Uit de Rijnstreek mtm LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 10 Februari 1937 l\CEZr\LE\ /TUKKIN LUCHTVAART Ruwe, gesprongen handen AGENDA Rookworst I hO T"«at OTl on 1Jl_ DE POSTVLUCHTEN. De „Djalak" landde op de uitreis in Bandoeng. Vanmorgen te vier minuten voor half acht ls de „Rietvink" van Schiphol opge stegen voor den tocht naar Indië. Er is een passagier aan boord voor Ba tavia. Medegenomen is 375 K.G. briefpost, 18 K.G. pakketpost en 119 K.G. vracht. Onderweg komen nog de volgende pas sagiers aan boord: 1 Rome-Calcutta, 1 Rome-Karachi, 1 Alexandrlë-Batavia, 2 Calcutta-Batavia, 1 Medan-Batavia. 1 Bangkok-Batavia. 1 Calcutta-Bangkok, 1 Karachi-Bangkok. 1 Rangoon-Bangkok, en 1 Bangkok-Medam. barsten en groeven, jeukend en branderig, ge zwollen en rood. Neen, zóó kunt U zich niet in gezelschap vertoonen. Waarom ook? Zwitsal - de zalf met onbegrijpelijke geneeskracht maakt ook Uw handen weer zacht, glad en blank. Vraag het oordeel van Moeders, die het gevoelige huidje van hun kinderen met Zwitsal behandelen, zij kénnen de waarde van deze Zwltsersche Balsem. 5 DE FK 52 MAAKT ZIJN EERSTE PROEFVLUCHT. De FK 52, de nieuwe tweepersoonsjagers van de Koolhovenfabrieken, heeft gister middag te Rotterdam zijn eerste proefvlucht gemaakt, waarbij de machine een half uur in de lucht bleef en zeer goed voldeed. DE VLIEGTOCHT VAN IR. DE KOK. De direct.-generaal van de „Koninklijke", ir. J. E .F. de Kok, is op zijn vliegtocht naar Ned.-Indië gisteren te Calcutta gearriveerd. Heden wordt de tocht voortgezet naar Bangkok. Amerikaansch vliegtuig vergaan. Vermoedelijk elf dooden. Nabij de kust van Californië is een vlieg tuig gezonken. Het toestel was met passa giers onderweg van Los Angeles naar San Francisco. In het viliegtuig zaten 11 personen, acht passagiers en drie leden der bemanning. Men heeft geen spoor van hen terug gevonden. cte anJlJ mat onAegtyfvdyiia. ganaaiAAaoAt DOOZEN 30 «n 60 e. TU3E 25 c POEDER In STROOIBUS 40 c. 6334 ilngez Med.) FARIKH NAAR HET POOLGEBIED. Ontwerp geregelde luchtverbinding in studie, Feodor Fazikh, een der bekendste sov jet-Russische poolvllegers is gisterochtend voor een tocht naar het Noordpoolgebied vertrokken en Inmiddels te Kazan aange komen. Deze vlucht de tweede van dezen aard heeft ten doel een geregelden vlieg- dienst in te stellen van Moskou langs de Poolkust naar Wladiwostok. Farikh zal via Archangel, kaap Tsjel,- joeskin en het eiland Wrangel naar kaap Wellen vliegen en dan via Irkoetsk en No vosibirsk terugkeeren. Het bijzondere van dezen vliegtocht van Farikh naar het Poolgebied is, dat het de eerste wintervlucht is, welke ooit naar het poolgebied is ondernomen. Een belangrijk deel van de vliegroute gaat boven onbewoonbaar of schaarsch be volkt gebied het z.g. land met het eeuwi ge ijs. Farikh heeft het doel van zijn tocht uit eengezet in een interview, dat hij voor zijn vertrek aan enkele persvertegenwoordi gers heeft verleend. Hij sprak over een herhaling van den vliegtocht, welke Ser gei Molokof in den zomer van 1936 heeft gemaakt, doch thans onder wintersche omstandigheden, om de werkzaamheden der Poolstations na te gaan en de over winteraars langs den grooten Noordelij ken zeeweg van het noodige te voorzien. Farikh maakt gebruikt van een speciaal gebouwd ant 4-toestel, dat is uitgerust met twee „m 17" motoren, van 715 pk., welke een gemiddelde uursnelheid van 150 mijl mogelijk maken. Krachtige schijnwerpers, welke onder de vleugels zijn aangebracht, zullen het da len in den donkeren Poolnacht vergemak kelijken. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VEILIG VERKEER. Naar aanleiding van het Ingezonden Stuk van d.d. 9 Febr. verzoek ik beleefd opname van onderstaand stukje, bij voor baat mijn hartelijken dank. Den heer Van T. zou ik willen vragen, tot welke categorie weggebruikers hij be hoorde, aangezien hij autobestuurders e.a. waarschuwt, bij plotseling oversteken, of verkeerde manoeuvre's van tegenliggers uitsluitend te remmen. Dit is mijn inziens niet altijd juist, want door plotseling rem men beloopt men de kans te slippen, voor al bij nat weer. Flink gas te geven, of stuur om te gooien in tegenovergestelde richting, (altijd wanneer dit dan gaat), dan diegene gaat, die de aanrijding zal kunnen veroorzaken, is dikwijls ook wel eens de oplossing, alhoewel men dit geheel aan den bestuurder moet overlaten, hoe snel hij hierop reageert. Ten laatste zou ik alle voetgangers en wielrijders willen waarschuwen, voor hun soms onbehouden oversteken, e.d. Wanneer laatstgenoemden beter leeren uitkijken, zou de leuze veilig verkeer beter opgaan, dan dat zij momenteel doet, en zouden er jj. Donderdag zeer zeker geen dooden te betreuren zijn geweest. U, Redacteur, nogmaals mijn hartelijken dank. B. H. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Mishandeling. Reeds zeven maal is G. T. uit Wou- brugge veroordeeld. Nu had hij zich wegens mishandeling te verantwoorden. C. W. v. A„ uit Alphen, had eenige sla gen en stompen te incasseeren gekregen, waardoor eenige tanden uit zijn mond waren verdwenen. Het slachtoffer deelde mede te vermoeden, dat de oorzaak ge legen was in het feit. dat T. hem verdacht de verrader te zijn van steun-knoeierij. De verdachte ontkende beslist te hebben geslagen. De Politierechter besloot eerst een rap port in te winnen. Met den steun geknoeid, H. V., uit Boskoop, knoeide met zijn steunopgave. Hij had verteld in een be paalde week f. 7 te hebben verdiend, doch bij onderzoek bleek, dat dit bedrag hooger was geweest. Een ambtenaar van de gemeente Bos koop vertelde, dat het de eerste keer was, dat V. een valsche opgave deed. De Officier van Justitie vroeg een ge vangenisstraf van een week. De Politierechter veroordeelde tot twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Terzake van fraude met de steunbedra gen had J. W. v. d. S. uit Boskoop zich te verantwoorden. Verdachte had opgege ven f. 5.te hebben verdiend in een be paalde week, terwijl dit in werkelijkheid meer was geweest- De verdachte bleek goed bekend te staan en de Officier hield daar rekening mee. Hij vroeg twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Politierechter gaf verdachte nog een vermaning en legde de gevraagde straf op. Ook W. v. E., uit Boskoop, zou zich ■minder juist hebben gedragen bij de op gave van zijn verdiensten. Volgens den verdachte was het echter wel In orde, want hij had het totale bedrag van zijn verdiensten verdeeld over enkele weken, waarin hij geen steun kreeg. Over dit feit was verschil van opvatting zooals de betrokken ambtenaar mede deelde, De vraag was ni. of opgegeven moet worden hoeveel er verdiend is, dan wel ontvangen, hetgeen wel eens verschil kan uitmaken, zooals ook in dit geval. De Politierechter was van meening dat de administratie over deze kwestie moest beslissen. In ieder geval werd de opzet tot benadeeling van de steunverleening niet aanwezig geacht en verdachte werd dan ook vrijgesproken. Dan was er ook A. V., uit Boskoop, die in hetzellde schuitje had gevaren als de vorige verdachte. Ook hij verdeelde zijn verdiensten. De Officier van Justitie voelde niets voor een veroordeeling en vroeg vrijspraak. Aldus werd het vonnis. De R„ uit Leiden, had verteld, dat hij f. 18.40 had verdiend en aan den dienst der steunverleening had men met de uit- keering daarmee rekening gehouden. Maar later kwam uit, dat de man f26.70 had ontvangen. Wegens valschheid in ge schrifte had hij zich te verantwoorden. Een ambtenaar uit Leiden gaf inlich tingen. De Officier van Justitie vroeg 14 dagen gevangenisstraf. De Politierechter vonniste tot twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen, wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen: wegens overtreding der motor en rij- wilwet J. v, D. te Boskoop f. 1.50 subs. 1 wk. tuchtschoolstrafL. G. v. d. W. te Utrecht f. 2 subs. 2 dg.; Ch. B. te Zwammerdam f. 2 subs. 2 dg.; P. W. v. L. te Boskoop f. 2 subs. 2 dg.; J. v. d. N. te Breukelen Nijenrode f. 2 subs. 2 dg.P. J. K. te Ter-Aar f. 2 subs. 2 dg.W. H. V. te Bodegraven f.2 subs. 2 dg.; K. H. de J. te Pijnacker f. 8 subs 8 dg.; P. W. v. L. te Boskoop f. 1.50 suhs. 1 dg.; J. de K. te Reeuwijk f.3 subs 3 dg.; W. C. J. B. te Voorburg f. 3 suhs. 3 dg.; F. B. te Lange Ruige Weide f. 2.50 subs. 2 dg.; Over treding der Veewet: J. N. te Nieuwkoop f.100 subs. 40 dg.; Overtreding der Jacht wet'. G. v. K. te Bodegraven 2 x f. 15 suhs. 10 dg.; Overtreding der Visscherijwet: J. A. B. te Leiden f. 2.50 subs. 2 dg. met uitleve ring van den hengel of f. 0.60 subs. 1 dg.; D. v. d. B. te Waddinxveen ld.; J. v. W. te Bos koop ld.; Overtreding algemeene politie verordening der gemeente Boskoop A. T. v. G. te Boskoop f. 1.50 subs. 2 dg.; J. B. te Boskoop f. 1.50 subs. 2 dg.; Overtreding art. 453 wetboek van strafrecht: K. K. zonder j bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f. 12 subs. 12 dg.; P. J. idem f. 5 subs. 3 dg.; Leerpllchtwetovertreding: G. I. te Zevenhoven f.2 subs. 2 dg.; C. F. M. te I Boskoop f. 5 subs. 5 dg. ALPHEN. OUDERAVOND SCHOOL HOOFTSTRAAT. Mcj. van Dijk 12'/j jaar hoofd der bewaarschool. Deze vergadering werd door den voorztt- ,er, den heer Haasbeek geopend. Deze bracht de waarde van het Chr onderwijs naar voren en wekte op om zich nauw aaneen te sluiten om de wacht te houden 'do het vaandel der vrije school Dan deel de hij mede, dat een jubilaresse in 't mid den was en wel mej van Dijk. die 12'/'« Jaar hoofd der Chr Bewaarschool alhier was. Hij wenschte haar God's zegen toe op haar mooie werk en gaf het woord aan den voorzitter der Bewaarschoolcommissie die onder hartelijke woorden een geschenk der ouders en oud-leerlingen aanbood. Toegezongen werd de bekende zegenbede, waarna mej. van Dijk allen dankte voor de erkentelijkheid en bovenal God. die haar de kracht had willen schenken, om haar werk gedurende 12'/; jaar te kunnen ver richten. Dan volgde een causerie van ds. Hartkamp over: „Godsdienstig onderricht jf de religieuze opvoeding onzer kinderen" Achtereenvolgens werden de volgende punten behandeld: ie, aan wie 't onderwijs wordt gegeven; 2e wat de inhoud van dat onderwijs ls; 3e. de personen, door wie dat godsdienstig onderwijs wordt gegeven. Deze rede werd aandachtig beluisterd, wat ook bleek uit de vele gestelde vragen. In de pauze was het werk der kinderen te be zichtigen. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt; algemeen werd het werk zeer geroemd, in 't bijzonder het schrijfonder wijs in de middenklassen. Na de pauze werden de vragen beantwoord, waarna de heer Dekker, voorganger der evangelisatie, dezen prettlgen avond sloot. Vanwege de P.T.T is men begonnen met den bouw van ëen tweetal publieke telefooncellen ter hoogte van de Zaalberg- straat en het Nutsgebouw. hetgeen in ver band met het tusschen den middag geslo ten zijn van het Postkantoor voor het pu bliek een belangrijke verbetering zal be- teekenen. De afd. Alphen vaft het Necoruscomi- te dat bedoelt steun te verleenen aan de Oekrainisch-Russische Christenen heeft in het tijdvak 1 Oct.31 Dec. 1936 aan het hoofdcomité afgedragen een bedrag van f. 135.69. In totaal bedroeg het over 1936 ontvangene pl.m. f. 400. ALKEMADE. Raadsagenda. hozif-'i De Raad komt morgen des nam. te 7 ure in openbare vergadering bijeen. lo. Ingekomen stukken. 2o. Benoeming van leden commissie tot wering van school verzuim, wegens periodieke aftreding op i Januari 1937. 3o. Benoeming leden hoofd- stembureaux ter verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, 4o. Voorstel tot opheffing onbewoonbaar- verklaring woningen A 131 en 132. 5o. Voorstel tot aankoop van een perceel water voor wegverbreeding te Oude-Wetering. 6o. Voorstel tot verhuring van de woning B 444 7o. Voorstel wijziging heffing- en invorde- ringsverordentng schoolgeld voor het ge woon lager onderwijs. 8o. Voorstel tot af wijking van de rooilijn ingevolge artikel 1 der Bouw- en Woningëerordening. 9o. Voor stel om over te gaan tot conversie van en kele geldleeningen. lOo. Wijziging gemeen- te-begrootlng, dienstjaar 1936 en 1937. llo. Reclame schoolgeld. 12o. Reclame Honden belasting. HAZERSWOUDE. PropagaBda-uitvoering „Hou-Vast". De Chr. Gymnastiekvereen. „Hou-Vast" heeft in het gymnastieklokaal der Chr. school op het Dorp een flink bezochte propaganda-uitvoering gegeven. Na de op- marsch heette de voorzitter, de heer M. Jansen in het bijzonder den burgemeester, den heer A. Warnaar, den oud-directeur, de heer G. W. de Jong en diens echtgenoote en de afgevaardigden van zuster-vereeni- gingen welkom. Spr. zette het belang der lichamelijke opvoeding uiteen en wekte een ieder op om „Hou Vast" te steunen; hij richtte woorden van dank en hulde tot den directeur, de heer Joh. J. J. Vos, voor wat deze in het afgeloopen Jaar voor de ver- eeniging is geweest en heeft weten te be reiken en overhandigde hem namens de leden een fraai cadeau; ook de pianist kreeg voor zijn belangloozen arbeid een herinnering. Daarna werd aangevangen met het af werken van het programma, waarop veer- tfen nummers stonden vermeld. De eerste, vrije oefeningen jongens, als inzet was zwak, doch het werk der dames aan paard en ringen en dat der heeren aan hoogrek en brug alsmede de vrije oefeningen, waren uitstekend van samenstelling en uitvoe ring. Aan de afwerking kan door de leden nog meer aandacht worden besteed. Men kan een voorbeeld nemen aan den leider. Wat deze presteerde stond inderdaad op hoog peil. De voorzitter sloot deze goed geslaagde uitvoering met een warm woord van dank aan de gymnastlekvereeniging en haar di recteur. Hij sprak den wensch uit. dat velen het goede voorbeeld zouden volgen van de negen nieuwe leden die het laatste halfjaar waren toegetreden en van de zes personen, die zich tijdens de pauze als lid hadden aangemeld. KOUDEKERK. In verband met de restauratie der Ned. Herv. Kerk, zullen de godsdienst oefeningen voorloopig in het Geref. kerk gebouw plaats hebben. Er zal dan één dienst gehouden worden 's middags om 2 uur. LEIMUIDEN. De Geret. kerk droeg nog over 1936 af voor de Arbeid onder de Zuiderzeearbelders de som van f. 13.30. NIEUWVEEN. Jaarvergadering „Stille Omgang". De aid. Nieuwveen van het genootschap „Stille Omgang" hield haar jaarvergade ring in café Bezuyën. De voorzitter, de heer P. J. J. Stouten, 'opende, waarna de secre taris, de heer C de Groot, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer B. Rekelhof, deed verslag van den stand der kas; het batig saldo bedraagt f 54,68. Van de con trole-commissie, bestaande uit de heeren J Speet en J Burgmeijer. was bericht in gekomen, dat de boeken in orde zijn be vonden. De bestuursverkiezingen hadden een vlot verloop; de heeren P. J J. Stou ten, J. J. Verhaar en J Bader, werden herkozen De as. tocht naar den Stillen Omgang werd besproken en den leden verzocht om gezamenlijk den tocht te maken. Pastoor C. M. Mol wekte eveneens de leden op om gezamenlijk den tocht te maken en zich niet in groepjes af te schel den. Nadat nog de ftnancieele kosten voor den Omgang geregeld waren, volgde slui ting dezer goed bezochte bijeenkomst. TER AAR. Een droevige ontdekking. Te water geraakt en verdronken. Toen de 46-jarige groenten-inzouter C. M gisteravond niet thuis kwam, maakte diens familie zich ongerust en liet een on derzoek Instellen. Na eenig zoeken vond men het lichaam van M. in een sluis na bij Papeveer. Dr. P. U., die spoedig ter piaatse was kon slechts den dood consta- teeren. Vermoedelijk is M door de duister nis misleid, met zijn rijwiel te water ge raakt en Jammerlijk verdronken. Cursus E.H.B.O, Voor het diploma E.H.B.O. slaagden de dames B Akerboom, P. Akerboom, T. van Straalen, M. van Ctraalen, C. Bontje, A. van Straalen. R. Vaientijn, A. Hoogervorst, A. van Eyg, S. Nleuwenhulzen, J. Mank, P. van Dam, R. Koeleman, G. Egberts, N. Uit- tewaal, Th. Verlaan, M. Hogenboom, A. van der Hoorn, A. Koeleman, W. Bielefeld, A. Kempers en de zusters Matthia en Jerona. Als examinator trad op dr, Boonacker van Oegstgeest, terwijl mede tegenwoordig waren dr. Lucardie van Zevenhoven en dr. Post-Uiterweer alhier, de leider van den afgeloopen cursus Aangespoord werd tot het houden van bijeenkomsten oj5 regel matige tijden ter practische beoefening van het geleerde. Tentoonstelling Patronaatsgebouw. In het R.-K. Parochiehuis wordt een ten toonstelling gehouden door de verschillen de R.-K. Jeugdvereenigingen van houtsnij werk, dameshandwerken, bloemen enz. Deze werd geopend door pastoor Bilars. Een rondgang door de verschillende af- deelingen laat zien, dat ook thans weer fraaie werkstukken te bewonderen vallen. Er Is bovendien een tweetal inzendingen bloemen en planten aanwezig, dat niet van leden der jeugdvereenigingen afkomstig ls. doch het geheel ten zeerste opsier er. nl. een uiterst smaakvolle stand van de fa. G. C. Mank te Rijswijk en een prachtsortee- rlng getrokken tulpen, hyacinthen enz. van den heer P. N. Dobbe alhier. Er was groote belangstelling. Tweetal Geref. Kerk. De Kerkeraad der Geref. Kerk alhier heeft In de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. D. Warnink naar Bolnes op het tweetal geplaatst de candidaten A. B. C. Hofland te Naaldwijk en N. Wamer te Hardenberg. WADDINXVEEN. Jaarvergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond. De afd. Waddinxveen van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond hield haar jaarver gadering ln de Chr. Mulo-school. De op komst der leden was vrij goed. De voorzit ter hield een openingsrede in dichtvorm. De secr. en penningmeester lazen hun verslagen, waaruit bleek dat in het afge loopen jaar nuttig werk was verricht; een batig saldo was in kas. De aftr. bestuurs leden J. A. van Berkel en C. Oudshoorn werden met groote meerderheid herkozen, terwijl de heer K. v. d. Hee werd aangewe zen als lid voor de L.C.O. distirctscommis- sie. De secr., de heer Oudshoom besprak enkele tuin bouwzaken, waarop gedachten- wisseling volgde. Tevens werd besloten aan te sluiten bij den kring Gouda, terwijl de contributie werd vastgesteld als vorig jaar. Naar wij vernemen is het ledental voor een op te richten operatiefonds al reeds de 600 gepasseerd. Alvorens tot op- richting van dit fonds te kunnen komen, is het noodzakelijk besprekingen te houden met de besturen van enkele ziekenhuizen waarmede het voorloopig comité zich thans bezighoudt. In het gebouw „Centrum" trad voor de A.R. Klesvereeniging op ds. Woeldering van Ouderkerk a. d. IJssel. De zaal was zoo goed als geheel bezet. Voor een zeer aan dachtig gehoor bepaalde spr. zijn toehoor ders bij het onderwerp „Een van de grond- beginselen van de A.R. politiek" (de gezags- slutfiag' Na Sedaohtenwisseling volgde WOUBRUGGR. Ledenvergadering „Onderlinge Hulp". yeJ „Onderlinge Hulp", A en B leden, TT-. haar, Jkarlijksche ledenvergadering. Uit de rekening en. het verslag van den penningmeester bleek, dat het aantal A leden 50 bedraagt, waarvan 13 een uitkee- HEDEN. Stadszaal: 2e uitvoering van BrunhUde 8 1/4 uur nam Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr, ds heer Schoonderbeek, 7uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk) I.O.G.T. Spr. Fred Fry, 8 uur nam. Donderdag, H. Morschweg 12: Spr. de heer D. van Heyst van Rijnsburg. 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Gemeenteleven. Lezi» van dr. P. D. Tjalsma; 81/4 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Solo pianist Jan Smeterlin. 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara)Spr. de heer Vroeg ln de Wey. 8 uur nam, Vrijdag. Breestraat 19: Ledenvergadering Ver, tot bev. van den bouw van Werkmanswoningen 4 1/4 uur nam. Rehoboth: Wereldgebedsdag. 8 uur njj. Schouwburg: „Litteris Sacrum". „Nathan de Wijze" door Gezelschap Jan Musch. 5 1/4 uur nam. Stadszaal: Uitvoering O.G.A.V. 7.45 uur nam. Katwijk aan Zee (Oasa Oara): Spr, j, Slegelaar. 8 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastiekten toonstelling L.K.V. (tot 28 Februari): 10 4 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Escapade". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en I en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam, „Champagnewals". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling i v Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Vogelvrij". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 1 „Irene maakt een slippertje", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 n. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve O neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bum: (Boerhaavestraat 21). Half drie tot 82 vier: Donderdag Inenting tegen dlnhtert, 3*/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholist» 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu» 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- «n Zondagdlenst der apotheken wortd van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Febr, as. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, te!. 8) en mej. J. Doedens, Wilhelminapaik 8. Oegstgeest, tel. 274. OM BEN PIKANTEN, toch heerlijk zach- ten rooksmaak Stegeman's 6333 (Ingez. Med.) ring wegens ziekte hadden genooten tot een gezamenlijk bedrag van f.245. Het voordeelig saldo bedraagt f. 168.25, maakt met de overige saldo's f. 2316.68. Het aantal B leden, dat zijn zij die Ml ziekte in een ziekenhuis verpleging behoe ven bedraagt 712, kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar niet mede geteld. He. aantal verpleegden bedroeg 16, de duur der verpleging gemiddeld 28 dagen. Bi) 10°" pende patiënten heeft een 4-tal Röntgen onderzoeken plaats gehad. Aan verpleegge'» is uitbet. f. 1193.40. Reiskosten vergoedini f. 95. Röntgenonderzoek f. 17.50. Het voordeelig saldo was f. 310.45, ge voegd bij de overige saldo's bedraagt ne. f. 875.07, de reserve in kas bedraagt f. 195- Door den heer Chr. van der Nagel were verslag uitgebracht namens de commissie van onderzoek der rekeningen en boeken, waaruit bleek dat een en ander correct i" orde was bevonden. Door den voorz. wei" aan den penningmeester dank gebracnn In de commissie tot naziening der venens»' gen en boeken voor 1937 werden benoem^ de heeren Chr. van der Nagel, O. C. Tim- mers en A. Angenent. Tot bestuurslid wer herkozen de heer IJ. van den Boom en e'" kozen de heer C. Westdijk. Na rondvraag volgde sluiting. ZOETERMEER. Jaarvergadering „Ziekenhuishulp' De vereen. „Ziekenhuishulp" alhier hield haar jaarvergadering in het Spaarbank? bouw. De voorzitter, de heer H. Nieuwe huysen, opende en achtte gezien het aan tal leden, zijnde pl.m. 2400 de 0Pkom?,,jt deze vergadering bedroevend. Men ne kunnen lezen, aldus spr.. dat door Min'. SLingenberg een ziektevei'zorgingswei ingediend. Men dacht aanvankelijk deze wet, na de veelvuldig ingediende zwaren zou worden ingetrokken, doen

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6