LAATSTE BERICHTEN Dr. Colijn over de Indische Begrooting EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 12 Februari 1937 I Finland. RECHTZAKEN I !»t Jerdachte zeide dat hij aan het ver- ÏJn ,,aad voldaan, omdat hij nog niets wist I P Uaen roofoverval noch van het feit, dat I ra p v°?r werd gezocht. Hij was wel kort I uid m '0Sement binnengekomen, doch I hoi.rtl- Besprokene tusschen den café- De 5,en p' niets gehoord, den a&, eischte tegen G. N. drie maan- Ui£an?eniSstraf. Binnenland Vergadering der Tweede Kamer Buitenland BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. ■Gistermiddag 3 uur: 754. Hedenmiddag 3 uur: 760. binnenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. iHoogste barometerstand 765.2 te Kuoplo Laagste barometerstand 729.7 te Reyk- lvik. Iverwachting tot den avond van 13 Febr.: test matige wind uit Noordelijke richtin- |tn. Half tot zwaar bewolkt of betrokken, nen of sneeuwbuien. Temparatuur om ti vriespunt des nachts, overdag weinig fundering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. idegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. lüe depressie op de Noordzee vult op en krplaatst zich naar het Zuiden. Het ge iled van hoogen luchtdruk boven Finland hgint zich naar het Zuiden uit te breiden, e Oceaandepressie trok naar het Noorden deed in den nacht in het Noordwesten fcn barometer snel dalen en de tempera- liir sterk stijgen. In Ierland ging de wind naar Zuid terug i steeg de temperatuur eveneens, terwijl Itt in Engeland en Schotland dezen nacht Boor. I In geheel Europa zijn de temperaturen, aioudens langs de kust van de Golf van fbcaye, slechts weinig boven het vriespunt 1 in het Oosten begint de vorst weer toe 1 nemen tot matig en streng. I De bovenlucht is nog steeds arctisch oud en in het niveau van 5500 meter is temperatuur onder minus 40 graden felsius I Ook in de Alpen heerscht groote koude Saentis en Zugspitze melden thans bus vijftien en minus negentien graden ras. met nog steeds sneeuw en mist. In de Oostelijke Middelgebergten ligt de «uw 7u c.m. hoog. In Midden- en Oost- fclschland valt voortdurend sneeuw. veranderingen in den toestand wor- Vhans gunstig voor uitbreiding van het A van koude uit het Noordoosten naar Srial-Europa en ook naar onze om- ping. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. I Parijs: W.N.W. wind, 0 gr. C., mooi. ILondon: W wind, 1 gr. C„ sneeuw. I Berlijn: W wind. 1 gr. C., sneeuw. [Genua: N wind. 2 gr. C„ goed [Weenen: W. wind, 2 gr. C., goed. luchttemperatuur. I Puur voorm.: 4 gr. c. (39 gr. F.) 112 uur 'smidd.: 5'/. gr. c. (42 gr. F.) 13uur nam.: 6 gr. c. (43 gr. F.) poogwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. Voorm. te 3 u. 59 min.; nam. te 16 u. 08 ïinuten. LICHT op voor fietsers e.a. I Vrijdag: 5.36 nam. tot 6,25 voorm. MAANS- op- en ondergang. '2 Febr.: op: 7 u. 24; onder: 19 u. 05. |de roofoverval te kloosterzande Revolver en patronen aan opsporing onttrokken. Vandaag heeft de rechtbank te Zutphen F zaak behandeld tegen den 26-jarigen G. N., die in October te Apel- |;™n een revolver en patronen aan de op- Rjh j van de P°lltie had onttrokken. Hij Hu den revolver aangenomen van B. P vf verdacht werd van den roofoverval te Mxsterzande. uit het verhoor van de getuigen bleek. IJL verdachte op dien avond in October luis e'* uur gelijktijdig met P. in het |v .van Visser was aangekomen. De café- Ihoorrfr' j dle 's avonds Per radio had ge- l,™,° dat p. weTd gezocht wegens den ItsrM rva' te Kloosterzande. had P. opge- Ien hem hét radiobericht mede- I y.,,ew P. had toen aan verdachte ge- I viirf» deze zlJn revolver in het kanaal '«e werpen. "Praak over veertien dagen. De conferentie der „Oslo"-staten. Niet voor 1 Maart. Van alle z.g. Oslo-staten is thans de toezegging ontvangen, dat zij experts naar de a.s. hier te lande te houden conferentie zullen afvaardigen. Naar wij vernemen zal de conferen tie niet vóór 1 Maart bijeenkomen. De ontslagaanvrage van dr. Fockema Andreae. (Vervolg van pag. 1.) Dr. Fockema Andreae werd in 1879 te Leiden geboren. Na het gymnasium aldaar doorloopen te hebben, studeerde hij aan de universiteit in de rechtswetenschappen en promoveerde in 1904 tot doctor in de rtchtsgeleerdheid. In datzelfde jaar ving hij zijn ambteliiken looobaan aan in dienst der gemeente Utrecht, in welken dienst hli °en zeer belangrijk deel van zi.in leven heeft doorgebracht en waaraan hij zijn beste krachten heeft gewijd. Hij genoot in Utrecht, waar hij ais commies ter gemeentesecretarie zijn carrière aanving en die als burgemees ter beëindigde, een groote populariteit Toen bij tot het hooge ambt van Com missaris der Koningin in de provincie Groningen werd geroepen, bleek dit wel uit de hartelijke wijze waarop stadsbestuur en burgerij van hem af scheid hebben genomen. In 1907 werd hij lid van den Utrecht- schen raad en kort daarna koos dit col lege hem tot wethouder. In 1914 volgde zijn benoeming tot burgemeester, in welke functie hij bijna 20 jaar werkzaam bleef. Voorts was hij eerst curator en in de laat- slc jaren president-curator van de Utrecht- sche universiteit. Na ziln vertrek naar Gro ningen werd hij in 1934 benoemd tot pre sident-curator van de Gronlngsche uni versiteit. Van tal van vereenlgingen en in stellingen heeft de heer Fockema Andreae deel uitgemaakt. O.m. was hij lid van de rijkscommissie van bijstand voor 't woor denboek der Nederlandsche taal. Voorts Was hij voorzitter van de staatscommissie voor advies In zake de bevordering der toonkunst van staatswege. Ook tal van publicaties zijn in den loop der jaren van zijn hand verschenen. Wij noemen hierbij de hedendaagsche stedenbouw, de kunst van wetgeven, verzamelde redevoeringen, en het eeheim van de raadkamer. Van zijn liefde voor de stad Utrecht was zijn boek: „De stad Utrecht, haar histo rie en haar toskomst", dat in 1926 't licht zaz. een sprekend bewijs. Dr. Fockema Andreae is Ridder In de Orde van den Nederlandschen Leeuw. het vertrek van den mangkoe negoro. Op Maandag as, bepaald. De Mangkoe Negoro en de zijnen zullen Maandag 15 dezer om 12 uur per auto kas teel Oud-Wassenaar verlaten en via Hel mond naar Eindhoven rijden. In Helmond wordt de katoendrukkerij en ververij van de N.V. P. F. van Vlissingen en Co. bezlch- igd en den volgenden dag zal een bezoek aan de Fhillpsfabrieken worden gebracht. Na dit bezoek verlaat het gezelschap ons land om via Brussel, Parijs, Genève en waarschijnlijk Rcme naar Genua te reizen. Met de Jc.lian van Oldenbarnevelt zullen Zijne Hoogheid en de zijnen op 5 Maart van Genua de terugreis naar Nederlandsch - Indië maken. LIJK GEVONDEN. Onder Duivendrecht is vanmorgen in een schuurtje het lijk gevonden van esn tot nu toe onbekenden man. De substituut officier van justitie, mr. Wassenbergh, heeft een onderzoek Inge steld. Er zal sectie op het lijk worden verricht om te enderzosken of niet wellicht een misdrijf in het spel is. MILITAIR ATTACHE TE BERLIJN. Bij K.B. is met ingang van 15 Febr. eer vol ontslag verleend als militair attaché bij I ons gezantschap te Berlijn aan den kapl- tein G. J. Sas, die in z'n rang en ouderdom van rang benoemd is bij het wapen der artillerie. In zijn plaats te Berlijn is in- 1 gaande 1 Mei benoemd de kapitein van den generalen staf, B. R. P. F. Hasselman. OPLEIDING ONDERMACHINISTEN TOT WAGENBESTUURDER. Gedurende een maand te Leidscliendam. (Van onzen spoorwegmedewerker). De directie der Ned. Spoorwegen heeft besloten in verband met de uitbreiding der electriflcatie 80 onder-machinisten voor het examen voor wagenbestuurder bij de electrlsche tractie op te leiden. Gedu rende één maand zullen deze 80 onder- machinisten te Leidschendam worden te werkgesteld. De lessen zullen gegeven worden door twee ingenieurs, een inspecteur, een op zichter bij de elec. tractie en een wagen bestuurder. H.B.S.'ER OP AVONTUUR EN TE GRASSE (FRANKRIJK) AANGEHOUDEN. Een Alkmaarsch H.B.S.'er die sinds vorige week Vrijdag was verdwenen en sedert dien niets meer van zich had laten hooren. is gisteren opgespoord. Te Alkmaar werd gisteravond laat be richt ontvangen, dat de jongen zich te Grasse, een plaatsje ten Noorden van Cannes, bevond. Vermoedelijk is de jeug dige avonturier een oud-schoolkameraad, die thans te Grasse woont, gaan bezoeken. De jongen zal op transport worden ge steld naar zijn woonplaats. met een dolk gestoken. Da(ler '°t vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. I hndjt!,T1}l3an': Middelburg veroordeelde Itf'inl 22"iarisen werkman J. G. M 1 kt dól, LArendskerke- die op 13 Decern- I't een ;"'ar'wn M- uit 's Gravenpolder «tokfn Goes me' een dolk heeft '•fdèn':et1'»t€I^evolee waarvan deze is over- (isch wa ïier iaar Bevangenlsstraf. De HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Een rijwiel gestolen. Terzake van diefstal van een heeren- cljwiel stond terecht de los arbeider C. M. B. uit Haarlemmermeer. Verdachte had te Hillegom een onbe heerd staand rijwiel weggenomen. Het strafblad van verdachte was niet erg fraai. De officier van Justitie eischte 6 maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De politierechter veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. Verduistering. Terzake van verduistering "an een bak fiets welke verdachte in huurkoop haC, stond terecht de 30-jarlge bloemenkoop- man W. de J. uit Hillegom. Verdachte had van P. C. W. aldaar een bakfiets in huurkoop. Deze fiets verkocht hij aan P. H te Bennebroek. die een vor dering on verd. had. De officier van justitie eischte 3 maan den gevangenisstraf voorwaerd-lijk met een proeftijd van 3 jaar en ondr oezicht- itelling van het Leger des Heils. De politierechter veroordeelde verdachte tot 2 maanden gevangenisstraf Voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar en onder dezelfde voorwaarden. DOODELIJK ONGEVAL IN GEMEENTE GASFABRIEK TE AMSTERDAM. Arbeider tusschen muur en lorrie bekneld geraakt. Een ernstig ongeval heeft zich heden morgen in de vroegte te ruim zes uur voorgedaan in de gemeente-gasfabriek aan den Haarlemmerweg te Amsterdam. In de stokerij van de gasfabriek bevindt zich een lorriebaan, waarop gloeiende co kes door middel van lorries vanuit ovens naar de bluschinrichting van de fabriek wordt gereden. De wagens worden auto matisch in beweging gezet door op een knop te drukken. Door nog niet opgeloste oorzaak is plot seling de stroom ingeschakeld, waardoor de lorries in., werking zijn gekomen. Een 43-jarige arbeider, die zich in de nabij heid van de rails bevond, werd door een der wagens gegrepen en tegen een muur gedrukt Onmiddellijk j«erd de stroom uit geschakeld. doch het was toen reeds te laat. De ongelukkige bleek te zijn over leden. De rechtbank te Amsterdam ver klaarde in staat van faillissement de N.V. café en restaurant bedrijf „de Hoofdstad", exploitante van café-restaurant Trianon", Leidscheplein 31. Rechter-Commissaris is mr. H. Bruyn en curator mr. C. Dijkstra. Naar wij vernemen is de autobus- dienst Boskoop-Reeuwijk-Gouda opgehe ven. UIT NED. OOST-INDIË. DE „JAVA" NAAR NEDERLAND. Het reisplan. BATAVIA, 12 Febr. Aneta/A.N.P.)De kruiser „Java" zal 6 Maart a.s. uit Priok naar Nederland vertrekken en zal 8 April in Nederland ankomen Het reisplan is als vólgt samengesteld: 12 Maart aankomst te Colombo en 13 Maart vertrek van deze plaats: 20 Maart aankomst en vertrek van Aden; 25 Maart aankomst te Suez en 26 Maart vertrek van Port-Said. Van 31 Maart tot 3 April verblijf te Algiers. OFFICIEELE BENOEMING. BUITENZORG. 12 Febr. (Aneta/A.N.P.). Tot gouverneur van Soerakarta is be noemd de heer K. J. A. Orie, thans resi dent te Semarang. Internationale industrieele conferentie. Speciaal voor de textiel. President Roosevelt heeft bij monde van vice-president John Garner en van den speaker van het Representantenhuis, Wil liam Bankhead, voorgesteld, deel te nemen aan een internationale industrieele confe rentie, die in April ln de Vereen. Staten zou worden gehouden, met het doel een studie te maken van de textielindustrie over de geheele wereld. De strijd om Madrid. Een specials correspondent van Havas meldt: Gisteravond hebben de rechtsche colon nes van generaal Varela onder leiding van generaal Mola, na den rechteroever van de Jarr-ia geheel te hebben „gezir.verd" en San Martin de la Vega te hebben bezet, waar een kern van tegenstanders nog weer stand d, haar vcorhcsde opgeschoren tot voorbij den weg van Chinchon. die dienst, doet als verbinding met Valencia tusschen Vaciamadrid en Arganda. Sinds den aan vang van het nieuwe offensief zijn de rechtschen nu opgerukt over een diepte van 20 K.M. en een breedte van 12 tot 15 K.M (Zitting van heden) De Voorzitter deelt mede, zich voor te be houden nader voor te stellen de vergade ring van a.s. Woensdags des avonds voort te zetten. Interpellatie-Smeenk. Aan den heer Smeenk wordt verlof ver leend tot het richten van vragen aan den minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart betreffende de weigering der verzoe ken om verbindendverkarlng van de onder nemersovereenkomsten In de baksteen-in dustrie en in de bakkersbedrijven te Am sterdam en te Rotterdam. Deze interpellatie wordt gehouden op na der te bepalen dag, tezamen met die van den heer Wendelaar. Dc minister van Koloniën aan 't woord Voortgezet wordt de behandeling der In dische begrooting voor 1937. De minister van koloniën, de heer Colijn, zet zijn rede voort. Spr. komt terug op wat er is gezegd ever de bestuurswisseling in Indië. Het beleid van den vorigen gouverneur-gene raal is afgekeurd zoowel als bestreden. Spr. behoeft niet terug te komen op de waar deering, bij de behandeling van de vorige begrooting jegens Gouv.-Gen. de Jonge door hem uitgesproken. T. a. v. den nieu wen G. G moeten we wachten, hoewel de weinige maanden dat deze aan het be wind is, spr. geen reden geven, de keuze te betreuren, integendeel Een van de re- aenen der benoeming van den tegenwoor- digen G.G. is, dat deze volkomen onbe vangen staat tegenover wat voor Indië vereischt wordt De invloed van het Plein op het In dische beleid is al meermalen ter sprake gekomen. Er komen tegenwoordig veel meer g»meenscliappelijke belangen aan de orde dan vroeger. De directe bemoeiingen van den mi nister van Koloniën zijn dus dienaan gaande toegenomen. In de geschiedenis der laatste hon derd jaren zal men er moeilijk vier kun nen aanwijzen, waarin de moeilijkheden van ons bewind grooter waren, en waarin meer is gedaan om hulp te ver- leenen en nood te lenigen. Men staat verbaasd dat er nog zooveel behouden kon blijven van wat er in Indië opge bouwd was, nu de middelen zoo gering waren. Het aantal leerlingen der volksscholen ls ln dien tijd nog met 300.000 toegenomen, voor de volksgezondheid is nog 46 millloen uitgegeven. Een gelijksoortig beeld is er t.a.v. openbare werken, handel en nijver heid, visscherij enz. Niet alleen is er veel behouden, doch ook hier en daar nog iets nieuws tot stand gekomen. Er is nu weder eenige vooruitgang. Het is moeilijk uit te maken of hierbij aan de depreciatie van den gulden of aan de be zuiniging en aanpassing het grootste aan deel in de verbetering der conjunctuur moet worden toegeschreven. Beide facto ren hebben er toe medegewerkt. T.a.v. de rubber geldt vooral de stijging der wereld- prijzen. voor de suiker b.v. in de eerste plaats de depreciatie. De allesbeheersehende vraag is of de stij ging blijvend zal zijn. Men kan zelfs niet zeggen hoe de prijzen over 3 maanden op de wereldmarkt zullen zijn. In de beurs koersen kan men allerminst een aanwijzing dienaangaande zien. Voor de rubber is vrijwel zeker te zeg" gen, dat de prijzen niet gehandhaafd zullen worden. Wel is spr. bereid aan te nemen, dat een deel der gunstige verschijnselen blijvend zal zijn. Spreker denkt b.v. aan den invloed der rubber- restrictie voor de inlandsche bevolking. Evenzoo is het met andere product)* voor de bevolking, bv. de copra. De rechtsche colonnes zijn met haar eerste afdeelingen in het Noorden bij Arganda aangekomen en ln het Zuiden voor Morata de Tajuna. De regeeringstroepen zijn volkomen uit het veld geslagen door den aanval en bie den slechts schoksgewijze tegenstand. In de nabijheid van de hoofdstad worden de teekenen veelvuldiger, dat men het hoofd gaat verliezen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 12 Februari. Het vaste verloop voor staalwaarden te New York werd ten onzent niet beant woord door een stijging der betrokken fondsen. United States Steels, Bethlehem Steels eh Rèpublic Steels bewogen zich op een weinig veranderd koerspeil en daarbij waren de omzetten niet bepaald omvang rijk. In Republic Steels evenwel ging het nu en dan levendig toe. Bij een beoordee ling van de Amsterdamsche noteeringen voor Amerikaansche waarden, moet niet uit het oog worden verloren, dat gisteren op een verdere stijging was vooruitgeloo- pen, zoodat de rijzing in Wallstreet bij voorbaat was verdisconteerd. Aandeelen General Motors, die ln een open hoek wer den verhandeld, kwamen wat lager te lig gen. Vrij flinke omzetten vonden plaats in de Amerikaansche kunstzij deaandeelen, •waarvoor een vaste stemming bestond. Op de locale markt bestond een goede tendenz voor Aku's. Bij ruime omzetten kon ten opzichte van gisteren een koers winst van een goede viertal procenten wor den behaald. Unilevers en Phllipsaandee- 'en waren niet veel gewijzigd. De Neder landsche Fordaandeelen maakten groote schommelingen mee. Op de Petroleumafdeeling trokken Ko ninklijke flinke belangstelling, zoodat die zich enkele punten wisten te verheffen. Voor Petroleumfondsen in het algemeen trouwens was men goed geporteerd, het geen duidelijk tot uitdrukking kwam in de beweging, die zich ontwikkelde in Shell Unions, waarbij tegelijkertijd een koers winst kon worden opgeteekend. Ook an dere Amerikaansche Petroleumaandeelen werden wat hooger genoteerd. Voor het overige was op de markt de handel van beperkte afmetingen. Amsterdam Rubbers maakten slechts geringe schommelingen mee, op omstreeks de topprijzen van gis teren. Enkele minder courante soorten werden wat hooger genoteerd. Van Tabakken scheen vandaag de aardigheid af te ziin. De Sumatra aandeelen kwamen iets lager te liggen, hetgeen na de rijzing, die zich in den Iood dezer week voltrok, overigens geen verwondering behoeft te baren. Suiker fondsen hadden een zeer stille markt H.V.A.'s moesten zich een kleine opoffering getroosten en eveneens was dit het geval met eenige incouranten. De Scheepvaart afdeeling trok slechts geringe attentie en was nauwelijks prijshoudend. Od de beleg g'ngsmarkt bestond een gedrukte tenden» Voor de Nederlandsche Staatsfondsen, zoowel de 4 procent obligatiën Nederland en Nederlandsch-Indië, alsmede de Oude Schuld kwam fractioneel.. iets lager te He gen. De nieuwe 3 procent obligat'ën Neder- landsch Indië werden opnieuw een kleinig heid lager genoteerd. Voor de obligatiën Koninklijke Petro leum Mij. en de warrants had zich weer een betere stemming baangebroken D° warrants stegen tot f. 450 doch werden na dien toch weer voor f.435 verhandeld. De dollarobligatiën bewogen zich hoofdzakelijk tusschen 118 en 119 pet. De guldensobliga ties werden niet officieel voor 101 pet. af gedaan. In de laatste helft van den middag ont wikkelde zich eenig affaire ln diverse Zuid Amerikaansche waarden, waarvoor een goed prijshoudende stemming bestond. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 7/8 (8.99); Berlijn 73.80 (73.80>; Parijs 8.45 1/4 (8.56).; Brussel 30.94 (30.97 1/4); Zwitserland 41.86 (41.88); Ko penhagen 40.10 (40.15); Stockholm 46.30 (46.35)Oslo 45.15 (45.20); N. York 1.831/2 (1.83 9/16); Praag 6.39 (6.41) Prolongatie I; Part. disc. 1/45/16; Dag geld 1/4. Registermarken 35; Crediet Sperrmarken 17 7/8; Effectensperrmarken 17 1/8; Reis marken 47 1/2; Bankpapier 42. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MA1KÏ BIRItMTIN^ LEIDEN, 12 Febr. Veemarkt Aanvoer" 478 runderen, 308 kalveren, 1280 schapen, 988 varkens. 10 stieren f. 90260, per k.g. schoon gewicht 5258, handel kalm; 156 kalf- en melkkoeien f. 140230, tamelijk; 161 varekoeien e.a. f. 120180, tam. matig; 151 vette koeien f. 130265. per k.g. 4670 et., idem; 6 vette kalveren f.5085. per k.g. 6290 ct., tam; 302 nuchtere kalve ren f.48, matig; 100 vette schapen f,20 —36; 600 vette lammeren f.1622; 580 weldeschapen f. 1317, handel matig; 32 zeugen f. 3658, tamelijk; 571 mestvarkens f.14—30. tamelijk; 385 biggen f.8.50—11; S paarden; 4 veulens; 15 bokken en gei len f. 414. matig. Kaasmarkt le soort Goudsche kaas f 2223; idem 2e soort f2021 Aanvoer 39 partijen. le soort Leidsche kaas f. 10 20.50. Aanvoer 16 partijen, totaal 55 part. Handel matig. HOOFDDORP, 11 Febr. Graanmarkt. (Boerennoteeringeni. Rogge f 8.208.50. Chevalier Gerst f 8.408.75. Wintergerst f. 88.40. Haver f. 7.507.75. Duiveboonen f. 8—9.50. Paardeboonen f. 6.607. Bruine boonen f.1112. Groene erwten f.8.50— 9 40. Vale Erwten f. 1516. Gele Mosterd f 1315. Kanariezaad f. 1415. Karwijzaad f. 23.5024. Blauwmaanzaad f. 23.5024.50. LEEUWARDEN, 12 Fbr. Zuivel. Gouda- kaas 2737. Edammerkaas 2127. Aanvoer 975 K.G. VeiUngboter 1,42—1.31 p. K.G. Aanvoer 4/6 vaten. Commissie 69. Vereen, van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus lO'/j11, id. 40 plus 1717'/t; Goudsche kaas 20 plus 1011, id. 40 plus 17'17'/i; Broodkaas 40 plus 17— 17'/j; Leidsche kaas 20 plus 1111'/», alles p. 100 K.G. Stemming: goed. BODEGRAVEN, 11 Febr. Eierenveiling BJP.K.V. Aanvoer 7765 stuks kipeleren, prijs wit 3.203.50; bruin 3.403.70; Een deneieren 3.503.80. NIEUWVEEN, 11 Febr. Kipeieren: Aan voer 901 stuks, prijs per 100 st. 3.004.25; Eendeieren: Aanvoer 20 stuks, prijs pet 100 stuks 2.75. WOUERUC GF Eierenveiling. Aanvoer 740 eieren. Frijs kipetsren 3.504.35 per 100 stuks. ZEVENHOVEN. 11 Febr. Eeleren.veiling. Aantal eieren 1195. Kipeleren 3.004 00; Kuikeneieren 2.60—3.00 per 100 stuks. VEUR 11 Fsvr 7817 kiceieren 3 20—3 80 ce- 100 stuk". K' :en 0 400.70. koniinen 0 35—1.75 duiven 0 07 0 '8 eer stuk VOORHOUT 11 Febr Kbnijnen 0.22 1 70 raïkonijnen tot 2.55. kippen 0.35—0.60, hanen 0.70—0.80, duiven 0.12—0.23 per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3