BRONCHITIS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 12 Februari 1)3] NAGEKOMEN BERICHTEN Officieeie CrisispubSicafie SPORT LUCHTVAART AGENDA STADSNIEUWS. De Swammerdam- herdenking. In de Leidsche Universieit. In aansluiting op hetgeen met betrekking tot de Swammerdam-herdenking in de Leidsche Universiteit reeds in het Eerste Blad is vermeld, zij nog medegedeeld, dat de bijeenkomst o.a, werd bijgewoond door den voorzitter en secretaris van het college van curatoren, mr. A. v. d. Sande Bakhuy- zen en mr. P. J. Idenburg, het bestuur en vele leden van den Academischen Senaat, door prol. J. Boeke, uit Utrecht, proi. G. van Rijnberg uit Amsterdam en dr. M. Sirks uit Wageningen. De ree tor-mag nificus, prof. dr. J. van der Hoeve, opende de bijeenkomst met het uitspreken van de volgende rede: Het Nederlandsche Volk is over het alge meen geen vriend van persoonsvereering, hetzij het nu helden geldt op het gebied van krijg, staatsmansschap, kunst of we tenschap, maar gelukkig beseft het toch ten volle de waarheid van de spreuk: Een volk. dat niet zijn helden eert, Dat is de zulken gansch niet weerd. Te allen tijde is he: moeilijk gebleken de groote mannen van het heden te her kennen en op werkelijke waarde te schat ten, hoe vaak moest later niet het oordeel worden herzien, werden niet reputaties vernietigd of juist opgebouwd. Veel gemakkelijker is het te wachten tot de tijd het kaf van het koren gescheiden heeft en dan alleen datgene te eeren, wat den toets der eeuwen glansrijk heeft door staan. Doen wij zulks dan blijkt wederom welk een groote tijd onze Gouden Eeuw geweest is. welk een aantal groote mannen ons kleine land in de zeventiende eeuw heeft voortgebracht. Bepalen wij ons slechts tot de natuur wetenschappen, zoo mochten wij reeds een luttel aantal Jaren geleden in deze zelfde zaal het derde eeuwfeest van den grootsten der grooten Christaen Huygens. discipel dezer Universiteit, plechtig herdenken en brachten wij voor enkel jaren te Delft hulde aan de nagedachtenis van den merkwaardigen natuurvorscher Anthony van Leeuwenhoek, wiens naam zoo vaak gekoppeld is geworden aan dien van hem, welke wij heden wenschen te ge denken aan den naam van Jan Swammer- dam. Voorzeker is Swammerdam een der grootste natuuronderzoekers van alle tij den geweest en daarom wenscht heden op zijn geboortedag zelve, mede op instigatie van de Stichting Het Nederlandsch Histo- risch Natuurwetenschappelijk Museum de Senaat der Leidsche Universiteit het derde eeuwfeest van haar beroemden discipel te gedenken. Vervolgens was het woord aan prof. dr. J. Huizinga, algemeen voorzitter der Kon. Akademie van Wetenschappen, die zeide het op hoogen prijs te stellen In de gele genheid te zijn actief deel te nemen in deze herdenking. Immers de zaak welke Swam merdam diende, is niet de zaak van de na tuuronderzoekers alleen, maar van het geheele Nederlandsche volk. Na nog te hebben gewezen op de hartstocht en geest drift, waarmede Swammerdam zich aan zijn wetenschappelijken arbeid wijdde en waaraan hij zijn gezondheid en middelen opofferde, eindigde spr. met namens de Kon. Akademie van Wetenschappen de Leidsche Universiteit toe te wenschen. dat de beoefening der biologie moge plaats vinden in den geest, met de bezieling en waardig moge zijn aan de prestaties van den grooten man, dien wij hier heden ge denken. Daarop sprak dr. Schierbeek zijn rede uit, waarvoor wij weer verwijzen naar het lste Blad. Italiaansche prins geboren. De Kroonprinses van Italië, prinses van Piemont, heeft vanmiddag het leven ge schonken aan een zoon. PLAN VOOR HET OPRICHTEN VAN KETTINGWINKELS. Chineesche fabrikanten en handelslie den hebben de regeering een plan voor gelegd tot het oprichten van een groep van 40 warenhuizen in verschillende deelen van China, Dit plan, waarvoor een kapi taal van twee millioen dollar noodig ls, vormt een onderdeel van de campagne voor Chineesch fabrikaat. Men hoopt de warenhuizen op een coöpe ratieven grondslag te vestigen, waarbij de regeering een derde deel van het kapitaal verstrekt en de handelslieden, bankiers en groote fabrikanten het overblijvende deel. Bij het kiezen der plaatsen waar de nieuwe warenhuizen zullen worden geves tigd, zal begoémen worden met de groote steden en de hoofdplaatsen der provin cies. Men wil vermijden een warenhuis te openen in plaatsen waai- reeds een maga zijn van Chineesche artikelen gevestigd is, teneinde een noodlottige concurrentie in den kleinhandel van binnelandsche goe deren te voorkomen. Al degenen die achter dit „kettingwin- kel-plan" staan, zijn leden van het volks comité voor economisch herstel, dat on langs onder aandrang van generaal Tsjang Kai Sjek is gevormd. VOOR DE SLACHTOFFERS DER OVERSTROOMINGEN. President Roosevelt heeft gisteravond een reeds door het Congres aangenomen wets ontwerp geteekend, waarbij nogmaals twin tig millioen dollar ter beschikking wordt gesteld tot steunverleening aan de slacht offers der overstroomingen in het dal van de Mississippi en de Ohio. TWEE ZWITSERSCHE COMMUNISTISCHE LEIDERS GESNEUVELD. HILLEGOM. Vier vingers afgesneden. De 14-jarige van E. is met zijn rechter hand in de snijmachine van de slagerij S. geraakt. Vier vingers werden hem afgesne den. Na behandeld te zijn door dr. Ver- sluys en leden van I.HB.O. is de patient naar de Maria Stichting te Haarlem ge bracht. Er waren 165 bezoekers op de Bloem- bollenbeurs. De handel in gladiolen was goed: Rbloemen waren te zien van de fa. Jansen en Langeveld te Haarlemmermeer. Ten overstaan van de notarissen mr. de la Hayze te Heemstede en D. Lodder alhier had de afslag plaats van een winkel huis en twee woonhuizen aan de Molen straat. welke in bod stonden, het winkel huis no. 11 voor f. 2800 en de woonhuizen nrs. 13 en 15 op f. 6200 ten name van den heer J D Philippo. Geen der perceelen en .evenmin de com binatie werden gemllnd. Kooper werd dus de heer J. D. Philippo ao. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering van den Tuindersbond. In de zaal Voorstraat hield de afd. Kat wijk en O. van den Nederl. Tuindersbond haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer A. Heemskerk, die opende. De secr. las de notulen en 't jaar verslag. Uit het laatste vernamen we, wat de afdeeling in 1936 alzoo gepresteerd had, doch dat het ledental was achteruitgegaan mede omdat te Valkenburg een afdeeling was opgericht De secr. herdacht het over leden lid D. M. v. d. Gugten. Naar aan leiding van een mededeeling over niet- uitbetaling van zieke vroege aardappelen werd naar voren gebracht de wensch, om in dergelijke gevallen te spreken met het bestuur van K. en O. Den secr. werd dank gezegd voor zijn uitvoerig verslag, dat de instemming der vergadering had. De pen ningmeester, de heer C. Zwaan, bracht fi nancieel verslag uit. Inkomsten f. 122.17>/j, Naar gemeld wordt, zijn aan het front uitgavenf. 90.90, batig saldo f.31.27'A. De h PPren P Snioranlauvni OW n Trovlrnirleo/iw BINNENLAND. DE SAMENKOMST DER OSLO-STATEN. Naar aanleiding van het bericht betref fende de samenkomst van experts uit de Oslo-Staten, vernemen wij nader, dat onze regeering op de uitnoodiging nog geen ant woord der Noorsche regeering heeft ont vangen. BUITENLAND. Het Nobelprijs-comité schenkt 2000 pond sterling. Aan de Internationale V redescampagne. Het Nobelprijs-comité heeft na een nauwkeurig onderzoek van de werkzaam heden der Internationale Vredescampagne in 42 landen, besloten aan Lord Robert Cecil en Pierre Cot ten bate van hun ar beid als voorzitters der Internationale vre- des-campagne de som van 2000 pond ster ling te schenken ten behoeve van deze belangrijke beweging. „Het Nobelprijscomité,, is aldus de „Ti mes", „bekend om zijn onafhankelijkheid en om de grondigheid, waarmee het alle verzoeken om steun onderzoekt." Wij vernemen, dat ook zekere invloed rijke Amerikaansche kringen overwegen aan de campagne een gift toe te kennen, opdat deze in staat kan worden gesteld, zijn vredespropaganda op groote schaal over de geheele wereld te voeren. BOTSINGEN TUSSCHEN STUDENTEN EN POLITIE. Volgens van de grens van Venezuela ont vangen berichten hebben zich te Caracas ernstige relletjes voorgedaan, waarbij ge vochten is door politie en studenten, die zich in het universiteitsgebouw hadden ver schanst. Er zouden talrijke dooden en ge wonden zijn gevallen. De politie zou ln de universiteit eenige wapenen hebben gevon den en tal van arrestaties hebben verricht onder personen, die van een commuririi- gche organisatie lid waren. der Spaansche regeeringstroepen twee lei ders van het communisme in Zwitserland gesneuveld, waarvan een. Hans Staehli. di recteur was van een communistisch dag blad. GENERAAL FAUPEL AMBASSADEUR BIJ FRANCO. Rijkskanselier Hitier heeft generaal Fau- pel, zaakgelastigde bij het bewind van Franco, benoemd tot Duitsch ambassadeur bij dat bewind. Faupel is vandaag door den minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, beëedigd. DE KERKELIJKE MOEILIJKHEDEN IN MEXICO. De Mexlcaansche minister van binnen- landsche zaken heeft bekend gemaakt, dat hij een agent van politie uit zijn functie ontheven heeft, aangezien deze zonder bevelschrift binnengedrongen was in een huis, waar een clandestiene Mis werd gece lebreerd en daarbij een katholiek had ge dood. (Wij hebben daarvan melding ge maakt). Tevens is de chef van den agent van politie uit zijn functies ontheven. De 'beide politiemannen zuilen voor het gerecht moeten verschijnen. De gouverneur van Orizaba heeft een be roep op dé bevolking gedaan kalm te blij ven. Hij heeft beloofd, dat de schuldigen gestraft zullen worden. GENERAAL OSJIMA IN TOKIO. In welingelichte kringen te Tokio levert men ulteenioopend commentaar op de aanwezigheid van generaal Osjima aldaar. Generaal Osjima is de Japansche militaire attaché te Berlijn. Zijn terugkeer naar Ja pan was niet aangekondigd. Men verwacht binnenkort een nauwer aanhalen der Ja- pansch-Duitsche betrekkingen. Osjima, die verscheidene malen geheim gehouden be sprekingen heeft gevoerd met de legerlei ders, zal binnenkort met nieuwe instructies naar Berlijn terugkeeren. STAKING TE BORDEAUX. Bij de chocoladefabrieken van Tobler te Bordeaux ls een staking uitgebroken naar aanleiding van het ontslag van een arbeid ster. De arbeiders hebben de bedrijven bezet. SCHAATSENRIJDEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN. Langedijk en Koops nemen deel. Morgen en Zondag a.s. worden te Oslo de wereldkampioenschappen in het hardrijden od de schaats gehouden, waaraan van Ne derlandsche zlide wordt deelgenomen door J. Langedijk en R. Koops. In totaal hebben 20 rijders ingeschreven. Onder de sterkste deelnemers treffen wij aan den drlevou- digen olympischen kampioen Ballangrud. verder den Europeeschen kampioen Staks- rud, Engnestangen en Mathisen (allen Noorwegen), de Finnen Blomqvist, Vasenlus en Oiala en de Oostenrijkers Stjeol en Wazulek. PLANNEN VAN MISS EARHART. Zij wil een vlucht om de wereld maken. De bekende aviatrice miss Amel a Ear- iiart beeft het voornemen aangekond'ed de volgende maand uit Oakland ln CaUfornië te wülen opstijgen voor een vlucht om de wereld met acht tusschenland'neen heeren P. Spierenburg en G. Varkevlsser brachten een gunstig rapport uit. De pen ningmeester mocht den dank der vergade ring oogsten. De secr. deed dan verslag van de actie die het bestuur gevoerd had ten opzichte der inlevering van bollen door kweekers die een slecht gewas hadden. Alle werk was tevergeefs geweest. De aftr. be stuursleden de heeren C. Hogewoning en Y. van Rijn werden herkozen. Een voorstel om het bestuur met 2 leden, (wordt dan 7) uit te breiden, keurde de vergadering goed Na meerdere stemmingen werden geko zen de heer G. Varkevlsser en A. Durleux Wz. Bij de bespreking van het punt: „voor steilen voor de alg. vergadering" werd be sloten in denzelfden geest actie te voeren, als zulks in 1936 vypis jeschigd. Op verhoo ging der minimumprijzen zal worden aan gedrongen. Mededeeling werd gedaan, dat binnenkort de nieuwë teeltvergunningen voor 1937 zullen worden uitgereikt, dat de heffing zal berekend worden van het te veld staande gewas. 30 ct. per Are, dat deze direct kan worden betaald of dat men een cessie zal kunnen teekenen, waardoor de velling bevoegdheid krijgt deze heffing van het geveilde in te houden. Bij de rondvraag kwam ter sprake de bekende proef om kleine tuinders in eigen bedrijf te werk te stellen. De regeling is ihans te bezwaarlijk. Gewerkt zal worden voor een betere. Hierna sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Met no. 28 der Stcrt. werden verzon den afdrukken van dé akten betreffende de N.V. Katwilksche Bouw- en Handels maatschappij alhier. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen der varkens boven het zoutersgewicht, welke bestemd zullen worden om voor uitvoer, anders dan als bacon, te worden geslacht voor de week van 8 tot 13 Februari 1937 als volgt zijn ge wijzigd: tot 100 K.G. geslacht kwaliteit A 58 cent kwaliteit B 56 kwaliteit C 54 van 101—125 K.G. geslacht' 55 van 126150 K.G. geslacht 54 van 151 K.G. geslacht en daarboven 53 alles per K.G. geslacht gewicht. De prijs der varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd, blijft op 45 cent per K.G. levend gewicht gehand haafd. 6420 een. Na opening met gebed, sprak de voor zitter het welkom. Hierna werd voorgelezen Jesaja 45 18 tot 24 en las de secr., mr. C. J. Woudstra, de notulen, die onveranderd werden vast gesteld. Behandeld werd het advies van het centrale comité inzake het verkie zingsmanifest en de candldaatsteliing voor de a.s. verkiezingen. Na schriftelijke stemming werd de te verzenden lijst voor de 2e Kamer, van uit deze gemeente vastgesteld als volgt: 1. H. Colijn, 2. mr. de Wilde, 3. J. Schou ten, 4. J. J. van Dijk, 5. Chr. v. d. Heuvel, 6. L. F. Duymaer van Twist, 7. C. Smeenk, 8. mr. J. Terpstra, 9. W. Wagenaar, 10. H. Amelink, 11. C. v d. Zane, 12. dr. C. Bee- kenkamp, 13. A. Zijlstra, 14. mr. T. A. van Dijken. 15. G. A. Diepenhorst 16. dr. K. Boeienga, 17. A. B. Booyens, 18. mr. J. Al- gera. 19. dr. C. Beekenkamp, 20. F. Valstra. De heer G. J. Visser sprak over „Wereld heerschappij". Spr. schetste o.a. den strijd, welke ont stond tusschen Kerk en Staat om de heer schappij. En zoo komen wij tot het woord van Prins Willem I: „Het volk ls er niet om de koningen, maar de koningen zijn er om het volk." Daarna kwam de demo cratie. en weer ontstond er strijd, gevolgd door het communisme en de sociaal-de mocratie, die alle om de heerschappij strijden. Met denzelfden elsch komt nu 't Nationaal Socialisme. Tegenover dit alles stelde spr. de A.-R. beginselen die de heilstaat verwachten van den nieuwen hemel en de nieuwe aarde. Daarom gaat het bij ons ook bij de as. verkiezingen. Na gedachten wisseling werd de vergade ring met dankgebed gestoten door den heer Visser. RIJNSBURG. De avond van den motordienst waar over wij verslag gaven ls niet georgani seerd door de sectie Leiden, maar door de Ver. van Vrijwilligers bij den Motordienst alhier. LISSE. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. De A.R, Klesver. „Nederland en Oranje" hield ln de Geref. Fröbelschool de Jaarlljk- sche ledenvergadering onder leiding van dr. Th. Ruys Jr. Deze opende, waarna gezongen werd ps. 119 17. De voorzitter sprak een woord van wel kom en uitte zijn dank voor den zegen dien God aan het Oranjehuls heeft geschonken. Hij wenschte. dat 's Heeren zegen in ruime mate op deze echtverbintenis rusten moge. De secr., dr. L. Algera, las de notulen der vorige vergaderingen. Deze werden zon der aanmerkingen vastgesteld. Hierna las de Secr. het jaarverslag. Het ledental bleef vrijwel stabiel. Een woord van dank werd gebracht aan de propagandaclub voor de activiteit, die aan den dag werd gelegd. Het flnantleel verslag werd uitgebracht door den heer J. Bos, penningmeester. Deze deelde mede dat er een tekort was van f. 24 over 1936. Vervolgens had bestuursverkiezing plaats wegens per. aftr. van de heeren J. van Ros sen, J. Bos en E. Scholte. Bij stemming werden gekozen de heeren L. Noort, A. H. Nieuwenhuls en W. Faas. Hierna werd overgegaan tot stemming voor de groslijst voor de a.s. Kamerverkie zing. In de paüze werden de boeken van den penningmeester gecontroleerd. De commis sie verklaarde deze voor accoord. De pen ningmeester werd gedéchargeerd. Na de pauze werd door de A.R. Raads fractie het woord gevoerd over de Gemeen tepolitiek. Verschillende belangrijke besluiten pas seerden de revue: bouwvoorschot „Gezlns- belang", gastarieven, zwembassin, gasleve ring aan Sassenbeim, benoeming gemeente opzichter, uitbreiding Politiecorps, electri- citeltsbedrijf, invoering straatbelasting, waarmede men ln deze gemeente aan het einde is gekomen van te heffen belastingen, en nog enkele andere punten. Enkele vragen werden gesteld en beant woord. Hierbij kwam ook de Woningpoli- tlek ter sprake. Na rondvraag volgde sluiting. OEGSTGEEST. Vergadering der A. R. Kiesvereeniging. In de vergaderzaal achter de Ger. Kerk kram onder voorzitterschap van den heer J. W. Bonda de A.-R. Kiesvereeniging bij- SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarswcnsch van den Burgemeester - Een jubileum - Besparing door Conversie van lecningen - De gastarievenkwestie met Leiden. De voorz. sprak zijn beste wenschen uit voor het nieuwe jaar. Hij hoopte, dat 1937 moge laten zien een tijd van opkomst en een wedergeboorte van de vroegere wel vaart. Spr. herinnerde aan de stagnatie ln de levering door Lisse, waarin Leiden zeer wel willend is opgetreden. Ook op ander ter rein Ls 1936 belangrijk geweest. Spr. dacht hierbij aan het proces over het Kooirecht, dat tot dusver door Sasenheim gewonnen ls. Weth. Bader is 40 jaar getrouwd; de voorz. wenschte hem, mede namens den Raad hartelijk geluk. Namens den raad overhandigde hjj den heer Bader een ont werp van een geschenk, daar de tijd om het origineel te verkrijgen te kort was. (Applaus). Weth. Bader dankte voor de hartelijke woorden. Namens den Raad dankte de heer v. Zon neveld voor de goede wenschen; hij zou er nog één bij willen voegen en wel deze: „Moge de tijd spoedig weer aanbreken, dat de raad weer als regeerend lichaam zal kunnen optreden". WIJ zijn, aldus spr., dankbaar voor wat B. en W. ln het afge- loopen jaar verricht hebben. De notulen werden goedgekeurd. Bij de Ingekomen stukken deelde de voorz. mede, dat het gasverbruik In 1936 met ruim 12 pet. is toegenomen. Januari 1937 geeft in vergelijking met 1936 zelfs een stijging van 34%. De voorz. gaf een overzicht van de stag natie ln de gaslevering door Lisse. Alles is thans in orde. Het verwarmingsgehalte van het gas is nu zelfs hooger dan voorheen. De distrlbutle-leldlng Warmonderdam— Spoorweg komt deze maand gereed. Het waterverbruik bleef in 1936 ongeveer gelijk, n.l. 84.000 M3. De heer Bisschops heeft over de kwali teit van het gas wel anders gehoord; het deed hem genoegen nu het tegendeel te hooren. De voorz. vroeg nu machtiging om f 150.000. die met Maart vrij komen en eerst later afgelost kunnen worden te beleggen, zoodat renteverlies voorkomen wordt. Deze werd verleend. Nadere regeling van de door de Wonlng- bouwvereenigingen te betalen annuïteiten. Dit besluit werd genomen, waardoor een mindere uitgaaf van f. 1500 p. j. wordt ver kregen. Benoeming Commissie tot Wering van schoolverzuim. De aftr. heeren J. E. Wijn- W®s> A- d«n Haan, P. J. Vercouteren en J. Wiepkema werden herkozen. In de ulaats van de heeren J. O. Matze en P. Rotteveel, die met meer in aanmerking wenschte te komen, werden 3 leden benoemd en wel de heeren J. Weuste, G. Rotteveel en M J. Post. 6. Begrootingswjjziglng 1936. De heer v. Zonneveld ziet. dat de post Telefoon f. 225 te laag geraamd was. Nieuwe aansluitingen zijn er niet gekomen, dus zijn nor crnciM'Alri-/-.v, T HEDEN. Breestraat 19: Ledenvergadering Ver. tot bev. van den bouw van Werkmanswoning^ 4 1/4 uur nam. Rehoboth: Wereldgebedsdag. 8 uur nju. Schouwburg: „Litteris Sacrum". „Nathat de Wijze" door Gezelschap Jan 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Uitvoering O.G.A.V. 7.45 um nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. J, Siegelaar. 8 uur nam. Stadszaal: Muslca. Zaterdag. Uitvoering .Concordia" Schouwburg: „Litteris Sacrum". „Nathaa de Wijze" door Gezelschap Jan Musch, 8 uur nam. Maandag. Schouwburg: Ver. R'damsch HofsUl Tooneel „Boefje"; 8 1/4 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Buren (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderdag Inenting tegen diphterle, 3Vi uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuie. 45 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastiekten- toonstelling LX.V. (tot 28 Februari): 4 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Hofkonzert". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 1 en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De.fatale bruid". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam „Schuld en boete". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. J „De kleinste rebel", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af o, Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Katwijk aan Zee: Nova-bioscoop W dag- en Zaterdag nam. 8 uur „The V to tove". De apotheek Hooigracht 48 ls dag ea nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds ,Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wortd van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Febr. a.s. waargenomen dooi de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 11. tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, te!. 8) en mej. J. Doedens, Wllhelmdnapark 8 Oegstgeest, tel. 274. Wrijf keel en borst voor het slapen gaar^ flink in met WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK 6405 tlngez. Med.) hof tr«e«,-X\r\-r buwu.w.j uil!, iiju en maximum van I. OU p. 1. Liciaeu van? gewast. Is daar em lijst ^venw^l gesn gas in de gemeente Sassen- Vorige jaar is gezegd, dat alles wat boven de raming ging, door B. en W. betaald moest worden. Zij presenteeren nu blijkbaar de rekening aan den raad. De voorz. geeft toe, dat de post telefoon wel erg overschreden is.. Als er een lijst aan gelegd wordt, zal men zien dat werkelijk de steun veel gesprekken voert, alsmede met de Prov. Griffie over de begTooting enz. Een gesprek met een hoofdambtenaar kan méér resultaat hebben dan correspon dentie. Het besluit werd hierop genomen. 6. Conversie geldleeningen. De voorz. zeide, dat de leden zich misschien zullen verbazen te lezen van leeningen tegen 3'i pCt. en wij komen met 4 pCt. Deze leenin gen worden alle beneden pari gesloten en brengen jaarlljksche kosten met zich mede, die wij niet hebben. Het geeft een rente besparing van f. 1500 p. alsmede lichtere aflossingen. 7. Voorschotten Bijzondere scholen. Verleend werd 80 pCt. van de vergoeding- De Herv. School ontvangt f.1152. de R-K- Jongensschool f. 1632, R.K. Meisjesschool f. 1785.60 en de De Vlsscherschool f. 953.60. voor de R.K. Ulo-school f. 947.20 en voor de De Visserschool f. 844.80. 8. Afrekening Bijz. scholen voor U.L.O- over 1931-1932-1933. De R.K. Ulo-schoo heeft recht op f. 2144.54, de De Visserschool op f. 5386.04. De heer Beekman zeide dat de R.K. school per leerling goedkooper werkt dan de De Visserschool. HIJ ver trouwde dat hiermede rekening gehouden zal worden. De heer Vogelaar bevestigde zulks. Den heer Schrama verwonderde het, de' Ged. Staten bij deze uitgaaf zoo soepel nln' terwijl zij op andere uitgaven beknibbelen- 9. Gaslevering door Lelden en concede voor persleiding aan Leiden. Leiden ff" de bestaande persleiding behouden en ee" nieuwe leggen in de Teylingerlaan. Hiervo® zal dan een vergoeding betaald wordenn» 1 cent per M. met een minimum van f." en maximum van f 50 p. j. Leiden n»« helm leveren. ,„ÜÜiré„ZOU gaarJ?5v zlen dat gesprekken De heer v. Zonneveld: V/ij hebben voor de voor den steun bijv. op rekening van den i persleiding jaarlijks betaald steun gebracht worden. Druk- en bindwerk vraagt f. 125 meer. 3 O' 1 moreele verplichting daar de leiding gehee 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6