De F. I. S.-wereldkampioenschappen te Chamonix - IJshockey-wedstrijd LEiDSCH DAGBLAD Tweede Blad NET ROODE KENTEEKEN 77sie jaargang FEUILLETON OP, DE TERREINEN VAN KASTEEL „MARQUETTE" TE HEEMS KERK wordt 13 Maart een groote bloemententoonstelling geopend. Een gedeelte van de tentoonstelling in aanleg, in het midden de fontein. RE KONING VAN DE WOESTIJN PER AUTO OP REIS. Deze 5-jarige Afrikaansche leeuw schijnt een reisje met de auto, 'vergezeld van zijn dompteuse, uitstekend, te bevallen. Zijn omvang en gewicht maken het noodzakelijk, boven op te moeten plaats nemen. 11 ET PORTRET VAN DE DOCHTER VAN DEN MANGKOE NEG 0110, geschilderd door Jan Poortenaar. Het is momenteel tentoongesteld bij den kunsthandel Buffa te Amsterdam. DE IJSHOCKEY-WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIE, gespeeld op de kunstijsbaan te Amsterdam en gewonnen door onze landgenooten- De heer Sa- veur. van de Haarlemsche IJshockeyclub reikt de winnende Orapje-ploeg de medailles uit. OTTWELL BINNS. 4) ..Dat kan ik me indenken. Ik zal natuurlijk alles doen wat u maar wilt. Miss eh ..Charlton. zei het meisje blozend, .Norma Charlton." Terry glimlachte ten teeken, dat hij haar naam verstaan had en bleef toen met zijn hoofd opzij gebogen een oogenblik naar de teluiden buiten luisteren. Toen glimlachte "11 weer. „We boffen," zei hij. „De storm trekt ver- ?er weg. Nog maar even geduld en dan Kunnen we hier weggaan en ik zal er wel voor zorgen, dat u niet lastig gevallen wordt. We kunnen altijd een politie-agent aanroepen, wanneer die mannen hinderlijk ™Sinnen te worden. Maar ik geloof niet, jat u daarvoor bang behoeft te zijn. Die «eman en die ander zullen er wel voor ■"Ben, dat de gebochelde geen gekke dln- svn doet."" Norma Chariton's gezicht verheiderde. .Daar ben ik blij omik ben niet aan 'wmde landen en gewoonten gewend. Dit i, ,e®erste keer, dat ik uit Europa weg ben. "ebt zeker veel gereisd?" «ny. die wel begreep, dat ze niet meer „„J zichzelf wenschte te spreken, drong verder aan. ben een echte Wandelende Jood," ken a hij. „Ik heb alle zeeën bevaren en de meeste van hun havens. Hong Kong is bekend gebied voor me, want ik heb hier twee jaren gediend, voor een groot gedeelte op een van de kanonneerbooten, die de zee- roovers uit de Bias Baai moeten houden." „Zeeroovers!" Norma Charlton keek hem zoo stom ver baasd aan, dat Terry moest lachen. „Ja. Die zwerven hier nog rond en een stelletje woestelingen, dat het is! Ik her inner me een geval in de buurt van Macao. Hierop volgde een verhaal van de gevan genneming van zeeroovers, die ze op hee- terdaad betrapt hadden, dat het meisje met afschuw vervulde, maar tegelijkertijd zoo boeide, dat ze voor een oogenblik haar eigen zorgen geheel vergat en toen hij zijn ver haal beëindigd had, was de eigenaar van het theehuis bezig de luiken wagenwijd open te zetten. „Zullen we nu maar opstappen naar de veerpont," zei Terry opgewekt. „En maakt u zich maar niet bezorgd over Jan Chinees en zijn metgezellen. Die zal ik wel in de gaten houden." Ze verlieten samen het theehuls en toen ze langs een scherm liepen, wierp Terry snel een blik achterom. De zeeman en de blanke zaten nog. maar de gebochelde Chi nees was opgestaan. „Hm!" dacht Terry. „Dus dat is onze achtervolger." Ze kwamen bij de deur. De eigenaar stond er en maakte een diepe buiging, toen Miss Charlton naar buiten ging. Daarna keek hij met een vreemdsoortigen blik Terry aan en stak tegelijkertijd een gesloten vuist uit. Eenigszins verbaasd hield Terry zijn ge opende hand op. De ander liet er iets in vallen en haastte zich toen naar buiten, terwij] Terry met zijn hand gesloten om het ding wat hem gegeven was, achter Norma Charlton de straat in stapte. Het meisje ging den kant van de pont op en Terry deed hetzelfde terwijl hij tegelijker tijd een Verholen blik wierp op het ding, dat hem op zulk een geheimzinnige wijze door den eigenaar toegestopt was. Het was een verfrommeld stukje dun, rood papier, van het soort dat in China zoo veel gebruikt wordt. Dat het de een of andere boodschap inhield, betwijfelde hij geen oogenblik, maar de omstandigheden beletten hem het onmiddellijk te lezen en daarom stopte hij het papier maar in zijn zak en liep naast het meisje verder, terwijl hij af en toe omkeek om te zien. of ze ook achtervolgd werden. Hij zag niemand en hoewel hij scherp bleef uitkijken, terwijl ze op de pont stonden te wachten, kon hij geen spoor va nden gebochelde of zijn twee metgezellen ontdekken. Op de boot waren ze evenmin. Terry be keek iederen passagier, die aan boord ging nauwkeurig, maar geen van het drietal was er onder. Hij haalde verlicht adem en toen ze het hotel bereikt hadden, was hij er absoluut zeker van, dat ze niet achtervolgd geweest waren en toch, toen hij van het meisje afscheid genomen had, nadat hij met haar afgesproken had dien avond met haar in het hotel te dineeren, was bijna de eerste persoon dien hij zag, den gebochel den Chinees. Het zien van den man, die met korte vlugge passen de straat uitliep, was een onaangename gewaarwording voor Terry. Het was duidelijk, dat de man hen toch naar hun hotel gevolgd had en Terry vond, dat dit feit niet veel goeds voorspelde. Ongetwijfeld was de man van Kowloon in een sampan overgestoken, was waarschijn lijk al onder weg geweest, terwijl zij nog op de pont stonden te wachten en was hier door in de gelegenheid geweest hen te zien landen en den heuvel op te volgen. En nu hij wist, waar het meisje zich ophield, kon hij rustig teruggaan, zonder zich verder om haar geleider te bekommeren. Terry vond dit feit verontrustend. Het scheen wel bijna zeker, dat zij iets kwaads tegen Norma Charlton in den zin hadden; want waarom hadden zij haar anders naar het hotel gevolgd? Hij keek naar den vlug voortstappenden bochel en een vlaag van woede stak in hem op. Toen bedacht hij zich, dat het misschien wel goed zou zijn als hij eens wat meer van den man en zijn twee metgezellen te weten kon komen. De man had Norma Charlton en hem achter volgd en nu had hij het volste recht om op zijn beurt de gangen van den man na te gaan. Die taak bracht weinig moeilijkheden met zich mee, want de bochel liep recht door in de richting van het water, wat juist de kant was, dien Terry ook op moest. Slechts eenmaal keek de man om en Terry zou gezworen hebben, dat hij onopgemerkt bleef. De duisternis begon te vallen, voor dat zij het water bereikt hadden en toen de lichten op den heuvel, in de baai en aan den overkant in Kawloon begonnen te branden, zag hij zich genoodzaakt den afstand tussehen zichzelf en zijn prooi te verminderen Schijnbaar nog steeds onbe wust van het feit, dat hij gevolgd werd, bereikte de bochel het water en stond daar eenige minuten met een sampan-eigenaar te onderhandelen, terwijl Terry in de scha duw wachtte. Toen stapte de man in een sampan, die onmiddellijk van wal stak en den overtocht begon. „Dus weer terug naar Kowloon." mom pelde Terry „Goed! Dan zal ik de jacht voortzetten." Er waren sampans genoeg beschikbaar en zonder tijd te verspillen met afdingen, koos Terry eep reusachtigen koelie uit. Terwijl hij naar het licht van de verdwij nende sampan wees, gaf hij den koelie bevel er voorbij te varen en hem in ieder geval het eerst aan de landingsplaats af te zetten. De sampan-eigenaar grijnsde be grijpend. beweerde snoevend, dat hij ge makkelijk kon doen, wat er van hem ver langd werd en bewees dit ook inderdaad, door zijn passagier driekwart minuut voor het andere bootje aan land te zetten. Teriy overhandigde den man haastig vier Mexi- kaansche dollars en verdween in de scha duw van de landingsplaats. Van uit de beschutting van een klein gebouwtje zag hij den bochel uitstappen en volgde hem toen door de duisternis, totdat de man een huis binnenging, dat niet veel meer was dat een zeemanskroeg, alhoewel het zich zelf met een weidscher naam betitelde. Terry bleef buiten staan en vroeg zich af of het eigenlijk wel de moeite waard was om binnen te gaan. In zoo'n plaats ruzie te krijgen met een man, die, zooals al een keer gebleken was. gauw geneigd was naar zijn mes te grijpen, was niet geheel en al vaji gevaar ontbloot. En een dergelijk gevaar zonder noodzaak te riskeeren, was natuur lijk dwaasheid. Een luidruchtig gezang, dat binnen opsteeg, verkondigde de aanwezig heid van Engelsche matrozen en dit stelde hem gerust. Hij ging naar binnen en kwam m een bar, die, een paar flesschen vreemde sterke drank uitgezonderd, er net zoo uit zag als iedere andere bar ten westen van Suez, met tafeltjes, stoelen, banken, een walm van zware tabaksrook en een on- frissche dranklucht, met een stel drinkende matrozen en een paar Engelsche soldaten in uniform. Achter de bar stond een man, die een Envelschman kon zijn, maar zeker van Jcodsche afkomst was. met een reus achtig dik oor. waaruit bleek, dat hij in vroeger dagen bokser geweest was. (Wordt vervolgd). INTERNATIONALE SKI-WEDSTRIJDEN TE CHAMONIX. Tot besluit van de kampioenschappen ski-en, welke onder de auspiciën van de F.I.S. te Chamonix werden gehouden, werden slalom-wedstrijden gehouden. Op den voorgrond een Amerikaansche deelnemer.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5