ilDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 16 Februari 1937 RECHTZAKEN Stadsnieuws MARKT bericutina^J Buitenland M BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. TWEEDE KAMER. I Gistermiddag 3 pur: 768. I Hedenmiddag 3 uur: 757. binnenlandsch weerbericht. (edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. I Hoogste barometerstand 769.0 te Mar- lille. «Laagste barometerstand 740.0 te Stor- B*ay. I Verachting tot den avond van 17 Febr.: Hatlge. tijdelijk krachtige Zuidwestelijke i Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt, iirschijnlljk eenige regenbuien. Iets [ouder. büitenlandsch weerbericht. idegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. I De secundaire depressie die gisteren ten Besten van Ierland lag heeft zich tot een tltstandlg lagedrukgebied ontwikkeld. De urn van dit lagedrukgebied ligt thans pest Noordwest van Schotland en schijnt verder Noordoostwaarts te verplaat- fover Schotland, Shetlands, Faroer en het uiden van IJsland' waait een krachtige luldelijke tot Oostelijke wind. In den afge lopen nacht was het over de Britsche linden regenachtig doch thans komt '1 zwaar bewolkte lucht wat minder regen oor. Het regenfront is nu naar ons land door drongen Voor de Noorsche kust ligt nog i kern van lagedruk. In het binnenland i Zweden blijft de vorst nog streng, ter- Mi zij over de randstaten en Polen sterk Ibeteekenls afnam. Het hoogedrukgebied k het Zuiden heeft sinds gisteren minder ftóeekenen. Over Frankrijk en Duitsch- d heerscht betrokken weer met in Iden-Duitschland regen. Over Dultsch- I zijn sinds gisteren de temperaturen r of vijf graden gestegen. IL- mag worden verwacht dat het regen- «1 vandaag over ons land trekt, waarna lucht, eenigszlns zal breken. De regen ts neemt aanvankelijk wat af, morgen tag zijn echter weer buien te wach- Eenige daling van temperatuur is vschijnHJk. weersomstandigheden hedenochtend s uur. |PariJs: Z.Z.W. wind. 10 gr. C., betrokken. Ijtadon: Z.W. wind. 5 gr. C„ regen. ■Berlijn: Z.W. wind, 5 gr. C., regen. IGenua: windstil, 6 gr. C„ betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. iSuur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.) li' uur 'smJdd.: 8 gr. C. (46 gr. F.) I'uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.) |oogwatertijden te katwijk zee. Voor Woensdag:. Voorm. te 6 u. 32 min.; nam. te 18 u. 51 tou ten. licht op voor fietsers c.a. Dinsdag: 5.44 nam. tot 6.44 voorm. maans- op. en ondergang. u Febr.: op: 8 u. 49. sneeuwhoogten. 'HISERLAXD. 'tlboden Orindelwald Itlad jjtoe Scheldegf ITO» nu tozerheidc 'Dtreslna 1 Morltz terwasser ob Montr, min fcnUna trnutt "ittmatt «Itlber^ yosltNRIJK. Anton ""ubruck ÜUbfthcl Hillnlt z JjfieUen doering Temp. Weers- Sneeuwh. ln c.m. Cels. gesteldh. dal skigebied 3 mooi 45 100 —3 Idem 15 50 idem 25 100 2 bew. 100 100 6 mooi 50 90 —7 Idem 100 100 0 Idem 100 100 —9 Idem 80 100 —10 Idem 60 100 —10 Idem 60 100 —3 Idem 60 100 2 Idem 15 200 2 Idem 20 100 —1 Idem 80 100 —7 Idem 90 100 —5 idem 100 100 6 Idem 40 100 bewolkt 140 Idem 25 idem 65 helder 25 bewolkt 140 helder 25 vakbeurs en congres van consumptie-ijsbereiders. «lueii'snj'citla 0611 Haao is heden- Übtdriie vakbeurs voor het consumptie- Ur 'er gelegenheid van het congres - n Nederlandschen Bond van Cun- Gsbereiders, dat morgen zal aan kopend met een rede van den «Utptle.. *»dgen. met i 'H4 ®ro°t. voorzitter van den vak- Iom fan den Kon. Ned. Middcnstands- Hu"' oud-wethouder van Rotterdam. S(,JJa w"d een rondwandeling langs kon oJ.Ï pndemomen, waarbij men zich Nchine. n hoe de moderne bedrijfs- lirljtl.™ °P dit gebied werken en welk een tow a. er ls van grond- en hulpstoffen «7 de tonsumptie - ijsbereiding. HEFFING VAN EEN TIJDELIJK EXTRA UITVOERRECHT IN INDIE. (Vergadering van heden) Aan de orde is stemming over de motle- Cramer betreffende wijziging van de or donnantie van 23 Nov. 1936 tot heffing van een lijdelijk extra-uitvoerrecht in Neder- landsch-Indië (de motie wil dit recht bren gen van 2 op 4 procent). De motie wordt verworpen met 55 tegen 28 stemmen (voor de S.D., de V.D.. de communisten en de heeren Arts (K.D.P.) en Duljs (partijloos) Aan de orde zijn daarna de volgende wetsontwerpen: Naturalisatie van O. W. Borger en 20 andeTen. Goedkeuring van de ondethandscho overdracht door ruiling van de perceelen, kadastraal bekend gemeente Roermond, secte B, nos. 3997 en 3998, ter gezamenlijke grootte van 13.20 aren. aan Theodorus Hubertus Boom, kweeker te Roermond. Goedkeuring van den onder- handschen verkoop aan de vereeniglng tot landverbeterlng, gevestigd te Dordrecht, van een dubbele woning met erven gelegen bij de schutsluis in het kanaal door Ro zenburg, te Rozenburg. Regeling van den Invoer van schroefbouten, schroeven, moe ren en steunmaterlaal voor vrüleidingen. Regeling van den Invoer van bijtende pot- asch en kaliloog; van den invoer van ver pakkingsglas, met uitzondering van be mand glaswerk, van dep invoer van ben zol; van den invoer van ongetwijnde ga rens van vlas; van den invoer van superfos faat en van den Invoer van geïsoleerde elcctrlclteitsgclsidingen. Deze worden alle zonder hoofdelijke stemming aangenomen evenals de volgende conclusies: Conclusie van het verslag van de vaste commissie voor overleg met de regeering inzake handelspolitieke aangelegenheden omtrent de notawisseline tusschen Harer Majesteit's gezant te Parijs en den Fran- sclien minister van buitenlandsche zaken, d.d. 28 Nov. 1938 inzake ruil van contin genten. Conclusie van het verslag van de vaste commissie voor overleg met de regeering Inzake handelspolitieke aangelegenheden omtrent den brief van den minister van buitenlandsche zaken in verband met de uitvoering van de op 30 Juni 1936 tusschen Nederland en Hongarije getroffen ver trouwelijke handelsregeling. Conclusie van het verslag van de vaste commissie voor overleg met de regeering Inzake handelspolitieke aangelegenheden omtrent het protocol, op 5 Juni 1936 na mens de Nederlandsche en Duitsche re- gcerlng onderteekend, betreffende de uit voering van het Duitsche transfermora torium, met bijlage, en overeenkomst op denzelfden datum gesloten, Inzake 't rei zigersverkeer van Duitschland naar Ne derland. Conclusie van het verslag van de vaste commissie voor overleg met de regeering in zake handelspolitieke aangelegenheden omtrent de motawissellng, welke op 30 De cember 1936 te 's-Gravenhage heeft plaats gelhad. houdende vastlegging van een voor- looplge regeling der handelsbetrekkingen tusschen Nederland en Ohill. - Herberekening van de Indische pensioenen. Aan de orde is vervolgens het wetsont werp tot herberekening der Indisohe pen sioenen. De heer Van Poll (r.k.) vraagt eenige inlichtingen over de z.g. „smartegelden". De heer Joekes ivxij dient bij art. 1 op het eerste lid een amendement in om de stenkking van de te volgen regeling beter te doen uitkomen. De minister van Koloniën, de heer Colijn acht het amendement overbodig, doch heeft, voor zoover hij de strekking er van op het oogenbilk kan overzien, tegen den materieelen inhoud geen bezwaar. De heer Joekes verdedigt nader zijn amendement. Dit luidt als volgt: „Art. 1 lid 1 wordt gelezen: Voor den duur dezer wet wordt op de aangewezen Indische landsdienaren, locale ambtenaren en bijzondere leerkrachten krachtens de daarvoor vastgestelde rege lingen toegekende en nog toe te kennen pensioenen een korting toegepast door mid del van een herberekening volgens het be paalde in de volgende artikelen". Minister Colijn neemt het amendement over. Artikel 1, aldus geamendeerd, wordt blema zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Bij artikel 3 verdedigt de heer Rutgers van Rozenburg (c.h.) een amendement, om een tweede lid toe te voegen, er toe strek kende, dat t.a.v. gepensionneerden, aan wie op of na I Februari 1925 wegens het onvrij willig verlaten van den dienst in verband met opheffing of inkrimping van den dienst pensioen werd toegekend, voordat zij het maximum-pensioen hadden bereikt, het be drag, waarmee het pensioen beneden het maximum is gebleven, ln mindering wordt gebracht op het bedrag, waarmee hun pen sioen tengevolge van de herberekening zou worden verminderd. De minister merkt op, dat voor I October 1934 niemand uit den dienst werd ontslagen, zonder dat hij recht had op het normale maximumpensioen. Daarna moesten ambte naren afvloeien, voordat zij het maximum pensioen hadden bereikt. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Vandaag ls te Rotterdam de algemeene vergadering gehouden van aandeelhouders van de HollandAmerika-Lljn. Aanwezig waren tien aandeelhouders, gerechtigd tot het uitbrengen van 845.814 stemmen. De Jaarverslagen, de winst- en verliesrekening en de balans werden on veranderd goedgekeurd. De heer mr. R. Mees werd als commis saris herbenoemd. Het dividend werd overeenkomstig het voorstel van de directie op 3 pCt. bepaald. BIJ de rondvraag heeft de heer Ph. van Ommeren de directie dank gezegd voor het gevoerde beheer en den wensch uitge sproken, dat de vooruitgang ln het bedrijf zal aanhouden. HET ONGELUK TE ZANDVOORT. Deelneming van H.M. de Koningin. De Noord- en Zuid Hollandsche redding- maatschappij heeft een schrijven van H.M. de Koningin uit Zeil am See ontvangen, waarin Hare Majesteit haar deelneming betuigt met het ongeluk, dat met de stand- reddingboot te Zandvoort is gebeurd Hare Majesteit verzoekt Haar deelneming over te brengen aan de nagelaten betrekkingen VIJFTIENHONDERD POND BOTER GESTOLEN. Vannacht ls ingebroken in de cooperat. roomboterfabriek „De Eendracht" te Borculo De inbrekers hebben zich door een tuimel raam, aan den achterkant van he' gebouw, toegang tot de fabriek verschaft Vijftien honderd pond boter is gestolen Vermoed wordt, dat men te doen heeft met beroeps inbrekers, die van een auto gebruik hebben gemaakt. De marchaussée uit Ruurlo heeft een onderzoek Ingesteld, tot dusver echter nog zonder resultaat. DOODELIJK ONGELUK OP AMERIK. SCHIP. Aan boord van het in de Lekhaven te Rotterdam liggende Amerikaansche stoom schip „Black Condor" is de 49-jarige haven arbeider J. M. Beeke, uit de Groote Vis- scherijstraat, toen hij uit het ruim stapte, uitgegleden en tegen de handle van de stoomwlnch gevallen. De winch ging daar door draaien en B. kreeg toen van den kop van de wlnch een klap tegen het hoofd, waardoor hij op een drijfstang terecht kwam. De man was op slag dood. DE NEGENTIGSTE VERJAARDAG VAN Mr. H. J. DIJCKMEESTER. Vandaag geniet mr. H J. Dijckmeester, oud-Commissaris der Koningin in Zee land, die sedert jaren een zeer gezien in woner van de residentie is, het zeldzame voorrecht, in uitstekende gezondheid zijn negentigsten verjaardag te kunnen vieren. De negentigjarige heeft daarbij van vele zijden groote belangstelling mogen onder vinden. 'n Alleraardigst geschenk werd hem hedenochtend overhandigd, n.l. een schit terend bloemstuk van de gezamenlijke Commissarissen der Koningin ln de ver schillende provinciën. Trouwens, de bloem stukken van vrienden en bekenden stroom den vandaag de woning van mr. Dijck meester binnen Ook Gedeputeerde Staten van Zeeland toonden door het zenden van bloemen hun belangstelling en evenzoo deden o.a. het kerkbestuur en de notabelen van de Waalsche gemeente te 's Graven- hage (de krasse 90-Jarlge is nog altijd pre sident van het college van notabelen) en bestuursleden van de witte sociëteit te Den Haag, waarin mr. Dijckmeester vroeger een commissarisfunctie vervulde. In den namiddag maakten velen van de gelegenheid gebruik den jarige te zijnen huize de hand te drukken. 122 ADVOCATEN VEROORDEELD. Een proces te Madrid, gevoerd tegen 122 advocaten, die er van beschuldigd worden een protest zeteekend te hebben tegen den moord op den monarchistenlelder Calvo Sotelo. is afgeloopen met de veroordeeling van alle verdachten tot dwangarbeid van twee tot vijf jaar. HILLEN S SIGAREN- EN TABAKFABRIEK WORDT STOPGEZET. 160 man zonder werk. Naar wij vernemen, zal de N.V. A. Hll- len's Sigaren- en Tabakfabriek te Delft a.s. Donderdag worden stopgezet. Mjt ingang van dien datum is het ge- heele personeel ontslagen. In December werkten er in het bedrijf nog driehonderd pèYMmen, thans honderd- zesti" In overleg met den minister van Bin- nenlandsche Zaken is door den Commissaris der Koningin in Limburg, buien het college van wethouders om, het raadslid mr. E. Janssen tot loco-burgemeester van Venlo benoemd. De burgemeester van Venlo, mr. B. M. Berger, is met bultenlandsch verlof. Het college van wethouders bestaat momenteel, door ontslagname van den derden wethou der. uit twee personen en wel uit de heerert Verbaarschot en Meelkop. MILITARIA. Op 20 Februari e.k. heeft in de Morsch- poertkazerne te 11.15 de beëedlging plaats ven de navolgende bij het 4e regiment In fanterie nieuw benoemde reserve 2e luite nants: G. L. Bertram, F. E. Bodt. P. H. Bakker, H. J. F. Bijvoet, F. E. v Drlmmelen, H. H. Gottmer. T Groenland, L. de Haan, F. W. Lekkerkerken, J. F. J. Lamet, K. van Nes, J. Oorebeek. T. H. Palstra, W. van Rijn, R. van Rees Vellinga, O. B. Schrieke, E. Vel- linga, A. P. Veerman. D. A. L. J. Waasdorp. J. Zeeman en P. J. Kruger De res. luitenants L. J. J. v. Galen. M. Pont, C. Dekker, J. Strletman, H. H. Gott mer en T. Groenland van 't 4e R. I. komen 22 Februari e.k. voor verplichte oefening te Lelden onder de wapenen, terwijl de res. luitenants H J. Overbeek, J. A, Nybak- ker, H. K. Boelhouwer. A. Stolk en R. Feenstra van dat regiment op 20 Februari e.k. in het genot van groot verlof worden gesteld. Hondeneigenaar aanspra kelijk voor auto-ongeluk. Arrest van het Hof. Heden wees het hof te Arnhem arrest in de bekende zaak tusschen de verze keringmaatschappij „The railway pas sengers'1 en een eigenaar van een hond. Eenige jaren geleden was de hond vol gens de stellingen van de verzekerings maatschappij plotseling den weg over gestoken. Een chauffeur trachtte het dier te ontwijken; hij raakte het stuur kwijt en de auto reed tegen een boom. waarbij twee personen om het leven kwamen en eenigen werden gewond. De verzekeringmaatschappij sprak den eigenaar van de hond aan, daar volgens haar de hond het ongeluk had veroorzaakt, zy baseerde haar actie op 1404 b.w. hetwelk den eigenaar van een dier aansprakeUjk stelt voor schade door het dier veroorzaakt. Tevens stelde zy dat de hondeneigenaar het voorwerp zyner genegenheid aan den lyn had moeten houden. De eigenaar van den hond voerde als verweer, dat de bestuurder van de auto zelf schuld droeg, doordat hy trachtte het dier te ontwyken. De rechtbank verklaarde de verzekeringmaatschapplj niet ontvankeiyk omdat zij van oordeel was dat de hond hier meer als voorwerp dan als dier was overreden en zij de aansprakeiykheid voor voorwerpen geringer achtte dan voor die ren. Hiervan ging de verzekering in app&Ë: Na gehouden pleidooi wees het hof eefl arrest, waarby het vonnis der recht bank werd vernietigd, daar het hof van oordeel was, dat indien de stellingen der verzekering juist waren, hier inder daad schade door een dier was toege bracht. Het hof droeg den hondeneige naar op te bewijzen, dat de chauffeur zelf schuld had. Na getuigenverhoor én pleidooi wees het hof de vordering der verzekering toe en veroordeelde den hondeneigenaar tot betaling van de schade. Het hof overwoog dat ook Indien de chauffeur nog getracht had den hond te ontwyken en er misschien chauffeurs te vinden waren, die over het beest zouden zyn heengereden, dit toch slechts een na- tuuriyke reactie was op een gevaar, ko mende van de zyde van den hond. Tevens nam het hof aan, dat het onge luk door het dier veroorzaakt was. Voor den eigenaar yan den hond trad op mr. Couvret te Arnhem en voor de verzeke ringmaatschappij mr. R. Heeg te Amster dam. ONGEWENSCHTE VREEMDELINGE. De 28-jarige Duitsche verpleegster A. G., iaatsteiyk wonende te Haarlem, thans ge detineerd wegens diefstal, is reeds acht maal door de politie over de grens gezet, maar telkens keerde zij, zoo spoedig als er maar kans toe was, terug. Eenigen tyd ge- icden heeft zy ook voor de Haagsche recht bank terechtgestaan, omdat zy te Leiden haar kind op naam van een juffrouw uit plaatsen. De Philipsaandeelen waren eveneens zeef goed gedisponeerd en behaalden een koers winst van een tiental procenten, doch hierbij was de handel niet zoo omvangrijk. Unilevers, waren prijshoudend. Op de Petroleumafdeeling waren Koninkl. weinig veranderd. Ook de 4 pet. obligatiën Koninkiyke alsmede de warrants werden op ongeveer de vorige pryzen afgedaan. Van de Rubberfondsen waren Amsterdam Rubbers verwaarloosd, doch In diverse door gaans minder courante soorten vonden vry flinke omzetten plaats. Het aanbod had daarbü de overhand, zoodat in meerdere ge vallen lagere noteeringen tot stand kwamen. De reactie der rubberprijzen te Londen speelde hierby klaarbiykeiyk een rol. In Tabakken ging weinig om. De beken- ae Deli-aandeelen werden algemeen lager genoteerd. Oude Deli's leden een verlies van verscheidene procenten. Deli Batavia's daalden meerdere punten beneden 300 pCt. In Suikerfondsen was niet veel te doen. H.V.A.'s bewogen zich hoofdzakelyk in de onmiddeiiyke nabyheid van 500 pCt. Voor diverse minder gangbare soorten, zooals Jaca-Cultures en Nisus's kwamen lager noteeringen tot stand. Scheepvaartpapie ren trokken slechts weinig attentie, doch waren niet veel veranderd. Op de Amerikaansche afdeeling kwamen de noteeringen bij kalme omzetten mee- rendeels iets lager te liggen, doch van een zwakke stemming kon toch niet gesproken worden. Anaconda's waxen goed prijshou dend Ruime omzetten vonden plaats in de Amerikaansche Kunstzyde-aandeelen, waarbij American Enka's op den voorgrond traden. Ook in North American Rayon en American Bemberg ging nogal wat om. Voor Kunstzijde-aandeelen in het alge meen bestaat op het oogenblik een goede tendenz. De beleggingsmarkt had een ongeani meerd voorkomen. Van de Nederlandsche staatspapieren lagen de obligaties ressor- teerend onder de oude schuld, opnieuw ge drukt in de markt. Ook de gemeenteiyke en provinciale obligaties waren nauwelijks prijshoudend. Naar men meende te weten, hield dit rverband met het zeer snelle tempo, waarin het conversie-programma der verschil- dende gemeenten en provincies wordt af gewerkt. Van de buitenlandsche soorten werden de obligaties uit de Young-leening iets lager afgedaan. Eenige belangstelling werd1 aan den dag gelegd voor Zuid-Amerikaari sche papieren, waarvoor wederom eenige vraag bestond. WISSELKOERSEN. Londen 8.96'/i (8.97*/*)Berlijn 73.70 (73.80); Parijs 8.53 (8.54); Brussel 30.88'/» (31.94); Zwitserland 41.75 (41.84); Kopen hagen 40.05 (40.10)Stockholm 46.25 (46.35) Oslo 45.10 (45.15): New York 1.83 1/8 (1.83'/»); Praag 6.39 16.40) Prolongatie 1; Part. disc. 1/4: Daggeld 1/4 Registermarken 351/4; Crediet Sperr- marken 17; Effectensperrmarken 16*/*; Reismarken 47'/*; Bankpapier 41V2. Tusschen haakjes zyn de koersen van gisteren. LEIDEN, 16 Februari. Vette Varkens- markt 251 zware 4645; 15 lichte 41. Handel tameiyk vlug. Enkele hokken 1 ct. hooger. LEIDEN, 15 Febr. 1937. Noteering Cooper. Groenten-, Fruit- en Bloemenvellingvereen. „Leiden en omstr.". Pieterselie f.2, krop salade f. 1.20 tot f. 1.80, selderie f. 0.80 tot f. 1.80, knolselderie f. 3.10 tot f. 4.60 per 100 SCHUSCHNIGG NAAR ITALIË. Naar men verzekert, zal bondskanselier Schuschnigg omstreeks midden Maart een reis naar Italië maken. De strijd in Spanje. De rechtsche troepen vorderen. Volgens den scecialen berichtgever van het Duitsche Nieuwsbureau is de tegen stand der regeeringstroeoen in den secto Jamara. ten Zuidoosten van Madrid, ge broken en bevinden de rechtschen zich reeds vlak voor Arganda, od nog slechts twintig K.M. van den laatsten hoofdweg naar Guadalajara by Alcala en Henares. Zy. hebben alle belangrijke toegangswegen haar Madrid afgesneden. Het te Madrid verschonende blad „El Sccialistra" schrijft dat de leiding in sovjet Süanje ln geen ceva' mag worden opgedra gen aan Largo Caballero daar deze alle energie mist. Naar de radio-zenders der regeering mededeelen. is op grond van een overeenkomst met de syndicalisten en com munisten het oDenbare bestuur in Asturië ln handen van de anarchisten overgegaan, gegaan. utrecht in de registers van den burgeriy- .tuks, kroten f. 1 tot f. 1.90, kroten, gekookt ken stand had laten inschrijven. Dit kind f.4 tot 1.6, witloof f.2 tot f.11. boerenkool overleed spoedig na de geboorte. Zij werd f.1.50 tot f.3, spinazie f.26 tot f.28. uien deswege tot een Jaar gevangenisstraf ver- f.0.90 tot f. 2.60, wortelen f. 1.10 tot f. 3.60, oordeeld, doch van deze straf werd ha4* JJpfti een groot gedeelte kwijtgescholden op voorwaarde, dat zij zich liet opnemen in de stichting van de middernachtzending? Terwyl zy daar verpleegd werd zag zij kans te ontvluchten. Na de geboorte van haar tweede kind vreesde zy. dat dit ni een nieuwe uitwyzing ln Duitschland moeten blijven en om zulks te voorko: iieeft zij te Amsterdam, waar zy verbleef, iemand bereid gevonden, die, hoewel niet de vader zynde. dit kind wilde echten. Thans stond zy terecht wegens diefstal van een koffer, een toiletkoffer, kleeding- slukken en lepeltjes, gepleegd te Wasse naar. Op de vraag van den president, wel ke de reden was. dat verdachte telkens op nieuw in ons land terugkeerde en waarom zy diefstallen pleegde, bleef zij het ant woord schuldig. Zij zeide veel spyt van het gebeurde te hebben. Het O. M„ waargeno men door mr. Hoekstra betoogde, dat ons land op gasten als deze verdachte maar weinig prijs stelt. Herhaalde malen ls zy uitgewezen, doch even zooveel keeren komt zy terug om hier misdrijven te plegen. Wegens diefstal elschte de officier thans een jaar gevangenisstraf Mej. mr. Stapel, raadsvrouwe van ver dachte. merkte op dat men hier met een zeer zonderlinge persoonlijkheid te doen heeft, die geen enkele verklaring van haar gedrag kan of wil geven. De groote moei lijkheid is, dat zy telkens weer ten too- ncele verschynt als men denkt van haar te zyn verlost. Pleit-ster refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak 2 Maart. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE per contract Amslerdamsche Liquidatietal N.V. SUÏKER. RUBWR. KOFFIE, CACAO. KATOEN AllE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL NEW YORK. CHICAGOi WINNIPEG» ENZ DAM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C, Beua Nis 2. Telef. 30012 Talearamadrei: CARLOS-AMSTERDAM 4302 Ungez Med.« AMSTERDAM, 16 Februari Op de Amsterdamsche effectenbeurs werd de aandacht voornameiyk' in beslag genomen door enkele, specialiteiten. Zoo ontwikkelde zich een drukke affaire in A.K.U.'s, die meer dan eens per groote posten tegeiyk werden verhandeld en zich opnieuw op een verhoogd niveau konden iten I f.2 tot f.8, spruiten II 1.50 tot x. 4, andijvie f. 8 tot f. 18, nero f. 6 tot f. 8.30, roodekool f. 2.10 tot f. 2.70, gele kool f. 1.70 tbt f.3, groene kool £.1.20 tot f. 2.70, prei f. 1.50 tot f. 3.70 per 100 kilo. BODEGRAVEN, 16 Febr. Aangevoerd' 781 partijen Goudsche kaas, alle met R.M., Jofgal 3510 stuks, wegende 31.590 Kg. Prys R.M. Ie srt. 22—23; 2e srt. 20—21. Handel matig. HAZERSWOUDE. 15 Februari. Kippen- elren 3.50-^4.00 per 100 stuks. Eendeneieren 3.253.80 per 100 stuks. Kippen 0.75 per stuk. Totaal 4182. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Ffebruari. Groentenveiling. Waspeen per kist van 20 KG. 4050 cent; Kroten per kist van 20 KG. 2540 ct.; Groene kool per 100 KG. 1.20—1.50; Uien per 100 KG. 1.60—2.60; Prei per 100 bos 2.202.60; Knolselderie oer 100 stuks 2.904.40: Gele kool per 100 h.G. 1 20 —1.80; Roode kool per 100 KG. 1.40—1.90. RIJNSBURG, 15 Februari. Groentenvei ling. Roode kool f. 1.402.20; Gele kool 1 20 1.50Groene kool 1.203.00: Waschpeen 3050 cent; Kroten 3040 ct.; Boerenkool 1015 ct.; Knolselderie f.26; Uien 060 1.00. Bloemenveiling 15 Februari. Tulpen per bos: Copland 1624; Bartigon 1826; William Pitt 2226; Rose Coppland 3032: Goudvink 2023; Gele Prins 1418: Ibis 13—16; Victoire 22—26: Murlllo 13—17; Electra 16—22; Mr. v. d. Hoeff 17—21; Mo zart 20—22; Cramolsie brillant 1214; Fla mingo 1113; Prosperity 1314; La reine 11—16; Witte Valk 18—22; Dubbele tulpen gemengd 20—24; Prins v. Oostenrijk 13— 16: Fred Moore 11—13. ROTTERDAM, 16 Febr. 1937. Totale aan voer 4231. Paarden 190. magere runderen 1050, vette runderen 732, vette kalveren 102, graskalvereri 107, nuchtere kalveren 1826, schapen en lammeren 133, varkens 29, big gen 10, bokken en gelten 52. Pryzen per K.G. Vette koeien le kwal. 24, 2e kwal. 58, 3e kwal. 4043; vette ossen 60, 54. 4450; stieren 59, 52. 45; vette kalveren 93, 80, 5565; schapen 47, 40, 33; lammeren 50, 42, 32; graskalveren 58. 48; nuchtere kalveren 40. 35, 30; slachtpaarden 48. 45. 40. Pryzen per stuk: Schapen le kwal. 26. 2e kwal. 20. 3e kwal. 15; lammeren 23, 19. 13; nuchtere slachtkalveren 9'/», 7, 5; nuchtere fokkalveren 15. 13. 11; slachtpaarden 200, 150, 100; werkpaarden 245. 150, 100; hitten 130, 105, 70; stieren 275, 220, 110; kalfkoeien 235, 190, 120; melkkoeien 240, 190, 135; vare koeien 170. 135, 05: vaarzen 155, 115, 85: pinken 130, 100. 95: craskalveren 60. 40. 20; bokken en geiten 12. 7. 3. ROTTERDAM 15 Februari Binnenlanó- sche Granen Haver 7.50- 7,90; Gerst Chevalier 99,50; Erwten kl. groene 8 9,75; Erwten schokkers 1217; Bruine boo- nen 9—10 (extra kwal. hooger)Kogel- boonen 810,50; Karwyzaad 23—24 (incl.); Blauwmaanzaad 23—24,50 (incl.). 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3