jongeren-Verbond in verband met het af treden van mr. W. de Vries, als algemeen voorzitter benoemd tot onder-voorzitter mr. J. H. P. V. Haitsma-Mulier te Amster dam, hoofdbestuurslid en voorzitter van de afdeeling Amsterdam van het N.J.V.. in afwachting van een definitieve verkiezing door de algemeene vergadering. de sociaal-democratische fractie in dó Tweede Kamer te zenden met het dringen de verzoek, alles te doen wat in haar ver mogen ligt om dit gevaar af te wenden. Eveneens is een motie van de afdeeling Den Haag goedgekeurd, waarin leedwezen wordt uitgesproken over het feit, dat de minister van sociale zaken heeft bepaald, dat het colporteeren door gezinsleden van werkloozen wordt beschouwd als betaalde arbeid. Het gevolg van dezen maatregel is, meende men, een aantasting van de bur gerrechten van een deel van het Neder landsche volk en de bond dringt erop aan, dat het besluit spoedig zal worden inge trokken. In de vergadering van gisteren hebben de heeren Vorrink en Schaper het stand punt van meerderheid en minderheid der defensie-commissie uiteen gezet. Tenslotte hield mr. Vos een causerie over: Wat het inventaris onderzoek ons leert. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van Sociale Zaken zal op Woensdag1 24 Febr. niet worden gehouden. Zaterdag is te Nijmegen een Sport- fondsenbad geopend. TIJDSCHRIFTEN. Het R.K. Bouwblad heeft de volgende In houd: Derde restauratie van de St. Rosalia- kerk te Rotterdam; een nieuwe fundeering onder een oude kerk; Evangelische kapel te Bad Kohlgrub; het bouwkunstige in de mu ziek: Dictionnaire Raisonné de l'architec- ture; van de Vereeniging. NIEUWE UITGAVEN. Schoenfabriek en fabrieksschoen. Door de Timtur-schoenfabriek te Waal wijk is een boekje uitgegeven, waarmede de uitgevers willen trachten het Nederlandsche publiek eenige warenkennis over schoenen bij te brengen. Het feit, dat het Nederlandsche publiek op het gebied van schoenen zeer weinig onder scheidingsvermogen heeft, is aanleiding tot deze uitgave. Door het geven van een uitvoerige be schrijving van de fabricatie van de schoen en alles wat daarmede samenhangt, tracht men den leek het onderscheid tusschen het goede en slechte product bij te brengen. Tevens wordt er op gewezen dat het volks gezegde: „Wie mooi wil zijn, moet pijn lij den", voor de moderne, goed geoutilleerde en betrouwbare schoen niet opgaat. Het werkelijk lezenswaardige werkje ver schijnt in twee uitvoeringen: één voor lees kamers, onderwijsinrichtingen enz., het an dere voor het publiek. De laatste zijn zoowel rechtstreeks bij de fabriek als ook bij den Timtur-winkelier verkrijgbaar. VERKEERSONGEVALLEN! Het verkeer eischt dagelijks talrijke slachtoffers. Tof die slachtoffers kunt ook gij be hooren. Vrijwaart U tegen de geldelijke gevolgen van de ongevallen, welke U mochten treffen. De nieuwe N.E.N.-Ongevallen-polis overtreft in vrijgevigheid alle andere ongevallen-polissen. De nieuwe N.E.N.-Tarievén brengen een N.E.N.- polis binnen ieder* bereik. De grootsfe en vermaardsfe Nederlandsche -Maatschappij van Ongevallen-verzekering is 'i Prinsessegracht 13 Vraagt nadere inlichtingen. - 's-Gravenhage Agenten in alle plaatsen.* Het Bijkantoor Leiden, Breestraat 10a is gaarne bereid U in te lichten. Tel. 302 - na 6 uur 2479. Dir. lm. NOOMEN. 6858 6859 (Ingez. Meel.) auft, NED. i'lUlMlBOUl MU. THESEUS, 20 Febr. van Vigo n. A'dam. RHEA, 20 Febr. van R'dam te Lissabon. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN NIJKERK, thuisreis, 20 Febr. te Swansea. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 19 Febr. te Los Angeles. BURGERDIJK, uitreis, 19 Febr. te Vera Cruz ROTTERDAM, 18 Febr. van New York te Callao. STATENDAM, 18 Febr. van Kingston (J.) naar Z. Amerika. BLOMMERSDIJK, uitreis, 20 Febr. te Ant werpen. KON. PAKETVAART MIJ. MAETSUYCKER, A'dam n. Batavia, pass. 19 Febr. Port Soudan. DIVERSE STOOMVAAKTBER1CHTEN. WILLEMSPLEIN, 19 Febr. van Narvik naar Rotterdam. EMMAPLEIN, R'dam naar Narvik, pass. 22 Febr. v.m. 8 uur Udsire. MIRACH, Rosario n. Leith, 19 Febr. van St. Vincent. GENOTA, 18 Febr. van Abadan naar Enge land. RAMBON. pass. 18 Febr. Ouessant. TROMPENBERG, 18 Febr. v. Kingston (J.l, SCHIELAND, 20 Febr. van Grangemouth naar Antwerpen. SCHIE, R'dam naar Libreville, pass. 19 Febr. Las Palmas. J. E. G. te O. Bloedverwanten behoo- rende tot de rechte opgaande linie, zijn ouders, grootouders en overgrootouders. B. te K. Als er geen opdracht werd gegeven en connecties met het bureau ook niet stilzwijgend een dergelijke opdracht inhielden, handelt het bureau onrecht matig. Bij weigering tot betaling zou een gerechtelijke vordering ingesteld moeten worden. A. W. te L. Als de notaris de zaak niet verder in orde kan maken, zult u zich in derdaad van rechtskundigen bijstand moe ten voorzien. De kosten, die daaruit zouden kunnen voortvloeien, zijn niet op te geven, aangezien deze afhankelijk zijn van den verderen gang van zaken. J. S. te N. Of u een gedeelte van het land mag verhuren, hangt af van den in houd der hypotheekovereenkomst. In vele gevallen bevat de overeenkomst beperkende bepalingen ten aanzien van het verhuren van het bezwaarde goed. L. V. te Ld. De rijksinkomsten- en ge meentefondsbelasting bedraagt in de ge meente L. f. 197.10 in V. f. 199.50 en O. f. 190.05. De personeele belasting in de resp. gemeenten (le grondslag huurw.) in hoofd som en opc. f. 22.36, f. 45.17 en 1.39.47. SLIEDRECHT, 19 Febr. van Aruba naar Dublin. ZAAN, 19 Febr. van Sebenico naar Ham burg. ROTTERDAM, tank, 16 Febr. van Baton Rouge te Vado. DRIEBERGEN, 20 Febr. van Narvik naar Rotterdam. TARA. 20 Febr. van Vlissingen naar Mon tevideo.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13