Brandstichting te Gennef LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Donderdag 18 Februari 19] Geen openbaarheid aan het Egalisatiefonds De leeningspolitiek van hei: rijk en de rijksfondsen. Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer Het Dagblad een fundamen der samenleving. VRAGENRUBRIER De fabriek van den heer Beckers voor de vijfde maal in asch De leider van de Lutine- expeditie gearresteerd. ▼ERBINDEND- EN ONVERBINDEND VERKLAREN VAN BEPALINGEN VAN COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMSTEN. Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft gisteren een adres gericht tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal over het ontwerp van wet tot algemeen verbin dend- en onverbindend verklaren van bepalingen van collectieve arbeidsovereen komsten. Hoewel dit ontwerp de volle instemming heeft van de christelijke vakbeweging !n Nederland, meent toch het algemeen be stuur van bovenvermeld verbond enkele opmerkingen te moeten maken over het voorliggende wetsontwerp. Dat de bedrijfsrechtspraak van verbin dend-verklaring is uitgesloten, zal. naar de meening van het verbondsbestuur de wer king der wet zeer beperken. De bedrijfs rechtspraak toch is een integreerend deel van belangrijke collectieve arbeidsovereen komsten. De termijn van een jaar gedurende wel ken de verbindend-verklaring van kracht zal zijn, acht men zeer willekeurig te zijn gesteld. Tegen het stellen van een maxi mum-duur van verbindend-verklaring van ongeveer drie jaar meent men echter geen overwegend bezwaar te moeten hebben. Dat in de wet niet zijn opgenomen rege lingen omtrent de controle op naleving van algemeen verbindend-verklaarde bepalin gen van collectieve arbeidsovereenkomsten wordt als een ernstige leemte gevoeld. Bij het georganiseerde bedrijf geschiedt deze controle door de vakvereenigingen. Voor het niet-gporganiseerde bedrijf kan de controle niet op deze wijze geschieden. Men zou het dan bijvoorbeeld door de be- drljfsraden kunnen laten doen, voor zoo ver deze bij de bedrijven zyn ingesteld. Het verbondsbestuur Is van meening dat het voorts aanbeveling verdient, op welke wijze de advies-commissie bedoeld in alinea 4 van art. 4 van het ontwerp zal worden samengesteld. De in het ontwerp opgenomen mogelijk heid tot onverblndend-verklaren van be palingen eener collectieve arbeidsovereen komst acht het christehjk nationaal vak verbond met beroep op bescherming van het algemeen belang niet gerechtvaardigd. Onverbindend-verklaring schept de mo gelijkheid dat een collectieve arbeidsover eenkomst uitsluitend zulke artikelen kan bevatten, die de minister wenscht. Het bestuur verzoekt tenslotte de Tweede Kamer beleefd te willen bevorderen, dat het ontwerp van wet in de aangegeven richting zal worden gewijzigd. HET CONSUMPTIE-I JSBEREIDERS- CONGRES TE 's-GRAVENHAGE. (Vervolg van gisteren). Ir. H. de Kruyff, kwam na een uiteenzet ting over de verzameling van koude, tot een verklaring hoe kunstmatig koude kan wor den opgewekt door de eigenschappen van ys en zout en door verdamping van speciale vloeistoffen. Ten aanzien van het kostenvraagstuk van de fabricage van consumptie-ys kwam spr. tot de conclusie, dat mechanische koeling voordeeliger is dan ruw-y's koeling. De heer J. van Altena Czn., gaf een over zicht van den groei van het merkartikel in de laatste jaren en verder van het vrywil lig filiaalbedrijf, een distributievorm, die speciaal in 't kruideniersbedrijf favoriet is. CHRISTELIJK OVERHEIDSPERSONEEL. De jaarvergadering. Gisteren kwam te 's Gravenhage het Per manent Comité van Christelijke Organisa ties van personeel in publieken dienst in jaarvergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening der vergadering sprak de voorzitter de heer D. de Ridder een kort openings woord. waarin hij wees op de in den loop Van 1936 gewijzigde verhoudingen. De mone taire maatregelen der regeering brachten een einde aan de salarisverlagingen voor het overheidspersoneel, maar waren ook oorzaak van een stijging der kosten van het levensonderhoud. De Christelijke Vakbewe ging zal dit proces nauwkeurig moeten vol gen om ook onder de veranderde omstan digheden haar taak te blijven vervullen. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester worden goedgekeurd. Het aantal leden der by het comité aange sloten bonden bedraagt ruim 13000. Het batig saldo bedraagt f. 145. De aftredende bestuursleden, de heeren D. de Ridder te Amsterdam, voorzitter, J. Mennes te Groningen, tweede voorzitter, L. Vermeulen te Den Haag. secretaris en J. KooUman te Delft, penningmeester, wor den herkozen. Herbenoemd werden tot leden der Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg in Ambtenarenzaken, de heeren D. de Ridder en L. Vermeulen, alsmede het plaatsvervangend lid de heer P. A. ten Haaf te den Haag. In de plaats van den heer J. Kooüman, die niet voor een herbenoeming ln aanmerking wenschte te komen, werd tot plaatsvervangend lid aangewezen de heer J. Rooseboom. Voor het centraal overleg met de groote gemeenten werden herbenoemd als leden de heeren W. v, d. Have te Schlebroek en L. Vermeulen: als plaatsvervangende leden de heeren P. Kaplnga te Hllligersberg en Mr. H. A. v ,d. Veen te Amsterdam. Vervolgens werden uitvoerige besprekin gen gehouden betreffende de positie van het Overheidspersoneel in verdane! met de styging der kosten van het levensonder houd. Daarby werd ln het bijzonder de aandacht gevestigd op de arbeidscontrac tanten ln Overheidsdienst, van wien een groot deel lager bezoldigd wordt dan over eenkomstig de voor hun functie geldende ambtelijke salarieering. terwijl bovendien geen kinderbyslag wordt toegekend. De vergadering besloot nauwlettend de ontwikkeling van 'net duurte-proces te vol gen om bij verdere styging der kosten van het levensonderhoud de rioodige stappen ter verbetering van de salarieering van het Overheidspersoneel te kunnen doen. Na rondvraag werd de vergadering op gebruikeiyke wyze gesloten. Gisteravond ls verschenen de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begTooting van het Departement van Financiën der Rijks- begrooting voor 1937. Hieraan is het vol gende ontleend: De personeele belasting heeft in de laat ste jaren ln vele gemeenten door verhoo ging van het aantal opcenten of op andere wyze een belangryke styging ondergaan. Die styging vindt haar rechtvaardi ging in de moeilijke financieele omstandig heden van een aantal gemeenten. Het Is den minister van Financiën niet duidelpk, wat bedoeld wordt met de opmer king, dat in sommige gezinnen het aan personeele belasting te betalen bedrag in bedenkeiyke mate de huurwaarde nadert. De personeele belasting is een heffing naar den uiterhjken staat van den belasting plichtige, zoodat hem de opmerking, dat van een regeling dezer heffing naar draag kracht geen sprake is, minder Juist voor komt. De Omzetbelastingwet. Opneming van groenten in tabel b 1, be- hoorende bij de Omzetbelastingwet, is niet geschied op grond van de omstandigheid dat groententelers in het>algemeen in min der goede omstandigheden zouden verkee- ren, maar omdat groenten evenals aard appelen, brood e.d. worden gerekend te behooren tot de eerste levensbehoeften. Zulks kan van fruit niet worden gezegd. Ten aanzien van de belastingplichtigheid van poeliers en handelaren in wild verwijst de minister naar hetgeen door hem op 26 November 1936 ls medegedeeld in de Tweede Kamer. Naar aanleiding daarvan heeft de minister in verschillende deelen des lands een onderzoek doen instellen. Uit een in gesteld onderzoek is o.m. gebleken, dat jagers, pluimveehouders en dergeiyke per sonen en ook stroopers, het wild en het ge vogelte in den regel onbewerkt verkoopen, hetzij aan poeliers en handelaren, hetzy aan particulieren. Deze particulieren, die mitsdien het wild of het gevogelte zelf pan klaar maken, omvatten ln den regel catego rieën van personen, die niet tot de gewone clientèle van een poelier behooren. Niet is gebleken, dat het geringe deel dat pan klaar door de hierboven genoemde personen wordt afgeleverd, het poellersbedryf ernstig schaadt. Wat de marktkooplieden betreft, zy zijn nagenoeg allen by de belastingad ministratie bekend en ze worden dan ook in voorkomende gevallen in de belasting be trokken. Het schoonmaken van visch is, in tegen stelling met het schoonmaken en panklaar maken van wild en gevogelte, een zeer een voudige behandeling. In verband daarmede is tot dusverre geen aanleiding gevonden om het tot nu toe ingenomen standpunt aangaande schoongemaakte visch te ver laten. De leeningpolitiek. Wat de le/ningpolitiek van het Ryk en de Ryksfondscn betreft, wil het den Minis ter voorkomen, dat men in tweeërlei op zicht van een verkeerde praemlssle is uit gegaan. Van een kunstmatigen druk op den rentevoet is geen sprake geweest. De uit gifte van de jongste Staatsleening is ge schied overeenkomstig de openmarktcondi ties. die ten dage van de uitgifte waren te bedingen. Voorts acht de Minister het niet juist de belangen van enkele Ryksfondsen te stel len tegenover liet algemeen Ryksbelang. Evenzeer acht hy het onjuist de terugbren ging van de Staatsschuld naar lager rente peil in verband te brengen met de bestaans- mogeiykheid van die instellingen. Zouden er door die vermindering der rentabiliteit der fondsbelegging tekorten in de fondsen ontstaan, dan zal daarin eventueel op an dere wijze zijn te voorzien, maar nimmer mag dit een reden zyn de daling van den rentevoet op de open markt by de beleg ging der fondsgelden niet te volgen. De fondsen zyn zeker niet ingesteld om een beleggingspolitiek te volgen, die tracht de rentabiliteit van de beleggingen zoo hoog mogelyk te houden. Wel houdt het schep pen van afzonderlyke organen voor het be leggen der fondsgelden verband met den wensch een onjuist gebruik van die gelden door de Regeering te voorkomen, maar by pic uitgiften van Staatsleeningen is van misbruik van de fondsgelden met het doel kunstmatig een lageren rentevoet te forcee- ren geen sprake geweest. Het succes van de jongste 3 pet. Staatsleening vormt daar te allen overvloede wel het doorslaand bewijs voor. Dit vooropstellende, kan de Minister met waardeering toestemmen, dat in de ach terliggende jaren de fondsbesturen by her haling hebben blyk gegeven een open oog te hebben voor de ryksbelangen, welke vóór alles met een gezond staatscrediet worden gediend, een omstandigheid, waar in die belangen met de fondsbelangen vol komen parallel loopen. Een tegenstelling tusschen de gevoerde leeningpolitiek en het belang der Ryksfondsen mag naar de overtuiging van den minister niet worden gemaakt. Met betrekking tot het landgoed „Sorgh- vliet" in Den Haag deelt de Minister mede. dat plannen in eenigen vorm zooals er in het Voorloopig Verslag bedoeld worden, nog niet bestaan. Intusschen heeft deze zaak de volle aandacht van de Regeering. 6678 (Inges. Med.j overdracht der bevoegdheid tot benoeming enz. van ambtenaren der autonome ge meenscha poen od de dagelllksche besturen dier instellingen, is vastgesteld bii a:ge- meenen maatregel van bestuur van 10 Febr. en is oo 16 Febr. in werking getreden. MUTATIES. UIT NED. OOST-INDIË. ONTWERP ORDONNANTIE VASTGESTELD DOOR DE REGEERING. BUITENZORG 17 Febr. Aneta/A.N.P.) De door den Volksraad voor de tweede inaal verworpen ontwerp-ordonnantie tot BUITENZORG, 18 Febr. (Aneta/A.N.P.). Met Ingang van 24 Februari a.s. is be noemd tot exploitatiechef van de wester- llinen der s.s. lr. F. Q. den Hollander, thans chef van exploitatie der ss ln Zuid- Sumatra Eenoemd is tot chef van exploitatie der s.s in Zuid-Sumatra de heer L. van Galen, thans hoofd van het onderdeel handels zaken van den dienst van verkeers- en handelszaken. Het Egalisatiefonds. De Regcering kan geen gevolg geven aan den door eenige leden geuiten wensch om aan de handelingen van het Egalisatiefonds eenige openbaar heid te geven door op gezette tyden een verslag fe doen verschijnen om trent de Verrichte transacties. Ge heimhouding dezer transacties, welke geheel in overeenstemming is met de ten deze in het buitenland gehuldigde practyk, is destijds door de Staten- Generaal aanvaard. De Minister zal by elke vacante direc teursplaats overwegen, hoever hy kan gaan met de vereeniging van een directie der registratie en domeinen. Met betrekking tot den vrydom van in voerrecht voor goederen, welke door rei zende personen tot hun persoonlyk gebruik gedurende de reis worden gebezigd, is in artikel 34 van het vrydommenbesluit 1935 bepaald, dat hier te lande gevestigde per sonen desverlangd aannemelijk moeten maken, dat zy de goederen uit het vrije verkeer uit Nederland hebben medegeno men. Klachten omtrent het aanbrengen van de thans in gebruik zijnde looden zyn niet ingekomen, zoodat het eventueel ongerief wel overkomelyk blykt te zyn. Intusschen wordt thans een proefneming voorbereid met lichter verzegelmateriaal van handi ger formaat. Optreden van ambtenaren in grensstreken. De Minister vestigt, de aandacht er op, dat met het doen stoppen van automobi listen by de grenzen door middel van een duidelijk zichtbaar, rood licht niet vol doende in door eenige leden geuite bezwa ren kan worden voorzien. Het stopsein zal immers duldelyk moeten aangeven, dat het wordt gegeven door het daartoe bevoegde _ezag; een rood licht kan iedereen gemak kelijk hanteeren. Ter verkrijging van een doelmatig stop sein hebben verschillende technische on derzoekingen plaats gehad. Thans is een doelmatig en licht toestel verkregen, dat hoogstwaar schijnlijk aan de gestelde eischen kan voldoen en waarmede zoo spoedig mo gelijk aan de grens proeven zullen worden genomen. Verschillende kantoren aan de grens sluiten inderdaad om zes uren; het zou tot veel te hooge perceptiekosten leiden, in dien op secundaire en tertiaire wegen voor de enkele reizigers, die na dit uur nog bin nenkomen, een kantoor zou geopend biy- ven. De zaak Vrijman. Wat de zaak Vrijman betreft, onder ver wijzing naar de inlichtingen die een en andermaal aan de Tweede Kamer verstrekt zijn, moge de Minister mededeelen, dat op de in die Inlichtingen vermelde gronden voor hem geen vry held bestaat alsnog een eervol ontslag te bevorderen. Voorts deelt de Mlnisterf onder gelijke verwyzlng mede, dat hy geen aanleiding ziet een debat over de toegekende schade loosstelling te heropenen nu over het be drag daarvan met den heer Vryman tevo ren overeenstemming was verkregen. Te allen overvloede moge de Minister daar aan toevoegen, dat de bewering van den heer Vryman als zou zijn gevangenneming zyn veroorzaakt doordat men van wege het Departement van Financiën met juiste gegevens in handen, onware inlichtingen aan de julstitle zou hebben verstrekt, is on derzocht door de commissie uit de Tweede Kamer, in welke handen de destijds door de Regeering naar aanleiding van een adres van dien gewezen rijksbouwmeester verstrekte inlichtingen waren gesteld. De commissie eonstateprt op bJz. 4 van haar op 18 April 1928 uitgebracht rapport met zooveel woorden, dat deze bewering, waar in zy de beschuldiging van kwade trouw leest, ongegrond moet worden geacht. SCHEVENINGSCHE TRAWLLOGGER ONKLAAR GERAAKT. De hedenochtend te Scheveningen bin nengekomen trawllogger „Wouter, Sch. 19" is tydens het visschen met het vischtuig aan een wrak vastgeraakt. Dit ls dusdanig aangekomen dat de beide yzeren golven op het voorschip en die aan stuurboord zijde ontzet zyn. Tengevolge hiervan heeft de „Seh. 19" het trawlnet en de vischbor- den verloren. DOODELIJKE VAL. Gistermorgen is by werkzaamheden aan de hoogste boog van de nieuwe brug over het Merwedekanaal by de Rotterdamsche iyn te Utrecht een arbeider door tot nu toe onopgehelderde oorzaak naar beneden ge vallen. Hy is daarby eerst terecht gekomen op een montagebrug en vervolgens in het water gevallen, zyn kameraden hebben hem onmiddeliyk op het droge gebracht Hy had een ernstige hoofdwonde bekqmen èn bleek reeds te zyn overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE OVERSTROOMINGEN IN MOZAMBIQUE. Niet meer dan honderd slachtoffers. Volgens de laatste offlcieele schattingen zijn bii de overstroomingen in Mozambique nog geen honderd inboorlingen om het leven gekomen. Meer dan duizend bewo ners. die men aanvankelhk verloren achtte, konden gered worden. STEIGER TE SAN FRANCISCO INGESTORT. De bouwstelger van de brug, welke over de „Gouden Poort" te San Francisco wordt gebouwd, ls ingestort. De brokstukken braken door het veilig heidsnet. dat onder den steiger was ge spannen en een aantal werklieden ls van 70 meter hoogte omlaag gestort. Twee zyn gered, een werd gedood en 9 worden nog vermist. De nieuwe brug over de Gouden Poort, de natuurlijke haven van San Francisco, zal de langste hangbrug ter wereld worden. BANDIETEN OVERVALLEN MEXICAANSCH DORP. Omdat een hunner geen burgemeester werd Op grond van de weigering een hunner aan te stellen tot burgemeester van het dorp Naupal in Mexico heeft een bende bandieten gisteren een overval gepleegd op het naburige dorp Amaluca. Zy doodden den burgemeester van Naupal, staken de kerk van Amaluca in brand, hingen den onderwyzer op het dorpsplein op en plun derden de hulzep. Op het lijk van den op gehangen onderwijzer bevestigden zij een papier, waarop zij schreven: „GSdood we gens het geven van socialistisch onder- wys". Federale troepen achtervolgen de ban dieten. ITALLAANSCH SCHIP NA AANVARING GEZONKEN. Tydens een zwaren storm is op de Co- lumbiarivier nabij Portland (Oregon) het Itallaansche 3.773 ton metende motorschip „Feltre" ln botsing gekomen met het Amerikaansche vrachtschip „Edward Duckenbach". Het motorschip .Feltre" is gezonken De bemanning kon zich in vei ligheid stellen. BERGVERSCHUIVING. Britsch Columbia is practisch geïsoleerd van den rest van Canada ten gevolge van het feit, dat een geweldige berg bezig is te verschuiven. De verbindingen zyn verbro ken, de spoorlijnen gestremd. Ploegen ar beiders zyn koortsachtig aan het werk om de verkeersmogeiykheden te herstellen. VIER DAGEN LANG ZWARE ZANDST0R Groote schade aan den oogst. De staten Oklahoma, Texas, Kansas Colorado iV St.) zyn vier dagen lang dj, een hevigen zandstorm geteisterd, well het hevigst woedde in Texas, waar a( letteriyk geen hand voor oogen kon en het geheele verkeer was gestagneerd i Hugoton in Kansas veroorzaakte de stén een zware griepepidemie. De kerk moest a ziekenhuis gebruikt worden. Wegens c_ groote schade, toegebracht aan de akke en den oogst, eischen de boeren dringen hulp van de regeering. Nieuw-Schotland wordt door zra sneeuwstormen geteisterd. WETENSCHAPPELIJKE EXPEDITIE Doo SNEEUWSTORM OVERVALLEN. De wetenschappeiyke expeditie, die ond leiding van den Dultscher Link het be; massief Aconcasna van de Cordilleras los Andes tracht te beklimmen, ls door sneeuwstorm overvallen on een hoogte 6300 meter. Twee leden der expeditie n dwaalden tijdens den storm, de overi leden der expeditie hebben draadlo S.O.S.-sdgnalen uitgezonden. Een hul colonne ls naar hen toegezonden Dagbladreclame fundamenteel voor elk verkoopsproces. De bekende Amerikaansche distilleer derij Schenley noemt zich trotsch: „Oourantenvrlend No. 1". De directie van deze onderneming ver klaarde eens: „Omdat het dagblad fun damenteel ls voor de Amerikaanschi samenleving, ls het dagblad ook he fundament voor alle verkoopen aan he Amerikaansche publiek." 6661 Ziehier hoe zy deze overtuiging beves tlgd zagen: ln 1934 belegde Schenlej byna 100.000 ln dagbladreclame; volg: verkoop 40.000.000. In 1935 ver dubbelde zy haar budget voor dagblad reclame; gevolg: verkoop 83.000.000, waardoor The House of Schenley Ame rttoa's eerste distilleerderij werd. Schenley was ln 1936 niet minder voor uitstrevend; 350.000 werd uitsluitend voor advertenties uitgetrokken, die ii 781 dagbladen in 685 plaatsen; ver schenen. J. V. te V. 1. Inderdaad ls het n standig reeds nu in overleg met den m raris alles te regelen. Alle goederen to nen eigendom worden van de kinderen De "belasting zal door uw vrouw betaal moeten worden. U staat bulten de kwestie. W. C. R. te L. In den loop der jare zyn talloos vele veranderingen in de iarisregelingen gebracht. Het is onaoei lijk een volledige opgave hiervan te ve strekken. Wellicht kan de afdeellng ondei wijs ter secretarie u voldoende inlichtii gen verschaffen. H, W. S. te L. 1. Er bestaat recht pensioen, als de ambtenaar een dlenstti van ten minste 10 jaar kan doen meete len. 2. Terugvordering van gestorte bedr gen kan niet plaats hebben. 3. By een t kort aan dienstjaren kan door betalin geen recht op pensioen worden verkrege J. B., te L. Secretaris van de Dre seerdub „De 5 W.'s" is de heer F. H. va Gorkum, Willemstraat 15, alhier. Een felle brand heeft gisteravond gewoed ln de vier verdiepingen hooge fabriek van de N.V. Moutfabriek „Aurora" te Gennep, toebehoorende aan den heer F. Beckers, den bekenden leider van de mislukte „Lutine"-expe- dltie, waarover wij in ons Blad van gisteren eenige bijzonderheden hebben medegedeeld. Het vuur is omstreeks zes uur ontstaan op de bovenste étage en breidde zich in korten tijd snel uit. Spoedig verplaatste het zich naar de lager gelegen verdiepin gen en in het tijdsbestek van een uur stond de geheele fabriek in lichter laaie. De brandweer, die men even na het uit breken van den brand had gealarmeerd, kon tegen de enorme vuurzee niets uit richten. Voor de fabriek ligt de woning van den eigenaar, welke van het pand is geschei den door een brandgevel. Er behoefde dan ook geen vrees te bestaan, dat deze wo ning zou worden aangetast. Ook de om liggende hulzen liepen geen gevaar. ln de fabriek bevonden zich, toen de brand werd ontdekt, twee personen, die zich tijdig in veiligheid konden stellen. De fabriek brandde geheel uit en door dat de vele machines zijn vernield, is schade zeer aanzienlijk. In verloop van 15 jaar Is dit vijfde brand bij „Aurora". Bij den laat sten brand, drie jaren geleden, is lie gebouw eveneens verwoest. Naar de zen brand heeft de marechaussee ia dertijd een diepgaand onderzoek in?« steld. Ook thans begaf de marcchaui see zich direct na het uitbreken va' den brand naar het gebouw. In de fabriek trof men den eigenaal den heer Beckers aan, die het voor stelde alsof hij niets van den bram wist. Het personeel was in de kelder ruimte van de fabriek werkzaam. In de onmiddellijke nabijheid vafl den heer Beckers vond men een vuur haard, die echter uitgedoofd was. Ook de trap naar de bovenverdieping grootendeels door brand vernield. nader onderzoek trof men boven het gebouw nog twee vuurhaarden aaD' die op grooten afstand van elkaar ff ren gelegen en fel brandden. ^eD slaagde erin een hoeveelheid bezv*' rend materiaal te vinden, dat onm1 dellijk in beslag werd genomen. Toen even later nog meer bezwaren materiaal werd gevonden, werd de b Beckers gearresteerd en naar de recbaussee kazerne overgebracht, hij werd opges'ofen. Drie werklieden, die eveneens gearresteerd, zijn later in ^Uhe!fU[fnocb' De heer Beckers bevond zich hefle tend nog in arrest. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10