IVOROL De Sterrenhemel LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 2 Februari 1937 Verbindend- en onverbindendverklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten RECHTZAKEN r Het minste tandbederf Het voorloopig verslag van de Tweede Kamer ZUIP VRAGENRUBRIEK HET ONGELUK MET „DE OOIEVAAR". Het Haagsche Gerechtshof heeft gisteren errest gewezen in de procedure tusschen mevrouw D. Young, weduwe van den heer C. A. A, Baudart, en de K.L.M., betref fende de vordering van eerstgenoemde tot (vergoeding van de volledige schade, gele den door den dood van haar echtgenoot, die verongelukt is bij het ongeval met het Vliegtuig „Ooievaar" bij Bangkok. Bij interlocutoir arrest was aan de K.L.M. opgedragen, door getuigen te be wijzen, dat bij het sluiten van de ver- voersovereenkomst de heer Baudart heeft bewilligd in de uitsluiting van elke aan sprakelijkheid voor de K.L.M., in het bij zonder ook jegens zijn nabestaanden. Het Hof heeft thans de vraag, of de K.L.M. in deze bewijsvoering is geslaagd, bevestigend beantwoord en op grond hier van het vonnis vair de Haagsche Recht bank, waarbij de ingestelde vordering werd afgewezen, bevestigd. i Reeds geplaatst in een deel der vorige oplage). DE IN BESLAG GENOMEN MUSSERT- ZEGELS. Verdachte ontslagen van rechtsvervolging. Op 9 Nov. 1936 heeft de politie in de N.S.B. sigarenwinkel, in de groote Houtstraat te Haarlem, ruim tienduizend zgn. Mussert- zegels in beslag genomen en tegen den 60 j. winkelier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 440 W. v. S., dat o.a het in voorraad hebben van op postzegels gelijkend drukwerk verbiedt. Het O.M. bij het Kantongerecht had 14 dagen geleden deze overtreding bewezen geacht en tegen den winkelier f. 10.boete subs. 4 dagen hechtenis c ';ischt en vernietiging van de zegels gelast. De kantonrechter heeft daarbij overwo gen, dat art. 440 van het W. v. S„ blijkens de memorie van toelichting, de strekking heeft om strafbaar te stellen het vervaar digen of verspreiden van drukwerken die zoodanig op postzegels gelijken, dat daar door het plegen van bedrog in de hand wordt gewerkt en het vertrouwen in de postzegels kan worden geschaad. Hij heeft zich in dit verband de vraag gesteld, of de Mussert-zegels den indruk van een postze gel wekken en geconstateerd dat deze ze gels geen vermelding van waarde, noch van nationaliteit dragen en dat daarop een beeltenis van Mussert staat en de spreuk ,,Mussert wint". Hij acht iedere verwarring uitgeslo'Seij en heeft derhalve het feit be wezen, maar niet strafbaar verklaard. (Reegfls geplaatst in een deel der vorige oplage') LICHAMELIJK LETSEL DOOR SCHULD. Tegen den niet verschenen 22-jarigen koopman T. S. uit Bodegraven, die op 25 October, .te Gouda op de Oostkade een aanrijding veroorzaakt heeft met de fietser T. Bresser, doordat hij met zijn auto het linkergedeelte van den weg had bereden en geen voorrang gelaten had aan het van rechts komend verkeer, tengevolge waar van deze fietser was gevallen en kneuzin gen aan de ribben had bekomen, alsmede een ontwrichten duim, heeft het O.M. van de Rotterdamsche Rechtbank geëischt f. 40 boete subs. 20 dagen hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van drie maanden. Uitspraak 15 Februari. N.R.Ort. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan de heer B. B„ ïnekhanöelaar te Noordwijk a. Zee, wegens overtreding van art. 4 van het Melkbesluit der Ned. Oristouivelcentrale. De heer M. Tiel, controleur van de Crisis-iZuiveleen- trale uit Woerden verklaarde dat hij een dochter van verdachte te Noordwijk had aangehouden, terwijl zij in opdracht van haar vader consumptiemelk vervoerde ■voor aflevering aan klanten, hoewel haar vader hiervoor geen vergunning had en ook niet was aangesloten bij de Crisis- Zuivelorganisatie. Het O.M. vond de over treding wettig en overtuigend bewezen en eischte f. 15 .boete of 5 dagen hechtenis. De raadsman van verdachte mr. Nord Thomson hield een uitvoerig pleidooi en vroeg een lichte straf. Over 8 dagen zal de KanïBITrechter schriftelijk vonnis wij zen. J. Z„ chauffeur uit Veur moest terecht staan omdat hij niet voldoende op het verkeer op den Nieuwen Rijksweg heeft waardoor hij met zijn vrachtauto bij de drie witte palen tegen een groote vracht auto was opgebotst. Het O.M. eischte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. De kanton rechter achtte de verklaringen van de ge tuigen zóó uiteenloopend, dat hij verdachte vrijsprak. a A. M., chauffeur uit Den Haag, moest terecht staan omdat hij de veiligheid van het verkeer Sn gevaar heeft gebracht, door op den Veursche weg met een vrachtauto te rijden, waarvan de lading te ver uitstak waardoor een voetganger getroffen werd. Verdachte verklaarde niet op dat uur op den Veursche weg geweest te zijn. Het O.M. vond het feit zeer ernstig en eischte f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. De kanton rechter -achtte het strafbare feit niet be wezen en sprak verdachte vrij. geldboete van f. 25 sub. 15 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. resp. tot f. 10 sub. 5 dagen en f. 25 sub. 15 dagen hechtenis. De garagehouder S. de J. uit Hillegom stond terecht, daar hij te Hillegom aan een zekeren J. M. S. aldaar een auto had afge geven, waarvan de rechtervoorband in een slechten staat verkeerde, waardoor ieder oogenblik de binnenband er uit kon sprin gen. Verd beweerde dat hij niet aanspra kelijk was. daar hij de auto in een goede staat heeft verhuurd S. had een andere buitenband om het wiel gedaan zonder medeweten van verd. De ambtenaar sprak verd. vrij. KANTONGERECHT TE HAARLEM. P. A. K. uit Haarlemmermeer stond te recht daar hij een emmer met vet in een schuur had staan, zonder daarvoor vergun ning te hebben. Verd. was niet verschenen. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 10 sub. 5 dagen hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verd. veroordeeld. Wegens het rijden met een onverlichte auto waardoor J. T. en G. v. G. cp den Venneperweg werden aangereden, moest terecht staan v. d, O. uit Haarlemmermeer. Bovendien was verd. niet in het bezit van een rijbewijs. De ambtenaar eischte wegens deze laat ste overtreding een geldboete van f. 10 sub. 8 dagen hechtenis en wegens de eerste een Terzake van het zich niet doen aanslui ten aan de waterleiding der gemeente Haarlemmermeer stond terecht de 57-jarige landbouwer W. A. uit Haarlemmermeer. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 15 sub. 10 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde verd. tot een geld boete van f. 10 sub. 5 dagen hechtenis. De ambtenaar eischte tegen A. de K. uit Lisse een geldboete van f. 2 sub. 2 dagen hechtenis wegens het rijden met een rij wiel zonder licht. Voor een dergelijk feit stond terecht J. H. M. uit Haarlemmermeer. Eisch f. 3 sub. 2 dagen. Vonnis f. 1 sub. 1 dag. Wegens het rijden met een "auto zonder rijbewijs en het vervoeren van te veel per sonen in zijn cabine stond terecht J. M. S uit Hillegom. De ambtenaar eischte tegen verdachte voor het eerste feit f. 5 sub. 3 dagen hech tenis en voor het tweede feit een geldboete van f. 3 sub. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. voor het eerste feit tot een geldboete van f. 4 sub. 2 dagen hechtenis en voor het tweede tot f. 2 sub. 2 dagen hechtenis. Wegens overtreding van de politieveror dening der gemeente Aalsmeer stond te recht D. J. R. uit Haarlemmermeer. Verd. had op den hoek WeteringskadeMark straat zijn auto ongeveer 90 c.m. te ver van het trottoir neergezet. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 6 su'o. 3 dagen hechtenis. De kantom-echter veroordeelde verd. tot f. 3 sub. 2 dagen hechtenis. en de schoonste tonden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tube 60 en 40 ct. Doos 20 cf. HAARLEMSCHE RECHTBANK. In hooger beroep stond terecht Th. J. R. v d. W., bloembollenkweeker te Lisse, die bij vonnis van den kantonrechter te Haar lem was veroordeeld tot f. 100 sub. 25 dagen hechtenis, wegens het telen van narcissen zonder vergunning. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. 6005 (Ingcz. Med.) HAAGSCHE POLITIERECHTER. Wegens vervalsching van een endosse ment van een postwissel, had F. A. uit Leiden zich te verantwoorden. Hem was door de overste van het St. Willebrordusgesticht te Breda een postwis sel van f. 13.40 aan J. A., een broer van verdachte gezonden. Doordat J. A. eenigen tijd bij zijn broer had ingewoond, was de postwissel aan diens adres besteld. Daarop had de echtgenoote van verdachte getracht het bedrag te innen. Verdachte heeft met den naam J. A. ge- teekend, waarna zijn vrouw het bedrag ontving, en dit behield. De referendaris der posterijen te Leiden, de heer C. Bregman, deelde mede dat een klacht was ontvangen dat een verzonden postwissel niet terecht was gekomen, waar na een onderzoek was ingesteld. J. A. deelde als getuige mede. dat hij geen toestemming had gegeven den postwissel te innen. Ook zou onwaar zijn, dat later F. A. het geld zou hebben overhandigd. De Officier vond het feit zeer ernstig en vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. Wegens gebrek aan bewijs, werd verdach te vrijgesproken. Mej. van Z., de echtgenoote van verdachte in de vorige zaak, was het gebruik maken van de valsche handteekening met postwis sel ten laste gelegd. Verdachte zei dat J. A. toestemming had gegeven den postwissel te innen. J. A. deelde evenwel mede. dat hij de machtiging had verleend voor een vorigen postwissel. De Officier achtte het ten laste gelegde bewezen. Spr. vroeg drie maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. De politierechter sprak verdachte vrij, omdat hij niet bewezen achtte, dat gebruik is gemaakt van de handteekening, om het geld te behouden. v. d. W. te Leiden vervaardigde een rij wielbelastingmerk. Zijn zoon, die daarvan gebruik gemaakt had, werd door den veldwachter Pikaar aangehouden. Verdachte gaf het feit toe. De Officier van Justitie vorderde een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, en onvoorwaardelijk f. 20 boete subs. 20 dagen. De Politierechter legde f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis op. Vier Leidenaars, C. C„ G. N., J. H. de R., en J. V., hadden gezamenlijk lood en ijzer gestolen, en gezamenlijk stonden ze nu ook in het verdachtenbankje. De smid H. had den diefstal geconsta teerd. Drie maanden gevangenisstraf voorwaar delijk werd tegen elk geyraagd. Zoo luidde ook het vonnis. in Nederland op 2 Februari 193", 20 h MT. fSter 3* grootte, «raas» Ster */j 2* grootte. Ster yil'gr. CTi Melkweg WefttlijlftBgrsctóïwai Gq Bet Bureau Indttsttieelen Eigendom Otader No. 6 4 2 2 2 EERSTE KV. VOLLE MMN O LWJSTE KVMÜIER #NffiüVEMMN VENUS MARS JUPITER SATURNUS© Bovenstaand kaartje stelt voor den ster renhemel in Nederland, des avonds te acht uur Middelbare Tijd, gelijk aan 4 h 46 min. Sterretijd. In tegenstelling met gewone,landkaarten vindt men hier het Westen 'rechts, het Oosten links van den beschouwer geteekend. Dat is bij sterrekaarten noodzakelijk en ge bruikelijk, teneinde te verhoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen die in het Oosten opkomen, naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan, en wanneer men verder slechts dat kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt, van het Zuidoosten naar het Noordnoordwesten, door de ster renbeelden Schip, Tweelingen, Wagenman, Perseus, Cassiopeia, Zwaan een gebogen stippellijn: zij duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeeldende eigenschappen van een aantal helderste sterren zijn in schrijflet ters geteekend. De middaghoogte van de zon neemt deze maand toe van bijna 21° tot ruim 30°, de dagboog de tijd dat zij boven den hori zont staat), neemt toe van 9 uur tot 10 3/4 u. De schijngestalten van de maan zijn: L.K.: 3 Febr.; N.M.: 11 Febr.: E.K.: 18 Febr.; V.M.: 25 Febr. Den 3en Febr. staat het Laatste Kwartier in de Weegschaal en de Nieuwe Maan van den Hen staat in den Waterman, beiden op ons kaartje niet te zien. Het Eerste Kwartier van den 18en staat In den Stier en de Volle Maan van den 25en komt op ons kaartje net op. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter en Sa- turnus. Venus (m 4,1) is avondster, zij staat om 8 uur in het Westen, in de Visschen. Mars (m 0.81 is morgenster in de Weeg schaal, vlpk bij het L.K. van 3 Febr. Jupiter (m —1,5) is morgenster in den Schutter, evenals Mars op ons kaartje niet zichtbaar. Saturnus (m 1,4) is avondster ln den Waterman, vlak in het Westen. Van de twee planeten die 's avonds in het W. te zien zijn, is Saturnus de laagste en de zwakste, Venus de hoogste en de helderste. Saturnus staat echter heel dicht bij de zon en is dus moeilijk waar te nemen. m magnitude helderheid, vergeleken met een ster van de le grootte, die m 1,0 heeft). Verschenen is het voorloopig verslag dei- Tweede Kamer over het onderwerp betref fende het algemeen verbindend en onver bindend verklaren van collectieve arbeids overeenkomsten. Verschillende leden vrees den van een verbindendverklaring verstar ring van het economische leven. Bij ver anderingen op de internationale markt moet het Nederlandsche bedrijfsleven zich snel aan de gewijzigde omstandigheden kunnen aanpassen. Daartoe kan ook veran dering in de arbeidsvoorwaarden op korten termijn noodig zijn, en zulk een verande ring wordt bij toepassing van het ontwerp sterk bemoeilijkt. Zou men de verbindendverklaring geheel beperken tot de z.g. beschutte bedrijven, dan zou men daarmee eveneens groot kwaad stichten. De tegenstelling tusschen de arbeidsvoorwaarden ln de beschutte be drijven en in de onbeschutte een van de belangrijkste oorzaken der heerschende werkeloosheid zal dientengevolge nog verder toenemen. Dit kan niet in het alge meen belang zijn. Het ontwerp is. vreesde men, een verdere stap op den weg, die tot steeds dieper ingrijpende overheidsbe moeiingen leidt. Enkele leden verwachtten, dat wets ontwerp aan de werkzaamheid aer be- drijfsraden op het gebied van de loonen alle beteekenis zal ontnemen. Zij drongen er op aan, de positie der bedrijfsraden te versterken door te bepalen, dat alleen deze raden bevoegd zullen zijn, een verzoek tot verbindendverklaring in te dienen een zijden verzet rees. denkbeeld, waartegen van verschillende Als een belangrijk voordeel van de ver bindendverklaring beschouwden verschei dene leden, dat daaraan een toetsing van de collectieve arbeidsovereenkomst door een overheidsorgaan zal voorafgaan. Daarbij zal aan de ongeorganiseerden volle g genheid worden geboden om hun bezwaren tegen de regeling, zooals die in de overeen komst Is neergelegd, tot uiting te brengen. Een der groote ethische voordeelen, welke aan een wettelijke regeling van de verbin dendverklaring verbonden zijn .achtte men, dat aan praktijken als staking bij onwillige werkgevers, onthouding van grondstoffen of machines door leveranciers, waarmee de georganiseerden een contract hebben ge sloten, een einde zal worden gemaakt en dat de minderheid der werkgevers (en eventueel ook die der arbeiders) de gelegen heid zal krijgen om ten overstaan van een onpartijdige overheidsinstantie haar bezwa ren te ontwikkelen. Den eisch, dat de collectieve arbeidsover eenkomst moet gelden voor een belangrijke meerderheid van de in een bedrijf werk zame personen, achtte men een beletsel voor eenigszins omvangrijke toepassing der wet. Van de collectieve contracten, die over het geheele land werken, zijn er slechts enkele aan te wijzen, die aan dezen eisch voldoen. Vele leden betreuren, dat bij de verbin dendverklaring niet dwingend Is voorge schreven het inwinnen van advies bij een niet ambtelijk college. Verscheidene leden verklaarden tegen dé mogelijkheid van onverbindendverklaring ernstig bezwaar te hebben. Onverbindend- verklarlng is geenszins een equivalent van verbindendverklaring. Er bestaat dan ook geen logisch verbband tusschen de beide instituten. Als tegenhanger van de ver bindendverklaring zagen zij slechts de in- trekking daarvan, niet de onverbindend- verklaring. De onverbindend verklaring zal, naar deze leden meenden, wel uitsluitend worden toegepast, wanneer de arbeidsvoorwaarden naar het oordeel der regeering te gunstig zijn. H. F. S. te L. Bij een inkomen van f. 5771 bedraagt de rijksinkomstenbelasting in hoofdsom f. 128,60 (aftrek voor één kind). BIJ 'li inkomen van f.4903 in hoofd som f. 103. Verschil f. 25,60. 83 opcenten f. 21.25 in totaal dus f.46 35. De becijfe ring van uw aanslag ls derhalve juist. Z. te L. Wendt U om nadere inlichtin gen tot den secretaris van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds, den heer P. A. van Aggelen, Nieuwsteeg alhier. N. B. 1 Als bij indiensttreding niet beuaald is. dat toepassing van art. 1638 c B.W. wordt buitengesloten, hebt u gedu rende een betrekkelijk korten tijd (in dit geval zal dit niet langer zijn dan voor een week) recht op toeslag op het ziekengeld, zoodat te zamen het loon onverkort wordt ontvangen. S. H. te L. Wanneer U een aas kunt meenemen, moet dit geschieden. I. v. d. P. te L. U is verplicht te beta len. J. J. F. H. te L. Voor zoover ons be kend bestaat een opleidingsschool voor coupeur te Leiden niet. C. B te L. Inderdaad kan men elschen. dat de nog bestaande schuld wordt afge daan. Als u de wijze van innen niet ver trouwt. kunt u eerst aan de hoofdadmini stratie schrijven. 2. Wellicht zou deugdelijke ventilatie het door u bedoelde euvel kunnen verhelpen. C. U te L. Zijn er geen nadere bloed verwanten en ls er geen testament, dan komt u en uw broeder de nalatenschap toe. Mevr. L. D. te N. Z. Flink invetten lijkt ons het eenige middel. J. van der V., te O. Een lezer schrijft ons naar aanleiding van uw vraag. Mij is uit een vroegere periode bekend, dat déze filters meestal van aardewerk en soms van zink werden gemaakt, 't Aarde werk hield voor den zomer het water beter op koelte en tegen bederf dus. Men zou eerst denken dat ze van de soort der Keul- sohe potten waren, doch ze waren lichter bruin en hadden een Engelsch merk (wel licht uit de Wedgwood-streek). De in richting is vrij eenvoudig, óók die der zin ken of blikken, gegalvaniseerde, enz. Bin nenin waren twee lagen houtskool op zeef (elke laag) aangebracht, waar 't water, bovenin gegoten, doorheen sijpelde, 't vuil achterlatend. De bovenste laag houtskool was iets grover; in plaats daarvan werd ook wel turfmolm gebruikt; de onderste ■laag bestond uit fijn houtskool. Het vocht kwam kristalhelder uit de filter te voor schijn; de vergaarbak had een kraantje voor aftappen. .J: ,te 7' Voor zoover ons bekend, niet in boekvorm verschenen. WOENSDAG 3 FEBRUARI. Hilversum I, 1375 M. - VARA-Uitzending 10.00 en 7.30 VPRO. 8.00: Gram pi 9.30: Keukenpraatje 10.00: Morgenwij ding 10.20: Literaire causerie en gram- pl. 11.30: „De werkloosheid en het be volkingsvraagstuk", causerie 12.00- Gra- mofoonpl. 12.45: VARA-Orkest 130— 1.45: Gram.pl. —2.00: Gram.pl, 2 30' Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: Melody Circle, m.m.v. soliste 6.00 Orgelspel 6.30: De Ramblers 7.00 Zang 7.30: „Christelijk Humanisme", lezing SW^n^'k-S.p.S-Ber. 8.03: Berichten A.N.P., VARA-Varla 8.15: Gram.pl. 8 45: Radiotooneel met muziek 9 45- Gram.pl. 10.00: Berichten A.N.P - 1005'' VARA-Orkest 11.00: „Huwelijksverhou dingen", causerie 11.3012.00: Graat- platen. Hilversum II, 301 M. - NCRV-Uitzendini 8.00: Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.309.30: Gxam.pl. 10.31 Morgendienst 11.00: Ensemble Van der Horst 12.00: Berichten 12,15: Gram.- platen 12.30: Ensemble Van der Horst 1.30: Orgelspel 2.30: Gram.pl. 3.00: Chr. Lectuur 3.303.45: Gram.pl. 4.M Zang en piano 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalluur 6.30: Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart 7.00: Berichten 7.1:: Gram.pl. 7.45: Reportage 8.00: richten A.N.P. 8.15: NCRV-orkest 9.0) ..Christelijk-Sociale levenshouding", cau serie 9.30: Vervolg concert m.m.v. so liste 10.00: Berichten A.N.P. 10.05: Schaakcursus 10.20: Vervolg concert - 10.4511.30: Gram.pl. Hierna: Schriftle zing. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel - 11.35—11.50: Gram.pl. 12.05: Het BBC- Schotsche orkest m.m.v. soliste 12.50: Gram.pl. 1.202.20: Birminghamsch Hippodrome-orkest 3.10: Gram.pl. 3.35: Sportreportage 3a55: Piano-recital 4.20: Vesper 5.10: Het Mac 'Arthur kwintet 5.35: BBC-Dansorkest 6.20: Berichten 6.40: Fransche causerie - 7.00: Orgelspel 7.20: Cabaret-programma 8.05: Van Phillips en zijn 2 orkesten 8.35: BBC-Symphonieorkest m.m.v. solist 9.30: Berichten 9.50: Vervolg concert 10.40: Het Bridgewater kwintet 11.20: Het BBC-Dansorkest 11.5012.20: Dans muziek (gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Symphonieconcert en zang 2.50: Orkestconcert 4.50 en 5.50: Gram.pl. 6.05: Vioolconcert 8.20: Zanj en piano 9.05: ,,Un jardin sur l'Oronte" opera 11.2012.35: Bailly-dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50: Westduitsch Ka merorkest 7.50: Militair orkest 11.20: Sted. Orkest van Bonn 12.35: Landes- orkest Gouw-Baden 3.50: Bonnsch Ka merorkest 5.05: Solisten-concert 5.55: Gram.pl. 8.05: Omroeporkest en solisten 10.0511.20: Omroepkleinorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroepdansorkest 1 30: Omroeporkest 1.502.20: Gram.pl. 6.20: Cello-recital 6.40: Kamermuziek 7.20: Gram.pl. 8.20: Kleinorkest en zang 9.35: Omroep-Symphonie-orkest 10.3011.20: Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroep orkest 1.30: Omroepdansorkest 1-50. 2.20: Gram.pl. 6.35: Gram.pl. 8.20: Omroepsymphonie-orkest 9.20: Radio tooneel 9.50: Omroepkleinorkest en zanst 10.30—11.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. '-M- Blaas-concert 8.05: „Musik der Jugend'. Rijkszending 8.35: Soldaten-liederen en -marschen 9.20: Berichten 9.' Sportnieuws 9.50: Het Stamitz-Kamer- ovkest 10.05: Weerbericht 10.2011-20 Willi Glahe's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF F" DE R.O.V, RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 3 Februari. le programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen daz van 8—1' uur: KRO NCRV enz 3e Programma: 8,00Keulen of div. .20: Deutschlandsender of div. - Hé®;.?; Danmark 12,20: Brussel (VU W' Gram. muz. G.R.D. 14,50: Parijs R. 16,20: Keulen 16,50: Parijs Radio l' Brussel (Fr.) pl.m. 17,55: Keulen P® 19,05: Weenen of div. pl.m. 20,05: Berhl" 21,20 Motala of div. pl.m. 22.20: Ber lijn 23,20: Parijs Radio. 4e Programma: 8,00: Brussel (VI.) - je; R. Ncrmandië 10,35 Droitwich 11'®:: London Reg. 12,50: Droitwich 1*'~: London Reg. 15,20: Droitwich London Reg. 16,20: Droitwich 1»'«®' Diversen 18,40: Droitwich 22,45 Lo» don Reg. 23,20: Droitwich. Wijtigingen voorbehouden 4-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12