Regenjassen VROOM EN DREESMAM HUIZEN LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 16 Februari 153] Tweede lustrum Biljartvereeniginc „Poort van Cleef" Vefde/e LUCHTVAART VRAGENRUBRIEK tegen sterk verlaagde prijzen Geen Schoorsteen is onherstelbaar Botermarkt 17 SSÊSEIji EXTRA PLUSFOURS PANTALONS OUD GOUD NIEUWKOOP. Vereeeniging voor Rietcultuur. Nadat gelijk gemeld in December alhier ln beginsel is opgericht een ver- eeniging voor de rietcultuur voor Nieuw koop en omgeving, is inmiddels ook voor de Noordelijke provinciën en wel te Olde- markt een zoodanige vereeniging gesticht, terwijl nu onder leiding van den Burge meester dezer gemeente ook voor Korten- hoef en omgeving een dergelijke organi satie is tot stand gekomen. De vergade ring werd gehouden in Hotel Ruimzicht nabij Hilversum en werd bijgewoond door den voorzitter van de Ned. Akkerbouw- centrale te Den Haag. den burgemeester van Kortenhoef en Oldemarkt en de leden van het comité alhier, de heeren W. Leliveld, C. Kwakkenbos en J. Z. van Hellemond. Statuten en reglement zullen thans ont worpen worden voor de landelijke organi satie met drie afdeelingen. TER AAR. Uitvaart van wijlen den heer C. Mank. Zaterdag vond onder groote belangstel ling de uitvaart en teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Mank, die verleden week ten ge volge van een tragisch ongeval om het leven kwam. Om 10 uur vond de H. Mis van Requiem plaats welke werd opgedragen dcor kape laan A. Groen. Wij merkten o.a. op een deputatie van de centrale veiling, waarvan de overledene secretaris van was. Ook ver schillende personen waarmede de over ledene in zakenrelatie stond, gaven blijk van hun belangstelling. De absoute werd verricht door de pastoor der parochie de heer Bielars. De overledene werd door zijn personeel grafwaarts gedragen. De kist was bedekt met een tweetal kransen w o. een van het personeel. WADDINXVEEN. Gcuden Organisten-jubileum. Heden herdenkt de heer J. van der Geur den dag. dat hij 50 jaar fungeert als or ganist der Geref. Kerk. De jubilaris heeft gedurende al dien tijd zijn beste krach ten als zoodanig steeds belangeloos ver leend. GEMEENTERAAD. Een klacht van den heer v. d. Hee Commissie „ad hoe" inzake den bouw van een nieuw Raadhuis. De raad vergaderde. Uit de 28 ingekomen stukken bleek o.a. dat de gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1937 is goedgekeurd, alsmede een drietal begrootingswijzigingen voor het dienstjaar 1937 Gecontroleerd zijn kas en boeken van den gemeente-ontvanger, den boekhouder- kassier der gemeentebedrijven, den pen ningmeester der wonlngbouwvereeniging en van den boekhouder-kassier van het bur gerlijk armbestuur. Alles is ln orde bevon den. Het instituut van Stad' en Landschap deelde mede. dat de werkzaamheden voor het uitbreidingsplan vorderden. Op verzoek van B. en W. hebben Ged. Staten besloten de brug over de Gouwe gesloten te verklaren op Zon- en feestda gen tegen het aangaan van de kerken, als mede op de Kerstdagen in verband met de vroegmissen in de R.K. kerk. Naar aanleiding van de klacht van den heer Van der Hee over het onnoodig op houden van een begrafenisstoet had de voorzitter een onderzoek doen instellen. Uit het ingekomen rapport bleek, dat de brug wachter niets anders kon doen, omdat an ders de brug gevaar liep. De heer Van der Hee was bereid zijn klacht in te trekken, maar meende in het belang van de gemeente de aandacht er op te moeten vestigen. De voorzitter wilde den leden wel mede- deelen, dat dergelijke klachten niet meer in den raad moeten komen, doch bij de bevoegde instanties, i.e. den Provincialen Waterstaat aanhangig moeten worden ge maakt. Voorts was ingekomen een adres van de Ned. Herv. Kiesvereeniging, waarbij zij zich beklaagde, dat haar leden geen vol doende gelegenheid krijgen hun meening op passende wijze te uiten, zooals b.v. bij de gemeentebegrooting is geschied. De voorzitter antwoordde, dat de leden van den raad er wel geen bezwaar tegen zullen hebben, dat de heeren op gepaste wijze het woord voeren. Spr. kon niet an ders doen dan voorstellen het adres voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe werd rnet algemeene stemmen besloten! Aan de orde was dan een voorstel tot wijziging van de alg. politie-verordening in verband met het kalken op de straten voor de komende verkiezingen, zulks op verzoek van den Minister van Binnenland- sche Zaken. De heer Van der Hee deelde mede. dat de commissie voor de strafver ordeningen ln meerderheid met 't voor del accoord gaat. De minderheid, dat is spr. zelf is van oordeel, dat het voorstel tot sluiting van de café's op Zondag, dat in oen vorige vergadering is aangehouden, van meer belang is dan dit voorstel. Daar om is spr. tegen. De voorzitter antwoordde, dat de café sluiting bij de algeheele herziening aan do jrde zou komen. In verband met de wijziging van de Motor- en Rijwielwet moet de verordening, die geheel klaar lag, weer geheel worden omgewerkt. Evenwel heeft het gemeentebestuur niet de vrijheid om een verzoek van den Minister naast zich near te leggen. De heer Bremmer vestigde er de aan dacht op. dat het niet gemakkelijk is, om een standpunt te wijzigen, als men op een briefje meekrijgt wat men moet. zeggen. Wethouder Herfst zeide, dat als de heer Van der Hee jaren geleden geweten had, wat hij moest stemmen, dat dan zijn voor stel toen al aangenomen zou geweest zijn. Nadat de heer Van der Hee had ver klaard, dat hij niet aan de stemming wenschte deel te nemen, werd het voorstel ïr.et alg. st. en 1 onthouding aangenomen, hetgeen den heer Oudijk deed opmerken, dat er in een volgende vergadering wel wéér een adres van de Herv. kiesvereeni ging zou zijn. Aan de orde was de herstemming over het voorstel-Bremmer om voor het Ko- ninginnefeest een kwartje per leerling uit te trekken op de begrooting. De voorzitter deelt mede. dat eigenlijk geen stemming noodlg is. omdat het geld nog beschikbaar is, doordat B. en W. met het huwelijksfeest zuinig geweest zijn. De heer van den Berg wilde nu niet medestemmen, omdat hij dat een vorige keer al gedaan heeft. De voorzitter waarschuwde tegen derge lijke grapjes. Het voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 1 stem (de heer Uitbeijerse) en 1 onthouding (de heer van den Berg). Zonder discussie of h. st. werd besloten tot wijziging van de precarioverordening. betreffende het hebben van draden op en over gemeente-eigendommen van radio- distributie. Het recht zal bedragen f. 0.25 per meter. Eveneens werden z. st. aangenomen de voorstellen tot administratieve wijziging van de schoolgeldverordening, tot het ver- leenen van voorschotten aan de besturen van de bijz. scholen, tot het verleenen van ontheffing van schoolgeld wegens ziekte of vertrek en tot wijziging van de gemeente- begrootingen voor 1936 en 1937. Hierop werden de leden der stembureaux, voor de komende Kamerverkiezingen aan gewezen. Het voorstel tot sluiting van den sluis naar den Voorofschen polder werd aan gehouden tot een volgende vergadering, evenals nadere voorstellen inzake exploita tie zwembad Volgde een voorstel tot verbouwing van het aangekochte huis aan den Henegou- werweg Wordt verbouwd, dan bedragen de jaarlijksche kosten voor rente en aflos sing f.400; wordt evenwel een nieuw pand gebouwd met kantoorruimte voor de bedrijven en de administratie van de steun- verleening, kosten f. 22.000, dan moet voor rente en aflossing worden geraamd f. 587. B. en Wde bedrijvencommissie en de bouwcommissie stellen voor dit laatste plan te aanvaarden, waardoor bovendien 5 wo ningen worden gesticht. Dit voorstel werd aangenomen met 10 tegen 3 st. Tegen de heeren van der Hee, Vis en Oudi.ik. De voorzitter deelde mede. dat door stij ging van den prijs voor bouwmaterialen, de kosten van verbouw van het raadhuis f. 2000 hooger zullen worden en stijgen tot f. 19.000. De heer Bremmer vroeg of dan de tijd niet gekomen is, te onderzoeken wat een nieuw raadhuis moet kosten. De voorzitter kon dit standount onderschrijven. De heer Bremmer stelde voor een commissie ad hoe te benoemen. Na ampele discussie werd hiertoe besloten. Gekozen werden de hee ren Vis, Bremmer en Pille. Het voorstel tot verhooging van den post voor verbouw met f. 2000, werd aangenomen onder aanteekening. dat de heeren van der Hee en Uitbeijerse tegen zijn. De afd. Waddinxveen van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings- tn vacantiekolonies heeft haar jaarlijksche vergadering gehouden. Uit het verslag bleek dat het voorgaande jaar 20 kinderen in Oost-Voorne profiteerden van een ver blijf aan zee. Daar werden zij gepantserd tegen allerlei ziekten en nam hun gewicht toe, zelfs 12 pond in zes weken tijds! Zij werden er levenslustiger en minder vat baar voor infectie. Veel meer zwakke kin deren echter in deze gemeente komen nog in aanmerking om uitgezonden te worden. Hiervoor is geld noodig. Mej. van Dort Kroon, penningm., zal gaarne giften in ontvangst nemen. De collecte voor den Ned. Herv. Bond voor Inw. Zending heeft f. 45.38 opgebracht De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht-,' 106.36. WOU BRUGGE. Raadsagenda. De Raad komt morgen bijeen. 1. Notu len; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling voorschot ex art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1937; 4. Vaststelling kohier baatbelas ting over 1937; 5. Uitloting stukken der obligatieleening groot f. 40.000; 6. Benoe ming leden stembureaux voor de verkie zing van leden voor de Tweede Kamer der Foto A. Favier, Leiden. Op feestelijke wijze heeft de biljartvereeniging „Poort van Cleef" alhier gist avond haar tweede lustrum gevierd. Op onze foto ziet men het bestuur aan dt tafel zitten, namelijk van links naar rechts, de heeren: G. M. Tegelaar (secr B. de Roo (voorz.i en B. Tegelaar (penningm.- De andere heeren zijn ledi van „De Poort van Cleef". Staten-Generaal; 7. Verzoek ex art. 72 der L. O.-wet 1920 van het Chr. schoolbestuur; 8. Verzoek van ouders van schoolgaande kinderen om een vergoeding ingevolge art. 13 der L. O.-wet; 9. Verzoek ontheffing schoolgeld; 10. Voorstel tot wijziging der alg. politieverordening; 11. Idem der Mo tor- en Rijwielverordening; 12. Voorstel tot vaststelling eener schoolgeldverorde ning; 13. Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van besmettelijke ziektegelden; 14. Idem van de Hondenbe- lasbingverordenlng; 15. Wijziging der be grooting voor 1936 en 1937. 16. Rondvraag. Beproeving van de nieuwe brandspuit. In tegenwoordigheid van het Gemeen tebestuur. enkele raadsleden, de techni sche adviseur van den Z.H. Brandweerbond en andere belangstellenden werd de door de gemeente aangekochte motorbrandspuit btproefd. Bij deze gelegenheid kwam ook voor het eerst het vrijwillige brandweer corps in actie. Met vier stralen werd wa ter gegeven en over de werking was men tevreden. De spuit is een 8 cylinder Ford nrotor en geeft ruim 2000 liter per minuut met een opvoerhoogte van 80 meter. De motor heeft een dubbele ontsteking, werkt met 6 stralen en dubbele aanzuiging. Deze spuit kan door 2 man met de hand wor den vervoerd, rijdt op luchtbanden en kan zeer gemakkelijk achter een auto worden gekoppeld en is voorzien van een sterke schijnwerper met kabel om het terrein van den brand te verlichten. Het geheel werd geleverd door de N.V. Brandspuitenfabriek voorheen A. Bikkers en Zn. te Rotterdam met 10 jaar garantie. DK POSTVLUCHTEN. De „Rietvink" (uitreis) kwam te Sit| pore aan. De „Edelvalk" (thuisreis) bi in Brlndisi wegens slecht weer. De „Dj; (thuisreis) bereikte Jodhpur. X. X. te Z. De rijkstak.- en gemmi fondsbelasting bedraagt in de gemeen: L. en Ld. f. 130.87 in de gemeente f f. 145.27. Bij een inkomen van f. 100 m ■naakt dit in beide eerstgenoemde gemee ten een verschil van f. 10.52. Gem. f. 11.12. Pers. bel. in de resp. gemeen» naar den len grondslag f. 19.76 f. 33391 f 47.70. Bedraagt de huurwaarde II pl.m. minder, dan bedraagt de belaiS ln hoofdsom f. 3 minder. De juiste u slagen in de personeele belasting to wij echter niet becijferen, aangezh geen waarde mobilair opgeeft. A. K. te K. Als er nog een restart! schuld moet worden afgedaan, is der dering wettig. Nu de prolongatie van uitvoering van het vonnis is opgezesd geen verlenging der prolongatie pla heeft, is onverwijlde betaling geboden, Wegens verandering v. posi tie mooie DUBBELE WOONH. nieuwb. v. bouwkosten aangeb. 18 expl. winst. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6611. PENSION. Juffrouw, h. b. b. h. h., vraagt /oor direct gem. Zit-Slaap- kamer op netten stand, met degelijk pension. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6596. Ook dc „Echtl Tiroler" Loden I voor JAN STOUTEN, Metselaar OUDE VEST 117 - TEL. 597. 6333a TEL. 186 hblyl'irati voor Jongens. 12-16 jaar 8.90 7-11 jaar7.90/ 12-16 jaar3.90 7-11 Jaar3.40 Ziel onze speciale etalage. Ratten en muizen zijn dure en vieze kostgangers, die U jaar in jaar utt onberekenbare schade be rokkenen. door besmetting en ver nieling van Uw eigendommen. Roel ze uit met RODENT, het heeft een fatale aantrekkingskracht en het eerste hapje is doodelijk. Doo- zen A 50 en 90 cent zijn verkrijgbaar bij Uw drogist die thans ook het nieuwe verdelgingsmiddel RODONT in voorraad heeft in doozen &40cent. RODONT is doodelijk voor ratten en muizen, doch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee. 69 Imp. fa. B. Meindersma, Den Haag. 6601 wordt door ons met 19 °lo, VERHOOGING INGEKOCHT! Profiteert dus Wij betalen f. 11.90 voor 'n Sou(ien tientje H. J. VAN AMERONGEN Goud- en ZilverwinkeJ, Haarlemmerstraat no. 233. 2283 GELDLEENING. Ter reorganisatie van loonend bedrijf wordt vóór 15 Maart v. particulier f. 6000.a 5 'It ge vraagd. Aflossing ten minste 10 "la per Jaar. Toezichtfunctle a f.200.p. jaar beschikbaar. Onderpand aanwezig. Geen tussohenpersonen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 627a. Allen, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan, borgtochten, stukken of verdere papieren onder zich hebben van wijlen Mejuffrouw GEERTRUIDA MARGARETHA SMITS, overleden te Bodegra ven 24 Januari 1937, wordt ver- zeoht hiervan betaling of op gave te doen ten kantore van Notaris Mr. H. M. A. COE- BERGH, Stationsweg 8, Leiden, vóór 1 Maart 1937. 6613

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8