Vetovital Trainings Pakken Uit de Omstreken NOVA Bioscoop LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 4 Februari 1931 Officieele Crisispublicafie i. TARZAN DE ONTEMBARE Duitschland-Nederland M' KATWIJK AAN ZEE. Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Febr. TWEE HOOFDNUMMERS 2. rodeo DE KAMPIOEN-COWBOY Spanning - Actie - Sensatie TOEGANG BOVEN 14 JAAR. in bruin en blauw, alle maten voor radig 95 et. per pakje THIJS IJS M DE BRULLENDE BERG 'AALSMEER. Geweldig aanbod van seringentakken. Tengevolge van de zachtere weersomstan digheden is het aanbod van seringentakken aan de Centrale Veiling deze week buiten gewoon groot. Zoo werden dezer dagen niet minder dan 130 karren, elk beladen met plm 700 takken, dus in totaal 91.000 stuks, geveild. Hoogere minimumprijzen. Sinds Maandag zijn de minimumprijzen der seringen en freesia's verhoogd met resp. 5 en 2 cent per bos van 10 stuks. Als deze bloemsoorten dus de minimumprijzen ter veiling niet kunnen opbrengen, n.l. de se ringen nu 25 en de freesia's 5 cent. worden zii opgehouden en na gekeurd te zijn ver nietigd. Bij goedkeuring op kwaliteit krijgt de kweeker dan voornoemde prijzen van staatswege vergoed. Aan het postkantoor Aalsmeer en het daaronder behoorende hulpkantoor te Aals- meer-Oost werd gedurende de maand Januari ingelegd f. 20.107 en terugbetaald f. 6756.67 Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 4746. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria. d. van Cornelis Breg- man en Cornelia Slootweg. Loop der bevolking. Gevestigd: P. W. Hartog, van Scherpe- r.isse; M. G. Rensink, van Gouda; A. Kor- bijn en gez., n. Hazerswoude. vertrokken: M. G. Diephout, n. 's Gra- venhage; M. Dijkshoorn, n. Sprangkapelle; A Hoogendijk en gez., n. Gouda. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van W. C. van den Burg en I. Hoogervorst Jacob Hendrik, z. van H. Verbeek en C. A. Grosscurt Johannes Jacobus Pieter z. van L. H. Bos- kemper en E. P. Krijger Cornelis Dirk z. van J. Verhagen en F. C. Slooten Mat- thijs z. van H. Möhlen en H. Clement Maartje Goverdina, d. van C. C. Groeneweg en N. M. van Veen Dirk z. van J. van der Maarl en C. Rijlaarsdam Johannes Adrianus, z. van A. Verhoeve en J. A. van Gerven Izaac z. van B. Biesheuvel en C. A. Bos Jacob, z van J. Heeren en G. van de Koppel Maaike d. van M. Korsuize en L. Trommel Cornelis Jacobus z. van J. J. van Wieringen en J. M. Nouwen Maria d. van G. Visser en C. S. Leegwater Peter z. van G. W. Bloemendaal en H. J. G. Goudkuil. Ondertrouwd: Barend Wegman 19 jaar en Anneke Vos 24 jaar Mijndert T. van Anrooij 54 jaar en Bertha Helene Herr mann 39 jaar. Gehuwd: Frederick J. M. Potgieter 29 j. en Johanna C. Olivier 21 jaar Simon van der Kamp 39 jaar en Maria E. Kwakkestijn 29 jaar Johannes H. Nibbering 24 jaar en Cordula C. Freijser 23 jaar Dirk Eve- leens 26 jaar en Maria van der Voet 28 j. Overleden: Christina Lingbeek 73 jaar geh. met K. Rijsdijk Johanna M. Does- wijk 63 jaar ongeh. Anna de Wilde 65 j. geh. met P. W. Harman Clasina J. Spie ring 56 jaar geh. met C. van Tol Jacob W. Gerritsen 53 jaar geh. met S. Flipse. Het 75-jarig bestaan van „Concordia". Ter voortzetting van het concours van Rederijkerskamers en Tooneelvereenigin- gen, dat ter herdenking van het 75-jarig bestaam van ..Concordia" gehouden wordt, had in de Beurs te Hoofddorp weder een feestelijke bijeenkomst van deze jubilee- rende vereeniging plaats. De zaal was flink bezet. Nadat de voorzitter, de heer De Zeeuw, allen hartelijk welkom had geroepen, trad op de mededingende vereeniging Rederij kerskamer „Helmers" uit Amsterdam, met het stuk „Het lied van alle tijden". De avond werd met een gezellig bal be sloten. Tegen een auto gebotst. Op den Kruisweg In Haarlemmermeer werd door den bestuurder van een motor rijwiel, den heer B. uit Haarlem, bij het naderen van een auto te laat opgemerkt, dat de chauffeur een nabij den IJweg ge legen erf van een boierderij wilde op draaien, met het gevolg dat hij in voile vaart met de auto in botsing kwam en met motor en al tegen den grond sloeg. Hij kon niet meer overeind komen, zoo dat de hulp werd ongeroepen van een dokter, die o.m. een beenfractuur consta teerde. Met de gemeentelijke ziekenauto werd hij naar de ziekeninrichting „De Deo" in Haarlem overgebracht. Te Hoofddorp zal in de Nijverheids school voor meisjes weder een gratis cur sus in naaien en koken worden gegeven, waaraan uitsluitend vrouwen van werk- looze arbeiders, wonende in den kring van dit dorp, zullen kunnen deelnemen. HILLEGOM. Uitvoering van bet Graalkoor. Het Graalkoor van de St. Joseph- parochle heeft gisteren onder leiding van mej. A. Leegwater in de St. Josephkerk een uitvoering gegeven met medewerking van een viool-ensemble. De leidster van de Graal mej. C. Witte- man Pd., deelde mede. dat ondanks ziekte onder de medespeelsters toch de uitvoe ring kon doorgaan. Uitgevoerd is het gecostumeerde zang spel de Herfst en na de pauze het even eens gecostumeerde zangspel Rozemarijn. Het Graalkoor zong liederen met bege leiding van het ensemble. Een en ander is zeer goed geslaagd. Kapelaan van Ettinger dankte in het bijzonder mej. Leegwater voor de leiding en mej. Rie van Lierop voor de begelei ding. De heer P. Klaver huldigde den Moderator. De uitvoering zal waarschijn lijk na Paschen herhaald worden. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Nederl. Bond van Klein handelaren in 't Visch- en Haringbedrijf. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. De voorzitter, de heer J. Hoek, sprak een welkomstwoord; in 't bijzonder begroette hij den bondsvoorzitter, den heer K. Lammers uit Amsterdam. Spr. deelde mede, dat in het afgeloopen jaar geen der leden door den dood ontvallen is. wij mo gen daar Eén dankbaar voor zijn. Alhoe wel de toestand in het bedrijf slecht ls, is het nog niet hopeloos; waar leven is, is nog hoop. De secretaris, de heer A. Was senaar, las de notulen en bracht zijn jaar- veislag uit. Er werden 11 bestuursverga deringen gehouden, 3 leden- en één open bare. Hoewel aangesloten bij den Bond, behoefde de contributie niet verhoogd te worden. Den 18den Mei j.l. werd de in- li^opcentrale opgericht, die zeer goed is geslaagd. Een woord van dank aan hen, die daaraan hebben meegewerkt. Van de ziekenkas hebben 4 leden de vruchten ge plukt. De afdeeling telt 36 leden. Er is meegedaan aan het Oranjefeest; dank aan allen die daaraan meegeholpen hebben. Van den coöperatieven vischinkoop wordt in 't jaarverslag nog niet gerept, omdat deze pas sinds enkele weken werkt. Wij hebben nu, aldus spr.. een eigen schuur, waar het een en ander kan gestald worden. Voor de watervoorziening zal een pomp aange bracht moeten worden. Het verslag ein digde met den wensch, dat het 5de jaar gunstig moge zijn voor allen; spr. dankte den voorzitter voor hetgeen hij voor de afdeeling is geweest. De penningmeester, de heer D. van Duy- venbode, bracht hierop zijn verslag uit. De ziekenkas boekte aan ontvangsten f. 196.43; aan uitgaven f. 29.batig saldo f. 167.43. De afdeelingskas had voor ontvangsten f. 479.19: aan uitgaven f. 531.85: zoodat die een nadeelig saldo had van f. 52.66. Namens de kascommissie verklaarde de heer C. van Beelen. dat alles in orde was bevonden. De voorzitter dankte de heeren voor hun verslagen. Eenige ingekomen stukken werden behandeld. De heer Lammers hield nu zijn rede ge titeld: „Een algemeen overzicht". Eerst wilde spr. mededeelen. dat het Bondsbe- stuur niet gesalarieerd wordt; alleen de secretaris ontvangt een matige vergoeding De vischhandel heeft zich steeds daardoor onderscheiden, dat deze nooit georgani seerd is geweest. Het is wel geprobeerd, maar de resultaten waren steeds gering. De laatste jaren hebben zich de grossiers aangesloten en sinds een paar jaren be staat onze bond. Wij hebben de moeilijk heden doorworsteld en 24 afdeelingen kun nen oprichten, waardoor een kern is ge legd. Spr. wilde den slechten toestand in het bedrijf, die nog nooit zóó slecht was, nader beschouwen en de houding der Re geering aan critiek onderwerpen. De moeilijkheden spruiten eerst voort uit de afsluiting van ae Zuiderzee. Tal van han delaren zijn daardoor gedupeerd. Dan is oorzaak het opleggen van de booten te IJmuiden. De betrokken minister had ons wel willen helpen, mits de reeders inzage hadden willen geven van hun boeken; dit hebben zij geweigerd. De reeders hebben zich daardoor, aldus spr., van hun slecht ste zijde laten zien. anders zouden wij niet zóó in de put gezeten hebben. Een andere oorzaak van onzen treurigen toestand is de distributie van visch aan werkloozen, vanwege het Dep. van Sociale Zaken. De handelaren zijn daarbij uitgeschakeld. Al onze pogingen om die daarbij te betrek ken zijn mislukt. De visch werd in som mige gemeenten kosteloos bij de scholen uitgedeeld en 's avonds aan een ieder. Een telegram werd gestuurd aan minister president Colijn. Het gevolg was, dat een rapport moest ingezonden worden met onze klachten. Dat is geschied, maar tot nu toe hebben we taal noch teeken terug ontvangen. Het is schande, dat de drie or ganisaties, die samen werkten, zóó worden behandeld. Spr. sprak vervolgens over de vtstigingsproef voor den winkelstand. Hij heeft er bij de regeering op aangedrongen, om er ook den markt-straathandel in te betrekken. Door sommige gemeenten wer den uit werkloozen kooplieden gekweekt. Zij kregen geld om handel te drijven en soms een geheele uitrusting. De toestand is nu zóó slecht, dat te Amsterdam 7 groot handelaars en 360 kleinhandelaren moes ten stempelen. Spr. eindigde met een: „Wees trouw aan uw organisatie". De voor zitter bracht den heer Lammers dank voor zijn uiteenzetting. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, J. Hoek, en de penningmeester, D. van Duyvenbode, met alg. st. herkozen. In de vacatures van de heeren C. Hoek en A. de Niet, die bedankt hadden, werden ge kozen de heeren Jan de Heyer en Dirk v. d. Plas. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren Huig van Duyn, Piet Hoek en Maart v. d. Oever. Tot den voorzitter en den penningmeester werden warme woorden van dank bij hun herbe noeming gesproken. De voorzitter deelde mede, dat het 5-jarig bestaan van de afd. in September a.s. feestelijk zal herdacht worden. Met een opwekkend woord sloot hij deze bijeenkomst. Ledenvergadering van de Konijnenfokkers en Pluimvee Vereen. „Ko-Plu-Ko." Deze vergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter de heer C. van Beelen opende deze eerste vergadering in 1937 en ook de eerste na de gehouden 2e tentoonstelling. Het bestuur en de keur meesters constateerden met genoegen, dat de ingezonden dieren wederom in kwali teit en getal waren vooruitgegaan. Spr. bracht dank aan allen, die aan deze ten toonstelling hadden meegewerkt, waar in clubverband 433 waren ingezonden. De secretaris de heer W. v. d. Bent las de notulen, waarna 7 nieuwe leden nl. de heeren M. v. Duyvenvoorde, J. G. Schone- veld, C. Ouwehand, J. Vis, T. Ouwersloot Jr., C. Kapteijn en A. Kapteijn werden voorgesteld en aangenomen werden. De tentoonstellingssecretaris en pen ningmeester de heer L. A. Dijksmanbracht zijn verslagen uit, wien daarvoor door den voorzitter hartelijk dank gebracht werd. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken, sloot de voorzitter deze vergade ring. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van dc kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 25 Jan. 1937 tot en met 30 Jan. 1937 f. 1.20 per 100 K.G. zal bedragen. 6096 Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in dalzelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de steunvergoeding f. 0.70 per 100 K.G. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van 't dorsch- briefje in bovengenoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op f. 1.75 per 100 k.g. Een tegenslag.... Den groentehandelaar G. J. van L., wo nende Sluisweg hoek Jan Tooropstraat, die het in dezen tijd, wat de verdienste betreft, toch al zwaar te verantwoorden heeft, trof een zwaren slag. Zijn zwart paardje werd plotseling zwaar ziek en stierf spoedig. Voor hem en zijn gezin is dit een buitengewoon zwaar verlies.... 8 uur De prachtige prestatie van het Neder- landsch elftal te Düsseldorf vertoonen wij in onze voorstelling van Vrijdagavond. 6073 Geringe stijging per maat. 6100 KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hield haar 49e jaarvergadering. De wn. voorzitter, de heer W. C. Noor- dijk, opende. Medegedeeld werd, dat de voorzitter door familie-omstandigheden verhinderd was, de vergadering bij te wonen. De notulen werden gelezen en goedge keurd, waarna de secretaris, de heer G. de Bruijne, l\pt jaarverslag uitbracht. Dit getuigde van een opgewekt vereenigings- leven. Het ledental gaat in stijgende lijn. De penningmeester, de heer B. v. d. Jagt, bracht financieel verslag uit. Er is een klein batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftr. leden de heeren J. v. d. Perk en G. de Bruijne met bijna alg. st. herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot candi- daatstelling voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer. Ter afwisseling droeg de heer J. de Kreek een aantal roffelrij- men voor. De heer W. van Veen sprak een opwek kend slotwoord: „Waarheen?" Spr. wees op de groote verwarring op allerlei ter rein. In het bijzonder is dit het geval op staatkundig gebied! Door velen wordt ge vraagd: „Waarheen moet het gaan? Wat moeten we kiezen?" Door velen wordt be weerd, dat de keuze in onze dagen gaat tusschen volksfront of fascisme. Deze vraagstelling is echter onjuist, hetgeen spr. nader uiteen zet. De juiste tegenstel ling is vóór of tegen Christus. Als we dit goed beseffen is de weg. waarheen we moeten gaan duidelijk. Spr. wekte op tot het bestudeeren van de A.R. beginselen en tot actieven arbeid. De voorziitter dankte den heer W. v. Veen voor zijn opwekkende woorden. Na rondvraag werd de geslaagde jaar vergadering met dankgebed beslaten. Na de samenstelling der candldatenlijst werd tot bestuursverkiezing overgegaan. De heer G. Kroon werd herkozen, terwijl in de vacature-H. Scholte werd gekozen L. G. Faas. Met de busjes van 't A.-R. Propaganda- fonds wordt ijverig gewerkt met gunstig resultaat. Uitvoering van „Sparta". De sportvereeniging „Sparta" gaf in het Bondsgebouw een uitnemend geslaagde uit voering. De nummers werden correct uit gevoerd en waren boven allen lof ver heven. Als attractie werden 3 taarten ver loot. De avond werd met een gezellig samenzijn gesloten. Eerste uitvoering van „D. O. K.". De in 1936 opgerichte gymnastiekvereen. „Door oefening kracht" gaf haar eerste uitvoering voor een goed gevulde zaal. Dc voorzitter der vereeniging, dr. H. A. Mar cus, opende. De gymnastiekver. „D.O.K." heeft den moed om haar eerste openbare uitvoering te geven, aldus spr. Uw belang stelling is gevraagd voor de prestaties ha- rer leden. Wij zijn dankbaar voor het feit dat deze belangstelling in zóó groote mate getoond wordt. In het bijzonder werd het bestuur van het Dep. tot Nut van 't Alge meen, dat het initiatief heeft genomen tot de oprichting dezer vereeniging, dank ge bracht voor zijn tegenwoordigheid. Nog iederen dag waardeeren wij het, dat uw initiatief tot oprichting heeft mogen lei den. Al kunnen wij nog op geen jarenlange ervaring bogen, noch op jarenlange scho ling, wij willen u iets doen zien van onze prestaties. Wij vragen u echter vriendelijk welwillend te zijn tegenover de Jeugd in dien er eens een foutje gemaakt wordt, Hierna gaf de voorzitter het woord, of liever gezegd de „daad" aan „D.O.K." om van hare prestaties blijk te geven. De af deelingen traden tiu voor het voetlicht. Al spoedig bleek, dat het van den leider niet te gewaagd was, om reeds nu met zijn ge zelschap in het openbaar op te treden. De uitgevoerde nummers gaven blijk van veel oefening en correcte leiding. In het alge meen mag getuigd worden, dat kranig werk werd geleverd. Een enkel foutje werd gaarne vergeven. Wij hebben goede hoop dat uit het jonge geslacht kranige gym nasten zullen groeien onder de goede lei ding van den heer Broeke. Onder de ouderen werden verschillen den opgemerkt die in de sportwereld reeds „ontgroend" zijn en toonden kunstige toe ren te kunnen maken. Het publiek betuig de zijn instemming door herhaald applaus Spannende momenten werden doorleefd, waarbij het publiek bijkans ademloos toe zag. Voor de pauze was het vooral de „Mickey Mouse" dans der kleine meisjes, die zeer in den smaak viel. Dit komische nummer was een aardig intermezzo. Na de pauze waren het in het bijzonder de rhythmische oefeningen die met groote belangstelling gevolgd werden. Het Hoog- rek (Heerenj was een mooi slotnummer. Dj\ Marcus sprak een slotwoord en bracht een woord van hulde aan den lei der, den heer Broeke voor de taaie vol harding, waarmede de nummers werden ingestudeerd. Feestavond R.K. Vrouwenbond. De afd. LLsse van den R.K. Vrouwenbond hield haar jaarlijksche feestavond. De zaal was geheel gevuld. Pastoor van Zuy- len sprak een woord van welkom en wees er op, dat d« vrouwen een grooten invloed kunnen uitoefenen bij de gebeurtenissen welke in ons land op handen zijn. Spr. spoorde aan om in het huisgezin te strij den, opdat alle huisgenooten aan de zijde van Christus staan. De tooneelvereeniging „Amicitia" uit Sassenheim luisterde den gezelligen feest avond op. Pastoor van Zuylen sloot met een kernachtig slotwoord. Geslaagd te Den Haag voor het examen Lingerie der Eerste Ned. Mode vakschoolver. de dames J. Slotje en H. de Kagel belden alhier. De R.-K. Commissie; voor Werkloozen- zorg heeft een inzameling gehouden voor bijstand aan de werkloozen door verstrek king van vet. De inzameling bracht op f. 270,85, terwijl aan bonnen werd ontvan gen 130 pond vet, 4 H.L. aardappelen en HL. bruine boonen. Bovendien ontving het comité nog een bedrag van f.36, hetgeen gecollecteerd was op verschillende feest- avondjes. Deze giften werden dankbaar aanvaard. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: P. M. Alkemade, Voorstr. 5J- J. C. Beugelsdijk, Langeveld 14; c. Schrags, Langeveld 29; A. M. de Groot, Oude Zeeweg 94; C. L. Brussee, Voor. straat 42; J. Kamps, Langeveld 29; P. J. Klein, Rembrandtweg 8; Chr. f' Droogh, Queries v. Uffordstr. 1: W. Muller, Gooweg 8. Vertrokken: Th. F. de Coo, naar Utrecht; P. W. C. van Eeden, naar Medemblik; M. j', Hogendoorn, naar Haarlem; J. E. j' Heintzberger. naar Heerlen; L. G. h! Steenvoorden, naar Noordwijkerhout; A. j' Warmenhoven, naar Wassenaar; J. Josephus Jitta, naar Middelburg; H. Ad miraal en farm, naar Rotterdam; W. Schu ring, naar Rotterdam. NOORDWIJKERHOUT. Pastoor P. J. de Kok uit de Zilk is be noemd tot rector aan het St. Marttnus- Gesticht te Naaldwijk. In café „De Zwaan" gaf de R.-K. Too neelvereeniging een uitvoering, geheel tea hate der werkloozen, die bij honderden tegenwoordig waren; zij genoten van een wèlverzorgd programma, w.o. twee klucht spelen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad van Veur komt Woensdagavond half acht uur in openbare zitting bijeen. De agenda luidt als volgt: Notulen; Ingekomen stukken; Voorstel tot het verleenen van een aanvullende sub sidie aan het burgerlijk armbestuur: Benoe ming leden voor de commissie tot werinf van schoolverzuim; Benoeming twee leden voor het Burgerlijk Armbestuur 'oer. aftr.); Voorstel tot wijziging van het uitbreidmes- Dlan der gemeente: Voorstle tot verbeterlnt van de Boschlaan; Aanvaarding van een z.g. Julianaboom als geschenk van de fa milie A. C. van Rossum-Bruynzeel alhier; Ambtshalve ontheffing van schoolgeld; Be spreking van een schrijven van Ged. Staten d.d. 20/21 Jan. j.l. tegen de samenvoeglns der gemeenten Veur en Stompwijk. mede ln verband met het Ingekomen verzoek van een viertal raadsleden tot het beleggen van een spoedeischende raadsvergadering: Ver der voorkomende zaken. Een herinneringsboom. In verband met het huwelijk van Prinses Juliana is door de familie A C. van Ros- sem-Bruynzeel de gemeente Veur aange boden een herinneringsboom. B. en W. stel- len den raad voor onder dankbetuiging i geschenk te aanvaarden en dezen boom een nader te bepalen dag te doen planten door de leerlingen van de hoogste klasa der openbare en bijzondere scholen en «1 op het Prinses Julianaplein. De uitgaven van het Burgerlijk Are bestuur over 1936 hebben bedrag f. 12.641.70. de ontvangsten f. 12.115. zoodii er een nadeelig saldo ls van f. 526.70 B.ö W. van Veur stellen den raad voor dit na deelig saldo te dekken, door het verlet» van een aanvullend subsidie voor dit bedrit B. en W. van Veur stellen den raai voor wederom te benoemen als leden van d; commissie tot wering van schoolverzuim heeren K. Lambo, hoofd der O.L S G. S, Kasbergen, hoofd R.K. Jongensschool. B, Kuoerus. hoofd school met den Bijbel en di heeren Th. H. Raaphorst en J. P. Hendriii, ^■jecovitol leverlraon weten- ^^■schappelijk de beste lever- traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bii apothekers •n drogisten f075 p.fiocon 6081 (Ingez. Medi 1 LISSE. Jaarvergadering A.-R. Kiesvereeniging te Lisserdijk. Onder leiding van den heer A. Verkuyl liield de A.-R. Kiesvereeniging te Lisserdijk haar jaarvergadering. De voorz. opende, waarin hij memoreerde, dat géén der leden door den dood ontvallen was en voorts, dat met vrucht een poging was gedaan om een afdeeling te Hillegommerdijk te stichten. Uit de i aarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de toestand der vereeniging bevredigend is, ook financieel, hetgeen gelukkig is met het oog op de a.s. verkiezingen. Echter is eenig medeleven der leden wel gewenscht. 23. Thijs, die nog steeds vastgebonden was met sterke touwen, kon alles goed aanschouwen; hij zag hier met zijn eigen oogen, hoe de steenen voor de poort van Grootenoor bewogen, en werden weg gegooid met kracht; maar hij kon niemand zien die hen zoo aan het rollen bracht. Zoo gingen, één voor één, nu al die steenen heen alle blokken, die hier door Kobolden waren heen gesjouwd, ja, de heele toren die zij voor de deur van Grootenoord hadden gebouwd, werd zeer snel weggenomen en Grootenoor kon weer naar bulten komen! De berg hield op met trillen en ook met brullen en met gillen de bergreus kwam weer voor den dag, met op 't gelaat een blijden lach en hij zei, toen hij het vastgebonden Thijsje zag; „Ik zal je vlug bevrijden; dan vieren wij een feestje met zijn belden 1"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14