[EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 18 Februari 1937 NAGEKOMEN BERICHTEN VICKS HOESfBQHBOHS Uit de Omstreken hillegom. katwijk. katwijk aan zee. Uit de Rijnstreek bodegraven. valkenburg. wassenaar. boskoop. koudekerk. leiderdorp. ter aar. BINNENLAND. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE UTRECHT. Bejaarde vrouw overleden. Vannacht heeft zich in de woning van (t bejaarde echtpaar V. aan den Antho- jjdljk 121 te Utrecht een geval van ko- sxiampvergifttging voorgedaan. Toen de schoondochter hedenochtend de tnjng binnentrad bleek het huls vol ko- ijdamp te staan. Man en vrouw waren [rusteloos. Dank zij het snelle optreden u politie en geneeskundigen dienst, is (t gelukt de levensgeesten van den man t< wekken. De vrouw is echter over tel. De man is naar het St. Anthonius ifenhuis overgebracht. BRAND IN MEUBELFABRIEK TE BEEK (L.). In den afgeloopen naciit omstreeks twee ar werd door voorbijgangers brand ont- eit op den houtzolder van een houten ods van de meubelfabriek van den heer Jnssen te Beek (L.i. Zij waarschuwden emlddellijk de familie Liassen, wier wo- aan de fabriek grenst. De heer lussen, die met een beenbreuk bedlegerig as, werd naar een naburige woning lergebracht. De brand had in korten tijd een grooten evang aangenomen en binnen een half ar stonden de geheele fabriek en toon- amers in lichter laaie. De plaatselijke nndweer bestreed het vuur met drie ralen. De woning en slechts één der oonkamers konden voor het vuur gespaard ij ven. De sohade, welke aanzienlijk is, wordt tor verzekering gedekt. LVBRAAK IN EEN BOERDERIJ BIJ ENSCHEDÉ. Door het uitsnijden van een ruit heb- a Inbrekers zioh vannacht toegang ver- chaft tot de boerderij van de wed. S., liegen onider Driene, gem. Enschedé, bewel de drie bewoners op de beneden- trdleplng sliepen, heeft men kans gezien i de woonkamer en in een ander vertrek t kasten open te breken. Verscheidene mden sieraden, alsmede een bedrag van ügeveer tweehonderd gulden zijn gesto- Van de daders ontbreekt elk spoor. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. irlandsche Zuivelcentrale, 21 Februari 21 Februari, consumptiemelk regee- i^Mjcontract, taxegedeelte 6,25 cent, even- il verhoogd met premie of verminderd afdracht voor de kwaliteit; overmelk l^^sringsminimumprijs 5,10 cent. [dracht bij levering in consumptie van ire dan taxemelk 2,50 cent. BUITENLAND. De strijd om Madrid. Rechts legerbericht. Madrid werd in de buurt van het feteüjke park een vijandelijke aanval af slagen. Bij een mislukten stormloop op [I plaatsje La Mananosa in het gebied der 'ama vielen twee tanks der internatlo- lt brigade in onze handen. Onze troepen pen hun opmarsch langzaam voort en Welden nog drie andere vijandelijke laks. lOisteravond zijn twee vrachtauto's met platen der internationale brigade, welke pdwaald waren, in onze gelederen terecht tomen. In het hieruit ontstane gevecht de vijand tien dooden en een krijgs- Pangene. Bij de zuivering van het -giste- ta veroverde gebied in het Zuiden werden (dooden aangetroffen. Steeds melden zich |trloopers in de rijen der rechtschen aan. "o verschenen de laatste dagen een kapi- «van het roode leger, een majoor der ®e militie, drie andere officieren, zes on- Kliicieren, 64 gendarmen, tien militlesol- p*. alsmede vele burgergezinnen. Zeegevecht. |bi radiozender der regeering te Madrid Nt, dat ter hoogte van de kust bij Tar- Kooa een zeegevecht is ontstaan; aan- F'n de rechtsche strijdkrachten verre |4e meerderheid waren, moesten de re- fringsschepen volgens D.N.B. met (Menlijke averij de vlucht nemen. Hier- f kwam de Fransche communistische a.f- paardlgde, Massell, om het leven. Hij be- JM zich sinds eenigen tijd in de gelede- der Spaansche regeeringstroepen. lp* krijgsverrichtingen werden in den Tw van het Escoriaal voor Robledo de hvala voortgezet. Btl het aanbreken van bdag vielen de troepen van Franco, ge- Bnd door hun geschut, heftig aan: zij joden op drie punten nieuwe stellingen. 1 daarvan beheerscht het Escoriaal. Na vorderingen zijn de rechtsche troepen 'eenige kilometers door een dicht eiken- *4 opgerukt om posities te bereiken. ~'ran zij gemakkelijk naar het Escoriaal oprukken. L"*6ens de Madrileenschen verdediglngs- V~ jn Se regeeringstroepen 5 K,M. diep Kv'Mrongen in de rechtsche stellingen TA'wama. krjddens dezen opmarsch der regeerings- «Pen veroverde stellingen in den sector janosa worden van groot belang geacht 'trategisch opzicht. NIEUWE DUITSCHE STAPPEN TE MOSKOU. [|k Diiitsche ambassadeur te Moskou nk volkscommissariaat van bui- ^"dsche zaken nieuwe stappen gedaan ■b»S.Ie,id»g van de gevangenhouding |4 d'^hers in Rusland. Met het oog op |4lt vfen duur van het vooronderzoek lr4ifn er op gdHBedrongendat de auto- Ip 1?, er In toestemmen, dat een lid van 1 *akst5fade de gevanSenen bezoekt, in t fee ^5" 'let on<ierzoek z'cka 00,5 DE ITALIAANSCHE BEGROOTING VAN MARINE. De begrooting der marine, die in de Ita- liaansche Kamer is ingediend, voorziet in uitgaven tot een bedrag van 1.857.891,000 lire, hetgeen 248.000.000 lire meer is dan het totaal aan uitgaven op de vorige begrooting. HET INKOMEN VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR Het dagblad „le Matin" meldt uit Londen: Sir Walter Muncton, grootrentmeester van Cornwall, is uit Londen per vliegtuig vertrokken om het weekend op het kasteel Enzesfeld door te brengen. Het bezoek, dat hij aan den hertog van Windsor zal bren gen, staat in verband met de regeling der financieele aangelegenheden van den her- log. Waarschijnlijk zal sir Walther Maan dag naar Londen terugkeeren. DE DUITSCHE BEPALINGEN TEGEN HET VERTREK VAN VRIJWILLIGERS. De wet, die het dienstnemen in en het vertrek naar Spanje van Duitsche burgers zal verbieden, zal ook voor vreemdelingen gelden. Het zal hun verboden zijn door Duitsch- land te reizen of uit Duitschland te ver trekken om deel te nemen aan den strijd in Spanje. Overtreding der wetten zal zwaar gestraft worden. OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIË. Doordat de Donau bulten zijn oevers getreden is, is de plaats Ciocanesti, in Roemenië, ond-er water geloopen. 350 men sehen hebben hun toevlucht op de daken hunner huizen gezocht. Ttot dusverre heeft men hun geen hulp kunnen bieden. Adolf!.... heb je de vrijbiljetten nu wel bij je? OPENING DER BLOEMEN- EN HUISVLIJTTENTOONSTELLING. Zij is een succes! De bloemen- en huisvlijttentoonstelling georganiseerd door de St. Joseph Gezellen in samenwerking met den R.K. Volksbond, is onder groote belangstelling geopend. De groote zaal van „Flora" was geheel bezet met de kleurige en geurige producten van de streek, getrokken bloembollen en huisvlijt. De voorzitter Kapelaan Voortwist wees op de bedoeling der tentoonstelling, namelijk de liefhebberij voor bloemen, de vakkennis van cultuur en van handwerk te verhoogen. Hij dankte het Comité voor zijn werk, de fa. Koper voor het arrangement, de firma's die bollen en materialen schonken, kortom alle medewerkers. De heer C. Ph. Frerlks deelde namens de Jury de uitslag mede. Toegekend is de wisselbeker voor scholen aan de St. Joseph jongensschool; wissel beker K.J.C. aan den heer G. Versteeg; wis selbeker van de St. Joseph Gezellen aan R. Rljkelljkhuizen; wisselbeker van R.K. Volks bond en Eensgezindheid aan den heer B. Versteeg; en voor schuurbroëi aan den heer C. van Eijk. Voorts zijn nog vele prijzen en eervolle vermeldingen toegekend, ook in de groep huisvlijt. Burgemeester Pont overhandigde de prij zen aan de bekroonden en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens zijn de vele inzendingen, tul pen, hyacinthen, narcissen, crocussen enz. bezichtigd, ook de afd. huisvlijt w.o. zelfs de bakkerij en de slagerij goed vertegen woordigd waren. Op de tentoonstelling zel ve, dus tusschen de pracht van Flora's kin deren, hebben vertegenwoordigers van ver- eertigingen het woord gevoerd om te dan ken voor de uitnoodiging en het comité te complimenteeren voor het^ succes, want deze tentoonstelling is inderdaad een suc ces! De heer Bijl sprak voor de afd. van Bloembollencultuur, de heer D. E. Nieuwen- huls voor het H.B., de heer D. van Egmond Jr. als vakonderwijzer voor de bloembollen teelt en de heer C, J. Bakker voor de Beurs- commissie. Pater Dito van de K.R.O. deelde mee, dat deze omroep meer bekendheid aan het bloembollenbedrijf zal geven. Er is een film-opname van deze tentoonstelling die een druk bezoek verdient, gemaakt. Lood der bevolking. Vertrokken: A. Ph. J. Ingwersen, n. Den Haag: D. J. W. v. d. Meulen, n. Den Haag; S. Dubbelaar, n. Apeldoorn; G. v. Egmond, n. Geldron: J. Blerkolz, n. Duitschland; I. Hamerslag en echtg., n. Rotterdam: M. Slingerland ?n gez., n. Amsterdam; H. J, S. Tukker, n Vassenaar; A. W. Vos en gez.. n. Utrecht; A. Krijgsman, n. Voorburg; R. Kuiken, n. Groningen; L. A. M. Pennings, n. Gorinchem; Ant. M Vierhout, n. Voor burg. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje, d. van W. Kralt en A, Schaap, Machiel Kenneth, z, van M. de Jong en O Spink; Jacoba, d. van Fl. Ver does en M. van Rijn; Jan, z. van D. Ket ting en W, K. v. Duyn; Maartje, d. van W, Krijgsman en M. Dulfer; Maria, d. van Jac. Plulmgraaff en D. Varkevisser; Leen- dert Zier Krijn, d. van L, Z. Lagemaat en K. den Duik; Jannetje, d, van J. de Jong en G. van der Meij. Overleden: Arie van Duyn, 36 jaar, echtg, van E, E, Schreiber; levenl. aangeg. kind van C. den Duik en J, Rovers; Cornelia Ouwehand, 91 jaar, wed. v. C. Kruyt; Adri- ana den Heijer, 63 jaar. echtg. van Jac. Onderwater; Anthony Cornelis Berkhey, oud 73 jaar, echtg. v. K. Duindam. Ondertrouwd: A. de Jong en L. Schaap; L. Guyt en A. Peeman; J. Haasnoot cn C. Ouwehand. Getrouwd: J. A. Duivenvoorden en M. P. Aanhaane. WERKZAAMHEDEN IN DUINOORD. Dorpsdeel krijgt nieuw aanzien. Deze week is van gemeentewege begon nen met het egaliseeren van het duinter rein in Duinoord voor den nieuwen ver bindingsweg VarkevisserstraatDuinoord straat. Op sommige plaatsen moet het ter rein 6 M afgegraven worden. Van de Varkevisserstraat af zal deze nieuwe weg naar den Ouden Zeeweg een afhelling hebben van 2 M. De verbindingsweg zal de breedte krijgen van die van de Varkevisserstraat, met de trottoirs erbij ongeveer 13 M., waarvan 9 M. rijweg. Wanneer deze weg aan wèerszijden met huizen bebouwd zal zijn, zal dit dorps- gedeelte een geheel ander aanzien krijgen. Op het oogenblik is' een twaalftal mannen bezig aan dit werk. dat niet in werkver schaffing wordt uitgevoerd. Bijeenkomst der Chr. Hist. Unie. Voor de afd. der Chr. Hist. Unie trad op de heer Krijger, lid van de 2e Kamer. De voorzitter der afd., de heer v. d. Zwan, releveerde, dat kort geleden de klacht was geuit, dat in C. H. kringen zoo weinig be kend is over „Het Plan van den Arbeid" der S.D.A.P. De heer Krijger wilde hierover voorlich ting geven. Deze zette duidelijk het Plan uiteen en zeide, dat het, hoeveel waardeering de er aan besteedde arbeid ook verdient, in we zen iudruischt tegen de Chr. Hist, begin selen. Socialisatie van het beschikkings recht over de eigendommen is onaanvaard baar. De tegenstelling: „Bankmenschen en Niet-bankmenschen", door het Plan ge schapen, bestaat "niét. De C. H. wil geen dwingende Staat. die alles regelt, maar particulier initiatief, door den Staat ge steund. ii- Dat de 600 millioen, voor het plan be- noodigd, uit vrijwillige leeningen zou ko men, noemde spr. één fictie. Een gedwon gen leening zou hét einde van ons staats- crediet beteekeneiï ïndien de koopkracht theorie. in het plan ontwikkeld, juist was, zou de koopkracht der massa reeds lang gestegen zijn, want in de laatste 15 jaren is er 2200 millloeri besteed aan publieke werken en toch is' de koopkracht steeds meer afgenomen. Spr. beantwoordde hier op een groot aantal vragen, waarop de heer Krijger met gebed eindigde. VOOR BIJ DE THEE ROTTERDAMSE KERMIS n gr per pond Reclameblaadjes, per pond 29 ERNSTIG ONGELUK TE NIEUWERBRUG. Fietser zwaar gewond. Op den Rijksstraatweg onder Nieuwer- brug had vanmorgen een ernstig ongeval plaats. Uit de richting Bodegraven kwam een auto, die de Brugstraat wide inrijden. Uit die straat kwam een motor bakfiets, die in de richting Woerden zou gaan. De bestuurders van beide voertuigen ver minderden vaart, om elkander te passee- ren. Achter de vrachtauto reed per fiets de heer D. uit Bodegraven, die links uithaalde en langs de voertuigen den straatweg wilde blijven volgen. Juist was hij midden op den weg. toen eveneens uit de richting Bodegraven een vrachtauto uit Gouda in snelle vaart kwam aanrijden. De bestuurder lette niet op wat recht» aan de hand was en reed in dezelfde vaart door, waarbij hij den wielrijder D. greep en op den grond slingerde. Door de botsing schoot de auto links uit, wierp een boom voor het café „Het Grauwe Paard" om en botste vervol gens rechts tegen de muur van de garage aan, die werd ingedrukt, terwijl de driewielige motorfiets werd geramd. Het slachtoffer van het ongeval werd zwaar gewond en op den weg door leden van de E.H.B.O. voorloopig verbonden, waarna dr. Weeder uit Bodegraven hem naar huis vervoerde. Tegen den bestuurder de G. uit Gouda is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Volvette Kaas, per pond 27 Levensmiddelenbedrijf6675 DE KW. BIJENKORF. Propaganda-avond B.V.L. Kapitein Karres opende met een harte lijk welkom, in het bijzonder aan de hee- ren Rooyaards en Ruis, resp. voorzitter en penningmeester der Gewestelijke commis sie en de heer rei. kapitein Bakhuizen Schuit. Gezongen werd een coup'.et van het oude Wilhelmus De heer Rooyaards sprak over den B.VL Door de toestanden ook hier en bovenal in 't buitenland zie Spanje is de B.V.L. nog steeds noodig Spr. is op hst oogenblik dankbaar voor de evolutie in de S.D.A.P.: overtuiad of deze blijvende is. is spr niet. Ook waarschuwde hli voor de N.SB.: deze van vreemden bodem geïm porteerde plant, met leider cn dictatuur, kan ons eeen heil brengen Wii w'llen ons zélf blijven! Spr. wekt den B.V L. op trouw te blijven aan Oranje en één te bilt ven rond den troon. Nu werd een Oranjefilm vertoond. Res. kapitein Bakhuizen reikte als vervanger van overste Boots de prachtige prijzen uit. Ook kapitein Bakhuizen wees op het nut van den B.V.L als vriiheidsinstituut. Neder land heeft zijn historisch "gegroeide staats inrichting. die ons goed is Deze staats instellingen behoeven niet beschermd te worden door buitenlandsche leuzen. Vooral uiterst rechts probeert misbruik te maken van Oranje Daarom „weest waakzaam voor uw rechten; houdt uw vrijheden hoog. organiseert u dus in den B.V.L." Een vaandelcollecte bracht f. 12.53'/: op. Verschillende films ziin op dezen avond, die door kapitein Karres gesloten werd. nog vertoond. De 7-j. V. alhier kwam in de Kerk straat plotseling van achter een melkkar geloopen en werd hierop aangereden door een auto bestuurd door v. R. alhier, die van tegenovergestelde richting kwam gereden. Het ventje werd tegen den grond geslingerd en bekwam hierbij vrij ernstige verwon dingen aan het gezicht, die door dr. Hub- beling werden verbonden. Door v. R. werd hij hierop naar zijn woning vervoerd. Op advies van den huisdokter werd de jongen vervolgens naar een ziekenhuis in Den Haag overgebracht, aangezien bleek dat hij een zware hersenschudding had be komen. Arm gebroken. Mej. Annie K. alhier, had aan de Zuid kade het ongeluk per fiets in botsing te komen, met den wielrijder H. Beiden kwa men te vallen, waarbij mej. K. zoo onge lukkig terecht kwam, dat zij. een arm brak. Bazar ten bate van het Crisis-Comité. In de lokalen van de openbare school opende de burgemeester den bazar voor het pl. Crisis-Comité alhier. Spr. dankte het dames-comité voor de organisatie en de ingezetenen voor hun gaven, tal van fabrikanten voor het toezenden van hun producten en den vertegenwoordiger van de „Fino"-fabrieken voor het gratis be schikbaar stellen van verschillende soepen. Hierna schetste spr. den in de gemeente heerschenden nood en wekte op dezen bazar te doen slagen. HieroD verklaarde hij den bazar geopend. Er werden reeds drukke zaken gedaan. Tal van Drachtige hand werken en kunstvoorwerpen worden ten verkoop aangeboden. Ook verschillende attracties ziin aanwezig. Vereen, voor Ziekenhüisverpleging Leider dorpZoeterwöude (H.R.) Deze vereeniging hield in het gebouw „Irene" haar jaarvergadering. De opkomst was zeer goed. De voorz., de heer L. C. Snel, deelde mede, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging wederom gunstig is geweest. Het aantal opnemingen in een ziekenhuis bleef vrij normaal terwijl het ledental steeds toeneemt. Een flink bedrag kon aan de bestaande reserve worden toe gevoegd. De secr., de heer Klaver, las de notulen, die onveranderd werden vastge steld. Uit het verslag van den penning meester. den heer Groenendijk, bleek, dat de ontvangsten over 1936 waren f. 11169.46 en de uitgaven f. 8844.21, batig saldo alzoo 1". 2325.25. Het bezit der vereeniging per 31 Dec. 1935 bedragende f. 7624.22 was op 31 Dcc. 1936 f. 9949.47. Het ledental bedroeg 1 Jan. '37 in totaal 4249. De heer v. d. Beek gaf in overweging 11a te gaan of o.a. het aantal verpleegdagen waarvoor vergoeding wordt verleend en zijnde thans maximaal 60 dagen per jaar, niet zou zijn te verhoogen tot 80 ver pleegdagen. Als laatste verbetering gaf hij aan een contributieverlaging. De voorzit ter voelde niets voor deze maatregelen. Hij wees er op dat de agenda reeds voorstellen inhield die bij aanneming beduidende be dragen zouden kosten. Wat contributiever laging betreft deelde hij mede, dat 1 ct. per lid en per week minder, een lagere ont vangst zou beteekenen van f.1400.p. j. Tot lid der financieele commissie werd herbenoemd de heer van Wijk Alle aftr. bestuursleden, n.l. de heeren L, C. Snel, H. van der Poel en H. J. van Mil werden herkozen. Het bestuursvoorstel om voor het nemen van Röntgen-foto's 75% te vergoeden tot een maximum van f. 10.— per ziektejaar, alsmede voor bestraling te vergoeden 75% tot een maximum van f. 20per ziekte jaar werd na uitvoerige discussie aange nomen. Het geldt hier alleen de bestralin gen, toegepast in een ziekenhuis. Het ge nomen besluit heeft terugwerkende kracht tot,l Jan. "van dit jaar. Besproken werd het Instellen van een tusschentarief voor gevallen, dat een operatie volgens een be- handelenden geneesheer onmiddellijk noo dig is en er in het Ac. Ziekenhuis geen plaats is. In zulke gevallen kwamen de kosten van de operatie, die dan in een an der ziekenhuis moest geschieden, steeds voor rekening van den betrokkene. Het was nu de bedoeling van het bestuur de leden in de gelegenheid te stellen zich, door betaling van een contributie van 3 ct. per week, hiervoor te verzekeren. Tot het instellen van dit tusschentarief zal niet worden overgegaan, indien niet minstens 150 leden zich hiervoor opgeven. Na uit voerige gedachtenwisseling werd het be stuursvoorstel aangenomen. Vervolgens werd voor dit onderdeel een reglement vast gesteld. Besloten werd, dat geen uitkec- ring voor een operatie als boven zou ge schieden, wanneer nog niet 6 maanden ge contribueerd is. Alleen voor leden, die zou den willen overgaan van het bestaande operatlefonds naar het tusschentarief zal een andere regeling gelden, die door het bestuur nader onder het oog zal worden gezien. Nog werd de post uitgaven voor Ziekenvervoer besproken. Men wenschte op dit punt soepeler bepalingen. De voor zitter bestreed deze zienswijze, daar het hier nogal een vrij hooge post betreft en de -bepalingen wel streng moeten zijn om misbruik te voorkomen. Hierna sluiting. bevatten medici nale ingrediënten S680 (lngez. Med.l 1 GEMEENTERAAD. Verlaging rente van geldleeningen Gunning onderhoud plantsoenen Aankocp beplanting voor het Gem. Sportterrein. De raad vergaderde. Een brief van Ged. Staten over het provinciaal vaarwater reglement in verband met de gewijzigde precario-verordening werd door den voor zitter toegelicht. Ged. staten gaven in over weging de verordening geheel in te trek ken, daar volgens het nieuwe vaarwegen reglement, dat o.a. ook een regeling in houdt voor den Rijn en de Rijnoevers, toch geen schepen meer mogen aanleggen aan den v. d. Valk Boumanweg. De voorzitter gaf in overweging aan het verzoek van Ged, Staten te voldoen. Aldus besloten. Een aanvraag van de Ver. voor Chr. lager en Mulo-onderwijs om beschikbaar stelling van gelden voor het aanbrengen van centrale verwarming werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Hetzelfde geschiedde met een nagekomen verzoek van den heer Ramaker, den pachter van de Leiderdorpsche tolbrug, om deze tol op de geldende condities weer te mogen pach ten. Uitbreiding parkeerverboden en voorrang wegen. Na bespreking, waarbij de heer Klaver de wenschelijkheid betoogde van een algeheel parkeerverbod voor het emalle gedeelte van de Hoofdstraat, werd bet voorstel van B. en W. aangenomen. Wat betreft het voorrangverkeer over de Leiderdorpsche brug zal aan het gemeente bestuur van Zoeterwoude worden gevraagd een gelijksoortig besluit te nemen. Dit is gewenscht, wil de regeling voor deze brug doeltreffend zijn. Voorstel tot renteverlaging van drie geldleeningen gesloten met de „Nationale". De voorzitter lichtte dit punt uitvoerig toe. Het betrof hier de drie geldleeningen op heden nog groot f. 118.000, f. 38.320 en f. 41.000, resp. rentende 4'/:% en 41/ji/o. Door welwillende medewerking van genoemde maatschappij kunnen deze lee ningen worden omgezet in één groote lee ning tegen een rente van 4»/o. De aflos singsbedragen en dus ook de looptijd blij ven dezelfde als vóór de oude leeningen. De voorz. deelde mede, dat over deze zaak uitvoerig met de betrokken maatschappij is gecorrespondeerd, terwijl er ook bespre kingen zijn gehouden. Voor de grootste der leeningen was wel van andere zijde een aanbod ontvangen tegen een rente van 3"/o doch dan zou een bedrag van f. 1300 als boete moeten worden betaald en zou voor de andere leeningen van in totaal pl.m. f. 80.000 hetzelfde rentetype blijven, daar hiervan dan geen vervroegde aflos sing mogelijk zou zijn. Voor de nieuwe groote leening geldt niet het conversie verbod. De voorz. gaf in overweging het voorstel van B. en W. aan te nemen. Het geeft een onmiddellijke jaarlijksche be sparing van pl.m. f. 500. Zonder stemming conform besloten. Een voorstel tot sluiting van de drank lokaliteiten in dagen van mobilisatie werd zonder bespreking aangenomen. Bij de gunning tot onderhoud van de plantsoenen gaf de heer v. d. Wal in over weging er op te letten, dat de contract bepalingen goed worden nageleefd. Het onderhoud werd hierop gegund aan den laagsten inschrijver, den heer W. H. van Bekkum. Het presentiegeld van de leden der stem- bureaux werd bepaald op f. 4. Volgde benoeming leden der stembureaux voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing. Het laatste punt der agenda betrof den aankoop van boomen en planten voor het gemeentelijk sportterrein. B. en W. hadden aan de Sierteelt-Centrale alsmede aan eenige kweekers prijsopgaaf gevraagd. De aanbieding van de Sierteelt-Centrale was beduidend lager, doch hier golden twee bezwaren n.l. de leveringstijd kon niet wor den opgegeven en de zending was niet franco. Waar ook niet kon worden opge geven waar vandaan de benoodigde beplan ting zou komen was het niet uitgesloten, dat voor vracht een aanzienlijk bedrag moest worden betaald. Bovendien moest genoegen genomen worden met hetgeen de Sierteelt-Centrale stuurde. B. en W. gaven daarom de voorkeur aan de aanbieding ge daan door de fa. v. d. Bom te Oudenbosch, die aanbood 2730 stuks boomen en planten franco te leveren voor de som van f .503,75. Conform besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer Groenen dijk inlichtingen over het te stichten zwem bad. De voorz. antwoordde dat omtrent deze zaak nog met het Rijk wordt onder handeld. Het Ryk vond wel goed, dat de werkzaamheden in werkverschaffing wor den uitgevoerd, doch wat de bijkomende kosten aangaat (o.a. voor materialen enz.) oordeelde men het noodzakelijk dat hier voor aansprakelijk werd gesteld een ver eeniging. Deze vereeniging zou dan later ook het zwembad kunnen exploiteeren. De heer v. d. Wal vroeg inlichtingen over zijn indertijd gedaan voorstel inzake het verstrekken van voeding en schoeisel aan schoolkinderen, alsmede over de in te richten los- en laadplaats. Na beantwoording volgde sluiting. Jaarvergadering C. J. M. V. „Uw Woord is de Waarheid." Bovengemelde jongemannenvereeniging hield haar jaarvergadering in de gymna stiekzaal van dé Chr. Nat. School. Ds. Heemskerk opende met gebed en de voorz. de heer D. Kroon, sprak een wel komstwoord. Uit de jaarverslagen bleek, dat de zwarte bladzijde de financieele gesteldheid is. Het koor van de meisjesvereeniging droeg door de uitvoering van een aantal liederen bij aan het welslagen van den avond. Opstel len leverden de heeren D. Kroon en P. Servaas en voorts waren er eenige voor drachten. samenspraken enz. Na een pro- pagandawoord van P. Servaas. lieten afge vaardigden van andere vereenigingen in hoofdzaak jeugd vereenigingen zich hoo- ren. De vergadering werd gesloten met het zingen van het bondslied en dankgebed. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7