Waar zit het goud van de Lutine? LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 17 Februari 1)31 ASPIRIN GEMENGD NIEUWS Goudschat, die steeds blijft lokken DE 90STE VERJAARDAG VAN MR. H. J. DIJCKMEESTER. Gelukwensch van de Koningin. HM. de Koningin heeft gisteren uit Zeil am See telegrafisch Haar gelukwensehen doen overbrengen aan mr. H. J. Dück- meester. oud-commissaris der Koningin in Zeeland, ter gelegenheid van diens 90sten verjaardag. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMSTEN. Vergadering R.K. Werkliedenbond. Gisteren vergaderde te Utrecht de vak bondsvergadering van het R.K. Werk liedenverbond onder voorzitterschap van den heer A. C. de Bruijn. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de in wording zijnde organisatie van bedrijfsraden. Het heeft den schijn, dat die nieuwe organisatie de grens van het orga nisatorische dreigt te overschrijden aan gezien men daar zaken noogt te behande len. die allereerst thuis behooren in de gecentraliseerde vakbeweging van werk gevers en werknemers. De voorzitter doelde hier op de wetsontwerpen tot verbindend en onverbindend verklaren der collectieve arbeidsovereenkomsten, alsook het ontwerp van wet tot reorganisatie der industrieele ongevallenwet. Zaterdag a.s. zullen de be sturen der nationale werknemerscentraien zich over deze aangelegenheid beraden. De heer W. Andriessen hield een inleiding over het ontwerp van wet betreffende het algemeen verbindend en onverbindend ver klaren van bepalingen van collectieve arbeidsovereeenkomsten Door verschillende vakbondsbestuurders werden opmerkingen over het wetsontwerp gemaakt De conclusie der besprekingen was. dat het vakbondsbestuur uitvoering zal geven aan zijn voornemen tot. het zen den van een adres aan de Tweede Kamer. Vervolgens hield de verbondssecretaris, de heer J. A. Schutte, een inleiding over het ontwerp van wet beoogende een betere verdeeling van den beschikbaren arbeid. De verbondsvoorzitter deelde nog mede. dat door het verbond bij de regeering is aangedrongen het aantal controleurs voor de naleving van de arbeidswet uit te breiden. Geheimzinnige schepen met turf. Zij zijn nooit aangekomen. Een detective in actie. HET VERSCHE KADETJE. Conferentie met den minister van Sociale Zaken over een proefneming. Naar de N.R.Crt. verneemt heeft de mi nister van sociale zaken tegen 25 Februari de vertegenwoordigers van de Datroons- bonden in het bakkersbedrijf en tegen den daarop volgenden dag de vertegenwoordi gers van de arbeidersorganisaties in dat dat bedrijf opgeroeDen. om hen te hooren over over het versch brood-vraagstuk, met name over het denkbeeld van het nemen van een Droef gedurende 6 maanden met de beschikbaarstelling des morgens vroeg van klein brood. HET BEZOEK VAN DEN MANGKOE NEGORO AAN EINDHOVEN. Gisteren bracht de Mangkoe Negoro, ver gezeld van zijn echtgenoote en dochter, een bezoek aan de Philips fabrieken te Eindhoven. Na ontvangst op het hoofdkantoor door ir. Otten werd een bezoek gebracht aan het Laboratorium. Hier werd oa. een tele visie demonstratie bijgewoond, waaraan de heer Chiel de Boer zijn medewerking ver leende. Na een rondrit door het Drentsche dorp werd op huize „de Taak" de lunch ge bruikt. 's Middags werden verschillende fahri- cage-afdeelingen bezichtigd, waarna in het ontspanningsgebouw eenige films vertoond werden. Tenslotte werd in het clubgebouw van de golflinks te Valkenswaard de thee gebruikt, waarna de Indische vorstelijke personen per auto naar Brussel vertrokken. (Speciale C. P. D.-berichtgeving De recherche te 's-Hertogenbosch heeft een zaakwaarnemer gearresteerd wiens practijken zoo dicht de zwendel benaderen, dat de voorgeleiding van den arrestant aan den Officier van Justitie zal plaats hebben. Zekere P. M. W., wonende Choor- straat, aldaar en zich noemende zaak waarnemer en particulier detective, blijkt zich aan weinig oirbare practij ken te hebben schuldig gemaakt. De politie heeft gelukkig tijdig zijn spoor te pakken ^gekregen en door zijn arrestatie voorkomen dat wellicht slachtoffers waren gevallen. Eenigen tijd geleden kwam W„ die reeds eerder met de politie in voor hem minder aangenaam contact was, opnieuw met de echte recherche in relatie. De man gaf zich uit als zaakwaarnemer voor een groo- te Friesche organisatie, die zich financieel interesseerde voor families, die in moei lijke omstandigheden waren. Hij kwam in contact met een jonge dame, die hij aller lei fraaie voorspiegelingen deed over een mooie positie, die haar als particulier secretaresse van den directeur van die Friesche phil an tropische instelling wacht ten. W. schermde forsch met prachtige briefhoofden op naam van baron van Zus tot Zoo en deed het meiske fantastische verhalen over de groote wereld waarin zij moest worden binnengeleid en waarmede zij vertrouwd moest raken alvorens zij de voorname functie van secretaresse aan deze deftige instelling kon verwerven. Het meisje is met den zaakwaarnemer het land zoo'n beetje doorgereisd tot de politie heeft ingegrepen. Tijdens zijn omzwervingen kwam W. na tuurlijk van tijd tot tijd naar eigen home en bij zijn verblijf in Den Bosch kwam hij in contact met een familie, die een kwes tie had met den Raad van Arbeid. Mijn heer W., zaakwaarnemer en particulier detectieve, liet zich wijd en breed inlich ten over de moeilijkheden en zijn juridisch vonnis luidde: Dat 't den luidjes honder den guldens zou kosten, maar hij, W., zou het voor een koopje wel oplossen als men hem de afwikkeling der kwestie toever trouwde. De oude menschjes lieten zich bedriegen en spoedig verschenen brieven die voor zien waren van, zooals later natuurlijk uitkwam, prachtig vervalsche handteeke- ningen. De menschen hadden natuurlijk van tijd tot tijd te betalen aan „onkosten" en honorarium. Eindelijk heette het dat de moeilijkhe den waren overwonnen en de zaak was achter den rug. Maar nu had de particu liere detective een ander zaakje in han den. Daarbij had hij wat reisgeld noodig. Lezer u kent het verhaal. De oudjes „leen den" het geld. In Emden (Duitschland) was, volgens W., gevestigd een groote maatschappij die schepen met turf verhandelde. Met die schepen was het raar gesteld. Zij bereik ten namelijk him bestemming niet en de maatschappij wendde zich tot den heer W„ particulier detective en zaakwaarne mer in Den Bosch, die in Zuid-Nederland was. om de geschiedenis tot. klaarheid te brengen en de verdwenen schepen op te sporen. Nu valt het niet mee gansch een schip met turf met man en muis in een Neder- landsch binnenkanaal te laten verdwijnen en de Bossche Sherlock Holmes moet zich wel geducht hebben ingespannen om de verzonken schatten weer op den aardbol terug te tooveren. Verre reizen moesten worden gemaakt. Onkosten mocht men zich niet ontzien. Tot daar eensklaps de Bossche recherche een einde aan de vertooning komt maken. De Friesche philantropische instelling schijnt alleen bestaan te hebben in de verbeelding des heeren zaakwaarnemers. De affaire met den Raad van Arbeid was reeds lang afgewikkeld, ook zonder des heeren W.'s bemoeiingen, de verdwenen turfschepen hebben nimmer bestaan, zoo min als de prachtige maatschappij in Em den. Alleen bestaat nog maar de arme particuliere detective die thans wegens op lichterijen in arrest is gesteld. Het knappe meisje dat met den vriendelijken zaak waarnemer verre reizen maakte, kan daar van veel verhalen, maar de betrekking bij den deftigen, rijken baron heeft zij nooit gekregen De zooveelste roman is in de cel van een politiebureau tot een einde gekomen. Arme detective; arme bedrogenen. (Van onzen IJmuidenschen correspondent) Veilig opgeborgen in de brandkast van een advocaat te Amsterdam ligt een teekening, die antwoord geeft op deze vraag. OPBRENGST DER RIJKSMIDDELEN. De directe belastingen hebben in Januari 1937 opgebracht f. 32.462.894.80, tegen f. 33.114.181.57 in Januari 1936. De overige middelen hebben in Januari 1937 opgebracht f. 30.364.218.34 (Januari 1936 f. 27.743.568.27), terwijl het 1/12 van de raming 1936/37 f. 31.143.750.— bedraagt. De motorrijtuigenbelasting bracht, over Januari jl. I. 1.181.171.18 op en de rijwiel- belasting f. 12.792.50 zoodat de inkomsten ten bate van het verkeersfonds in Januari f. 1.193.963.68 hebben bedragen. 6635 «og 1 V Jen sTE£DS nl,M HO"» HA*0 UA- liS B'J DE (Ingez. Med.) AUTO DOOR TRAM GEGREPEN. Twee gewonden bij botsing te Zandvoort. Gisteravond omstreeks tien uur is op den overweg nabij den Bentveldwes te Zand voort een taxi door een tram van de N.Z. H.T.M. gegrepen De taxi. een nog vrijwel nieuwe wagen, werd bestuurd door mevr. R uit Heem- stedt. die onder toezicht van den chauffeur reed. Op den overweg ging het kloksignaal ten teeken, dat een tramtrein in aantocht was. Het is onverklaarbaar dat de bestuur ster de uit Zandvoort naderende tram niet oomerkte. Zü reed door, met het noodlottig gevolg, dat. midden op den overweg de auto door de tram in de flank werd gegrepen. De gevolgen waren ernstig. Mevr. R. werd zwaar gewond en brak o.m. een dijbeen. Haar echtgenoot, die achter in de auto zat, werd aan een oog ernstig door glas ge kwetst. Dc chauffeur kwam met den schrik vrij. Dr DioDel uit Aerdenhout verleende de eerste hulp waarna de gewonden per ziekenauto naar hun woning te Heemstede werden vervoerd. De auto werd geheel ver nield en is later op den avond door een kraanwagen weggesleept. De tram werd licht beschadigd. Het tramverkeer onder vond een kwartier vertraging VERMISTE SLAGERSKNECHT UIT BOXMEERxTERECHT. Hij zat niet in Spanje maar in Den Haag. De 20-jarige slagersgezel P. B., die te Boxmeer in betrekking was en na een woor denwisseling met zijn patroon op 2 Februari van daar is vertrokken en sedertdien werd vermist, is Maandag bij zijn ouders te Gen nep teruggekeerd Het vermoeden, dat de jongeman in handen was gevallen van ron selaars en op weg was naar Spanje, is on gegrond gebleken. B. heeft in Delft en Den Haag door het venten met drukwerk in zijn onderhoud trachten te voorzien. De avontuurlijk aan gelegde slagersknecht, die door de politie te Boxmeer werd gezocht in verband met de diefstal van tien gulden ten nadeele van zijn baas. is in Den Haag in een loge ment, waar hij in gezelschap van een kame raad vertoefde, aangehouden. Na te Box meer verhoord te zijn is hij naar Gennep teruggebracht. Tel. GOUDEN JUBILEUM BIJ DE N.V. A.T.O. EN VAN GEND EN LOOS. Op 1 Maart a.s. herdenkt de heer M. van Rijk, directeur bij de N.V. Expeditie onder neming van Gend en Loos te Amsterdam, den dag. waarop hii vóór 50 jaren in dienst kwam bij de voormalige Comm. Venn Ex peditie Onderneming Van Gend en Loos H. Colignon en Co. Op 1 Maart 1887 trad de heer Rijk als volontair in dienst. Hii was chef der inkla ring te Rotterdam en waarnemend contro leur in algemeenen dienst en werd in 1909 benoemd tot adj. Inspecteur en toegevoegd aan de Hoofdinspectie te Arnhem. Met in gang van 1 Juli 1919 volgde zijn benoeming tot Dl. directeur van het kantoor Amster dam. VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL. VEEL WERK BIJ DE FORDFABRIEKEN. Naar wij vernemen heerscht thans in de N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fa briek te Amsterdam groote activiteit, die des te meer opvalt, omdat enkele weken geleden, in verband met voorbereidende werkzaamheden in de fabriek voor de ver vaardiging der 1937 modellen, met een ver- minderd aantal arbeiders werd gewerkt. Men deelt ons voorts mede. dat, aange zien thans de Nederlandsche Ford Auto mobiel Fabriek haar productie aanzienlijk heeft moeten opvoeren, teneinde aan de groote vraag naar de 1937 Ford modellen te kunnen voldoen, ook het aantal te werk gestelde arbeiders wederom op volledige sterkte is gebracht. De candidatenlljst voor de Tweede Kamer. Het Verbond van Nationaal Herstel zal bij de komende Tweede Kamerverkiezingen met een gelijkluidende lijst voor alle kies districten. wat betreft de eerste zes can didates uitkomen. Deze eerste zes candidaten zijn de vol gende: 1. Dr. W. Emmens (te Leiden), algemeen secretaris van het Verband; 2. dr. W. K. H Feuillettau de Bruijn. oud-lid van den Volksraad; 3. L. J. Quant. gep. vice-admlraal; 4. J. H. Crucq, lid van den Amsterdam- schen gemeenteraad; 5. mr .P. P. J. M. Geraats, lid van den gemeenteraad van Roermond; 6. mr. P. C. A. Eschauzier, lid van den Haagschen gemeenteraad. ,DE RUYTER" TE BOMBAY. Kr. Ms. .De Ruyter" is heden te Bombay gearriveerd. UIT NED. OOST-INDIË. DE PAKOE ALAM OVERLEDEN. DJOKJAKARTA, 16 Febr. (Aneta./ANP) Z.H. Pangeran Adipati Ario Pakoe Alam de llde, hoofd van het Pakoe Alemsche Huis. is heden om 16 uur 27 plaatselijken tijd overleden. Zijn oudste zoon, Pangeran Ario Praboe Soeriodiiego, die zijn vader vertegenwoor digd heeft bij het huwelijk tusschen Prin ses Juliana en Prins Bernhard, maakt mo menteel een reis door Europa. JONGEN TE JUTPHAAS DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisterochtend om half twaalf is od den Utrechtschen straatwee nabij de Llesbosch- brue te Jutphaas een veertienjarige iongen door een personenauto aangereden en ge dood. Op genoemd tijdstip was de brug ge- ODend en aan weerszijden stond een groot aantal wandelaars, wielriiders en automibi- listen te wachten. Toen de brug weer neer gelaten was. naderde uit de richting Jut- Dhaas een personen-auto, waarvan de chauffeur meende, nog voor het verkeer, komende van de brug, den Kanaalweg op te kunnen riiden. Deze berekening was on juist met het gevolg, dat genoemde jongen door het rechter voor-spatbord van de auto iverd gegrepen en tegen de rechter-voor- ruit van het zij-portier werd geslingerd De knaap was vrijwel od slag dood. GRIJSAARD VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 75- jarlge J. J Werson, wonende aan de Mathenesserlaan te Rotterdam vermoede lijk door de duisternis misleid aan het eind van de Oppert vlak naast de sluizen in het Stokvischverlaat geraakt. De man werd zeer spoedig door burgers od het droge gebracht, maar dc onmiddellijk gewaar schuwde geneeskundige dienst, die nog trachtte de levensgeesten od te wekken met kunstmatige ademhaling, kon slechts den dood constateeren. FRAUDE TE SPAKENBURG. Toen twee bestuursleden van de vereeni- ging „Ziekenzorg" te Spakenburg bij den secretaris-penningmeester, den heer H. de J.. de kas controleerden, kwamen zij tot de bevinding, dat deze geheel leeg was. De functionaris bleek zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van ruim drieduizend gulden, ten nadee'.e van deze vereeniging. De heer J-, die een groothandel in visch drijft, heeft bekend het geld voor ztin zaak te hebben gebruikt. Ofschoon van het ge beurde geen aangifte is gedaan, heeft de Dolltie toch een onderzoek ingesteld en tegen den heer de J„ die gunstig bekend stond, proces-verbaal opgemaakt Ergens in de Noordzee, waar gedu rende een groot deel van het jaar de witgekuifde koppen van de branding de plaatsen aanwijzen van de beruchte zandbanken langs den rug van Ter schelling, ligt diep in den bodera het wrak van het legendarische goudschip de „Lutine". Gedurende eenige jaren verrees als een baken boven de plaats waar in het jaar 1799 tijdens een Oc- toberstorm de „Lutine" met haar goud schat ten onder ging, een ijzeren ge vaarte, de bekende toren van Beckers. Dezer dagen is de toren bezweken. De golfslag heeft hem ondermijnd en een einde gemaakt aan het fantastische plan van den Limburger en aan dc gouddroomen van hen, die een zeker bedrag hadden gespeeld op de kaart van Beckers, die geen troefkaart bleek te zijn. De zooveelste poging, om uit den bo dem der zee het goud van de „Lutine" op te delven heeft schipbreuk geleden. Maar het zal niet de laatste poging zijn. Het goud van „De Lutine" blijft lokken.. En na den heer Beckers komt de heer Stobbe met een nieuw instrument, dat ge bruikt zal worden om de gouden ponden, ducaten en de zilverlingen, de staven goud enz., die met „De Lutine" verloren gingen, uit het zand te graven. Zal men er ooit in slagen de zee haar prooi, die zij 137 jaar lang heeft vastge houden, te ontrukken? Is de goudschat even denkbeeldig als die van den Spaan- schen schatgraver? Het fregat „De Lutine" had ongetwijfeld een waardevolle lading goud en zilver aan boord. Het was deels bestemd voor „de ar- mée aan de Helder", zooals het in oude couranten heette, deels om het crediet van den Engeischen handel in Hamburg te steunen. Voor „de armée" was er 140.000 pond, voor Hamburg veel meer, men zegt wel 1 millioen pond. Mocht er in den loop der jaren de helft van verdwenen zijn, dan is. wat er thans nog in den grond zit. nog wel de moeite waard om er een duik naar te wagen. Maar waar zit nu de schat? Van „De Lutine" is natuurlijk niet veel. meer over gebleven. Het schip ligt diep in net zand bedolven en al kan men den om trek van het schip „afpalen", dan weet men nog niet waar de plaats is, waar het goud zich bevindt, het goud, dat reeds lang zijn glans heeft verloren, maar dat van de diepte der zee uit zooveel begeerte op wekt, dat men er niet aan denkt het met rust te laten. Het heeft ondanks zijn matten glans een aantrekkingskracht be houden. die een „goldrush" zou kunnen veroorzaken als het wat gemakkelijker „voor de hand" lag. Daar ten Noorden van Het Vlie ligt dus ..De Lutine" met haar millioenen. Maar v/aar moet men zoeken? Waar is de schat kamer van het goudschip? Het antwoord op deze vraag kunnen slechts geven zij, in wier bezit zich de kaart bevindt, die eens een oude Ter- schelJinger, Gerrit Hakvoort geheetcn, maakte en welke kaart veilig is opge borgen in de brandkast van een advo caat te Amsterdam. Eigenaars van deze kaart, die de sleutel Is van de schatkamer van „De Lutine" ls een na komeling van G. Hakvoort. „Dit is de verbrijzelde „Letine" na opgaav van G. Hakvoort. Bij leven alles ondervonden in de jaare 1801, 1802 i 1803 en de laatste bevinding in 1859", Aldus staat op de kaart geschreven. Behalve deze kaart bevindt zich in het bezit van een te IJmuiden wonenden na- neef van genoemden Hakvoort een merk waardig document. Het is een „Acte van contract gesloten uw Gerrit Hakvoort met de weduwe Wil- lem Kuiper genaamd Martje Louws Hakvoort vanwegen „De Letine" be diend door G. Hakvoort, 3 jaar door hem verlaten en nu in den ouderdom van 87 jaren en opgaaf te doen hoe danig het wrak gesteld was". Aldus is de aanhef van deze acte, die geschreven ls op een dubbel vel papier op den linkerhoek waarvan is afgedrukt 'een met inkt overgeteekend kroontje met daar onder het woordje „BATH", wat er op zou kunnen wijzen, dat het papier van „De Lu tine" afkomstig is (Brittish Army To Helder?) De inhoud van het contract laat welis- waar aan duidelijkheid iets te wenschen over het is klaarblijkelijk opgesteld door een ongeletterde de bedoeling is niet temin duidelijk, immers luidt het verder- daar hij reeds 87 jaren heeft he rijkt en bezorgd is door den dood wegge rukt of door hoogen Ouderdom van zijn kennis en verstand benomen vindt hij hem verpligt om het bekend te maken of het mag dienen tot zijn geluk en voor een wed. met 8 kinderen, welke door allen storm op den 3 October in den jaare 1860 door het verlies van haar echtgenoot Wil lem Kuiper als Loods zijnde door de gol ven is weg gerukt daar G. Hakvoort bij zijn leven werdt verzocht van (door) de bevelhebbers van „De Letine" om eenige inlichtingen, van alle zijn verdiensten de helft af te staan aan de Wed. W. Kuiper en bij het overlijden van G. Hakvoort zal het vervallen aan de Wed. W. Kuiper daar G. Hakvoort bij zijn gezond verstand de verbrijzelde „Letine" heeft laten uittee- kenen en hij er bij gewoond heeft om den schat er uit te halen". Honderd zeven en dertig jaar ls het ge leden, dat „De Lutine" met man en muls verging. En al dien tijd is men doende ge weest, van het gezonken schip af te halen wat er af te halen was. Niet alleen goud en zilver heeft men er afgehaald, ook ka nonnen enz. Zoo staat op de wallen van Windsor Castle een kanon, afkomstig van „De Lutine", welk kanon door Lloyds aan Koningin Victoria was geschonken. Drei gend richt het van zijn hoog standpunt den mond naar de heuvelen van 't graaf schap Surrey, maar het is niet meer dan een museumstuk, een herinnering aan ver gane glorie. Reeds in de eerste jaren der 19de een was dus Gerrit Hakvoort op zoek naar goud van „De Lutine". En in 1859 deed R het nog. Maar toen was ,De Lutine" si „verbrijzeld" en onder het zand bedolven. Heeft Gerrit Hakvoort succes gehad op zijn tochten naar het goudschip? Met zekerheid is dit niet te zeggen, maar hij ging door voor een bemiddeld man en in in de familie wordt verteld, dat hij eem een doopjurk heeft geschonken, die 1000 gulden had gekost. Zou die betaald zijn met goud van „De Lutine"? Zonder ophouden rollen de witte koppen van de branding over het graf van „De Lutine" en van den toren van Beckers. Se dert Beckers het werk daar midden in zee gestaakt heeft hoort men er niets meer dan het geraas van de branding. Zal dit geraas spoedig weer opnieuw overstemd worden door „de wonderen der techniek?" Er zijn nog haken en oogen, maar de plannen schijnen ernstig genoej om de veronderstelling te wettigen, dat er een nieuwe goldrush op til is. En als men daarbij gebruik zou kunnen maken van de teekening van G. Hakvoort, die aangeeft in welk deel van het schip de schat zich bevindt, zou dit de kans op succes zeer zeker vergrooten. Deze pionier der Lutine- goudzoekers had, toen hij zijn teekening maakte, nooit kunnen denken, dat zijn werk 75 Jaar later, na vele jaren op een stofflgen zolder te hebben gerust, opnieuw een actualiteit zou worden. Be erwtensoep wordt pikanter STC-CISMAN'S GeMeraehe 6644 (Ingez. Med.) MET ELECTRISCHEN STROOM IN AANRAKING GEKOMEN EN GEDOOD. Gistermiddag is te Gelselaar (gem. Bor- culo) de ongeveer 30-jarlge landbouwer J. Bannink. bij het schoonmaken van een kiopenhok, met de ln het hok aanwezige lamp in aanraking gekomen en door den e'.ectrlschen stroom getroffen De man was op slag dood. AUTO DOOR GOEDERENTREIN GEGREPEN TE ZENDEREN. Gisteravond omstreeks zeven uur is op den onbewaakten overweg te Zenderen (gemeente Borne) een personenauto door een goederentrein gegrepen. De bestuurder van de auto, B. uit Oot- marsum. had even voor den overweg een achttal dames bij het retraitehuis afgezet. Toen hij, bij den onbewaakten overweg ge komen, den trein zag naderen, meende hij, dat deze bij de halte Zenderen zou stop pen. Dit bleek echter niet het geval te zijn, met het gevolg dat de auto door den trein werd gegrepen en over eenigen afstand werd meegesleurd. De gevolgen waren ge lukkig niet ernstig. B. werd geheel onge deerd uit den zwaar gehavenden wagen gehaald. Toegeschoten spoorbeambten hebben de auto, welke den trein de doorgang ver sperde. van de baan gezet, zoodat het ongeval slechts kleine vertraging voor den trein opleverde. DOODELIJKE VAL. De 12-jarige G. P. uit Luttelherpt (bil Heusden) viel gisteren van een zoldertrap toen hij een vracht kippenvoer naar bene den wilde brengen. Hij viel met het hoofd op den grond, tengevolge waarvan een inwendige bloeding in de hersenen ont stond. In zorgwekkenden toestand werd de jongen naar het groot zlekengasthuis In Den Bosch vervoerd, waar hij vanochtend om vier uur is overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. ONGELUK BIJ HET SLOOPEN VAN EEN SCHIP. Bij het sloopen van een uitgebrand schib in de haven van Coquimbo (Chili) heen lading dynamiet -te vroeg ontploft. wrak vloog in de lucht. Zes menschen z om het leven gekomen. AUTOBUS VERONGELUKT. Vier dooden, vijftien gewonden. Nabij Volos, in Thessalië (Griekenland is een met 24 passagiers bezette auWl)UJ|„ een 50 meter diepen afgrond gestort- inzittenden werden gedood en vijftien sn* deren gewond. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10