BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 8 Februari 193) H.M. de Koningin woont academische winterspelen bij. De ramp aan boord van de „Petrakis Nomikos". De erienis van Neeltje Pater Prijsverlaging Vita-tarwe. LET OP OEN 0RANJE-BANP1 AGENDA FAILLISSEMENTEN /CHEEP/ TJLiNCCM HJVI. Koningin Wilheimina woonde gisteren de finale bij van het ski springen, een onderdeel van de acade mische winterspelen, welke te Zeil am See zijn gehouden, en waaraan door 16 landen werd deelgenomen. Hare Majesteit toonde de grootste belangstelling voor de schitterende prestaties der Oostenrijkers, Noorsche en andere springers. H. M. de Koningin wordt volgens het Vad. in de tweede helft van deze maand van Haar bultenlandsche reis op het Huis ten Bosch te Den Haag terug verwacht. Onderscheidingen voor de redders. De burgemeester van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haaren. en luit.-gen. P. J. van Munnekrede, hoofdcommissaris van het Nederlandsche Roode Kruis, hebben Za terdagmiddag in een bijeenkomst ten Stad- huize hen, die bij het reddingswerk aan boord van het Grieksche stoomschip ..Pe trakis Nomikos" bijzonder hebben uitge blonken, in waardeerende woorden toege sproken. Naar men zich zal herinneren ontplofte op 31 October van het afgeloo- pen jaar een ketel aan boord van de ..Pe trakis Nomikos" op de werf Wilton Feyen- oord, een ramp. die veertien menschenle- vens kostte en waarbij meer dan twintig personen verwondingen opliepen. Een aantal redders en hun familieleden waren Zaterdagmiddag in de raadszaal van het stadhuis bijeen. Ook waren hier aan wezig, behalve de burgemeester en gene- ïaal van Munnekrede. de heeren W. Wilton directeur, en Kalkman, secretaris van de directie van Wilton-Feyenoord, dr. van der Griend, geneesheer van deze werf, de som- mandant in het vierde district van de rijksveldwacht, de heer F. H. A. H. Tielens, de Grieksche vice-consul te Rotterdam, de heer B. Neophytos, het bestuur van dc af- deeling Schiedam van het Roode Kruis, de commissaris van politie en de com mandant van de brandweer. Burgemeester van Haaren zeide, na een woord van welkom tot de aanwezigen, dat nipt alleen, die op 31 October jl. gevoelens van naastenliefde getoond hebben, beloond konden worden en dat ook vele anderen, hier niet aanwezig, van groote offervaar digheid bezield waren. Het was hem een bijzonder groot genoegen den majoor van de rijksveldwacht te Schiedam, H. Mulder, mededeeling te kunnen doen, dat het de Koningin behaagd heeft hem een onder scheiding toe te kennen. Onder luid ap plaus speldde de heer Tieiens den majoor de medaille voor menschiievend hulpbe toon op de borst. Generaal van Munnekrede herdacht de slachtoffers van deze ramp. Vervolgens ging hij over tot de uitreiking van het kruis van verdienste, dat werd toegekend aan de verbandmeesters Sluissen en Mol- kenboer en aan de leden der transport colonne van het Roode Kruis: A. v. d. Berg, W. van Oordt, J. Bressers, J. de Gelder, D. v. d. Hoeven en J. L. v. d. Laan. Behalve een kruis van verdienste ontving teder een oorkonde. Ook chef-verbandmeester Stuyt en de heer van der Jagt, niet behoorende tot het Roode Kruis, hetgeen echter aan dc waardeering van het hoofdbestuur niets afdeed, verzekerde generaal van Munnek rede, ontvingen een kruis van verdienste cn een oorkonde voor hetgeen zij in dienst van de reddingsploeg van Wi.ton Feyen- oord op 31 October gedaan hebben. In opdracht van het Carnegie Helden fonds huldigde de burgemeester nog de brandwachten A. van Eyk en B. Frederiks, wien hij een medaille uitreikte. Deze woor den waren ook gericht tot kapelaan Haze laar, die echter wegens ongesteldheid, niet aanwezig kon zijn. Na nog enkele woorden van dank in het algemeen te hebben ge sproken, sloot de burgemeester deze bij eenkomst. nen nagaan in welke handen het niet aan de rechthebbenden uitgedeelde mlllioenen- bedrag wel is gekomen. De heer C. Pater (Haarlem) vertelde uit voerig van de door hem als secretaris op gedane ervaringen, concludeerende dat er in 1823 en 1836 geld was, dat niet uitge keerd werd. Hij schetste de erfenlsquaestie als een kansspel, waarin valsch gespeeld werd. ,.Als wij eerlijk spelen, zullen we de overwinning bereiken", zei spr. Het voorste werd met algemeene slem- men aanvaard. Bij de besprekingen bleek wel, dat enkelen de vrees koesterden, dat de familie, welke uitgekozen wordt voor het proefproces, met de winst zal gaan strijken. Hen stelde het bestuur gerust door te wijzen op de schriftelijke vol- mach Naar de heer Vroegop, voorzitter der ver- eeniging vernomen had, kan de koninklijke goedkeuring der statuten dezer dagen de vereeniging bereiken. Het onderzoek is reeds beëindigd. De president van de recht bank had in een kantteekening bij de statuten opgemerkt, dat de vóór 1811 uit gedeelde bedragen onaantastbaar waren. In dit verband vestigde de heer Vroegop er de aandacht op, dat het geenszins in de bedoeling ligt om sensatie te maken. NieL zal geëischt worden, dat families, wier voorouders op oneerlijke wijze aan deeten van de erfenis zijn gekomen, deze bedra gen weet afstaan. Spreker had dergelijke families reeds bij zich op bezoek gehad, dccli ook haar kon hij gei uststellen. De vereen. „Neeltje Pater" wil alleen weten of ei nog geld is. dat niet verdeeld werd en oi haar leden, wier afstamming bewezen is, daarop aanspraak kunnen maken. Een juridischen adviseur heeft de vereeniging zich nog niet gekozen al wat de jubilaris gedurende zijn du-ec- teurschap voor het personeel en de instel-1 lingen ter behartiging van de belangen van het personeel heeft gedaan. Namens het personeel bood daarna de heer Dekker den jubilaris een speciaal voor dit doel vervaardigd boekwerk aan, getiteld de Nederlandsche gist- en spiritusfabriek in 1937, waarin zoowel de fabriek in al haar afdeellngen als ai degenen die daarin werkzaam zijn. zijn afgebeeld. De heer Maurice Vermeulen, een der directeuren van het bedrijf te Brugge, sprak daarna nog een afzonderlijk woord namens deze meest belangrijke nederzet ting, Verder voerde nog het woord de heer H. Hauptmann, directeur der Rhelnische Presshefe und Druckwerke A.G. te Mann heim, Rheinland, met welke de Deutsche onderneming een belangengemeenschap onderhoudt. Namens de Vereeniging van ontwikkeling en ontspanning is vervolgens een zilveren sigarendoos aangeboden en namens ge- pensionneerden een gouden vulpotlood. Nadat ir. W. H, van Leeuwen de spre kers had dank gezegd werd aan het per soneel de gelegenheid gegeven den jubilaris persoonlijk te compllmenteeren. Des middag was er receptie In zijn woning NEDERLANDSCH-SPAANSCHE HANDELSBETREKKINGEN. Een proefproces. De erfgenamen van de Broeker millio naire „Neeltje Pater" hebben Zaterdag middag te Amsterdam hun eerste jaarver gadering gehouden. Het aantal aanwezi gen moge aanmerkelijk geringer geweest zijn dan vorige malen, de bijeenkomst ken merkte zich nu toch meer dan ooit tevo ren door een sfeer van gegronde hoop. De besprekingen stonden niet meer op losse senroeven. Men moest wel het idee krijgen dat de vereeniging klaarblijkelijk op den goeden weg is om zich in het bezit te stel len van de onverdeelde erfenis. Het voornaamste agendapunt werd wel gevormd door het bestuursvoorstel om een proefproces aanhangig te ma ken op kosten van de vereeniging, waartoe het batig saldo van het eerste jaar (f. 332.22) haar in staat stelt. Het bestuur wilde een gerechtelijk onder zoek instellen met een familie-tak of bepaald lid, wiens afstamming volledig verkregen is. De vereeniging wordt al dus het voorstel, door dat lid schrifte lijk gemachtigd om 't proces te voeren. Alle voordeelen en nadeelen daaruit voortvloeiende komen ten nutte often laste van het algemeen belang. Op deze wijze hoopt men zekerheid te krijgen of de eventueel nog niet uitge keerde nalatenschap alsnog kan worden uitgekeerd indien de afstamming bewezen wordt. Met succes meent men zco te kun Per 100 k.g. één gulden goedkooper. Bonificatie-regeling ingetrokken. Van bevoegde zijde deelt men het A.N.P. mede, dat met ingang van heden de ge middelde verkoopprijs van vita-tarwe van f. 15.70 per 100 K.G. teruggebracht is tot f. 14.70 per 100 K.G. De bonificatie-regeling voor tarwebloem A en tarwemeel A is met ingang van den zelfden datum ingetrokken, terwijl geen t.c.-tarwe meer tegen specialen prijs wordt beschikbaar gesteld. Wat de bonnenregeling betreft ter ver krijging van de t.c.-tarwe tegen specialen prijs, wordt medegedeeld, dat voor bonnen, welke nog voor 15 Februari a.s. ten kan tore van de Nederlandsche tarwe-centrale zijn ontvangen, een verkoop-overeenkomst zal worden afgegoten tegen den laatst vastgestelden specialen 50-tonsprijs ad f. 10 per 100 K.G. Voor, op of na dien datum ingekomen bonnen kan geen tarwe tegen specialen prijs meer beschikbaar worden gesteld. De bonificatie voor tarwebloem B ls met ingang van heden vastgesteld op f. 0.60 per 100 K.G. Men deelt ons nader nog het volgende mede: Naar aanleiding van deze verlaging, welke van regeeringswege bedoeld is als compen satie van de totnogtoe geldende en thans gelijktijdig opgeheven bonificatie regeling, hetgeen Impliceert de bedoeling, dat de bloem- en meelprijzen, voorzoover met deze wijziging verband houdende, geen verandering zullen ondergaan, heeft giste ren een bijeenkomst plaats gevonden van de commissie-Gerbrandy, bedoeld ln de al gemeene verkoopvoorwaarden voor bloem en meel van de meelfabrikanten. In overeenstemming met de vorenge noemde bedoeling ls van regeeringswege beslist, dat de meelfabrikanten (met uit zondering van diegenen, aan wie tc.-tarwe tegen specialen prijs op bonnen ter be schikking werd gesteld) de vita-tarwe, be- noodigd voor de loopende voorverkoopcon tracten, nog tot den voor 7 Februari 1937 geldenden prijs moeten betrekken. Gezien dit feit, heeft de commissie be slist, dat de prijzen van de loopende voor- verkoopcontrac'ten tarwebloem, Zeeuwsche bloem en ongebuild tarwemeel tengevolge van deze verlaging van den vita-prijs geen wijziging behooren te ondergaan. HET 25-JARIG JUBILEUM VAN Ir. W. H. VAN LEEUWEN. Zaterdag is bij de Nederlandsche Gist en Spiritusfabriek te Delft in internen fa- briekskring het feit gevierd, dat ir. W. H. van Leeuwen, thans president-directeur der vennootschap, 25 jaar aan deze onder neming is verbonden, aldus het „Vad." In de groote hall van het kantoorgebouw waren aanwezig de volledige directie en commissarissen der N.V., een aantal gasten benevens het geheele Delftsche arbeidsfier- soneel in al zijn rangen. Voorts waren van de fabriek te Brugge en van de dochter ondernemingen in Nederland, België, Duitschland en Engeland deputaties uit het personeel overgekomen. De president-commissaris, mr. R. J. H. Patijn huldigde den jubilaris namens com missarissen en overhandigde hem het gouden eereteeken, dat de onderneming aan al haar geëmployeerden en arbeiders uitreikt bij hun 25-jarige dienstjublleum bij de vennootschap. Daarna sprak de heer H. F. Waller, oud ste mede-directeur van den jubilaris, die in zijn uitvoerige rede een overzicht gaf van de beteekenis van den jubilaris voor de onderneming gedurende zijn werkzaamheid zoowel voor als na zijn directeursbenoeming in 1920. In het bijzonder legde de heer Waller nadruk op het feit, dat de jubilaris reeds voor zijn benoeming tot directeur der vennootschap zeer belangrijke werken voor de onderneming tot stand bracht en hij ook toen reeds werkzaam aandeel nam in de algemeene leiding van zaken. De heer C. Dekker, onderdirecteur, sprak namens het gezamenlijke personeel van de dochterondernemingen in Nederland, Bel- gie, Portugal en Engeland. Hij huldigde den heer van Leeuwen als den hoogsten leider van allen, die in het belang van de onderneming werkzaam zijn en sprak tevens den dank uit van het personeel voor Siimuieering door belanghebbenden. Zaterdag is te Amsterdam opgericht de Verseniging tot bevordering van da han delsbetrekkingen tusschen Nederland en Spanje", wier zetel zal zijn gevestigd te 's-Gravenhage. Deze vereeniging heeft ten doel de han delsbetrekkingen tusschen Nederland en Spanje in den meest uitgebreiden zin. te stlmuleeren. Zij tracht dit doel in het bijzonder te be reiken door: 1. Belangeloos haar hulp en bemiddeling te verleenen bij commercieele transacties tusschen Nederlandsche en Spaansche be langhebbenden, o.a. door het door haar intermediair doen plaats vinden van com pensatietransacties. 2. Het bevorderen van een samenwerking en vriendschappelijk overleg tusschen Ne derlandsche en Spaansche belanghebben den en bevordering van het wederzijdsch handelsverkeer. 3. Het voorstaan van de belangen van den Nederlandsch-Spaanschen handel bij de Nederlandsche en Spaansche regeeringen. 4. Alle verdere wettige middelen. Leden kunnen zijn alle te goeder naam en faam bekend staande Nederlandsche kooplieden, industrieelen en bedrijven, die bij de uitoefening van hun onderneming goederen uit Nederland naar Spanje plegen te exporteeren en goederen uit Spanje naar Nederland plegen te importeeren. Oprichters zijn: de Algemeene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem. Comm. Venn. G. C. Koopman en Go. te Amsterdam, Unilever N.V. te Rotterdam, Nederlandsche Mij. voor Havenwerken N.V. te Amsterdam, Staats mijnen te Heerlen, N.V. Philips' Gloeilam penfabrieken te Eindhoven. N.V. Culturen en Fabrieken PMïiéenhage-Kapelle te Breda, Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa brieken N.V. te IJmuiden, Valencia Sinaas appelen Import Mij. N.V. ..Solkandera" te Rotterdam. Het secretariaat is gevestigd te Eindho ven, aan den Emmasingel no. 29, waar aspirantleden zich kunnen aanmelden en alle gewenschte Inlichtingen te verkrijgen zijn. DE VERKLARING UIT DE REDE VAN HITLER. De minister van bui tenia ndsche zaken heeft geantwoord op schriftelijke vragen van den heer van Vessem naar aanleiding van een zinsnede in de op 30 Januari j.l. door den Duitschen rijkskanselier uitge sproken rede: Van de zijde der Duitsche regeering heeft de regeering geen rechtstreeks tot haar gerichte verzekering ontvangen omtrent erkenning en garandeering van Nederland als onaantastbaar neutraal gebied. De aan gehaalde passage uit de rede van den Duit schen rijkskanselier sloeg dus blijkbaar terug op vroegere openbare verklaringen zijnerzijds. BURGEMEESTER VAN HENGELO GAAT HEEN. De burgemeester van Hengelo, de heer mr. G. Jansen, is voornemens met ingang van 10 Mei ontslag uit zijn functie te ver zoeken, wegens zijn benoeming tot secreta ris der Algemeene Werkgeversvereeniging. De heer Jansen heeft sinds 10 Sept. 1926 aan het hoofd der gemeente Hengelo ge staan. VEERDIENST ENKHUIZEN—STAVOREN. De veerdienst EnkhuizenStavoren, welke eenige dagen was gestrand, zal vanaf heden weder normaal geschieden. HEFFING VAN BOTER. De heffing op boter is voor de week van 7 tot en met 13 Februari, behoudens tus- schentijdsche wijzigingen, wederom vast gesteld op 80 cent per kilogram. 6244 (Ingez. Med.) CONGRES MARKTKOOPLIEDEN. Onder groote belangstelling werd giste ren te Utrecht het -jaarlijksch congres van den Nederlandschen bond van marktkoop- lieden-vereeniglngen gehouden. Vertegen woordigd was ook de Belgische federatie van marktkooplieden. De voorzitter, de heer W. Zoutendijk, hield een uitvoerige openingsrede getiteld „Het daagt". Spr. meende, dat de wijziging op mone tair gebied, welke thans alleen nog ople ving in verschillende takken van de groot- Industrie heeft gebracht, straks ook voor de klelnindustrle en den handeldrijvenden middenstand van gunstlgen Invloed zal zijn. Echter zelfs al zou deze opleving tot stand komen, dan nog is een steunregeling voor de kleine zelfstandigen onmisbaar. De bond heeft daaraan steeds aandacht geschonken en hopelijk zal de regeering dit jaar iets in deze richting doen. Ook op het gebied van de noodzakelijke ordening van het markt- en ventbedrijf heeft de bond veel werk gedaan, met als resultaat, dat wellicht nog dit jaar een wettelijke regeling te verwachten is. Onder algemeene Instemming bracht den voorzitter aan den minister van binnen- landsche zaken hartelijk dank voor diens optreden tegen de gemeentebesturen die te hooge marktgeldtarieven hebben ingevoerd of willen invoeren. De voorzitter richtte vervolgens een bij zonder woord van welkom tot den heer S. de Hoo, vertegenwoordiger van het depar tement van handel, nijverheid en scheep vaart, de Belgische vertegenwoordiging, alsmede tot den heer A. Peereboom, bonds- penningmeester. die na een ernstige on gesteldheid wederom ter vergadering was. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De afgevaardigden brachten hulde aan het óondsbestuur en in het bijzonder aan den voorzitter voor het geleverde werk. De heer S. de Hoo, deelde mede, dat binnenkort een publicatie van het depar tement van handel, nijverheid en scheep vaart. over de beteekenis van de markt en straathandel te verwachten ls. Er wordt, aldus spr., gewerkt aan een ont- werp-wet regelende den markt- en straat handel. D? heer J. v. d. Eekeren. voorzitter van de Belgische federatie bracht de groeten van de Belgische collega's over en deed daarbij uitkomen, dat de Nederlandsche bend wel één van de best ingerichte is. Het verslag van het bestuur Inzake de gedane werkzaamheden voor de tot stand- koming van ordening in het bedrijf, werd goedgekeurd. De vergadering was er van overtuigd, dat naast ordening verhooging van de algemeene koopkracht en daling van het werkloozencljfer noodig zal zijn om tot een dragelijken toestand te komen. In princiDe werd ^besloten als buitenge woon lid tot den Kon. Ned. Middenstands bond toe te treden. Een voorstel tot wijzi ging van de statuten werd met algemeene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden de heeren B. J Zeehandelaar, en J. Lap, beiden uit Amsterdam, werden herkozen. Tot be stuurslid werd gekozen de heer J. M. A. Jansen te Groningen. NATIONALE AMBTENARENBOND. Zaterdag hield de nationale ambtenaren bond te Utrecht zijn jaarvergadering. Het jaarverslag getuigde van den bestendigen groei van den bond. Verschillende afdee llngen werden opgericht, en het ledental werd meer dan verdubbeld. Na de bestuursverkiezingen werd het hoofdbestuur als volgt samengesteld: voor zitter G. J. van Duyneveldt te Voorburg; vice-voorzitter J. C. Ruygh te Ginneken; secretaris H M. Stoppelenburg, Loenen- schestraat 70, te 's-Gravenhage; penning- meesteresse mej. C. v. d. Gaag, te 's-Gra venhage; algemeen secundus J. Veenhoven, te 's-Gravenhage; commissarissen: F. v. d. Laaken, te Bergschehoek en G. A. Larsen, te 's-Gravenhage. Besloten werd tot uitgave van 'n maand blad. Aan H. M. de Koningin werd een tele gram gezonden, getuigend van aanhanke lijkheid en trouw. HET NIEUWE SCHIP VOOR DE H. A. L. De directie van de Holland-Amerika-HJn heeft het motorvrachtschip met passagiers accomodatie. dat voor haar op stapel staat bij Piet Smit te Rotterdam, den naam .Noordam" gegeven. VERSPREIDE BERICHTEN. Benoemd is tot notaris binnen het arrondissement Roermond, ter standplaats Tegelen: G Wagemans, candldaat-notaris te Roermond, en tot notaris binnen het arrondissement Roermond, ter standplaats de gemeente Venlo: G. C. A H Corten candidaat-notaris te Heerlen UIT NED. OOST-INDIË. EEN TYPHOON. Negen personen gewond. SAMARANG, 6 Februari (Aneta/ANP). Gistermiddag heeft een typhoon, welke 30 rrdnuten aanhield, groote schade aange richt in het bergoord Tawangmangoe en omgeving. groot€Jen vlJf kleine inlandsohe woningen werden vernield Bovendien werd groote schade aangericht aan de wo ningen van de inlandsche zendingonder- «choolS 6n aan ^n^le€mmsc^€ vervolg- Een buitenverblijf van den Soesoehoenan en een kampeerhuis van de Java-motor- club, werden licht beschadigd. In totaal zijn negen personen gewond. Dertig tot veertig menschen zijn door den typhoon dakloos geworden. Het plaatselijk nood de mf-ir3"1?! ?elden 'n tot leeniging van ^aan v.a" typhoon was twee kilometer lang. terwijl deze een zuil vormde van honderd meter hoog In een ~Ï,?h W8rd Tf. eetl kilometer lengte schade aangericht. B HEDEN. Rehoboth H.G.S.: Spr, ds. Gravemeytt van A'dam. 8 uur nam. Stadszaal: Louis Davids-revue „Qrootf Polonaise". 8 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te uur nam. Noord wijk (Café de Zwaan): Carnava)i. feest. 3 uur nam. Pniël: Vragenavond dr. Riemens. !i/( uur nam. Katwijk .aan Zee (Geref. Gem. Remise, straat): Spr. ds. Lamaln van Rotterdam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastlektec- toonstelling L.K.V. (tot 28 Februari): 4 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Burea: (Boerhaavestraat 21). Half drie tot 1111 vier: Donderdag Inenting teeen dlohtetlt 3'/i uur precies nam, 's Woensdags: Inst, v. Praeventl?"» Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcr sten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu» 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Escapade". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam, 21 Zondag van 27 uur doorl. yoorstellinj en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Champagnewals". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur n.m. Fllmac lederen werkdag v. 12- uur n.m. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam „Vogelvrij". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 rat en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. HaarUtr. „Irene maakt een slippertje", lederen middag 2.30 u. Zondag v.at 2 Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 ls d: nacht geopend voor leden v. h. ziekenfood „Tot Hulp der Menschheld", echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen t« spoedreoepten. De avondt-, nacht- en Zondagdiens! apotheken wortd van Maandag 8 tot- en a Zondag 14 Febr. as. waargenomen dooi I apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 1 tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, en mej. J. Doedens, Wilhelminapait Oegst-geest, tel, 274. PORTO VOOR BRIEFKAARTEN VERLAAGD, BUITENZORG, 6 Febr. (Aneta) - Di porto voor briefkaarten zal, van een na der te bepalen datum af, van vijf cent op 3'/i cent gebracht worden. In de week van I tot en met 6 Febr. werden ln Nederland 58 faillissementen uitgesproken, MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, Java n. Amst., pass. 5 Febr. Gibraltar. HALCYON LIJN VREDENBURG, 5 Febr. v. Narvik. HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. AAGTEKERK, thuisr., 6 Febr. v. Mel bourne. HOLLAND—O. AZIË LIJN. ZUIDERKERK, thuisr., 5 Febr. v. Haifa. GAASTERKERK, uitr., 6 Febr. te Hoilo- KON. PAKETVAART MIJ. BANTAM, 4 Febr. v. Durban te Batavia. NIEUW HOLLAND, 5 Febr. v, Singapore» Sydney. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISALAK, 4 Febr. v. Manilla te Hong kong. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BEEMSTERDIJK, 6 Febr. V. New-York 11 Baltimore. SPAARNDAM, 4 Febr. v. R'dam te York. LEERDAM, thuisr., 5 Febr. v. Havana. STATENDAM, toeristenvaart, 6 Febr. va» New-York n. W.-Indië. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN BEURSPLEIN, 5 Febr, n.m. 8 u. van Nar vik n. R'dam. APOLLONIA, 4 Febr. v. Beyrouth i>- w° ARTEMIS, 5 Febr. v. Port Said n. Co»' stanza MACOMA, 4 Febr. v. Lissabon n. Atye!t EEM, Susak n. Papenburg, 5 Febr, te KATWIJK, 5 Febr. v. Lissabon n. MOORDRECHT. Batoum n. HamM«' pass. 5 Febr. Malta. 5 NAALDWIJK, R'dam n. Oporto, pa*- Febr. Casquets. WOENSDRECHT, Antwerpen b- Ba Rouge, pass. 5 Febr. Key West. REGINA, 6 Febr. v. Wexford te Bi)®- 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6