[EIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Woensdag 17 Februari 1937 Stadsnieuws Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek RECHTZAKEN ^IIJN/T IN IITTERENj^j BEURSO VERZICHT ONZE TELEFOONNUMMERS: WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 3 uur: 751. binnenlandsch weerbericht. edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste Stand 767,9 te Biarritz. Laagste Stand 741.8 te Ingö. Verwachting tot den avond van 18 Febr.: Aan de kust aanvankelijk nog krachtige, erigens matige tot zwakke N.W. of Z.W. -d. Zwaar bewolkt met tijdelijke opkla- gen. Waarschijnlijk weinig of geen neer- ig. Temperatuur om het vriespunt des chts, overdag iets zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen aan alle posten: „Weest op Uw hoede". VERBOD VAN LIDMAATSCHAP VAN ZEKERE ONRGANISATIES IN ZWITSERLAND. De Bondsraad heeft besloten, dat zli. die ln rijksdienst zijn, zeen lid mozen zlln van een der volgende organisaties: vereenlzlnz van vrienden der sovjet-unie Internatio nale arbeldershulp. Internationale roode hulp. proletarische vrijdenkers proletari sche esperantisten, de secties van het in ternationale roode syndicaat en de secties der internationale roode sport. UITSLUITING IN DE HONGAARSCHE t MIJNINDUSTRIE. De directie der steenkolenmijnen van Pees (Hongarije) heeft besloten over te gaan tot een uitsluiting, waarbij 4.000 mijn werkers betrokken zullen zlln. Zll verklaart er van ln kennis te zlln gesteld, dat de mtlnwerkers zich gereed maakten zich in de mlinen te lnstalleeren om een verhoo ging der loonen met 20 pet. te verkrilgen Van offlcieele zijde wordt gezegd, dat deze beweelng uitgelokt zou zijn doo- bulten- landsche communistische agitatoren. Voorts verklaart men. dat de directie der mijnen een ontwerp tot verhooelng der loonen ln studie had genomen maar dat het voor nemen der mijnwerkers haar te dwingen, uitvoering van dit plan voorkomen heeft. biitenlandsch weerbericht. "edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De kern van de depressie ligt thans over Noordzee. Zij verplaatst zich verder twaarts over de Zuidelijke Noordzee en de omgeving van Het Kanaal veroorzaakt krachtigen wind en regen. Ook over :rd-Duitschland en de randstaten brengt regenachtig weer, terwijl in het grootste eelte van Zweden sneeuw valt. De depressie wordt gevolgd door flinke kstijgingen over de Brltsche eilanden, r de wind Noordwest en rond de Ier- e Zee stormachtig is geworden. Over iland maakt zich weer een nieuw lage- gebled kenbaar, dat zich ook ln de eepsberlchten ver op den Oceaan aftee- t. Een Zuidwestelijke luchtstroomlng ligt over IJsland stijgende temperatuur, vorst over Scandinavië werd minder over de Britsche eilanden en het itefand van Europa daalde de tempera- echter aanmerkelijk. Iet verdringen van de warme lucht door !e ,had, behalve in de nabijheid van de essiekern. ook over Frankrijk, Zwit- d en Midden- en Zuld-Dultschland en regen tengevolge. 3e hoogedruk rug, die thans van het ten uit over ons land nadert, brengt ln nacht opklarend weer met vrij lage peratuur. De kans op neerslag neemt overdag mag bij gebroken bewolking Inige temperatuurstijging worden ver- itht. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W. wind, 3 gr. C., opklarend. London: Z.W. wind, 4 gr. C., zw. bew. Berlijn: N.W. wind, 5 gr. C., regen. Genua: windstil, 12 gr. C., zw. bew. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 2'/i gr. C, (36 gr. F.). 12 uur 'smidd 3Vi gr. C. (38 gr. F.), uur nam.: 4 gr. C. (39 gr. F.). oogwatertijden te katwijk zee. Voor Woensdag. h- te 7 u. 23 min.: n.m tot 19 u. 53 min. MCHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 5.45 n.m. tot 6.42 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 Febr.: op: 9 u. 22; onder: 0 u. 34. NAAR EEN MINISTER-CRISIS LN ZUID-AFRIKA7 Het is tot een openlijk conflict tusschen 1 ministers Pirow en Hofmeyr gekomen verband met het vraagstuk van de in- itnsttreding van Europeanen bij in Zuid- mka gevestigde Aziaten. Hofmeyr heeft ubevoegd minister in het parlement ver aard, dat hij een verbod niet noodzake- Daarentegenbeeft Pirow in de Merstem" medegedeeld, dat het par- «5 t 'n zi^n besbaande samenstelling 's tot een dergelijk verbod zal besluiten. "0 pers geeft men uiting aan de hoop, Ikabinetscrisis vermeden zal wor- niettemin acht men den toestand ■rustig DE R.-K. KERK IN MEXICO. verzekert, dat de president der re- Cardenas, persoonlijk de katho- wkwestie zal regelen. De katholieken, ;i„„ 'rrluldt, zouden strikt de rechten .ten, vastgelegd in de wet op de eere- t- o'-'v-jju up vvpv ujv up soru van den staat Vera-Cruz. welke leerden te aanvaarden, toen de wet n werd afgekondigd, waarmede zij Ut hani1 radicalen een voorwendsel aan «tn 7-deden ^un a'le rechten te wei- Ra vaif'i 20Uden de heropening verkrij gt min lter'ten' die overgedragen zul- bordtrr'1 aan commissies van verant- riester 8elooviBen' benevens veertien "tddmv" d' w' 2 ccn priester voor hon- ijj.nd inwoners. De regeering zou ktg i; e eeredienst door de vingers «b «.J voorwaarde, dat deze niet te zeer %ssi!Lneen grijpt. Men meent, dat deze ns geen moeilijkheden zal wekkken. In ons Blad van gisteren schreven wij. dat in Juni a.s. het Jaarlijksch onderzoek plaats zal vinden van de gewone dienst- plichtingen der landmacht van de lichtin gen 1925 en 1926, Wij verzuimden mede te deelen, dat dit onderzoek de kleeding be treft. Tengevolge van kortsluiting in een tramrijtuig onder Rijnsburg is hedenmor gen omstreeks half elf het tramverkeer op ae lijn Leiden—KatwijkNoordwijk gedu rende ruim 10 minuten gestoord geweest. UIT NED. OOST-INDIË. De herziening der salarissen. Mededeelingen in den Volksraad. BATAVIA, 17 Febr. - In den Volksraad heeft de hoofdambtenaar voor algemeene ambtenaarszaken meegedeeld dat inzake de salariskwesties kan worden tegemoet- gezien een beperkt regionaal stelsel met regionale schalen, welke voor ieder rayon zullen zijn aaiigepast aan aldaar gebleken duurtepeil, met standplaats-toelagen voor dure plaatsen, en daranast een salaris- regeling voor de overige landsdienaren, geldend voor geheel Indlë. gebaseerd op het gemiddelde levenspeil, met een stelsel van standplaats-toelage De loonschalen voor de z.g. maandloo- ners zullen op dezelfde wijze als de regio nale schalen worden opgezet. De regeering verwacht in ieder ge val, dat voor ultimo 1937 het geheele complex van herzieningen, waarover zich dan de commissie voor georgani seerd overleg kan uitspreken, zijn be slag kan krijgen. Bij voortgang van de algemeene prijs stijging zal tot het geven van een duurte- toeslag worden overgegaan. De regeering zal daartoe echter niet overgaan, alvorens de prijsstijging ten aanzien van de laagste groep ambtenaren op pl.m. 10 procent zal zijn gekomen. De toeslag zal bedragen 5 pCt. boven het nominale salaris, vermeerderd met een eventueele overgangs-bezoldiging, met dien verstande, dat voorshands geen toeslag gegeven zal worden wanneer het salaris, vermeerderd met toeslag, daardoor stijgt boven f. 300 per maand. Verder ligt het in de bedoeling den allerlaagst bezoldigden nog tegemoet te komen door het bedrag van den toeslag aan een zeker minimum te binden. Aangezien de prijzen der eerste levens behoeften in de zgn. rubberstreken en in enkele andere gebiedsdeelen meer gestegen zijn dan op Java, zullen de betrokken hoofden van gewestelijk bestuur gemach tigd worden om, met ingang van 1 Maart 1937 in die streken of plaatsen, waar de prijsopdrijvende factoren zich in sterke mate doen gelden, een duurtetoeslag van 5 pCt. te geven aan hen, wier inkomsten daardoor niet boven f. 300 per maand stij gen, met een minimum van f. 1. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering l. t. B. De afd. Katwijk a. d. Rijn van de R.K. Land- en Tuinbouwbond vergaderde. De voorzitter, de heer Joh. Meijer merkte op, dat 1936 geenszins gunstig is geweest. Te leurstelling werd uitgesproken over het feit, dat de toezegging was gedaan, dat geen prijsverlaging der vroege aardappelen meer zou plaats hebben toen de minimumprijs f. 3.50 per 100 K G. was en desniettegen staande kort daarna de minimumprijs wéér met f. 1.p. 100 K.G. werd verlaagd. Er was ook reden dankbaar te zijn. Zonder de crisismaatregelen zou men veel verder in de put zitten. De secretaris, de heer L. J. v. d. Valk las het jaarverslag, waarin opge wekt werd trouw te blijven aan zijn orga nisatie. Het verslag van den penningmees ter den heer Hub. v. Paridon wees een batig saldo aan van f. 22.51De controle-commis sie, bestaande uit de heeren H. A. Bellekom en W. Aanfhane, rapporteerde alles ln orde. De aftr. bestuursleden de heeren H. Grim bergen en Hub. v. Paridon werden met bijna alg. st herkozen. Tot afgevaardigde voor de Bondsvergadering werd gekozen de heer J. A. Segaar, secundus Ohr. v. Leeuwen. Na rondvraag werd deze door pastoor Hesp bijgewoonde vergadering gesloten. OEGSTGEEST. Door middel van insluiting is bij de familie S. tijdens afwezigheid van de be woners door ongewenschte gasten bezoek gebracht Hierbij ls een bedrag van f. 12 buit gemaakt. De Inbreker heeft geen spoor nagelaten. De politie stelt een onder zoek in. RIJNSBURG. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. school ls als volgt vastgesteld: 1. mej. E. E. K. Scholz, te Leiden; 2. mej. M. N. van Merle, te Zle- rikzee; 3. mej. H. M. A. Verkerk, te Oude water. WARMOND. Teraardebestelling van den heer C. O. de Vroomen. Onder groote belangstelling werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer C. O. de Vroomen, oud-gemeente opzichter. De H. Requiem Mis werd opgedragen door den pastoor der Parochie den heer A. J. Oudjans, die tevens de absoute verrichtte. Onder de vele aanwezigen in de kerk en op het kerkhof merkten wij o.m. op het voltallige College van B. en W„ het vol ledig personeel der gemeente, en verschil lende raadsleden en oud-raadsleden. Het was een stille hulde en een stille dank aan den beminden oud gemeente-opzichter voor alles, wat deze zoowel voer de gemeen te als de ingezetenen heeft gedaan. De heer C. Schölvinck heeft wegens vertrek naar elders ontslag gevraagd als hoofdbestuurslid van de R.K. Muziek-, Zang- en tooneelver. St. Mathias, welk ont slag hem- op eervolle wijze is verleend. ALPHEN. Kind te water en gered. In het kanaal nabij de fa. N. S. viel gis termiddag een ongeveer 6-J. zoontje van de J. te water. Gelukkig werd dit opgemerkt Hoewel het kind reeds bijna bewusteloos was. wist men thet met behulp van een stok na veel moeite te redden. VOETBAL. Hugo Meisl overleden. De bekende Oostenrljksche voetballeider Hugo Meisl is aan de gevolgen van een be roerte plotseling overleden. Hugo Meisl is een van de grootste leiders geweest, die de Internationale voetbalwereld heeft opgeleverd. Hij was jaren lang secre taris van den Oostenrijkschen Voetbalbond, in welke functie hij zeer veel werk heeft ver richt. Hij was de eigenlijke stichter van de wedstrijden om den midden-Europa-beker. Zijn invloed in de centraal-Europeesche voetballanden was buitengewoon groot. Hij is de man van het „Wunderteam" ge weest, die het Weensche voetbal tot groote hoogte heeft kunnen opwerken. Men denke aan den wedstrijd te Londen tegen Enge land, waarbij de leermeesters van de wereld slechts met 4—3 van de leerlingen van Meisl hebben kunnen winnen. KANTONGERECHT HAARLEM. Wegens overtreding der Vuurwapenwet stond terecht G. v. D. uit Haarlemmer meer. Verdachte had op 13 Jan. '37 in zijn woning aan het Marktplein een geweer aanwezig gehad zonder schriftelijke mach tiging. De ambtenaar eischte een geld boete van f. 10. subs. 5 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen geweer. De Kantonrechter ver oordeelde verd. tot f. 5.subs. 5 dagen hechtenis en met verbeurdverklaring van het geweer. Terzake van overtreding der bevrach tingscommissie stond terecht A R. uit Haarlemmermeer, omdat hij door zijn zoon een lading kolen zonder vergunning van de bevrachtingscommissie van Haarlem mermeer naar Amsterdam heeft laten ver voeren. De ambtenaar eischte tegen verd. een geldboete van f. 8 subs. 4 dagen hechtenis De kantonrechter veroordeelde verd. tot f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. Wegens overtreding der leerplichtwet stond terecht de los arbeider M. J. J. uit Haarlemmermeer. Het kind had 42 school tijden verzuimd. De kantonrechter merkte op, dat verdachte de vorige maal een lichte boete kreeg, n.l. f. 1.subs. 1 dag. De ambtenaar eischte thans een geld boete van f. 2.— subs. 1 dag hechtenis. De Kantonrechter, een en ander omtrent de huiselijke omstandigheden in aanmer king nemende veroordeelde de verdachte tot f. 1.subs. 1 dag hechtenis. Terzake van het niet aansluiten van hun perceel aan de Waterleiding ln de Haar lemmermeer stonden vervolgens nog te recht: J. J. M. uit de Haarlemmermeer, G, B. idem. J v E Idem en H. J. R. uit Nieuw Vennep De kantonrechter stelde deze zaken uit tot over 14 dagen om de verdachten de gelegenheid te geven om alsnog zich te doen aansluiten aan de wa terleiding. 50-jarig jubileum van den heer C. J. v. d. Maal. 15 Maart a.s. hoopt onze plaatsgenoot C. J. v. d. Maal, Emmalaan alhier, zijn 50- jarig jubileum te vieren in dienstbetrek king bij de fa. Oosthoek en Zn., alhier. Hij heeft üi dien tijd verschillende functies vervuld, n.l. onderbaas, baas en machinist. Een zeldzaamheid is hiet, dat de a.s. jubi laris nimmer ziek is geweest en ondanks zijn 74-jarlgen leeftijd nog goed gezond is en er nog irisch en monter uitziet! BOSKOOP. Jaarvergadering IJsclub Otweg. Bovengenoemde vereeniging hield in ho tel „Neuf' haar jaarvergadering. De voor zitter de heer C. van der Kraats, opende, waarna notulen en jaarverslag onveran derd werden vastgesteld. Uit 't fin. ver slag van den penningmeester bleek, dat de ver op 1 Jan. j.l. een batig saldo in kas had van f 425.25. Door de controle-com missie werd geadviseerd tot goedkeuring. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren: J. C. Kerkvliet, A. Houdijk en N. van der Voort. In de controlecommissie werden benoemd de heeren: Jac. Blanken en C. Bekenkamp. De contributie voor het jaar 1937, werd wederom vastgesteld op f. 1.per lid. HAZERSWOUDE. Vergadering „Schrift en Historie' De A.R. Propagandaclub „Schrift en Historie" hield een vergadering onder lei ding van haar voorzitter, den heer C. Bo- ga^rds.^eer p van der Hoven behandelde Berth-Brunner en het staatkundig leven". Dit zeer actueele onderwerp, dat de diepste grondslagen van het Christelijk leven raakt en de verhouding van den mensch tegen over God, heeft ln zijn theologlschen grondslag vérstrekkende beteekenis voor het leven van het individu, en voor den staat De consequente toepassing van het valsch dualisme tusschen natuur en ge nade, brengt ons op oud-heidenschen grondslag, en vindt zijn toepassing bij degenen die het publieke levensterrein slui ten voor de doorwerking der Christelijke beginselen op alle levensterrein. Het Calvi nistisch standpunt, waarin Christus de wortel is van de herboren menschheld, en waarin schepping en herschepping hun eenheid vinden, waarin het schriituurlijke standpunt tegenover alle levensterrein wordt geopenbaard, dus ook het terrein van de Staatkunde wordt opgeëischt voor een Christelijke politiek, werd helder be licht. Op dit van goede studie getuigende onderwerp volgde een breedvoerige bespre king. De goedbezochte vergadering werd door den voorzitter gesloten; de heer P. v. d. Haven ging voor in dankgebed. Vergadering „Nederland en Oranje". De ledenvergadering van de A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje" werd gehouden in het lokaal achter de Geref. Kerk. De aftr. voorzitter de heer D de Bruijn opende met te laten zingen ps. 89 8, ging voor in gebed, las een gedeelte van ps. 89 en heette allen welkom. De secr. de heer IJ. Bol las de no tulen, die goedgekeurd werden. Hierop sprak de voorzitter een woord van af scheid. Hij meende dat het oogenblik was aangebroken dat hij de leiding der verga dering, die aan hem 40 jaren lang was toe vertrouwd, nu moest neerleggen. Spr. stond stil bij het verleden en herdacht de vele leden van het bestuur, die met hem had den samengewerkt, en reeds door den dood waren weggenomen. Met genoegen droeg hij de leiding over aan den heer B. Offrin- ga. De heer Offringa nam dan de leiding over en bracht dank aan den heer D. de Bruijn voor het vele werk door hem gedu rende de 55 jaren, waarin hij lid der Kies- vereeniging, waarvan 40 jaar als voorzitter, verricht Met grooten ijver en trouw en met voorbeeldige toewijding hebt gij aldus spr. uw werk verricht. Wij danken God, die U de noodige lust en kracht daartoe wilde schenken. Met den wensch dat God hem een rustigen levensavond moge schenken en hij nog lang met genoegen in ons midden mag verkeeren, eindigde de voorzitter en stelde voor de heer D. de Bruijn tot eere voorzitter te benoemen, waarmede allen instemden. De voorzitter wenschte den heer IJ. Bol, met zijn benoeming als Raadslid geluk. Hierop werd de candidatenlijst voor de a.s. verkiezing voor leden van de 2e Kamer behandeld. De heer H v. d. Berg leidde in art. 13 van ons Program „Onderwijs". De penningmeester, de heer C. W. Oppe- laar gaf een overzicht van den stand der kas. Namens de kas-commissie rapporteer de de heer N. van den Bosch Azn. alles in orde Na eenige mededeelingen werd gezongen Ps. 119 3, waarna ds. M. Heuzeveldt in dankgebed voorging. HET RESIDENTIE-ORKEST. Het zesde Abonnementsconcert. Door zeer bijzondere redenen, zal het zesde Abonnements-concert van 4 Maart verzet moeten worden en wel op Dinsdag 23 Febr. as. Dirigent zal zijn: prof. Georg Szell. Soliste is de 13-jarige violiste Ida Handel, die zal voordragen het vioolcon cert van Brahms. Verder zal het-program- ma bestaan uit werken van Berlioz en Dvorak. KOUDEKERK. De collecte voor de Diaconie over Ja nuari bracht op f. 117.77, voor de kerk f. 60.34: Restauratiefonds f. 53.53; busje plaatsengeld f.18.23. AMSTERDAM, 17. Febr. De handel op de effectenbeurs was we derom van beperkte afmetingen. Opnieuw werd groote belangstelling aan den dag ge legd voor de Kunstzijde-aandeelen. A.K.U.'s plaatsten zich bij de opening boven de vorige topprijzen, doch daarna kwamen de verkoopers in de meerderheid, zoodat een kleine reactie intrad, doch per saldo kon toch opnieuw een kleine koerswinst worden behaald. Ook voor Amerlkaansche kunst- zijde-aandeelen wérd goede belangstelling aan den dag gelegd en vooral American Enka's en North American Rayon werden druk verhandeld. Vooral Enka's waren daarbij goed prijshoudend. Voor Tabakken had zich een iets betere stemming baangebroken hetgeen tot uit drukking kwam in de noteeringen van de bekende leidende fondsen. Het koersver schil was echter toch niet veel bij dat van gisteren. De Suikermarkt was stil en had daarbij een onregelmatig verloop. Op de Scheepvaartafdeeling was weinig te doen. Aandeelen Holland Amerika Lijn werden ex-dividend verhandeld. Met den handel in Koninklijken wilde het ook niet'zoo goed vlotten. Koninklijken be wogen zich omstreeks het vorige niveau. Van de Amerlkaansche soorten waren Shell Unions echter vast gestemd, zoodat die opnieuw 'n kleinen sprong naar boven konden maken. De beleggingsmarkt had een verdeeld voorkomen. De 4 pet. obligatiën Nederland en Nederiandsch-Indië waren weinig ver anderd. De 3 pet. obligatiën Nederland, alsmede de Integralen, werden echter ook thans weer lager afgedaan. Voor de gemeentelijke en provinciale ebligatiën bestond over het geheel geno men een prijshoudende stemming. Voor en kele 3'/: pCt. descripties bestond eenige vraag. De Amerikaansche markt was kalm. Anaconda's werden wat hooger afge daan, doch de verhooging van den koper- prijs in de Ver. Staten oefende toch niet veel invloed uit. Staalaandeelen werden meerendeels iets lager genoteerd. Voor de 4 pCt. obligatiën Koninklijke werd eenige belangstelling aan den dag gelegd en daarbij waren die goed prijs houdend. Voor de warrants openbaarde zich eenige vraag en deze werden weer boven f. 450 per stuk afgedaan. WISSELKOERSEN. Londen 8.95 3/4 i8.96'/>); Berlijn 73.62 (73.70): Parijs 8.52 1/4 (8.53); Brussel 30.85 30.88'/»)Zwitserland 41.74 (41.75); Ko penhagen 40.00 40.05); Stockholm 46.20 (46.25); Oslo 45.02'/* (45.10); New York 1.83 (1.83 1/8); Praag 6.39 (6.39 Prolongatie 1; Part. disc. 1/4: Daggeld 1/4. Registermarken 35 1/4; Crediet Sperrmar- ken 17 1/4; Effectensperrmarken 16 7/8; Reismarken 47',:Bankpapier 41'/i. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINSTRATIE 2500 (op 2 lijnen) MARKT k BERICHTEN TER AAR. Flesschentrekkerij, De politie maakte proces-verbaal op te gen zekeren O. te Mijdrecht wegens fles schentrekkerij. Hij kocht varkens van een veehouder uit deze gemeente, doch de be loofde betaling bleef tot dusver achter wege. O. schijnt zich ln meerdere gemeen ten aan hetzelfde euvel te hebben schul dig gemaakt. Diefstal en poging tot afpersing. Een viertal jeugdige deliquenten, dat zich had schuldig gemaakt aan diverse diefstallen, kon door de politie worden op gespoord en tot bekentenis gebracht wor den. Verschillende ontvreemde voorwerpen werden achterhaald. Het bleek tevens, dat enkelen van deze 16- tot 20-jarigen zich hadden schuldig gemaakt aan een poging tot afpersing door middel van een dreig brief. Na verhoor en ln verzekeringstelling zijn zij, na een volledige bekentenis te hebben afgelegd, in vrijheid gesteld. AMSTERDAM. 17 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 206 vette kalve ren; le kwal. 56—64 ct. per K.G. levend gewicht; 2e kwal. 5055 cent; 3e kwal. 44— 49 cent; 86 nuchtere kalveren f. 59 per stuk; 173 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 KG., 5455 cent per KG. slachtgewicht; zware varkens 5354 cent; vette varkens 5253 cent. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BENTHUIZEN. 16 Februari Aanvoer 1067 kipeieren, prijs f. 3.604.20. Eendeieren f. 3.60 per 100. KOUDEKERK, 16 Februari. Eierenveiling „Koudekerk-Rijndijk". Aanvoer 3437 eieren. Kipeieren f. 3.70 4.20; kuikeneieren f. 3.403.80; eendeieren, f. 3.103.30 per 100 St.; boter 6468 cent; kaas 2025 cent per pond. Handel vlug. NIEUW-VENNEP, 15 Febr. Aangevoerd voerd 13648 kippeneieren, prijs f 3.504.30. 512 eendeneieren, f. 2.203. Konijnen f 0.40 f. 1.25. VEUR, 16 Febr Eierveiling cafe „Het Wapen van Veur" Aangevoerd 18.056 kip- eieren, prijs f 4—4.75; 2000 heneieren f3.80 —4; 313 eendeieren f.33.10; 120 kippen f. 0.50—1: 16 eenden f. 0.60—0.75; 50 ko nijnen f. 0.802.10: 10 duiven f. 0.100.16. WESTLAND. 16 Febr. Freesia 10—15, Copland 13—17, Bartlgon 18—21, Pitt 18— 21, Muriilo 11—14. Mr. v. d. Hoeff 13—19, Coul. Card. 17. Peach Blossom 1317, Electra 15—16, Oranje Nassau 20—21, Eli zabeth 4248 per bos; Anjers 4.70—7.60 per 10C WOERDEN. 17 Februari. Aanvoer 42 par tijen kaas. Met rijksmerk le kw. f. 2224; 2e kw. f. 2021. HandeL matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3