EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 9 Februari 1937 WEERBERICHT. tdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Relwarme ontvangst welke hun ten deel I van'ha1 ®anti'er, de Zweedsche minister I r.ri- ™nlandsche zaken, heeft goede vor- I BrmÜi9 l'emaakt in zijn besprekingen te I ien te iOen Haag. Men hoopt, dat de ICOMSLH en- welke zich in 1930 ln de 1 coora va.n °s'° vereentgden, een ac- TWEEDE KAMER. De vijfentwintig millioen. Stadsnieuws Buitenland A BEURSOVERZICHT MARKT Familie-berichten Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 745. Hedenmiddag 3 uur; 753. binnenlandsch weerbericht. «ste stand: 785.2 te Biarritz, aaeste stand: 740.8 te Aberdeen, (rwachtlng tot den avond van 10 Febr.: irachtlge tot matige Westelijke tot Zuid- ktelUke wind. Tijdelijk opklarend, aan- fckelUk nog kans od regenbuien. Kouder. buitenlandsch weerbericht. (degedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. ferwlil de weinig beteekenende hooge lukkln? over Scandinavië zich Noordoost- irts uitbreidde, heelt de depressie zich lordoostwaarts verplaats, zoodat de kern I oo de Noordzee ligt, terwijl ln het Zuld- bten een vrij belangrijk hoogedruk gebied bram, dat zich over Midden-Europa uit- (eidde. i Scandinavië hield de zeer strenge vorst n, terwltl in Duitschland de vorst zich (er tot bli Hamburg uitbreidde, lebalve ln Zuid-Duitschland, werd het (na overal kouder in West-Europa. Op i Oceaan naderden weer nieuwe depres- In Oost-Duitschland en Oostenrijk valt leen In Frankrijk klaart de lucht op Brltsche Eilanden hebben ook opkla- I weer, onderbroken door sneeuw- of (gelbuien. Over Denemarken waaien machtige ZuidoostelUke winden, op de lordzee en om Het Kanaal stormachtige feien winden. [ti onze omgeving is afnemende bewol kt en afnemende Westelijke tot Zuid- ktlilke wind te wachten. Aanvankelijk frdt het kouder, later weer iets zachter. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. rils: Z.W. wind, 5 gr. C.mooi. iden: W.Z.W. wind, 3 gr. C. mooi. isSjn: O.Z.O. wind, 1 gr. C., sneeuw, taa: N. wind. 2 gr. C., betr. luchttemperatuur. I 5 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.), (huur 'smidd.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 3uur nam.: 6 gr. C. (43 gr. F.). POGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. |m. te 2 u, 13 min.; n.m. te 14 u 20 min. LICHT op voor fietsers e.a. Dinsdag: 5.32 n.m. tot 6.57 v.m. maans. op- en ondergang. I Febr.; op: 6 u. 15; onder: 15 u. 09. sneeuwhoogten. Temp. Weers- Sneeuwh. ln c.m. iniSERLAND. Cels. gesteldh. dal skigebied elboden 1 sneeuw 20 100 indelwald 0 idem 10 80 taad '+1 Idem 15 90 Scheidegff —2 Idem 90 90 rosa 4 betr. 100 100 vos 5 mooi 90 200 ras 1 bew. 30 40 nzerheide —5 mooi 50 60 ntresina 8 Idem 60 100 Morltz —11 Idem 60 100 totrwasser 1 sneeuw 15 100 ob Montr. 0 Idem 5 200 jsla —1 idem 10 100 ontana —1 Idem 50 100 tfmatt 4 mooi 80 100 Bdermatt —2 Idem 45 100 ïfelbcrg 0 - sneeuw 15 40 "SIEN'rijk. Pt Anton Innsbruck Mibühel 'lallnltz totellen fflmerlng bewolkt Idem Idem Idem Idem Idem 95 35 25 25 85 18 manchester guardian" over ftsprekingen der oslo-staten. Een actie voor vrijhandel. Onder het opschrift „Een actie voor vrij handel" publiceert het Engelsche blad de m anchester Guardian" een commentaar Ln 'lesPre'tln8en, welke gaande zijn tus- fc de ministers der landen deel uitma- van de conventie van Oslo. Iden m Scandinavlë en de lage landen aan tiin Sat3 z'lnde actie om den handel van belemmeringen te bevrijden, zoo ItxS' '?et klad, wint meer en meer aan lóie 's' De Nederlandsche ministers, Ig. een bezoek hebben gebracht aan de Ide he landen, waren verrast over ItelkenV r? al8emeen karakter mogen be- I Genoemde conventie bevatte een I lij.» e waarbl] de contracteerende par- I JC1' OVProomi.-vi- i-.j.it overeenkwamen alle Internationale i «mm.*!. vermindering der handelsbe- I dat d»lngen steunen. Maar behalve I bzln !fp oonventle gesloten werd bij het l'htsch» pressie deed de weigering der regeering af te zien van haar rechten als meestbegunstlgde natie, de po ging mislukken om de handelsbelemmerin gen te verzachten. WH de thans op touw gezette actie der halve eenige kans op succes hebben, dan zal de Britsche regeering zich bereid moe ten verklaren om ofwel aan een nieuw te sluiten accoord deel (e nemen, of haar elschen in te binden, natuurlijk op voor waarde, dat de betrokken landen er van af zullen zien hun rechten te laten gelden in gelijke omstandigheden. Ook de Ameri- kaansche hulp zal noodig zijn om deze groep van landen met lage tarieven te vor men, en het is daarom te hopen, dat de Engelsche minister van handel, Walter Runciman en president Roosevelt tijd ge vonden hebben om deze kwestie in Washington met elkaar te bespreken. de (Zitting van heden) grondwetsherziening. Gestemd wordt over het amendement- Albarda om een mobilisatiebevel niet „on verwijld" (Regeeringsvoorstel) doch „bin nen 24 uur" te doen. volgen door een des betreffend wetsontwerp. Het wordt ver worpen met 49 tegen 26 stemmen; voor de Soc.-Dem.. de Comm., de heeren Duys (partijloos) en Arts (Kath. Dem i. Een tweede amendement-Albarda, strek kende dat ook een afzonderlijke wet noodig ls, wanneer meer dan een wettelijk te be palen aantal dienstplichtigen tot vrijwil lige opkomst onder de wapenen wordt toe gelaten wordt met 4628 stemmen ver worpen (vóór de Soc.-Dem., Vrijz.-Dem Comm., de heeren Duys en Arts), De heer Albarda (S.-D.) wijst op de groote verscheidenheid van onderwerpen ln het desbetreffende wetsvoorstel. Tegen een gedeelte daarvan ls er veel tegenstand. Een stemming over het geheele wetsontwerp zal altijd onzuiver blijven. Spr. wil dit voorkomen. De Regeering zal ook geen onzuivere stemming wenschen. Spr. dingt aan op intrekking van 't wets ontwerp, dat dan zoo spoedig mogelijk door twee of meer wetsontwerpen moet worden vervangen. Eén ervan zou moeten handelen over de staatssecretarissen, een over de immuniteit der Kamerleden, een ovel" de verkiesbaarheid en een over de andere onderwerpen, welke zonder bezwaar samen gevoegd kunnen worden. De minister van binnenlandsche zaken, de heer De Wilde, acht deze methode me. aanbevelenswaard. Reeds heeft de regee ring een bij vroegere grondwetsherziening niet bekenden weg gevolgd, door zooveel mogelijk de onderwerpen te groepeeren. Alleen in dit laatste wetsontwerp moes ten verschillende onderwerpen samenge voegd worden. Bij het voor-onderzoek in de staatscommissie en in de afdeelingen ls daar geen bezwaar tegen gemaakt. De heer Albarda repliceert. Zoo blijft de stemming onzuiver, willens en wetens. Spr. dient een motie in, de regeering in overweging gevend, het wetsontwerp in te trekken en door eenige andere te vervan gen. De Minister verwijst naar vorige grond wetsherzieningen, toen steeds verschillen de onderwerpen werden samengevoegd. De heer Joekes V.D.i zou de voorkeur hebben gegeven aan afzonderlijke stem ming. over de verschillende onderwerpen. Of dit nu nog mogelijk is, valt echter te betwijfelen. De motie-Albarda wordt verworpen met 48 tegen 27 stemmen. Voor stem den de soc.-dem., communisten, de heeren Duys, (zonder partij), Arts (kath. dem.), IJsselmuiden (r.-k.) De desbetreffende paragraaf wordt z.h.st. aangenomen. De eindstemming over de wetsontwerpen wordt bepaald op Donderdag 11 Februari aanstaande. (De zitting duurt voort). FABRIEKS-AARD APPELTEELT. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, is de voorraad aardappelmeel der mate afgenomen, dat van een overschot niet meer kan worden gesproken, terwijl ook de markt-vooruitzichten zoodanig zijn gewijzigd, dat redelijkerwijze mag worden aangenomen, dat de afzetmogelijkheden in de naaste toekomst beter zullen zijn. Waar de moeilijkheden als gevolg van onvoldoende hakvruchten in de vrucht opvolging, alsmede die, welke veroorzaakt worden door de beperkte arbeidsgelegen heid als gevolg der voortdurende inkrim ping van de fabrieksaardappelenteelt steeds grooter zijn geworden. Iets waar de minister van landbouw en vlsscherij bij zijn laatste bezoek zijn volle aandacht aan heeft gewijd, is besloten tot een grootere uitbreiding van de fabrieksaardappelen teelt, dan eerst was overwogen, over te gaan. Was eerst besloten, dat het areaal, dat in 1936 20.000 H.A. bedroeg, op 23.000 H A. zoude worden gebracht, thans kan worden medegedeeld, dat het areaal voor het oogsti aar 1937 definitief is vastgesteld op 28.500" H.A. UIT NED. OOST-INDIË. BATAVIA, 8 Febr. (Aneta/A.N.PJ. In het afdeelingsverslag omtrent de aanvullende begrooting inzake de bijdrage van vijfen twintig millioen gulden, is het volgende vermeld: Verscheidenen betuigden hun instem ming met de voorgestelde maatregelen be treffende de welvaartszorg. Anderen hiertegenover betreurden dat de regeering ook thans niet een breed-opgezet welvaartsplan voorlegde en meenden dat vele van de voorgestelde maatregelen niet strekken tot welvaart van de bevolking, waardoor de bestedingg van dit bedrag van 25 millioen gulden het karakter krijgt van een verlichting van het budget, hetgeen niet in de bedoeling ligt. Zij merkten op dat voor maatregelen van socialen aard vrijwel niets is gedaan. ZIJ bevalen o.a. aan steun voor de oprichting van een bedelaarskolo nie. Anderen merkten op dat voor de wel vaartszorg in de buitengewesten, in verhou ding tot Java, wel een zeer gering bedrag is bestemd, terwijl sommige eilanden b.v. Flores geheel is voorbijgegaan. Een deel der leden gaf ln aanbeveling om de gelden bestemd voor irrigatie en bosch- bouw, gedeeltelijk aan te wenden voor ver betering en onderhoud van de reeds be staande werken op dit gebied, waarbij veel achterstand is in te halen. Eenlgen spraken hun verwondering er over uit dat, ondanks vroegere toezeggingen van de regeering tot steun van de kleinere en kleinste Europeesche Industrieën, hier voor geen post is uitgetrokken. Zij drongen alsnog hierop aan. Voorts drongen sommigen aan op het beschikbaarstellen van gelden voor de prac- tische bekwaming van Indo-Europeesche jongelieden voor diverse beroepen. Naast deze algemeene opmerkingen wer den alle posten uitvoerig afzonderlijk be handeld, waarbij vele wenschen en sugges ties tot uiting kwamen. Hedenmorgen is de onderladlngmees- ter bij werkzaamheden op het tweede per ron van het station alhier gevallen, waar door hij bloedend aan het hoofd verwond werd. Na voorloopig op het station verbonden tc zijn ls W. daar hij vermoedelijk ook een hersenschudding had bekomen voor verdere behandeling naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd, waar hij ter c':~3"vatie is opgenomen. POOLSCHE VERONTWAARDIGING OVER EEN BOEK. De pers der Poolsche meerderheidspar tijen protesteert in felle bewoordingen tegen een boek. geschreven door Seba, gezant van Tsjecho-Slowakije te Boekarest. Zij is er vooral verontwaardigd over. dat de schrij ver toespelingen maakt op een gemeen schappelijke Russisch-Tsjecho-Slowaaksche grens, die dwars door de Poolsche Oekraine zou loopen. Men acht het te verwonderen, dat Krofta zijn gezant te Boekarest niet ge desavoueerd heeft. De „Koerjer Poranny", die van een ernstig politiek schandaal spreekt, richt zich tot de Poolsche oppositie partijen, die vrijwel alle voor samenwerking met Tsjecho-Slowakije pleiten, en vraagt, of zij thans nog in alle oprechtheid haar vriendschappelijke houding jegens Tsjecho- Slowakije kunnen rechtvaardigen. SYRISCHE EISCHEN TEN AANZIEN VAN ALEXANDRETTE. Volgens berichten in de Syrische pers zul len de ministers, die een bezoek zullen bren gen aan Parijs en Genève. de volgende elschen ten aanzien van Alexandrette stellen a. volledige souvereinlteit der Syrische vertegenwoordiging over Alexandrette; b. benoeming van een gouverneur door de Syrische regeering; c. alleen de Syrische nationale vlag wordt in het Sandsjak erkend. (Bulten verantwoordelijkheid oer Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. het kompas voor weggebruikers. Geachte Redactie Naar aanleiding van het j.l. Donderdag morgen plaats gehad hebbende ernstig ver keersongeluk op den Rijksstraatweg nabij Den Deyl te Wassenaar, waarbij twee doo- den waren te betreuren, meen ik als weg gebruiker, het volgende onder de aandacht van het rijdend publiek te moeten brengen. Met klem wil ik waarschuwen, dat be stuurders van auto's en motorrijwielen bij het onverwacht oversteken van voetgan gers, wielrijders of ta.v. motorvoertuigen komende uit zijwegen of bij verkeerde ma noeuvres van tegenliggers, nimmer het stuur moeten omgooien of de verkeerde weghelft gebruiken, doch uitsluitend de grootst mogelijke remkracht moeten toe passen, daar hierdoor in de meeste geval len ernstige ongelukken voor anderen (die met de verkeersovertreding niets uitstaande hebben) en zich zelf worden voorkomen Bij een intuïtieve handeling als het om gooien van het stuur toch, wordt de aan rijdingskans grooter, omdat dan de auto dezelfde richting van het bedreigde slacht offer neemt. De bedreigde voetganger daarentegen denkt de aanrijding te kun nen voorkomen, door zoo snel mogelijk over te steken, met het noodlottig gevolg. Ock bij het uitwijken van het motor voertuig naar de uiterst rechterzijde van den rijweg, bestaat de mogelijkheid, dat de onverwacht overstekende voet ganger (ster) snel retireert (hetgeen bij vrouwen als reflexbeweging vaak voorkomt). Nu ge schiedt juist "datgene, wat men had willen voorkomen en rijdt men op hem of haar in. „Omgooien" van het stuur, hetzij naar links of rechts heeft doorgaans funeste ge volgen. al werdt deze handeling met de meest menschlievende bedoeling verricht en e'scht dikwijls meer slachtoffers. Het tragische is dan, dat menschen getroffen worden die met de verkeersovertreding niets uitslaande hebben en dat hij of zij, die de aanleidende oorzaak is, in het ge heel geen letsel of ook maar de minste materieele schade lijdt. De door mij bedoelde verkeersongevallen, waarbij menschenlevens waren te betreu ren zijn legio en ik zou gaarne zien. dat degenen, die belast zijn met het toezicht houden op het stipt nakomen van de re gels voor veilig verkrer, hieraan meer aan dacht schonken en elk geval afzonderlijk benutten om het publiek te wijzen op het grpote gevaar, dat schuilt in verkeerd toe gepaste „ontwijkende" manoeuvres. Ook de pers kan m.i. bij voorkomende gevallen met een korte nabeschouwing, waarin eenige goed gekozen slagwoorden voorkomen, veel ten goede bereiken. van T. GRIEP-EPIDEMIE IN MEXICO. Aangezien er een ernstige griep-epidemie is uitgebroken, waarvan het centrum in Monterrey schijnt te liggen, hebben de auto riteiten van den gezondheidsdienst bevel ge geven scholen en schouwburgen te sluiten in de Mexicaansche staten Coahuila, Nuevo Leon en Tamaulipas. MINISTERWISSELING IN JAPAN. Nakamoera, de minister van oorlog in het nieuwe Japansche kabinet is afgetreden om gezondheidsredenen. Luitenant-generaal Soegiyama, de chef ad interim van den ge- neralen staf en inspecteur van de militaire opleiding ïs als zijn opvolger aangewezen. DE HERTOG VAN WINDSOR BIJ PRESIDENT MIKLAS. De hertog van Windsor, prinses Mary on haar echtgenoot, de graaf van Hare- vvood, zijn vanmorgen door Oostenrijk's bondspresident Miklas ontvangen. Miklas zal het bezoek in den namiddag beant woorden. DE POSITIE DER BELIJDENDE KERK IN DUITSCHLAND. Het "buitsche Nieuwsbureau meldt, dat oe onderhandelingen die door bemiddeling der Luthersche landsbisschoppen gevoerd zijn door vooraanstaande leden der rijks kerkcommissie en bestuurders der Belij dende Kerk. geen resultaat hebben gehad door de houding der Belijdende Kerk. In een verslag aan de hoogste autori teiten der Duitsche Evangelische Kerk komt de voorzitter der rijkskerkcommissie Zoellner, tot de slotsom, dat de door de Belijdende Kerk geëischte geloofsverklaring in strijd is met het wezen der Evangeli sche Kerk, omdat die geen gekanoniseerde waarheid en geen onfeilbaar gezag in dog matische vraagstukken kent. De kerkcom- mlssie steunt bij de vaststelling van haar standpunt op Heilige Schrift en Belijdenis. VOETBAL. opening van het feyenoord- stadion uitgesteld. De directie der stadion Feyenoord N.V. deelt ons mede, dat zij zich om redenen van voetbal-organisatorischen aard genood zaakt heeft gezien, de oorspronkelijk voor den Arsenal-wedstrijd gekozen datum van I 14 Maart te verschuiven naar een nader vast te stellen tijdstip. Daar de buitenge wone belangstelling, die voor den Arsenal- wedstrijd in het geheele land bleek te be staan, invloed uitoefende op de keuze der tegenpartij, werd besloten, dezen wedstrijd te verschuiven naar een .tijdstip, dat meer waarborgen biedt voor een vruchtbare sa menwerking met alle betrokken instanties. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE. CACAO. KATOEN ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN, LIVERPOOL NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a Telefoon Na 30012-31012 AMSTERDAM-C. Bours Nis 2. Telef. 30012 Telegramadres: CARLOS-AMSTERDAM 4302 (JLngez. Med.) AMSTERDAM, 9 Februari. Wederom concentreerde de belangstel ling zich ter beurze van Amsterdam op de ooligaties Koninklijke en de warrants. Vooral in de warrants vonden groote om zetten plaats. Bij de opening werd gehan deld tegen f. 460.—, doch het aanbod kreeg de overhand en geleidelijk aan had een in zinking plaats,zoodat later op den middag transacties tot stand kwamen tegen f450. De dollarobligaties die bit de opening vast gestemd waren, vielen tijdens de middag uren eveneens een kleinigheid terug. In de guldensobligaties ging weinig om en deze werden afgedaan tegen 101 a 101 1/8 °/o In aanmerking dient te worden genomen dat de handel ln de warrants en de guldens obligaties niet officieel is. Hoewel de affaire in aandeelen Koninklijke heden niet groot was, ging er toch meer in om dan gisteren Daarbil bestond een goed prijshoudende stemming en voornamelijk bewoog de koers zich in de omgeving van 440 °/o Van de Amerikaansche petroleumafdeel'ne waren Shell Unions vrnwel onveranderd. Goede belangstelling werd heden aan den dag gelegd voor de Sumatra-tabaksaan- deelen die wederom eens in een grooten open hoek werden verhandeld. Over de ge heele linie konden daarbij flinke koers winsten worden gebcekt. Zoo stegen Deli Batavla's tot 300J/o. Later op den middag kwamen de verkoopers echter in de meer derheid. zoodat een kleine daling intrad, doch per saldo konden ten opzichte van gisteren toch voordeelige verschillen wor den geboekt. Rubberfondsen werden op kleine schaal verhandeld. Amsterdam Rub bers waren prijshoudend. Ook de meeste minder courante soorten konden zich ge makkelijk handhaven. Meerdere speciali teiten kwamen zelfs wat hooger te liggen. Industrleelen trokken slechts geringe be langstelling. Aku's waren prijshoudend. Unilevers weinig veranderd en hetzelfde kon dienen van de Phlllpsaandeelen. Daarbij werden slechts kleine fluctuaties meegemaakt. De afdeeling der Suikerfondsen was stil. H.V.A.'s werden licoger ingezet, doch maak ten nadien slechts geringe schommelingen mee. Scheepvaartfondsen veroorzaakten eenige beweging en waren prijshoudend. De be- leggingsmarkt had ook thans weer een kalm voorkomen, de Nederlandsche staats obligaties waren niet slecht gedisponeerd, doch ten oozlchte van gisteren vielen slechts frae'toneele verschillen waar te nemen. Van de buitenlandsche soorten werden de Young-obligaties iets lager ge noteerd. Op de Amreikaansche markt waren het voornamelijk enkele specialiteiten, die de aandacht trokken. Van de staalwaarden werden United States Steels het drukst verhandeld. Na prijshoudende opening trad later op den middag een reactie ln. Voor aandee len Republic Steels was de animo sterk bekoeld. Eenige affaire ontwikkelde zich in de Wilson Shares, aandeelen Canadian Pacific en enkele Amerikaansche kunstzij- deaandeelen. Voor theeaandeelen bestond, eenige vraag en verschillende soorten kon den in verband hiermede een hooger prijs bedingen. 'NasaaoHiassiM Londen 8.94 1/8 (8.93 11/16); Berlijn 73.48 (73.461; Parijs 8.50 5/8 (8.50 1/4); Brussel 30.81 1/2 (30.81); Zwitserland 41.72'/» (41.73)Kopenhagen 39.92 1/2 (39.92 1/2); Stockholm 46.12 1/2 (46.10); Oslo 44.95 (44.92 1/2); N.-York 1.82 11/16 (1.82 11/16); Praag 6.37 1/2 (6.37 1/2). Prolongatie 1; Part. disc. 5/16; Dag geld 1/4. Registermarken 35 1/4; Crediet Sperrmar- ken 181/4; Effectensperrmarken 171/2; Reismarken 47 1/2; Bankpapier 41 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 8 Febr. Pieterselie f 0.70—2.60. Selderie f. 0.50—1.70. Knolselderie f. 2—5.40 per 100 stuks. Kroten f. 1.101.50. Kroten, gekookt f. 2—5. Witloof f. 212. Boerenkool f. 150 -4 Spinazie f. 15—25. Uien f. 22.50 Wortelen f. 1.20—3.80. Spruiten I f. 2—7. Idem II f 1.505. Aardappelen f. 2.90. An dijvie f. 1121. Nero f. 2.304.40. Roode- kool f. 1.40—2.20. Gelekool f. 1.20—3.10. Groenekool f. 1.20—4.40. Prei f. 1.504.20 p. 100 K.G. LEIDEN. 9 Februari. Vette Varkensmarkt Aanvoer totaal 223 214 zware 4746; 9 lichte 40. Handel tamelijk vlug. BODEGRAVEN, 9 Februari. Aanvoer 84 partijen Goudsche kaas, 3780 stuks, 34 020 Kg. Ie srt. met R.M. 22—23; 2e srt. 20—21. Handel matig HAZERSWOUDE, 8 Februari. Kippen eieren 3,403.90; Eendeneieren 3,203,50 KATWIJK a. d. RLJN, 8 Febr. Groenten- veiling. Waspeen f0.350.50. Kroten f0.25 0.40 per kist van 20 K.G. Groene Kool f. 0.702.10. Knolselderie f. 2.205.80 per 100 stuks. Prei f. 2.10—2.60 per 100 bos. Uien f. 1.40—2.30, Gele kool f. 1.20—1.90, Roode kool f. 1.402 per 100 K.G. PURMEREND, 9 Februari. Kaasbeurs Verhandeld 17 part., 26.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs 18,50. KI. Boerenkaas 18. Comm. 21. Goudsche kaas 19. Boter 1,53 —1,61. Weiboter 1,43—1,53. Veemarkt Aanvoer 440 runderen. Vette koeien 6468; Gelde koeien 80160; Melkkoeien 110225; Stieren 4555; Paar den 60130; Vette kalveren 3060; Nuch tere slachtkalveren 512; id. Fokkalveren 1015: Vette varkens 4246; Magere var kens 15—23; Biggen 813; Schapen 1530; Bokken 415. Kippeneieren 3,003,50; Eendeneieren 2,50; Piepkuikens 67'/—77'/i; Oude kippen en hanen 32>/i40; Konijnen 0,441,66; Eenden 0,30—0,60; Duiven 0,40. Coöp. Centr. Eierveilijrg Purmerend G.A. 60.000 Eendeneieren 2,252,60; 75.000 Kippeneieren 70/80 Kg. 4,006,00; 65/66 Kg. 3,50—3,70; 63/64 Kg. 3,30—3,40; 60/62 Kg 3,10—3,35; 58/59 Kg. 3,00—3,25; 56/57 Kg. 3,00—3,15; 53/55 Kg. 2,95—3,10. ROTTERDAM. 8 Februari. Binnenland sche granen. Haver f. 7.507.85; Gerst Chevalier f. 9—9.50; Erwten kl. groene f. 8 9.75; Erwten Schokkers f.12—17; Bruine Boonen f. 9.5010.50 extra kw. hooger; Kogel Boonen f. 810.50; Karwijzaad f. 23 24 Inclusief; Blauwmaanzaad f. 23—24.50 inclusief. Alles per 100 kilo netto. ROTTERDAM, 9 Febr. Veemarkt. Aange voerd 187 paarden, 7 veulens, 1006 magere runderen, 558 vette runderen, 85 vette kal veren. 85 graskalveren, 1764 nuchtere kal veren. 175 schapen en lammeren, 1 zuig lam, 74 bokken en geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 63, 2e 56, 3e 4048. Vette ossen 60, 54, 4450. Stieren 59, 52, 45. Vette kalveren 93, 80, 55—65. Schapen 47. 40, 33. Lammeren 50 42, 32. Graskal veren 58. 48, Nuchtere kalveren 44, 38, 34. Slachtpaarden 50, 45, 40. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 26, 2e 20, 3e 15. Lammeren 23. 19. 13. Nuchtere slachtkalveren 11, 9, 5. Nuchtere fokkalveren 16, 14, 12. Slacht paarden 205, 150, 110. Werkpaarden 245, 150 100. Hitten 130, 105 70. Stieren 275, 220 110 Kalfkoeien 238. 190, 120. Melk koeien 220. 190. 135. Varekoeien 170, 135, 95 Vaarzen 155. 115, 85. Pinken 130, 100, 75. Graskalveren 60 ,40, 20. Bokken en gel ten 11. 7, 5. RIJNSBURG. 8 Febr. Groentenveiling. Roode kool f. 1.402. Gele kool f. 1.201.40, Waspeen f. 0.300.50, Kroten f.0.300.40, Boerenkool f0.10—0.15. Knolselderie f2— 6.50 Groene kool f. 12. Uien f0.600.90. ZOETERWOUDE, 8 Februari. Eierveiling Aangevoerd 2000 kippeneieren 3,70— 4,30; Kaas 14—27; Konijnen 0,302,00. De Heer en Mevrouw ITALIËCOHEN geven uit sluitend langs dezen weg kennis van de geboorte van een ZOON. 6287 Leiden. 8 Februari 1937. Roodenburgerstraat ia. Geboren: NICOLAAS Zoon van NIC. VEGT en H. C. VEGT— v. d. MEIJ. Leiden, 9 Februari 1937. Rijndijkstraat 2. 9967a Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon LEENDERT ZIER KRIJN. L. Z. LAGEMAAT K. LAGEMAAT— 6312 DEN DULK Katwijk aan Zee, 8 Febr. 1937

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3