ELTAX 666 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 2 Februari 193! DAG en NACHT VRAGENRUBRIEK LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART Uit de Omstreken ENGELAND Vragen in het Lagerhuis. Toen Eden gisteren in het Lagerhuis had medegedeeld, dat het bureau van de ont wapeningsconferentie weer op 6 Mei te Genève zou bijeenkomen, vroeg afgevaar digde Mander of dit geen geschikte gelegen heid was om Duitschland uit te noodigen weer aan de werkzaamheden van dit bureau dee! te nemen, omdat de reden, waarom Duitschland in 1933 den Volkenbond ver laten had het verschil in rechtsgelijk heid thans in feite niet meer bestond. Eden antwoordde, dat alle leden van den Volkenbond ongetwijfeld een deelneming van Duitschand over toekomstige ontwape- ningsplannen zouden toejuichen, maar ver der liet sor. zich niet uit en hij ging dade lijk over tot een lofrede oo het accoord over Alexandrette tusschen Frankrijk en Turkije die deze moeilijke vraag onder leiding en In den geest van den Volkenbond in on derlinge samenwerking hadden opgelost. Dit was een bemoedigend teeken van her leving van* den bond geweest en geheel In de lün van de opvattingen der Engelsche regeering. Het lid van de Labourpartij. Noe! Baker, heeft minister Eden gevraagd, of hij de verzekering wilde geven, dat geen verbod van het vertrek van vrijwilligers naar Spanje van kracht zal worden alvorens het controle-systeem in werking zal ziin ge treden. Eden antwoordde hierop, dat hij wenschte dat dit verbod zoo spoedig mogelijk in wer king zal treden en dat de controle enkele dagen later zal volgen, doch aan zlin wen- schen wordt niet altijd voldaan. In antwoord oo een vraag van Arthur Henderson, verklaarde Eden. dat de regee ring overtuigd is. dat Duitschland geen ver drag ten aanzien van Spaansch Marokko heeft geschonden. Inzake het verbod aan de Britsche commissie van onderzoek om het vliegveld MeliUa te bezoeken, zeide de minister te gelooven dat hier sprake is van een algemeenen regel. Vervolgens vroeg Noel-Baker of de Vol kenbond niet te kort was geschoten in zijn plicht de minderheden in Danzig te be schermen Eden antwoordde hierop, dat hü liever geen commentaar leverde oo de zeer delicate onderhandelingen aangaande de kwestie Danzig en dat hïi het beter oor deelde als de afgevaardigden zelf de docu menten lazen. Er is in Danzig geen sprake van een minderheid, in den algemeen ge bruikten zin van het woord. In Danzig is een Duitsche minderheid tegenover een Duit- sche meerderheid. De afgevaardigde van de Labourpartij, Wedgwood, vroeg of de hooge-commissaris van den Volkenbond te Danzig zich in het vervolg niet meer zal bezig kunnen houden met de inwendige kwestie van de vrije stad en of de minderheid der arbeidersklasse door den bond aan haar lot zal worden overgelaten. Eden protesteerde tegen een dergelijke uitlegging van het rapport HONGARIJE Minister de Kozma afgetreden. De minister van binnenlandsche zaken, De Kozma. is afgetreden. Het ontslag is door rijksbestuurder Horthy en den minister-president Daranyi, aanvaard. Deze laatste zal zich voorloopig belasten met de portefeuille van het depar tement van binnenlandsche zaken. UIT HET VERRE OOSTEN Japansche levering aan de sovjets. Het tusschen de sovjet-unie en Japan gesloten verdrag over den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg bepaalt, dat van den verkoopprijs van in totaal 140 millioen yen. tweederde deel of 93,3 millioen yen door Japansche goederenleveranties aan de sovjet-unie betaald moeten worden, welke voor 23 Maart 1938 moeten zijn uitgevoerd. Naar het sovjet-commissariaat voor den buitenlandschen handel mededeelt, zijn tot dusver van Japansche zijde op grond van dit verdrag leveringen ter hoogte van meer dan 60 millioen yen verricht. Naar gemeld wordt, zijn vele eigenaren van meelfabrieken in Japan geneigd hun bedrijven te verplaatsen naar Mandsjoerije. Daar zullen deels nieuwe fabrieken worden gebouwd, deels oude in Japan afgebrokene worden opgezet. JAPAN. De nieuwe regeering. Men verwacht, dat het nieuwe kabinet, dat een wapenstilstand belichaamt tus schen de positivisten en de nationalisten van gematigde richting, geen langen le vensduur zal hebben. Tevens meent men thans, dat de Tweede Kamer niet zal wor den ontbonden, maaar weer bijeen zal ko men, aangezien de vloot levendig wenscht, dat de begrooting goedgekeurd wordt, op dat men het vlootbouwprogram zal kunnen voortzetten zonder hindernissen. Hirota, de afgetreden minister-president, heeft een hooge positie aan het hof ge kregen. Generaal Teraoetsji is tot lid van den hoogen krijgsraad benoemd, terwijl admiraal Nagano commandant der vloot is geworden. VEREENIGDE STATEN De neutraliteitswet - De staking in de auto-industrie - Nieuwe boycot-beweging. De Senatoren Nye, Clark, Bone en Van- denberg hebben in den Senaat een reso lutie inzake de neutraliteit ingediend. Het voorstel der Senatoren brengt wijziging in den tekst van de thans geldende wet. Het stelt een embargo op den uitvoer van wa pentuig naar oorlogvoerende landen of naar strijdende partijen in een burgeroor log verplichtend. Het bepaalt voorts, dat Amerikaansche maatschappijen en staats burgers. die handel drijven met belligeren- ten, geen beroep kunnen doen op den Ame- rikaanschen rechter. Senator Lewis heeft een neutraliteits- resolutie van zeer algemeene strekking in gediend, welke beoogt, den president de bevoegdheid te geven het afkondigen der embargo's, die hij noodig oordeelt of tot 4556 Clngez. Med.) F. W. v. W. Ruysdaelstraat 49. Am sterdam. P. V. te L Uit de door u verstrekte ge gevens is het ons niet. mogelijk het zuiver Inkomen te becijferen, U werd vermoedelijk aangeslagen naar- het inkomen, genoten ge durende het kalenderjaar 1935 (1 Januari t/m. 31 December)Berekend naar een in komen van f. 1140 ts uw aanslag juist be cijferd. A. V. te O. Indien u het vastgesteld zuiver inkomen opgeeft, dan is dit het in komen n a aftrek van de door u vermelde aftrekposten. Premie doktersfondsen mo gen niet in mindering worden gebracht Onderhoud behoeftige ouders alleen dan. wanneer de verplichting tot onderhoud op 1 Mei van het belastingjaar bestond. Ge huwd, geen kinderaftrek, bedraagt de be lasting in totaal f. 36.10. H. K. te S. Bedoeld regeltje heeft be-' trekking op Duitsche afstamming. Mamix van St. Aldegonde plm. 1568. J. B.. te R. 1. Als er een testament is, waarbij bepaald is, dat de twee kinderen de geheele nalatenschap ontvangen, heb ben zij bij overlijden van den vader recht op al zijn goederen. De huizen en andere goederen, die op naam van de vrouw staan, blijven krachtens de huwelijiksche voorwaarden, haar eigendom. 2. Het adres is: Gravin van Bylandt, Huize Oostduin te 's-Gravenhage. R. te K. 1. Volgens artikel 12 der Ouderdomswet wordt bij overlijden van den verzekerde, mits niet binnen drie jaren na den dag, waarop de verzekering is ge sloten. een bedrag van 100 gulden uit gekeerd aan den persoon, daartoe door den verzekerde aangewezen. De aanwijzing geschiedt schriftelijk bij den Raad van Arbeid. 2. Het bedoelde schrijven is niet vrij van port. G. A. B., te L. Is U verzekerd krach tens de Ongevallenwet, dan ontvangt U als schadeloosstelling geriees- en heelkundige behandeling of vergoeding daarvoor en verder een uitkeering, als U niet in staat was den derden dag na het ongeval de ge wone werkzaamheden te verrichten. Bedraagt het. dagloon meer dan acht ■gulden, dan blijft bovendien verdere ver antwoordelijkheid tot schadevergoeding van den werkgever bestaan. En het is de eenige plaats waar ik mijn vlschjes hebben kan voor de poes! het nemen van andere maatregelen, die op Amerikaansche onderdanen kunnen wor den toegepast, op voorwaarde dat het con gres het omtrent deze maatregelen eens kan worden. Drieduizend stakers hebben fabriek No. 4 van Chevrolet te Flint bezet, nadat een tevoren in het werk gestelde poging een andere fabriek te bezetten, geëindigd was met relletjes en vechtpartijen, waarbij 20 personen werden gewond, waarvan 2 ern stig. De streek is thans bezet, op bevel van gouverneur Murphy, door 1200 manschap pen van de nationale garde, die gewapend zijn met machinegeweren en traangas. De gouverneur heeft den soldaten bevel gegeven niet door te dringen in de gebou wen, tenzij zich relletjes mochten voor doen. Men verwacht, dat zich nog meer orde verstoringen zullen voordoen in Detroit en andere steden, wanneer de General Motors zullen trachten vandaag hun te ken nen gegeven voornemen uit te voeren en alle gesloten fabrieken zullen openen. De vrouwen, zusters en vriendinnen der stakers hebben gisteravond, nadat de troepen gearriveerd waren, een brigade gevormd. Zij dragen roode mutsen en roodwitte armbanden. Het is haar voorne men tot het uiterste haar verwanten en vrienden, die de fabrieken bezetten, te verdedigen, wanneer de troepen vandaag tusschenbeide mochten komen om hen uit de werkplaatsen te verwijderen. Green, de voorzitter van de Amerikaan sche federatie van den arbeid, heeft tij dens een monstervergadering te New York een oproep gericht tot alle vakvereenigin- gen om Duitsche goederen en producten te boycotten. ,.Ik vraag een algemeen boycot door alle Amerikaansche burgers van alle gelooven en sociale posities, zoolang Hitier voort zal gaan met zijn politiek van vervolging en onderdrukking der Duitsche arbeiders ~n van het Joodsche ras". DE DRUIF BUITEN. Een lezeres vraagt ons of het mogelijk is druiven te kweeken zonder behulp van een kas. Deze vraag moet bevestigend worden beantwoord, want ook al behoort dit gewas niet In ons land thuis, toch zagen we bui ten eetbare druiven groeien. Zelfs in Friesland zijn ons hiervan voorbeelden bekend, zoodat zelfs in het Noordelijke deel van Nederland dit gewas buiten wordt aangetroffen. De druif behoort thuis ln de landen aan de Middellandsche Zee en de bekende Ne- derlandsche kasdruiven komen daar van daan. Deze soorten zijn niet geschikt om in ons land buiten te worden gekweekt, bij name dus de Frankenthaler en de Black Alicanthe, beide bekende blauwe druiven geven in ons land alleen goede uitkomsten in de kassen. Hetzelfde geldt voor de witte soorten Forsters White Seedling, Muscat of Alexandrië en de Golden Cham pion. Wil men in ons land een druif bui ten kweeken. dan dient een soort genomen, dat in Duitschland vee) buiten wordt aan getroffen en in ons land bekend staat als de Vroege Van der Laan. Onder dezen naam wordt een blauwe, zoowel als een witte druif aangeboden: de witte is het meest aan te bevelen. De trossen zijn vrij klein en ook de korrel is minder groot dan van de soorten, welke onder glas worden geteeld. In warme zomers en op een goede plaats geplant, zijn de vruch ten van de Vroege Witte v. d. Laan zeer gced eetbaar. Voor dit gewas wordt een zonnig plaatsje opgezocht, dus liefst aan den Zuidkant van een muur of schutting. Het meest is aan te bevelen het plaatsen van een houten hekwerk vóór den muur, waartegen de takken kunnen worden aangebonden. De grond moet niet te vochtig zijn en onge veer een meter boven den gemiddelden waterstand liggen. Ter plaatse wordt alles flink diep losgemaakt en gezuiverd van steenen. Het doormengen van kalkpuin Is aan te raden.Zoo noodig kan de grond plaat selijk worden opgehoogd, in elk geval mag de boom niet gedurende een deel van het jaar met de wortels in het water staan. Het is nu een goede planttijd en bij voor keur wordt gebruik gemaakt van boompjes, welke in pot zijn opgekweekt. Deze zijn twee of drie jaar oud; in geen geval neme men oudere, groote boomen. Het aanplanten van oudere exemplaren, zooals dat soms bij appel en peren of perziken plaats vindt, is bij de druif uitgesloten; het best neemt men één- of tweejarige boompjes. Na het planten, waarbij flink stalmest rondom de wortels wordt aangebracht na het planten, worden de takken tot dicht bij den grond afgesneden. In den volgenden zomer ont wikkelen zich enkele scheuten, welke alle in verschillende richtingen aan het hek werk worden vastgebonden. Hieraan groeien nog geen vruchten In den eersten winter na het planten woTden ook deze takken sterk terugge- sneden. zoodat men als 'tware weer van voren af moet beginnen. Na de snoei wordt flink gemest eh nu vormen zich in den tweeden zomer flinke takken, waar aan niet zelden enkele trossen groeien. Deze laatste zijn in den regel niet zoo dicht met korrels bezet, dat deze moeten worden uitgedund (gekrent). De takken worden regelmatig in verschillende richtingen over het hekwerk verdeeld en 's winters tot op één Meter ingesneden. In den derden zomer ontwikkelen zich meer vruchtscheuten, terwijl de hoofdtakken zich verlengen. Deze verlengingen worden in de ge- wenschte richting aangebonden en 's win ters tot op ongeveer 0.50 Meter ingekort, terwijl de zijtakken op ongeveer drie knoppen of oogen worden ingekort. Zoo ontstaan jaarlijks scheuten, welke vrucht voortbrengen, terwijl de boom in de eerste jaren zelf wordt gevormd en grooter wordt. In den winter wordt de druif altijd flink ingesneden. Dit houdt verband met den natuurlijken groei van den boom. De druif draagt n.l, vrucht aan nieuw hout, d.w.z. aan takken, welke in het voorjaar uit groeien. Na den snoei ziet een druivenboom er erg kaai uit. Heel iets anders is dit bijv. bij de perzik. Bij laatstgenoemde boomsoort groeien de vruchten in den e.k. zomer aan takken, welke n u reeds aanwezig zijn en waarop de bloemknoppen nu reeds zijn aan te wijzen. Oudere druiveboomen vertoonen dan ook meestal het gebrek, dat er veel te veel takken op voorkomen. Men dunt in den winter het éénjarige hout flink uit en het blijvende wordt op drie oogen of knoppen ingeknipt. We schrijven vooral „inge- knipt", want het druivehout laat zich beter met een snoeischaar knippen dan met een mes insnijden. Eiken winter wordt na het snoeien flink gemest, bijv. met stal mest. Een buiten veel voorkomende ziekte in den druiveboom is de meeldauw. De jonge scheuten en ook de bladeren van vruchten worden met een wit schimmellaagje over trokken. Zoover laat men het evenwel niet komen. Deze kwaal is n.l, te bestrijden door het aanwenden van bloem van zwavel. Vooral bij zonnig, windstil weer wordt de boom hiermede bestoven met behulp van een zwavelstuiver, welk gereedschap in den tuinbouwhandel verkrijgbaar is. Dit zwa velen wordt om de 14 dagen herhaald. In den winter doet men goed den boom en ook den muur en het hekwerk te be spuiten met 10 pCt. Californische pap, d. i. 9 Liter water en 1 Liter vloeistof gemengd. Bedoelde pap wordt als een doorzichtige bruine olie in den handel aangeboden. Spuiten kan men met een handspuit of met een sproeier, zooaals die ook voor het besproeien van aardappelen wordt ge bruikt. WERKZAAMHEDEN IN KLEINE TUINEN. Klimplanten. Vooral voor het beplanten van kleine tuinen kan men goed gebruik maken van klimplanten. Allereerst planten we ze te gen den gevel, daar waar dit mogelijk is, om de muurvlakken te breken en te verle vendigen. Bekende veel gebruikte klim planten voor dit doel zijn: klimop of He- dera helix hibernica en zelfhechtende win gerd of Parthenossissus tricuspidata. .Van laatstgenoemde worden de bladeren ln de herfst even voor het afvallen schitterend rood. Beide zijn ln het bezit van hechtor- ganen waarmede ze zich aan den muur hechten. Voor smalle muurvlakken, b.v. tusschen raamkozijnen zijn deze soorten wel wat te forsch van groei. Voor derge lijke plaatsen zijn o.a. geschikt klimrozen, Clematis Jackmanni en kamperfoelie of Lonicera Periclymenum. Laatstgenoemde groeit en bloeit ook nog zeer goed op be schaduwde plaatsen. Klimrozen tegen de muur worden opgeleid aan snoeispijkers of anderszins en voor Clematis en kamper foelie moeten draden of latten worden aangebracht waaraan de planten naar bo ven klimmen. Een bijzondere klimplant met groote bladeren en trossen groote trompetvormige oranjeroode bloemen, is Campsis radicans. Deze klimplant hecht zich door middel van hechtworteltje ook aan den muur vast. maar dient toch den eersten tijd te worden aangebonden. De plant verlangt een zonnige standplaats en moet daarom liefst worden aangeplant langs een zuidmuur. Mooie rijkbloeiende en hooggroeiende klimplanten zijn: blauwe regen of Wistaria sinensis, bloeit in Mei— Juni met groote blauwe bloemtrossen. Cle matis montana, bloeit in MeiJuni met groote witte stervormige bloemen en Poly gonum Aubertie, een forsch groeiende klimplant, die vanaf Juli tot begin October zeer rijk bloeit met groote trossen, kleine witte bloempjes. Ook voor deze soorten moeten draden Worden gespannen waar langs de stengels naar boven klimmen. Deze hooggroeiende klimplanten kan men ook zeer goed in oude boomen laten groeien. Ze kunnen dan een schilderach tig hoekje in den tuin vormen. Wanneer ze op den duur te sterk gaan groeien is snoeien noodig om te voorkomen, dat de boom er niet door te gronde gaat. Klim planten kunnen we verder aanplanten langs een pergola of boog waarvoor voor al klimrozen en Clematissoorten goed te gebruiken zijn. Ook kunnen we niet te hoog groeiende klimplanten bij een stevige stok of paal plaatsen. Voor een dergelijke wijze van planten zijn vooral klimrozen geschikt Wanneer we bij eenzelfden paal tevens een Clematis Jackmanni plantten hebben we een opvolgenden bloei. VOOR KLEINE TUINEN. Bloeiende kamerplanten in den winter. Een mooi? bloeiende kamerplant voor de wintermaanden is Azalea indica Wanneer de plant in goede conditie is, is de geheele plant met bloemen overdekt en vrij lang kunnen we van dezen bloemenrijkdom ge nieten. Ze verlangen steeds vrij veel water, maar vooral gedurende den bloei is dit het geval. Liefst plaatsen we onder de pot dan een aarden schotel, waarin steeds water is, opdat de plant voortdurend voldoende vocht tot haar beschikking heeft. Is de plant nog in knop en moeten we haar binnenshuis in bloei brengen, dan be sproeien we een paar maal daags de ge heele plant met een fijne kamerspuit, daar anders door de droge kamerlucht, de knoppen soms verdrogen. Naast de knop pen ontwikkelen zich soms jonge groei- scheuten. Deze worden steeds weggenepen, daar de groei er van 'n nadeeligen invloed heeft op den bloei en ook de bloemen daar onder- verscholen zouden gaan. Een in knop staande plant, die we zelf hebben overge houden en opgekweekt, behoort nu nog in een vrij koel vertrek te staan. Wanneer de knoppen beginnen te zwellen, kunnen we de plant warmer plaatsen. Zorg echter steeds voor een geleidelijken overgang van temperatuur, daar een azalea andere spoe dig de blaadjes laat vallen. Een andere mooie winteribloeier is de Cyclaam. De cyclamen zijn ook planten, die zeer lang, zelfs tot diep in het voorjaar blijven door- bloeien. Ze zijn echter ten opzichte van het gieten nog lastiger dan de vorige. Geven we te weinig water, clan gaan bloemen en bladeren slap hangen en ver drogen de nog aanwezige knoppen. Wan neer we te veel water geven, gaan de bloemknoppen rotten. Ook wanneer we op onoordeelkundige wijze water geven, is dit het geval. Bij voorkeur gieten we ze nooit op den pot, steeds plaatsen we den pot in 'n aarden schotel, waarin we dan gieten. We moeten echter zorgen, dat het gegeven water, tegen den avond verbruikt is. zoo dat de schotel dan droog moet zijn. Aan de kleur der aarde en ook aan de kleur van den pot, of door deze op te lichten, kunnen we constabeeren of we al dan niet moeten gieten. Noemen we ten slotte nog een derden winterbloeier, n.l. Primula ob- conica. Dit is wel de sterkste van de drie. Deze primula bloeit van nu af tot in den zomer, bij een goede behandeling onafge broken door. Als alle bloeiende planten, verlangt ook deze vrij veel water. We kun nen ze echter, evenals de azalea, gerust op den pot gieten, maar door er een schotel onder te plaatsen, kunnen we meer water geven, opdat de plant niet spoedig gebrek heeft, Tijdens den bloei geven we boven dien een weinig dunne vlorimest of pokon. waardoor de plant krachtiger blijft, en langer door zal bloeien. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw" LLEWELLYN VOOR EEN RECORDPOGING VERTROKKEN. Llewellyn Is vanmorgen te 7.28 uur van Croydon vertrokken. Het is zijn bedoeling, het luchtrecord op den afstand Engeland Kaapstad te verbeteren. DE BELANGSTELLING VOOR DEN „SCHELDEMUSCH". Reeds eerder werd gemeld, dat. op het oogenblik in de vliegtuigafdeeling der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen de laatste hand werd gelegd aan een serie van vijf vliegtuigjes van het type „Schelde- musch", doch dat van de bestemming van deze machines nog niets bekend was. Thans vernemen wij. dat een dezer vliegtuigjes bestemd is voor de Nationale Luchtvaartschool en de overige voor het buitenland, n.l. Engeland en Frankrijk Deze bestellingen toonen wel aan, dat mqn ook in het buitenland het volste vertrou wen heeft in deze kleine, zeer luchtwaar dige éénzittertjes van Slot. DE POSTVLUCHTEN. Het K.L.M - vliegtuig ..Rietvink" is heder middag 13.26 uur op Schiphol geland. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. L. Orevecoeur, Pelikaan straat 11; A. J. Doea-becker, Wilhelmina- laan'18; J. v. Rijn, IJ weg 81: J. Berkhout Spaarnwouderw. 945: W. de Bruin, Kruis.! weg 869; J. Doorn. Olmenlaan 10; H. a. v Eok. Lijnderdijk 207; S. Fontijne, Venne! perweg 489; J. A. Glaser, Burg. Amere- foordtlaan 49; J. W. Hartog, Rietvinkstr 6; J. E. Hettinger, Havikstraat 32; R. Hop! ma IJweg 616: A. Kerseboom, IJweg 106- H. v. d. Molen, Eikenlaan 25: N. Schilt! man, RedigerStraat 51; A. Schute, Aals- meerderweg 455; W. N. Tolenaar, Nieuwe- meerdijk 366, Vertrokken: W. Korthals, n. Heemstede- W. Koen, n. Amsterdam; M. de Blaeij, n'. Voorburg; C. Sluis, n. Haarlem; H. i£ Poinesz, n. Amsterdam; J. Tesselaar, n. Rotterdam; R. Jansen, n. Amsterdam; H Sijtsma, n. Amsterdam; P. S. v. d. Berg n. Amsterdam; E. K. Nederveld, n. Am-' sterdam; F. C. Kunst, n. Amsterdam; W. Picard, n. Nieuwer-Amstel; C. W. de Jonge n. Haarlem; D. v. Breemen, n. Haarlem- I. G. de Meijer, n Dordrecht; S Knoofc n. Haarlem. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Uijterlinde db. Endegeest van Stompwijk; E, Benckhuijzen 1.1. verpl Endegeest van Andel; M. Ramondt, Bor! neostraat 1 van Amsterdam; D. J. Hulzinga hulp red. Terweeweg 100 inw. van Gronin gen; C. A. Egberts bloemenkoopman de Kempenaerstraat 67 van Ter Aar; J. H. M, van Zoelen L. de Col.laan 24 van Zeist; N. Breedijk en gez. Sumatrastraat 24 van Rijnsburg; KI. Zwaan geb. Ravensbergen Valkenburgerweg 8 van Rijnsburg; M. D. van Oort, db. Dorpsstraat 15 van Lelden; M. Erkenberg Sumatrastraat 8 van Maar tensdijk; M. Th. den Boer db. Zoutkeet laan 1 van Ravenstein N.B.: W. van Reek kant.bed. H. Morschweg 57 van Leiden; M. Parmentier Geversstraat 48 van Leiden. Vertrokken: P. J. van Bochove werkt, n, A'dam, Stadhoudersk. 7; G. J. C. Metselaar naar Leiden, B. Roozeboomstr. 34; C. M. v, Voorthuijsen geb. Bicker Caarten n. Was senaar. Prins Frederiklaan 19; E. van der Burgh db. naar Leiden, Plantsoen 1; P. H. Mooten, db. naar Leiden, Rijnsburgersingei la; J. B. Otto db. naar Leiden, Stationsweg 2; F. Kelder db. naar Ommen; A. Fraterman huish. naar Den Haag, Roelofstraat 18; IV. J. E. Smit, naar Leiden, Haarlemmerstraat 13; F. J. Belinfante ass. R.U. naar Lelden, B. Roozeboomstraat 28; H. G. Bleijswijk straatmaker, naar Leiden, Roodb.str. 38, Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje Josina dr. van J. F. van Veen en J. C. den Ouden; Alida Wil helmina Maria dr. van W. den Dubbelden en A. B. van Velzen. Ondertrouwd: D. Okma arts, 28 jaar, wonende alhier en C. A. van Dijk 24 jaar, wonende te Numansdorp. Gevonden: Grijze handschoen; arm bandhorloge; sleutel; zakmes; padvinders- riem; portemonnaie; kinderhandschoen; portemonnaie met inh.: kaphandschoen; melkbusje; lederen handschoen; sleuteltje; étui voor zakkammetje; handbeschermer; belastingmerk; kinderhandschoen; porte monnaie met 3 ct. Te bevragen Bureau van Politie, Wilhel- minapark. SASSENHEIM. Loop der bevolking. Vertrokken: Ja. Ie Clercq. naar 'sGraven- hage Ga. Waasdorp, naar Leiden Ma. Ca. van der Geest naar 's Hertogenbosch Aa van Osnabrugge. naar Leiden Wa. Aa. van Benten. naar Lelden A. Dokter en gezin naar Leeiden G. van der Vegt naar Wijhe Ca. Kuiiper. naar Almelo Ca. Ga. Ma. Hulsbosch, naar Voorhout. Gevestigd: Ca. Aa Max Bergman. Char- bonlaan 30 A M. R Hueber. Hoofdstraat 201 B. C W. Peeters. Hoofdstraat 159 M Geluk en gezin. Woonark Zilvermeeuw J L Heuseveldt. en gezin Hoofdstraat 310 Ja. Ha Ma. van der Veld Hoofd straat 64 Aa. Ma. Ca. Kieft. Hoofdstraat 253 W. M de Wit. Hoofdstraat 149. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen; J. H. P Soonius. geb. De Her- t-ogh, D, Ondertrouwd: C. B. Paardekooper en A M. F. Kragt. Getrouwd: J. Munnikhof en H. Wytzes. Overleden: M. Boode, Vr. 26 j. I de Jonge, M 77 j VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Imthom en M. G. Kiel. Loop der bevolking in 1936. Op 31 December 1935 telde onze ge meente 1013 inwoners. Op 31 December 1936 was dit. aantal gestegen tot 1045. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. C. Bolleboom, geb. Van Leeuwen, D. M. C. van Beek, geh. Brandsma, D. Overleden: A, J, Tetteroo, M, 51 J. Boon, M. 78 j. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2