Een Trawler Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 6 Februari 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUW5 TE KOOP: Officieele Crisispublicatie predikbeurten. aalsmeer. katwijk aan den rijn. katwijk aani'zee. oegstgeest! valkënb'urg. veur-leidschendam. Uit de Rijnstreek alkemade. boskoop. Rozententoonstelling in Juli THIJS IJS EX DE BR ELLENDE BERG VOOR ZONDAG 7 FEBRUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: voorm. halfelf. ds. E. Pe- kema van Enschedé. Igllse Wallone: dlx heures et demie. Mr. Bresson. rang. Luth. Gem.: voorm. halfelf. ds. de Meijere. jeni. Geref. Gem.: voorm. halfelf, ds. P. ïldering van Oegstgeest. Ver. van Vrljz. Hervormden (Volkshuls): voorm. halfelf, ds. G. W. Melchers van Hello. Vrije Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19)voorm. halfelf, Gez. Mis. Geref. Kerk In H. V. (Gerecht 10): nam. 6 uur, dr. J. G. Ubblnk. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk Dorp: voorm. 10 uur (Bed. H. A.)ds. Alkema; nam. 6 uur (Dankz.), de heer J. van der Voort van Amsterdam. Ned. Herv. Kerk Oost: voorm. 10 uur, de heer j. van der Voort van Amsterdam; nam. 6 uur (Bed. H. A.), ds. Alkema. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Doopsgez. Kerk: voorm. 10 uur, ds. de Lange. Oude Veiling: voorm. half tien (jeugddienst) mej. H. Buljs en de heer H. Eveleens. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Heerma. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur. ds. Eerhard; nam 7 uur (Jeugddienst), ds. Verwaal van de Kaag. Oeref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur. de. Hendrlksen. Ned. Prot. Bond: voorm. halfelf, dr. A. H. Haentjens van Haarlem. KATWIJK AAN ZEE. Oeref Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Oeref. Gem. (Remisestraat): voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. LEIMUIDEN. Ned Herv. Kerk: voorm. halftien, de heer Eveleens van Abbenes, Oeref. Kerk: voorm. halftien en nam. half- drie, ds. Aalders. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds. H. van Dijk van RIJnsaterwoude. Oeref. Kerk: voorm. halftien, ds. H. Mool- hulzen van Aarlanderveen; nam. half- reven, leesdienst. NOORD WIJ K- BINNEN. Ned. Herv Kerk: voorm. 10 uur en nam, halfzes, ds. Siddré. Oeref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. halfzes, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: voorm. halfelf, prof. dr. G. H. Sevenster van Leiden. NOORDWIJK AAN ZEE. Xti. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, dj. Cupedo. Oeref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in H. V.: voorm. 10 uur, de heer B. Visser; nam. 3 uur, dr. J. G. Ubbink. van Zevenhoven. Jeugdkerk: voorm. 10 uur, mej. dr. C, Ger- RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: nam halftwee, ds. v. Dijk. Chr. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. I uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds. Steen beek van Valkenburg; nam. 5 uur, de heer van Heyst. Kerkzaal: voorm. halftien, de heer van Heyst; nam. 5 uur, ds. Pras van Katwijk aan Zee. Geref, Kerk (Voorhouterweg)voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. van der Loo. Chr. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Baan. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. half zeven, de heer Hofland, cand. te Naaldwijk VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Oeref. Kerk: voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Boukema. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref Gem. (Ambachtshuls): nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden (Gymn.-zaal Raadhuis): nam. 7 uur, ds. J. W. van Nleuwenhuizen van Nijmegen. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds. E. Jongens van Leimulden. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. half zeven, ds. W. van Dijk. Ghr. Geref. Kerk (Polder)voorm. halftien *n nam. halfzeven, leesdienst. NED. HERV. KERK. Beroepente Grolloo P. Imberg, cand. te «horst-de Wijk. Bedankt: voor Hoevelaken J. Lekkerker- «t te Oldehroek. GEREF. KERKEN. .Tweetalte Blerum B. Holwerda te Kan- FJJ» en H. Mulder te Hornhulzen-Klooster- furen. De. J. H. BUISMAN. "«Ben herdenkt ds. J. H. Bulsman, em. jjWlkant te Ellecom, den dag waarop hl) w..r 40 jaar het predikambt in de Ned. rj- Kerk aanvaardde. b>** Jubilaris werd in 1870 te Kampen ge- w;en en studeerde aan de Rljksuniversi- d i Leldenom in 1896 candidaat te wor- w Drenthe. 7 Febr. 1897 aanvaardde Huldiging van den heer A. Docve. De heer A, Doeve, de bekende veiling meester van „Bloemenlust", ls gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als zoodanig. In tegenwoordigheid van het be stuur. (ook de voorzitter, de heer J, v. d. Meer Pzn.. was weer na ernstige ziekte aan wezig). alle kooplieden en vele kweekers ls de jubilaris toegesproken door den heer D, Jongkind Mzn.. namens veilingsbestuur en koopersorganisatle. Deze herinnerde er aan, dat de heer Doeve den geheelen groei der velling heeft meegemaakt; zélfs in den eersten tijd van haar bestaan, toen de pro ducten nog bij mandafslag geveild werden, heeft de jubilaris dat op loffelijke wijze ge daan. Spv. bewonderde den heer Doeve om het geduld, dat hij met de koopers gehad heeft en wenschte hem nog vele jaren toe, waarin de jubilaris met denzelfden lust en toewijding zijn verantwoordelijke taak zou mogen blijven vervullen. De bedrijfsleider, de heer J. Moleman, sprak den jubilaris In hartelijke bewoordingen toe namens het personeel. Als stoffelijke bewijzén had de heer Doeve van allen in ontvangst te ne men een moderne eikenhouten tafel en een tweetal schilderstukken. De jubilaris dank te voor de hem gebrachte hulde en hoopte, dat het hem gegeven zou mogen zijn nog menig jaar temidden der veiltngmenschen den arbeid te blijven vervullen, welke hem zoo lief was geworden. „Kunst en Strijd". De Arbelders-zangver. „Kunst en Strijd" heeft haar jaarvergadering gehouden in „De Oude Veiling" onder voorzitterschap van den heer Jb. Vos. Na opening en lezing der notulen en jaarverslag, gaf de penning meester, de heer J. de Hartog, rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. Er was over 1936 een klein tekort, doch er is nog een saldo van pl.m. f. 200 in kas. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Jb. Vos, J. den Hartog en J. de Vries. In de vacature-G. Tas werd gekozen de heer M. Kruger. Besloten werd het kinderkoor tot onder-afdeellng van „Kunst en Strijd" te maken. In laatst van Maart of begin April wordt een jubileum-concert gegeven ter gelegenheid van het 20-Jarlg bestaan, ge volgd door intiemen feestavond. Na rond vraag volgde sluiting. Paard op hol. De landbouwer v. D. van den Zeeweg reed met de melkwagen op den Noord- wljkerweg, waar hij drie militaire motor rijders moest passeeren. Door den aanslag der motoren schrok het paard, dat op hol sloeg. Intusschen had het paard van D. al tegen het been geslagen met het ge volg dat het onderbeen brak. Dr. Huetlng verleende de eerste hulp. waarna het slachtoffer naar het Diaconessenhuls te Leiden werd vervoerd. GEREED VOOR DE VISSCHERIJ. Condities zeer gemakkelijk. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6169. hij zijn ambt te 's-Heerenberg. In 1907 ver trok hij naar Onderdendam welke stand plaats in 1911 met Ilpendam verwisseld werd. In 1921 deed hU zijn intrede te Zed- dam. welke gemeente hij heeft gediend tot 4 Oct. J.l. toen hem door het Prov. Kerkbe stuur van Gelderland eervol emeritaat ver leend werd. De jubilaris maakte o.m. deel uit van het classicaal bestuur van Edam en is oprich ter van de afd. Zeddam—'s-Heerenberg van de Mij. tol Nut van het Algemeen. Na zijn emeritaat vestigde hij zich metterwoon te Ellecom. GEREF. GEMEENTEN. Part. Synode van het Noorden. Te Utrecht kwam de Part. Synode van het Noorden der Geref. Gemeenten in ver gadering bijeen. Aan de Synode ging een bidstond vooraf waarin voorging ds. J. Fraanje van Barne- veld. die sprak naar aanleiding van Mar kus 13 37, handelend over: Het geestelijk wachtwoord. De Synode werd door ds. M. Heikoop na mens de roepende gemeente van Utrecht geopend op gebruikelijke wijze. Tot leden van het moderamen werden gekozen de heeren ds. G. H. Kersten te Rotterdam, preses, ds. R. Kok te Veenen- daal, scriba, ds. J. Fraanje te Barneveld en ds. A. de Blols te Gouda, asessoren. Ds. Kersten bracht rapport uit van zijn bezoek aan de kerken In Schotland. Het rapport zal naar de Gen. Synode worden doorgezonden, die beslissen zal of de cor respondentie met deze kerken zal worden geopend. Ds. W. C. Lamin van Rotterdam-Zuid bracht rapport uit over de kwestie in be trekking tot het lidmaatschap van de N. S. B De conclusies zullen ter definitieve be slissing aan de Gen. Synode worden door gezonden. Ds. M. Heikoop bracht rapport uit ln( be trekking tot den Zondagsarbeld op de vls- scherlj De Synode oordeelend, dat slaaf- sche arbeid op den Zondag verboden ls, besloot een request te zenden aan den Mi nister waaronder de visscherij ressorteert, opdat de Zondagsrust en -heiliging meer tot haar recht kome. De Synode sprak naar aanleiding van een bij haar aanhangig gemaakte zaak uit, dat het lidmaatschap van vakorgani saties die het stakingsrecht erkennen, niet is geoorloofd. De Synode koos tot afgevaardigden naar de in Mei a.s. Ie houden Generale Synode de predikanten ds. J. R. v. Oordt te Zeist, ds. J. Fraanje te Barneveld, ds. G. H. Kersten te Rotterdam, ds. R. Kok te Vee- nendaal. ds. M. Hofman te Moercapelle en ds. W. C. Lamaln te Zotterdam-Z. en de ouderlingen A. Bac, A. v. Bochove, E. Mul der, B. Roest, H. Schreuder en L. Wijting. Roepende gemeente voor de volgende Synode zal zijn Rotterdam-Centrum. Na het gemeenschappelijk zingen van Fs. 122 3 sloot ds Kersten de Synode met dankgebed Ringvergadering Katwijk e.o. Nederl. Jongclings Verbond. Deze vergadering werd Ir- de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden Uit de ge meenten uit den verren omtrek waren velen aanwezig, o.a. ook de .voorster van de Pro vinciale commissie Zuid^Holland van het N.JV en de heer P J. H. Bast beiden uit Rotterdam De voorzitter de heer B. J Thijssen liet zingen Ps 89 1 en ging voor ln gebed Met vreugde verwelkomde hij o.a. den heer Amesz, die spreken zou over: „Blibel en lied". Vervolgens las spr. Matth. 20 17—28 De heer Amesz wee? er op. dat de Bijbel Gods woord is. Deze uitdrukking aldus spr ls versteend, omdat niet intens in ons het gevoel geboren ls, dat God daarin tot ons spreekt De Bijbel is er om God te leeren kennen, om eerbied te krijgen Spr. wil een greep doen uit de groote hoeveelheid stof. De vier evangelisten, op eieen wijs ieder, schilderen Jezus Christus. Mattheus is de belastingambtenaar, de man die schouwt in het verleden; hil geeft geen hemelvaart. Markus schouwt in hét heden: hij is de man. die aandacht houdt en geeft, hil is de levendige evangelist. Lukas. de dokter, is een eigenaardige figuur, hij is de medicijnmeester, de man met het vergezicht, de schilder, een fitne, typische figuur. Johannes is de figuur die geen wonderen geeft, omdat hij die ziet. Hli schouwt als het ware in een eeuwigheid. Juist nu heeft men den Bijbel meer noo- dig dan anders Spr. verklaarde op welke wilze uit den Blibel dat een Oostersch boek is verteld moet worden Men dient als het ware te schilderen en daarbij platen en kaarten gebruiken om alles voor te bellen Het Christendom en het lied hooren bli elkaar. Zingen geeft, een Innerlijke rust. Zelfs in stervensnood kan dat bij lied en gebed uitkomen. In het lied zit een eenheid Spr. herinnerde aan het Engelenlied in de velden en Efrata in den Kerstnacht, dit lied heeft vrede gebracht in veler harten. Het lied moet met zore gekozen worden Leg. aldus spr.. het oersqonliike gevoel in het lied. Spr. zong eenlge liederen voor om aan te toonen, hoe er gdzongen moet worden Vooral vestigde hil de aandacht op lied 222 uit den bundel: een negerlled. Zoo mogeüik late men tweestemmig zingen. Als men de boodschap verstaat eltidigde spr.. gaat men met blijdschap zlin weg De secretaris, de heer J. van Duyn las de notulen der vorige vrgadering De voorzitter dankte den heer Amesz voor zijn lezing. Na het zingen van lied 143, eindigde heer Thijssen met dankgebed. - i V OJ O» Jaarvergadering „W.I.K." In de v.m. gemeenteschool is de jaarver gadering gehouden van de Amusements- vereeniging „W.I.Konder voorzitterschap van den heer Passchier die na een harte- lilk welkom zijn teleurstelling uitsprak over de geringe opkomst. De notulen van den secretaris den heer H. v. d Mey werden ■goedgekeurd. In het verzorgde jaarverslag werd o.a. de wensch uitgesproken, dat de aangename samenwerking met de leden bestendigd moge blllven. te meer daar in het bestuur onderling de eenheid zeer veel te wenschen overlaat. Ondanks de vele voorgekomen moeilijkheden en daaraan verbonden arbeid mogen wil toch met vol doening op het afgeloopen laar terugzien. Heeft echter in dien tijd een ontbinding van W.I.K voor de deur gestaan, thans mogen wl) u mededeelen dat W.I.K. weer ln goeden staat verkeert, bok wat de finan ciën en het ledental betreft Wegens het bedankeh van den heer Bins- bergen als leider moesten wij naar een ander uitzien. Wit zifn daarin gelukkig ge slaagd door de bereidverklaring van mei. Kortmann als zoodanig. Aangezien W.I.K steeds groote zorgen en kosten tot Instand houding verelscht. zal er eendrachtelijk moeten worden samengewerkt aan een voortdurende uitbreiding waartoe op den leden een ernstig beroep werd gedaan Het verslag eindigde met een warm woord van dank voor de betoonde medewerking van de leden Het financieelc overzicht van den penningmeester den heer Medendorp was niet ongunstig. Door een 40 tal leden wordt de instudee ring voor e.v. uitvoering voortgezet. Den Denningmeester werd dank gebracht voor zlin correct beheer Het St. Nicolaasfeest werd voor dit jaar van de agenda afgevoerd om de hooge kosten daaraan verbonden. Daarvoor in de plaats zal een gezellige a,vond met de kin deren worden georganiseerd. Voor de bestuursverkiezing was het vol doend aantal leden nlef aanwezig, zoodat de aft-r. penningmeester ziln functie zal bliiven waarnemen. De overige aftredende bestuursleden bedankten voor een e.v. her benoeming. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren de Vos en Slrat. Hierna sloot de voorzitter de vergadering - In ons raadsverslag van gisteren schre ven wij. dat de heer Paardekooper er op wees, dat de gebrulkelllke provisie voor verkoop van grond 1 was. Dit moet zltn, de heer Paardekooper informeerde of be doelde provisie 1 of 2 bedraagt Jaarverg. N.C.L.B. De voorzitter opende door allen hartelijk welkom te heeten, in 't bijzonder de heer Nic. v. Beelen van Katwijk a/Zee. Deze las ps. 146 en ging voor in gebed. De secr. las de notulen en het jaarverslag, waarvan ge constateerd wordt, dat het ledental van 39 op 52 gekomen is De Inkomsten over '36 bedroegen f. 1624.07 de uitgaven f. 1586.07 saldo f38,80. De ontvangsten, werkloozenkas bedroe gen f.2200 en de uitgaven f. 2196,80. Wegens per. aftr. van D. v. Duyn als lid der kascontrolecommissie werd gekozen Chr. Imthorn Jzn. Als bestuursleden wer den herkozen P. J. v. Duyn voorzitter, M. de Mooy secr., D. Doldersum 2e secr. en H. Imthorn Jr. 2e pennlngm. De heer B. v. d. Bent sprak een propa gandistisch woord voor het T.B.C.-fonds Tot slot liet de heer van Beelen een serie lantaarnplaatjes zien van oud-Katwijk en Valkenburg. De heer van der Bent sloot op de gebrui kelijke wijze. Gouden Echtvereeniging. Vrijdag a.s. herdenken Gerrlt van Dijk en Wilhelmtna v. d. Linden, wonende aan de Prinses Jullanaweg 87 te Veur, hun 50- jarlge echtvereeniging. De beide oudjes de man is 73 en de vrouw 72 jaar ver heugen zich nog ln een zeer goede gezond heid Het huwelijk is slechts gezegend met één zoon. doch een achttal kleinkinderen vergoeden dit ruimschoots. De man ls vele Jaren fabrieksarbeider ge weest aan de Oliefabriek van de firma Schippers te Vlaardingen en daarna bij Calvé in Delft. Was oorspronkelijk door de beperkte mid delen feestvieren niet mogelijk, de buren hebben er anders over gedacht, de hoofden bij elkaar gestoken en Vrijdag belooft voor beide oudjes toch nog een vreugdevolle dag te worden. Als bewijs van sympathie zal de R.K. Harmonie „St. Cecilea" niettegenstaande zij protestant zijn hun heden een sere nade brengen. Opening der Bloemen- en Huisvlijt- ten toonstelling. Hedenmiddag had in de groote St. Pan- cratiuszaal de officleele opening plaats van de groote Bloemen- en Huisvlljtten- toonstelling. Vele genoodigden waren aanwezig, toen de Vlce-Praeses een welkomstwoord sprak, in het bijzonder tot den Centraal Praeses van de St. Jozefgezellen. die deze opening zal verrichten. Hierna werden de wissel bekers en misselmedaille uitgereikt. De Centraal-Praeses, de heer Drost opende en wees op het groote nut van dergelijke tentoonstellingen, daar de jon gens op een degelijke manier worden bezig gehouden en later zelf de vruchten van hun arbeid plukken. Hierna had le gezamenlijke rondgang plaats ên wij stonden weer paf over het bloemenpaleis. waarin de achterzaal her schapen was. Keurige inzendingen opge vuld met groen en planten, bracht ons in verrukking over wat door deze jongens is bereikt. In afwijking van vorige jaren zijn de bloemen thans gelijkvloers opgesteld, wat meer op een tuin doet gelijken. De Huisvlijt-afdeeling is ook weer de moeite waard. Op allerlei gebied hebben ae jongens hun kunnen en willen ge toond. Wij zagen teekenlngen in kleuren waar wij bij bleven staan met de vraag: „Hebben dat nu jongens gedaan?" Doch de commissie verzekerde ons, dat we daar niet aan behoefden te twijfelen. In de groote consumptie-zaal zit de muziek, die er zeker de stemming zal in houden 1 De vereenlging „Nos Jungent Rosae" heeft het initiatief genomen, om alhier een 5 daagsche rozntentoonstelllng te organiseeren en wel in de tweede helft van Juli 1937. Dezer dagen heeft het bestuur van „Nos Jungent Rosae" met de Boskoopsche tuin bouworganisaties, benevens met het be stuur van de Coöp. vereen. ,,De Boskoop- STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor groene erwten van de kwaliteitsklas se C, gedenatureerd in het tijdvak van lFebruar! 1937 tot en met 6 Februari 1937 f. 1.30 per 100 K.G. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor de andere erwten, ln dat zelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de steunvergoeding f. 0.80 per 100 K.G. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbrlefje ln bovengenoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op f. 1.75 per 100 K.G PRIJZEN VAN VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 8—13 Februari 1937 varkens boven het zouters- gewicht zullen worden afgenomen, deels bestemd om levend te worden uitgevoerd en deels bestemd om voor uitvoer te wor den geslacht. De prijs van de varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd is vastgesteld op 45 cent per K.G. levend gewicht, zonder eenige korting volgens plaatselijk gebruik. Bij de uitbe taling zullen z.g. fondsgelden niet worden afgetrokken. De varkens moeten bij leve ring in goede conditie verkeeren. Zij moe ten gezond en goed ter been zijn en ge durende ten minste 12 uren vóór de leve ring gevast hebben. Alle varkens, welke naar de meening van de Nederlandsche Veehouderijcentrale op de leveringsplaat sen niet in goede conditie verkeeren of niet het vereischte gewicht hebben, zullen worden geweigerd. Voor de varkens boven het zoutersge- wicht, welke bestemd zullen worden om voor uitvber, anders dan bacon, te worden geslacht, zijn de navolgende prijzen vast gesteld: tot 100 K.G. geslacht, kwaliteit a 57 ct. kwaliteit b 55 ct. kwaliteit c 53 ct. van 101—110 K.G. geslacht 54 ct. van 111—126 K.G. geslacht 53 ct. van 126140 K.G. geslacht 52 ct. van 141165 K.G. geslacht51 ct. van 166 KG. geslacht en daarboven 50 ct. Alles per K.G. geslacht gewicht. De prijzen van de varkens, welke als zouters worden geleverd, blijven onge wijzigd. 6237 sche velling" een conferentie gehouden, waarbij een en ander breedvoerig werd besproken. Besloten werd de zaak onmid dellijk ter hand te nemen, terwijl tevens een commissie werd benoemd, die zich met de stichting van een waarborgfonds zal belasten. Het is zeer waarschijnlijk, dat deze rozententoonstelling. waarvoor het vorig jaar reeds plannen bestonden, thans door gang zal vinden, temeer daar onze ge meente ln het as. voorjaar over prachtige ruime tentoonstellingshallen kan beschik ken. In de vergadering van de commissie tot wering van schoolverzuim, heeft de heer D. Veerman Sr., die 30 jaren lang ziting in die commisie heeft gehad en tal van jaren het secretariaat heeft waarge nomen, afscheid genomen. In zijn plaats werd tot secretaris geko zen de heer W. Eelderink. B. en W, hebben besloten, het rijver bod, van het westelijk van de parklaan gelegen gedeelte van den Laag-Boskoop- schen weg, waartoe zij op 2 Oct. 1936 be sloten, van nu af op te heffen. In Januari zijn de hefbrug te Bos koop gepasseerd 3204 schepen, voor 2112 moest de brug geopend worden, terwijl dit voor 1092 niet noodig was. De brug werd ln totaal 1372 maal ge opend. 22. Zoo duurde 't dus maar even of daar stonden dan die reuzen, alle zeven! Zij lachten vroolljk, in een koor en zij omhelsden hun vriend Grootenoor; en daarna hebben allen zich gebukt en ook Thijs IJs de hand gedrukt. „Want", zoo zei de oudste van de zeven, „Jij hebt ons de waarschuwing gegeven I Jij bracht ons van Groo tenoortjes ongeluk de tijding en alles stelde jij in 't werk voor zijn bevrijding zonder Jou was 't booze Kobold-werk nog voortgezet; nu ls het ééns voor al belet. Komaan, dit hebben wij thans achter onzen rug; nu gaan wij maar eens naar de bergen t'rug, want 'k zou wel 'n bakje koffie lusten en ook wat willen rusten van 't harde loopen en het gooien met die steenen heb ik vermoeidheid in mijn armen en mijn beenen!" Nu keerden allen zich dus om en liepen huiswaarts dn een dichte drom; geen onzlchtbaar-jassen hoefden hen thans te verhullen. En Grootenoor, vermoeid nog van het brullen, liep graag een eindje mee langs 't pad, daar hij door zijn gevangenschap in langen tijd niet meer gewandeld had. 3-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7