LAATSTE BERICHTEN ilDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 13 Februari 1937 BEURSOVERZICHT Binnenland LUCHTVAART Buitenland MA1KT WEERBERICHT. Barometerstand. IGistermiddag 3 uur: 760. IHedenmiddag 2 uur: 760. binnenlandsch weerbericht. Idegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. IHoogste barometerstand 767.3 te Kuopio 1 Finland. Laagste barometerstand 733.4 te Isafjord j IJsland. I Verwachting tot den avond van 14 Febr. IZwakke tot matige wind uit Oostelijke htlngen. Betrokken tot zwaar bewolkt. |aarschynlyk eenige regen of sneeuw, Doral in het Zuiden. Temperatuur om 't punt, wellicht lichte vorst in het lorden. BCITENLANDSCH weerbericht. idegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie over Dultschland trekt af Zuid Europa. De secudairen van deze i het Noord-Westen zijn thans tot onze ingeving genaderd, waarbij het heldere omsloeg tot opnieuw mist en lage |olken met continuen neerslag. De hooge in het Noord-Oosten nam toe en At zich verder naar het Zuiden uit. »r de wijzigingen ln de luchtdrukver- Kling ging de wind naar Zuid-Oost om en jordt weer koude uit het Oosten naar onze igeving getransporteerd, terwijl het in luid-Fr.'a :rijk weer warmer wordt. In fest-Dunschland nam de hevige koude in i atmosfeer op groote hoogte af, in de pen is het nog zeer koud. De verdere jitzichten zijn thans onzeker gewor- WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. IFarijs: Z.Z.O. wind, 3 gr. C., regen. lLmdon: Z.W. wind, 4 gr. C., regen. IBerlijn: Z.O 1 gr., betr. lGer.ua: windstil, 5 gr. C., zw. bew. Ileenen: N.W. wind, 5 gr. C., zw. bew. LUCHTTEMPERATUUR. li uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.) lil uur 's midd.: 2 gr. C. (36 gr. F.) pOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 4.34 uur; nam. te 16.41 uur. Voor Maandag. Voorm. te 5.10 uur; nam. te 17.20 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Zaterdag: 5.38 nam. tot 6.50 voorm. Zondag: 5.40 nam. tot 6.48 voorm. MAANS- op- en ondergang. 13 Febr. op: 7.42 uur: onder 20.27. 11 Febr. op: 8 uur 02; onder 21.48 uur. ITALIË. Een kroonprins geboren. De Duce naar Tripolis. I Zooals gisteren ln een deel onzer oplaag F°8 is gemeld, heeft de kroonprinses het gven geschonken, aan een zoon. De honderd '°iJen :":anonschoten, waarmede de blijde twurtenis in het Huls van Savoye werd mgekondigd, werden gevolgd door het ge- «ii van de sirenes van alle schepen, die ln p: haven van Napels voor anker lagen ,ter- 1)1 de klokken van alle kerken der stad be tonnen te luiden. Op hetzelfde oogenblik '«schenen tegen den staalblauwen hemel '«schillende escadrilles vliegtuigen, die lan- ttt tijd rondcirkelden boven de Piazza del nebiscito, waar een ware orkaan van "tugdekreten losbarstte. Van ieder huls wappert de vlag en ook te scheDen in de haven zijn gepavolseerd. oroote menschenmassa's trekken in op ent door de straten, vreugdekreten ult- "ngend od het Huis van Savoye en ln het oilsonder od de orinses van Piemont. Voor Daleis te Naoels had een grootsche «monstratle olaats van tienduizenden, Jwtvan er tien duizend brandende fakkels oroegen 55 overweldigende toejuichingen en het "jjpiiaasme van de Naoolltanen nood- si u1? 1,611 orins van Piemont en konin- ti» e Ks nraal toe od het balcon far. 1 baleis te verschijnen. Alle open- if? Bebouwen zijn geïllumineerd, tri.. en zUn met speciale edities ver- nenen. De „Glornale dTtalla" schrijft o.a. rechtstreeksche voortzetting van de 16 dynastie van Europa een gedenk- t(nk5 Sebeurtenis is in Intallë's zeschie- en u' r zoon van Umberto van Savoye Kielnz°on van den koning-keizer aan- miri"1.hct levenslicht op een tltdstip, te det Italiaaaische volk ziin volmaak- W, lelijke en materieele eenheid en het jjfte'gjdht van zltn macht en roem heeft goeder van de Belgische prinses was hiar evenals de prins van Vlaanderen, D „or,°eder ooeenKii. van P'emont bevond zich op het dPDart van 1,6 geboorte in zijn privé- &«a waar het pasgeboren prinsje vrentrH r? werd getoond. Stralend van ocder Hi het kind op het voorhoofd 18en n, Dhtfoerlng van alle aanwezi- zeer g^rtpr,nses en het prinsje maken het In de portierswoning van het paleis heeft men intusschen registers gedeponeerd, die door duizenden personen, menschen van alle rangen, worden geteekend. De Duce heeft direct, nadat hij van den prefect van het koninklijk palels en eer sten adjudant van den prins van Piemont de blijde gebeurtenis aan het hof had ver nomen, de vreugde def fascistische regee ring en van de geheele natie tot uitdruk king gebracht ln gelukwenschen, welke hij heeft gericht tot het koninklijke paar en den prins en de prinses van Piemont. De prefect van het paleis heeft het nieuws ook direct ter kennis gebracht van de ridders der Annunziata-orde, de presi denten van Senaat en Kamer en de minis ters. Ter gelegenheid van de blijde gebeiurte- nis zal op 13, 14 en 15 Februari worden gevlagd. De openbare gebouwen zullen deze drie dagen des avonds geïllumineerd zijn. De openbare diensten en de scholen zullen Maandag gesloten zijn. In alle steden van Italië is de feest vreugde spontaan en zeer groot. Te Rome werd het nieuws van de geboorte evenals te Napels bekend gemaakt door 101 kanon schoten. Van vijf uur tot half zes hebben de klokken van het Capitool geluid. Het prinsje zal Vlttore Emanuele worden genoemd naar zijn grootvader, den koning van Italië. Daar hij in de provincie Napels geboren is, zal hij als vermoedelijke erf genaam van den troon volgens de traditie van het Huls van Savoye, prins van Napels zijn, welke titel ook de tegenwoordige ko ning Victor Emanuel voor zijn troonsbe stijging heeft gedragen. De pas geboren prins ziet er kem ge zond uit. Hij heeft zwarte oogen en don ker blond haar en weegt acht pond en twee ons. Ook de prinses van Piemont maakt liet uitstekend. Heden heeft de doop plaats Vermoedelijk zal een amnestie worden af gekondigd. In Maart a.s. zal Mussolini een bezoek brengen aan Tripolls. Dit bezoek zal sa menvallen met de opening van de jaar markt aldaar. De Duce zal de verschil lende belangrijke werken bezoeken, welke in de kolonie tot stand zijn gekomen on der het gouverneurschap van Balbo. Deze werken zijn niet alleen van belang uit touristisch en economisch oogpunt, doch ook om militaire redenen. Tijdens het be zoek van Mussolini aan Tripolis zullen 't eerste en tweede eskader voor de kust ma noeuvres houden, welke ongeveer twee we ken zullen duren. VEREENIGDE STATEN Het Hooggerechtshof. Op het Witte Huis werd vernomen, dat het plan tot hervorming der rechtspraak hl de Vereenigde Staten de vrucht is van beraadslagingen, welke president Roosevelt gedurende anderhalf jaar heeft gevoerd met zijn raadgevers Dit zou de vastbeslotenheid verklaren van Roosevelt, niet toe te stemmen in een compromis. Zoodra het opperste gerechtshof de N.R.A. ongeldig verklaarde, zijn de attorney-ge neral en dc solicitor-general overgegaan tot de voorbereiding van tal van plannen om dit falen tegen te gaan. Het onderha vige plan werd na een diepgaand onder zoek uitgekozen. Het lid van het federale Hooggerechts hof. rechter Merrill Otis, heeft aan een lunch een redevoering gehouden, waarin hij vergeleek hetgeen thans geschiedt met de wijze, waarop de Romeinsche senaat er toe gebracht is zijn rechten over te dragen aan Caesar Augustus. De datum, waarop de boodschap van Roosevelt over het fe deral e gerechtshof uitgegeven werd, aldus Otis, zal misschien wel in de herinnering blijven als de datum, waarop het begin van het einde ontstond. 6 Maandag zullen 50.000 werklieden bij de General Motors den arbeid hervatten, de overige arbeiders zullen voor het einde der week weer aan het werk gaan. AMSTERDAM, 13 Februari. Het publiek nam ten opzichte van de effectenbeurs heden een gereserveerde houding aan. De berichten uit Amerika omtrent het voornemen van de regeering cm het buitenlandsche bezit aan Amerl- kaansche effecten zwaar te belasten, maak ten een minder prettlgen indruk. Hoewel men niet bepaald verontrust was, bleek toch een neiging te bestaan om Ame- rikaansche fondsen te liquideeren. Wallstreet was gisteren gesloten zoodat geen gegevens beschikbaar waren waarop kon worden afgegaan en Amsterdam moest dus op eigen wieken drijven. De Amerikaansche staalfondsen waarin vooral tegen het slot van de beurs groote omzetten plaats vonden, werden beneden de slotprijzen van gisteren ingezet en volg den onder beursttjd een benedenwaartsche richting. Ook de Koperwaarden kwamen iets lager te liggen. De Kunstzyde-aandee- len bleven verhoudingsgewijze goed op peil. Voor kunstzijdefondsen schijnt men over het algemeen toch goed geporteerd te zijn, want duidelijk kwam dit tot uitdrukking in de vaste stemming die heden wederom viel waar te nemen voor Aku's, die zich opnieuw konden verbeteren en dus in het verloop van deze week een koerswinst van verschei den procenten hebben gemaakt. Unilevers en Phillpsaandeelen trokken slechts weinig attentie. Op de Tabaksafdeeling waren de Deli- aandeelen bij de opening prijshoudend, doch geleidelijk aan voltrok zich een reactie. Van de Rnbbprfondsen waren Amsterdam Rubbers zoo goed als geheel verwaarloosd. Daarentegen werden verschillende soorten die anders als minder courant worden ge kenmerkt. druk verhandeld en daarbij be stond dooreen genomen een prijshoudende stemming. Suikeraandeelen waren veronachtzaamd. H.V.A.'s waren overigens prijshoudend. De Scheepvaartmarkt was stil. Op de Petro'eumafdeeling bewogen Ko ninklijken zich voornamelijk omstreeks het slotniveau va" v'steren. Van Amerikaan sche soorten w den vooral Shell Unions druk verhar-i"'d en daarbij ontmoetten die goede vraag. In de dollar-obligaties en de warrants Koninklijke ging niet veel om. De obligaties konden zich handhaven en fcerden hoofd- Motor rijdt voetganger aan. Drie gewonden, van wie twee zwaar gekwetst. Gisteravond, te ongeveer 8 uur, kwam de 52-j-arige heer Th. E. v. d. G. zijn woning, aan de Koninginnegracht 99, te Den Haag, uit en stak den rijweg over. Vermoedelijk heeft hij daarbij niet voldoende uitgekeken, waardoor hij door een motor, welke juist aan kwam rijden, gegrepen werd. De gevolgen van de aanrijding waren zeer ernstig. De motorrijder, de 35-jarige A. H. de M„ wonende in de Jurriaan Kokstraat, aldaar, bekwam een schedelbreuk en een zware hersenschudding. Ook de duo-rijder, de 44-jarige A. K„ uit de Dirk Boogenraad- straat, liep een hersenschudding op. Belden werden door den geneeskundigen dienst naar Bronovo overgebracht. De heer v. d. G. was er Iets minder ern stig aan toe. Met een bloedende wonde aan het achterhoofd, een gebroken rib en een kneuzing van den linkerhlel, werd hl] zijn woning binnengedragen. Hedenochtend waren de twee motorberij ders nog niet tot bewustzijn gekomen. De overval op de postauto te Den Haag. Een voortvluchtige mededader. Er is eenig licht gekomen ln den overval op de postauto in de J. P. Coenstraat te Den Haag. De politie is overtuigd, dat zij met de arrestatie van E. één der daders achter slot en grendel heeft gezet, al blijft E. hardnekkig onkennen. Het tegen E. ver gaarde bewijsmateriaal is echter stenrk. Ook heeft de politie eenige getuigen van den overval met den arrestant geconfronteerd. In aanmerking genomen het uur van den overval het was tegen 6 uur in den avond kan aan dergelijke confrontaties natuurlijk weinig waarde worden gehecht. Vast staat, dat nog twee mannen bij den overval betrokken waren. Over één van hen heeft de politie, blijkens een verzoek' tot opsporing, aanhouding en voorgeleiding in een buitengewoon politieblad van giste ren, nauwkeurige gegevens. Het is zekere R. H„ geboren te Vervlers 9 Juli 1909, laatst wonende Cornells Speel manstraat '17, te 's-Gravenhage, thans zon der bekende vaste woon- of verblijfplaats. Hij is vermoedelijk naar België gevlucht. Betreffende den derden dader beschikt de politie nog slechts over enkele vage gegevens. HET HUIDIGE WETSONTWERP INZAKE DE COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMSTEN. Gisteren werd te Utrecht een vergade- rins gehouden van het algemeen bestuur van het christeliik nationaal vakverbond, met introductie voor de hoofdbestuurs leden der aangesloten organisaties, ter be spreking van het ontwerp van wet od al gemeen verbindend- en onverbindendver- klaren van bepalingen van collectieve ar beidsovereenkomsten. Nadat de voorzitter van het C.N.V., de heer A. Stapelkamp, de vergadering had geopend hield de 2e voorzitter, de heer J. Hofman een referaat over ..Het huidige wetsontwerp inzake de collectieve arbeids overeenkomsten". Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd naar het dagelijksch bestuur geren- voyeerd het zenden van een adres aan de Tweede Kamer waarin sympathie wordt uitgesproken voor het wetsontwerp en de wenschen van het C.N.V. inzake wijziging van het ontwerp naar voren worden ge bracht. DE POSTVLUCHTEN. Vanochtend om half acht is het K.L.M.- toestel „Edelvalk" van Schiphol opgestegen voor de vlucht naar Indië. Wegens een defect aan de radio keerde de bestuurder terug Nadat het euvel her steld was, is de „Edelvalk" om 8.08 uur op nieuw vertrokken Drie passagiers maken de reis mede tot Batavia, één tot Singapore en een tot Alexandrië. Voor het traject CalcuttaBangkok heb ben twee passagiers plaats besproken, voor Calcutta-Rangoon een passagier, Bangkok- Batavia een passagier en een passagier MedanBatavia. Het toestel heeft 152 k g. vracht. 343 k g. briefpost en 39 k.g. pakketpost meegeno men. De „Djalak" ls hedenmorgen van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 154 kilogram post, 6 kilogram pakketpost en 4 kilogram goederen. Voor tusschentrajecten werden 14 passa giers geboekt, terwijl een passagier wegens plaatsgebrek geweigerd moest worden. Droevig ongeluk te Boxmeer. Een zandschuit omgeslagen. Een der opvarenden verdronken. Gistermiddag is op de Maas onder Box meer een zandschuit in aanvaring met een schip geweest, waarbij een der opvarenden van de schuit is verdronken, terwijl de tweede opvarende gewond werd. Door nog onbekende oorzaak kwam de schuit, geladen met zand, in aanva ring met een schip, tengevolge waar van de schuit omsloeg. De beide op varenden van B. en R. van der P. beiden uit Cuyk zagen kans in bet reddingbootje te komen, maar ook dit kantelde en kwam onder de schuit te recht. Van B. verdween in de diepte en kwam niet meer boven. Van der P. kon zich nog aan een plank vastgrijpen en wist zich boven water te houden. Aan den wal had men het ongeluk ge zien en spoedig stelde men pogingen in 't werk de slachtoffers te redden De heer Van Dijk slaagde er in Van der P. behou den op het droge te brengen. Het bleek dat hij een arm had gebroken en aan het hoofd gewond was. Het slachtofferd werd naar het ziekenhuis in Boxmeer vervoerd en daar opgenomen. De politie heeft geruimen tijd gedregd naar het lijk van B. Hedenmorgen was het nog niet gevonden. Reorganisatie van den Rijkslandbouw- voorlïchtingsdienst. De regeeringspersdienst meldt: Met ingang van 1 April a.s. worden de technische en economische landbouw voorlichtingsdiensten tot één dienst ver- eenigd. Deze dienst zal onder hoofd toezicht van de directeur-generaal van den Landbouw onder leiding staan van inspecteur ir. D. S. Huizinga, wat de technische en onder ir. C. G. P. Stevens, wat de economische voorlichting be treft. In elk ambtsgebied zal mitsdien slechts een landbouwconsulent werkzaam zijn. De dienst voor de kleine boerenbedrij ven. aan wien de technische en economi sche voorlichting is opgedragen, zal in zijn geheel blijven ressorteeren onder inspec teur ir. Stevens. Verder zullen de direc teuren der rijkslandbouwwinterscholen. voor zoover zy met de landbouwvoorlich ting zijn belast, van deze opdracht wor den ontheven, opdat zij zich uitsluitend zullen kunnen wijden aan de zorg voor 't landbouwonderwijs en in sterker mate aan dit onderwijs kunnen deelnemen door het geven van lessen, dan dit op het oogen blik het geval kan zijn. AANRIJDING TE SASSENHEIM. Twee personen gewond. Gisteravond te halfelf zijn in de Hoog straat te Sassenhelm 2 personen, die sa men op één rywiel zaten door een auto aangereden. In de richting Lisse fietste een 17-j. jongeman uit Hillegom. terwyl achter op 't rijwiel een 17-j. meisje had plaats genomen. Juist over de Klapbrug kwam een personenauto het tweetal ach terop en reed hen aan. De jongelui wer den met groote kracht tegen de straat ge slingerd, terwyl de automobilist zich om niets bekommerde en doorreed. Bij om wonenden binnen gedragen, werden zü door dr. Hubert verbonden. Het meisje had ernstige hoofdwonden opgeloopen. De jongeman bleek minder ernstig gewond. Beiden werden naar hun woningen ver voerd. Het is de politie gelukt in den af- geloopen nacht den automobilist op te sporen. Hij was een inwoner van Lisse. die na aanhouding en volledige bekentenis, weer op vrije voeten werd gelaten, zyn auto is in beslag genomen. zakelijk omstreeks 18'/= pCt. afgedaan. De warrants bewogen zich tusschen nauwe grenzen, meerendeels op ongeveer het mid- den-koerspeil van gisteren. De beleggingsmarkt was stil. De Oude Schuld had wederom een gedrukt voorko men. WISSELKOERSEN. Londen 8 99>/iBerhjn 73.90: Parijs 8.55'/« Brussel 30.99; Zwitserland 41.93; Kopen hagen 40.15; Stockholm 46.40; Oslo 45.20; New York 1.83 3/8; Praag 6.40. Prolongatie I; Part. disc. 1/4; Daggeld 1/4 ADJUNCT-COMMIES IN ARREST GESTELD TE HEERLEN. Naar wij vernemen, heeft de recherche te Heerlen gisteren een postambtenaar, den adjunct-commies van R„ terzake van verduistering in arrest gesteld. Het is gebleken, dat deze ambtenaar zich gedurende eenige jaren aan verduistering heeft schuldig gemaakt. Op het oogenblik kan nog niet worden nagegaan, hoe groot het bedrag ls, dat v. R. zich heeft toege- eigend. Men vermoedt, dat dit ongeveer vierhonderd gulden zal bedragen. De verduistering kwam aan het licht door dat iemand, die op het postkantoor zyn belasting had betaald en daarvan een gedeelte zou terug krijgen, dit gedeelte, een bedrag van ongeveer veertig gulden, by den ontvanger der belastingen wilde terug halen. De ontvanger deelde hem toen mede, dat hy dit bedrag nog niet had betaald. De man toonde toen met ontvangstbewyzen van het postkantoor aan. dat hy wel het totale bedrag van zyn aanslag had vol daan. Uit het daarop ingestelde onderzoek bleek, dat de adjunct-commies zich in dit geval en ook bii andere ee'ezenheden ge;d van belasting'c-.t3lers had toe"f5izend. Nu en dan had hll weer bedrc~-n in de kas gestort doch 'angzaam maar zeker werd het verduisterde bedrag grooter. Van R- is ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld en is naar Maas tricht overgebracht. aanrijding te katwijk aan ZEB. Vanmorgen om halfnegen had in de Voorstraat te Katwyk aan Zee een aan rijding plaats tusschen de vischauto van J. B. en het 7-j. dochtertje van J. de J. uit de Adrianastraat. Door onvoorzichtig oversteken kwam zy met de bumpers van de auto in aanraking. De chauffeur wist door krachtig remmen een groot ongeluk te voorkomen. Dr. Cleveringa constateerde eenige ontvellingen by het meisje. verdronken. Gistermiddag is in een onbewaakt oogen blik het achtjarig dochtertje Leentje van den landbouwer A. Huybers te Boerdonk (gemeente Erp, N.B.) op korten afstand van de ouderlijke woning in een sloot ge vallen en verdronken. Op ondergeloopen land achter Neder- landsch Mettray te Eefde by Zutphen is gisteren de landbouwersknecht H. verdron ken, toen hy met den landbouwer W. bezig was in een klein bootje een grootere boot weg te sleepen. H. sloeg achterover in het water en verdronk. W„ die zyn knecht poogde te redden, raakte ook te water. Hij kon zich echter aan een tak vasthouden totdat omwonen den met een derde boot ter plaatse kwamen om hem uit zijn benarde positie te bevry- den. Naar wij vernemen heeft de Java ChinaJapan-lijn aan de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappy opdracht ge geven tot dfen bouw van een motorpassa giersschip van ongeveer 10.600 bruto regis ter-ton. aanrijding in het duister. Een doode te Apeldoorn. Gisteravond omstreeks kwart voor acht heeft op het kruispunt KerklaanParkweg te Apeldoorn een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door Van der K. uit Voorthuizen, en den wiel rijder B. Burghoorn, tandtechnicus te Apeldoorn. De heer B. werd zwaar gewand naar het Juliana Ziekenhuis overgebracht, waar hij laat in den avond aan de bekomen ver wondingen is bezweken Het slachtoffer was 40 jaar oud en on gehuwd. DE STRIJD OM MADRID. Gistermiddag zijn de regeeringstroepen overgegaan tot een tegenaanval naby San Martin de la Vega. een aan den rechter oever van de Jarama gelegen dorp. De na tionalisten waren tydens een vroegeren; opmarsch in de nabijheid gekomen van dit dorp, dat om voorzichtheidsredenen door de regeeringstroepen was ontruimd en dat sindsdien tusschen de strydenden lag. De aanval van gistermiddag had ten doel de rechtschen te verdrijven van de hoog ten, die de Jarama en den weg van Madrid naar Valencia beheerschen. Na een strijd, die verscheidene uren duurde, slaagden de regeeringstroepen er onder een hevig vuur der rechtschen ln de helling te hernemen, die naar de hoogvlak te leidt en hun doel te bereiken. De weg naar het Oosten ligt echter nog steeds onder het bereik van de rechtsche kanonnen, echter niet meer onder het rechtsche mltrailleurvuur. Aan beide kan ten waren de verliezen vrij gevoelig tenge volge van de felheid van den strijd en doordat hier van gemotoriseerde strijd krachten gebruik werd gemaakt. De oor log krijgt trouwens steeds meer een teïH- nisch karakter daar hy steeds meer met modern gemotoriseerde materaal gevoerd wordt. LEIDEN, 13 Febr. Botermarkt. Fabrieks- boter prima f. 1.57; Boerenboter prima f. 1.50—1.55. 160 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van 8 tot en met 13 Febr. '37. Aanvoer Lange Turf 100.000. Prijzen f. 68 per 1000 stuks. LEIDEN, 12 Februari. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Pieterselie per 100 stuks f.1.903.20; Kropsalade 1.002.70; Selderie 0.601.50; Knolselderie 2.305.50; Kroten per 100 kilo 1.701.80; Krotengekookt 4.005.00; Wit loof 2.0012.00; Boeren kool 1.504.00; Spi nazie 19.00—29.00; Uien 1.10—2.80; Worte len 1.003.10; Spruiten I 2.007.00; Sprui ten II 1.505.00; Andyvie 8.0O—18.00; Nero 4.00; Roode kool 1.402.70; Gele kool 1.40 3.60; Groene kool 1.20—3.30; Prei 2.40— 3.50. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Febr. Waspeen p. kist van 20 K.G. f. 0.300.45. Kroten f. 0.300.40. Groenekool p. 100 st. f. 1.40 2.80.Uien p. 100 K.G. f. 1.70—2.60. Prei p. 100 bos f 22.40. Knolselderie per 100 st. f 3.104.60. Gelekool p. 100 K.G. f 1.20 1.60. Roodekool f 1.40—1.80. LEIDERDORP, 12 Februari. Aanvoer 1500 stuks. Kipeieren f.34.10 per 100 stuks. Eendeieren 3.70 per 100 stuks. Boter 6872 ct. per pond. Kaas 1729 ct. per pond. Kip pen 55—70 ct. per stuk. Konijnen 0:45—1.90 per stuk. NAALDWIJK. 12. Febr. Veilingvereen. Westland. Selderij 7590 ct.. peterselie f. 3.40—3.80, radys f. 3.40, keelen f. 1.40— 1.60 alle per 100: prei f. 1.503.20 per 100 kg.; peen 1525 ct. p. kist; boerekool 10— 16 ct. per kist: spruiten 4090 ct. per kist; andijvie 23—58 ct. per bak; witlof 56'/i ct. per kg.; eieren f. 3.604.30 per 100. RIJNSBURG. 12 Febr. Roodekool f 1.40— 2.20, gelekool f 1.20—1.50; groenekool f 1.20 —3 p. 100 K.G. Waschpeen f 0.25—0.50, kroten f 0.300.40. boerenkool f 0.100.15, knolselderie f. 26.50, uien f 0.401. TER AAR, Centrale Veiling van 12 Febr. 1937. Andyvie f. 0.31—0.47 per kist van 4 kg., spruitkool f. 4.20—5.90. witlof f. 3.80—7.00 p. 100 kg., prei f. 2.10—3.20 per 100 bos, boere kool f. 0.10—0.13, seldery f. 0.801.40. ZOETERMEER. 12 Febr. Eierveiling Aan voer 5000 stuks. Prijs kipeieren f. 3.254.35; eendeieren f. 2.653.40 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3