BUITENLAND lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 17 Februari 1937 Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Thijs Ms en het verdwenen Noorderlicht DE ALGEMEENE TOESTAND De niet-inmenging in Spanje. Geen economische wereldconferentie. De Balkan-entente. De plenumzitting van de niet-in- mengingscommissie heeft, zooals ver wacht werd, haar goedkeuring gehecht aan het plan, om het vrijwiiligersver- bod in den nacht van 20 op 21 dezer te doen ingaan en de controle rond Spanje in werking te stellen op 6 Maart a.s. Zij zal nu de voorstellen nog voor leggen aan de onderscheiden regeerin gen met verzoek de beide data onver wijld te willen goedkeuren. Portugal maakt nog steeds bezwaar tegen het voorstel, dat buitcnlandsche waarnemers aan zijn grenzen worden gestationneerd. Deze kwestie zal later verder worden bestudeerd. Von Ribbentrop heeft het vaderschap t het verbod van het zenden van vrij- llgers naar Spanje voor zich opgeëischt! Van het Spaansche front ts niets van nlge beteekenls te vermelden. De Engelsche minister-president Bald- deelde naar aanleiding van een lnter- 'llatie in het Lagerhuis gisteren mede, t hij nog niet den tijd gekomen achtte, de economische wereldconferentie van !3 voort te zetten, resp. een nieuwe con ventie bijeen te roepen. Uit Athene wordt gemeld: De raad der Balkan-entente verricht ar werkzaamheden naar algemeen oor- el in een atmosfeer van volmaakte har- lijkheid. Ondanks het ontbreken van of- -ele uitlatingen, legt men in de omge- der delegaties een sterk optimisme den dag en wijst erop. dat tusschen bondgenooten op den Balkan geen en- 1 meeningsverschil bestaat, dat de har- "ke en vertrouwelijke samenwerking zou uien verzwakken of de hechtheid van "t Balkanpact zou kunnen verminderen. De „Daily Herald" meldt nog, dat 20.000 Britsche infanteristen zullen worden uit gerust met machinegeweren, anti-tank- geschut en loopgraafmortieren, die de plaats van het geweer zullen innemen. Het ministerie van oorlog heeft namelijk vér strekkende plannen tot mechanisatie van het leger. Een vierde deel der infanteriebataljons zal voorzien worden van de nieuwste ma chinegeweren met een buitengewoon snel vuurtempo. De overige bataljons zullen worden geoefend in het gebruik van de nieuwe „Bren"-machinegeweren, die wei nig zwaarder zijn dan een gewoon geweer en honderden schoten per minuut kunnen lossen. Tevens zullen zij in het gebruik van geweren geoefend blijven. Steeds meer troepen zullen worden voor- tien van anti-tankgeschut, gezien de stijgende beteekenls van de tank. FRANKRIJK Stabilisatie der prijzen. Weldra zal een wetsontwerp worden In gediend tot stabilisatie der prijzen en tegen onwettige prijsopdrijving. Speciale commissies van toezicht zullen volledige bevoegdheid krijgen om dè wer kelijke kosten vast te stellen, die als ge volg van de devaluatie en de toepassing der verschillende sociale wetten ten laste van den handel komen, en de prijzen der eerste levensbehoeften vast te stellen. Groothandelaren, die zich niet aan de be palingen houden, zullen terecht moeten staan voor een speciale rechtbank, samen gesteld uit leden van het Hof van Cas satie, het Hof van Appèl en den Staats raad. Kleinhandelaren zullen zich voor de correctioneele rechtbanken te verantwoor den hebben. Van de uitspraak zal geen beroep open staan en de straffen, die men op het oog heeft, zouden zeer streng zijn. Zij zouden kunnen gaan van drie jaar ge vangenisstraf tot 100.000 francs boete. ENGELAND Het Witboek over de bewapening. 'i het gepubliceerde witboek betreffende bewapening van Groot-Brlttannlë, waar- nogmaals herhaald wordt, dat het de- le-program gewijzigd zal kunnen wor- al naar gelang dé omstandigheden eischen wordt o.a. verklaard, dat het Joorzichtig is te verwachten, dat de to- f uitgaven voor de defensie gedurende eerstvolgende vijf jaren veel lager zullen dan 1.500.000.000 waaronder begrepen gewone begrotingsuitgaven en de uitga- d, waarin krachtens het 400.000.000-plan dt voorzien. Na de redenen te hebben opgesomd, wei tot deze nieuwe maatregelen geleid heb- a en na gewezen te hebben op de nood- elljkheid .de vrijheid van de verbindin- n over zee te handhaven en de verdedi- gswerken in de verschillende deelen van 't Imperium te moderniseeren. merkt het 'tboek op, dat van de vijftien slagschepen erover Groot-Brlttannië beschikt, er itthts drie na den oorlog werdén gebouwd. Gedurende eenige jaren zal het land derhalve een omvangrijk vlootbouw- programma moeten uitroeren tot een totaalbedrag van ongeveer 193.000.000 pond sterling. Het programma van 1936 omvatte den w van twee nieuwe slagschepen en ze en kruisers. Voor 19371938 zullen nog- aals drie slagschepen worden gebouwd, ""ijl in het progTamma van 1937 de bouw w zeven kruisers zal zijn begrepen. Jo 1936 zijn twee nieuwe vliegtulgmoeder- Wpen op stapel gezet. In 1937 zullen jarschijnlijk nogmaals twee van deze 'epen op stapel worden gezet. Aanzienlijke uitgaven zullen ook noodig I" voor de moderniseering van de tegen- "Ordlge oorlogsschepen met Inbegrip van f slagschepen en kruisers. De uitgaven wr het vlootbouwprogramma van 1936 roegen bijna 50.000.000 en verwacht mag "den, dat het programma voor 1937 nog 1 hooger zal zijn. Het aantal eenheden van de luchtvloot 1 marine is aanzienlijk uitgebreid en 'regelen tot herziening van de uitrus- rijn derhalve noodzakelijk. Wat het leger betreft dienen eenige ®enheden te worden uitgebreid, o.a. moeten twee nieuwe bataljons tanks worden opgericht, waarvan één in de haaste toekomst. Weuwe maatregelen zullen worden gë- Eïï™?' om de dienstvoonvaarden in het w te verbeteren en het dienst nemen "«rekkelijker te maken. i Hitrusting van de veldartillerie, de In' !ew?e' enz- worden gemoderniseerd, fwjl de mechanisatie van het leger zal bespoedigd. rntilu' Helen zijn voorts getroffen, om de ""'tie-reserves uit te breiden. Wat de luchtvloot betreft zullen een foot aantal nieuwe vliegvelden en ""eer dan 75 trainingskampen worden gesticht in Groot-Brittannië en over «e. i^Selen voor den bouw van nieuwe nieim,lgen en Toor de oprichting van Hei pHdltle-fabrieken zijn getroffen. 8'breiiU zet tenslotte uiteen, dat uit- ie maatregelen zijn getroffen voor Je hSS'H'ng van de bases over zee, voor ej rjohenning Van de burgerbevolking "'Iwigtnmodofniseering van de kust- ROEMENIË Het begrafMiis-incident. In de Kamer is geïnterpelleerd over het deelnemen van de gezanten van Duitsch- land en Italië aan de begrafenis van twee leden der IJzeren Garde, die aan de zijde van Franco in Spanje waren gesneuveld. De afgevaardigde Calinescu vroeg, welke maatregelen de regeering zich voorstelt te nemen. De minister-president Tatarescu ant woordde dat de regeering over deze zaak nog inlichtingen inwint. Van het resultaat daarvan zal haar latere houding afhangen. „Maar", aldus minister-president, „reeds nu wensch lk te verklaren, dat de regeering het feit, dat bultenlandsche diplomaten zouden hebben deelgenomen aan een onder leiding van een politieke partij gehouden religieuze plechtigheid, beschouwt als een schending van alle Internationale principes en gebruiken. Deze plechtigheid toch werd gemaakt tot een politieke manifestatie. Indien de zaken zich hebben toegedragen op de wijze als door Calinescu geschetst, ben lk van meening, dat een ernstige toe stand werd geschapen. In ieder geval zal de regeering alle maat regelen nemen, welke de omstandigheden voorschrijven" (applaus). Nader blijkt ook de gezant van Portugal aanwezig te zijn geweest. Men verwacht de terugroeping dezer ge zanten. DUITSCHLAND De oudstrijders bij von Blomberg. De rijksminister van oorlog von Blom berg, heeft ter eere van de deelnemers aan het oudstrijderscongres een ontvangst ge houden, waarby ook de militaire attachés van alle deelnemende landen en talrijke autoriteiten tegenwoordig waren. Von Blomberg zeide in een toespraak onder meer, dat kameraadschap slechts mogelijk is tusschen vrije, eerlijke men- schen en volkomen met gelijke rechten. De meeste pogingen tot het genezen van de gevolgen van den oorlog en tot het verhin deren van een nieuwen oorlog zijn mislukt, doordat achter die pogingen geen kame raadschap stond. Thans strijdt een nieuwe „internationale", de internationale der oudstrijders, voor het hereiken van het zelfde doel Men kan spreken .van pen nieuw soort pacifisme, dat vurig den vrede wenscht, maar ook het recht en den plicht tot de landsverdediging kent. KATWIJK AAN ZEE. OPENING BAZAR DER CHR. JEUGD ORGANISATIE. TSJECHO-SLO W AKIJE Sjcba vraagt ontslag. Jean Sjeba, de Tsjecho Siowaaksche ge zant te Boekarest, wiens boek zooveel op zien baarde, heeft medegedeeld, dat hij zijn regeering heeft verzocht hem terug te roepen. Hij zal de stad onmiddellijk ver laten. OOSTENRIJK. Fascistische partij ontbonden. De veiligheidsdirecteur van Weenen heeft bevel gegeven tot ontbinding van de kor telings ongerichte Oostenriiksche Fascisti sche partij. JAPAN. Nieuw onweer op komst Een nieuw politiek onweer schijnt Japan te bedreigen. Na een langdurige, tegen het leger gerichte interpellatie in de Kamer zijn de minister van oorlog, zijn adjudant en de legerleiders, onmiddellijk in confe rentie bijeengekomen, om over den toe stand van gedachten te wisselen. In welingelichte kringen verwacht men niet anders of het leger zal zeer binnenkort opnieuw den eisch stel len, dat het parlement wordt ontbon den, tenzij dei politieke partijen hun tactiek willen wijzigen. eenige jongemannen fmoord gepleegd, ter- trachtten midden Intussehen hebbe ter demonstratie ze wijl vijf andere anhangers dezer secte or straat harakiri te DANZIG Het booge commissariaat. De „Danziger Morgenzeitung" schrijft over de benoeming van prof. Burckhardt tot Volkenbondscommissaris te Danzig: ..Danzig begroet in hem een man, wien de roep van een scherpen blik vooruit gaat. Het. bestaan van een Volkenbonds commissaris en de erkenning daarvan door Danzig bewijzen, dat men er hier niet aan denkt, de sensatiepers te Parijs stof voor alarmkreten te verschaffen. Men vertrouwt dat de nieuwe Volkenbondsvertegenwoordi ger zal voorkomen, dat het thema-Danzlg in de groote politiek als schrikbeeld zal worden gebruikt, hetgeen in den laatsten tijd', helaas vaak is geschied," ITALIË. Het amnestie-decreet uitgevaardigd. De staatscourant bevat thans den tekst van het amnestie-decreet van den koning tci gelegenheid van de geboorte van den prins van Napels. De amnestie heeft be trekking op delicten, welke nog niet be recht zijn. voor zoover de daders gestraft zouden zijn met minder dan drie jaar ge vangenisstraf. verder alle gedetineerden, die een straf van twee jaar of minder moeten uitzitten. Voor gedetineerden, die minder dan tien jaar gevangenisstraf moe ten uitboeten, zal de straf met twee jaar worden verminderd, voor hen die een ge vangenisstraf langer dan tien Jaar uitboe ten, zal de straf met vier jaar worden ver kort. Van de amnestie zullen zoowel de po litieke misdadigers als de overige ver oordeelden genieten. VEREENIGDE STATEN Steun aan den landbouw. President Roosevelt heeft ln een bood schap aan het congres een snelle wetge vende actie aanbevolen om zekerheid te geven aan de boerenbevolking. De president beveelt met name de vol gende maatregelen aan: Bevordering van de vestiging op de daar voor bestemde gronden van landarbeiders, die blijk hebben gegeven te beschikken over de vereischte eigenschappen, door het verleenen van credieten op langen ter mijn en door het geven van technische adviezen. Het verleenen van steun aan de kleine boeren, om him het verlies van hun boer derijen te besparen. Onttrekking van verarmde gronden aan den landbouw. De bewoners zullen gehol pen worden, om andere gronden te vinden, waarop zij in hun behoeften zullen kun nen voorzien. Tenslotte moet de semenwerking tus schen de staten en de regeering worden georganiseerd om het systeem van den halfbouw te verbeteren. plegen, en wel vi or de woning van den minister-president Hajasji, voor het kei zerlijke paleis, voor den rijksdag en voor het hoofdbureau van politie. Men neemt aan, dat zij hiermede wilden wijzen op hun politieke opvattingen. Het politierapport vermeldt, dat hier sprake is van ziekelijk aangelegde secte-aanhangers. ALPHEN. Opleving in het scheepsbouwbedrijf. Naar wij vernemen zal binnenkort de scheepsbouw ,.De Vooruitgang" aan Gouw- sluis van de firma D. en Joh. Boot weer worden opengesteld. Tot nu toe kon men het werk gemakkelijk op een werf af; ten gevolge van een nieuwe opdracht, is het nu noodzakelijk ook weer een tweede in bedrijf te stellen. Een gelukkig teeken! Zeer groote belangstelling. In de royaal en feestelijk versierde Oranjezaal van het Jeugdhuis had de ODening plaats van bovengenoemden bazar. Den dames M van Duyn, Meij vogel-Pronk, M. Kruyt en Jo v d. Oever met de heeren Jac. Meilvogel. P. Schaap en Jac. Burger hout komt alle eertoe voor hun uitste kende organisatie. Onder de vele genoodlgden merkten wij on burgemeester en mevr. Woldrlngh v. d. Hoop. den heer C. Zwitser, voorzitter van de Herv. Kerkvoogdij, de heeren P. Slderius en J. Vooys. leden van toezicht van den Kerkeraad, ir. J. H. de Bruin. dir. der ge meentewerken J. Volbeda, voorzitter en D. C. O, Boekhoven, secr van de Oraniever. met meerdere bestuursleden, den heer J. A. Collette, voorzitter van V.V.V.. d,en heer B. J. Thijssen, gemeente-ontvanger, alsmede vele leidsters en leiders van jongens- en meisjesvereenigingen der C.J.V. De voorzitter van de Chr. Jeugdorganisa tie de heer A. Haasnoot heette allen har telijk welkom Spr. dankte den burgemees ter voor zijn belangstelling ln het Chr. Jeugdwerk. Het Chr. Jeugdwerk staat voor een geweldige taak. In deze dagen ziin er zooveel verwarrende invloeden, die op de jeugd inwerken. Wij zien. dat de beginselen welke verkondigd worden op allerlei terrein soms zeer verderfelijk ziin op geestelijk en lichamelijk gebied voor jeugd en volk De jeugd staat voor moeilijke problemen. Het Chr. Jeugdwerk wil in dien chaos den weg wttzen. Wli zeggen tot het jonge volkje: „gaat midden in het leven staan, zonder u niet af, kiik overal rond, onderzoek alle dingen, zoowel oo staatkundig als econo misch terrein". Al onderzoekende moet men zich een overtuiging vormen, die rust op een hechte basis, n.l. dat Gods woord de richtsnoer moet ziin voor onze ionge man nen en vrouwen. Toch is het eigenlijke doel daarmee nog niet voldoende omschreven. Het voornaamste is nog niet genoemd. De jonge man en vrouw van Chr huize moet zelf persoonliik overtuigd ziin in Jezus Christus ziin eigenlijke, persoonlijke Zalig maker gevonden te hebben. Dan zal in hem of haar het verlangen branden, om anderen óók tot Jezus te leiden. Onze Chr. Jeugd organisatie tracht in onze gemeente dat groote werk te verrichten. Daarvoor moeten wii den steun van onze gemeente hebben; deze moet achter ons staan waartoe spr. opwekte De afdeelingen tellen te zamen 700 leden die contributie betalen. Er dreigt een financieel tekort. Het doel van dezen bazar is om dit te voorkomen. Er is hard gewerkt door ons bazar-comité Door de namen van de dames van Duijn en Meij- vogel-Pronk te noemen, duld lk daarmee allen aan. De meisjesvereenigingen „Vier- boet" en „Wees een Zegen" hebben weken lang aan de handwerken gearbeid. Spr. dankte dan de ionge vrienden die ook het hunne tot den Bazar bijdroegen, alsmede aan de dames, dié thuis iets vervaardigden. Spr. dankte voor de medewerking van ge meentewerken en -bedrijven, welke laatste er voor gezorgd heeft, dat hét Jeugdhuis met eenige schijnwerpers prachtig verlicht is. Spr. bracht dank aan den vertegen woordiger den heer Bink van de firma Van Nelle voor de gratis beschikbaarstelling van koffie en thee. Hieron verklaarde hii den bazar voor geopend. Een zangkoor van de meisjesvereenlging „de Vierboet" zong nu het lied „Lente". De heer J. Volbeda wenschte namens alle aanwezigen dat de bazar zou slagen, ook namens het bestuur van de Oranjever.. Bii de portretten van leden van het Koninklijk Huis. bood spr. namens de Oranjever. het nortret van Prinses Juliana en Prins Bern- hard aan voor de Oranjezaal. De lijst was een geschenk van den heer D. Gesink. De heer Haasnoot dankte hierop den heer Volbeda, waarna in de Oranjezaal long en oud hun hart ophaalden aan de verschil lende attracties. In de conversatiezaal wa ren de tallooze prachtige handwerken ten» toongesteld met het doel koopers te vinden. Den eersten avond was het reeds stamp vol in beide zalen en werd reeds veel ver kocht. Bestuur U.N.I. In de bestuursvergadering der Ch£ Muziekvereeniging U.N.I. is het bestuur als volgt samengesteld: A. v d. Plas, voorzitter; P. van Duijn, secretaris; C. Langmuur, penningmeester; W. v. d. Luijt, P. Langmuur, H. Koelewijn en M. Erkelens. Met Ingang van 1 Maart a.s. Is de Rijksveldwachter A, Alferink van Harde- garijp (Fr.) overgeplaatst naar Katwijk Zee ln de vacatwe van Rijksveldwachter Ha merslag. RIJNSBURG. 40-JARIG JUBILEUM A.R. KIESVEREEN, 8. Zonder dat hen ongevallen stoorden, reden Thijsje en zijn oom reeds heel ver naar het Noorden; maar nauwelijks nu hadden ze hun vreugde hieromtrent eens uitgesproken, of Thijs heeft al een vreemde lucht geroken. Het duurde nog maar even, of de heele wagen ging erg beven, en met geluid van kraken en van scheuren kwamen er steeds meer onaangename geur en. Toen hoorde men een paar keer „krak!" en „bom!" en.... daar stond de dure wagen van oom Brom. Hij was gehuld in stank en reuk en geen der beide reizigers vond het erg leuk. Zij morrelden en peuterden wat met zijn beiden, maar de auto wilde niet meer rijden. „O lieve deugd, kom kom", zoo sprak oom Brom, „wat doet die wagen dom!" Ik vind die kuren ongerijmd; zeer stellig is er in de motor nu iets losgegaan, dat weer moet worden vastgelijmd. Dat is heei vlug gedaan". Maar, tot oom Brom's verdriet, was het zaakje zoo eenvoudip net, want toen hij nu den motor ging beschouwen, zag hij, dat alles nog heel goed bevestigd zat met ijzerdraad en lijm en touwen.... Rede van prof. Schilder. De A.R. Kiesvereenlging hield met de Prop. Club een drukbezochte vergadering in de Ger. Kerk, waar het 40 jarig bestaan werd herdacht. De voorzitter, de heer T. Krolt, opende met gebed en het lezen van Mattheus 20 1 16. Hij heette allen hartelijk welkom in zonderheid prof. Schilder, burgemeester Warnaar van Hazerswoude als afgevaar digde van de Kiesklng Centrale Leiden en ds. Broekstra. Na het zingen van ps. 3 3 sprak prof. Schilder over: „De C.D.U. en de Geloofsbe lijdenis". Spr. wees er op, dat hij tot de conclusie ls gekomen dat het beginselprogram der C.D.U. in strijd is met de Chr. Geloofsbe lijdenis. Dat wil niet zeggen, dat er geen ware Christenen in de CD.U. zijn. Het gaat niet om de personen, maar om de Unie. Als eerste punt valt direct te zeggen, dat dé C.D.U. geen Christelijken grondslag heeft. Wel heeft zij een beginselverklaring, die Christelijk lijkt, maar dit ls geen grond slag van de Unie als zoodanig, maar drukt uit de belijdenis van ieder lid persoonlijk. Er is groot verschil tusschen een organisa tie met een grondslag en een organisatie van personen, die ieder voor zich een be paalden grondslag aanvaarden. Ieder per soonlijk kan en mag dus zijn eigen friee- ning over dezen grondslag hebben. Dit ge vaar wordt nog des te grooter, als deze Unie-grondslag onduidelijk is uitgedrukt. Bijna iedereen kan deze beginselverklaring onderschrijven, daar er geen hoogere auto riteit is, die uitmaakt, wat nu eigenlijk de beteekenis is. Uit de praktijk van het Unieleven blijkt duidelijk, dat Vrijzinnigen, Gereformeerden en Barthianen hierin sa mengaan. en dus haar grondslag voor velerlei uitleg vatbaar is. Zij is dus niet gebonden aan Gods Woord en dus daarom reeds in strijdm et de Chr. Geloofsbelijde nis. Het tweede punt is dit :„Is het dan niet mogelijk een organisatie te hebben zonder Christelijken grondslag?" Dat hangt er van af, wat het doel dezer organisatie is. Hangt het samen met de tegenstelling Christus of Anti-Clirist? Wat is het doel van de C.D.U.? Zij wil streven naar radicals omvorming van het wereldleven. En dat kan natuurlijk niet zonder Gods Woord, dat is de Schrift. Een deel van de C.D.U.'ers n.l. de Barthianen erkennen niet den Bijbel ais Gods Woord Hoe kan dan een Gereformeerde, die den Bijbel wil handhaven, met zoodanige samenwerken tot een zoo gewichtig doel als het omvor men van het wereldleven? Het is wel waar, dat de meeste C.D.U.'ers niet begrijpen wat Bart wil, maar dat maakt het juist gevaarlijk. Dat blijkt uit het: „De Bijbel is Wegwijzer". Dat is hij zeer zeker, maar hij is meer, hij is maatstaf en richtsnoer. Wie nu in den Bijbel niet meer ziet als weg wijzer. spreekt wel als Karl Barth, maar niet als een Gereformeerde. Voor hem geeft den Bijbel den weg aan en brengt hem door het leven, brengt hem tot wedergeboorte en bekeering De beschouwing van den Bijbel alleen al. maakt dus voor ons de C.D.U. en haar beginselverklaring volstrekt onaanvaardbaar. Ook inzake het belijden van God den Vader als Schepper is deze be- ginselverkl. niette aanvaarden. Schepper wil immers volgens leidende figuren in de C.D.U. niet zeggen „de Bron", ,,'t Ontstaan van alles dat bestaat", maar dit, dat wij ender God staan. Over het ontstaan van de wereld zegt dit dus niets. Datzelfde valt ook te zeggen van den Verlosser. Ook hier mee wordt weer iets geheel anders bedoeld, dan wat de Gereformeerden voorstaan n.l. dit, dat God een andere wereld maakt, waarin het kwaad, het lijden niet meer zal zijn. Héél het leven staat daar tusschen. God als Schepper en als Verlosser. Als Schep per wil Hij behouden, als Verlosser wil Hij veranderen, vervormen. Hierin moeten wij God na volgen. Dus behouden en verande ren; ja zeggen en neen. De Chr. Kerk had reeds volgens sommigen lang moeten op komen voor de praktische politiek van de Marxisten, wat de C.D.U. doet. Nu is de geest van de S.D.A.P. consequent Marxisme, van haar praktische politiek niet te scheiden; immers, zij vraagt niet naar Gods eisch voor het menschelijk leven Ook het vraagstuk van den oorlog moeten we van uit deze gezichtshoek bezien. Vra gen: „Wat zegt de Schrift?" Die zegt, dat men het recht mag en moet handhaven, óók met geweld. Het is onze plicht onze van God geschonken goederen Kerk, Gezin enz. te verdedigen. Wij zullen moeten strijden om te weten, wat God van ons vraagt in de concrete stukken van dezen tijd. De beginselen zijn vast. Het gaat om het Koningschap van Christus in deze wereld, aldus besloot spr. Burgemeester Warnaar van Hazerswoude bracht dan de gelukwenschen van de Ka merkieskring Leiden over aan de jubilee- rende vereeniging. Hij hoopte dat zij zal blijven strijden voor de onveranderlijke be ginselen. Ds. Eroekstra sprak dan een slotwoord; h'l.i wekte op, om paraat te blijven in den strijd en werkzaam en waakzaam te zijn en hoog te houden het vaandel van Koning Jezus, Na gemeenschappelijk gezang sloot ds. Broekstra met dankgebed. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7