Debat over de rijksbegrooting begonnen EiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 18 Februari 1937 Laatste Berichten Stadsnieuws Binnenland RECHTZAKEN Vergadering der Eerste Kamer Lof voor de regeering BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 751. ledenmiddag 3 uur: 765. binnenlandsch weerbericht. edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.2 te Biarritz. Laagste barometerstand 730.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 19 Febr.: Matige, tijdelijk krachtige Zuidwestelijke t Westelijke wind, zwaar bewolkt tot be- jkken. Waarschijnlijk eenige regen. Aan- nkelijk veel zachter, later zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind aan alle posten: „Attentiesein Ier". buitenlandsch weerbericht. edegedeeld door het Kon. Ned, Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie, welke gisteren over de «rdzee was gelegen, heeft zich naar het liden van de Botnische Golf verplaatst. Rond haar kern valt over Finland, de ndstaten, Noord-Duitschland en Zuid reden plaatselijke sneeuw. Over Scandi- ivlë nam de vorst weer toe. De hooge druk in het Zuid-Westen breidde th tijdelijk Noordwaarts uit. Een smalle rug van hoogedrukking strekt th thans over de Zuid-Noordzee uit. Deze wordt echter reeds weer aangetast lot krachtige dalingen over Schotland. De depressie nabij IJsland is flink in om lig en beteekenis toegenomen, zij veroor- akt over de Britsche eilanden reeds weer gnachtig weer met eenige temperatuurs- jging in het Zuidwesten. Dok over Frankrijk blijft het weer nog mber met plaatselijken regen in het (sten. Over Dultschland is rustig, vrij somber er. Sinds gisteren is daar de temperatuur merkelijk gedaald, er Polen vroor het licht. Waarschijnlijk zal het weer ten onzent ier invloed komen van de depressie in het irdwesten. Toenemende wind met regen a orden verwacht. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. hrijs: WNW wind, 7 gr. c„ bewolkt, taden: resp.: ZW wind, 2 gr. c„ nevel. BerlijnWZW wind, 2 gr. c., betrokken. ■Marseillewindstil, 10 gr. c., fraai. ■Genua: NNW wind, 7 gr. c., fraai. luchttemperatuur. (uur voorm.: 3 gr. c. (37 gr. F.). Huur 'smidd.: 6 gr. c. (43 gr. F.). Juurnam.: 6 gr. c. (43 gr. F.). oogwatfertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag Voorm. 8 u. 24 min.; nam. te 21 u. 11 m. LICHT op voor fietsers e.a. Donderdag 5.47 n.m. tot 6.40 v.m. maans. op. en ondergang. 16 Febr. op: 10 u. 02; onder: 1 u. 51. sneeuwhoogten. niSERLAND. Temp. Weers- Sneeuwb. ln c.m. Cels. gesteldh. dal skigebied 4«lboden 3 sneeuw 50 100 fadelwald 2 Idem 30 100 IMIJ —2 Idem 40 100 Itlne Scheidog); 7 Idem 100 100 —7 betr. 100 100 ITOS —7 bewolkt 100 200 Ims —3 sneeuw 100 100 Verhelde sneeuw 90 100 Wresina —8 mooi 60 100 ■Morltz —7 betr. 60 100 'ter wasser 4 sneeuw 60 100 im ob Montr. —2 Idem 15 200 Win 4 sneeuw 20 100 m tana 4 Idem 100 200 trmatt —6 Idem 80 100 M'rniaU —5 storm 100 100 "ftlberR —3 sneeuw 45 100 corsettenshow. Bij Vroom en Dreesmann. Wat beteekent een corsettenshow? Zoo vraagt nog menige vrouw zich af. Degenen, die hedenmiddag of gisteren de corsetten show bezochten bij de fa. Vroom en Drees mann, kunnen u vertellen, dat deze zéér veel beteekenis heeft, zelfs voor de vrouw, die geen corset noodig zou hebben of er een principieele tegenstandster van is. In de prettige sfeer van de Tearoom heeft deze show het vrouwelijk publiek gedurende enkele uren geheel weten te boeien. Jaren geleden zou men op de vraag: „Wat is een corset?" geantwoord hebben: „Een middel, om het figuur te vormen overeenkomstig de door de mode van het moment voorgeschreven lijn". Dat is vandaag echter niet de eanlge bedoeling ervan. Wij weten het een en ander nader van de geschiedenis van het corset in den loop der eeuwen vanaf de Mycenaïsche beschaving van 2500 jaar geleden, toen de vrouwen hun middel terug - brachten tot den kleinst mogelijken om vang door middel van de gordel, die een essentieel onderdeel van de kleeding uit maakte tot den dag van heden, waarop de beste ontwerpers en coupeurs samenwer ken om te komen tot hetgeen wij thans kennen als het belangrljkse onderdeel der dameskleedlng (het mode-corset). Gedurende dien tijd heeft het corset vele wisselingen gekend, van de dagen der Noormannen, wier vrouwen volgens de ge schiedschrijvers zich strak inbonden door de zestiende eeuw, wanneer we voor de eerste maal de uitdrukking: een paar cor- setten behooren tot den tijd der vreeselijke ijzeren kleedingstukken, die wij uit de ze ventiende eeuw kennen. In 1750 was het strak inhalen even algemeen als we dit 100 jaren later weer zien en in 1810 bracht Pa rijs, na het gedruisch der revolutie terug gekeerd. als toonaangevend voor de we reldmode corsetten die nauwer en nauwer werden. Tot de negentiger jaren toen blou ses en rokken de rage werden, die als een handschoen pasten over het hooge nauwe corset. De middels werden nauwer terwijl de heupen zwaarder werden Men had de zeer nauwe rok steeds nog gedragen over een door baleinen verstevigd corset en daarna begon de vrouwelijke kleeding lang zaam, maar zeker de normale mooie lijn aan te nemen, die wij heden kennen. Wij zijn er vandaag op uit het beste van ons figuur te maken en ons de weelde te veroorloven van een aantrekkelijke omlij ning. En hierbij vindt het corset zijn Juiste Diaals. Diverse mannequins toonden hierna een uitgebreide collectie corsetten, corselets, gordels, banden en bustehouders. Op alle belangrijke factoren van het mo derne corset werd hierbij de aandacht ge vestigd. Materiaal, ontwerp, lijn, afwerking, ze zijn alle even zeer de aandacht waard als stijl, comfort engezondheid. Vooral de eerste mannequin der Leethems fabrieken, die de aparte Twilfit corsetten demonstreerde, vond veel waardeering. Door de bijzondere zorg, waarmede het geheel werd geleid en uitgevoerd, kreeg deze show voor alle belanghebbenden een groote beteekenis. De toestand van den heer Kruizinga. By informatie aan het Academisch Zie kenhuis deelde men ons hedenmiddag mede, dat de toestand van den heer Kruizinga uit Oegstgeest, naar omstan digheden redelijk wel en stationair is. De patiënt is gelukkig gedeeltelijk tot bewustzijn gekomen. knaap te amsterdam door auto overreden. haarlemsche RECHTBANK. '^Dtbank deed uitspraak in de zaak chauffeur A. de B. uit Haarlem mer wegens medeplichtigheid en he- ittst? jVerl3and met een inbraak door twee li»» ln een ieegstaande woning '■trlt °'„'lcler van tustitie had tegen ver- K 8 maanden gevangenisstraf geëischt. ™tbank veroordeeld verdachte tot manden gevangenisstraf. «erd» mt'e Amsterdammers C. R. en J. R. Hun? rcst) veroordeeld tot 1 jaar en 3 "ei> met aftrek van voorarrest. SCB'LDER door den stroom gedood zendstation van schiphol. Chef-monteur vrijgesproken. 'tof I)ecember I is in het radio-zend- oa,r 'an het vliegveld Schiphol aan den j[ 2o.i, erwcg in den Haarlemmermeer a wrt e schilder K. bii het verrichten tetl "samheden in aanraking gekomen w" "iheschermden geleidingsdraad, fc man SDanning stond van 4000 volt. n was op slag dood. Het slachtoffer overleden. Vanmiddag te kwart over twaalf is in de Zuid-Bevelandstraat te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Een negenjarige jongen die den rijweg wilde oversteken, is daar tegen een rijdende auto opgeloopen. De knaap kreeg een klap van den radiator waardoor hij kwam te vallen, met het ge volg dat voor de chauffeur kon remmen, een der wielen het slachtoffer over het hoofd ging. Toen de knaap was bevrijd, bleek hij reeds dood te zijn. De chef-monteur, de 37-jarige O., stond veertien dagen geleden voor de Haarlem- sche rechtbank terecht, daar het ongeluk aan ziin onachtzaamheid te wilten zou ziin geweest. Het O.M had viiftig gulden boete, subsidiair viif en twintig dagen hechtenis geëischt. De rechtbank sprak vandaag den chef monteur vrii. daar gebleken is. dat de schilder herhaaldelijk was gewaarschuwd, om niet ln de nabijheid van onder stroom staande deelen van den zender te komen. de aanranding te den dungen. De rechtbank te Den Bosch heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen den 21- iarigen gedetineerden schilder E D. uit Den Bosch, die op den avond van 8 No vember van het vorige iaar langs de Zuid willemsvaart onder de gemeente den Dun- gen de twee meisjes B. van P. en M. R. heeft aangevallen en met een knuppel heeft mishandeld De officier had tegen D drie iaar gevan genisstraf geëischt en ter beschikking stel ling van de regeering. De rechtbank veroordeelde hem vandaag tot zes maanden gevangenisstraf, met af trek van het voorarrest en ter beschikking stelling van de regeering. Aa"n de orde zijn de algemeene beschou wingen over de rijksbegrooting voor 1937. De heer Van Lanschot (R.-K.) bespreekt de vraag, wat er nu en ln de toekomst staat te gebeuren op politiek en econo misch gebied. Politiek heeft het debat in de Tweede Kamer gestaan in het teeken van den bruggenbouw. Het woord coalitie wil spr. niet gebruiken, dat werkt op me nigeen als een roode lap op een stier. Spr. behoort tot hen die de gewijzigde geest van de S.D.A.P. ziet als een verblijdend verschijnsel. De katholieke Staatspartij voert een strijd voor fronten, tegen het communis me Pil tegen het fascisme. En wat anderen betreft', het is een kwestie, niet van sa mengaan maar vooral van samenwerken. En als dat niet gent, is het beter, er van af te zien. Zoo is 't thans, doch wc moeten de uit spraak van de stembus afwachten. Nie mand kan een huid verdeelen, voor de beer gevangen is. We behoeven een krachtige regeering. De moeilijkheden zijn nog lang niet over wonnen. Een regeering nu, die steunt op een vaste meerderheid in de Kamer. Is veel sterker dan een die moet werken met wisselende meerderheden, die een beroep moet doen op haar politieke immuniteit ais het principieele tegenstellingen betreft. Spr. heeft lof voor de wijze, waarop in het verleden, in de tien jaar dat er geen politieke regeering kon worden gevormd, op uiterst gelukkige wijze za kelijke kabinetten werden gevormd. De toestand is er niet naar, dat ook maar een partij cr zich over zou moe ten verheugen, iemand uit haar mid den tot kabinetsformateur te zien gekozen Nooit toch was regeeren een minder dankbare taak. Wat de politiek van de r.k. staatspartij betreft: we dienen te plukken onzen dag. Aanpassen beteekent voorts niet, dat men blind moet zijn voor uit het maatschappe lijk leven opkomende verschijnselen. Nu beteekent het niet alleen aanpassen, ook: aanpakken. Ook de regeering voert constructieve wel- vaartspolitiek: crisismaatregelen, deprecia tie, uitvoeren van groote werken. Spr. heeft evenzeer respect voor ons cre- diet als de minister van financiën, maar het uitvoeren, spoedig, van groote werken moet worden gestimuleerd. De depreciatie, hoezeer afgedwongen, is van zeer gunstigen invloed geweest op ons economisch leven. Kwam de gulden weer op zijn oude pariteit, het ware niet veel minder dan een ramp. Het zou wel eens kunnen wezen dat men den gulden moet stabillseeren niet om zijn daling maar om zijn stijging. Stimulatie als bovenbedoeld acht spr. dan ook noodzakelijk. Spr. brengt ten slotte hulde aan dit kabinet voor de wijze, waarop het zich jegens het land van zijn' taak heeft ge kweten. De hpér De Savornin Lohman C.H. wijst op de zware taak die dit kabinet had te torsen. Er is veel critiek, maar ondanks parlementairen tegenstand is de aanpas- sings- en crisispolitiek ten deele stellig ge slaagd. De defensie heeft een claim op het inhalen van achterstand. Het tempo van defensieversterking moet worden opge voerd. Over het geheel heeft spr. waardee ring voor de politiek van deze regee- ï-ing; geen politiek van de korte baan zooals het Plan van den Arbeid, dat gericht is op spoedig en kortstondig succes bij de stembus. Spr. hoopt dat niet weder zal worden afgebroken, wat dit kabinet heeft opgebouwd. Indië is bezig, zich uit de malaise op te heffen, mede doordat de regeerings-crisis- politiek daar krachtiger kon worden doorgevoerd dan hier om politieke en andere redenen mogelijk was. Hoe het zij, dit kabinet behoeft voor het oordeel der historie niet bevreesd te zijn. Over den satanisclien aard van het com munisme zal spr, niet uitweiden. De waar schuwing van den paus tegen de gevaren die het christendom bedreigen heeft ook in protestantsche kringen indruk gemaakt. Onjuist is de stelling: dictatuur van rechts of van de democratie. Alle rechtsche par tijen hier te lande erkennen dat we onder worpen zijn aan onveranderlijke zedelijke wetten. Spr. bestrijdt in dit verband de houding der N.S.B. De veelgeprezen ordening is een zeer in gewikkeld vraagstuk. Het is zinloos te vra gen: zijt ge voor of tegen ordening: even zinloos als: zijt ge voor of tegen sociale wetgeving. Het gaat om de concrete toepassing er van. Een ordenende minister is nog niet altijd een minister-ordenaar. Versterking van den christelijken invloed op den politieken gang van zaken is ge- wenscht. De tijden zijn stellig rijp voor een principieele politiek. De christ. histori- schen zouden dan ook niet zitting kun nen nemen in een kabinet met sociaal democratische ministers. Dc S.D.A.P. staat ondanks de kentering te onvast in haar politieke schoeisel. vertrek handelsmissie naar zuid-amerika. Met de „Etoile du Nord", den sneltrein haar Parijs, is het meerendeel der leden van de handelsmissie naar Z.-Amerika, welke onder leiding van jhr. Van Karne- beek staat, hedenmiddag uit Den Haag vertrokken.. De reis wordt morgen van Parijs naar Cherbourg voortgezet. Met de „Astorias" maakt de missie de reis naar Rio de Janeiro. Behalve de deken van het corps diplo matique getuigden de gezanten van Bra zilië en Argentinië en andere diplomatieke vertegenwoordigers van Zuid-Amerikaan- sche staten van hun belangstelling. Voorts waren er de minister De Graeff en vertegenwoordigers van de ministers van Handel, Landbouw en Koloniën. de „kertosono" wordt te rotterdam gerepareerd. De directie van de n.v. Rotterdamsche Lloyd deelt mede, dat het s.s. „Kertosono" in het dok te Lissabon is opgenomen en aldaar voorloopig zal repareeren. Deze voorloopige reparaties nemen 9 dagen in beslag. Het schiD wordt definitief gerepa reerd te Rotterdam. boternoteering. De commissienoteering voor Nederland- sohe boter is heden vastgesteld op 69 cent per kilogram. dr. van woudenberg hamstra verlaat de rechterlijke macht. Naar wij vernemen zal met 1 Juli a.s. dr. W. A. van Woudenberg Hamstra, raadsh. in den Hoogen Raad der Nederlanden, de rechterlijke macht verlaten wegens het be reiken van den 70-jarigen leeftijd. Dr. van Woudenberg Hamstra is te Mo lenaarsgraaf geboren in 1867. Hij studeer de te Amsterdam in de rechtswetenschap pen en promoveerde in 1891. Hij was ach tereenvolgens substituut griffier bij de rechtbank te Amsterdam, rechter te Alk maar en rechter te Amsterdam. Later werd hij vice-president van de Amsterdamsche rechtbank, waarna hij benoemd werd tot raadsheer in het gerechtshof aldaar. In 1927 werd hij geroepen tot het hooge ambt van raadsheer in den Hoogen Raad. De door dr. Van Woudenberg Hamstra geschreven dissertatie luidde: „De waarne ming van het Koninklijk gezag door den Raad van State." Mej. W., te Alpdien, had in de Emma- laan aldaar het ongeluk, op weg naar haar kantoor van haar fiets te vallen, doordat een kat tegen haar voorwiel vloog. Zij bekwam een hersenschudding en een kaakfractuur. Dr. H. verleende de eerste hulp. UIT NED. OOST-INDIË. de teraardebestelling van den pakoe alam. DJOCJA, 18 Febr. (Aneta). De teraarde bestelling van den zelfbestuurder, hoofd van het Pakoe Alamsche huis, Z. H. Pangeran Adipati Ario Pakoe Alam VII, had heden morgen plaats. De lijkbaar werd door familieleden tot buiten de poort gedragen. De teraardebestelling geschiedde met mili taire eer. Bij het passeeren van het fort Vrede- burg werd een saluut van negen kanon schoten afgegeven. Bij het bereiken van de stadsgrens werd de baar op een auto geplaatst en is het militaire escorte ingerukt. De begrafenis stoet ging verder door naar Sirigondo, waar op den grafheuvel de eigenlijke begrafenis plaats vond waarbij door den hoofdpeng- hoeloe en de priesters de gebeden zijn ge zegd. DE KRUISER „DE RUYTER". BATAVIA, 18 Febr. (Aneta-A.N.P.) Met Hr. Ms. „de Ruyter", die op 5 Maart a.s. te Tandjong Priok zal arriveeren, hoopt de landvoogdelljke familie en ge- noodigden, w.o. de leden van d<\i Raad van Ned.-Indië, op 8 Maart een vaartocht te maken. Men hoopt dan om vijf uur 's mid dags weder te Tandjong Priok terug te zijn. Tegelijk met de „dé Ruyter" zal op de reede van Tandjong Priok ook Hr. Ms. „Java" liggen. Deze bodem arriveert op 4 Maart van Soerabaja en zal op 6 Maart zijn reis naar Holland voortzetten. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 18 Febr. De ondernemingslust met betrekking tot de effectenbeurs was heden niet groot. Over het algemeen werd een gereserveerde hou ding aangenomen en de affaire was dan ook van kleine afmetingen. Het onregelmatige verloop van Wallstreet komt aan de bedrij vigheid van de Beurs te Amsterdam onwil lekeurig niet ten goede. Voor Amerikaan- sche fondsen werd overigens slechts matige belangstelling aan den dag gelegd. Anacon da's waren goed prijshoudend, de staalwaar- den weinig veranderd. Van den handel in de Amerikaansche kunstzijde-aandeelen was niet veel meer overgebleven en bovendien kwamen de koersen van deze fondsen iets lager te liggen. Op de locale markt was de animo voor Aku's sterk bekoeld. Bii de ooenine bewoog de koers zich od ongeveer het slotniveau van gisteren en onder beurstiid werden geen groote flüc'.uat'e- meer meegemaakt Bii kleine omzetten we'den Uni'evers wat lager afgedaan De Ph'linsaandeelen kre gen een verlle- van '-ersche'dene procenten te boeken De hande in dit fond= is echter ook niet omvangrijk Voor Rubberfondsen bestond een gedrukte tendenz: zoowel Am sterdam Rubbers als diverse andere soor ten werden iets beneden de vorige Dril ze* veranderd behoudens Senembah's die zich veranderd, behoudend Senembah's die zich een kleine opoffering moesten getroosten. De Suikerafdeeltng had een rustig voor komen. Het bericht dat de regeering geen aanlei ding vindt om den aanplant voor den Java- suiker-oogst 1938 te vergrooten oefende niet veel invloed uit. H.V.A.'s waren goed prijshoudend en konden de 500 procentsgrens wederom eens in opwaartsche richting overschrijden. In* scheepvaartpapieren ging niet veel om. doch de stemming was prijshoudend. Bij de petroleumfondsen werden Ko ninklijken wat lager genoteerd, doch later op den middag trad een herstel in. Shell Unions konden zich vrii goed handhaven. De 4 pets. obligatiën Koninklijken golden voornamelijk omstreeks 119'/! pet: de war rants bewogen zich tusschen f. 460 en f. 452. Op de beleggingsafdeeling was niet veel te doen. De Nederl. staatspapieren konden zich tamelijk goed handhaven. Voor inte gralen in het bijzonder was de stemming iets verbeterd. In de koersen der gemeentel, en prov. obligatiën kwam niet veel wijzi ging. wisselkoersen. Londen 8.95 (895 3/4). Berlijn 73 60 (73.62) Parus 8.5I'/t (8.52 1/4), Brussel 30.83'Z- (30 851 Zwitserland 41.72 (41.74), Kopenhagen 39.95 (40.00), Stockholm 46.15 (46 20). Oslo 44 97Vb (45 02'/>). New York 1.82 7/8 H.83) Praag 6.38'/! (6.39). Prolon gatie 1. Part disc 1/4. Daggeld 1/4. Regis- termarken 35'/i, Crediet Sperrmarken 17 3/8. Effectensperrmarken 17. Reismar ken 48. Bankpapier 41 5/8. Tusschen haak.ies ziin de koersen van gisteren LEIDEN, 17 Febr. Pieterselie f 2.205.50. Kropsalade f 1.404.30. Selderie f 0.60—1.10 p. 100 stuks. Kroten f. 1.301.70. Kroten, gekookt f 26. Witloof f. 2—11.. BoerenT kool f. 1.503. Spinazie f.33. Uien f. 1 2.30. Wortelen f. HO—2.90. Spruiten I f 2— 8, II f. 1.50—4. Andijvie f 9—18. Nero f6.60 6.90. Roodekool f 1.402.60. Gelekool f 1.40—2.10. Groenekool f 1.30—3.60. Prei f 1.50—3.10. LEIDEN, 17 Febr. Melkveiling .Leiden", week van 21 tot 27 Febr. 1937. Consump- tiemelk 1ste klas f. 6.50, 2de klas f. 6.25; 3de klas f. 6.00. - Prijs voor te leveren boventaxe melk in georganiseerd overleg voor het district Lelden, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs voor de week van 21 tot 27 Februari 1937. BOSKOOP, 17 Febr. Coöp. vereeniging „De Boskoopsche Velling". Rozen per bos: Briarcliff 5070 ct.; August Noach 70— 110 ct. Diversen per bos: Cerasus Hisa- kura. 1ste soort 240370 ct„ idem 2de soort 140170 ct.: Prunustakken 5972 ct.; Azalea mollusbloemen le soort 190210 ct.; idem 2de soort 110150 ct.; Seringenbloe- men, le soort 6578 ct., idem 2de soort 3658 ct.; Tulpen 1315 ct.; Narcissen 6—9 ct. GOUDA, 18 Febr. Veemarkt: Aangevoerd in totaal 1645 stuks, waarvan 61 slacht- varkens. Vette van 2223V: ct. per pond, levend met 2korting. 732 magere var kens. 171 biggen, f. 2030 p. stuk. 8 run deren f. 135225 p. stuk. 364 nuchtere kalveren, f 47.50 p. stuk. 9 bokken en geiten, f. 26 per stuk. Handel matig. Al gemeene markt: 78 partijen kaas. le kwal. met rijksmerk f. 2223, 2de kwal. met rijksmerk f. 2021. 180 ponden boter. Goe- boter 8085 p. pond; welboter 7580 p. pond. Aangevoerd 125 000 eiereh. - Kip eieren f. 3.754 per 100; eendeieren f. 2.80 3 per 100. - Coöp. Zuid-Holl, Eierveiling g.a. te Gouda. Aanvoer 78.200 kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. f. 3.80—3.90 p. 100; 58/ 60 f3.90—3.95 p. 100; 60/62 K.G. f3.95 per 100 62/64 f.4—4.25 per 100; 58/60 f. 3.90— 4.15 per 100; kleine eieren f. 3.60—3.80 per 100. Aanvoer 100 eendeneieren. Prijs f. 2.90— 3.05 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN. 17 Febr. Waspeen p. kist van 20 K.G. f 0.400.55. Kroten f 0.300.45. Groenekool p. 100 K.G. f 1.40 —3.20. Uien per 100 K.G. f 1.90—2.20. Prei p. 100 bos f2.102.60. Knolselderie p. 100 st. f 3.70—4.90. Gelekool p. 100 K.G. f 1.20 1.70. Roodekool f 1.402.10. RIJPWETERING, 17 Febr. Aanvoer 1829 kippeneieren, prijs f3.404.60'p. 100. 56 eendeneieren f. 3.20 13 kippen f 0.501.35 p. st. 3 konijnen f 0.60—1.30. RIJNSBURG, 17 Februari. Bloemenvei ling. Tulpen per bos: Copland 1626 cent; Bartigon 2027; Pitt 2124; Victoire 20 23; Naciosa 18—26; Aco 19—22; Murillo 13 —18; Theeroos 16—21; v. d. Hoeff 18—23: Ibis 13—17; La reine 10—14; Witte Valk 1620; Cramoisie brillant 1315; Prins v. Oostenrijk 1316; Gele Prins 1622; Fred Moore 1013; King of the Yellow 1315; Due de Berlin 12—14; U. S. A. 19—21; V. d. Neer 2628; Max Havelaar 1618; Pros perity 1214; Couronne d'or 1520. Groentenveiling, 17 Februari. Roode kool f.1.40—2.10; Gele kool f. 1.20—1.50; Groene kool f. 1.203; Waschpeen f. 0.300.40; Boerenkool f. 0 100.15; Knolselderie f. 2 6: Uien f. 0.60—1. TER AAR, 17 Februari. Centrale veiling. Andijvie per kist 4 KG. 4050 cent; Breek- peen per 100 KG. f. 11.80; Uien f. 1.50; Spruitkool f. 56; Witlof f. 3.607.20; Kro ten per 100 bos f. 1.30; Prey f. 1.60; Seldery f. 22.20; Boerekool 1023 cent; Groene kool f. 2.60. VOORSCHOTEN." 17 Februari. Kippen eieren f. 3.504 per 100; kippen 3560 ct. per stuk: konijnen f. 0.60—1.30 per stuk; duiven 1218 cent per stuk. WADDINXVEEN, 17 Februari. Aanvoer eierenveiling 354 kipeieren. Prijs f. 3.20— 3 70 per 100 stuks. WESTLAND. 17 Februari. Veilingen van den Bond Wcstland. Alicante 5841 c.; dunsel 3638 c.: spi nazie 2324 c„ alles p. kg.; schorseneeren f. 3.80—7.60 per 100 kg,; witlof 5—7 c.; champignons 41—75 c.; kervel 16 c„ alles per kg.: safvoyekool f 1.30; prei f. 1.80—2.30 p. 100; groene kool f. 3.90 d. 100 kg.; stoof- sla 30 c. per kg.: eieren f 3.604 per 100; kelen fG.801.30 per 100 bos; radijs idem f. 2.20—3 40; selderij idem 40—90 c.: knol selderij idem f.2 PO: andiivie 36—57 c. per bak; spruit'-ool 50 -95 c. oet bak; idem grove 25—30 c b-erekoo] 10'/j c. per bak. ZOETERWOUDE, 17 Febr Aangevoerd 2500 eieren. Prijzen p. 100 st. Kippeneieren f 3.404.10. Kaas 1724 ct. p.p. Kippen 75 ct. Hanen 25—85. Duiven 13. Konijnen f. 0.20—1.20 p. stuk.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3