ELTAX 666 BUITENLAND IEIDSCH DAGBLAD Eerste Biad Donderdag 28 Januari 1937 DAG en NACHT RECHTZAKEN SPORT CHR. FRÖBELSCHOOL HEERENSTRAAT. Ouderavond. Gisteravond werd ln het schoolgebouw aan de Heerenstraat de eerste ouderavond gehouden van de Chr. Fröbelschool, de „Prinses Juliana-School De voorzitter, de heer T, S. Goslinga, ver zocht de talrijke aanwezigen te zingen Ps. 95 vers 1. ging voor in gebed en las Lucas 2 40 tot het einde. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan den avond van 6 Januari '36 toen ln het gymastieklokaal van de school Stadhouderslaan deze Chr. Fröbelschool werd geopend en de school onder aanroe ping van den naam des Heeren aan den dienst van Jezus werd gewijd. Niet een maal per jaar. aldus spreker zou de naam van Jezus worden genoemd, nJ. met Kerst mis in een romantisch waas van kaarslicht en dennengroen, maar eiken dag zouden de kinderen gewezen warden op den groo- ten Kindervriend, die ook voor kinderen op de wereld is gekomen om hen zalig te maken. Een jaar os voorbijgegaan en kennelijk heeft de zegen des Heeren op deze school gerust. Openden wij de school met 60 leer lingen, nu mogen wij met vreugde consta- teeren, dat 121 leerlingen geregeld de school bezoeken en onderwijs ontvangen. Moest spreker de balans opmaken over het vervlogen jaar. dan wilde hij in de eene sohaal leggen de zorgen en moeilijk heden, dl? elke zaak, vooral in het eerste jaar van haar bestaan heeft. In de andere schaal moeten dan gelegd worden de toe wijding, de ijver en liefde van het hoofd en het personeel der school en dan slaat de schaal ongetwijfeld door naar den kant van de onderwijzeressen. Uit naam van be stuur en ouders dankt hij het personeel voor alles, wat het in het jaar 1936 voor de school heeft gedaan. Zij hebben de waar- deering van ons allen ruim verdiend. Eén vraag wil spreker nog aan de ouders voorleggen en wel deze: Wilt den gceden naam van deze school verbreiden, opdat 't tweede jaar even vruchtbaar zij als het eerste en deze school inburgere in dit stads kwartier. Het hoofd der school, mej. A. C. Janson. hield daarna een inleiding, waarin zij de vraag behandelde „Waarom zenden wij de kinderen naar een Chr. Fröbelschool?" Spreekster gaf een beeld ran het onder wijs, dat op de Chr. Fröbelscholen wordt gegeven en gaf het verschil aan tusschen de bewaarplaatsen, zooals wij die vroeger kenden en de inrichting en het onderwijs dat heden aan de kleuters wordt gegeven. Zij vertelde van haar bevindingen aan de inrichtingen, die zij had bezocht in Duitsch- land en dan kon het niet anders of onze scholen komen in een zeer gunstig dag licht te staan. Op duidelijke wijze liet zij uitkomen, waarom de Chr. ouders hun kin deren naar de Ohr. Fröbelschool moeten zenden, daarmede onderstreepende het geen reeds door den voorzitter was gezegd dat het onderwijs op de Fröbelschool ln één lijn moet liggen met de opvoeding thuis en dat dus vcor de kinderen uit het Christe lijk gezin de Chr. Fröbelschool de aange wezen plaats is. Na deze met aandacht aangehoorde in leiding vergastten de dames Pothuis en Wiggers de aanwezigen op eenige piano- nummers, waarna de thee werd rondge diend. In de nu volgende pauze werd gelegen- heid gegeven cm het werk van de kinde ren te bezichtigen en met de onderwijze ressen te spreken, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Tevens werden in de pauze loten ver kocht vcor een tombola. De uitreiking van de prijzen gaf vaak tot gToote hilariteit aanleiding. Om des tijds wille moest een inleiding van mej. Fr. Brakhoven over „Nieuwelin gen" vervallen. Na enkele mededeelingen van internen aard was de tijd aangebroken om de ver gadering te sluiten. De voorzitter sprak zijn vreugde uit over het welslagen van dezen eersten ouder avond van de .Prinses Julianaschool" en dankte allen die hadden medegewerkt tot het slagen van dezen avond. Tot slot liet hij zingen Psalm 75 veis 1 en nadat de heer Pothuis in dankzegging was voorgegaan, sloot de voorzitter dezen ouderavond. CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING. De Chr. Middenstandsvereeniging hield gisteravond in de Harmonie een vergade ring In deze samenkomst heeft mr. Knibbe een rede uitgesproken over: „De Vestigings wet voor het Middenstandsbedrijf" welke voordracht vrijwel gelijkluidend was aan die. welke mr. Knibbe onlangs hield voor de R.K. Middenstandsvereeniging ..De Hanze" en waarvan wli indertijd reeds een uitvoe ring verslag publiceerden. De voorzitter, de heer C. Schout, sprak een inleidend en een slotwoord, terwijl op de voordracht een geanimeerre discussie volgde. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land zal morgenavond te half negen worden gehouden in de vergaderzaal der Kamer. Stationsweg 43. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stuk ken. 4. Mededeelingen. 5. Concept adres over uitschakeling van handel en nijverheid in het rapport Commissie van Loon. 6 Concept antwoord aan B. en W. van Leiden op een verzoek om advies inzake stoepiers. 7. Ver zoek aan B. en W. van Leiden ten aanzien van het parkeerverbod voor den Stations weg. 8. Rondvraag. 9. Huishoudelijke verga dering. 10 Sluiting. DE ALGEMEENE TOESTAND De Volkenbondsraad gesloten. Fransch-Duitsche handels besprekingen. In een besloten zitting van den Volken bondsraad heeft Eden, rapporteur voor de kwestie van Danzig, medegedeeld, dat de commissie van drie den Nederlandsehen vice-aamiraal de Graaff voorstelt als Hoo- gen Commissaris. Hij sprak de hoop uit, dpt deze zijn benoeming zal aanvaarden. Voor het geval van weigering stelde Eden den Raad voor, de kwestie der benoeming over te laten aan den raadsvoorzitter, de leden van de commissie van drie en den vertegenwoordiger van Poien. De raad keurde dit voorste! goed. Eden dankte de Poolsche regeering voor de maatregelen, weike zij heeft genomen en voor den ijver, welke minister Beek aan den dag heeft gelegd bij de besprekingen. Hij verklaarde verder, dat de waarde van de betrekkingen tusschen Danzig en den Hooge Commissaris zal afhangen van den geest, welke ze zal bezielen. De president van den Senaat van Danzig. Greiser, wees op de eerlijkheid, waarmede Polen do on derhandelingen voerde en wees verder op het belang voor den vrede ln Europa van de nieuwe overeenkomst- De Volkenbondsraad bepaalde nog. dat een commissie van drie uit den raad, nl. Engeland, Frankrijk en Zweden, de ont wikkeling van den toestand zal blijven gadeslaah Hierna heeft de raad het rapport aan genomen van Delbos over de samenstelling en functionneering van de Volkenbonas- commissies. waarna de kwestie Alexan- arette aan de orde kwam. Sandler biacht Hierover rapport uit. Roesjdi Aras ver klaarde. dat hij voor het rapport van Sandler zou stemmen. Hij bracht hulde aan Eden en Sandler voor het door hen verrichte werk. Er moeten nog verschel- dene documenten uitgewerkt worden, maar opr. is er van overtuigd, dat dit vredes werk in een geest van wederzijdsch be grip verricht zal worden. De overeenkomst zal de banden tusschen Frankrijk en Turkije ver sterken en de Turksch-Syrische samen werking begunstigen. Ook Delbos biacht hulde aan Eden en Sandler. Er is dooi het thans tot stand gekomen accoord een goed werk gedaan voor den vrede, de toestand in het Oosten van de Middellandsche Zee is er door gestabiliseerd en de Fransch Turksche vriendschap is er door versterkt Het rapport van Sandler werd daarop aangenomen, waarna de vergadering in besloten rargadering overging ter bespre king van net probleem der evacuatie van de vluchtelingen uit de ambassades en le gaties in Madrid In openbare zitting werd deze zaak afgedaan, waarna sluiting voigde Alphand, directeur van de afd. han- delsaccoorden aan het Fransche departe ment van buitenlandsche zaken, zal van daag naar Berlijn vertrekken om daar met Rltter, van het departement van oecono- mische zaken, besprekingen to voeren. Deze besprekingen hebben ten doel na te gaan of het in de huidige omstandig heden mogelijk zou zijn handelsbesprekin gen tusschen Frankrijk en Duitschland te openen en of deze besprekingen voldoende iesultaat zouden kunnen opleveren. De doeleinden van de besprekingen zijn vooreerst van uitsluitend commercleelen aard een nieuw handelsaccoord en kwesties van betaling. De groote oecono- mische vragen, die Blum te Lyon heeft besproken, kunnen gedurende deze bespre kingen niet worden besproken. Te Parijs, aldus Havas, legt men allen nadruk op den beperkten omvang der besprekingen. FRANKRIJK Koetjepoff-affaire opnieuw in behandeling? Precies zeven jaar na de verdwijning van Koetjepoff 26 Januari 1937 heeft Campinchi de advocaat van de weduwe van Koetjepoff, zich naar den deken van de rechters van instructie begeven, om hem te verzoeken de schorsing van de zaak op te heffen, daar een nieuw feit, dat aan I het licht gekomen is, een nieuw onderzoek 1 zou wettigen. I Nadere gegevens zijn echter niet ver strekt. BELGIË Minister Vanderveldc afgetreden Nieuw rumoer in den Senaat. In een communiqué, waarin kennis ge geven wordt van een aan Vandervelde ver leende machtiging om af te treden, ver klaart het hoofdbestuur van de Belgische Werkliedenpartij, dat het evenals Vander velde zelf van meening is, dat de redenen voor de partij om aan het regeeringswerk mede te werken volledig blijven bestaan ENGELAND Debat over de militaire luchtvaart Labour verbreekt band met socialistische Liga. De conservatieve afgevaardigde Sim- monds heeft in het Lagerhuis de debatten geopend over de militaire luchtvaart met het indienen van een resolutie, waarin de luchtstrijdkrachten onvoldoende genoemd worden en waarin aangedrongen wordt op het nemen van maatregelen tot 'n snellere expansie. De minister voer de coördinatie diende van repliek. Hoewel wij ons bewapenen, zoo zette hij uiteen, hopen wij toch, dat wij onze wapens nooit zullen behoeven te ge bruiken. Vervolgens gaf spr. een overzicht over het program, waarbij de eerste linie- stijdkrachten gebracht zullen worden op ongeveer 1750 toestellen, zonder de marine luchtmacht. Achter deze strijdkrachten meet zich een greote reserve bevinden. Op het oogenblik zijn er 87 escadrilles, waarvan 13 volledig. Eind Maart, verwacht men, zullen er 100 zijn. waarvan 22 onvolledig en in ieder geval zullen er 20 aangevuld worden in Juni, als is het niet zeker dat zij dan vol ledig zijn uitgerust. De schaduwfabrieken zullen in den a.s. herfst met de productie beginnen en de motorenprcductle vangt aan in Januari 1938. De herbewapening is echter niet het doel dei' Engelsche regee ring. Politieke kalmeering en economische samenwerking alleen kunnen duurzamen vrede brengen. „Wij wenschen vurig 'n algemeene rege ling, die ons den vrede kan verzekeren, ons en allen landen gelijkelijk, maar totdat dit oogenblik zal zijn gekomen en wij hopen, dat het spoedig komt, zijn wij verpUcht te bewapenen. Wij zullen voortgaan zoolang het nocdig is te bewapenen met alle uit gebreide hulpbronnen van ons onoverwon nen land ten behoeve van de verdediging van dit land en zijn volik". Churchill klaagde nog over achterstand ten aanzien van Duitschland, die z.i. snel moest worden ingehaald. De executieve van de LabourpartiJ heeft met een overweldigende meerderheid be sloten de banden met de socialistische Liga te verbreken. Zooals meai weet is sir Staf ford Oripps voorzitter van deze organisatie. Te Leeds is de eerste veroordeeling we gens het dragen van een politieke uniform uitgesproken. De veroordeelde is de fascist Henry Wood, die bij het colporteeren van zijn partijblad gekleed was in een zwart i hemd en een blauwe das en een uniformpet droeg. Hij moest een boete van vier shilling: betalen. DUITSCHLAND Opvordering van metalen - De Kerkstrijd. In het kader van het vier-jaarplan neemt men strenge maatregelen om een zoo groot mogelijken voorraad metalen te verkrij gen. Derhalve is gelast dat particulieren, die beschikken oVter ruw platina, zink, tin, zonder hierin handel te drijven, deze metalen voor 15 Februari moeten inle veren. Overtreding zal worden gestraft met gevangenisstraf of boete. Eger, de voorzitter van het bestuur der Evangelische kerk van de Oud-Pruisische Unie, heeft ouders en opvoeders dringend vermaand te waken tegen de anti-chris telijke strekkingen, die zich vertoonen bij de opvoeding der jeugd. Hij noodigt hen uit trouw te blijven aan den geest van het Christendom. Geen enkel gezag aldus zegt hij kan den ouders hun verant woordelijkheid ontnemen. ITALIË. Prijzen voor levensmiddelen gestegen. Gedurende de laatste weken zijn de prij zen voor levensmiddelen sterk gestegen. Landeigenaars is het verboden de Dachten te verhoogen. De prijzen voor vet. dat in de arme huis gezinnen vleesch vervangt, ziïn gestegen. De prijs voor olijfolie steeg met 30 pet., voor spek met 60 pet. De goedkoopste koffie werd 14 pet. dudrder en macaroni, het nationale voedsel. 25 pet. Men heeft uitgerekend, dat de gemid delde prijzen voor levensmiddelen 20 pet. hooger zijn dan vier maanden geleden, toen de lire nog niet was gedevalueerd. 4556 (Ingez. Med.) Door de fa. L. GoudsmitHoff en Zoon's Nederl. behangselpapier-industrie te Amsterdam is op de Heerengracht 18 gen filiaal geopend. De officieele opening van dit achttiende filiaal der fa. GoudsmitHoff vond plaats onder zeer grocte belangstelling. In het filiaal wordt een zeer groot aan tal soorten der gangbare collecties in voor raad gehouden. Een groot gemak, vooral voor de parti culiere cliënten der behangers biedt de toonzaal, die de fa. GoudsmitHoff in haar filiaal ingericht heeft. De keuze van behang op de albums op standaards is heel wat gemakkelijker dan op de gewone staal boeken. De toepassingen op de wanden der toonzalen geven blijk van tal van origi- neele, decoratieve toepassingen, die de vele soorten uit de zeer mooie en uitgebreide G.H. staalboeken bieden. Geslaagd voor het L.I.TJE.H.-examen Engelsche handelscorrespondentie de heer J. Parmentier te Eindhoven, leerling van mei. Zaalberg alhier. Als verdacht van diefstal van een scheepsanker ls door de poUtie aangehou den een zekere K. H. Ph. van der W„ wo nende alhier. Na verhoor is deze persoon overgebracht naar 'sGravenhage om voor geleid te worden voor den officier van justitie. OOSTENRIJK. Handelsverdrag met Duitschland, Gisteren is een Duitsch-Oostenrijksch handelsverdrag gesloten. In een officieele mededeeling wordt gezegd, dat men het er over eens was, dat het wederzijdsch han delsverkeer ra verhouding tot 1936 aanzien lijk moet worden uitgebreid. Daar die uit breiding onder de gegeven omstandigheden slechts kan geschieden met behoud van een vlot betalingsverkeer, was het noodig, de uitbreiding der betrekkingen binnen een bepaald kader te houden. In de richting Oostenrijk-Duitschland heeft de vergrooting van den uitvoer in de eerste plaats betrek king op landbouw- en boschbouwproducten en verder op voortbrengselen van ijzer- en staal-industrie. Ook zijn nieuwe bepalingen voor het reisverkeer vastgesteld. De vergroo ting van den Duitschen uitvoer geldt vooral voor steenkolen, cokes en nijverheidspro ducten. Regeeringscommissies zullen worden In gesteld, die tot taak hebben, in voortdurend onderling overleg alle aangelegenheden te behandelen, welke ln verband staan met de uitlegging en de tenuitvoerlegging van het verdrag en met de economische betrekkin gen in het algemeen De overeenkomsten treden op 1 Februari in werking. Vandervelde. Minister Vandervelde zal vermoedelijk heden door een anderen socialist worden vervangen. Zeer hefltige Incidenten deden zich gis teren opnieuw voor in den Senaat, waar de rexisten de zittingszaal verlieten, toen men begon met de behandeling der begroo ting van den minister van transportwezen, Jaspar, hun politleken tegenstander. Er heerschte groote verwarring en op winding en de zitting' moest onder geroep en geschreeuw worden geschorst. Niettemin nam de Senaat daarna de motie van goedkeuring terzake van het ontslag-Vigneron aan. TSJECHO-SLOWAKIJE De eischen der Duitsche bevolking. Minister-president Hodza heeft den mi nister van gezondheid, Czech, en de mi nisters van staat Spina en Zajicek. bene vens de vertegenwoordigers van de drie Duitsche regeeringspartljen. n.l. de sociaal democratische, de agrarische en de christe- lHk-sociale. bij zich ontvangen. Minister Czech overhandigde den premier uit naam der drie partijen een memorandum, dat de eischen van de Duitsche bevolking opsomt, waarbii hii er op wees. dat het initiatief tot deze actie voor een oplossing der kwestie der Duitschers in Tsjecho-Slowakiie op naam van president Benesj en van Hodza staat. Hodza prees de vertegenwoordigers der Duitsche partijen voor het feit. dat zij bij het opstellen van hun tekst zich binnen het kader van de grondwet hebben gehou den. welke de beste garantie der mlnder- hedenrechten vormt. De afwezigheid van vertegenwoordigers der Sudeten-Duitsche partij wordt o.m. verklaard, doordat deze partij min of meer openlijk een autonomie van het Duitsche deel des lands eischt. welke oplossing voor het oogenblik. aldus Hodza, om politieke en economische redenen onmogelijk is. zelfs om geograpische rede nen. aangezien het Duitsche gebied geen compact geheel vormt, maar verdeeld is in verscheidene zones, die omringd zijn floor Tsjecho-Slowaaksche bevolkingen. JAPAN. Zal de Keizer Ugaki helpen? De „Kokumlrr pjimbun" schrijft, dat men in sommige jtolltieke kringen voorspelt, dat de Keizer ten gunste van den kabinets formateur Ugaki zal ingrijpen, doch tot nu toe heeft men hiervoor nog geen aandui dingen. De Keizer is zeer bezorgd over de kabinetscrisis. RUSLAND Het proces Radek. Het verhoor van alle beklaagden in het proces Radek c.s. is gisteren beëindigd. Tot het laatste toe heeft de comedie der zelfbe schuldiging voortgeduurd. Sergej Sedof, de tweede zoon van Trotzky, zou zijn gearresteerd wegens pogingen om arbeiders der fabriek te Krasnojarsk te ver giftigen. Trotzky noemde dit 'n persoonlijke wraak neming. Hij voegde hieraan toe, dat het slachtoffer waarschijnlijk ondragelijke kwellingen zal hebben te verduren. Dit is, zeide hij, geheel in overeenstemming met het karakter van Stalin. Hij is reeds verantwoordelijk voor den dood van mijn twee dochters. Zijn Mexicaansche aanhangers hebben voorgesteld een arbeiders-tribunaal te vor men teneinde de weerlegging van Trotzky te onderzoeken. Het centraal uitvoerend comité van de sovjet-unie heeft besloten den volkscommis saris voor binnenlandsche aangelegenheden, Jesjof, te benoemen tot commissaris-gene raal van de veiligheid van den staat en den huidlgen commissaris-generaal Jagoda in de reserve te plaatsen. Verder heeft het centraal uitvoerend comité besloten in het volkscommissariaat voor landsverdediging plaatsvervangende commissarissen te benoemen voor de lucht en de zeemacht. In deze functies werden benoemd de armee-commandeur van den tweeden rang, Alksnis, en de vlagofficier van den eersten rang Orlof. PALESTINA Vrees voor nieuwe moeilijkheden. Uit goeden bron wordt vernomen, dat de Britsche Hooge Commissaris met spoed naar Londen zou zijn ontboden en waarschijnlijk morgen reeds zal vertrekken De betrekkingen tusschen de Joden en de Arabieren te Jeruzalem nemen opnieuw het karakter van de oneenighe'd aan. welke bestond bij het tr^in der gebeurtenissen in Palestina. Daar de spanning steeds toeneemt, be ginnen Jo: che kooplieden reeds de oude stadswijken van Jeruzalem te ontruimen. 5753 VERZORG uw STEM! VERZORG uw KEEL! W YBERT-TABLET- TEN: hef wereldbe kende middel voor regelmatige ver zorging van keel en stemorganen! WYBERT-SIROOP tegen verkoud heid, griep, bron chitis, kinkhoest! (Ingez. Med.) VEREENIGDE STATEN De automobielstaking. De president van de General Motors heeft verklaard, dat het niet juist is, dat dit concern verantwoordelijk is voor het afbreken der onderhandelingen tot bijleg ging van het stakingsconflict. Hij voegde hieraan toe. dat meer dan 100.000 arbeiders het werk willen hervatten. In de staten Indiana en Michigan heb ben 40.000 werklieden van de Chevrolet- fabrieken den arbeid hervat. Uit een met groote snelheid voorbijrij dende auto werden vier schoten gelost op vertegenwoordiger» van de vakvereeniging van arbeiders in de automobielindustrie, die per taxi van een stakersvergadering terug keerden. De taxi reed tegen een boom te pletter. Drie der inzittenden werden ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht. De vierde was licht gekwetst. Omringd door een groote menigte stakers riep hii voor het stadhuis „Wii zi.in het slachtoffer geworden van door de General Motors betaalde gangsters". De politie heeft voorts viif leiders van den bond van arbeiders in de automobiel industrie in beschcrmings-hechtenis geno men. nadat zi.i waren aangevallen door een aantal arbeiders van de Chevrolet-fabrie- ken. die geen lid ziin van den bond. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den 30 j. bloemen- koopman J. J. H. uit Sassenheim. die te recht heeft gestaan wegens het afsnijden van een hoeveelheid Cardinaalshoedjes te. Bloemendaal. De Officier van Justitie had 1 maand gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank veroordeelde verd. con form den elsch. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 28 j. bloemenkoop- man W. van E. uit Sassenheim, die terecht heeft gestaan, omdat hij bovengenoemde Cardinaalshoedjes uit winstbejag heeft vervoerd. De Officier van Justitie had tegen hem geëischt 3 maanden gevangenisstraf. De Rechtbank wees de zaak terug naar den Rechter-Commissaris voor het inwin nen van een Reclasseerings-rapport. GEÏNDE BEDRAGEN VERDUISTERD. De rechtbank te Haarlem deed uit spraak in de zaak tegen den 40-j. T. Sch. uit Amersfoort, thans gedetineerd, die te recht heeft gestaan wegens verduistering. Verd. had ten nadeele van verschillende doktoren te Haarlem en andere plaatsen in ons land in totaal f. 4000 verduisterd, van door hem geïnde achterstallige vorde ringen. De officier van justitie had tegen ver dachte geëischt 1 jaar gevangehisstraf met aftrek van voorarrest. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van vobrarrest tot en met 11 Febr. a.s. HAAGSCHE RECHTBANK J. D., slager te Woubrugge, is door den, Leldschien kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van f. 75, subs. 25 dagen, wegens overtreding van de crisis-zuivelwet 1932 en de daarop steunende uitvoerings besluiten. In deze zaak werd door mr. L. Weijl uit Leiden geconcludeerd tot ontslag van rechtsvervolging. De rechtbank heeft D. ontslagen van alle rech tsvervolging. AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Men nadert het eigen land. De Nederlandsche deelnemers aan den sterrit naar Monte Carlo naderen het eigen land. Wie gedacht mocht hebben dat dege nen, die Stavanger, Tallinn en Umea tot startplaats hadden gekozen, op het tweede gedeelte van hun tocht het gemakkelijker zouden krijgen, heeft het volkomen mis ge had. Zoo maakt een telegram uit Berlijn melding van het feit, dat de Ford-equipe van van Strien wel op tijd aan de controle aldaar is gearriveerd, doch men had vele lekke banden gehad op het traject War schau—Berlijn tengevolge van het feit. dat de wegen in erbarmelijken toestand waren. De M.G.-equipe van Oosten en van der Mark was hedenmorgen zeven uur nog niet te Berlijn gearriveerd. Uit Padua ontvingen wij, door bemidde ling van de K.N.A.C. bericht, dat de Neder landsche equipes van dr. Sprenger van Eyk met Lincoln Zephyr, van der Hoek met Packard en Zeehuisen met B.M.W. op tijd aan de controle aldaar zijn aangekomen. De tocht ging verder naar Lubljana, op ruim 300 K M. van Padua gelegen. De Umea-rijders en Stavanger-deelnemers bevinden zich momenteel op weg naar Ham burg, welke stad zij in de middaguren zullen bereiken. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2