STADSNIEUWS Harmonie-Kapel IWerkmans Wilskracht" Het 7de lustrum van „Werkmans Wilskracht" MAANDAG 15 FEBRUARI 1937 No. 23586 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN I kt Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN gering van het 35-jarig bestaan E?n 'drukbezochte receptie. De overdekte zweminrichting aan de Haarlemmerstraat. Het huwelijk van de Prinses Opdracht aan Piet van der Hem. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. é''4 EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 13D ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar I agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling [Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden I van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 110 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f- portokostenj (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.t |Het. 35-jarig bestaan eener vereeniging |ardt meestal zonder veel feestvertoon órbügegaan; hoogstens wordt het in den Itiemen kring van leden en donateurs trdacht. [Maar wanneer een vereeniging dermate ipulair is als zulks in onze stad het geval met de Harmoniekapel „Werkmans Wils- racht", dan blijft de feestviering tot dien jeinen kring niet beperkt. Het was van |t: bestuur der jubileerende vereeniging ook heel goed gezien om de velen, die artoe behoefte gevoelden. In de gelegen- te stellen op een officieele receptie Jun gelukwenschen aan te bieden. [Deze receptie vond Zaterdagmiddag ats in de foyer van hotel „Den Burcht" 1 zij werd voorafgegaan door 'n muzikale mdwandeling door de stad, waarbij het tanige korps zich presenteerde in spik- [linternieuwe uniformen! Onnoodig te (gen, dat het geheel een voortreffelijken Idruk maakte. (Onderweg werd een muzikale hulde ge- pcht aan den bekwamen directeur, den ter Gerardus Dik, die thans reeds bijna i jaar den dirigeerstok over „Werkmans lilskracht" zwaait, doch door ziekte van pzelf en zijn echtgenoote niet direct in i juiste stemming verkeerde om het feest igewêkt mee te vieren. Niettemin werd let bestuur binnenshuis genoodigd, werden per en weer vriendelijke woorden gewls- lld, waarbij aan mevrouw Dik ook bloe pen werden aangeboden, terwijl tenslotte heer Dik eigenhandig de feestmarsch irigeerde. [Daarna werd de tocht voortgezet naar ten Burcht", waar, zooals gezegd zeer leien hun opwachting kwamen maken. [Achtereenvolgens werden hier gelukwen- fchen aangeboden door den heer J. Dragt lamens het Leidsch Politie-Muziekgezel- phap, den heer N. de Neef namens de Chr. larmoniever. „Athalia", mevrouw M. E. Iinke-de Vroede namens het dames-comité [en heer dc Wekker namens het Muziek- prps der N.Z.H.T.M., den heer en mevrouw DriessenHofman, een vertegenwoordi- [er van de leverancierster der uniformen, t fima Kreymborg, die een aantal marsch- umes offreerde, den heer W. van der tan, voorzitter der 3 October-Vereeniging i de.-, heer Joh. van der Broek namens let dubbelmannenkwartet „Sempre Avanti" Natuurlijk was ook de eere-voorzitter, de ler J. Verver aanwezig, die gedurende igeveer een kwarteeuw het voorzitter- ap bekleedde en verschillende oude her- neringen ophaalde. Spr. wees erop hoe de [ereeniging tijden van voor- en tegenspoed 'eft gekend en sprak er zijn bewondering [wr uit, dat het bestuur ondanks de moei- tijdsomstandigheden kans heeft ge ien alle leden in een nieuw uniform te teken. Nu deze zorg achter den rug is, dui ken weer nieuwe moeilijkheden op. Na den dood van de beide beschermheeren, wijlen de heeren F H. A. en C. Th. Driessen en de liquidatie der Katoenfabriek komt het korps zonder oefenlokaal en het zal dus zaak zijn om zoo spoedig mogelijk door de stichting van een bouwfonds in die be hoefte le voorzien. In de aanwezigheid van den oudsten zoon van den oudsten beschermheer, den heer Louis Driessen ziet spr. evenwel gaarne een bewijs van diens medeleven en spr. vertrouwt danook in de toekomst op zijn medewerking en steur., waar zulks moge lijk is. Fven later nam de heer Verver ander maal het woord, ditmaal om hulde te bren gen aan twee leden, die vsn de oprichting af lid der vereeniging zijn geweest, de ge broeders M. en J. van Leeuwen. Onder aanbieding van een eenvoudig huldeblijk sprak hij den wensch uit, dat beiden nog lange jaren een sieraad voor „Werkmans Wilskrachtmogen blijven. Van de velen, die daarna het bestuur kwamen complimenteeren, noemen wij nog den heer Berlemon namens de Leidsche Postharmonieden heer Cornet namens T. en D„ den heer J. D. van Berkel, eerelid en oprichter der vereeniging, thans wonende te Alphen aan den Rijn; een ver tegenwoordiger der Leidsche Christelijke Harmoniever.; den heer J. W. Henny, directeur-hoofdredacteur van ons Blad, wiens aanwezigheid getuigde van de goede verstandhouding tusschen het „L.D." en het korps. (Reeds sedert vele jaren luistert ,,W. W." de publicatie van verkiezings uitslagen met haar gewaardeerde mede- werkkring op!) en nog vele anderen. De voorzitter, de heer H. Stikkelorum had geen gemakkelijke taak om alle sprekers te beantwoorden, doch hij kweet zich daarvan voortreffelijk en vond voor allen een pas send wederwoord. Bovendien waren er vele telegrafische en schriftelijke gelukwenschen benevens bloemstukken van ret Leidsch Politiemu- ziekgezeischap T. en D„ Athalia, het damescomité, de N.Z.H.T.M. en de Leidsche Chr. Harmonievereeniging. Eerst over zevenen, toen de feestvreugde haar hoogtepunt had bereikt, eindigde deze geanimeerde receptie, welke een waardige inzet vormde van de nog komende feeste lijkheden op Woensdag en Zaterdag a.s. DE ELTAX-RINGLÏJN. Met 1 Maart a.s. in werking. Zooals wij reeds de vorige week met een enkel woord meldden, treedt op 1 Maart a.s. de nieuwe Eltax-autobus-dienstrege- ling in werking, waarbij het bestaande tra ject wordt uitgebreid tot een ringlijn. De .oute is als volgt: Station, Kort Rapen burg. Breestraat. Korevaarstraat. Leven daal. Hooge Rijndijk, Burggravenlaan, Fruinlaan, Cobetstraat, Zeemanlaan. Ko- ninginneiaan, Heerenstraat, Witte Singel, Noordeinde, Kort Rapenburg, Station v.v. Elke 7minuut vertrekt van het sta tion een bus in beide richtingen. In aansluiting op ons bericht van Za terdag betreffende een overdekte zwemin richting aan de Haarlemmerstraat verne- nemen wij thans dat de overdracht van een stukje grond, welke geschieden moet, voordat de bouwvergunning kan worden verleend, om bijzondere redenen vermoe delijk nog wei een dag of wat duren zal. De heer Koster verzekerde ons he denmiddag echter, dat onmiddellijk met den bouw begonnen zal worden, zoodra het met de bouwvergunning in orde is. 40-JARIG JUBILEUM. Van den heer K. Crama. Heden herdenkt de heer K. Crama, boek binder bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij N.V.. alhier, den dag, dat hij voor 40 jaar bij deze vennootschap in dienst trad. Naar aanleiding hiervan werd de jubi laris hedenmorgen ten kantore der firma door zijn directeur op hartelijke wijze ont vangen en toegesproken. In een waardee- rendc toespraak memoreerde spreker ver schillende aardige bijzonderheden uit des jubilaris' 40-jarige loopbaan, roemde hem als bekwaam en vakkundig boekbinder en bood hem ten slotte een gratificatie en een mooi bloemstuk aan, Vervolgfens nam de algemeen procuratie houder het woord, die o.m. gewaagde van de uitstekende samenwerking en prettige verstandhouding, die er tusschen den ju bilaris en het administratief personeel be staat, terwijl daarna de chef der binderij eveneens zijn bijzondere voldoening uitte over de wijze, waarop Crama steeds zijn bezigheden verricht. Namens procuratiehouders, chefs en kan toorpersoneel bood hij den jubilaris 'n mooi souvenir en bloemen aan. Ten slotte werd Crama met de hem ver gezellende huisgenooten naar een der fa- briekslokalen genoodigd, alwaar hij door 't voltallige technische personeel werd ge huldigd. Ook hierd werden de vele goede eigenschappen van den jubilaris naar vo ren gebracht en werd hem namens allen een mooi vloerkleed aangeboden, terwijl de familieleden van den jubilaris met bloe men werden verrast. Een mooi geteekende oorkonde, vermeldende de namen der schenkers, vormde het blijvende souvenir dezer hartelijke huldiging. Schilderij van de huwelijks inzegening. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Gebr. Scheliingerhout. (Beperkende Be palingen). Dorpsstraat 67/68. Metselaars- en aannemersbedrijf. Vennooton: G. Schel lingerhout en C. Schellingerhout. Benthui zen. Wijziging: A. Schellingerhout en Zoon. Dorpsstraat C7/68 Benthuizen. Metselaarsbedrijf. Deze vennootschap is ontbonden; beide vennoo- ten zijn uitgetreden. Thans is een nieuwe vennootschap onder firma gevormd onder den naam; Gebr. Schellingerhout. De agent van politie C. Wijnnobel zal morgen den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar in gemeentedienst trad. Des namiddags te 2.45 uur zal de huldi ging plaats hebben in de theoriezaal van het politiebureau. De kunstschilder P. van der Hem. Aan den kunstschilder P. van der Hem, onzen lezers welbekend als tee kenaar van onze wekelijksche platen, is door de Regeering een belangrijke en vereerende opdracht gegeven, n.l. het vervaardigen van een schilderij, voor stellende de inzegening van het huwe lijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard in de Groote Kerk te Den Haag. Het doek zal een documentair karak ter hebben; portretten van de belang rijkste personen, die ter plaatse aan wezig waren, zullen erop voorkomen. Zooals begrijpelijk is, acht de heer Van der Hem deze opdracht een eervolle onder scheiding, die hem in hooge mate verheugt Wij brengen hierbij in herinnering, dat de heer Van der Hem ter gelegenheid van het 25-jarige Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in opdracht een portret van de Koninklijke familie H M. de Koningin Z.K.H. Prins Hendrik en H.K.H Prinses Juliana, met de beeltenis van Willem den Zwijger cp den achtergrond heeft ver vaardigd. welk schilderij als geschenk van het Nederlandsche volk zich in het Paleis aan het Noordeinde bevindt. BINNENBAND. Vertrek van het Prinselijk Paar uit Weenen naar Zeil am See uitgesteld tot morgen. (Binnenl., 4e Blad en Laatste Berich ten, le Blad). Piet van der Hem zal een schilderij ver vaardigen van de inzegening van het Prinselijk huwelijk in de Groote Kerk te Den Haag. (le Blad). Een nieuwe electriciteitswet. (2e Blad). Duitschland en onze neutraliteit; inzake de onaantastbaarheid van Nederland behoeft niet onderhandeld te worden. (Binnenland, 4e Blad). Vier gewonden bij trambotsing te Axel. (Gemengd, 4e Blad). BUITENLAND. De Balkanbond komt heden te Athene bijeen. (Buitenland, le Blad). Langzame vorderingen der rechtschen bij Madrid. (4e Blad). Groote rede van Schuschnigg den Oosten* rijkschen bondskanselier. (4e Blad). Blum over Frankrijk's economie. (Buiten land, le Blad). Wordt Danzig hij Duitschland gevoegd? Een Zwitser, dr. Burckhardt tot Hooge Commissaris benoemd. (Buitenland, le Blad). De regeeringsvcrklaring van Japan's pre mier. (Buitenland, le Blad). Ernstige bioscoop-ramp in Mandsjoerije. 700 dooden. (Buitenl. Gemengd, 4e BI.)» ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. DREE INBREKERS AANGEHOUDEN. Na verhoor op vrije voeten gesteld. Op aanwijzing van een burger is gister morgen een drietal personen aangehouden, die zich omstreeks 10 uur op verdachte wijze in de omgeving van den Morschweg ophielden. Zij. bleken drie beruchte Rot- terdamsche inbrekers te zijn, die allen reeds ettelijke jaren in de gevangenis heb ben doorgebracht en waren in het bezit van verscheidene inbrekerswerktuigen. Zij ontkenden echter natuurlijk iets kwaads in hun schild te hebben willen voeren, zoodat de politiet niet anders doen kon, dan het drietal op vrije voeten te stellen. De instrumenten bleven voor alle zeker heid op het bureau achter. Foto van Vliet Links: Het bestuur der jubileerende vereeniging met eenige leden van het dames-comité. - Zittend van links naar rechts de heeren H. van de Water, commissaris, D. SeUer. bibliothecaris, J de Koning, 1ste secretaris. H. Stikkelorum, 1ste voorzitter, J. Verver, eere-voorzitter, W. Nieboer, 1ste penningmeester, J. Bij, 2de voorzitter, Chr Wallaart, commissaris en J. van Weizen, 2de secretaris. - Staande in dezelfde volgorde de heeren M. van Leeuwen, J. D. van Berkel, eerelid. en de dames E. J. LangezaalVan Dijk. H. van LeeuwenHonders, M. E. MinkeDe Vroede en de heeren J. van Leeuwen en J, Benning, 2de penningmeester. Rechts: Het prachtige korps op „Leiden's oudste bezienswaardigheid". Den Burcht,

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1