LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 22 Februari li] U.V.S. speelt gelijk tegen Rising Hope Na spannenden strijd 1-1 De U.Y.S.-voorhoede was weer schotloos. Waf er Zondag gespeeld wordl HillinenGouda 31. Verdiende overwinning der thuisclub. Op keurige wijze heeft Hillinen kans ge zien om de kampioenen een nederlaag toe te brengen: de 31 overwinning was vól kernen verdiend. Gouda speelde het gewo ne open spel, maar de verdedigng van blauw-wit liet zich nu niet verleiden om ver naar voren te gaan, zoodat de Goud- óche aanvalsline steeds dood liep. In de eerste helft heeft Hillinen eenigszins den schuin over het veld staanden wind mede. Na ongeveer tien minuten schiet Gouda's rechtsbuiten van grooten afstand op het doel. Van der Jagt is volkomen verrast en de bezoekers leiden. Eenige goede Hillinen- aanvallen brengen geen succes. Het onzui ver schieten is hiervan wel de voornaam ste oorzaak. Hillinen wordt sterker en thans mag Gouda van geluk spreken dat etnige schoten rakelings naast het doel suizen. Uit een strafschop maakt Braam gelijk, door den bal laag in te schieten. (11). Kort hierop schiet de Water een hoekschop direct in het Gouda-doel. Wel tracht de doelman het leder nog weg te stompen, doch het blijft bij een wanhopige poging. Na de hervatting blijkt dat Hil linen belust is op revanche. Op moedige wtjze worden de Goudsche stormloopen af geslagen en zelfs slaagt Braam erin om Hillinen een 31 voorsprong te verschaf fen. Ook Gouda krijgt een strafschop te nemen, maaar ook nu is van der Jagt op z'n plaats en keert het schot van den Goudschen rechtshalf. Beide partijen ra ken vermoeid, zoodat de strijd zich in hoofdzaak op het middenveld afspeelt. In de laatste minuten zien we nog eenige hef tige Gouda-aanvallen, doch Scholte c.s. zijn paraat. Gouda krijgt geen gelegenheid om te scoren, zoodat thans Hillinen, door haar goede verdedigende houding de kam- oloenen die voor den aanvang bloemen in ontvangst mochten nemen een on verwachte nederlaag toebracht. De overige uitslagen zijn: I.V.O. IHiii- nen n 02. Een schandaal bij L.F.C.—V.D.S. Uit de Westel. Ie klasse. V.U.C.FEYENOORD 0—6. Voor de rust zag het er niet naar uit, dat het krachtsverschil in zes doelpunten tot uitdrukking zou komen, want met wind mede slaagde Feyenoord er door Linsen slechts eenmaal in, het net te vinden, zoo dat. met 0-1 gedraaid werd. Na de hervat ting was vooral het voorhoedespel der rood- witten veel beter. Reeds 9 minuten na de hervatting was het Vrauwdeunt, die den stand op 02 bracht. Na 19 minuten is het Linsen, die op een voorzet van Vrauwdeunt met een kopbal den stand op 03 brengt. De score wordt verder met regelmatige tus- schenpoozen vergroot. Na 24 minuten zet Linsen goed voor naar den vrijstaanden Barendregt, die met een kalm rollertje het vierde doelpunt voor zijn rekening neemt. Dezelfde speler zorgt, na mooi samenspel op den rechtervleugel en goed aangeven van Vrauwdeunt eveneens voor nummer vijf en in de laatste minuut is het opnieuw Linsen, die. op goed aangeven van Vrauw deunt, het halve dozijn vol maakt, zoodat het einde met 06 komt. STORMVOGELSR.C.H. 3—0. Voor Stormvogels is het tegen het zwak spelende R.C.H. een gemakkelijke overwin ning geworden. Zwak was vooral de Haar- lemsche voorhoede. In de eerste 20 minuten wisten Van Pel en Prins Stormvogels een 20 voorsprong te bezorgen. Na de pauze heeft de Haarlemsche voor hoede zich wat flinker geweerd dan daar voor, vooral toen Van der Horst midvoor en Kos rechtsbuiten ging spelen. De Storm vogels-voorhoede. waarin Fijen weer mede- speelde, schoot heel wat meer en beter. Doelman Metten had er nu echter een beteren kijk op en het Haarlemsche doel werd slechts eenmaal doorboord door toe doen van Welj. Een ruwe en zeer onsportieve wedstrijd. Een onzer medewerkers schrijft: De wedstrijd LF.C.V.D.S, op het ter rein aan den Haagweg gehouden, die voor beide partijen van beteekenis was, is helaas geëindigd in een onsportief gedoe met ernstige gevolgen. Het is haast onbegrijpelijk, dat zich op een sportveld, waar men komt voor zijn genoegen, telkens weer. dan hier dan daar. feiten als deze kunnen voordoen. Ernstig zijn ze bovendien voor een vereeniging en voor een bestuur, dat de verantwoording dient te dragen, terwijl ze de animo fnuiken van de spelers, die wel sportlef zijn en van goeden wille, evenals van het sportlievend publiek, dat naar de velden trekt om „sport" te zien. Het gaat toch niet aan. ook al ls een wedstrijd van beteekenis, met een ,,'t kost wat 't kost" ten strijde te trekken. Er blij ven op de voetbalvelden nog te veel spelers Jaar in jaar uit meeloopen, wier fanatiek karakter niet toelaat in spannenden strijd zich te geven voor hun club en daarbij steeds sportief te zijn en te blijven ook bij tegenslag of verdienden achterstand. Zoo was het ook in dezen wedstrijd. V.D.S. had door beter spel met de rust een verdiende 2-0 voorsprong en waar lijk hadden enkele spelers der gasten noemen wij o.a. den keurig spelenden en snellen rechtsbuiten en den mid denvoor) de toeschouwers van hun uitstekend spel doen genieten. Tot dien tijd was alles, dank zij het streng op treden en de beste leiding van scheids rechter mr. Waldheer, zonder ernstige incidenten verloopen. De tweede helft zette in met een offensief van L.F.C. Hard werd er ge speeld en al spoedig te hard. De scheidsrechter, die H. Neuteboom reeds meerdere waarschuwingen had gegeven en steeds tot sportieven strijd bleef aanmoedigen, zag het gevaar blijkbaar niet ernstig genoeg in. Het spel ont aardde in een onsportief getrap en waarschuwing op waarschuwing werd uitgedeeld tot tenslotte de scheids rechter, o. i. te Iaat, ingreep en Neu teboom naar de kleedkamer verwees. Het hielp weinig. Het spel behield het zelfde karakter. IVoest en onbehouwen werd verder getrapt, tot op een mo ment een botsing (waarvan wij de oor zaak niet juist hebben kunnen constatee- ren) ontstond tusschen A. v. Leeuwen en den 20-jarigen V.D.S.-speler L. C. H., welke laatste inéén zakte. Van Leeuwen werd naar de kleedkamer gezonden, doch toen stormde het publiek het veld in en omringde den scheidsrechter, die door L.F.C.-bestuurders en V.D.S.-spelers werd bewaakt, terwijl men zich tevens verdrong rond den V.D.S.'er, die met gebroken been op het veld lag. De wedstrijd werd gestaakt! We zijn niet te weten kunnen komen of het relletje wegens het in het veld stormen van het publiek, dan wel de beenbreuk oorzaak van het staken is geweest. In elk geval was het een treurig en onsportief einde van een wedstrijd en waarlijk wordt het tijd, dat vereenigingsbesturen er meer rekening mede gaan houden dat de in het veld te zenden spelers door hun spel niet voortdurend een gevaar voor de tegenstan ders opleveren en de sport, alsmede den naam van hun vereeniging schade berok kenen. Intusschen is er voor de straf commissie van den K.N.V.B. weer werk aan den win-' kei! Moge zij niet te lankmoedig zijn Volgens een verklaring van den scheidsrechter, afgelegd tegenover de politie, was het ongeval, waarbij H. zijn been brak, niet aan ruw spel te wijten. D.W.S.—SPARTA 3—1. De Spartaspil De Korver maakte een slechte beurt, door na negenminuten ln eigen doel te schieten. Met D.WB. sterk in de meerderheid verliep de eerste helft en na een half uur spelen was het Mol, die er 20 van maakte, na enkele minuten ge volgd door een derde doelpunt, toen Beuker een wegens .hands" toegewezen strafschop benutte. In de tweede helft had het spel weinig meer om het lijf. Na 28 minuten wist Seton, de eenige speler in de Rotterdamsche voor hoede, die er nog wat van terecht bracht, den achterstand tot 31 te verkleinen. L.D.W.S.D.S.O. 1—1. Opbouwen en afbreken. Ondanks een overwegende veldmeerder- heid hebben de kamploenscandidaten een punt aan de gasten moeten afstaan. De thuisclub heeft tegen de zeer enthou siast spelende roodhemden. haar gewone spel niet kunnen ontplooien en vooral de aanval toonde niet altijd over voldoende tactiek te kunnen beschikken om de ver dediging der gasten uit positie te spelen. Jammer was het. dat D.S.O. in de tweede helft een voor het publiek en spelers on aangename methode van spelen ging de- monstreeren. De zijlijnen bleken in die periode een bijzondere aantrekkingski-acht te bezitten zoodat de bal zoodra hij ln het bezit van een der gasten kwam. naar andere oorden werd verwezen. Minstens de helft van den speeltijd moest dan ook aan ingooien worden besteed, zoodat van een behoorlijk spel geen sprake kon zijn. D.S.O stak overigens aardig van wal en het begin deed een vlugge en prettige kamp verwachten. Het tempo van de gasten was vrij hoog, waaronder de techniek weliswaar leed. doch het wekte toch geen verwonde ring. dat de roodhemden door hun links buiten de leiding namen, bij welk doelpunt doelman v. d. Born zijn medewerking ver leende. LD.W.S kwam er hierna beter in en na dat de D.S.O.-verdediging enkele malen ternauwernood redding had kunnen bren gen, bracht van Houten toen een der gasten het leer met de handen bewerkte uit den toegekenden strafschop de partijen op gelijken voet. Rust 1—1. Na de hervatting was reeds dadelijk de D.S.O. helft het tooneel van den strijd. Het heftige offensief van de thuisclub bleef echter zonder succes ook al door het af- breeksysteem van de gasten Naarmate het einde naderde werd het spel van de Leid- sche ploeg minder beheerscht terwijl daar enboven ook de talrijke veranderingen geen verbeteringen bleken te zijn Even voor het einde verdwenen Starre Sr. en v. d. Voort nog van het tapijt, doch wijziging onderging de stand niet meer zoodat de thuisclub bij het eindsignaal van den goed leidenden heer Jonker een puntje had verspeeld. ALPHIA—BOSKOOPSCHE BOTS 3—3. Dat er voor beide partijen niets meer op het spel stond, kon men aan het spelbeeld in de eerste periode zeker niet merken. Er werd fel gestreden en dat gaf den wed strijd een aardig en vlug karakter Alphia speelde het eerst met wind mee. doch de eerste aanvallen waren voor de Boys. die eenigen tijd door forsche trappen van de achterhoede den bal in het doelgebied der thuisclub wisten te houden. Plotseling gaat dan de Alphia-voorhoede er van door en een der Boskoopsche backs weet niet beter te doen dan corner tc werken. Alphia blijf aanvallen en de Boys hebben alle moeite om stand te houden. Het succes komt echter aan die zijde waar het niet verwacht wordt, als een der Alphia-backs foutief op zijn keeper terugspeelt en de Boys-linksbuiten gelegenheid krijgt tot doelpunten (9—1). De thuisclub gooit er dan nog een schepje op. doch weer ziet deze een doelpunt tegen zich scoren wan neer de achterhoede appelleert voor buiten spel, waarvan de Boskoopsche linksbinnen en ook de scheidsrechter zich niets van aantrekt en het is 20. Het zit de Oranje voorhoede voor 't doel niet mee. doch kort voor de rust weet linksbuiten Sampiemon uit vrije positie met een mooi onhoudbaar schot tegen te scoren. 12. Na de hervatting neemt Alphia direct het spel in handen en de eerste vijf minuten brengen haar twee kansen. De doelman, die er al heel wat uit heeft weten te houden, keert ook nu het schot van Zwaan, terwijl Schellingerhout vlak daarop over schiet. Ook de bezoekers krijgen daarna een paar kansen maar de reserve Alphia-doelman geeft evenmin thuis. Intusschen is het spel afgezakt en heeft daardoor aan aantrek kelijkheid ingeboet Eindelijk komt toch de gelijkmaker. Zwaan is in duel voor het Boys-doel;de bal springt op en Reumerman koot in (22). Even later is het echter weer 23 als de Boskoopsche linksbuiten in buitenspelpositie voorzet en ziin rechts binnen den bal in het net weet te werken. Er is dan nog een tiental minuten te spelen en de Alphia-voorhoede probeert van alles om nog een gelijkspel te behalen, hetgeen haar ook gelukt. Uit 'n ingooi krijgt Zwaan den bal te pakken en schiet in. Wel tracht de doelman te stoppen, doch het leer springt uit z'n handen in het zijnet (33). Even voor tijd krijgt de midvoor der gasten nog een mooie kans. die echter niet benut wordt, zoodat de stand verder ongewijzigd blijft. V.U.C. Ill—LUGDUNUM II 9—5. Doelpunten zondvloed. re Door dezen wedstrijd te winnen, legden de zwart-witte Hagenaars beslag op het kampioenschap der res 3e klasse A. Zij begonnen dezen strijd, die voor den wed strijd V.U.C.Feijenoord plaats vond. ln een dusdanig tempo, dat, voor de groen witte Leidenaars beseften wat er gaande was. het scoringsbord een 20 voorsprong der gastheeren aangaf. Even leek het er op of Lugd. tegen zou scoren, doch Mooten zocht het doel te hoog. Aan de andere zijde deponeerde de uitstekend spelende midvoor Dill het leer ten derde male in het doel (30). Tijdens een kort Lugd. overwicht maakte Stokkermans een verdiend tegen- ount (3—1). terwijl linksbinnen Slootweg zorgde, dat met 4—1 voor V.U.C. gedraaid werd De tweede helft was aanvankelijk voor groen-wit en Godctiin liep een door den keeper weggestompten bal in de touwen (4—2). doch daarna vlotte het in de Haag- sche voorhoede zoo goed. dat binnen het kwartier de stand tot 7—2 werd opge voerd. Wel speelde Lugd. kranig door, doch van winst kon geen sprake meer ziin. God- dijn bracht met een zeldzaam schot de stand op 73. terwijl Oudshoorn den ach terstand tot 74 reduceerde. Middels Dille werd het 94, waarna ten slotte Mooten den eindstand op 95 bracht. Scheids rechter Westerbeek leidde op prettige wijze. De laatste uitwedstrijd van U.VB. is in een gelijk spel 1'1) geëindigd. De wed strijd was in zooverre van belang, dat The Rising Hope door een overwinning de laat ste plaats had kunnen verlaten. Voor U.V.S. stond niet veel op het sipel, maar toch heb ben de blauw-witten hun best gedaan om een zoo goed mogelijk resultaat te berei ken. Delfos kon wegens een tegen Z.F.C. opgeloopen blessure, niet meedoen en J. Onvlee had men vervangen voor v. d. Reij- den, zoodat het U.VB.-elftal als volgt in het veld kwam: doel: Kramp; achter: Burgij en Graaf mans; midden: Regeer, Wallaart en Arbouw; voor: Oosterom, Hen driks, Knul, Platteel, v. d. Reijden. De Rot terdammers waren volledig. U.V.S. had het eerst den zeer sterken wind in den rug en het was de eerste helft een strijd tusschen de U.V.S.-voorhoede en de Rotterdamsche achterhoede. De Leid- sche voorhoede hield het spel echter veel te kort en zoodoende konden de Rotterdam sche backs telkens ingrijpen. Ook het schie ten van U.V.S. was óf te hoog óf te on zeker. Af en toe deden de Rotterdammers een uitval en vooral de beide buitenspelers waren gevaarlijk, maar de U.V.S.-achter- hoede liet zich niet verschalken. Tot rust bleef het een eenzijdig spel, U.V.S. steeds voor doel der tegenpartij, echter zonder succes. Met blanken stand ging de rust in. De hoop in de Rotterdamsche gelederen steeg nu zij den sterken wind meekregen en al spoedig gelukte het hun middenvoor, de Hoog, een fout van Burgij af te straf fen. Burgij speelde te zacht op Kramp terug, deze weifelde met uitloopen en het was gebeurd. The Rising Hope had de lei ding. 10. Maar langzamerhand werd U.V.S. ook tegen den wind in sterker en er kwam nu wat spanning in den strijd. In de 32ste minuut na rust gelukte het Knul met een verrassend schot den stand op 11 te brengen. Er volgde nog een hevige strijd om de leiding en de U.V.S.-achterhoede moest stevig aanpakken. Voor een oogen- blik moest Wallaart uitvallen, maar hij kwam gauw terug. Ook Kramp liep bij een botsing een pijnlijken schouder op, maar doelpunten kwamen er niet. zcodat het resultaat 11 bleef. De U.V.S.-voorhoede was dezen middag weer schotloos. Ook ls er niet genoeg door gezet. De middenlinie was in prima con ditie, terwijl de invallers Arbouw en Graaf- mans wel hebben voldaan. Kramp was op lettend en Burgij speelde eveneens een goede partij. The Rising Hope heeft eenige goede spe lers in haar elftal, maar er zit nog steeds geen verband in de ploeg. Ondanks de kans op winst hebben de spelers het spel niet geforceerd en is het daarom, mede door de goede leiding van den scheidsrechter, een faire wedstrijd gebleven. Door de clubs uit Leiden en omgeving. Voor a.s. Zondag zijn door den K.N.V.B. o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: 2de klasse: U.V.S.R.F.C. en Alphen DOS. 3de klasse: Hlllegom—Scheveningen; Schoten—HillinenPostduivenLugdunum en E.D.S.—Bodegraven. 4de klasse: V.DS.Leldsche Boys; Wad- dinxveen—L.F.C.; Bosk. Boys-Roodenburg; V.V.D.—Alphia; D.V.S.—Tona: Kranenburg L.D.W.S. en D.S.O—V.C.S.T Reserve-klassenScheveningen IIAl- phen H; Lugdunum IIH.V.V. III; Alphia II—V.U.C. Ill; Quick IH—U.VB. II; L.F.C. IIAdo IV en Bodegraven IIA.S.C. II. H.V.V. III—BODEGRAVEN II 4—3. Ook de returnwedstrijd tusschen boven genoemde ploegen ls op een nederlaag voor Bodegraven uitgeloopen, al heeft het er langen tijd op geleken, dat de rood-zwarten met de overwinning zouden gaan strijken. In de eerste speelhelft had Bodegraven het windvoordeel en hoewel in deze periode de strijd vrijwel gelijk op en neer ging. nam de thuisclub vrij spoedig een 20 voor sprong. Het zag er derhalve voor Bodegra ven niet bijster rooskleurig uit, doch ook thans bleef de ploeg zich tot het uiterste geven en het fraaie doelpunt dat de links buiten kort voor rust met een diagonaal schot scoorde, was zeker verdiend. Met 21 werd van doel gewisseld. Wie gedacht had, dat Bodegraven tegen wind een zwaren dob ber zou krijgen, niet alzoo de elf Bodegra- venspelers, die terstond een heftig offen sief openden, waarbij al spoedig de rechts buiten een voorzet van links inkopte. 22. Aangemoedigd door dit succes, bleef Bode graven sterker en met een fraai schot van den middenvoor nam zij zelfs de leiding. 23. Zelfs schiepen de rood-zwarten zich nog enkele fraaie kansen, om de voorsprong te vergrooten. Tot 5 minuten voor 't einde leidde Bodegraven nog steeds, doch toen werd een missen van een der backs haar noodlottig en maakte H.V.V. op gelukkige wijze gelijk. 3—3. Deze tegenslag depri meerde de gasten zoodanig, dat in de laat ste minuten de jeugdige Bodegraven doel man met een hoog schot nogmaals werd ge passeerd, waardoor Bodegraven in 't ge zicht van de haven nog strandde, hoewel een kleine overwinning zeker verdiend zou zijn geweest. ALPHEN II—QUICK II 2—0. De Alphenreserves zijn er ln geslaagd twee kostbare punten te veroveren op het bezoekende tweede elftal der Haantjes. Al- phen kwam voor deze gelegenheid in een gewijzigde opstelling uit, welke over het algemeen genomen wel voldoening ge schonken zal hebben. Vooral de voorhoede met Ram als middenvoor kon er wezen. In de tweede helft toen Ram door uitvallen van De Jong naar de backplaats verhuisde, speelde het Alphensche aanvalsquintet niet zoo doortastend als daarvoor. Overi gens was het wel een wedstrijd van ge miste kansen, want zoowel van Haagsche als Alphensche zijde werden er tal van goede kansen gemist, waaraan de hinder lijke sterke vrind ook wel schuldig was. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een snelle strijd met de bezoekers iets meer in den aanval. De Alphen-achterhoede speelt echter zeer actief en weet steeds met verre trappen het terrein te zuiveren. In de voor hoede van Alphen klopt het vrij goed en spoedig weet Windhorst uit een pass van Ram langs den uitgeloopen Haagschen doelman te scoren (10). Alphen blijft hierna sterker, terwijl Quick meer en meer afzakt. Plotseling trekt Ram er dan alleen tusschen uit en met een keihard schot maakt hij 20. Even komen dan de bezoekers weer wat los, doch verder dan tot een tweetal cor ners weten zij het niet te brengen. Alphen blijft het beste van het spel behouden. Na de hervatting zien we een vrijwel steeds aanvallend Alphen tegen een hard nekkig verdedigend Quick, dat zich in hoofdzaak moet bepalen tot enkele uit vallen, die echter door de schotloosheid der aanvallers volkomen zonder gevaar voor Alphen zijn. Aan de andere zijde zijn de doelpunten blijkbaar ook te kostbaar ge worden. Er doen zich hier tal van scorings kansen voor, doch de bal belandt niet meer in het net. Even voor het einde weet Van Vliet op zeer verdienstelijke wijze een scherp schot te keeren. QUICK BOYS III—A.S.C. I (Zaterdagmiddag) 61. Ondanks het feit, dat de gastheeren vooi de rust het meeste voordeel van den schuin over het veld staanden wind, hadden, wa ren voor de rust de doelpunten het duurst. Met een 20 voorsprong voor de gasthee ren werd gedraaid. Ondanks den wind, na men ook na de rust de Katwijkers het heft ln handen, en nog viermaal moest daarna de rood-zwarte doelman vlsschen, terwijl de gasten de eer wisten te redden, zoodat met 61 deze ln prettige verstandhouding ge speelde wedstrijd eindigde. De scheidsrech ter had een gemakkelijke taak. S.L.F. I—KATWIJK I 2—6. De gasten spelen eerst tegen wind. SLF. weet al spoedig eenige corners te forceeren. echter zonder resultaat Na 15 minuten geeft de rechtsbuiten der gasten met een hard schot ziin club de leiding. Door den midvoor is het spoedig 2—0. 10 minuten voor de rust krijgt S.L.F. een vrijen trap toegewezen op den rand van het strafschop gebied: vla den keeper verdwijnt de bal ln het Katwijk doel. Na de thee pakken de gastheeren flink aan en reeds in de eerste minuten maken zij gelilk Katwijk is hierdoor verrast Ge leidelijk neemt de druk op het SL.F.-doel echter weer tof en Katwijk neemt door haar midvoor andermaal de leiding. Als de Katwijk rechtbuiten er 4—2 van maakt, is S.L.F. verloren. Katwijk weet in de laatste 10 minuten nog tweemaal te scoren (2—6). Quick Boys IA.R.C. I l_i A.R.C. mist een strafschop. Degenen, die spanning prefereeren bov goed spel in een voetbalwedstrijd, hebbe Zaterdagmiddag in bovengenoemden m strijd kunnen genieten Van den aftrap aan het laatste fluitsignaal van den h- Arnoldus ls er spanning geweest en t het volkomen een open vraag naar vte zijde de schaal zou doorslaan. Beide tri ten slechts éénmaal te doelpunten, zooq- de wedstrijd onbeslist eindigde en de v sprong van de gastheeren op de Alphep- ren behouden bleef. Met één punt voo sprong gaan thans de Katwijkers aan h hoofd van de afdeeling en de resteeren wedstrijden zullen alle gewonnen denen worden om het kampioenschap te behale Wat het spel betreft was er niet veel te g nieten. Daarvoor was de kamp te belan rijk en deed de zeer sterke Westenwind, schuin over het veld stond, te veel afbre aan het spel. Ongetwijfeld heeft A.R.C. meeste kansen gehad om te doelpunte doch de blauw-witte achterhoede bleek te groot struikelblok voor de A.R.C.-v hoede om meer dan éénmaal te scoren, t wijl tevens de gevaarlijke linksbuiten B hoeff door P. Barnhoorn voortreffelijk w gedekt en hij dan ook niet éénmaal i spel kreeg om een van zijn keiharde scb ten op het heiligdom van van Duyn al vuren. Wel had dit onophoudelijk schadi wen door Barnhoorn een bezwaar, daar nu niet genoeg aandacht kon schenken het voeden van zijn voorhoede. Over geheel waren de gasten er beter in dan gastheeren. die beneden het peil van laatste wedstrijden bleven. Wat denw strijd zelve betreft, kan worden vermtl dat A.R.C. het eerst het meeste voord- van de wind had en dan ook het eers gedeelte van den strijd het meest in h offensief was, doch van beide zijden w het spel te nerveus om succes te heb Eenige goede aanvallen van Quick Bo werden door snel uitloopen van den A.E. keeper onschadelijk gemaakt, doch meeste dreiging ging toch ongetwijfeld van A.R.C. Uit een vrije trap even bul het strafschopgebied kogelt W. Bergshce rakelings over, maar dit is ook vrijwel eenige dat vermelding verdient, totdat e) voor de rust iets gebeurt, dat een geh ander aspect aan den wedstrijd had kir nen geven. Vellekoop krijgt een comer nemen, die uitstekend voor doel komt als de bal in het doel dreigt te beland slaat een der Quick Boys-spelers den met de hand uit het doel. Tot zeer gr teleurstelling van A.R.C. schiet Vellek- recht op van Duin af die den bal dan stopt en wegwerkt en hiermede was allermooiste kans voor A.RC. verke Rust breekt aan met blanken stand. Na rust is het vrijwel een herhaling gew- van daarvoor. Ook nu is A.R.C. geenszins mindere en zij smaakt dan ook het gen- gen het eerst de leiding te nemen, als vrij onverwachts schot van Duin zood' verrast. dat hij het wel stopt, maar niet wegwerken. 01. Heel lang heeft dit ec niet geduurd, want 10 min. daarna zet J van Rijn goed door en met een onhou schot brengthij de partijen op ge' voet. 11. Hoewel beide elftallen al mogelijke doen om te doelpunten, b onder hevige spanning onveranderd b einde en heeft Q. B. haar ongeslagen reeo. gehandhaafd en hebben beide partijen puntjes broederlijk gedeeld, met welk sultaat vooral de gastheeren tevreden ni gen zijn. Rest nog te vermelden dat twee en Q. B. één invaller telden. BELGIË—FRANKRIJK 3—1. In het Heysel-stadion te Brussel we gistermiddag de landenwedstrijd gesp:: tusschen België en Frankrijk, welke d" het Belgisch elftal met 3—1 verdiend we gewonnen. TS JECHO - SLOW AKI JEZWITSERLAN Slechts twintigduizend toeschouw woonden te Praag den landenwedstrijd t schen Tsjecho-Slowakije en Zwitserland De wedstrijd viel nogal tegen, ofschoon Zwitsersche elftal een niet onverdieiri lijk spel heeft laten zien. In dezen vo echter, moet het Nederlandsch elital Zondag 7 Maart te Amsterdam van Zwitsersche ploeg kunnen winnen. Zwi seriand verloor met 53, nadat de r leeds met een 31 voorsprong voor Tsl cho-Slowakije was ingegaan. BLAUW-ZWART (WASSENAAR). De gisteren gespeelde wedstrijden h den den volgenden uitslag: Blauw-Zwart I tegen Spartaan II I Blauw-Zwart II tegen Spartaan III 1- St. Michael II tegen Blauw-Zwart. nu Blauw-Zwart a tegen Quick Steps a Blauw-Zwart b tegen Wilhelmus b G.D.S. cZlauw-Zwart c, terrein al keurd. UIT VEURLEIDSCHENDAM. A. V. V. 1 speelde gisteren tegen P. P l De uitslag was 11. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Voor de Engelsohe league zijn Zater de volgende uitslagen verkregen: In de Eerste klasse: Huddersfield T.Birmingham Manchester Un.Portsmouth Sheffield Wedn.Chelsea In de tweede klasse: Aston VillaBradford Bradford CityBarnsley ChesterfieldNewcastle Un. Doncaster RoversBury FulhamBlackburn Rovers Nottingham F.Norwick City Plymouth Arg.—W. Ham. Un. De uitslagen der vijfde ronde van 4e lulden Bolton WanderersManchester City BurnleyArsenal Coventry-West Bromwich Albion Everton—Tottenham Hotspur Grimsby Town-Wolverbampton Wano MillwallDerby County Preston N.E.Exeter City SunderlandSwansea Town 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10