BUITENLAND De strijd bij Madrid en Malaga IflPSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 12 Februari 1937 De niet-inmenging DE ALGEMEENE TOESTAND Von Ribbentrop bij lord Halifax. Dc Duitsche koloniën-eisch. Actie tegen Seba's boek. Von Ribbentrop heeft gisteren het aan kondigde bezoek aan lord Halifax ge- iracht. Na twee uur heeft hij het Foreign Ifflce weer verlaten. Wel toonde hij zich ere ai zich te laten fotografeeren zulks ir.der.het brengen van den Duitschen groet 'maar een verklaring wenschte hij niet I te leggen. Na het onderhoud van lord Halifax met on Ribbentrop bepaalden officieele krin- en zich er toe te kennen te geven, dat „het esprek betrekking heeft gehad op eenige nderwerpen, waaromtrent von Ribbentrop e meeningen van zijn regeering heeft me egedeeld''. Niet officieel verluidt nog: Het onder oud was voornamelijk gewijd aan een inge uiteenzetting van de rede, welke itler in den Rijksdag heeft gehouden. De enige nauwkeurige inlichting, welke men Britsche diplomatieke kringen heeft ont- angen, is dat von Ribbentrop geen nieuwe ijzonderheden ter sprake heeft gebracht i dat geen tweede onderhoud is voorzien. Zoowel in Britsche als Duitsche kringen erklaart men, dat het belang van dit on- lerhoud sterk overdreven is. Het schijnt, dat het onderhoud het andpunt van beide regeeringen, zooals It uiteen werd gezet in de rede's van Hit- r en Eden, niet veel nader tot elkaar leeft gebracht». Naar verluidt heeft von- litabentrop de argumenten van zijn regee- ing herhaald. Ten aanzien van de kolo- iale kwestie schijnt von Ribbentrop bij en lord-zegelbewaarder geen sympathie hebben gevonden voor de Duitsche ar- umentatie, doch de ambassadeur schijnt :en nauwkeurig omschreven eischen te ïbben gesteld. Verder wordt vernomen, dat ook het ransch-Russisch pact is besproken. Ten- olie heeft von Ribbentrop lord Halifax srustgesteld inzake de Duitsche minder- tden in het buitenland. De problemen, ïlke hieruit voortvloeien, kunnen gerc- worden met de staten, waar deze min- frheden vertoeven, indien hun status op (vredigende wijze wordt geregeld en ge valideerd. Wat de koloniale kwestie betreft, de ioer der liberale partij in het Engelsche rlement. sir Archibald Sinclair, heeft eravond te Pontyrid in Wales een rede Sespioken, waarin hij als zijn overtui- i? uitsprak, dat Duitschland recht heeft [teruggave zijner koloniën, pigens spreker opent deze eisch den l'iot. onderhandelingen, „die niet zullen ENGELAND Leening van 400 millioen voor de defensie. Neville Chamberlain heeft in het La gerhuis aangekondigd, dat binnenkort een defensie-leening zal worden uit gegeven. Neville Chamberlain. De regeering stelt zich voor, reeds thans een wetsontwerp in te dienen, waardoor rij gemachtigd wordt, zich kapitaal te ver schaffen. of alle begrootings-overschntten aan te wenden voor verdedigmgs-doel- einden binnen een zekere periode. Jaar lijks zal op de begrooting voor defensie een bedrag worden gereserveerd voor den ren- tedienst op de nieuwe leening én ook na afloop van deze periode ter terugbetaling der leening binnen dertig jaren. De leening zal het bedrag van 400 millioen pond niet te boven gaan. De periode, waarvoor zü zal dienen, zal niet langer dan vijf jaren zijn. In antwoord op vragen van majoor Att- iee verklaarde Neville Chamberlain, dat de uitgaven voor de verdediglngsdoelelnden, dermate toenemerj, dat zij het onmogelijk maken er uit de gewone inkomsten in te voorzien. Voor zoover de gewone inkomsten niet toereikend zullen zijn en heffingen op het kapitaal noodig zullen blijken, aldus Chamberlain, is het noodig het Lagerhuis te verzoeken daartoe de-statutaire machts bevoegdheid te geven, vooraleer de defen- slecredieten kunnen worden opgenomen. Buigzaamheid en aanpassing aan de zich steeds wijzigende omstandigheden moeten de kern van ons program vormen. De financiesle resolutie, welke noodig is, zal vergezeld gaan van een witboek, dat binnenkort zal worden uitgegeven. :en tot eeijFduTffzïimen Vrede te lei- Het wetsontwerp in kwestie zal niet uit zichzelf de departementen der landsverde- |Sv Archibald zette vervolgens uiteen, Duitschland een internationale ont lening zou moeten aativaarden en ieder sinationaal geschil zóu moeten onder- len aan de arbitrage van een derde p'Je Voorts moet Duitschland voor alle J?endheden, met inbegrip van de U.R. te gelijkheid van rechter), die het oor zich zelf opeischt, erkennen. Tenslotte F' Duitschland aan de inboorlingen zijner paniën dezelfde waarborgen móeten ge- die aan de inboorlingen van alle onder IMdaat staande gebieden gegeven zijn. Eisehen. waarover Duitschland nog wel i te zeggen zal hebben [Het lid van de Poolsche Sejm Walewski, C, c'cn schriftelijke interpellatie gericht bt minister Beck over het boek van den bechischen gezant te Boekarest, Seba. [ale?,ski verzoekt den minister van bui- sdsche zaken zijn oordeel te kennen leven over het feit, dat de Tsjechische Buster van buitenlandsche zaken, Krofta, p voorrede voor dit boek heeft geschrc- i™! de openbare meening in Polen heeft fti .recht een opheldering in deze kwestie f hijgen. Jïtrder vraagt Walewski of men de offi- t® verzekeringen van Praag inzake de '««willigheid tot vriendschappelijke menwerking moet schenken of wel als .r™dl°os moet beschouwen en of Seba ll'lk heeft, waar hij spreekt over de poli- nchtlijnen van Praag. BELGIË Hymans over de „neutraliteit" Spionnage. -minis ter van buitenlandsche zaken, m Hymans, verklaarde in de Kamer, voor België de uitdrukking „neutrali- ;2°llUek".onj«ist is. De opvatting van tegeering is, dait België volledig souve- 15 en kan handelen volgens eigen ver- pen. In de komende onderhandelingen [r regeering uiteenzetten aan welke ~,c™ngen Belgi? zal voldoen. Spr. ver- fe, dat België trouw zal blijven aan (o-ii v,rP''chtingen en aan den Volken- r' etmede aan zijn traditioneele vrien- fliglng machtigen eenig geld uit te geven. Het was nimmer belangrijker dan onder de omstandigheden, waaronder wij verkee- ren, dat controle op de uitgaven door Ka mer en Rekenkamer gehandhaafd blijft. Alle uitgaven voor de verdediging, het zij de gewone, hetzij de buitengewone, zul len ook voortaan aan de Kamer worden voorgelegd in den vorm van begrootingen en zij zullen door het parlement worden gesanctioneerd. Geen enkel bedrag, dat op het kapitaal zai worden geheven of uit de begrootings- overschotten zal worden verkregen, zal zonder voorkennis van het parlement en zonder zijn voorafgaande toestemming kunnen worden aangewend. In het witboek, dat het ministerie van financiën publiceert, wordt verklaard, dat het financieele ontwerp, waarbij de regee ring zal worden gemachtigd, in het geheel 400 millioen pond te leenen, de rtgeering eveneens zal machtigen, tijdens de periode der leening, elk overschot op de begrooting voor de departementen der landsverdedi ging ter vermindering dezer schuld aan te wenden. De rente op het bedrag der ver strekte leening zal drie procent beloopen. De rente zal op de begrooting voor de landsverdediging worden verantwoord. Bij het opnemen der leening zal rekening worden gehouden met de situatie op de geldmarkt. De leeningen zullen niet dienen om de gewone jaarlijksche begrooting voor de landsverdediging te verminderen. ZUID-AFRIKA Uitbreiding luchtmacht Naar Reuter uit Kaapstad verneemt, heeft de Britsche regeering op zich ge nomen Zuid-Afrika binnen twaalf maanden te voorzien van 100 moderne vliegtuigen van het model Hawker- Hartebeest. Intusschen worden er nog eens 100 van deze toestellen gebouwd in het militaire vliegtuigendepót te Pretoria. De regeering houdt op het oogenblik een telling van het oorlogstuig, waarover de natie beschikt. Voorts heeft zij zoo juist een contract geteekend met de Imperial Chemical Industries over de oprichting van een munitiefabriek te Pretoria, die in staat moet zijn een milliard machinegeweerpa tronen 'sjaars te leveren. Dit zal misschien voldoende zijn voor heel Britsch Zuid- Afrika. De regeering heeft een commissie voor de oorlogsvoorziening ingesteld, welke moet nagaan wat de Unie in oorlogs- en vredes tijd kan produceeren en met den generalen staf overleg moet plegen hoe de mobilisa tie in geval van oorlog geregeld moet wor den om te zorgen, dat het leven van» de burgerbevolking niet wordt lamgeslagen. De commissie zal gegevens verzamelen no pens de versnelling van den aanmaak van munitie en als deze beschikbaar zijn kan de regeering zeggen of het land in staat is zelf granaten en bommen voor vliegtui gen te fabriceeren. Aan de kleedingsfabrieken is een opgave gevraagd van het aantal uniformen en lassen, dat zij zouden kunnen leveren. De staalfabriek te Pretoria zou stalen helmen kunnen leveren. Voorts zal de reserve aan ertsen, steenkool en petroleum worden vastgesteld. Tenslotte zal men ook precies nagaan over welke strijdkrachten men zal kun nen beschikken, opdat men in geval van oorlog voor de vereischte functies de ge schiktste menschen zal kunnen uitzoeken en bijvoorbeeld deskundigen op technisch gebied niet hun werk zullen behoeven te verspillen aan een hiet-technische taak. I ®it het militaire kamp van Beverloo is ïcht C*M£, materiaal ontvreemd, w.o. een 1 i'IJ^minegeweer, een machine-pistool toj?.Jfrimatwerper. Denkelijk wederom ZWEDEN Geheimzinnige vliegtuigen. diut °PPerbevelhebber van het Noor- Ffai-f militaire district, generaal ^vterswaerd, heeft in een rapport ak -p minister van landsverdediging de i ".rieening uitgesproken, dat in ?lSt;e maanden buitenlandsche Etvlo'en611 boven c"t district hebben In pej» „.ai}dei' rapport stelt de generaal pidet t/TreS-'en voor om het vliegen tejrl k'hing boven het land omno- ROEMENIË Zorgen tegen politiseercnde studenten. Oud-premier Jorga heeft aan den minis ter van onderwijs een brief gezonden waar in hij protesteeert tegen het feit, dat de universitaire autoriteiten het gedoogen. dat de studenten zich openlijk met politiek bemoeien. Jorga, die een zeer geacht hoog leeraar is aan de universiteit van Boeka rest, heeft den minister om ontslag ver zocht, totdat aan de universiteit de spheer waarin hij vijftig jaar gewerkt heeft, zal zijn hersteld. Deze brief trekt des te meer de aandacht, daar Jorga vóór hij hem schreef, eerst een onderhoud gehad heeft met den minister-president en den minis ter van onderwijs, en omdat hij gepubli ceerd is, juist op den dag waarop een groot aantal studenten niet op dc colleges aan wezig was, daar zij de begrafenis waren gaan bijwonen van twee leden van de ijzeren garde die in de gelederen van het leger van Franco gesneuveld waren en nu in Roemeenschen grond werden ter aarde besteld. VEREENIGDE STATEN De overeenkomst bij de General Motors. Het tusschen de Union of Automobile Workers en de General Motors Corporation gesloten accoord bevat de volgende bepa lingen. Ie. De twee duizend stakers, die drie fa brieken te Flint bezet houden, zullen deze ontruimen; De stakers hebben de door hen be zette bedrijven van de General Motors tegen 22 uur 30 Greenwichtijd ont ruimd onder luid getoeter van claxons en gegil van fluiten. Zij vormden ver volgens een ge^gldigen stoet met muziek, vlaggen en -vaandels. De directie van de General Motors beeft aangekondigd, dat Maandag a.s. het werk zal worden hervat. 2e. De General Motors zullen de gerech telijke vervolging wegens staking met ge kruiste armen staken; 3e. Verzocht zal worden, de nationale garde te demobiliseeren, behoudens een klein contingent, teneinde onvoorziene ge beurtenissen het hoofd te kunnen bieden; 4e. De General Motors zullen alle stakers zonder discriminatie weer in dienst nemen. Anderzijds kondigen de General Motors een loonsverhooging aan van vijf cents per uur, hetgeen pl.m. 6 pet. beteekent. In een schrijven aan gouverneur Murphy heeft de vice-president van de General Mo tors, Knudsen, voorts nog medegedeeld, dat de Maatschappij gedurende een periode van zes maanden in twintig fabrieken met geen andere vakorganisatie overeenkomsten zal sluiten noch onderhandelingen zal aan- knoopen dan met de Union of Automobile Workers Voor de negen en veertig andere fabrieken van het concern geldt deze be paling niet. Het hooge personeel van de General Motors is van meening. dat het nog wel .twaalf dagen zal duren, alvorens het nor male productie-niveau weer zal zijn bereikt. De adjunct-secretaris van arbeid zeide, dat de staking aan beide partijen twee millioen dollar per dag gekost heeft, d.i. in totaal vier en tachtig mil lioen. Van het front. Gisteravond om acht uur ls medege deeld, dat de rechtsche strijdkrachten aan het Madrileensche front belangrijke vor deringen hebben gemaakt in Oostelijke richting. Zij zijn de Jarama overgestoken en hebben hun tegenstanders uit hun stel lingen verdreven. De regeeringstroepen lie ten, een honderdtal dooden achter, twee aanvalswagens, en vier tanks, die onbruik baar geworden waren. Bij het gevecht aan de Jarama zouden 1300 man dei' regeeringstroepen zijn ge sneuveld- In de hoofdstad heeft men meer en meel den indruk, dat een militaire actie op gróote schaal wordt voorbereid Alle mili tietroepen staan gereed tot de actie over te gaan. Vliegtuigen der rechtschen hebben gis teravond om 8 uur een vlucht boven de stad gemaakt. Zij wierpen geen bommen neer. Een optocht vanjongemannen en meis jes is gisteren door de straten van Madrid getrokken. Zij droegen spreuken mede, waarin militaire dienstplicht wordt ge- eischt, teneinde den strijd feller te Jcun- nen voeren. Een speciale correspondent van Havas meldt; Gistermiddag heeft een convooi van 20 auto's der regeering, komende uit Ar- ganda getracht een doortocht te forceeren langs den weg naar Valencia om naar Ma drid te komen. De rechtschen lieten het convooi naderen en maaiden het toen met mitrailleur- en geweervuur weg. Verschei dene wagens, doorboord door de kogels, bleven op den weg achter, anderen maak ten rechtsomkeert. Geen enkele wagen kon de reis naar Madrid voortzetten. Tal van kleine schermutselingen lever den geen resultaat van beteekenis op. De Zuidelijke legers van Franco hebben den opmarsch voortgezet in de provincie Malaga waarbij zij de dorpen Coin, Alofa- ma, Munaa, AJuarin el Grande en Alaurin de la Torre bezetter- Geruchten, dat in Malaga 1500 Russen zouden zijn gevangen genomen, verdienen eerst bevestiging. Radio-Bilbao meldt, dat aan het Cordp- ba front de regeeringstroepen oprukken in de gebieden van Lopera en Villa del Rio, waar zij hoogst belangrijke strategische posities hebben ingenomen, die een be slissende actie in den sector van Montero mogelijk zullen maken. De algemeene dienstplicht. In antwoord op dep. aandrang op het instellen van den algetoeenen dienstplicht, heeft de regeering vah Valencia in de pers een nota gepubliceerd, waarin er op wordt gewezen, dat overeenkomstig demi- nisteneele beslissing van 29 October 1936 alle burgers van 20 tot 45 jaar, voor zoo ver zij lichamelijk geschikt zijn, dienst plichtig zijn en ieder oogenblik kunnen worden opgeroepen. De nota verklaart dat dus de algemeene dienstplicht bestaat. De regeering verzoekt thans aan de po litieke partijen en de vakvereenigingen hun leden te onderwerpen aan de disci pline, welke voortvloeit uit het besluit van 29 October, zoodat het militair commando geen hinderpalen zal ontmoeten, als het een beroep zal doen op de burgers. De nota besluit met te wijzen op de be sluiten van 15 October 1936, waarbij de minister van oorlog wordt aangewezen als de opperste leider van de weermacht en militaire organisaties. Hét eenhoofdig bestuur waarom wordt gevraagd, bestaat en de regeering vraagt alien, die aan de zijde van de regeering strijden, de taak van dit bestuur zooveel mogelijk te ver lichten. De niet-inmenging op lange baan! In een communiqué, dat na afloop van de gisteren gehouden zitting van het sub comité van de commissie voor niet-inmen ging in den Spaanschen burgeroorlog, ge publiceerd werd, wordt gezegd, dat in het verloop van de algemeene gedachtenwisse- ling duidelijk is geworden, dat bepaalde vertegenwoordigers zonder nieuwe instruc ties niet konden verklaren, in hoeverre het voor hun regeeringen mogelijk zou zijn, haar gezichtspunten te wijzigen, ten einde een algemeene overeenstemming omtrent de methode van de controle ter zee tot stand te brengen. De betrokken vertegenwoordigers zullen hun regeeringen den algemeenen zin van de in het sub-comité gehouden besprekin gen mededeelen. Intusschen zullen, ten einde het voorbereidingswerk zoo veel mo gelijk te bespoedigen, bepaalde technische kwesties betreffende het ontwerp van con trole ter zee aan de technische ondercom missie worden voorgelegd, opdat deze een nieuw rapport kan opstellen. Het sub-comité heeft voorts bepaalde kwesties betreffende de methoden van fi nanciering van het controle-ontwerp als mede betreffende de vestiging van een centralen zetel te Londen voor de admini stratie van het controle-apparaat bestu deerd. Begin volgende week zal een nieuwe bijeenkomst van het sub-comité plaats hebben. De „Diario de Noticias" oppert het denk beeld, dat Engeland waarnemers naar de ambassade te Lissabon zal zenden, die de Britsche regeering nauwkeurig op de hoog te zouden houden van Portugais houding tegenover Spanje. Daardoor aldus het blad zou men kunnen voorkomen, dat de weigering van Portugal ten aanzien van controle op zijn grenzen wordt gezien als de wensch, de Spaansche nationalisten te helpen. Het blad gelooft, dat de Portugeesche regeering in dat geval alle faciliteiten zou verleenen. POLEN Communisten gearresteerd. Do politieke politie heeft te Warschau vier uit Moskou afkomstige communistische agenten gearresteerd en in hun woningen vier koffers met propagandamateriaal en instructies van de Komintern in beslag ge nomen. Tegelijkertijd is huiszoeking verricht in verscheidene huizen in de Jodenwijk van Warschau, hetgeen leidde tot de arrestatie van 51 ondergrondsche agitatoren, waar onder enkelen, die op onwettige wijze de Russlsch-Poolsche grens waren gepasseerd, MEXICO Kerkelijke moeilijkheden. De toestand op religieus gebied is gecom pliceerd geworden, doordat de autoriteiten te Orizaba (Veracruz) talrijke kerken heb ben doen sluiten, die de katholieke menigte heropend had. Vijftigduizend katholieken hebben echter het weer open stellen der kerken doorgedreven. Zij luidden de klok ken en brachten voetzoekers tot ontplof fing onder de oogen van de federale troe pen, die niet tusschenbeide kwamen. De geloovlge menigte hield vervolgens een betooging voor het raadhuis, waar de gouverneur in conferentie was met den garnizoenscommandant. De gouverneur ontving een delegatie der betoogers en ver klaarde tegenover hen. dat de heropening der kerkgebouwen niet van hem afhing, maar van de centrale regeering en in het bijzonder van het ministerie van financiën, dat de gesloten kerken onder zijn hoede heeft. Te Villa de Rio Blanco, bij Veracruz, hebben de katholieken met geweid de troe pen, die de door hen heropende kerken weer wilden sluiten, belet dit voornemen ten uitvoer te leggen. UIT HET VERRE OOSTEN Sombere voorspelling van maarschalk Bluecher. In een artikel, waarin'Hij "-den slag bij Wolotsj&lesk van 1922 herdenkt, schrijft maarschalk Bluecher, de commandant der Sovjet-troepen in het Verre Oosten, dat volgens officieele documenten uit de hoog ste militaire kringen in Japan, zeer bin nenkort een oorlog tusschen Sovjet-Rus- VOOR ZATERDAG 13 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzen- ding 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8 00 n.m. VPRO 3.00: Gram.pl. 10.00; Morgen wijding 10.20; Voordracht en gram.pl 12.001 45: Gram.pl. 2.00: Filmpraatje 2.15: Gram.pl. 3.15: Schaakpraatje 3.30: De Ramblers 4.05: Gram.pl. 5.40: Literaire causerie 6.00: Orgelspel 6 30: „Filmland" 7.00: Groningsche uitzending 7.30: Bijbelvertellingen 8.00: HeTh. S.OS.-Ber. 8 03: Berichten ANP en VARA-Varia 8.15: R'damsch Philh. Or kest en R'damsch Philh. koor 9.00: Radio tooneel 9,30Vervolg concert 10.00: Berichten ANP 10.05: Toespraak 10.15: VARA-Salonorkest 11.10: Berich ten 11.15—12.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. KRO-Uitzending 8 00—9.15 en 10.00: Gram.pl 11.30: Godsd. halfuur 12.00: Berichten 12.15: De KRO-Melodisten en gram.pl. 2.00: Voor de ieugd 2.30: KRO-Orkest 3.00: Kinderuur 4.05: KRO-Kamerorkest m. m v. solisten 4.45: Gram.pl. 5.00: KRO-orkest 5.30: Esperantonieuws 5.45: Voor Kath. Padvinders 6.15: Gr.pl. 6.20: Joum. weekoverzicht 6.45: Gr - platen 7.00: Berichten 7.15: Kath. RVU 7.35: Actueele aetherflitsen 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.10: Overpeinzing met muzik. omlijsting 8.30: KRO-orkest 8.50: Gram pi. 9.10: KRO-orkest 9 30: Gram.pl. 10.30: Be richten ANP 10.40: Filmpraatje 10.55 12.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05: Causerie „Going to school again" 11.20: Orgelspel 11 50: Het Pirani-Trlo 12.50: Gram.pl. 1.20: Het Commodore Grand-orkest 2 20: Gram pi. 2.55: Sportreportages 5.15: Gram nl. 5.35: Oscar Rabin en zijn Band 6.20: Berichten 6 35: Sport nieuws 6.50: Welsch intermezzo 7.05: BBC-orkest 7.50: Radiotooneel 8.20: Louis Levy's Film-orkest 8.50: Quatre mains 9.20: Berichten 9.40: Variété programma 10 40: Declamatie 11.00: BBC-Theater-orkest m. m. v. solist 11.50: Berichten 12.00—12.20: Henry Hall's Music Makers. Radio Paris, 1648 M. 7 20 en 8 20: Gram pi. 9.50: Orkestconeert, Posnaud- koor en soliste 1120: Gram.pl. 1.35: Zang 1.50: Gram.pl. 3.20: Zang 3.35: Gram.pl. 5.50: Goldy-dansorkest 8.20: Zang en piano 9 05: Orkestconcert m m. v Raugelkoor en soliste. Keulen. 456 M. 5.50: Westduitsch Ka merorkest 7-50: Blaascloncert 11.20: Theaterorkestconcert 1-35Gram.pl. 3.20: Omroepkleinorkest en solisten 5.25: Omroepkwintet 6.20: Koorconcert 7.30: Vroolijk programma 9.5511.20: Omroepdansorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20: Gram.pl. 12.50: Salonorkest 130:_J. Schnyders' orkest 2.23 Gram.pl. 2.50: Gram.pl. 4.20: Vioolrecital 4.55: Zang 5 20' Radiotooneel 6.20: Vioolrecital 6 35: Gram.pl. 6.50: Vioolrecital 7 20: Piano-recital 8.20Cabaret 9.20: Omroepsymphonieorkest 10 30: Omroep dansorkest 11.20—1220: Gram.pl. 484 M.: 12.20: J. Schnyders' orkest 130: Salonorkest 1-50: Gram.pl 2.23: Max Alexys' orkest 3.05: Aceordeon- muziek 3.20: Max Alexys' orkest 4 20: Gram.pl. 5.35 en 6.35: dito 8.20: Om roeporkest 8.40: Gram.pl. 8 50: Radio tooneel 9.50: Cabaret 10.30: Gram.pl. 11.25: Waalsche Gala-avond 12.10 12.20Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Gevar. programma 9.20: Berichten 9.50' Cello en piano 10 05: Weerbericht 10.20—11.20: Erich Börschel's orkest en solisten. HONDURAS. Revolutinnaire generaals gearresteerd. Naar gemeld wordt, is in Honduras een revolutie uitgebroken. De revolutinnaire generaals Mendoza en Almendares zijn tezamen met vooraan staande politici te Tegucigalpa gearresteerd na oorlogsmateriaal te hebben verborgen en plannen te hebben gesmeed voor de verwoesting van de loodsen op 't vliegveld. Aan de Atlantische zeekust heeft de re- volutionnaire generaal José d'Avila nabij Progreso een personentrein aangevallen en tot ontsporing gebracht Hij heeft getracht zich meester te maken van een bedrag van 50.000 dollar, bestemd voor uitbetaling van loonen aan de arbeiders van de United Fruit Company. Hij werd evenwel door de land en Japan zal uitbreken Het is niet de eerste maal, dat deze I regeeringstroepen teruggedreven en vlucht- maarschalk zoo somber profeteert.... te in de bergen. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. EN Voor Zaterdag 13 Februari. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen of diversen 9.50' Parijs Radio 12 35: Brussel Vl. 13.35: Keulen 14 35: Brussel Fr 15 20 Keulen 17.20: Brussel VI 18.20: Parijs Radio 19.20: Keulen plm. 20.50: Lyon la Dona of diversen. 4-2 programma: 8 00: Brussel VI. 10 35: Droitwich 14 20 Londen Reg. 16 00: Brussel Fr. 17.05: Droitwich 18.20: diversen 18 50: Londen Reg. 19 05: Droitwich 22 45: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11