GOEDE OPLOSSINGEN CORRESPONDENTIE GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo Wassenaar, Annie Keyzer, Wim Key- zcr. Piet Lagas. Rietje Keyzer, Dorus de Geus. Kees de Geus, Geertruida Blöte, An neke Sloos. Klaasje van Schaik. Corrie Har te veld, Willv van Rijn, Cornells J. Ar- bouw, Jo Pracht, Clazina Rijling, Marie Brokaar, Henny van Vliet, Corry Holleman Jan Bronsgeest, Trieneke van Manen, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Tine van der Pot. Jantje Schouten, Alida Stikkelo- rum, Elly van den Boogaart, Ida Maria ae Graaf, Wim Evers Geertruy de Groot, Em ma de Groot, Toos Bouter, Bep Bouter, Piet Arnoldus. Geeske Koolstra. Jannievan Biezen. Dient je Olivier. Meiske Mulder, Meintje van den Berg. Lydia Botermans. Mappy Rührwiem. Annie Boekestein, Ger- rit Nagtegaal, Mientje Nagtegaal. Rika de Graaf, Tonia Uittenhout, Bep Nieuwen- huvzen. Jannic Nieuwenhuyzen, Abram Smit. Jan de Graaf. Grietje de Graaf, To nia Wielinga. Jannie Werk, Annie van der Staav (nog 2 brieven). Fia de Ridder. Ma ria Lepelaar. Ben Nieboer. Wim Nieboer, Betsie Schaft Rietje Kettenis, Gonnie Vons, n-ofvq van v°or*pn, Trientje van Vegten, Dikkie van Vegten, Ali Varkevisser Gretha Varkevisser, Freek van der Loo, Corrie van der Loo. Gretha Hulsbos, Wim de Gra-^f. Grethe de Graaf. Sari Akker man, Matthi van Leeuwen. Tini Gijzenij, Jack Gijzenij. Alida van der Holst, Ma- rietje Laman, Paulus Laman, Wim Laman, Karei Seriier. Jopie Seriier. Herman Ser iier. Lo?kie de la Bije. Piet Bik, Coba Ver- lind. Tonnie van Leeuwen. Lodewijk La- court. Wim Nieuwenburg. Rie Hartevelt. Prijna Hartevelt. Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jaap Kruit Bep Vos, Pieter Vos, Annip Schipper Aaltje van Vliet, Boukje van Vüet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Gerrie v. Strien, Jannie de Water. Frans de Water, Mientje d- Water. Geertrui van Es. Wander van Es, Jan Winterkamp, J. J. Bink .voornaam voluit als je blieft). Corrie en Saartje P^liejoe. Jaap Schipper, Bep Wielinga, Jo Drabbe, Suze van der Spree, Henny van WMk, Jan Choufour, Piet-Zilverentant, Wim Zilverentant. Mimi FavieiV Loekie Favier, Johanna Outshoorn. Dc vorige week brief te laat ontvangen van Angenieta Siera (welkom als nieuwe ling, brief eerder bezorgen), Annie van der Slaay (dank voor langen brief, van harte beterschap, met het kleine zusje, ik heb heel veel medelijden met het arme kleine ding) Prijsraadsels! - Leest als je blieft allen goed wat ik er boven schreef. Het eerste (het lange) raadsel moeten allen oplossen. Verleden week was het winter, sneeuw, bar koud. ijs. Naar jullie zin heeft het zeker veel te kort geduurd, jullie hadden graag nog langer van sneeuw en ijs ge noten. Nu dat begrijp ik best hoor, maar die gladde straten, zoodat men bijna niet voort kan en de erge koude, die er wordt geleden door hen, die niet voldoende brand stof hebben, Is minder mooi,is dat niet zoo? Werkt allen met genoegen aan de prijs raadsels! Voorloopig geen nieuwe raadsels, dat heb ik verleden week ook al gevraagd. Zr zijn massa's brieven, dus gauw er nu mee beginnen. Wim Keyzer, als deze kinderkrant ver schijnt. ben je net jarig, dus kom ik mooi op tijd om je hartelijk te feliciteeren. Nu behoor je tot de grooteren, nu je 11 jaar bent geworden. Gezellige feestdag met elkaar. Jo Wassenaar, groot gelijk dat je de pop- pevelletjes gebruikt, daar heb je ze toch ook voor gekregen. Was er bij jullie zoo vreeselijk veel sneeuw gevallen? En na tuurlijk blijft het daar buiten, waar niet veel wordt geloopen en gereden, langer liggen. Heb je toch ook nog even kunnen schaatsenrijden? Anneke Sloos, ook een beetje verkouden of grieperig geweest? Maar gelukkig was het weer over toen je van de sneeuw wou genieten met de slee. Corrie Harteveld. neen ik zit nog niet voor het raam, nog te pijnlijk, alleen des avonds zit ik wat ln mijn stoel. Nu met het zonnetje kan je 's middags al zoo lek ker merken, dat we al eenlge weken na den kortsten dag zijn. Klaasje van Schalk ja dat trof heel pret tig voor jullie dit jaar, je moeder jarig op Zondag, gezellig allen thuis. Heel aardig, dat je wat voor je moeder had gezaagd. Heb je daar veel plezier in? Annie Schipper, daar heb ik al heel dik wijls over gelezen in brieven van dc raad- seljeugd, dat die Uitvoeringen van Dos zoo aardig zijn. Heb je prettig meegewerkt? Vijftal Van Vliet, nu had M. een flinken brief geschreven en allerlei verteld. Hè wat jammer, dat moeder net op haar ver jaardag met griep in bed lag; dat was dus heelemaal geen feestdag. Van harte beter schap. M. en B. veel genoegen op den ouderavond. Bep en Pieter Vos, voorloopig geen raad sels en anecdotes insturen Alida en Koosje Stlkkelorum. ben jij dat Koosje die Zaterdag jarig is? Nu dan wel gefeliciteerd; je geeft zoo trouw Iedere week de groeten voor mij. Word je nu 6 jaar? Een groote jongen al. Johanna Outshoorn, dus het ls een mooie avond geweest? Die heel scherpe koude was voor niemand prettig en zeker niet voor de arme menschen. Loekie en Mimi Favier, hebben jullie toch nog lekker van sneeuw en Ijs genoten en fijn m de slee gezeten? Henny van Wijk, zat je aandachtig naar Han Hollander te luisteren? Ik niet, ik luister liever naar muziek, dan naar sport uitslagen. Nu een 8 is toch ook al een mooi cijfer voor een opstel. Suze v. d. Spree, voorloopig geen nieuwe raadsels sturen. Jo Drabbe, ik heb nu een heeleboel raad sels om uit te kiezen, dus ik kan niemand beloven wanneer precies het zijne of het hare aan de beult komt. Je had Zaterdag meteen moeten gaan rijden, toen het zoo vroor. Bep Wielinga, ik vroeg verleden week al om voorloopig geen nieuwe raadsels te sturen. Corrie en Saartje Poelijoe, allemaal ziek te bed gelegen? Natuurlijk ben ik niet boos, als je dan ontbreekt; Ik zou een heel rare raadseltante zijn, als ik daar boos om werd. Jan Winterkamp, al was je dan nog niet beter en al mocht je nog niet naar school, je hebt toch gelukkig een goeden verjaar dag gehad. Ben je al ijverig aan het werk met je nieuwe verfdoos? Wander en Geertrui van Es, dat ls heel aardig om samen mee te doen. Met de prijsraadsels ieder op apart velletje, want W. behoort tot de grooteren en G. tot de kleineren. Drie zusjes Van Vegten, gelukkig dat je moeder weer beter Is. Zoo, is Coba V. je nichtje? Komen jullie dikwijls bij elkaar? Ja prettig, dat die strenge kou voorbij is. Gonnie Vens, je hebt mij een gezellige beschrijving gegeven van den verjaardag op school. Je had je brief al op Zondag geschreven en heb je dien toen pas latei- verzonden; ik kreeg dien pas Woensdag. Tia de Ridder, zoo wordt je geïnstalleerd als kabouter bij de padvinders. Je hebt er mij heel wat van verteld, hoor. Doe maar goed je best om alle beloften te ver vullen. Maria Lepelaar, ik lig wel al weer een tijd te bed. maar geen griep. Annie v. d. Staay, ik kreeg nu 2 precies dezelfde brieven van je met dezelfde op lossingen; alles precies hetzelfde. Hoe komt dat Tonia Wielinga. het was heel netjes ge typt hoor; had je broer dat voor je ge daan? Bep en Jannie Nieuwenhuyzen, o, hoort Jannie tot die club en mag Bep dan met moeder er naar gaan kijken? Gezellig hoor. Wat grappig; is J. boschbessenjongen? Trieneke Van Manen, ben je zoo heerlijk aan het koken geweest op je fornuisje? O, dat deed ik vroeger als kind ook zóó graag, koken op mijn kleine kacheltje. Lydia Botermans, wat een cadeaux heb je gehad; het is een heele lijst, die je mij opnoemde: een tasch. een taschje, een étui, dus allerlei om dingen in op te ber gen. Meintje v. d. Berg, de halve wereld is ziek geweest of nog ziek; ik lees in zoowat alle brieven al weken lang over zieken. Jij bent ook nog half ziek hè? Toos en Bep Bouter, dat zal wel een feest worden als de school 20 jaar bestaat; daar verheugt Toos zich zeker al op. Bep, nu had je toch niet zelf geschreven; had je er geen zin in? Geertruy de Groot, het „was alles zamen: een leugen", dus de oplosstal goed. Jan Bronsgeest, in de wintermaand vooral met slecht weer is mijn pijn na lijk erger. O word je dus in Mei 10 Elly v. d. Boogaart, heb je een pret verjaardag gehad? Was het feest thi heb je aardige cadeautjes gehad? Jantje Schouten, hier zijn de prijs seis al. Ieder mag een kansje wagei hebt gelijk. Corrie Holleman, heel grappig post[ hoor. O het moet hier verleden wee zóó glad zijn geweest.dat zag lk hoe en alles zich langzaam voortbewogen Bep en Wim Nieboer, zoo is G. jullie buurtje, en zoo grappig je scl buurjopgen en lk had gedacht: Gerri ls een meisje. Jannie Werk. ik hoop van harte, vader gauw mag opstaan en aansterk dan weer thuis mag komen. Daar vs je zeker naar? Tonia Uittenhout, natuurlijk mag j eens overslaan, vooral als je veel hul hebt. Maar stuur dan enkel de oploss en geen brief er bij als je het druk Tlne v. d. Pot. jij was aan het sch op Zaterdag toen het zoo heel erg was. Smaakte de bevroren melk lekke had er wat vanielje of chocolade door ten doen, dan had je vanielje-ljs of c Ijs gehad. Mien en Bep Groenhuyzen, 's mo vóór 8 uur al aan het sleeën; dat was Dat zal een pretje zijn geweest, op d< achter vaders fiets. Maar voor vader schien een heel vrachtje. Ik heb hle een mooie ar met paarden met pil voorbij zien komen. Lodewijk Lacourt, je mag gerust doen en mij Tante noemen. Tonnie van Leeuwen, nog wel gel teerd met 3 Februari; nu hoor je to grooteren. Heb je een vroolijken dag had? Coba Vertind, dus met z'n vieren 2 meisjes en 2 jongens, dat ls mooi deeld. Gaan Elsje en Wim dan samen het schooltje? Piet Bik, dat vind ik prachtig. Jantje pas 8 maanden en dat ik dl groetjes van hem krijg. Kan hij woordjes zeggen? Dat is al heel knap Drietal Seriier, ik hoop dat allen beter zijn, als je dit leest. Ik zal mal duldig afwachten of het voorjaar m| minder pijnlijk zal maken. Wim Nieuwenburg, dat begrijp lk dat je gauw uit bed sprong en nao neden ging, toen moeder riep dat e heel pak sneeuw lag. O, lk gun de ook zoo heel graag die echte onsch sneeuwpret en baantje-glijden en si senrijden. Alida v. d. Holst, jij hebt dus ook ge van sneeuw en ijs en of je dan een dan sta je maar weer op. Zoo is je nichtje en doen jullie dan samen spelletje; dat vind ik aardig. Drietal Laman, prettig feest gevie school? En dan wordt er zeker ook extra's gedaan behalve de lessen. Betsie Schaft en Rietje Kettenis, jullie altijd samen omdat je samen in Elkaar zoo lekker met sneeuwbalier gooid? Groot gelijk hoor. Ttni en Jack Gijzenij, de zieken du; beter; dat is prettig. Met 1 Maart ove op school; ik hoop het beste voor ju! Freek van der Loo, weet je den ults van de opstellen? Zijn er zóóveel ziek school? Corrie van der Loo, is moedei vooruitgaande, daar ben je zeker bü Neen, zulk prachtig ijs schijnt het no te zijn geweest. Gretha Hulsbos, toch nog genote glijden en sleeën, al was het ijs bi) niet mooi genoeg voor schaatsen! Het behoeven heusch geen lange brie zijn. Ali en Gré Varkevisser, dus Gré a beter? En ik hoop niet gevolgd doe dere zieken. Bij jullie waren veel - in het ijs, las ik al weer, dus gevaarl op te rijden. Neen, Ali, je ijstrui mo wachten Sari Akkerman, heb je nog zoon klein zusje van 5 maanden en een bi van 4 jaar? Ben jij de oudste thuï 2 namen zijn mij bekend: is M je i en E, je vriendin? Komen jullie w elkaar op visite? Ziezoo, eindelijk klaar; wat een lange correspondentie Let nu allei op, wat ik bij de prijsraadsels schre Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEK Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltli

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18