Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Donderdag 4 Februari 1931 Ml JNHARPT I axeer tabletten VRAGENRUBRIEK AGENDA MUSEA. AALSMEER. „Eigen Hulp". Het ï^>nds voor Ziekenhuis verpleging „Eigen Hulp" hield een buitengewone ledenvergadering in hotel „De m Kolom men", onder voorzitterschap van den heer D. Tas Gz. Deze opende en zeide voorts, dat het de eerste maal was, dat het Fonds in buitengewone vergadering bijeen was geroepen; de ingrijpende voorstellen, welke de leden onder het oog hadden te zien. waren hier aanleiding toe. Het fonds telt thans (met de kinderen) pl.m. 5500 leden en heeft dus ongeveer de helft der bevol king onder zijn hoede. De secretaris, de heer Jb. Bol Pz., las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter bracht dan in behandeling vaststelling uitkeering Ziekenhuisfonds en idem oontributle. Het bestuur stelde zich op het standpunt, dat het voor vele leden een bezwaar is, bij verpleging in een zie kenhuis den toeslag aan verpleegkosten te betalen en het was er in een onderhoud met de Luth. Diac. Inrichting te Amster dam in geslaagd een contract af te sluiten, dat luidt: Voor patiënten, die lid zijn van Ziekenhuisfonds ..Eigen Hulp" zal vanaf 1 Januari 1937 f. 3,50 per dag berekend worden. Om deze uitkeering te kunnen doen, achtte het bestuur het noodzakelijk om kinderen beneden 14 jaar 1 cent. con tributie per week te laten betalen. Boven dien stelde het bestuur voor om geenerlei uitkeering te doen boven het minimum door de ziekenhuizen vastgesteld, n.l. Ac. Ziekenhuis te Leiden f. 2.50, Luth. Diac. Inrichting te Amsterdam f. 3,50 en Maria- Stlchttag te Haarlem f. 3,00 per dag. met resp. maximum ligdagen 42, 30 en 35. Ver der lag het in de bedoeling van het be stuur, zoo mogelijk met meerdere zieken huizen een contract af te sluiten. (In het geheel kunnen reeds pl.m. 25 inrichtingen genoemd worden, waarin leden van het Fonds zijn opgenomen geweest). Nadat de voorzitter nog enkele toelichtingen op de voorstellen had gegeven en verschillende leden hierover het woord voerden, werd tot stemming overgegaan. Met zoo goed als alg. stemmen werden de bestuursvoorstel len aangenomen. De voorzitter deelde mede dat „Eigen Hulp" veertig jaar heeft be staan, welk Jubileum in begin Maart feeste lijk zal herdacht worden. Hierna sluiting. De afd. Aalsmeerderdijk van 't Cen traal Genootschap voor uitzending van voorstellingen, zoowel voor de Jeugd als zwakke kinderen heeft propaganda-film- ouderen in het wijikgebouw „Irene" ge organiseerd. Zoowel de voorzitter der af- deeling als een hoofdbestuurder hebben hierbij het woord gevoerd. Vooral bij de kindervoorstelling was groote belangstel ling. VOORHOUT. De woningbouwver. „Herman Boer- haave" is nu officieel overgegaan ln han den van het gemeentebestuur. Hiermede is tevens het tijdstip aangebroken dat de woninghuren een aanmerkelijk deel naar beneden gebracht zijn Voor velen is dan ook de tijd aangebroken van deze gelegen heid gebruik te maken om zich een betere woning te verschaffen, hetgeen ook niet uitgebleven is. Stonden ln het begin des jaars nog een groot aantal van deze wo ningen leeg, nu zijn deze voor het meeren- deel bezet. Tot administrateur van dit woningbe drijf is benoemd de eerste ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, de heer A. C. H. N. M. de Bekker Ook in deze gemeente is de broodprijs op alle soorten brood met één cent ver hoogd. Door de retraiteclub „St. Dominicus" werd een tridiuum georganiseerd met 145 deelnemers. Aan het einde der bijeenkomst werd door vele personen een dankwoord gebracht aan allen, die aan de organisatie hebben deelgenomen Door de plaats, muztekver. St. Cae- cilia" alhier werd etn drukbezochte uit voering gegeven in de groote zaal van het Parochiehuis. De voorzitter, de heer G. Wit- teman, sprak het welkomstwoord, waarna de vereeniging eenige stukken ten gehoore bracht. In de pauze en na afloop werd door de jazzband der K.M.V. muziek ten gehoore gebracht, hetgeen buitengewoon in den smaak viel. Door de R.-K. Meisjescongregatie werd een feestavond georganiseerd in de zaal van het Parochiehuis alhier. Het hoofd nummer was de vertooning van een pop penkast. Meisjes zoowel als genoodigden hebben een prettigen avond gehad. VOORSCHOTEN. Gevonden: een dameshandschoen, 'n belastingmerk. een kinderhandschoen. In lichtingen op het politiebureau des v.m. van 9 tot 10 uur. HAARLEMMERMEER, Geslaagd te Den Haag voor het exa men coupeuse der Eerste Ned. Modevak schoolver. mej. H. J. Knoop en voor het examen lingerie mej. C. Kempenaar, bei den te Nleuw-Vennep. HILLEGOM. Geslaagd te Den Haag voor het exa men costumlère der Eerste Ned. Modevak schoolver. mej. J. v. Dongen alhier. LEIDSCHENDAM. Geslaagd te Den Haag voor het exa men leerares coupeuse der Eerste Ned. Mo- devakschoolver. mej. A. W. v. d. Boogaard alhier. RIJNSBURG. Aan het postkantoor alhier hadden over Januari 69 inlagen plaats voor de Rijkspostspaarbank tot f. 2598.50 24 te rugbetalingen tot f. 1593.31. Bovendien 579 giro-stortingen. SASSENHEIM. WARMOND. Feestavond van St. Matthias. St. Matthias organiseerde een feestavond waarvoor zich een comité had gevormd onder leiding van den heer P. M. de Wet ten; er was een prachtig programma sa mengesteld. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door den heer G. van Dijk, die speciaal de beide directeuren, de leden van het hoofdbestuur en het eere-lid, den heer J. van Moorsel welkom heette. Spreker bracht een woord van dank aan allen die hadden medegewerkt om dit feest te or- ganiseeren. Het Warmondsche ensemble zette onder leiding van den heer G. te Wiel een vroolijken marsch in en terstond heerschte er een vroolijke en prettige stem ming. De afdeeling tooneel liet zich even min onbetuigd en er werd een viertal tooneelstukjes opgevoerd waarvan vooral „De Droom" een groot succes werd. De clou was het prijsdansen hetgeen het volgende resultaat opleverde: le prijs de dames Moerkerkvan Tongeren; 2e prijs, J. van Winsen met dame; 3e prijs J. Welsink met dame. Met een toepasselijk woord werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Het w as reeds zeer laat toen de voorzitter van het feestcomité de bijeenkomst sloot met een beroep op de leden om ook in de toe komst Mathias naar beste vermogen te blijven steunen. Tot onderwijzeres aan de R.K. Jon gensschool alhier is benoemd mej. M. M. van Kempen uit Leiden. WASSENAAR. Aan het postkantoor alhier werd ge durende Januari 1937 ingelegd f. 7574,18 en terugbetaald f. 6151,86. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3990. VEUR-LEIDSCHENDAM. Teraardebestelling van den heer N. J. Scheffers. Onder zeer groote belangstelling had gisteren de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer N. J. Scheffers, in leven chef-veldwachter der gemeente Stompwijk. Voor het sterfhuis aan den Kostverloren- weg hadden zich opgesteld burgemeester Keyzer, deputaties van politiepersoneel uit Zoetermeer, Zoeterwoude, Rijswijk, Voorburg. Voorschoten, Wassenaar, Noot dorp, Rijkspolitie en marechaussee, be stuurders van den R.-K. politiebond „St. Michaël". De baar was gedekt door kran sen van het gemeentebestuur van Stomp wijk, R.-K. politiebond „St. Michaël" en collega's uit Stompwijk en Veur en boven vermelde gemeenten. Bij den tocht naar de R.-K. kerk fun geerden als slippendvagers de bestuurders van den R.-K. Vakbond, benevens de col lega's uit Stompwijk en Veur, terwijl onder leiding van burgemeester Keyzer de ver schillende deputaties vooraf gingen. De uitvaartdienst in de R.-K. kerk werd opgedragen door kapelaan Wentholt. Op de R.-K. begraafplaats waren naast bovenvermelde personen ook nog aanwezig wethouder Van Wijk, de raaadsleden Waayer en Willemsen van Stompwijk, de gemeente-opzichter de heer De Regt en de kassier van de gemeenschappelijke licht- bedrijven van Stompwijk en Veur. de heer Sanders. De beaarding geschiedde door pastoor Kammers, waarmede de plechtigheid ten einde was. Vergadering „Eenheid door Democratie". u°t R.K. Vereeraigtngsgebouw aan de ft hield de Nederlandsche Bewe- heid door Democratie, afd. Was- en openbare bijeenkomst. De be- i: mg was goed. De voorzitter der afd., dé heer Bothenius Brouwer heette allen welkom. Met een ge ring ledental begonnen is de afd. reeds aardig uitgegroeid. Met de geheele bewe ging gaat het trouwens „crescendo", want het aantal leden in den-lande ls reeds tot ruim 12.000 uitgegroeid. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot dr. H. Faber uit Velzen, voorzitter der beweging en dr. A. de Vletter uit Bloemendaal, die als sprekers zouden optreden. De beweging is gericht tegen de dicta tuur en op de ontwikkeling van de demo cratische gedachte. Hierna wees dr. Faber er op, dat in den laatsten tijd veel over deze beweging ls ge sproken. De leden komen uit alle kringen, voor hoog tot laag; onder hen treft men allerlei beroepen aan. Zij zijn van verschil lende godsdiensten en verschillende poli tieke richting. Ook wordt gevraagd: „Wat voor positief werk verricht, de beweging?" Het antwoord daarop te, dat zij de eenheid, die in ons volk leeft, ondanks alle princlpi- eele verschillen, wil fundeeren, gezamenlijk wil men iets verdedigen en bouwen. Verde digen wil men de democratische instellingen en zich daarbij niet begeven op het terrein der practische politiek. Men wil den men- schen liefde en verantwoordelijkheid bij brengen, elkaar trachten te vinden in liefde voor het vaderland, voor het eigen volks karakter en voor de nationale traditie. Het gaat om het behoud van den Christelijken inslag in ons volksleven. Men heeft gevraagd, of ons werk dan niet negatief is. Dit is zoo, of beter gezegd defensief. De Eenheid door Democratie be weging wil een vesting bouwen, waartegen de dictatuur te pletter zal loopen. Wij zien de gevaren van over de grenzen en willen ons daartegen te weer stellen, door te waarschuwen en door de menschen wak ker te schudden. De vraag is gesteld, of de beweging op den duur geen politieke partij zal worden. Spr. zegt dat zulks nimmer zal geschieden. I De beweging ziet Oranje niet als een ver siersel. maar als een symbooi van ons volksleven, van de eenheid en vrijheid. Spr. eindigde met een beroep om lid te worden Na de pauze sprak dr A. de Vletter ovei Democratie er. Nationaal Socialisme, de goede en kwade kanten van beide. Spr noemde hel een goeder, kant van de N.S.B dat zij de menschen heeft wakker geschud, heeft bewust gemaakt van de democratie ln ons land. Het was noodig, dat de men schen werden opgewekt, want opgegroeid als men was ln het democratisch bewust zijn. begon men te vergeten, de jeugd daarover ln te lichten Dcor de N.S.B. is men de noodzaak hiervan gaan Inzien en daarvooi mogen wij dankbaar zijn Spr. ging dan na. hoe de N.S.B wil te werk gaan, waartegenover hij stelde, dat de Neder!. Staatsburger offervaardig wil zijn in het belang der gemeenschap Hij wil echter niet gecommandeerd worden, maar ln vrijheid handelen. Het Nat. Socialisme komt op tegen het te groot intellectualisme De jeugd wordt te veel bijgebracht Hierin schuilt iets waars. Daarom geeft spr in overweging te zorgen, dat wij ons voort durend stellen onder controle van de rede De N.S.B. heeft veel gedaan voor het Nationalisme Spr. wil er op wijzen, wat ten onzent tot dusverre ls geschied, wat bereikt is tot verheffing van ons nationaal ge voel, op het gebied van kunst, cultuur, be schaving, woningbouw, volksgezondheid enz. Toch moeten wij oppassen dat het natio naal gevoel niet te veel wordt versterkt. Spr. schildert dan, hoe men ln Duitschland tengevolge van den oorlog, het verdrag van Versailles, inflatie, het communisme enz. tot het Nat. Socialisme is gekomen en wat dit momenteel doet. 'Alles ls Ingesteld op oorlogsvoorbereiding, hetgeen spr. uitvoe rig aantoont. Alle vrijheden zijn vernietigd, de jeugd wordt op een door de partij ge dicteerde manier opgevoed, zonder eerbied voor elkander, zonder cultuur. Spr. kwam nu tot de democratie. Hij wilde niet ontkennen, dat daaraan fouten kleven, maar mocht desondanks toch wij zen op hetgeen onder de democratie aan goeds te tot stand gekomen. Met een beroep op allen, om op te komen voor de bedreigde volkseenheid, voor de democratie, eindigde spr. De voorzitter bracht beiden dank. Hij hoopte dat de Jonge afdeeling zou groeien Als resultaat konden twintig nieuwe leden worden geboekt Jaarvergadering „Floralia". Onder voorzitterschap van den heer P Zegwaard hield de Floralia-vereeniging haai- jaarvergadering. Deze deelde tot zijn groote voldoening mede dat de heer D. Th. Ruys het be schermheerschap der vereeniging op zich heeft genomen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging haar 10-jarig be staan heeft beleefd en dat het ledental constant blijft. In' het afgeloopen jaar werden 1500 plantjes uitgereikt of ruim 20 meer dan een jaar tevoren. Onder applaus van de vergadering en met dank van den voorzitter werd het jaarverslag vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten met de batige sloten van vorige jaren hadden bedragen f. 410.47 en de uitgavep f. 360.84, zoodat het afgeloopen Jaar sluit niet ëen batig slot van f. 49.63. Onder dankzegging werd den heer van Zetten voor zijn beheer décharge verleend. In de controlecommissie voor 1937 wer den benoemd de heeren D. A. de Rooij en D. van Barneveld. De per. aftr. bestuursleden, de heeren P. Zegwaard en G. A. Henkes werden herko zen. uit de vergadering werd hulde ge bracht aan den voorzitter voor het vele en goede werk door hem voor de vereeniging verricht. Besloten werd dit jaar de navolgende plantjes uit te reiken aan de kinderen: Fuchsia, Pelargonium, Heilo; of var. Gram- pel Tagetes Légion d'honneur, Begonia Prima Donna; Agaratum: Sedum specta- bile astropurpurium. Aan de ouderen Margriet, Salvia, Coleus Goudfazant Dahlia Amstels Glorie, Pha- langium. Aan de scholen zal een vijftal planten worden uitgereikt voor de kweek op school. Tenslotte werd in pricipe besloten voor de kinderen een lezing met lichtbeelden te houden over de kweek van de uit' te reiken plantjes. Loop der Bevolking. Ingekomen: W. G. K. Arendsen de Wolff, Pr. Marielaan 19; C. M. van Voorthuizen, Prins Frederiklaan 19; A .Blum, Zijdeweg 15; J. W. A. van der Bijl, Schoolstraat 12; J. A. Duivenvoorde, Papeweg 33; N. Calle- gori, Schouwweg 78; E. M. de Groot, Rijks straatweg 340b; P, J. Houbolt, Burchtlaan 6; Chr. E. Houbolt, Burchtlaan 6; W. H. F. Klok, Backershagenlaan 32; C. Ladage, Backershagenlaan 32; E. Maier, Rijksstraat weg 494; M. R. Nagengast. Schouwweg 57; A. N. P. Overdevest, Papeweg 28; A. M. P. Pieterse, Crocusstraat 9; Jhr. F. F. Roël, Storm van 's Gravesandeweg 21; C. de Ruiter, van Zuylen van Nijeveltstraat 8; A. J. van de Rijt. Oostdorperweg 132; N. L. A. M. van de Rijt, Oostdorperweg 132; J. W. P. Sanders, Stoeplaan 4a; E. Schankat, Willem III laan 1; F. W. A. Schepers, Rid derlaan 1; C. H. de Schipper, Hertenlaan 13; M. Lugger, Jonkerlaan 70; L. U. Schor- tinghuis, Louisestraat 44; B. Soet, Papeweg 17; C. A. van Teljlingen, Langstraat 29; J. Vermeulen, Rijksstraatweg 370; J. A. de Vlieger, Hazelaan 1; A. A. van Zalk, Groot Hoefijzerlaan 44. Gevestigd: A. van Alphen, dienstbode,, v. d. Oudermeulenlaan 5; W. v. d. Beek. db„ L. Kerkdam 100; J. Bouilliant, dir. Muller en Co (R'dam), Schouwweg 78; J. P. v. d. Broek, boereknecht, Raaphoirst- laan 36; J. P. Brontsema van Ekema, re ferendaris P.T.T., v. Heeckerenstraat 10; M. Busch, db„ Storm van 's-Gravesandew. 21; Th. E. Dickau, db„ Vijverweg 21; Wed. M. C. J. J. Verhoeven geb, Eijgenraam en gezin, zonder beroep, Prinsenweg 2; V. J. Fellinger, db., Wilhelminalaan 1; G. W. den Hollander, db., Meyendelscheweg 4; M. Kasper, kinder! uffr., Haesebroeksche- weg 8; Wed. M. K. W. Termijtelen geb. Keij en gezin, zonder beroep, Wittenbur- gerweg 166; E. C. C. van Lier, zonder be roep, Duin voetlaan 8; A. C. Maas, Ger. Gem., dienstbode, Zijdeweg 18; H. Mar- chand en vr.. huisbewaarder, van Bom mellaan 13; M. Masztalers, db,, Klein Fer- sljnlaan 2; W. Meisel. db., Gr. Hoefijzer laan 69; J. G. Noordam, zonder beroep, Raaphorstlaar 12; J. M. G. Numans en gezin, zonder beroep, Wittenburgerweg 78; A. Riedl, db., Wittenburgerweg 166; W. M. werken zacht en zeker dbos 60ct 6090 (Ingez Med.) Sevlnk kellner. hotel „Kasteel Oud-Was senaar"; B. Soest, winkelbed., Papeweg 22' H Terpstra, boerenknecht, Raaphorst laan il; N. v. d. Veen, zonder beroep, Bulnvoetlaan 8; C. L. J. van Velsen. huis houdster, Den Deijl 419; M. A. Warchun, db.. Wittenburgerweg 126, M. Weersma, bandleider, uit Amsterdam, Klein Per- sijnlaan 4; W. G. Wieringa. emplye B.P.M. Wittenburgerweg 166; M. E. Wigman, ver pleegster, Wittenburgerweg 24; H. P. Worp zonder beroep. Prins van Wiedlaan 6. Vertrokken: E. Th. W v. cl Broek Humphrey naar Batavia; M F. Tydeman naar Bandoeng, Th. Wiedemann naar Amsterdam, J. W Brouwerstr. 21 Z.; fa. Hesels naar Den Haag, Heerenstraat 25, J de Mul naar Den Haag, v. Kinsbergen- straat 85fWed A. Happée geb Weber n. Amsterdam-W., Surinameplein 3; A. M. Lambrechts naar Rotterdam, Graaf Flo- risstraat 66a; A. F. B. Barkhuysen naar Den Haag. Edisonstraat 63; J. C. de Knegt naar Maassluis, Burg. de Jongkade 5; G. F. van 't Veer geb. Happée naar Onna, gem Steenwijkerwold; A. E. G, de Jong naar Alkemade, Rijpweterlng. VertrokkenE. van den Hemel naar Voorschoten; M. van Aalst naar Katwijk, C. Kortenhoeven naar Haarlem; C. J. Over devest naar Den Haag; E. Kahn naar Den Haag; J. L. Boon naar Den Haag; P. Eijgen- daal geb. Keemink naar Den Haag; L. M. C. Spengler naar Den Haag; M. A. Remmmel naar Hulsberg; M. M. van der Hoeven naar Den Haag; S. de Graaf naar Emmen; D. IJsselstijn en vrouw naar Den Haag; P. Thljssen naar Eindhoven; D. Vrieswijk n. Bolsward; A. Sonnerfeld naar Den Haag; Wed. N. J. van Pouderoyen naar Rotter dam; G S. D. Hamel en vrouw naar Den Haag; G J. Hoeksma geb. Thierry naar Voorburg; H. J. M. Steinwegs, C. M. J. Steinwegs en Th. J. Stelnwegs naar Lelden; A. M. Th. Kooreman geb. van der Horden naar Rotterdam; E. E. Gonsalves naar Den Haag; E. B. W. van der Ploeg geb. van Valkenburg naar Bandoeng. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanns Hendericus Maria, z. van H. A. W. Overdevest en E. A. J. Niersman; Cornelia Helena Maria d. van A T. P M. Wildenberg en J. C. Overde vest; Wilhelmus Gualbertus Hermanus, z. van C. G. W. van der Plas en P. J. van der Hulst; Theodora Maria Cornelia, d. v. A. Dons en G. J. Mulder; Hendrik, z. van J. Vermaas en E. Moman. Overleden: Hendrica van den Berg m. 57 Jaar echtge. van A. J. Borsboom; Teunis Jansen van Gelder 66 jaar echtg. van C. S. Willemier; Henrietta Mouthaan 67 jaar ongeh. Getrouwd: A. Langerak en H. A. van Keken; C. S. Verkerk en J. C. Heemrood. ZOETERWOUDE. Het aantal werkloozen te in de afge loopen maand met ongeveer 30 gestegen en bedraagt thans 127. Door B en W. is op een verzoek van J. L. B. te Amsterdam om vergunning tot het bouwen van 44 woningen langs den Vrou- wenweg afwijzend beschikt als zijnde de bouw ln strijd met het uitbreidingsplan ter plaatse. Tot tijdelijk onderwijzeres in de nut tige handwerken voor meisjes aan de O. L. school alhier is benoemd mevr. M. van de Ruit geb. Kieboom. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. P. Rademaker van Mijdrecht. De collecte in de Geref. Kerk voor de Evangelisatie in België bracht op f. 6.17"/i. De St. Jansclub gaf een welgeslaagde uitvoering. Het uitgebreide programma had zeer veel bijval. Er was groote belangstel ling. Het zoontje van O. kwam zoodanig met zijn been in een potscherf te vallen/ dat hij een zeer diepe snljwonde bekwam. Dr. A. Lucardie moest de wond hechten. L. v. G. te H. Het adres van het Hoofd bestuur van Dierenbescherming luidt: G. Nieuwenhuysen, Prinses Mariestraat 40 Den Haag. A. v. d. V. te N.-V. Gelieve ons te mel den of u de reis per auto dan wel per flets of per trein wilt maken. P. E. te S. Sassenheim, Leiden, Bode graven, Utrecht, Arnhem, Zevenaar Em merik. Bij dispositie ln Nederland, onverschillig waar, f. 6.25. Toezending vanuit Duitschland niet mogelijk. Prijs dezelfde. Voor de beantwoording van uw derde vraag moet u zich wenden tot het bureau voor militaire zaken, Breestraat 119 te Leiden. A. B. te L. Wij hebben nogmaals voor u geïnformeerd en opnieuw heeft men ons medegedeeld, dat dr. S. A. de Graaff, Plan tage 20, voorzitter van „Zonnestraal" is. J. E. te L. „Van de" en „der" mogen voor in het meervoud gebruikte zelfstan dige naamwoorden door elkaar worden ge bruikt. M. de L. te L. Inzake het Sportfondsen- bad hangt de beslissing af van Gedep Sta ten en wat het plan-Koster (Mon Père-kerk) betreft is de bouwvergunning, die eenige maanden geleden werd aangevraagd, nog steeds niet verleend. HEDEN. H. Morschweg 12: Bijbellezing door den heer Sierat van Valkenburg, 8 uur nam. Oud-Hortuszlcht: N.C.R.V. afd. Lelden, lezing van dr. v. d. Sleen. 8 1/4 uur nam. Prediker: Geref. Bond: Spr. ds. Fokkema van Amstelveen. 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest Solopianist Frederic Lamond. 8 uut, nam. Volkshuis: Spr. de heer Burger over de levenshouding der jongeren. 8 1/4 uur nam, Vrijdag. N. Rijn 19: Theosofisch Genootschap, 81/4 uur nam. Oude Rijn 104: Verg. van aandeelhouders N.V. Eerste Leidsche Hulpbank. 4 u. nam. Schouwburg: ABC Cabaret „Klanken- parade". 8 1/4 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen Dinsdag en Vrijdag van 10- 12'/« en 25 uur. Toegang kosteloos. (Tijde, lijk gesloten. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; in Februari Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 'S Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur: 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werff- park. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nedcrl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt IC): Op werkdagen var 9—12 en Vh4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Donderdag Inenting tegen dlphterle, 3Vi uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. .Port Arthur". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Als de natuur roept". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur n.m. Fllmac lederen werkdag v. 12—! uur n.m. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „In de schaduw van de guillotine". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Joe en Joan". lederen middag 2.30, u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: G F. Reyst. Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk. Doezastraat 31. telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8. Oegstgeest. telef 274. Even of oneven??? 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6