HENNIEZ Bouwkunstig Schoon LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Woensdag 10 Februari 193) Het Klooster der Zusteren van Rome er valt a.s. vrijdag! IN „Z0MERZ0RG1 VIS5CHERIJ-BERICHTEN FINANCIEN WAT TE BELEVEN] RECHTZAKEN SPORT PALESTINA Terrorisme laait weer op. Het terrorisme neemt weder toe. Te Saint Jean d'Acre is een vereeniglng opge richt van Mohammedanen en Christenen onder het devies „Christus en Mohammed teneinde de uitbreiding van het Judaisme en de zionistische politiek te bestrijden. Tegenover het Arabische comité heeft de Britsche Hooge Commissaris uiting gege ven aan de bezorgdheid der Britsche regee ring over de handhaving van de orde Het Arabische blad „Adifa" is verboden. Voorts zijn aan de noordelijke grens twaalf Joden wegens onwettige immigratie gearresteerd. De Arabische protestbeweging breidt zich uit. Een aantal voormannen dezer bewe ging heeft zich aaneengesloten om van den gouverneur van Haifa de vrijlating te eischen van de politieke gevangenen, die in verband met de laatste aanslagen zijn opgesloten. ZUID-AFRIKA Duncan In den adelstand verheven. De nieuw benoemde gouverneur- generaal Duncan -is door koning George VI in den adelstand verheven. Malan vroeg hoe dat in overeenstem ming kon zijn met de resolutie van het Huis van 1925. waarbij een einde werd gemaakt aan het toekennen van titels aan Afrikaanders. In zijn antwoord verklaarde generaal Hertzog, dat het nimmer de bedoeling van het Huis is geweest, den koning het recht te ontnemen, onderscheidingen van dezen aard toe te kennen uit waardeering voor bewezen diensten aan zijn vertegenwoor diger, die belast is met de hooge functie van gouverneur-generaal. Hertzog zelde nog. dat de onderscheiding verleend was op advies der regeering van <le unie van Zuid-Afrika. VEREENIGDE STATEN DE STRIJD OM 'T HOOGGERECHTSHOF. Tekort aan staal. De Amerikaansche pers. die gelijk be kend, voor het overgroote deel republi- keinsch gezind is, richt nog steeds de hef tigste aanvallen op Roosevelt wegens zijn voorstellen tot hervorming van de rechter lijke macht. Zoo schrijft de bekende Ame rikaansche journalist LIppmann: „Wan neer het Amerikaansche volk zich niet doet gelden en de voorgestelde plannen van Roosevelt niet van de hand wijst, dan heeft het elk begrip voor vrijheid en voor een constltutioneele regeering verloren. Ik be weer niet, dat Roosevelt een dictator is of wenscht te worden, maar wel, dat hij iets voorstelt dat de voorwaarden voor een dictatuur schept en een politieke omlijsting maakt, waarin de waarborgen tegen een dictatuur vervallen". Ook de Hearstpers bestrijdt natuurlijk het ontwerp van den president heftig, maar geeft toe, dat het in Huis van Afge vaardigden en Senaat een aanzienlijke meerderheid zal behalen. In parlementaire kringen is men bezig bloks voor en tegen te vormen. In een persconferentie heeft president Roosevelt verklaard, dat de marine nog steeds gebrek heeft aan staal, benoodigd voor de in aanbouw zijnde schepen, en dat hij dienaangaande om een rapport heeft verzocht. De vertegenwoordigers der United Auto mobile Workers hebben gisteravond, toen de zevende dag der onderhandelingen met de directie der General Motors begon, een algemeene formule voorgesteld als basis om tot overeenstemming te komen. Zij hebben deze formule aan gouverneur Murphy ter hand gesteld. Omtrent den in houd zijn geen mededeelingen verstrekt. JAPAN. Het leger tevreden gesteld! De Asahi Sjimboen schrijft, dat de ver andering van minister van oorlog een dub bele zegen zal blijken. Ten eerste zal het leger thans in staat zijn eenheid en soli dariteit tot stand te brengen door middel van den nieuwen minister van oorlog, die de populairste is onder de oudere legerof ficieren en die een langdurige ervaring heeft van het militaire bestuur. Ten tweede zal de regeering van Hajasji versterkt wor den door het toetreden van Soegiyama tot het kabinet, zoodat de nogal gespannen be trekkingen tusschen kabinet en leger daar door zullen worden verbeterd. Het blad brengt in herinnering, dat Hajasji moei lijkheden ontmoette bij de vorming van een kabinet, tengevolge van de weigering van Soegiyama de portefeuille van oorlog te aanvaarden, ondanks de aanbeveling van ..de groote drie" van het leger en door den eisch van Hajasji. dat luitenant-generaal Itagaki, commandant van den staf van het Kwantoengleger tot minister van oorlog zou worden benoemd. Hajasji aanvaardde tenslotte de aanbeveling van het leger, dat Nakamoera in plaats van Soegiyama voor stelde. Klaarblijkelijk heeft Soegiyama thans zijn houding herzien, tot groote vol doening van het gehecle leger. Generaal Oemetsoe, de vice-minister van oorlog, heeft den minister van financiën. Yoeki. er van in kennis gesteld, dat het leger geen genoegen zal nemen met een vermindering der begrooting voor legerza- ken, welke door den vroegeren minister van financiën. Baba. is uitgewerkt. Intusschen heeft de tweede wijziging in het kabinet plaats gehad. Haroemitsj Ta- nabe. lid van de Privy Council van de Mandsjoerijsche regeering, heeft gewei gerd de door Hajasji hem aangeboden por tefeuille van verkeerswezen in het nieuwe kabinet te aanvaarden. Hajasji heeft de portefeuille daarop aan graaf Kodama, lid van het Hoogerhuis. aangeboden. Generaal Teraustji, lid van den oorlogs raad en afgetreden minister van oorlog, is aangesteld als superintendant-generaal voor de militaire opleiding, als hoedanig hij generaal Soegyiama opvolgt. RADIO ACTIEF ZWITSERSCH BRONWATER 5709 (lngez Medj De Stillhalte-overeenkomsten MEXICO Amnestie Een rede van Trotzky. President Cardenas heeft een decreet onderteekend, waarbij amnestie wordt ver leend aan diegenen, die zich sedert 1922 schuldig hebben gemaakt aan daden van opstand of muiterij. Tienduizend gestraf ten zullen van dezen maatregel profiteeren Trotzky heeft ln een redevoering, die telefonisch zou worden overgebracht naar een groote vergadering van communisten ln New York (waar de verbinding ech ter niet doorkwam, is de rede voorgelezen) verklaard, dat, wanneer de door Stalin te gen hem opgeworpen beschuldigingen oorgelegd werden aan een Internationaal gerechtshof en dit hem ook maar in de minste mate schuldig zou bevinden aan de misdaden, die Stalin hem in de schoe nen schuift, hij. Trotzky. zich vrijwillig in handen zou stellen van de beulen van de Gpoe. Voorts verklaarde Trotzky, dat het regime van Stalin veroordeeld is. De fun- damenteele veroveringen van de October- revolutie zijn nog niet vernield, maar zy zijn reeds in conflict gekomen met het despotisme van Stalin, dat veroordeeld is. Het hangt af van de activiteit van het wcreldproletariaat, of een kapitalistische contra-revolutie dan wel een arbeiders- democratie er voor in de plaats zal komen; laten wij een oogenblik veronderstellen, dat het fascisme in Spanje zal zegevie ren. Omringd door een fascistischen kring zullen de sovjets gedoemd zijn tot een nieuwe verwording. De nederlaag van het Europeesche proletariaat zal de verplet tering van de UH.S.S. beteekenen. Wan neer daarentegen de arbeidersmassa's in Spanje het fascisme verslaan, zullen de onderdrukte massa's in Rusland den ge bogen rug opheffen De triomf der sov- ietdemocratie zal echter niet zelf komen. Die hang ook van u af. De massa's hebben uw hulp noodig. En de eerste hulp, die hun verleend moet worden, is hun de waarheid zeggen. Het heette, dat Trotzky niet aan poli tiek mocht doen De onderhandelingen te Berlijn. De Stillhalte-onderhandelingen over de credieten op korten termijn, welke buiten- landsche bankiers indertijd aan Duitsche Instellingen hebben toegestaan, zijn te Ber lijn begonnen. De delegatie der crediteuren staat onder leiding van den heer Tlarks van de ban kiersfirma Schroeder en Co. te Londen. De Duitsche commissie staat onder lei ding van den directeur der Deutsche Bank- und Disconto-Gesellschaft, Schlleper. De Stillhalte-overeenkomsten zijn in de laatste jaren voorloopig met een jaar ver lengd. Voor de geleidelijke terugbetaling der cre dieten is een mechanisatie gevormd, dat ook in de kringen der crediteuren waardeering heeft gevonden Ud-tC/'U.-lv .vjcv 'cXc-tTW/.' Leiden heeft gedurende de latere Mid deleeuwen tot het uitbreken van den op stand tegen het Spaansche gezag eenlge kloosters bezeten. Van een paar er van willen we enkele historische bijzonder heden in herinnering brengen. Dat wij daartoe beginnen met het Klooster der Zusteren van Rome, ook wel kortweg Roma genoemd, heeft geen anderen grond, dan dat wij er door het bestudeeren der familie Van der Bouchorst toe werden gebracht en verder doordat we ons vóelden aangetrok ken tot de bouworde, zooals ons die door eenlge oude prenten is overgeleverd. Al is Roma niet een van de oudste kloos ters, zoo heeft het toch een vóórgeschie denis. Tot een der rijkste en milddadigste bewoners van Lelden aan het einde der 14de eeuw kon worden gerekend Dirck Willemszoon van Poelgeest. Allerlei over drachten leggen er blijkens de Archieven van Kerken, Kloosters en Gasthuizen in Lelden getuigenis van af, dat hij de gees telijke instellingen een goed hard toedroeg. Zijn bezittingen in de stad, waarvan de renten aan diverse stichtingen werden ge schonken, lagen vooral aan de Jan Vossen- steeg en aan de gracht „die men Jan Vossen viver noempt". Zoo bestemde hij een huis, gelegen aan genoemde steeg en grenzende aan den Vestwal, tegenwoordig de Oude Vest, tot woonplaats voor eenige vrome maagden, die daar zonder bepaalde voorgeschreven regelen te volgen als een „consistorium sororum" gingen samenwonen. Zij stelden zich onder schutse van den H. Hieronymus, weshalve hun huis veelal het Sinte Jero- De Duitsche schulden op korten termijnnymushuis werd genoemd. Toen het aantal bedragen in het geheel nog 1,1 milliard R.M Aangezien een gedeelte dezer verplichtin gen absoluut noodig ls voor de financiering van den Dultschen handel, is, naar het D.N.B. uit Duitsche financieele kringen ver neemt, een zeker tempo noodig voor de ver dere vermindering der verplichtingen. Met het oog op de verbetering van den Duitschen handelsbalans, aldus verluidt ver der, zouden crediteurenkringen een snellere betaling van het resteerende bedrag der schulden door middel van deviezenbetalin- gen wenschen. Aangezien de Duitsche buitenlandsche handel evenwel voor een groot deel is geba seerd op compensaties van het clearingver- keer, is, naar in Duitsche financieele krin gen wordt onderstreept, de toevoer van de viezen niet zoo groot als het uitvoerover- schot, zoodat aan dergelijke vérgaande wen schen moeilijkheden in den weg staan. De daardoor ontstane afwijkend opvat tingen worden thans in de sinds Jaren sa menwerkende commissies openhartig be sproken. De onderhandelingen zullen eenige dagen duren. JAARVERSLAG ALPHENSCHE BANK N.V. Dividend 8'/t. Aan het jaarverslag van de Alphensche Bank N.V., ont' nen wij: Het verslagjaar is voor deze int ling bevredigend verloo- pen. Niet alleen is de netto-winst belang rijk hooger, maar ook in de vorige jaren op eigen effectenbezit geleden verliezen wer den weder ingehaald. Behoudens goedkeu ring van de algemeene vergadering van aandeelhouders en commissarissen wil de directie de uit dezen hoofde verkregen winst aanwenden tot vorming van een reserve voor koersverschillen. De zaken namen in omvang toe, hetgeen, zooals boven reeds vermeld, in een verhoog de bedrijfswinst tot uitdrukking kwam. Voor zoover de pl. industrie op de bouwnijverheid is ingesteld, kwam er in het verslagjaar nog niet veel opleving. Ook voor de zuivelboeren was het jaar teleurstellend. De devaluatie heeft de prijzen van de zuivelproducten weinig of niet gestimuleerd, terwijl daaren tegen de bedrijfslasten vermeerderd zijn door belangrijk verhoogde voederprijzen. De netto winst bedraagt totaal f. 50858.94"», waarvan wordt voorgesteld te bestemmen voor het ondersteuningsfonds f. 2607.83; extra reserve f. 5000.fonds voor bijz. be langen f. 5000.—. Reserve tegen debiteuren f. 5000.Het overblijvende bedrag laat dan een dlvidend-uitkeering toe van 3%. Na re serveering voor belasting en tantièmes gaat dan nog een bedrag van f. 1325.24'/» als on verdeeld dividend op nieuwe rekening over. Commissarissen kunnen zich met de balans en V - en W.-rekening vereenigen en stellen aandeelhouders voor de directie décharge te verleenen. De vergadering van aandeelhou ders is bepaald op 22 Febr. a.s. Aan de beurt der samenwonende maagden zich tot 8 had uitgebreid, ontstond meer en meer het verlangen tot betere organisatie en om kloosterlijke voorrechten te genieten. Zoo wendde men zich in het begin van 1429 tot Deken en Kapittel van St. Pancras, de Hooglandsche Kerk, om een eigen altaar in het bidvertrek te mogen bezitten en te laten wijden. Dit werd toegestaan bij charter van 9 Maart 1429. Ze zouden een eigen altaar mogen heb ben en aldaar missen mogen laten lezen. Slechts enkele gasten en nonnen uit „Onser Liever Vrouwen Camp" mochten tot deze diensten worden toegelaten. Ze mochten een eigen biechtvader kiezen, doch eens per jaar tegen Paschen waren ze verplicht hun biecht te spreken in de St. Pancras, waar ze ook de Paaschcom- munie moesten ontvangen. Geschenken mochten ze slechts aanvaarden met toe stemming van Deken en kapittel ten Hoo- genlande. aan wie zij schatplichtig bleven. Ook verplichtten zij zich, geen klok op de kapel te plaatsen. De acht zusters schenen voort te komen uit gegoede kringen en zagen het gemeen schappelijk bezit weldra vermeerderen, terwijl meerderen zich bij hen wilden aan sluiten. Het terrein waar zij zich gevestigd hadden, was evenwel te klein om aanzien lijk te kunnen worden uitgebreid. Daarom begonnen ze om te zien naar een ander stadsgedeelte, waar meer ruimte was. en meenden dat gevonden te hebben in den vierhoek tusschen Rapenburg, Doe lensteeg, Doelengracht en Groenhazen- gracht. Zoo verklaarde op 1 Maart 1440 Gerrit Gerritsz. van Assendelft voor schepenen van Leiden, dat hij ze een tuin en erf had verkocht; op 19 April d.a.v. verklaarde Franck van der Boeckhorst, dien we in verband met de kerken, kloosters en gast huizen herhaaldelijk ontmoeten, dat hij van aftreding ls als commissaris de heer L. Sprey Jzn., die echter terstond herkies baar is. De balans geeft de navolgende becijfering: debet, gebouwen en klulslnrichting f. 1; kas, coupons, vreemd geld, bankiers, giro f. 94.534.03; effecten f. 170.173.73'/!; cliënten f. 1.355.894.40; credit: aandeelenkapitaal f. 300.000. Reserves f. 195.000. Ondersteu ningsfonds voor personeel f. 15.214.85; fonds voor bijz. belangen f. 20.000; reserve koers verschillen f. 9.184.07; crediteuren ln rek.- couranc en deposito f. 981.949.54'/»: bankiers f. 44.870 59: incasso wissels f. 25.50: onver deeld dividend f. 499.66'/»; onkosten f.2000; interest f. 1000; netto winst f. 50.858.94'/»; verlies- en winstrekening: credit: per pro visie f. 30.882.71; intrest f. 50.655.86; debet: onkosten f. 30.679.62'/»; netto winst f. 50.858.94'/». I een huis met erf ter plaatse aan den voogd van het convent had overgedragen. Er volgden nog meer aankoopen, die we niet zullen vermelden en weldra begon men met den bouw van het nieuwe klooster, dat uit bouwkunstig oogpunt, waarover later, karakteristiek moet zijn geweest. In 1444 was het werk zoover gevorderd, dat de nonnen er op 10 April van dat jaar haar intrek konden nemen. Nogmaals werd enkele dagen later op 19 April een pand aangekocht van Mathys Dirckszn. Het veriaten gemeenschapshuis aan de Janvossensteeg werd nu betrokken door de Zusters van Schagen, die daar op den duur kans zagen hun stichting te ver- grooten. Toen de zusters van St. Jeronimus een maal gevestigd waren aan het Rapenburg en hun aantal groeide, kwam ook de be hoefte zich bij een bepaalde orde aan te sluiten. Daarom verzochten zij den bisschop van Utrecht, Rudolf van Diepholt, te mogen leven volgens de regelen van St. Augusti- nus. Dit werd in 1444 toegestaan. De Prior van het Cistercienserklooster Marienhave te Warmond ontving opdracht, de Zusters volgens de regelen in te kleeden. Zoo verschenen ze dan na deze plechtig heid in een grauwe bovenrok, een zwarten mantel en een zwart zijden wijle als hoofdbedekking. De novices zouden dezelf de kleeding dragen met uitzondering van de wijle, die ze eerst ontvingen nadat ze waren geprofest. Het is misschien niet onaardig, voor een enkelen keer iets mede te deelen over de kloosterregelen, al zullen we ons daarbij tot enkele hoofdzaken beperken. Geprofeste nonnen moesten boven de 18 jaar zijn. Meisjes beneden de 12 Jaar moch ten niet bij de nonnen inwonen en even min tot den proeftijd worden toegelaten zonder de zeer bijzondere goedkeuring van de Opzieners, die slechts zelden werd ver strekt. Geen maagd mocht het kloosterlijk Labijt dragen, dan nadat zij minstens een half jaar op stichtelijke wijze met de nonnen had samengeleefd. Ook mocht geen maagd haar kloosterge lofte afleggen alvorens haar 18de levens- iaar voleindigd te zien en na een proeftijd van een Jaar te hebben afgelegd. Het getal der maagden, dat steeds toe nam, was verdeeld in twee groepen: de opgeslotenen en zij, die door werken van liefde en barmhartigheid of anderszins met de wereld in contact bleven. De opgeslotenen. zij die hun tijd door brachten met meditatie en gebed, moesten zooveel inkomen bezitten aan renten als voor een behoorlijk levensonderhoud noo dig was. Gebonden door de geloften van Gehoorzaamheid en Kuischheid, werd hun slechts ln zeer uitzonderlijke gevallen door den Biechtvader en de Moeder-Overste toe gestaan zich buiten het kloosterterrein te begeven. Ook de werkzusters hadden verlof van den biechtvader noodig, doch zij waren vrijer in hun beweging en ook iets vrijer in hun kleeding, wanneer die hen hinderde bi] den arbeid. Bezaten zij voldoende in komsten aan renten, dan verrichten zij hun arbeid buiten het klooster om Gods wil. Waren hun Inkomsten niet toereikend, dan hadden zij het recht eenige vergoeding voor hun arbeid in de wereld te vragen. Het was weer Rudolf van Diepholt, die bij bisschoppelijk schrijven van 5 Mei 1448 liet klooster voorgoed onder toezicht stelde van den Prior te Warmond, die allerlei regelen gaf omtrent de verkiezing van een rectrix en eigen biechtvader en verdere interne aangelegenheden. Ten slotte ver hief hij de kapel tot oratorium met drie altaren en beloofde hij het klooster zijn bijzondere bescherming. De kapel was nu in zooverre openbaar geworden, dat ook gewone leeken er hun gebeden mochten verrichten, evenwel zonder de speciale diensten voor de nonnen te mogen bij wonen. Al de wereldlijke en geestelijke voorrech ten, welke het „monasterium Jeronlmi Ley- densis in Roma" van den Stichtschen bis schop had gekregen werden op 12 Januari 1449 door Paus Nlcolaas V bevestigd en op 17 September 1451 nog eens bekrachtigd. Er had door den aankoop van nieuwe ter reinen in 1450 reeds weer een uitbreiding plaats gevonden en dit kon weldra nog eens geschieden toen Jonkvrouw Machteld, weduwe van Heer Jan van der Woude een Zie onze annonce van morgenavond. 6350 (lngez. Med.) KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor den Kantonrechter stond terèchll Th. H. uit Hillegom, omdat hij op de» Rijksstraatweg met een rijwiel heeft gt-| reden, zonder dat dit rijwiel voorzien «u| van een reflector. De ambténaar eischte een geldboete -vat f. 1.50, subs. 1 dag hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verój veroordeeld. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Voor de Haarlemsche rechtbank stc .terecht de 56-jarige brievenbesteller C. u| uit Haarlemmerliede, thans gedetineerd i het Huis van Bewaring te Haarlem, wienl bij dagvaarding ten laste was gelegd, dal| hij op 14 September van het vorige jaar t! Haarlemmermeer zich brieven heeft geëigend, n.l. een met f. 10, verder dat 1 prentbriefkaarten heeft verduisterd en oj| of omstreeks het jaar 1933 te Zwanenbur. een doos borstplaat heeft weggeno men toebehoorende aan een zekere W, Ml Een der getuigen was niet verschenen,! waarop de zaak werd uitgesteld tot ll| Maart a.s. Het verzoek van den verdediger om ver-I dachte in vrijheid te stellen werd na raad-| kamer afgewezen. HAAGSCH GERECHTSHOF. J. L. W. uit Oegstgeest is, wegens poging! tot zware mishandeling veroordeeld teil vier maanden gevangenisstraf. Hij is nil den deurwaarder v. d. Woude uit Leidiil toen deze ambtshalve beslag kwam legwn,| met een tuinspade te lijf gegaan. Het hof heeft van de straf, twee maas-I den voorwaardelijk opgelegd. IJMUEDEN, 10 Februaii. 1 Tarbot per KG. f. 1.55—1.30; Griet psl kist van 50 KG. f.3018; Tongen perKCl f. 0.850.65; Groote Schol per kist van Ml KG. f. 14.50—10.50; Middelschol per Bil van 50 KG. f.1512.50; Zetschol per KI van 50 KG. f.23—15.50; Kleine Schol pe: I kist van 50 KG. f.197.30; Bot per KI van 50 KG. f. 149; Schar per kist van 5)1 KG. f.166; Tongschar per klst van 5)1 KG. f.4028; Roggen per 20 stuks f.20.5)1 —9; Vleeten per stuk f. 5.50—1; Pieterman I en Poontjes per kist van 50 KG. f. 107.50:1 Groote Schelvisch per kist van 50 KG. Mil —22; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. I f.2822; Kleinmiddel Schelvisch perkBl van 50 KG. f.24—19.50; Kleine Schelvisch I per kist van 50 KG. f. 19.50—12.50; Kabel jauw per klst van 125 KG. f. 61.50—31; Gei len per klst van 50 KG. f. 17—7.50; Lengen I per stuk f. 2.500.60: Heilbot per KG. I f. 0.940.52; Wijting per kist van 50 KG.I f. 8.50—3.60; Koolvlsch per stuk f. 1.33— I 0.20; Makreel p. klst van 50 KG. f. 16.506.1 Aangevoerd 187 kisten versclie haring-1 Prijzen f. 54.70. Aangekomen 12 stoomtrawlers: RO. 16 met f.2370; IJM. 21 met f. 2070:1 IJM. 45 met f.1010; IJM. 384 met f. 3410:1 IJM. 71 met f.2600: LJM. 189 met f. 2350: IJM. 165 met f.2100; IJM, 196 met f2900: IJM. 10 met f.2610; IJM. 38 met f.3530: IJM. 159 met f. 1840; IJM. 72 met f. 1880; 2 Deensche kotters E. 390 met f. 190; 2-1 496 met f. 27. En in 7 loggers: KW. 154 met I. 870; KW. 74 met f. 1940; KW. 41 met f.1280; KW. 14 met f.940: KW. 95 met f. 1080; KW/ 132 met 1.900; KW. 130 met f. 970. TWEE KATWIJKSCHE MOTORLOGGERS WORDEN VERLENGD. De motorloggers KW 67 en KW 101, van I de N.V. reederlj v.h. C. den Duik te Katwijk aan Zee zullen door de N.V. Scheepswerf f" Machinefabriek Zorg en Vlijt v.h. Gebr. ba Haas te Maassluis, resp. 5 en 3.75 M. wor den verlengd. DAMMEN. HAZERSWOUDE—TER AAR. De Hazerwoudsche Damclub II heef voor de 2e klasse competitie van „De Rtl"; streek" gespeeld tegen „Nooit Gedacht U te Ter Aai' 2e klasse, waarvan de uitsla) is als volgt; J. Vondeling (H.D.C. II)—K. Groen in J Woud (N. G. II) 2—0; J. van Hoff-J. K™0.1! 20, A. DompelingG. v. Abshoven Or*; M KroonB. Heemskerk 2—0; J. v K'k sel—P. Fokker 2—0; C. van Veen—T- Eyk Dzn. 02; A. Hoogendoorn—K. SM. ders 20; P. van Wielingen (regl.) P. van VeenJ. Servaas 20; J. Rad®"1 kerH. Broer 02. Totaal 14—6. deel van haar uitgestrekt erf ln erfpae had gegeven. De volgende uitbreiding had Plaatf.n, 1453. Het aantal der nonnen mocht volg"? pauselijk voorschrift de 80 niet oversc7:„g den, en daar dit getal bereikt was, v0' nieuwe uitbreiding later niet meer g 2-1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2